Rabobank Q X en euwe jkop •aren Rabobank Rabobank Q De Rabobank heeft de Jongerenwijzer voor je! De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek Kies voor zekerheid op lange termijn. ygnpt 301331" hm? Daalt de rente weer tot 1°0/0, dan de rente-schokken op. Daait -naar 5% Kom het Wegwijzerpakket maar halen. Het ligt al voor je klaar! geld en goede raad "jp Tf ip ms I -^NA( WOENSDAG 9 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 ank spaarplan ink rekening ervloot nk aarplan ormatie n binnen abobank Overlijdensrisico- verzekering geen overbodige luxe Zelf voorzien in je kosten van levensonderhoud? Weet m met vaste looptijden met een vaste jaarlijkse torting moet minimaal J««l ICU15 gaat uw rente weer naar 8% dan wordt uw rente 7%. Zo vangt de unieke Rente Stabiel- Hypotheek 30 jaar lang de rente- schokken op. Bij maandbetaling en gemeente garantie is de adviesrente 7,8% Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheek-adviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en kan u precies vertellen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente moment van afsluiten 8%is.Zolangde hypotheekrente tussen de 6% en 10% blijft, gebeurt er met uw rente niets. Stijgt de rente naar 11%, dan wordt uw rente 9%. bank heeft een groot aam s gevraagd naar hun wen. jeb.ed De twee belangriS raren. dat u probleeMoo. J igen spaargeld wilt besch. d u een aantrekkelijke 3 -Is spaarder geen enkele a n hebt, zijn honderd-ené- nde spaarvormen en s? eden. Daarom heeft Se S grootste Spaarbank van lï,° h 'nl la"ef Stomen 3 oud m het spaarbos te schep Eén van de kenmerken van de Rabo bank is de goede bereikbaarheid. Bijna 'steeds "om de hoek" treft u een kan toor aan dat complete bankservice biedt. Wordt van die compleetheid, dat brede dienstenpakket, ook daadwerke lijk goed gebruik gemaakt? Weet iedereen wat de bank allemaal .doet voor particulier en zakenman? Zou je nog meer kunnen profiteren - ook als bestaande cliënt - van die uitge breide service als er gemiddeld al •wordt gedaan? Het zijn allemaal vra gen die we eens voorlegden aan de da- mes en heren op die kantoren zelf. Bij u in de buurt. Ze zullen u wellicht niet on bekend voorkomen en wie weet geven hun uitspraken u aanleiding morgen eens "anders" bij de Rabobank binnen te stappen omdat u na het lezen van hun visie op bankzaken, ineens zeker weet dat u nog meer met de Rabobank kunt doen. We beginnen in Soest-Zuid, het eerste bijkantoor van de bank |(1962) en één van de twee dit jaar [Verbouwde kantoren - het hoofdkantoor aan het Kerkplein is het andere. De da gelijkse leiding aan de Soesterbergse- straat nr. 14 is in handen van de heer A. F. G. M. van Keken. fd vormen Hilhorst: "Men is erin er hoofdgroepen te ondm waaronder alle bestaand, jn onder te brengen. In fel, .hm6" ™°r alleen he' .hilt. De een wil het ge,j Bi op kunnen nemen, ee lt daarop minder prijs e i bezwaar tegen een vast vaardoor de te vergoede r kan worden. hans vier hoofdlijnen te om e Spaar-Vrij.Rekening dt Bi-Rekening, de Spaar-Pian. ;n de Spaar-Vast-RoV„„,_" Spaar-Vast-Rekenlne vier vormen zijn er nog d, ■vormen, zoals ons Kinder de Rabobank Tienerreke J t welbekende Ideaal Spaar ilvervloot". ?eld op elk moment en zon- perking direkt opnemen. >rm waarbij u met enige 'er uw geld kunt beschik- ser spaart, wordt u boven- loond. nier van sparen is uw zonder meer beschik- sale rekening wanneer u ild doel wilt sparen. i voor ouders en groot varen voor hun kinde- 'bank Kinderspaarplan •rden voor kinderen van ng leert de jonge jeugd •ld. Door te sparen en mogelijkheden van be- obank Tienerrekening pend op de leeftijd van Verbouwing in Zuid De heer Van Keken wil eerst even kwijt dt hij bijzonder blij-is met de verbou wing waarmee men, op het moment *van het gesprek, nog volop bezig is. Van Keken: "We hadden een nijpend tekort aan ruimte, een veel te kleine bankhal met, drie loketten, te weinig spreekruimtén ;en als er i$man£kwam om een safe-loket, moesten wé herii of haar altijd doorsturen naar óf het hoofd kantoor óf naai? één van de andere bij kantoren en ik laat niet graag een klant j lopen... Dat is typisch Van Keken: pal staan voor zijn eigen zaakjes. Een goe de eigenschap die het kantoor in Zuid zeer ten goede komt. Hij vindt het ook jammer dat je, als je via de Rabobank- op reis wilt, je je boeking op het hoofd kantoor moet doen. "Dat is op grond van efficiency-overwegingen naar het Kerkplein verhuisd", maar je ziet aan zijn gezicht dat hij het liever zelf was blijven doen. Van Keken: "We hebben een leuk team. We zijn met ons drietjes en we werken al een paar jaar goed samen. Dat vind ik erg belangrijk. Continuïteit. Klanten vinden het niet leuk als er te vaak anderen achter de balie staan. Je bent constant bezig met het opbouwen van een vertrouwensre latie en als je die eenmaal hebt bereikt loopt alles vlot en soepel. Je kent el kaar en je wilt alles voor je klanten doen. Dus ook reizen boeken, maar een mens kan nou eenmaal niet alles heb ben..." Er blijft voldoende werk over, denken wij. "Een bijkantoor in voorna melijk een woonbuurt is natuurlijk in de eerste plaats een adres voor het huishoudbudget. Veel kasverkeer, op nemen en storten en u begrijpt dat we nogal wat dames aan de balie krijgen. Trouwens, dat geldt niet alleen voor ons kantoor hoor, bankverkeer wordt zeer intensief door dames tot stand ge- bra -;ht. Als het om contracten gaat, bij voorbeeld als er een hypotheek moet komen of wanneer een andersoortige lening aan de orde is, komt men vaak samen. Praten, wikken en wegen en beslissen... Dat geldt ook voor de wat grotere verzekeringsposten en een goed spaaradvies vraagt ook wat meer tijd dan een normale kashandeling." Tegen het geautomatiseer ziet Van Ke ken niet op: "Je krijgt daardoor veel meer tijd voor de mensen. Het hoeft er zeker niet onpersoonlijker door te wor den je moet automatisering gewoon zo effektief mogelijk toepassen en dienst baar maken aan je totale service-pak ket. Dan heeft de consument er alleen maar baat bij." oor jongeren vanaf 15 strijken van een mini- ntvangt de spaarder lelijke rente nog een Tije premie van de 1 naar de op komst •rwaarden. /an plan zijn om In de :en woning te kopen het Woonspaarplan. celijke premie. Wan- ek wordt afgesloten nog eens extra aan- Hartje-Zuid Behalve dat de hechte club van de Ra bobank in Zuid de particuliere zaken van velen behartigt, is het kantoor ook nauw verbonden met alles wat er Particulieren Van vroeg tot laat met de particuliere consument in de weer is de heer B. W. Dijkstra, "Relatiebeheerder Particu lieren". Vroeger heette hij Hoofd Kas, maar door de opsplitsing is zijn taak nu veel breder geworden. Hij legt ver antwoording af aan de heer R. M. J. Veldhuizen, die als Hoofd Particulie ren door het bancaire leven gaat. Aan de heer Dijkstra vragen we of de con sument zich wel bewust is van het volledige dienstenpakket dat de bank te bieden heeft: "Het is al eerder ge zegd: de cliënt Kent ons het beste als spaarbank, sparen en lenen, dat waren de diensten die alom bekend waren, maar er is veel bijgekomen, zoals verzekeringen - al heel lang overigens - en reizen. Maar ook die service is zo wijd en zijd bekend dat het eigen lijk al weer heel gewoon is "Toch weten nog te veel mensen niet dat we alle vormen van verzekeringen ver kopen", aldus Dijkstra. "We zijn druk bezig met verdiepen, meer diensten verkopen aan één klant. Laten we stel len dat we pak weg 7 diensten aan te bieden hebben, sparen, lenen verdeeld over hypotheken én consumptief kre- RABOBANK SOEST diet, reizen, verzekeringen, effekten- zaken en dan natuurlijk nog diensten als vermogensbeheer, wordt steeds be langrijker, en de verhuur van kluis- ruimte zoals saféloketten. Lang niet iedere cliënt neemt al die diensten van ons af. Nu is het gemiddelde 2, dus u kunt uitrekenen wat ons nog te doen staat. Vaak een kwestie van persoon lijk kontakt. Als we bijvoorbeeld onze Rabopolis ter sprake brengen en uit leggen wat daar de voordelen van zijn, is men bijna altijd direct geïnteres seerd." Als we de heer Dijkstra zouden laten doorpraten, gaan we zelf met het volledige dienstenpakket naar huis. Hij heeft er verstand van, dat is duide lijk. We komen er nog achter dat de heer Veldhuizen naast zijn verantwoorde lijkheid voor de vlotte gang van bank zaken èn in hoofdkantoor èn bij de bij kantoren, de volledige publiciteit coör dineert, de opleidingen regelt en exter ne presentaties organiseert, zoals voorlichtingsavonden en lezingen. We vergeten daarbij niet dat er in totaal 35 handwerkende Rabobankers zijn die alle taken mee helpen uitvoeren. Het bruist op het hoofdkantoor! Centrale spil is de directeur, de heer W. G. Hil horst. De man van de grote lijnen. Hij zet die vaardig uit, vertrouwt op zijn mensen en is bijna altijd in de bank te vinden, ook vaak 's avonds. Belang stellend steekt hij zijn hoofd om onze deur: "Wanneer komt die krant uit? 9 Oktober. Vandaag dus. Uw Rabobankadviseur Bankadviseur zijn is een boeiend en af wisselend vakje kunt de cliënten met raad en daad terzijde staan bij het af handelen van allerlei financiële aan gelegenheden. Over het algemeen heb ik dan ook plezier in mijn werk, ook als voor problemen van een cliënt naar een oplossing moet worden gezocht. Er is eigenlijk maar één situatie die me voor een wat langere tijd uit mijn doen brengt, namelijk als na een sterfgeval blijkt dat er geen (financiële) voorzor gen zijn getroffen, zodat de nabestaan den naast hun verdriet ook nog gelde lijke problemen te verwerken krijgen. Helaas maak ik dit soort omstandig heden nogal eens mee. Zo kreeg ik on langs te maken met een jong gezin, waarvan de vader bij een ongeval om het leven was gekomen. De weduwe kreeg het nog eens extra moeilijk aan de balie, toen bleek dat ze geen geld kon opnemen, omdat de privé-rekening al leen op naam van haar man stond. In een nader gesprek ontdekte ik dat er ook geen begrafenisverzekering was afgesloten, waardoor zij zelfs echt in de financiële problemen kwam. Het is begrijpelijk dat we liever niet al te veel willen denken aan trieste zaken die ons misschien zouden kunnen over komen. Maar anderzijds kan het een ge rust gevoel geven als er wel regelingen zijn getroffen, zodat er bij overlijden in ieder geval geen financiële zorgen hoe ven te zijn. Eén van de meest voor de hand liggen de - maar toch vaak vergeten - maat regelen is het openen van een zoge naamde 'en/of-rekening'. De rekening staat op naam van beide partners. De ander kan die rekening blijven gebrui ken als één van beiden iets overkomt. Th alle andere gevallen heeft de bank de verplichting de rekening (tijdelijk) te blokkeren bij overlijden van de reke ninghouder, zelfs als de partner ge machtigd was er gebruik van te maken. Het treffen van de juiste voorzorgs maatregelen is sterk afhankelijk van de individuele (gezins) situatie en daarom is een persoonlijk advies op zijn plaats. Toch is het sluiten van een overlijdens- risicoverzekering vrijwel altijd ver standig. Levensverzekeringen zijn er in allerlei vormen en soorten. De overlijdensrisico- verzekering is er één van: er wordt een tevoren vastgesteld bedrag uitgekeerd als de verzekerde binnen de looptijd van de verzekering overlijdt. Daarbij kan bijvoorbeeld ook een schema wor den opgesteld, zodat het uit te keren be drag in de pas loopt met de aflossingen van de hypotheek. Bij zogenaamde ge mengde verzekeringen wordt een be drag uitbetaald op de afgesproken eind datum van de verzekering (en kan dan bijvoorbeeld dienen als een aanvulling op pensioen of VUT-uitkering) of bij eerder overlijden. Een sterfgeval brengt altijd extra kos ten met zich mee: een begrafenis is duurder dan veel mensen denken en vaak moeten successierechten worden betaald. Het overlijden van een kost winner betekent bovendien meestal een vermindering van het gezinsinkomen, ook als er een goede pensioenvoorzie ning is. Het is goed om nu al na te gaan of er na een eventuele inkomensver mindering nog wel voldoende geld bin nenkomt om bijvoorbeeld rente en af lossing van de hypotheek te betalen. Als al gedacht wordt aan een over- lijdensrisicoverzekering, merk ik in d€ praktijk nog te vaak dat alleen een ver zekering wordt afgesloten voor gezins leden met een inkomen. Maar het weg vallen van degene die het huishouder regelt, kan ook heel ingrijpende finan ciële gevolgen hebben. Gezinshulp er kinderopvang zijn kostbare zaken. Hel is dan ook beslist geen overbodige luxt om een verzekering af te sluiten op hei leven van beide partners. De Smitsweg, tussen oud en nieuwer Ook de heer V. T. Veldkamp woont boven zijn bank. Smitsweg nr. 4, vlak naast Drogisterij Kok, waarvan de heer Kok zelf vice-voorzitter is van het bestuur van de Rabobank in Soest. Om de hoek van "De Smitshof", tussen al het "oude" langs de Nleuweweg en het nieuwere gedeelte van Soest, dat uit flats en veel drive-in woningen bestaat. Opnieuw een winkelcentrum, zij het bescheiden, maar hier speelt de kan toorbeheerder geen rol in het bestuur. Veldkamps "sociale" bezigheden strekken zich uit tot het penningmees terschap van de Strichting Mani festaties Soest. Daar worden de Sin- terklaasakties bedacht, onder andere. Dus tóch weer deelneming door een Rabobank-man aan zaken die veel vrije tijd opeisen. Het is, we schre ven het al, een in het oog lopende kwaliteit van Rabo-medewerkersde handen uit de mouwen steken, ook daar waar het niet direct met bankzaken van doen heeft. De vinger aan de pols houden als het om de gemeenschap gaat. Een goed uitgangspunt voor men sen die met mensen omgaan en zich met zaken bezighouden die direct ra ken aan het dagelijkse bestaan: de fi nanciën. Wéten wat er leeft in je omge ving. Inspelen op de omstandigheden van de Inwoners in je buurt. Een brug- funktie vervullen tussen inkomsten en uitgaven van particulier en zakenman, want ook die treft u aan in het cliënten bestand van de Rabobank aan de Smitsweg. De heer Veldkamp over de verscheidenheid van mensen, die van zal zijn. "Ik ben nog een beetje jong, maar vast van plan wat dieper in de materie te duiken. Als je je wilt specia liseren moet je natuurlijk een andere plek zoeken. Ja hoor, dat weten ze op het hoofdkantoor en ze denken met me mee." Veldkamp en de Smitsweg, misschien tóch nog wel lang samen. Koninginnelaan, sinds 1969 De scepter wordt gezwaaid door de heer H. van der Kooi. Van oorsprong Amsterdammer, bewijst hij al pratend duidelijk dat hij zich in hart en nieren Soester voelt. "Ik woon boven de bank en vanuit mijn slaapkamer kan ik de konijntjes zien rennen." Als een Am sterdammer zó praat wil 'ie niet meer naar Mokum terug. Althans niet om er te gaan wonen. De heer Van der Kooi heeft schik in de bank, in zijn werk en in zijn cliënten: "Dat merk je zelf pas als je een paar weekjes met vakantie bent geweest. Dan zijn vooral de ge sprekken blijven liggen en ik ben dan een dikke week lang bezig met bijpra ten. Dan vóel ik dat men graag bij ons langs kornt. De sfeer waarbinnen zaken wordt gedaan is uiterst plezierig. We hebben kennelijk een stuk vertrouwen weten op te bouwen en daar ben ik best blij mee. De bank aan de Koninginnelaan ligt op één van de routes naar het Industrie terrein. Veel bedrijven - ze komen toch langs - wikkelen hun dagelijkse finan ciële beslommeringen bij Van der Kooi en zijn mensen af. 'We werken met ons drie-en-een-halve," zegt 'ie en hij kijkt er een beetje bedenkelijk bij. "Waarom geen vier hè, zou je zeggen, maar dan is er weer iemand bij die opgeleid moet worden, dan weer iemand die een poosje komt assisteren, maar een vierde hele man of vrouw krijg ik maar niet voor elkaar en we hebben het echt razend druk. 's Avonds ook nog hoor, maar dat vindt niemand erg bij ons. Aan een hypotheekaan- vraag b.v. - en die hebben we veel - zit nogal wat werk. Je moet adviseren, ge gevens van de cliënt toetsen aan de mo gelijkheden die we te bieden hebben, offerte uitbrengen en ga maar door. Meestal doen we dat dan als de deuren dicht zijn, of 's avonds, zoals gezegd". Het kantoor aan de Koninginnelaan verkeert in de ideale positie dat er nauwelijks concurrentie in de buurt is. Het groeit hiet nog steeds ferm. Het maakt de heer Van der Kooi niet uit wat voor zaken er aan de balie moe ten gebeuren. "Ik vind alles prachtig. Kontakt met mensen is boeiend. Of er nou een lollig meiske komt met een vol spaarpotje dat moet worden uitgestort en geteld, of dat ik de spreekkamer in ga voor een ingewikkeld financierings probleem: het maakt mij niet uit. Op een bijkantoor ben je van alle markten thuis. Het ligt voor een deel aan jezelf hoever je gaat. We kunnen steeds te rugvallen op een specialist op het hoofdkantoor, die op zijn beurt nog meer kennis kan vergaren bij de hoofd kantoren in Utrecht of Eindhoven. We zijn uiterst flexibel en we kunnen werkelijk supersnel reageren als dat moet." De heer Van der Kooi is pen ningmeester van de Winkeliersvereni ging '"t Hart". Hij vindt het overeind houden van zo'n club niet makkelijk. "Het komt altijd op een paar mensen neer. Bij ons is de voorzitter de motor. Die man is altijd met die zaak bezig. Je moet een paar flinke trekkers hebben in de "dagelijks-gebruik-sector" zeg ik altijd maar, dan loopt de rest ook wel. We hebben er sinds kort weer een leuke fotoshop bij en een best kaaswinkeltje. En maar proberen met z'n allen een eenheid te vormen. Als het bij de één regent, druppelt het bij de ander, of niet soms?" Het valt op dat Rabo-mensen oprecht hart voor hun zaak hebben en... voor die van anderen. Hoofdkantoor, bruisend hart De zaken zijn op het hoofdkantoor in twee hoofdlijnen opgesplitst: het par ticuliere en het zakelijke traject. "Be drijven" heet dat laatste officieel aan de balie, links in de hal. De dagelijkse kontakten met dat bedrijfsleven 'wor den onderhouden door de heer M. L. T. A. Kramer, de particuliere sector ressor teert onder de heer B. W. Dijkstra. Er werken 35 damen en heren op het hoofdkantoor. Ze houden zich niet al leen bezig met de eigen relatiekring, maar zorgen ook voor het administra tieve lief en leed, dat de vier bijkanto ren aandragen. Het hoofdkantoor ver vult deels een trechter-funktie zou je kunnen zeggen. Het herbergt de pro- dukt-specialisten, waarop de mede werkers en medewerksters op de kan toren altijd direct terug kunnen val len. Maar behalve dat is er nóg meer specialisme bij de hand: in Utrecht en Eindhoven bij Rabobank Nederland, de overkoepelende eenheden die voor een fikse ruggesteun zorgen. Eén tele foontje kan al voldoende zijn om een in gewikkeld lijkend probleem tot een op lossing te brengen. Een flexibele orga nisatie met een grote dosis know-how. De heer Kramer: "Dat is vooral op het stuk van bedrijven erg belangrijk. Van oorsprong zijn we natuurlijk de bank die als spaarbank groot is geworden. De laatste tien, twintig jaar zijn we ook zeer aktief op de bedrijvenmarkt en dat gaat heel goed. Mede dankzij de deskundigheid, die we zelf in voldoen de maten in huis hebben, maar zeker ook door dat magnifieke achterland waar we zeer toegespitste informatie kunnen halen, en sneller dan men denkt! De organisatie is erop inge speeld". Aldus de "medewerker van de zakenhoek", zoals de funktie is benoemd. Hoofd Bedrijven is de heer J. J. Beuge laar tevens plaatsvervanger van de di recteur, waarmede de heer Kramer nauw samenwerkt. Beiden vertellen honderd uit over het belang van de deskundigheid op het gebied van Ac- creditieven, wat ze weten van im- en export, van buitenlands betalingsver keer en hoe razendsnel dat in zijn werk kan gaan. alle kantoren in Soest, bij hem waar schijnlijk het grootst is:"Aan de ene kant hebben we te maken met veel au tochtone Soesters, Nieuweweg, een stuk van "'t Hart" en de wijk langs de Mo lenstraat, aan de andere kant vinden we het met overwegend "import" ge vulde Soester Veen en daar is de laat ste jaren nogal wat veranderd. Zeker sinds we Overhees hebben. Wie hier in de buurt ooit is begonnen verhuist nu naar Overhees. De flats worden verlaten, want de meesten willen toch wel graag een eigen huis met tuin ervoor en erachter. Dat brengt voor ons een tikkeltje ondankbaar werk met zich mee, want de bankzaken verhuizen ookMaar. en Veldkamp lacht schalks, "we weten dat onze Anneke ons dankbaar is; die neemt dat vakkundig van ons over en het blijft in de familie!" Hij doelt op zijn vrouwelijke collega in het Winkel centrum Overhees, die nu bijna twee jaar met de opbouw van het vijfde kan toor in Soest bezig is. "Wij hebben deels een nieuwe markt voor de boeg. Er wonen hier veel bui tenlanders en die mensen hebben het niet altijd even gemakkelijk. Wij proberen een vraagbaak voor ze te zijn. Er zijn zelfs speciaal in de vreem de talen en tekens gedrukte folders bij de hand om ze wegwijs te maken in onze financiële wereld. Dat is vaak een vak apart, maar wel dankbaar. Ook daar proberen we het in ons gestelde vertrouwen waar te maken en dat lukt best, denken wij." De heer Veldkamp heeft vier medewerkers/sters om zich héén, 3 dames en 1 heer. Een ploeg die I goed reilt en zeilt dankzij een brok con tinuïteit. Ze zijn met hun vijven gerou tineerd in staat eikaars werk over te nemen, in te springen als dat nodig is. Ze kennen iedereen en bedienen Jan en Alleman in een oogwenk. Veldkamp: "Het is hier druk, het zwaartepunt ligt op het aantal kasposten, de stortingen en opnames. De meeste van de vijf kantoren hier in Soest. Veel hypotheek- aanvragen ook en verder moeten we een stuk markt verlies, door de opening van ons kantoor in Overhees, weer goed maken. Op pad dus en akties op touw zetten. Leuk werk, want je ziet je balanstotaal weer groeien! Het kantoor bestaat pas 15 jaar, de heer Veldkamp is de tweede beheerder, maar hij denkt niet det hij de laatste Overhees, het jongste bijkan toor Pas twee jaar oud is het jongste kantoor van de Rabobank. U vindt het in het Winkelcentrum "Overhees", Tamboe rijn nr. 3. Modern van vormgeving past het prima in de wijde omgeving. De leiding is in handen van mevrouw Koch-Van Senten, die vanaf de opening, tegelijk met de opening van het cen trum eind 1983, druk is met het uitbou wen van de relatiekring. Een deel van het huidige cliëntenbestand is meege komen van het kantoor aan de Smits weg, waar mevrouw Koch-v. Senten zelf 4 jaar heeft gewerkt en waar ze veel praktijk-ervaring heeft kunnen opdoen. Vooral op het gebied van de werving onder nieuwe bewoners worden nogal wat aktiviteiten ontwikkeld en het kantoor wordt, al of niet in gezelschap van pa of ma, zeer intensief bezocht door de jonge jeugd. Mevrouw Koch-v. Senten: "het is hier vaak een drukte van belang, aan kin derwagens ook geen gebrek, om van de vele fietsjes maar niet te spreken. Maar wat willen we; een jonge wijk met veel jonge gezinnen. Gezellig veel kinderen die de bank zien als een win kel. Ze komen met hun ouders mee, geld halen of brengen, ze hebben vaak zelf een spaarrekening hier, ze lopen in en uit hoor. Ja, veel particliere diensten natuurlijk, sparen en hypothe ken en veel privé-rekeningen. Maar ook verzekeren doen we tamelijk uit gebreid. Er is hier nog veel te doen.- We zijn echt aan het bouwen." De be zetting van het kantoor in Overhees be staat louter uit dames. De eerste veer tien maanden waren dat twee mede werksters, nu is er al behoefte aan 3, hoewel dat niet altijd lukt. Er wordt regelmatig bijgesprongen, op den duur ligt het zeker in de bedoeling die as sistentie permanenter te maken. Een kantoor dat snel groeit komt daar niet onderuit. Ook hier binnen afzien bare tijd aansluiting op de computer, zoals bij alle andere kantoren van de bank. In juni 1986 is alles rond. Nieuw voor jonge rekening houders van de Rabobank: het Wegwijzerpakket. Om zelf je weg te vinden in de doolhof van geld en geldzaken. speelt in en om het nieuwe centrum. De heer Van Keken heeft in de opbouw- periode van de Winkeliersvereniging menig vrij uurtje gestoken in de talloze vergaderingen en heeft door zijn inzet nogal wat goodwill gekweekt bij de tientallen middenstanders die onder handbereik hun zaken doen. Van Keken: "Jammer genoeg heb ik er bij na geen tijd meer voor. Eigenlijk doe ik er helemaal niks meer aan. Als je als bankman bij de tijd wilt blijven moet je 's avonds je theoretische kennis op peil blijven houden. Dat betekent cursus sen volgen en de winkeliersvereniging is daar wat bij ingeschoten. Maar die jongens hier hebben een prima toe komst. Denk alleen maar eens aan het royale parkeerterrein. Waar vind je dat tegenwoordig. Dat is goud waard, meneer. Ze moeten maar eens aan uit bouw denken. Praten met de instan ties. "Hartje"-Zuid wordt ooit nog wel een "Hart"-Zuid. Let op mijn woor den." Toekomst Als de laatste steen straks is gelegd kan Van Keken beschikken over een ruimer, gezellig ingericht bankkan toor. De klantenkring groeit nog immer en ook binnen de bestaande re latiekring is nog veel te doen als het gaat om de afzet van meer diensten. De heer Van Keken voelt zich als een vis in het water op een bijkantoor: "Je voelt je als een kleinschalige bank- di recteur. Er gebeurt van alles, je hebt een breed overzicht op alle bankzaken en je kent veel mensen. Als we straks weer open zijn' hebben we twee spreek kamers, een grotere balie, waavan een ferm stuk "open" is. Daar kunnen we dan wat gemakkelijker en persoonlij ker over alles praten. Het verhoogt het gevoel van privacy. Niet meer in een rijtje staan voor die drie loketten die we hadden. Dat vonden veel mensen niet altijd even prettig. En we kunnen weer safeloketten verhuren. Ben ik ook blij mee." Van Keken lijkt een gelukkige bankman. Donderdag 31 oktober a.s. is hij helemaal uit de bouw-beslommerin- gen. Dan kunt u hem en zijn beide me dewerksters de hand schudden. Open Huis tussen 17.00 en 20.00 uur, maar dat vindt u elders in de krant. Soest-Zuid en de Rabobank gaan hand in hand ver der. Met geld en goede raad. De Jongerenwijzer. Een onmisbaar hulpmiddel als je zelf je weg wilt zoeken in de warwinkel van regelingen, bepalingen en voorschriften van de overheid. Wanneer kom je in aanmerking voor een toelage, een uitkering of een beurs? Welke instanties kunnen je helpen; waar moetje zijn voor gedrukte informatie? Het staat allemaal in de Jongeren wijzer, één van de extra's uit het Rabobank- W egwijzerpakket

Soester Courant | 1985 | | pagina 9