F Soest 50 jaar geleden Cultureel Creatief Centrum vrijdag met groots feestprogramma uit startblokken id'Oude Enghe\ TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Huiswerk? Ons werk! 11 October 1935 vraagt uw voor: FEIKEN WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Privacy-reglement Bekeuringen Afhandelings Systeem Beschikking Hinderwet Raadsvergadering Commissiebehandeling Begroting 1986 V oorbereidingsbesluit Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Coördinator Jan Heerkens gaat activiteiten leiden WEEKMENU 26.50 U> ?'i^3 - t tb - ~W> <3 ovoï. "to V\e^/e l W\ 3""0' J LVy QÜL l TELEFOON 02155 -170 89 Molenweg morgen afgesloten voor alle verkeer 999.- Als 'n rapport x snel klaar moet uitbesteden: vaak dé oplossing KI/l/IEK Strak model SKI BROEK vrijetijdskleding Van de Ven's dochters vliegen uit De burgemeester maakt bekend: dat met ingang van 16 oktober a.s. voor ieder ter gemeente-secretarie (afdeling I en informatiecentrum) en in het politiebureau ter inzage ligt het door hem vastgestelde "Privacy-reglement B.A.S. (Bekeuringen Af handelings Systeem Doel van dit reglement is een regeling te geven ter bescherming van per soonsgegevens, bijgehouden ten dienste van de behandeling van overtre dingen met motorvoertuigen. Bij besluit van 24 september 1985 heeft het college van b. en w. een beslis sing genomen op het verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei dingsvergunning van A. J. Jansen, Steenhoffstraat 45 te Soest voor een inrichting tot het bak ken van voedingsmiddelen in oliën en vetten (cafetaria) op het perceel Steenhoffstrat 45 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 9 oktober a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de cefntrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Rad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De eerstvolgende openbare raadsvergadering vindt plaats op donderdag 24 oktober 's avonds om half acht in de aula van het Griftlandcollege, Noor- derweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het publicatie bord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOrmatiecentrum informeren welke agendapunten aan de orde komen. De behandeling van de Begroting 1986 en de Meerjarenbegroting 1986 tot en met 1989 in de verschillende openbare commissie is als volgt: maandag 21 oktober - 08.30 -12.30 uur - Algemene Bestuurszaken 14.00 -17.00 uur - Bedrijven en Personeelszaken dinsdag 22 oktober -08.30-09.30 uur-Ruimtelijke Ordening 09.30 -10.45 uur - Onderwijs 10.45 -13.00 uur - Welzijn 14.00 -17.30 uur - Financiën en Grondbedrijf De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkwég. De stukken die op de Begroting en Meerjarenbegroting betrekking heb ben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. De raadsbehandeling van de Begroting is op 18 en 20 november. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluiten van 19 september 1985, afdeling I, nrs. RB 85-191 en RB 85- 207, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de perce len die op de bij deze besluiten behorende kaarten in grijs zijn aangegeven en die als volgt kunnen worden omschreven. 1. Het perceel Julianalaan 82 en een aansluitend perceel aan de Van Buren- laan. 2. Het perceel dat ten noorden van de Mariastraat ligt en (globaal om schreven) begrensd wordt door de Beetzlaan, de Mariastraat, de Van Straelenlaan en de achtergrenzen van de erven van de woningen aan de Koninginnelaan Tevens besloot de raad zijn besluit van 19 december 1984, afd. I, nr. RB 84-215, in te trekken voorzover dit betrekking had op het in voorbereiding verklaren van een bestemmingsplan voor het perceel Julianalaan 82. (Niet gebonden besluiten) bouwen bedrijfshal en kantoor, Amersfoortsestraat 26 bouwen 14 woningen, Jeneverbesweg, kad. bekend gem. sectie D, nr. 3849 ged. bouwen kantoor met laboratoriumDe Beaufortlaan 28. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken on der toepassing van de daarbij genoemde voorschriften vergunning te verlenen voor het: a. -bouwen van 5 woningen met bergingen en carports, Vinkenweg hoek Nieuwstraat, kad. bekend gem. Soest, sectie K, nrs. 334 ged., 734 ged. en 3298 ged. -bouwen van een woonhuis, Wilhelminalaan, kad. bekend gem. Soest, sectie K, nr. 961 ged. -bouwen van een woonhuis met garage, Parklaan 41 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet) b. -aanleggen van een volkstuinencomplex op een perceel, gelegen ten zuidoosten van de Molenstraat, kad. bekend gem. Soest, sectie K, nrs. 2594,2593,3206 en 2572; (artikel 19 en 46, lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) c. -plaatsen van een noodlokaal bij een bestaand schoolgebouw, Noorder- weg 79: (artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 47, eerste lid van de Woningwet) d. -bouwen van een tuinschuurtje, Turfstreek 221 -bouwen van een woonhuis, Turfstreek 241 artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening bestem mingsplan Overhees) e. -plaatsen van een erfscheiding, Di Lassostraat 90; -wijzigen van de gevel van de woning Klarinet 8 (artikel 7 van de voorschriften bestemmingsplan 4e herziening bestem mingsplan Overhees) f. -bouwen van een vogel verblijf, Draailier 105; -plaatsen van een dakkapel c.q. dakopbouw, Bazuin 27 (artikel 10 van de voorschriften bestemmingsplan 2e herziening be stemmingsplan Overhees) Tevens zijn Burgemeester en Wethouders voornemens op daartoe strek kend verzoek vrijstelling te verlenen op grond van artikel 18, lid 2 onder a van de voorschriften bestemmingsplan Soestdijk voor de vestiging van een Italiaans restaurant/pizzeria in een winkelruimte op een perceel gelegen aan de Dillenburglaan, kad. bekend gem. Soest, sectie K, nr. 1418. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen, vanaf donderdag 10 oktober 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebben stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afd. 1kamer 23)ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur 9a, Een officiële opening van het nieuwe Cultureel Creatief Centrum in het (voormalige) dorpshuis de Borg aan de Willaertstraat - aanstaande vrijdag - is voor de (eveneens voormalige) stich ting Artishock het startpunt van een drie weken durende feestperiode vol afwisselende culturele activiteiten. Op dit moment is de naam die de stich ting en haar behuizing gaan dragen nog een geheim; wethouder Frans Kingma zorgt bij de onthulling tijdens de opening dus voor een heuse ver rassing. Tijdens een bijeenkomst met de pers werd vorige week het programma ge lanceerd, waarmee het nieuwe centrum drie weken lang de aandacht van heel Soest op zich probeert te richten. Tege lijk werd de nieuwe coördinator van het centrum, Jan Heerkens (33) uit Utrecht, geïntroduceerd, die zich van af nu intensief zal gaan bezighouden met de programmering van de ver schillende activiteiten. Bij de samen stelling van het feestprogramma is hij nog slechts zijdelings betrokken ge weest. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 van 26 sept. t/m 9 okt. Ardenner ham met meloen Gevulde kalfsborst of varkenshaas roomsaus Div. groenten Div. aardappelen Coupe d'Oude Enghe Iedere woensdagavond LIVE MUSIC De stichting begroet in Heerkens een "voortreffelijke medewerker", zoals voorzitter Wil Hildebrand opmerkte. Heerkens is jarenlang (en nog) verbon den geweest aan "Rasa" in Utrecht, waar hij zowel bestuurlijk als pro grammatisch actief is geweest, met name op het gebied van de zgn. "mi grantencultuur' Hij organiseerde theater- en muziekvoorstellingen, ex posities en allerlei andere manifesta ties waaraan werd meegewerkt door Turkse, Marokkaanse en Surinaamse kunstenaars. Daarnaast was hij o.m. in Amsterdam actief als organisator van het Stage Door Festival. In zijn werk bij "Rasa" legde hij ook vrucht bare kontakten met het buurt- en club huiswerk en de scholen. Tevens hield hij zich bezig met theater, muziek en literatuur uit de Derde Wereld. Heerkens is van origine historicus. Hij studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit in Utrecht en heeft heel wat van de wereld gezien. Zo maakte hij o.m. reizen door Azië, Indonesië en Australië. Na zijn studie heeft hij zich vooral aangetrokken gevoeld tot de organisatorische as pecten van zijn werk. Heerkens zal in zijn part-time functie bij het cul turele centrum voorlopig op dinsdag, donderdag en vrijdag bereikbaar zijn. Naast zijn werkzaamheden in het cul turele centrum blijft hij betrokken bij "Rasa" en bij andere instellingen. Zo coördineert hij voor het Nederlands Centrum voor Buitenlanders het mu- ziek-onderdeel van de manifestatie "Interculturele", die in het voorjaar van 1986 in verschillende steden in het gehele land wordt gehouden. Hij ziet het leggen van dwarsverbindingen tus sen de diverse "thema's" van het cul tureel centrum als zijn belangrijkste^ taak. Innerlijke samenhang Stichtingsvoorzitter Wil Hildebrand toonde zich zeer ingenomen met de komst van Jan Heerkens naar het cen trum, waarvan hij de doelstelling nog eens omschreef. "Het wordt geen the atertje, ook geen muziektempeltje, want daarvoor is de accommodatie nu eenmaal niet voldoende geschikt en is het budget niet toereikend. Een verge lijking met de" Baarnse Speeldoos gaat dan ook niet op. We richten ons op een pakket van activiteiten die zich kenmerken door een innerlijke samenhang, waarbij de cursussen niet volledig los staan van het programma tische aanbod, maar juist op elkaar zijn afgestemd." V.l.n.r. Wil Hildebrand, Ernst Dienaar, Els Verlaan, Jan Heerkens en Jan Visser. Hildebrand benadrukte dat de stich ting in het nieuwe Cultureel Creatief Centrum wil gaan werken aan de sa menhang tussen "actieve" en "recep- tisve" kunstzinnige vorming, waar van hij hoopte dat het in een tijdsver loop van zo'n twee jar een "eigen ge zicht" zou opleveren. "We moeten rea listisch blijven en niet in deze ope ningsfase al eisen dat dat gerealiseerd zal worden." Directeur Ernst Dienaar heeft na de verhuizing, die uiteraard de nodige hoofdbrekens heeft gekost, kunnen vaststellen dat ook de eursussen uit stekend blijken aan te slaan. "Er zijn inmiddels 523 cursisten ingeschreven, en dat is tot onze vreugde niet lager dan vorig jaar, terwijl we rekening hadden gehouden met een terugval van 20 procent. We hopen nu zelfs op 20 procent boven het verwachte aantal uitte komen." Volgens Dienaar heeft de verhuizing een heel positief effect op de kontak ten met andere instellingen. "We worden overspoeld met aanvragen: wat kunnen jullie voor ons doen? De zaken gaan sinds de start enkele we ken geleden al veel gestroomlijnder." Dienaar onderstreept dat Soest met het centrum over unieke mogelijkheden beschikt, die heel wat centra op andere plaatsen jaloers maakt. Aardig perspectief Hij koestert de verwachting dat aan het eind van het eerste seizoen zo'n 1200 mensen aan de cursussen hebben meegedaan. Een belangrijk deel van de nieuwe cursisten is afkomstig uit de wijk Overhees, direct rondom het centrum. "Zo'n 70 procent van de nieuw ingeschrevenen komt uit Over hees; dat geeft een aardig perspectief voor de toekomst. Bestuurslid Jan Visser gaf tenslotte een uitgebreide toelichting op het feestelijk programma, waarin alle elementen van het nieuwe centrum bij elkaar worden gebracht, zoals kunst zinnige vorming, theater, schilder kunst, film, muziek, bowling, cabaret, beweging, landschapskunst, poppen kast, video, dans, politiek, zang, jazz, literatuur en show. (Zie voor een over zicht van het programma de rubriek van het Cultureel Creatief Centrum el ders in deze krant. MIDDELBARE SCHOOL NAAM LEERLING: LEERLINGLAAN 10 VAK: STUDIESTAD DATUM:Q. AgólJC. uocrroU-.W-covw* - We Jl<06 r <3k.i^ - \r Morgen, donderdag 10 oktober, zal de Molenweg over de Eng tussen 10.00 en 16.00 uur zijn afgesloten voor alle verkeer, met uitzondering van voetgangers. Deze tijdelijke verkeersmaatregel is genomen in verband met het landschapsproject "Eemland" van de Soester kunste naar Ton Paauw. Dit project vindt plaats in het kader van de officiële opening van het nieuwe Cultureel Creatief Centrum in het vm. dorps huis De Borg, en speelt zich af op de Eng. Wij monteren alle bekende merken ketels tegen zeer scherpe prijzen!!! v.a. 033-621162-630520 02155-10341 -15335 Kwiek: stand-by voor typen, vermenigvuldigen, kopiëren, afwerken, snel- druk, kopieën, ook in kleur l l centrum voor tekstverwerkiny bv v Bergstraat 10 l^. Amersfoort 033 - 631824* slechts v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Vanaf donderdagmorgen a.s. om ne gen uur vliegen Van de Ven's (winkel) dochters de deur uit, want dan begint de opruiming van beide boekhandels in de kelder van de boekhandel in Soestdijk (middenin de Winkelkring naast Reisbureau Gerth). Een jaar lang sparen in twee boekhandels levert een keur aan aantrekkelijke winkel dochters op die staan te popelen om voor halfgeld te worden meegenomen. Romans, verhalen en gedichten, kin derboeken, boeken over geschiedenis, aardrijkskunde, gezin en gezondheid, muziek, kunst, architektuur, natuur- boeken, encyclopedieën, hobby en knutselboeken, fotoboeken en plaat werken, kortom teveel om op te noe men. Kom dus snel kijken. Voor vijftig snelle vogels is er bovendien nog het boekje "Soest getekend en verteld" deel 2 van 16,- voor 9,90 en voor 250 wakkere voordeelpakkers "Soest in oude ansichten" deel 2 van 34,90 voor ƒ15,-. (adv.) rr Luchtbeschermingsoefening. Donderdag ïs in onze gemeente, evenals in andere gemeenten in het Oos telijk deel der provincie Utrecht gelegen, de luchtbeschermingsoefening gehouden. Bij deze oefening werd van de veronderstelling uitgegaan, dat de oorlogs toestand in Nederland op 1 October was ingetreden. De vijand is aanzien lijk sterker dan onze legermacht, wat in 't bijzonder in de lucht tot uiting komt. Zij heeft de industriecentra in het Zuiden van ons land reeds gebom bardeerd, terwijl den autoriteiten bekend was geworden dat 3 October een aanval gedaan zou worden in onze omgeving. De noodige maatregelen waren getroffen. Zoo waren hier samengesteld a. Geneeskundige ploeg, bestaande uit leden der E.H.B.O. onder leiding van dr. Rupert, bijgestaan door dr. Vos, dr. Donker, beiden uit Soest, en dr. O'breen, uit Soesterberg. b. Ontsmettingsploeg. c. Opruimingsploeg, beide samengesteld uit personeel van Openbare Wer ken. d. Vrijwillige Brandweer onder leiding van haar commandant, den heer Groart. e. Politie, voor dit doel versterkt met leden der Vrijwillige Burgerwacht, on der leiding van den inspecteur van politie alhier, den heer Schreuder. Ver der is voor dit doel op den toren van de Oude Ned. Herv. Kerk een uitkijk post, waain zich een telefoon bevindt en waar tevens de oude sirene is op gesteld, bestemd voor de brandweer om eventueele gevallen direct tele fonisch te kunnen melden. De signalen luchtalarm worden doorgegeven doorsirene Raadhuis, Oude Kerk, Vliegkamp Soesterberg en de stoomfluit van de wasscherij Kuyer te Soestdijk. Toen om 4.40 uur het eerste signaal luchtalarm, bestaande uit herhaalde korte stooten op de sirenes, werd gehoord, begaven bovengenoemde ploe gen zich naar de voor hen elk afzonderlijk aangewezen appélplaatsen. Te 4.55 uur werd het 2e signaal luchtalarm waargenomen (lange stooten op si renes) waarop dus het bombardement een aanvang had genomen. Snel achter elkaar kwamen nu de berichten van plaatsen waar bommen ge vallen waren. Zoo was o.a. een brisantbom gevallen op het staionsgebouw Soest, waar tevens gas waargenomen werd. De politie en brandweer, die dadelijk gealarmeerd waren, verschenen binnen zeer korten tijd op de plaats des onheils, waar uitgebreide maatregelen getroffen werden om het besmette terrein af te zetten. Door een storing in het telefoon-verkeer was geen verbinding met het gemeentehuis te krijgen, waar zich de centrale leiding o.a. generaal Winkelman bevond. Deze oefening kwam daardoor niet geheel tot haar recht. Goed slaagde de oefening bij de Soester water leiding, waar de waterleidingbuizen op twee plaatsen gesprongen waren, terwijl de gebouwen en daaromheengelegen terreinen met bosch en heide in brand stonden. Ook hier waren politie en brandweer spoedig ter plaatse, weldra gevolgd door de E.H.B.O. onder leiding van dr. Vos, die de gewon den op deskundige wijze verbonden en daarna vervoerden. De ontsmet- tings- en opruimingsploeg was inmiddels ook ter plaatsen aangekomen en begon direct het besmette terrein met zand te bestrooien en bordjes te plaatsen met het opschrift "door gas besmet terrein". 's Avonds had eenzelfde oefening plaats te Soestduinen, waar het station door brand was vernield en het omliggende terrein met gas vergiftigd. Hetzelfde deed zich voor bij het terrein van Openbare Werken. Te 9.35 uur was de oefening weer beëindigd. Het geheel kan als bijzonder geslaagd worden beschouwd. De bevolking werkte goed mee, evenals de automobilisten en andere bestuurders van verkeersmiddelen. Slechts enkele gevallen deden zich voor van personen, die weigerden hun lampen te dempen. Schoolkleding Het damescomité, dat gedurende enkele jaren bezig is te zorgen voor win- terkleeding voor kinderen van de scholen met den Bijbel is van plan weer de actie te beginnen. Dat die actie noodig is, zullen we wel niemand behoeven te zeggen. De kleeding der kinderen is juist voor heel veel gezin nen het groote vraagstuk. De hulp, die tot nu toe telkens is verleend, is zeer dankbaar aanvaard en geeft vrijmoedigheid binnenkort weer een beroep daarop te doen. Laten allen, die voor het arme kind van de school met den Bijbel iets voe len, daaraan meewerken, als ook op hun beurs een beroep wordt gedaan. Gedragen kleeding zoowel als geld is welkom. Nieuwe Muziek-vereeniging te Soesterberg. Door het voorloopig comité tot oprichting eener muziekvereeniging op neu tralen grondslag te Soesterberg, werd in café "'t Centrum" aldaar;, een openbare vergadering belegd, welke flink bezet was. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer v. d. Pol, waarbij deze mededeelde, dat men voorloopig reeds de beschikking had over een 30-tal instrumenten en een groote collectie muziek, alles in prima staat ver- keerend, werd, terwijl zich aanvankelijk 31 leden opgaven, overgegaan tot de oprichting der muziekvereeniging, welke den naam zal dragen van "Soesterberg's Harmonie". Onder de nieuwe leden bevinden zich tal van geoefenden, onder wie eenige oud-leden van A.V.I.A., de voormalige mu ziekvereniging van de militaire luchtvaart. Tot voorzitter werd gekozen de heer van der Poel, tot bestuursleden de heeren v. d. Kamp, v. Laar, G. Mulder en Pastunink. Als directeur zal optreden de heer Poortinga. Zoo spoedig mogelijk hoopt men met de repeti ties aan te vangen.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5