iw (AL f tO - bel nu i TAXI KLOMP 12984 'Het Soes ter veen' zoekt meedenkers over veranderingsplannen in Smitsveen Brandbrief KinderboerderijGrote opknapbeurt nodig Café-Restaurant Soestdijk se ioo ce JA 24 kÉÜB LVÖ te e WOENSDAG 9 OKTOBFR 1985 PAGINA 25 SOESTER COURANT Donderdag 24 oktober 10.00-16.30 uur Kledingbeurs 1985 in 'De Open Hof Burgemeester opent 'Dag van de Postzegel' Bejaardenhelpers schrijven klachtenbrief Nieuwe kritiek op Federatieve Raad Collecte Dierenbescherming 1985 bracht in Soest 20.000 op NCVB- Soestdijk gen Stichting'Spullenhulp' Burgerlijke stand Oudheidkamer Nieuw in het INFOcentrum R.K.kerkdiensten Predikbeurten TEL. Herfstvakantieprogramma clubbhuizen Stichting Jeugdzorg Hondje weg Hondje terug Lezing over Turkije bij Plattelands vrouwen -feestavond geheel verzorgd. Moerman dieet Medische dienst mini-container vanaf 15 oktober Borduur-ideaalnieuwe borduurmethode biedt nu handwerkplezier voor jong en oud 'Achtbaan' wijdt op dierendag 'De Ark' in 1981 1984 1983 1981 1982 1984 1984 1982 1985 1981 1980 1983 1981 1981 1982 1981 1983 1983 1983 3 1983 1983 1981 1983 1981 1982 1981 1980 1980 1980 1982 1982 1982 1980 1982 1980 li's ituur Het is dit jaar de viiftienHo 1r Het is dit jaar de vijftiende keer dat de kledingbeurs gehouden wordt. Kijk de ze vijftiende keer eens goed in uw kast of u nog goede gedragen kleding hebt zodat het ook deze keer weer een groot succes kan worden. De opbrengst is voor het haanlozen projekt Werk en de Kerk. Dit project heeft tot doel haanlozen via cursussen een doel in de maatschappij te geven. J Een jaar geleden is er in Soest een computercursus gestart met gr0Qt succes die dit jaar wordt vervolgd, nu met subsidie van de gemeente Soest, maar werk en de Kerk wil meer doen d.v. een fietscursus of evt. ander hob by-cursussen en daar de opbrengst voor gebruiken en belanghebbenden helpen om in de maatschappij te kunnen functioneren. En nu maar vast uw kast sorteren. Inleveradressen volgen zo spoedig mo gelijk. Zoals wij vorige week reeds meldden is de PZV Eemland belast met de orga nisatie van de "Dag van de Postzegel', welke tentoongestelling op 12 en 13 ok tober wordt gehouden in het nieuwe postkantoor aan de Nijverheidsweg te Soest. Op 12 oktober zal de burgemeester van Soest, Mr. P. Scholten, om 11.30 uur de tentoonstelling openen. In zijn voorwoord in de uitgebreide ca talogus wijst de burgemeester al op het anthousiasme warmee PZV Eemland de filatelie in Soest e.o. stimuleert. Door deelname van de Soester Brief- markenfreunde uit Soest (BRD) heeft de tentoonstelling een internationaal karakter. Voor de inzenders van ka ders zijn o.a. door het gemeentebe stuur van Soest, de direktie van het Postkantoor Soest en het bestuur van. PZV Eemland enkele fraaie ereprijzen ter beschikking gesteld. De openingsuren (toegang vrij) zijn: zaterdag 12.00-18.00 uur en zondag 10.00-17.00 uur. "Wij zouden van u gaarne vernemen wie er controle uitoefent op de afwik keling van de ontbinding van de Fede ratieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest. Er is namelijk gebleken dat het dagelijks bestuur zich buiten haar taakstelling begeeft. Gezien vroegere ervaringen en nieuwe ontwikkelingen voelen wij ons verplicht aan de bel te trekken om erger te voorkomen." Dat schrijven de vrijwilligers en vrij willigsters van het dienstencentrum Honsbergen aan B. W. de gemeen teraad, het bestuur van de Federatieve Raad, de beroepskrachten en de com missie Welzijn. De briefschrijvers willen weten wie nu De vorige week gehouden huis-aan- huis-collecte voor de Dierenbescher ming heeft het fraaie bedrag opge bracht van 20.100,70. Vorig jaar bedroeg de opbrengst dank zij enkele grote giften iets meer: 22.057,85. Het bestuur van de afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren zegt alle gevers en collectanten hartelijk dank en re kent ook volgend jaar graag weer op aller medewerking. Wie wil zien hoe het ingezamelde geld wordt besteed moet eens een bezoekje brengen aan het Dierentehuis aan de Kleir. Engendaalweg 40. Het Dierente huis is elke dag geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. de "baas is van het dagelijks bestuur en of dit college gerechtigd is nieuwe gerechtelijke zaken aan te spannen. Men vindt een nieuwe procedure over het ontslag van mevrouw Hukema "geldverslindend". Men wenst contro le over de nieuwe "ongelimiteerde" uitgaven van het dagelijks bestuur over "leuke dingen voor de mensen, zoals gratis koffie op toneelvoorstel lingen, enz.". Nog steeds blijken de contacten tussen de vrijwillig(st)ers en het d.b. niet goed te zijn en men wil graag een nieuwe commissie om over de toekomst te praten. "Wij maken van de gelegenheid gebruik u mede te delen dat wij ons vrijwillig op ons genomen, onbetaald werk, samen met de gesalarieerde beroeps krachten (waarmee wij immer prettig hebben samengewerkt) met plezier ho pen te continueren, tot welzijn van de Ouderen in Soest. Dat ons positief bedoeld streven, posi tief door uw college zal worden ont vangen, ondersteund en begeleid, hopen wij gaarne van u te vernemen", aldus de vrijwillige medewerkers van Honsbergen. De afdeling Soestdijk van de Ned. Christenvrouwenbond (NCVB) ver gadert op donderdag 10 oktober a.s. om 20.00 uur in het wijkgebouw van de Emmakerk, Regentesselaan 2. Spre ker is de heer Kortenoever uit 's-Gra- veland. Het wordt een zeer ontspan nende avond. De bewoners vereniging "Het Soester- veen" heeft onlangs een dringende op roep gedaan aan de bewoners van de flats aan de Smitsweg, de Varenstraat, de Weegbreestraat en de Kamperfoelie straat, om deel te nemen aan de in spraak met betrekking tot de grote ver anderingen die hun mogelijk te wachten staan. Het bestuur zoekt gegadigden voor het vormen van groepen die zich gaan buigen over de plannen die de Wo ningbouwvereniging Soest hee.t ontwik keld voor de flats. Verwezen wordt naar het uitgebreide rapport van de woning bouwvereniging, waarin deze plannen staan. De plannen hebben betrekking op een groot aantal zaken en de bewonersver eniging zou graag zien dat de bewoners mee willen denken over de voorgestelde veranderingen. Per onderwerp zou bij voorbeeld een groepje gevormd kunnen worden, laat het bestuur weten. "Wij verwachten niet dat u in al deze onderwerpen evenveel geïnteresseerd bent, maar een aantal daarvan zullen toch zeker uw belangstelling hebben. Als u mee wilt denken en mee wilt pra ten over wat er bijvoorbeeld met de cen trale verwarming moet gebeuren, kunt u dat opgeven," aldus het bestuur. Het rapport van de woningbouwvereniging is wel vrij dik (132 pagina's), maar zo klinkt het, "laat u daardoor niet af schrikken. Daarvoor is de zaak naar onze mening te belangrijk." De brief vervolgt: "Verwacht geen won deren van ons, maar het is wel belang rijk dat de mogelijkheden die er zijn om uw en onze woonsituatie zo goed mogelijk naar onze eigen wensen te ver beteren zo veel mogelijk benut wor den." Er zijn antwoordformulieren beschik baar waarop de bewoners de onderwer pen van hun interesse kunnen aangeven. Deze formulieren kunnen worden ingeleverd bij de volgende a- dressen: Smitsweg 423; Weegbreestraat 487Varenstraat 178. Het bestuur van "Het Soesterveen" geeft de volgende opsomming van on derwerpen, voorzien van een korte toe lichting: 1. Isolatie Daarbij gaat het niet alleen om warmte- isoJatie, maar ook om geluidsisolatie. 2. Huisvuilafvoer. Moeten er stortkokers bijkomen of moet er wat anders voor in de plaats komen? Opslagruimte voor het grof huisvuil zou ook een mogelijkheid kunnen zijn. 3. Verbetering entrees, liften en trap penhuizen Moeten er ook bij de drie-hoog flats lif ten komen en hoe kunnen de trappen huizen, entrees en galerijen opgeknapt worden? i. Woningverbetering Aan de orde zou kunnen komen het wij zigen van de indeling door het verplaat sen of wegbreken van een tussenwand, alsmede het opknappen van de douche en/of keuken. 5. Herindeling onderbouw Zou er een andere indeling mogelijk zijn, waardoor de kans op inbraak wat kleiner wordt en de veiligheid groter wordt? 6. Centrale verwarming Welke verbeteringen zijn mogelijk aan de huidige installatie of moet er tot elke prijs een individuele installatie komen? 7. Herinrichting woonomgeving Daarbij kunnen o.m. de volgende zaken aan de orde komen - garages en parkeervoorzieningen - aanleg en onderhoud van de plantsoe nen en de mogelijkheid van privé-tui- nen; - plaats en inrichting van de kinder speelplaatsen; - aanbrengen van beschilderingen en andere kunstwerken. 8. Huismeester Hoe wordt er gedacht over de eventuele aanstelling van een huismeester of be heerder per woonblok of aantal woon blokken? 9. Kontaktpersoon voor een blok Voor wie zich als kontaktpersoon van het blok waarin hij of zij woont wil opgeven. Het bestuur van de bewonersvereniging hoopt op veel reacties. laantje 56 Veldweg 6, Soest, tel. 18730 Openingstijdenvrijdag 12.30 15.00 uur; zaterdag 11.00 - 14.00 uur. Ophalen: donderdagmorgen. Tel. kontakt: ope ningstijden en woensdagmorgen. Vet tl «Ufn.z» tn Het stuk van de week: Prachtige droogtrommel. Mensen houdt het droog deze winter! Verder nieuw binnengekomen: gasfor nuizen. vrieskist, gevelkachels en veel en veel meer. Zaterdag 26 oktober van 10.00 tot 14.30 uur: gezelligheidsmarkt! Gratis koffie en thee voor iedereen en leuke at tracties. Volgende week meer hierover. GEBOREN: Salome Victoria, dochter van D. A. van 't Riet en L. van 't Hoog. - Johan Feddo, zoon van J. Bouwman en W. P. Hoogen- doorn. ONDERTROUWD: Hendrik van Luijtelaar en Maria Wilhel- mina Theresia van hengstum. GEHUWD: Bernard van Vlierden en Mechtelina An- nie Smit. - Petrus Gerardus van den Berg en Anje Kooij. - Stephen Yaw Et- siwah en Beatrice Danso. - Ico Jaap van Foeken en Marthe de Laive. OVERLEDEN: Geertuida Petronella Siderius, echtgen. van M. van Vliet. - Willem Houtman, echtgen. van A. de Bruin. - Truus Goudkade. - echtgen. van P. G. G. van Dorp. - Geertruida Johanna Onwezen, wed. van J. van Breukelen. - Aaltje Jacoba van Klingeren. - Antonius van der Vaart, echtgen. van G. van der Schagt." - Jan Reehorst, wed. van G. Hennipman. - Bemardus Gerardus van Boogaard. - Johan Hisman. - Bemardus Antonius Giling, echtgen. van M. Appel. De Eng 't Zal niet lang meer duren of de maïs gaat er af op de Eng. En als daar een maal met de oogst begonnen wordt is in enkele dagen het fraaie uitzicht weer hersteld. Dan kijken we weer over de Eempol- der en zien aan de andere kant nog de uitlopers van de Stichtse heuvelrug. Het Erghbergje komt te voorschijn en daaroverheen kijkend moeten we de hoogbouw in 't Veen accepteren. Vroeger werden de vergezichten niet verstoord door allerhande omringende bebouwing. Van hoe het er toen uitzag, geeft de ex positie in de Oudheidkamer een duide lijk beeld. Wie bekend is met het Eng-verleden zal daar vele zaken herkennen. De moeite waard om dat nog eens terug te zien in de Oudheidkamer, Ferd. Huycklaan 18. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. N ajaar svergadering WHO De afdeling Soest van de ANBO (Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen) houdt op dinsdag 15 oktober a.s. haar na- jarsvergadering in het dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat, aanvang 14.00 uur 's middags. Op de agenda staan o.m. de beschrij vingsbrief voor de Algemene Vergade ring, verslagen en de begroting. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum liggen voor geïnteresseerden weer een aantal nieuwe brochures ge reed. Zo is daar de brochure "Deel tijd, hoe werkt dat?". Hierin staat alles over arbeidsvoor waarden en sociale zekerheid. Dan is er de folder "De Nationale Onbuds- man", met daarin informatie wat de Nationale Ombudsman voor alle bur gers in Nederland kan doen. Op onder wijsgebied ligt er de postbus 51-folder "Tegemoetkoming Studiekosten 1985/ 1986". De winter staat weer voor de deur en velen denken dan aan isoleren. De folder "Minder Stoken, Prettiger Wonen" geeft hierover veel informa tie. Tenslotte is er de folder over mo torrijtuigenbelasting personenauto' s Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.00, 'Oö'"(hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Zeister Postzegel- en Muntenbeurs Deze beurs is dus voor veel verzame laars uit heel Nederland, door de cen trale ligging en de gezellige sfeer, een grote trekpleister geworden en heeft daardoor veel trouwe bezoekers. Zowel de gevorderde als de beginnende verzamelaars slagen er meestal wel in iets te vinden om hun verzameling mee aan te vullen; er is immers altijd een groot aanbod van munten en postzegels uit vele landen. Tussen deze ruime sor tering treft men altijd wel leuke koop jes en voordelige aanbiedingen. De eerstvolgende beurs zal worden ge houden op zaterdag 19 oktober van 10.00 tot 16.00 uur in de kantine van de Zinzendorf-Mavo, vlak bij het Zeister Slot; er is daar ook ruime parkeerge legenheid. De organisatoren rekenen weer op gro te belangstelling en hebben bovendien voor elke vijftigste bezoeker een leuke verrassing klaar liggen. Mini-creatieve markt in de Vijverhof De wijkvereniging Overhees organi seert weer een mini-creatieve markt in de Vijverhof, op zaterdag 2 novem ber. De kosten voor deelname zijn per per soon ƒ5,-; kinderen kunnen gratis mee doen. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij mevr. Kippers, tel. 10751, en Cees Visch, tel. 18211. Kosten 136.700 gulden In een brandbrief aan het College van B. W. en de fracties van alle politieke partijen in Soest heeft het bestuur van de Kinderboerderij "De Vrije Teugel" een aantal noodzakelijke reparaties en verbeteringen aangekaart voor een to taalbedrag van 136.700 gulden. "We hebben de laatste jaren alles ge daan wat in ons vermogen lag om het aanzien van de kinderboerderij te ver beteren. Dit is met minimale financiële middelen en maximale inzet van tallo ze vrijwilligers gelukt. Toch komen we nu op een punt van overgaveeen aan tal zaken moeten dusdanig verbeterd worden dat dit niet meer mogelijk is met goede wil. Vandaar dat wij en beroep doen op u als verantwoordelijke bestuurders." Het gaat vooral om de toiletten ("ze voldoen van geen kant aan de wettelijke eisen en wij schamen ons er voor onze gasten naar deze toiletten te verwijzen"), 200 vierkante meter vloe ren, de verwarming, daken ("deze lekken op diverse plaatsen en zullen geïsoleerd moeten worden, willen de vrijwilligers en stagiaires enigszins aangenaam de winterperiode door kunnen komen"), algemeen onder houd, het pad en de brandbeveiliging. Voorzitter J. Fetter en penningmeester J. Jansen-Van Breukelen schrijven: "De Kinderboerderij draait de laatste jaren weer volop mee in het welzijns- en cultureel gebeuren te Soest. Na de voor haar moeilijke bezuinigingspe riode is met nieuw élan gewerkt op en aan deze unieke plek voor met name kinderen tot en met 12 jaar. En de re sultaten mogen gezien worden. De toeloop van kinderen gaat prima en ook het buiten- en binnengebeuren is aanzienlijk opgeknapt. Door de toevoe ging van de peuterspeelzaal en de vo gelvereniging op ons terrein kunnen we alleen maar stellen dat we met genoe gen met hen zullen samenwerken om alle belangstellenden en werkdoelen tot hun recht te laten komen. Ans Greefhorst (CDA) sprak in de commissie Welzijn vorige week haar zorg uit over de situatie en wethou der Frans Kingma (PvdA) meldde dat de brief deze week in het College van B. W. besproken zal worden. De Vangrail (Nachtegaalweg) Circusweek van 15 t/m 18 oktober. Dinsdagochtend; 10-12 uur: Poppenkast voorstelling en circus-reclameborden "maken om de Vangrail mee te versie ren. 2 uur tot half 4: Kinderfilm. Kosten: 1,-. Woensdag; 10 uur tot half 3: Verkle den en sminken als circusartiest. Tus sen de middag mag je blijven eten. En daarna is er het circus-opdrachten- spel. Kosten (voor de hele dag)2,-. Donderdagochtend; 10 uur tot 12 uur: Maak je eigen circus in een kijkdoos. 2 uur tot half 4: Doe mee! Spelletjes met clown Flappie. Vrijdagochtend; 10 uur tot 12 uur: Maak je eigen clown-trekpop. 2 uur tot half 4: Speurtocht met cir cus-denk en doe-vragen. De Praatpaal (Molenstraat) Voor kinderen van 4 t/m. 12 jaar. Dinsdag; 10 uur tot 12 uur: Herfst- stukjes maken. 2 uur tot half 4; "Speel-in". Een mid dag met leuke spelletjes en verkleden. Woensdag; half 11 tot 3 uur: Herfst- opdrachtenspel met tussen de middag blijven eten en nog veel meer. Kosten ƒ2,-. Donderdag; 10 uur tot 12 uur: Herfst- knutselochtend: spatten, plakken, verven en knutselen staan voor deze ochtend op het programma. 2 uur tot half 4: Spannende kinderfilm. Kosten ƒ1,-. Vrijdag; 2 uur tot half 4: Kinderbingo met vele leuke prijzen. 'Het Kruispunt' (Alb. Cuyplaan) In de week van 14 oktober t/m 18 okto ber is er in het Kruispunt voor alle kin deren van 4 t/m 12 jaar een speciaal herfstvakantieprogramma. Alle ak- tiviteiten zijn deze week gratis Dinsdag; Kinderbingo. Van 2 uur tot 4 uur, met leuke prijsjes voor iedereen. Woensdag: Film! Van 2 uur tot 4 uur een leuke film en ook nog gratis li monade. Donderdag; 'Ren je rot' kwis. 's Mor gens van 10 uur tot 12 uur. Vrijdag: Schilderfestijn en pannekoe ken. Van 2 uur tot 4 uur (trek je oude kleren aan. Voor meer informatie tel. 21987. Zondag 13 oktober HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur kand. B. de Bruin Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. L. J. v.d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 09.00 uur ds. H. J. J. Radstake Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. B. M. Meijndert, Ermelo 17.00 uur ds. G. Wassinkmaat, West broek Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur R.K. dienst In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. J. van Buuren 17.00 uur ds. D. Land; gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00uur drs. J. Thomas, Amersfoort 17.00 uur zangdienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. D. Land CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. J. Meilof 17.00uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 en 14.30 uur ds. B. v.d. Heiden NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur mevr. E. I. Pot, Amsterdam EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 Geen dienst i.v.m. gemeente-weekend. CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur avondmaaldienst JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest dinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00uur ds. S. Hovestad-de Jong; H.A. Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. D. Bouwknegt, De Bilt 17.00 uur ds. T. B. v. Houten, Soest BAARN DOOPSGEZINDEN GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. M. Luikinga, Hilversum NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.30 uur ds. M. van Veelen EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. v.d. Horst; H.A. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. J. V. Romijn, Utrecht GEVONDEN: 4-10 Bouvier, zwart, ongeveer 6 maan den, omgeving Eemdal (Kortenaer- laan) reü. Inl. Dierentehuis Crailo, tel. 035-858062. 2-10 Kater, ongekastreerd, donker tot zwarte rug, buik grijs-zwarte cyperse tekening, geel bandje, omgeving Nieuw- straat-Baarn. Inl. Dierentehuis Crailo,tel. 035-858062. 1-10 Jong katje, (geslacht onbekend), ong. 8 weken, rood met wit aan de pootjes, rood halsbandjes met belletjes, zwervend in de omg. Colense, eventueel inl. bij Verhoef. Colense 168, tel. 16979. Mevrouw Joosten zal gastspreekster zijn tijdens de maandelijkse bijeen komst van de Bond van Plattelands vrouwen, afd. Soest, op 15 oktober in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, aanvang 20.00 uur. Mevrouw Joos ten en haar man zijn van de zomer op trektocht door Turkije geweest en ge ven deze avond een lezing met dia's over hun contacten met de bevolking. Verder staat op het programma: dinsdag 8 oktober a.s.: wandelen in de omgeving van Kasteel Groeneveld te Baarn en daarna bezoek aan de Quilt tentoonstelling. donderdag 17 oktober a.s.: koffie-och- tendbijMevrouwB. Jensma, donderdag 31 oktober a.s.thema-och tend, georganiseerd door de commissie Vrouw, met als onderwerp: "Wat ver andert er als ook je partner thuis- •'komt". Gespreksleider is de heer Hans de Baert. De Kuituur- enwooncommissie organi seert, mede op inititatief van de werk groep "Buitehlandse vrouwen en wij", een cursus over de Islam. Mevrouw Speelman, Verbonden aan Kerk en We reld, probeert meer zicht te geven op de Islam en op de invloed die deze uit oefent op jet leven van de moslims. Belangstellenden voor het werk van de Bond van Plattelandsvrouwen en/of voor de genoemde onderwerpen zijn van harte welkom. Informatie: tel. 16500,14467 en 22166. Vredehofstraat 6 -3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur, vanaf 40 personen. Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes. Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijke werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Maatschappelijk Werk Prot. Sociaal Centrum "Het Amernest" Bekensteinselaan 18, 3817 AK Amers foort, tel. 033-634714 Voor informatie: tussen 9.00 en 10.00 uur. Spreekuur maatschappelijk werk: ma. t/m vr. 9.00-10.00 uur. Gezins- en bejaardenspreekuur: 8.30-9.30 en 13.30- 14.00 uur. Sociaal Pedagogische Dienst (Maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandicapten) 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00 tot 17.00 uur (werkdagen) tel. 033-720624. Open spreekuur: iedere maandag van 09.00 tot 10.00 uur; iedere donderdag van 16.00 tot 17.00 uur. Zaterdagmiddagmuziek Op zaterdag 12 oktober a.s. (aanvang half vier) wordt in de Pieterskerk te Utrecht het Schütz-project van de Zaterdagmiddagmuziek Domkerk voortgezet. Onder leiding van Maarten Kooy worden dan uitgevoerd het motet "Stehe auf, meine Freundin" en het schitterende "Magnificat". In deze dubbelkorige werken wordt de Dom cantorij instrumentaal terzijde ge staan door een koper- en een blokfluit kwartet alsmede een continuogroep. Peter van Dijk zal enkele orgelwerken van ^hütz' tijdgenoot en Vriend Sa- muel Scheidt uitvoeren. De toegang is als altijd gratis. De patiëntenvereniging van de Moer man-therapie organiseert weer een kookcursus op vijf achtereenvolgende maandagen te beginnen op 21 Oktober a.s. van 10 -12 uur in "Het Baken" van 't Hoffplein 2 te Hilversum. Cursusgeld ƒ.72.50 (ingrediënten inbegrepen). Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Mevr. M. de Vries, tel. 035 tussen 12.00 uur en 14.00 uur. Zaterdag 12 en zondag 13 oktober HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door 0 B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 12667 0 R. von Bartheld, Oranjelaan 33, tel. 13322. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg F. P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Extra dienst op zaterdag 09.00-12.30uur Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: A. Noorman, Oranjelaan 38A, tel. 12000. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken, Eemnes, tel. 02153- 12706. Kleine Huisdieren: F. Gelderman, Bosstraat 15-17, tel. 12269. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek 'en opgave nieuwe leHen tussen 9.00 en i2.Ó0 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 en 14.00 uur. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Het uitzetten van mini-container in Soest en Soesterberg begint op dinsdag 15 oktober. Vrijdag 25 oktober worden de laatste mini-containers bij de gebruikers bezorgd, zodat vanaf maandag 28 oktober door de gemeente lijke reinigingsdienst alleen nog de mini-container geledigd wordt. De verzamelcontainers bij de flats worden in een later stadium geplaatst. Daar kan de plastic vuilniszak nog gebruikt worden. Het is niet noodzakelijk dat men thuis blijft op de dag dat de mini-container wordt uitgezet. De mini-containter wordt - voorzien van het huisnummer - binnen de erfafscheiding neergezet. Informatie kan men verder krijgen bij het gemeentelijk INFOcentrum, elke werkdag tussen 9 en 17 uur (telefoon: 22555) en bij de gemeentelijke reinigingsdienst, elke werkdag tussen 9 en 12 uur (telefoon: 93644). Sinds korte tijd brengt Raven bv-Soest hobbypakketten in de handel waarmee vlug en gemakkelijk mooie borduur werken gemaakt kunnen worden. Vooral het maken van kussens met kat ten- of hondenvoorstellingen zijn erg geliefd gebleken. Deze pakketten bevatten alle onderde- "Hoi, hoi, hol," klonk het vorige week vrijdagmorgen op het schoolplein van de r.k. basisschool de Achtbaan aan de Van Hamelstraat. Met een luidkeels meegezongen feestlied luisterden de ruim 200 leerlingen van de school en hun ouders op de ochtend van dierendag het nieuwe dierenhok in, dat in plaats is gekomen van het oude hok. De jongste kleuter van de Achtbaan, de vierjarige Michiel Zuurendonk viel de eer te beurt om een schaar op een groot kussen op plechtige wijze aan te bieden aan de oudste van alle vrijwilli gers die hadden meegeholpen aan de bouw van "De Ark". Dat was "opa" Van den Hoed, die samen met een klein legertje "hulpvaders" het nieuwe hok voor de konijnen, de kippen en nog wat andere dieren in hun vrije tijd lieten verrijzen. De kosten werden bestreden uit de ver koop van de gaatjes van het gaas van het hok, en dat sloeg zo aan dat een eveneens geplande actie om T-shirts voor het goede doel te verkopen achter wege kon blijven. Zo'n 7000 "gaatjes" kregen een eigenaar voor een kwartje per stuk. Aan de aktie was ook een loterij verbonden; die werd gewonnen door Martijn Koop. Zijn beloning is een dagtocht naar het Noorder Dierenpark inEmmen. len voor het maken van een kussen, zo als garen, pen, naald, doek, strijkpa- troon, duidelijke gebruiksaanwijzing, enz. De werkwijze is als volgt: de gebreide draad "uittrekken" en in de pen en naald doen en daarna simpel in de stof prikken. Hoewel de werkwijze erg ge makkelijk is, wordt aangeraden tele fonisch (Soest 10009) een afspraak voor een demonstratie te maken, waarbij men zonder een enkele verplichting ge heel persoonlijk wordt voorgelicht. De prijzen zijn uiterst laag gehouden; van 10,- (leuke wandversiering) tot 22,50 (kussenpakket voor hond of kat jes). Leuk om te maken, maar ook leuk om weg te geven! Raven bv - Soest, tel. 10090. Diefstal uit auto De heer G. J. uit Emmen, die zijn auto had geparkeerd bij het Soester Hoogt, ontdekte dat onbekenden daaruit een polstasje hadden weggenomen. Daarin bevonden zich wat persoonlijke papie ren en drie eurocheques, alsmede het bijbehorende pasje. De dader bleek de deur te hebben opengemaakt door de deurpin omhoog te trekken. Schaakspel gestolen De 12-jarige J. R. uit Soest ontdekte in het weekend dat een plastic draag tas, met daarin zijn schaakspel en een schaakboek was gestolen. Een en an der verdween van de speelplaats van de school De Achtbaan aan de Van Hamelstraat. Voor 75 gulden ijs gestolen De heer B. H. liet de politie in het weekeinde weten dat onbekenden de buitenstaande diepvrleskist bij het Avia-pompstation aan de Birkstraat hadden opengebroken. Zij verdwenen met medeneming van een hoeveelheid ijsjes ter waarde van 75 gulden.

Soester Courant | 1985 | | pagina 25