1699 4.95 ANTIEKBEURS Wachttijden voor eengezinswoningen nemen toe Stichting Manifestaties Soest lanceert Sint Nicolaas-aktie 1985 Kcliocmnkcr Nieuwe commissie minderheden samengesteld Werkloosheid blijft aandacht vragen Soester EHBO-jeugdploeg voor derde maal beste van Nederland Miele WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 Compacte notitie over Volkshuisvesting op komst Soest wil alcoholmatigingsbeleid ontwikkelen Voorstel voor honk-/softbal- accommodatie te verwachten Schoemaker en Miele vieren de tien-miljoenste was\automaat Tijdelijk prijsvoordeel f600,- Beocenter 7007 tot 31 oktober a.s. voor f 3699- rt§f\ Firma Schoemaker Nieuwe kleurenplattegrond is uit! TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Ieder z'n vakkenpakket Soest mist grootwinkelbedrijf J. W. de Gruijl direkteur Openbare Mavo Roomboter amandel staven Bremeentje-beleid Soest 'pure kul', 'schandalig' en 'politieke onwil' Restaurant van den Brink De boekenprijzen kelderen Het College van B. en W. heeft bij de aanbieding van de begroting 1986 laten weten dat het streeft naar een meer integrale benadering op het terrein van de Volkshuisvesting in Soest. In ver band daarmee hebben B. en W. het voornemen een compacte notitie sa men te stellen, waarvoor overigens al veel gegevens beschikbaar zijn. Nader onderzoek door externe deskundigen zal echter wel nodig zijn, en daarom is een post van 25.000 gulden opgenomen, zoals dat ook in de begroting 1985 al gebeurde. In de notitie komt tevens een woningbouwprogramma voor de ko mende jaren. Op de begroting 1985 drukt daarnaast nog een bedrag van 25.000 gulden voor een woonwensen- onderzoek onder ouderen. Dat onder zoek was al gestart, maar het budget bleek onvoldoende. In 1986 komt het plan Wostok gereed, evenals de twee eerste projecten van het plan Mercury. Overhees IV zal volgend jaar worden voltooid en dan wordt begonnen met het bouwen van Overhees III. Er komt binnenkort een notitie over de invulling van dat ge bied. Nu al vindt het College dat er een lokatie moet komen voor de bouw van enkele woningen in de experiment tele sfeer. Verder verwacht het College een toe nemende behoefte aan kleine eenge zinswoningen, o.a. doordat ouderen langer zelfstandig blijven wonen. Daarom moet aan de mogelijkheden daarvoor extra aandacht geschonken worden. Om de voortgang van woning bouw veilig te stellen als ook Over hees III gerealiseerd is, wordt een bestemmingsplan voor het gebied Klein Engendaal in voorbereiding ge nomen. Het budget voor particuliere woning verbetering in het kader van de dorps vernieuwing is in 1985 met 30.000 gul den verhoogd mede omdat dat een ex tra impuls geeft aan de werkgelegen heid in de bouw. Het College is van plan jaarlijks 100.000 gulden uit het fonds plantsoenonderhoud uit te trek ken voor de aanpassing van de woon omgeving in de wijk Smitsveen, in re latie met de plannen voor de verbe teringen daar door de woningbouwver eniging. Woningzoekenden Het aantal woningzoekenden in Soest blijft stabiel: ca. 2950. Het College bepleit verzuiming van het woning bestand voor alleenstaanden. Het aan tal "starters" op de woningmarkt is in de jaren 1980-1985 teruggelopen van 50 tot 40 procent, waaruit is af te leiden dat er vooral sprake is van een "kwali tatieve" woningnood. Men wenst een aantrekkelijker woning, doorgaans een eengezinswoning. "Gelet op het feit dat bijna 60 procent van de woning zoekenden een lager dan modaal inkomen heeft", aldus het College, "en derhalve is aangewezen op een wo ning met een relatief lage huurprijs, zal het steeds moeilijker worden deze woningzoekenden aan de gewenste woonruimte te helpen. Anders ge zegd: de wachttijden zullen toenemen, al zal de wachttijd voor flatwoningen juist teruglopen." Er komen maatregelen om de belang stelling voor flats op de Eng en in het Smitsveen te stimuleren. In 1986 wordt ook een begin gemaakt met het toeken nen van extra punten aan woning zoekenden die in Soest wonen of er economisch aan gebonden zijn. 16o ANTIEKBEURS DE BILT/UTRECHT Cultureel Centrum "H. F. Witte Dorpshuis" Vrijdag 11 oktober van 19.00-22.00 uur, zaterdag 12 oktober van 11.00-18.00 uur, zondag 13 oktober van IJ .00-18.00 uur. Het College van Burgemeester en Wethouders vindt dat de alcoholpro- blematiek alle reden geeft om na te gaan op welke wijze een gemeente lijk alcoholmatigingsbeleid kan worden ontwikkeld, zo laat het weten in de aanbiedingsbrief bij de begroting 1986. "De problemen die voort vloeien uit het overmatig gebruik van alcohol worden als genoegzaam bekend beschouwd. Toch wordt men er steeds weer door verbijsterd. Het College denkt bij dit beleid in de eerste plaats aan een mentaliteits- beïnvloeding door middel van voorlichting waarbij nauw zal worden sa mengewerkt met de diverse instellingen die raakvlakken hebben met dit beleidsterrein. Ook zal er ingespeeld worden op het door de rijksoverheid te ontwikkelen matigingsbeleid. Het bestuur van de Stichting Manifes taties Soest, die belast is met de orga nisatie van de jaarlijkse Sint Nicolaas- winkeliersaktie, is tegen een ongeloof lijk goed idee aangelopen. Zij beschikt op dit moment over 5.000.000 - ja, u leest het goed: 5 miljoen! - zelfkleven de buttons ter grootte van een rijks daalder. Deze zijn voorzien van een let ter uit het alfabet. De heer J. Heerkens, voorzitter van de Stichting, legt het graag uit: "Die ak- tie kan alleen écht slagen als er mas saal met die lettertjes wordt omge sprongen door de winkeliers. Dus gul uitgeven. Ga maar uit van één letter Het College van Burgemeester en Wet houders heeft de gemeenteraad bij de aanbieding van de begroting 1986 laten weten binnenkort met voorstellen te komen voor een oplossing van de pro blematiek van de honk- en softbalsport in Soest. Investeringen in de sportsec tor zullen enige knelpunten moeten wegnemen. De eigen bijdrage van de sporters (nu bijna 300.000 gulden) zal niet worden verhoogd, in verband met het feit dat de sportbeoefening vandaag de dag toch al veel geld kost en omdat er in de sportwereld sprake is van veel zelf werkzaamheid Het College is van zorg vervuld over de gewenste realisering van een sport hal in Soesterberg (op basis van parti culier initiatief). De pogingen daartoe verlopen niet voorspoedig, zo laat het College in de aanbiedingsbrief weten. Er komt binnen afzienbare tijd een onderzoek naar de wenselijkheid van een project 'Sport overdag" in Soest, Ln navolging van Soesterberg. De begroting van de stichting Zwem baden levert weliswaar een nadelig saldo op van ruim 750.000 gulden, maar daar staat volgens het College tegen over dat hier sprake is van een "hoog maatschappelijk rendement" in ver gelijking met vele andere vrijetijds- voorzieningen. Daarom wil men de zwemvoorzieningen in de gemeente in stand houden, al zijn de kosten niet ge ring. "Wij zijn dan ook nog ^steeds bijzonder geïnteresseerd in dé moge lijkheid van privatisering van het Soester Natuurbad, in combinatie met de ontwikkeling van een verblijfs- recreatieproject naast het zwembad terrein." Het College voelt niets voor het voor stel van het stichtingsbestuur om de tarieven trendmatig te verhogen. er is geen betere Miele viert de produktie van de tien-miljoenste wasautomaat met een feestelijk-voordelige, tijdelijk verkrijgbare wasautomaat. Een wasautomaat met alle Miele voordelen, zoals de beste vuil- en vlekverwijdering, een hoog centrifugetoerental, 1/2-knop voor kleine wasjes, laag stroomverbruik, ongekend lange levensduur Kortom, een échte Miele voor een prijs, die Uw keus wel heel eenvoudig maakt. U bent van harte welkom om de tien-miljoenste voordelig mee te vieren! I w w w garantie Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 IM SOEST Van Weedestraat 78. Tel. 02155-17253 De nieuwe kleurenplattegrond van de gemeente Soest is uit en te koop voor 6,90 bij het gemeentelijke INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9. Het is wederom de bekende Falkplankaart met volledig naamregister. De kaart sluit aan op plattegrond Zeist, plattegrond Amersfoort en platte grond Hilversum/'t Gooi. Alle nieuwe wegen in Overhees IV en ook de toekomstige wegen in Over hees III staan op deze 3e druk van de Falkplankaartvermeld. Dat is ook het geval met de wegen Wostok en Mercury in Soesterberg. De toekomstige doortrekking van de Koningsweg naar de Nieuwe weg staat er op aange geven, alsmede de afslagen van de nieuwe Rijksweg A28 (Utrecht - Amers foort) die eind 1986 gereed is en waar in Soesterberg ter hoogte van de Richelleweg een afslag komt. De busroutes door Soest en Soesterberg staan vanzelfsprekend ook aange geven en nieuw is dat de fietspaden (ook langs de grote wegen) duidelijk zijn aangegeven. Alle éénrichtingsverkeer vindt men eveneens op de kaart terug. Op de achterkant van de kaart vindt men het straatnaamregister en ook - en dat is nieuw - een zwart/wit afdruk van de plattegrond van Baarn met straatnaamregister. Het is de bedoeling dat deze nieuwe plattegrond van de gemeente voor de komende vier jaar dienst gaat doen. Daarom is op een aantal zaken al vooruit gelopen. TELEFOON 02155-17089 Het Samenwerkingsverband Buiten landse Werknemers heeft aan de ge meenteraad de namen bekend ge maakt van de leden die zijn voorge dragen door hun achterban voor de nieuw te benoemen Commissie Minder heden. Dit is geschied volgens de ver ordening die in juni door de raad is vastgesteld. De nieuwe commissie ex artikel 61, die over twee jaar geëvalueerd wordt, telt zeventien leden en elf plaatsver vangende leden. Voorzitter is wethou der Frans Kingma (PvdA). Hij wordt bij absentie vervangen door zijn col lege wethouder J. Th. Oudemans (WD). Namens het Turks Comité hebben zes Soesters in de commissie plaats geno men en drie burgers namens het Ma rokkaanse Comité. Verder zijn in de Commissie vertegenwoordigd de Maatschappelijke Dienstverlening, de Stichting Werkgroep Buitenlandse Werknemers Soest, de Stichting Pro- jekt "Vrouwen voor Vrouwen", de gezondheidszorg, de woningbouwver enigingen, het jeugd- en jongerenwerk en het onderwijs volwasseneneduka- tie. De leden zijn: A. Ersoy, H. Sert, M. ünlü, S. Oskaya, A. B. Akdag, O. Te- kin, M. El-Merioui, A. Najim, M. Aachban, S. RambaranMishre, W. v.d. Bergh, Jos v.d. Leij-Tak, mevrouw R. van Loon, J. Vijfhuizen, Johan Baks en mevrouw A. Mann-Voortman. De plaatsvervangende leden zijn: I. H. Akyüz, A. Kartal, H. El-Baydi, Nienke Thijs, mevrouw C. Diks-Wur- kum, mevrouw Z. Taber, mevrouw I. Jansen, M. Westerveld, M. Papiiaja en Nelleke Streefkerk. Al is de Soester situatie relatief gezien niet ongunstig, de werkloosheid blijft nog steeds zorgwekkend hoog, vindt het College van B. en W. In de aanbie dingsbrief bij de begroting 1986 wordt opgemerkt dat, ondanks een lichte da ling van 8 procent (het aantal geregis treerde werklozen daalde van 1700 in juli 1984 naar 1566 in juli 1985), de werkloosheid in de komende tijd alle aandacht zal vragen. Na de votering van 100.000 gulden voor de computercursus, de haanlozen krant en de Vrijwilligers Vakaturebank komt er binnenkort een notitie over eventue le vervolgmaatregelen. Als de plannen voor de bedrij venhal zich voorspoedig ontwikkelen kan dit project medio 1986 worden opgeleverd. Ook zijn er plannen in voorbereiding voor een kledingwerkplaats, speciaal voor Turkse en Marokkaanse vrouwen. De mogelijkheden zijn beperkt, con stateert het College, maar waar moge lijk wordt getracht voorwaardenschep pend en stimulerend actief te zijn om de werkgelegenheid te bevorderen. Gedacht wordt aan medewerking in projecten voor bedrijfsvestiging op de terreinen "Ons Belang" en "Nieuwe Gracht". Winkelbeleid Hoewel het nieuwe winkelcentrum in Soest-Zuid wel in een behoefte voor ziet wordt voor een belangrijk deel nog altijd het grootwinkelbedrijf in Soest gemist, vindt het College. "Duidelijk is ook geworden dat er nog geen sprake is van een ideaal winkelapparaat in Soest. Voor verschillende aankopen, waaronder goedkope textiel, wordt nog veel uitgeweken naar winkelcen tra in de regio, hetgeen tot gevoelige koopkracht-afvloeiing leidt. Dat kan verbeterd worden door ver betering van het verblijfsgebied in de winkelcentra (Van Weedestraat, Rade- makerstraat) modernisering van het winkelapparaat: en het terugdringen van verspreide winkel vestigingen en het versterken van niet of zwak ver tegenwoordigde branches. per bestede gulden. Dat komt qua om zet in die periode nog best aardig uit ook.' Maar van mij mogen ze meer let ters weggeven. Er komen tien plak kaarten. Op elke kaart staat een ander woord van negen letters, zoals "mar sepein", speculaas", "kapoentje", enz. Zodra je alle lettertjes van éen van die woorden hebt, plak je die kaart ermee vol. Je moet dan even het schut- velletje aan de achterkant van de letter eraf plukken, maar dat is alles. Kaart vol, naam erop en in één van de bussén stoppen, die op de bekende plaat sen? in Soest zullen worden opgesteld." Hij noemt het een eenvoudige, begrijpe lijke en speelse aktie met veel kansen. "We zullen waarschijnlijk meer plak kaarten moeten laten drukken dan vroeger, want door de grote hoeveel heid lettertjes die men kan krijgen zal er wel meer geplakt worden. Die lettertjes zijn trouwens ook bruik baar voor allerlei andere leuke dingen.' Je kunt er bijvoorbeeld namen mee plakken op de pakjes die door Sinter klaas worden klaar gemaakt. Ik denk dat de vraag naar die lettertjes erg groot zal worden. Als de winkeliers maar fiks mee willen doen, anders kun nen we het wel schudden!aldus Heer kens, die zich met zijn mede-bestuurs leden bezint op effektieve middelen om de middenstand in zijn enthousiasme mee te krijgen. Koopkracht in Soest Commercieel is dat aantrekkelijk omdat het meehelpt de koopkracht in Soest te houden. Heerkens: "Eén ding is absoluut zeker, als je geen aktie houdt is er geen enkele binding en loop je de kans dat er meer buiten het dorp zal worden ingekocht. Vroeger in de tijd van de Wiso waren de Sinterklaas- akties erg indringend en het publiek was dol op de bonnen of zegeltjes. Dat kan best weer zo worden. Voorwaarde is dat er massaal .in de bus wordt ge blazen. Eén keer pier jaar de handen ineen en je hebt een aktie die klinkt als een klok Stel dat alle winkeliers mee zouden doen, meer dan 150, dan is dit een knal lende aktie, zowel voor de winkelier als de consument. Iedere winkelier doet er nog een leuke prijs uit zijn shop bij en je hebt een prijzenpakket waar je van rilt. Wij als Manifestatie zor gen voor drie geldprijzen. Afgelopen weekend zijn de winkeliers per brief op de hoogte gesteld van deze aktie. Vanaf 15 november Sint Nicolaas komt op zaterdag 23 no vember in Soest aan, maar voor die datum gaat de aktie al van start: op vrijdag 15 november kunnen de eerste lettertjes worden uitgegeven. De bijbehorende plakkaarten zijn te herkennen aan een affiche dat goed zichtbaar vanaf de straat zal worden aangebracht. De laatste aktiedag is 5 december. De ervaring heeft geleerd dat het weinig zin heeft ermee door te gaan tot aan de Kerst. Het ziet ernaar uit dat Soest weer eens een Sint-Nicolaasaktie krijgt, die zal klinken als een klok. Als iedereen maar mee wil doen. Maar waarom zouden ze eigenlijk niet? Korrespondentieadres Stichting Manifestaties Soest, Postbus 3053, 3760 DB Soest Kontaktadres De heer V. Veldkamp, p/a Rabobank Smitsweg, Telefoon: 16748 De onderwijscommissie is vorige week akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. de heer J. W. de Gruijl (39) te benoemen tot directeur van de openbare school voor middelbaar alge meen voortgezet onderwijs te Soest. Onlangs nam de heer J. Schol afscheid als schoolleider van deze Mavo en de heer de Gruijl werkt al sinds 1976 als adjunct-directeur aan deze onderwijs instelling. Hij woont in Soesterberg, is gehuwd en heeft vier kinderen. De heer De Gruijl was de enige sollici tant. Volgens een interne procedure is de ingestelde sollicitatie-commissie u- naniem akkoord gegaan met de aan stelling, terwijl ook de medezeggen schapsraad en de inspecteur van de mavo een positief advies uitbrachten. Er zal nu een nieuwe adjunct-directeur benoemd moeten worden. Formeel zal de gemeenteraad op 24 ok tober de benoeming van de heer De Gruijl bekrachtigen. Strikt genomen is dit niet nodig, omdat het College van B. en W. benoemt. Prins Willem-Alexanderschool Sedert 1 augustus 1985 vormen de kleu terschool "De Nachtegaal" en de lage re P.W.A.-school samen een openbare basisschool. Team, ouderraad en me dezeggenschapsraad verzochten het College van B. en W. voor de basis school de naam "De Prins Willem A- lexanderschool" vast te stellen. De on derwijscommissie maakte bezwaar tegen het lidwoord "de" vóór de naam, Er wordt een winkelbeleid voor Soes terberg ontwikkeld aan de hand van een lopend onderzoek, waarvan de re sultaten denkelijk begin 1986 bekend zullen zijn. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY voor VAN WEEDESTRAAT 76 Baarnse gemeentebestuurders De weigerachtige houding van de Soester gemeenteraad om medewerking te verlenen aan de Baarnse plannen voor de doortrekking van het Bre meentje zit de Baarnse gemeentebestuurders bepaald niet lekker. Dat bleek vorige week maandag tijdens een speciale thema-avond over de verkeers problemen in Baarn. Volgens de Baarnsche Courant hebben verschillende bestuurders bij die gelegenheid geen blad voor de mond genomen en de Soester collega's even flink de oren gewassen (al waren die er kennelijk niet bij Volgens het verslag lijken de pogingen om van het Bremeentje een door gaand fietspad naar Amersfoort te maken vruchteloos: "Ondanks eerder gemaakte afspraken is Soest nu een wijziging in het bestemmingsplan aan het voorbereiden om die aansluiting onmogelijk te maken. Het grote strui kelblok vormden milieu-organisaties, die ervoor zorgden dat van het eerder ingenomen standpunt door de gemeente Soest niets overbleef." De Baarnse wethouder S. Teeling zou in dit verband hebben opgemerkt: "Ik vind deze gang van zaken pure kul en zal beslist van de inspraakmoge lijkheden gebruik maken wanneer die bestemmingsplanwijziging aan de orde komt." (Hij komt dus tóch een keer naar Soest...). De adjunct-directeur van Publieke Werken in Baarn, H. Janse, noemde de gang van zaken zelfs schandalig, omdat Baarn, vooruitlopend op de plan nen, al grond heeft aangekocht, terwijl Soest al tekeningen kant en klaar had liggen. Het VVD-raadslid Beuken repte over "politieke onwil" bij Soest en de CDA- er Last kreeg het verzoek mee eens te gaan praten met zijn partijgenoten in Soest, "omdat die met name dwarsliggen". Tijdens Nationale EHBO-jeugdwedstrijden in Hedel: 0 Soest BI, de beste ploeg van het t heel. Soesterbergsestraat 122 - Soest' Telefoon 02155-127 06 MENU DE CE MOIS f 47,50 menu voor de maand oktober CONSOMMÉ DE PIGEON heldere duivenbouillon •QUENELLES ST. JACQUES St. Jacobsrolletjes met safraan- saus SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis POITRINE DE VEA U FARCIE, SAUCE POIVRON DOUX gevulde kalfsborst, paprikasaus met een keur aan verse seizoen groenten en gebakken aardappels FROMAGE A UX HERBES brabantse kruidenkaas BA VAROIS D'AIRELLES, SAUCE VANILLE veenbessenbavarois met vanil lesaus zodat verwacht wordt dat de gemeen teraad op 24 oktober de school van de heer Suvaal "Prins Willem-Alexander- school" zal noemen. In de voordeelboekenkelder van Van de Ven's Boekhandel in Soestdijk (middenin de Winkelkring, naast Reis bureau Gerth) is het al jaren voorde lig boekenkopen, echter in verband met de opruiming van de winkeldoch ters uit beide boekhandels is het vanaf donderdagmorgen 9 uur wel extra de moeite waard om daar een kijkje te gaan nemen. Meer dan het dubbele aantal boeken dan er normaal staat gaat nu weg voor half geld en minder. Keuze uit meer dan 14 rubrieken, die echt allemaal een kast vol of meer boeken bevatten. En dan hebben we het nog niet over de tafels en alle snuf- felbakken. (Ook veel stripverhalen! Het leesseizoen is nog nooit zo voor delig begonnen. Kom kijken. Voor vijf tig snelle vogels is er bovendien nog het boekje "Soest getekend en verteld" deel 2 van 16,- voor 9,90 en voor 250 wakkere voordeelpakkers "Soest in oude ansichten" deel 2 (luxe gebonden editievan 34,90 voor 15,-. (adv.) Tijdens de nationale EHBO-jeugdwed- strijden, die zaterdag in Hedel werden gehouden, waarvoor 80 wedstrijdgroe- pen uit heel Nederland hadden inge schreven, is een Soester groep voor de derde maal in successie eerste gewor den. Nu was het de Soester B-ploeg die dit mooie resultaat behaalde. Hierdoor veroverden zij niet alleen een grote beker, maar kwamen zij nu ook in het bezit van een grote zilveren wis selbeker, die dit jaar voor het eerst door het hoofdbestuur aan deze natio nale jeugdwedstrijd werd toegekend. Tijdens deze perfekt georganiseerde wedstrijd, die duurde van 's morgens negen tot 's middags 4 uur, werden nog meer opmerkelijke Soester successen behaald. De afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. EHBO nam n.1. deel met 5 wedstrijdgroepen, t.w. 3 groepen in de categorie A (11-14 jaar) en 2 B-groe pen van 14 jaar en ouder. Hoewel er in het computercentrum aan de hand van de resultaten over de verschillende onderdelen heel lang re kening mee werd gehouden dat ook de Soester A-jeugd beslag zou leggen op de eerste plaats, bleek aan het eind, dat de groep van Zaltbommel met 8 puntjes méér eerste werd en Soest de tweede plaats behaalde. Tussen de 80 aanwezige westrijdgroe- pen, 40 in de A-categorie en 40 in de B- categorie, werd Soest 2 bij de B-jeugd negende, terwijl Soest 2 en Soest 3 bij de A-jeugd respectievelijk 6e en 16e werden. Hiermede behaalde Soest in totaal het allerbeste resultaat en ging opgetogen huiswaarts met 3 grote bekers en 1 prachtige wisselbeker. Om kwart voor acht zaterdagmorgen werd met 7 auto's gestart vanaf het EHBO-gebouw aan de Parallelweg richting Hedel. Het was opvallend stil in de auto's, want iedereen was toch wel wat zenuwachtig en vroeg zich af wat hen te wachten zou staan. Onderweg werden nog mogelijke zwakke puntjes in de hulpverlening door de jeugd leidsters de dames Kok en Deelen (A) en mevr. v. d. Steeg (B) aangescherpt en zelfs kwam hier en daar bij de kinderen een verbandje te voorschijn om sommige lastige verbanden nog eens te oefenen. In het prachtige dorpshuis "'t Gelders End" in Hedel speelde de wedstrijd in tien verschillende boxen, waardoor steeds 10 groepjes tegelijk door in totaal dertig kaderleden uit den lande (w.o. Mevr. W. Meijer-De Graaff uit Soest) werden gejureerd in drie onderdelen, n.1. theorie, verband en een opgave waarbij eerste hulp moest worden verleend aan twee slachtoffertjes van een ongeval. Voor beide categorieën bleek het een pittige opgave te zijn met snij wonden, ernstige verbranding en een open onderbeenbreuk. Extra moei lijk werd het doordat één der slacht offers bewusteloos was door een flauw te. Bij een goede behandeling kwam het kind dan weer bij haar positieven. De publieke belangstelling was zeer groot en veel supporters waren uit het hele land met hun groepjes meegeko men, hoewel aanmoedigen niet was toe gestaan. De wedstrijdgroepen waren afkomstig uit 3 landelijke verenigingen, n.1. de Kon. Ned. Ver. EHBO, de Katholieke Nat. Bond voor EHBO en het Jeugd Rode Kruis. Omdat men tevoren reeds het beste werk verwachtte van Soest, nam de NOS voor het jeugdjournaal direct de ploeg van Soest in het vizier en werd de leider, Luc Dooyerweerd, uitge breid voor de microfoon geïnterviewd. Erg interessant voor de kinderen van Soest 3 A, maar het had toch wel in vloed op hun werk, want zij kwamen daardoor niet meer op tijd klaar met hun werk en werden daardoor 16e. Drs. J. W. van den Hoorn, voorzitter van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Ver. EHBO opende de dag met een wel komstwoord en wenste de honderden kinderen veel succes en een fijne dag. Aan het eind van de middag reikte hij, geassisteerd door heer Awick, direc teur van het EHBO-hoofdkantoor te Maarn, de vele prijzen uit. Na afloop werden de uitgelaten Soester kinderen door het bestuur van de Soes ter EHBO onthaald op een pannekoek en werden allen gefeliciteerd door de heer Smit, voorzitter van de afd. Soest. De navolgende kinderen deelden in het behaalde resultaat: Soest B1, eerste prijsMönica Burgste de (leidster), Nicole van den Brink en Rico van 't Land. Soest B 2 (9e plaats)Remco v. Dorre- stein (leider), Alexander Kiezebrink en Sander van Zweden. Soest A 1 (2e prijs): Aletta Verrips (leidster), Henriëtte Da velaar en Nico- lette v. d. Heide. Soest A 2 (6e plaats): Ineke Dooye- weerd (leidster), Jeroen Hoebee en Mark van Zanten. Soest A 3(16e plaats)Luc Dooyeweerd (leider), Barton Meyer en Frans Nieu- welink. Voor elke ploeg was ook een aantal re serves meegegaan. e Soest Al, behaalde een eervolle tweede plaats.

Soester Courant | 1985 | | pagina 3