VAN 14 TOT EN MET 18 OKTOBER Spaardoel is bepalend voor spaarvorm Een nieuwe kijk op sparen Rabobank Een week lang is de Rabobank extra ..<-x hartelijk vóórhaar spaarders. Rabobank 9 Sparen in de asla Zo zal sparen u nog beter bevallen, zegt uw Rabobank-adviseur Premie verdienen vóór oliebollentijd Spaarweek van 14 t/m 18 oktober. WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT TJw Rabobank-adviseur: PAG'NAl WOENSDAG Hypotheek jaaroverzicht op aanvraag Sparen bij de baas is voordeliger Fraaie kalender en f 7,50 spaarpremie* kado. Iedere Rabobank spaarder krijgt de kleurrijke kalender. En er is in de spaar week ook nog eens f7,50 spaarpremie te verdienen. Door automatisch te gaan sparen of uw automatische spaar- bedrag met minimaal f 25,- te ver hogen. Ook elke nieuwe spaarder krijgt bij inleg van f 25,- de spaarpremie van f7,50. Rabobank Kinderspaarplan Rabobank Tienerrekening Ideaal- Spaarplan De Zilvervloot Rabobank W oonspaarplan Voor informatie: loop even binnen bij uw Rabobank HET IS WEER SPAARWEEK Herinnert u zich nog dat televisie spotje over die man die in huis een hele reeks goede plekjes gevonden meende te hebben voor zijn spaargeld? Hij be waarde een paar bankbiljetten in het diepvriesvak van de koelkast, onder de gangloper, in een oud stoeltje op zol der. Totdat er brand uitbrak en alles letterlijk in rook opging. Gelukkig zijn de meeste mensen wijzer dan deze "televisiester". Dat blijkt wel uit het feit dt alleen al aan alle Rabo- banken samen bijna zestig miljard gul den aan spaargeld is toevertrouwd. Dagelijks adviseren wij dan ook tien tallen cliënten over de manier van spa ren die in hun situatie het best past. Eén week per jaar besteden we spe ciale aandacht aan het belang van de spaarder. Tijdens deze spaarweek (dit jaar van 14 tot en met 18 oktober) kun nen spaarders naast een goed advies en gunstige voorwaarden ook nog een extra attentie verwachten. Via het televisiefilmpje werd vooral duidelijk dat geld bij de bank veilig kan worden bewaard, maar sparen is na tuurlijk meer. Je krijgt rente, je hebt "een appeltje voor de dorst". Boven dien vinden veel mensen het een plezie rig gevoel dat ze een bedrag dat op een spaarrekening "apart" is gezet, niet zo gemakkelijk zullen uitgeven. Sparen dus, maar hoe vind je uit de diverse mogelijkheden de juiste spaar vorm? Het is belangrijk om in de eer ste plaats vast te stellen met welk doel er wordt gespaard. Wordt er maande lijks een bedrag opzij gelegd om over twee jaar een andere auto of nieuwe meubels te kunnen kopen? Wilt u wat achter de hand hebben voor het geval de wasmachine het plotseling begeeft? Vindt u het een leuk idee om de kinderen een spaarbankboekje mee te geven op het moment dat ze gaan trou wen? Het spaardoel bepaalt voor een belang rijk gedeelte hoe gemakkelijk en hoe snel u over uw geld moet kunnen be schikken. Er bestaat altijd wel een spaarrekening die op de door u gewens te beschikbaarheid aansluit. Zo is er een spaarvorm waarbij u direct elk gewenst bedrag kunt opnemen. Bij an dere mogelijkheden zijn er beperkin gen in het bedrag dat u "vrij" kunt op nemen (meer opnemen is vaak wel mogelijk, bijvoorbeeld met een bepaalde opzegtermijn) of staat uw geld een bepaalde periode "vast". Overigens zal de bank er geen moeite mee hebben als u voor verschillende spaardoeleinden aparte rekeningen wilt openen. De hoogte van de rente houdt direct verband met de gekozen spaarvorm. Over het algemeen kan de bank minder doen met geld dat u direct kunt opvra gen en dat komt tot uitdrukking in het rentepercentage. Een hogere rente is mogelijk als het spaargeld wat langer wordt vastgezet. Het is heel aantrekkelijk om regelma tig iets opzij te leggen en zo een harte- wens dichterbij te zien komen. Nog ge makkelijker is het als een bepaald bedrag automatisch naar de spaarre kening gaat. U kunt met de bank af spreken dat maandelijks een vast be drag van de privé-rekening naar de spaarrekening wordt overgeschreven. Ook het automatisch overmaken van wisselende bedragen (alles wat boven een bepaald saldo op uw privé-reke ning staat) is mogelijk. Met verstandig sparen doet u niet alleen uzelf een plezier, maar dient u ook het belang van onze economie. De meeste spaargelden worden uitgeleend aan bedrijven ep instellingen die daar mee aan de toekomst bouwen. Uiter aard zorgt de bank ervoor dat zorgvul dig wordt omgegaan met het spaargeld en dat de spaarders geen risico lopen. Het geld dat aan de Rabobank wordt toevertrouwd, wordt vanwege de lokale zelfstandigheid van onze banken voor het merendeel weer gebruikt bin nen de plaatselijke gemeenschap. Daarmeer draagt elke spaarder bij aan de welvaart in zijn eigen omge-' ving. Roken is slecht. Toch doen! We hebben vorig jaar weer meer gerookt met z'n allen dan het jaar ervoor. Glaasje op, laat je rijden. Welnee, toch doen. Elke dag stappen er weer keurige, nette mannen en liefhebbende huisvaders in de auto, terwijl het echt niet meer kan. Meestal vallen de gevol gen mee, maar soms zijn ze afschuwe lijk. Elk jaar zwemmen er weer mensen op plekken met grote borden "gevaar lijk" en steed weer verdrinken er enke len, die zelf helemaal niet zwemmen konden. Het kind, zes keer door moeder ge waarschuwd niet op die stoel te klimmen, doet het toch, valt prompt en zoekt huilend troost bij mama. Toch doen, want we zijn nogal eigen wijs, wij mensen. Ik las lang geleden eens een verhaaltje, het lijkt scherts, maar het heeft een ondertoon van echt heid, omdat er diezelfde eigenwijsheid uit spreekt. In een bepaald streekziekenhuis kon men er tijdens feest- en hoogtijdagen staat op maken, dat er een of meer zo genaamde biljartpatiënten zouden worden binnengebracht. Gezellig met feestsigaar in de kop en borreltje op tafel in het dorps- of buurt café kwam er omstreeks die tijd altijd wel iemand van het gezelschap op het onzalige idee te wedden, dat-ie best een biljartbal in zijn mond kon hebben. Erin ging altijd gemakkelijk, maar er uit bleek niet mogelijk en dan moest de dokter er bij te pas komen. Elders las ik, dat er elke strenge winter opnieuw mensen.Zijn, die niet geloven, dat je tong blijft vastplakken aam ijze ren voorwerpen in de vrieskou. Dat kost ieder jaar weer stukken tonghuid, die blijven hangen aan brugleuningen, lantaarnpalen, fietsturen en deurknop pen. Toch doen, weet u wel. U kunt zich 'voorstellen, dat ik hele maal niet verbaasd ben, als ik weer lees, dat koopman zus of zo zijn geld heeft verstopt in het varkenskot. Nog minder verbaasd ben ik als ik dan lees dat het de volgende dag is verdwenen, ofwel opgevreten door een gulzige zeug, ofwel gestolen. En mensen van alle rang en stand bergen steeds weer hun spaarcen tjes op in de asla. Komt er een kou de dag dan steken ze even de ka chel aan. Lekker warm, geld weg. Als ze cv hebben, vinden ze er wel wat anders op en leggen de porte feuille in de vuilnisbak. Ook altijd goed voor een paar plaatjes in de krant, waarop je meneer en me vrouw, geassisteerd door reini gingsmensen, ziet wroeten in ein deloos lijkende bergen huisvuil in de hoop nog iets terug te vinden. De Rabobank heeft een groot aanti spaarders gevraagd naar hun wense op spaargebied. De twee belangrijkst wensen waren, dat u probleemloos t ver uw eigen spaargeld wilt beschü ken en dat u een aantrekkelijke rent wilt krijgen. Waar u als spaarder geen enkele bt hoefte aan hebt, zijn honderd-en-ééi verschillende spaarvormen en spaai mogelijkheden. Daarom heeft de Raïx bank als grootste Spaarbank van Nt derland het initiatief genomen on weer eenvoud in het spaarbos te schep pen. Vier hoofdvormen De heer Hilhorst: "Men is erin ge slaagd vier hoofdgroepen te onder scheiden, waaronder alle bestaands vormen zijn onder te brengen. In feite spaart iedereen voor later, alleen he doel verschilt. De een wil het gels steeds snel op kunnen nemen, eer ander stelt daarop minder prijs er heeft geen bezwaar tegen een vaste termijn, waardoor de te vergoeder rente hoger kan worden. Zo zijn er thans vier hoofdlijnen te ont. dekken: de Spaar-Vrij-Rekening, de Spaar-Groei-Rekening, de Spaar-Plan Rekening en de Spaar-Vast-Rekening. Naast deze vier vormen zijn er nog de jeugdspaarvormen, zoals ons Kinder spaar-Plan, de Rabobank Tienerreke ning en het welbekende Ideaal Spaar plan "De Zilvervloot". Veel publiciteit dus en veel gegrinnik en gemeesmuil bij buren en bekenden, maar toch lees je zo'n bericht volgend jaar gegarandeerd weer. Daarom moest ik lachen, toen iemand in de familiekring me laatst zei, dat al die advertenties over sparen en rente toch weggegooid geld waren. Ik ben maar niet gaan discussiëren en dacht aan bovengenoemde sterke staaltjes. Laat onze knappe koppen nog zulke mooie teksten bedenken, en nog mooie- 'rê, 'aantrekkelijkere em voordeligere spaarvormen, er blijft altijd nog wel een marktsegment je over dat rustig af wacht tot het noodlot heeft toegeslagen. Dan pas hollen ze op een drafje naar de bank om het restant veilig weg te zetten. Toch maar blijven doen, die reclame. Cas Sier Het zal tijdens de traditionele spaar week wel weer goed druk zijn bij de ba lies van de Rabobanken. Behalve dat het goed sparen is bij de bank, ligt er in de spaarweek ook nog een verrassing klaar! Betaalt u de rente en aflossing van uw hypotheek aamdelijks? Dat is veruit het handigst als u ook per maand of vier weken uw salaris krijgt. Eén ding is bij maandelijkse hypo theekbetaling echter wel eens lastig: de opgave aan de fiscus wanneer u uw belastingbiljet in moet vullen. Omdat niet alle maandtermijnen van uw hypotheek gelijk zijn (u lost immers af en daardoor wordt het rentebedrag steeds lager) moet u die termijnen bij elkaar optellen om aan het juiste bedrag te komen. Dat kunt u best, daar zijn we wel van overtuigd. Maar u kunt dat werk ook door uw bank laten doen. Toch wel gemakke lijk. In de meeste gevallen krijgt u en over zicht automatisch thuisgestuurd en an ders is één telefoontje aan uw Rabo bank voldoende om het snel in uw bezit te hebben. Bent u werknemer en doet u nog niet mee aan een bedrijfsspaarregeling, bijvoorbeeld een premiespaarrege ling? Dan kan het de moeite lonen hiernaar eens bij de baas te vragen. Een pre miespaarregeling biedt namelijk de mogelijkheid bijvoorbeeld maandelijks een bedrag van uw salaris te laten inhou den en vast te zetten. Uw werkgever voegt daar dan nog een aantrekkelijke belastigvrije premie aan toe (maximaal 750,- per jaar). Deze premie is zowel voor u als voor uw werkgever ook vrij van sociale las ten. Na vier kalenderjaren wordt én uw spaargeld én de premie uitgekeerd. De rente wordt jaarlijks aan u uitbetaald. Er zijn ook enkele mogelijkheden (b.v. aflossing hypotheek of huwelijk), waarbij u geen vier jaar hoeft te wach ten. U kunt dan het spaargeld met de premie onmiddellijk besteden. Een prettige regeling, net te mooi om voorbij te laten gaan. Over het precieze hoe en waarom kan uw werk gever informatie vragen bij de Rabo bank in zijn plaats van vestiging. Drie tips voor alle spaarders van Soest Automatisch sparen is de makke lijkste manier om een bedrag bij el kaar te krijgen. U kunt de bank op dracht geven elke maand een vast be drag over te maken naar uw spaarre kening. U kunt ook een wisselend bedrag auto matisch laten overmaken: u spreekt dan af dat alles wat er bóven een bepaald bedrag op uw Rabo-rekening staat, wordt overgeschreven. 0 Geld dat u spaart hebt u op dit mo ment niet nodig, maar dat betekent niet dat u het ook voor langere tijd "vast" kunt zetten. Niemand kan in de toekomst kijken en daarom moet spaargeld bereikbaar zijn. Pas als er een flink bedrag direct opvraagbaar is, kan het verstandig zijn om een ander deel van het geld voor een termijn vast te zetten. Let daarbij goed op de voor waarden, die onder andere helder en duidelijk worden beschreven in de Spaaradviesmap, die elke Rabobank op de plank heeft staan. 0 Bouw uw spaartegoed dus trapsge wijs op: een gedeelte direct opneem baar, een beetje met een korte opzeg termijn. En als u nóg meer weg te brengen hebt, maak dan gebruik van een spaarvorm waarbij uw tegoed voor langere tijd vaststaat. Drie tips van uw Rabo-adviseur die ei genlijk dezelfde achtergrond hebben: niemand kan in de toekomst kijken. Daarom is een appeltje voor de dorst in elk geval nodig. Maar hoelang iemand zonder het spaargeld kan, is zelden van tevoren precies te bekijken. Zorg daar om dat er altijd een bedrag onder handbereik is. De Spaarvrij rekening is daarvoor gemaakt: met die rekening kunt u onbeperkt over uw tegoed be schikken. Daarom is automatisch spa ren ook geen waagstukheeft u het zo maar vanzelf naar uw spaarrekening verhuisde geld toch nodig, dan is dat in een wip geregeld. De wasmachine die het opeens begeeft kan dus onmiddellijk worden vervan gen. Er zijn nog meer spaarvormen, waar van er één misschien juist heel ge schikt is voor uw situatie. Om dt te be spreken kunt u het best naar de Rabo bank bij u in de buurt gaan. Vraag uw Rabo-adviseur eens de Spaaradvies map met u door te nemen. Dan krijgt u alles overzichtelijk op een rijtje. Ouders, grootouders en verzorgers van jongeren tussen 10 en 21 jaar, opgelet! Wij weten dt u helemaal niets te zeggen heeft over de spaarbankboekjes van uw tieners, maar misschien mag u tus sen neus en lippen toch een verstan dige, winstgevende tip verstrekken. Heeft uw kind een Rabobank Tienerre kening? Let er dan even op, dat van het jaar het spaarsaldo met 500,- is toege nomen. Want dan krijgt de trotse reke ninghouder straks, als hij/zij 15 jaar is, de maximale premie van 125,- (mits er natuurlijk elk jaar 500,- is ge spaard Ook voor Zilvervlootspaarders valt zo'n verhaal te vertellen. Hun leeftijd ligt tussen de 15 en 21 jaar. De saldotoe name die per jaar voor premie in aan merking komt is bij de Zilvervloot 480,-. De premie die de spaarder krijgt is tien procent. Met deze rege ling kan maximaal 600,- aan premie worden binnengehaald. Ook Zilver vlootspaarders kunnen bij de Rabo bank terecht. Dus... voor de oliebollen gaar zijnlaat ze even het oude jaar vol sparen. 1986 Zolang de voorraad strekt. geld en goede raad Geldt niet voor Zilvervloot-spaarders. U kunt uw geld op elk moment en zon der enige beperking direkt opnemen. Een spaarvorm waarbij u met enige beperking over uw geld kunt beschik ken. Als u meer spaart, wordt u boven dien extra beloond. Bij deze manier van sparen is uw spaargeld niet zonder meer beschik baar. Een ideale rekening wanneer u met een bepaald doel wilt sparen. Een spaarvorm met vaste looptijden van 2 tot 6 jaar met een vaste jaarlijkse rente. Elke storting moet minimaal 1000,-bedragen. Een spaarvorm voor ouders en groot ouders om te sparen voor hun kinde ren. Een Rabobank Kinderspaarplan kan geopend worden voor kinderen van 0 t/m 14 jaar. Met deze rekening leert de jonge jeugd omgaan met geld. Door te sparen en een klein aantal mogelijkheden van be talen. Een Rabobank Tienerrekening kan worden geopend op de leeftijd van 10 t/m 14 jaar. Een spaarplan voor jongeren vanaf 15 jaar. Na het verstrijken van een mini mum looptijd ontvangt de spaarder naast de aantrekkelijke rente nog een extra belastingvrije premie van de overheid van 10%. Informeer vooral naar de op komst zijnde nieuwe voorwaarden. Voor mensen die van plan zijn om in de toekomst een eigen woning te kopen heeft de Rabobank het Woonspaarplan. Met een aantrekkelijke premie. Wan neer de hypotheek wordt afgesloten wordt die premie nog eens extra aan trekkelijk. Eén van de kenm bank is de goede b steeds "om de ho toor aan dat co biedt. Wordt van <3 brede dienstenpal lijk goed gebruik g Weet iedereen wj doet voor partici Zou je nog meer ook als bestaande breide service a wordt gedaan? H gen die we eens v mes en heren op d in de buurt. Ze zul bekend voorkome hun uitspraken i eens "anders" bij te stappen omda hun visie op ban weet dat u nog mi kunt doen. We be het eerste bijka (1962) en één v; verbouwde kanto: aan het Kerkpleii gelijkse leiding s straat nr. 14 is in F. G. M. van Kek Verbouwing ii De heer Van Kek dt hij bijzonder wing waarmee van het gesprek Van Keken: "W tekort aan ruim bankhal met dr spreekruimten e om een safe-lók* haar altijd doorst kantoor óf naai) kantoren en ik la lopen... Dat is t) staan voor zijn e de eigenschap d zeer ten goede li jammer dat je, op reis wilt, je j> kantoor moet d van efficiency-c Kerkplein verhi zijn gezicht dat blijven doen. Vs een leuk team. 1 en we werken samen. Dat vi Continuïteit. KI leuk als er te v balie staan. Je 1 het opbouwen latie en als je d: loopt alles vlot kaar en je wil doen. Dus ook r mens kan nou 1 ben..." Er blijf denken wij. "E melijk een wo< de eerste plaa huishoudbudge nemen en storl nogal wat dam Trouwens, dat kantoor hoor, 1 intensief door bra -ïht. Als het voorbeeld als komen of war lening aan de samen. Pratei beslissen... Da grotere verzt goed spaaradv tijd dan een i Tegen het geai ken niet op: meer tijd voor zeker niet onp denje moet a effektief moge baar maken a ket. Dan heefi maar baat bij.

Soester Courant | 1985 | | pagina 8