SOESTER TENNISKAMPIOENSCHAPPEN KAMPIOENEN 1985: I'Met het oog op Hartje-Zuid'.,.J Bewoners Ruysdaellaan e.o. boos op Woningbouwvereniging Soest Bij ons op Soest 'Ik sta hier nog steeds voor m'n plezier Raadsleden gaan spuitplaatsen 'Roundup met eigen ogen aanschouwen WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 15 STRAKEN STRALEND P. Stalenhoef autoschade Goed gevlogen DAMES ENKEL: LISETTE v. d. KOLK HEREN ENKEL: PIETER VERBRUGH GEMENGD DUBBEL: LISETTE v. d. KOLK PIETER VERBRUGH HEREN DUBBEL: MARTIN JONGHEIM KEES KIJZER Kopen deze kampioenen hun tennisuitrusting bij SPORT-INTERNATIONAL NIC. VAN DAM of worden ze kampioen mede door die tennisuitrusting? SPORT INTERNATIONAL Van Weedestraat 16, Soest, telefoon: 02155-13473 H. J. Meijering 'Renovatie is ongeorganiseerde bende' De renovatiewerkzaamheden, die mo menteel in opdracht van de Woning bouwvereniging Soest aan woningen van de Hobbemalaan en omgeving worden uitgevoerd, heeft een aantal bewoners tot nu toe geen voordeel op geleverd. Voordat de grootscheepse opknapbeurt van de huurflats begon, deelde WS aan de leden mee dat de re novatie per woning niet meer dan vier weken in beslag zou nemen. Inmiddels zitten veel mensen al enkele maanden tussen de rommel van bouwmateria len, gereedschap en puin, en nog steeds zijn de betreffende woningen niet hele maal opgeleverd. Bewoners van de Ruysdaellaan en de Rubenslaan vin den dat de situatie veel te wensen over laat. "Onze voornaamste grieven zijn de vreselijk slechte voorlichting van de Woningbouwvereniging Soest, de slechte samenwerking tussen de Wo ningbouwvereniging, de bouwonderne ming en de mensen, en de organisatie van de renovatie van de woningen," zegt een bewoonster. "Het is een onge organiseerde bende," vult een ander haar aan. Drie weken voor de bouwvakvakantie werd met de werkzaamheden begonnen op de daken. Kort na de va kantieperiode werden de woningen van binnen gedeeltelijk "gesloopt", om ruim baan voor de verbeteringen te maken. Volgens de voorlichting van WS zouden die woningen nu klaar moeten zijn, maar bij de meeste huur flats wordt nog iedere dag in- en uitge lopen door werknemers van de onder laannemers. De werkmensen wordt niets verweten, laten de bewoners nadrukkelijk weten. Ze zijn van mening dat de schuld bij WS en de uitvoerders ligt. Volgens de gedupeerden worden bouwmaterialen regelmatig te laat geleverd, zodat de werkzaamheden niet op tijd kunnen plaatsvinden. Ook constateren zij dat de verhouding tussen de bewoners, de opzichter en andere verantwoordelijke mensen alleen maar verslechtert. Schijn "Naar buiten toe laten ze de schijn bestaan dat alles goed verloopt, maar dat is beslist niet waar. Ik heb nu al medelijden met de mensen, waar ze in novermber en december moeten ver bouwen," zegt een bewoner, die twee weken lang de kachel niet kon gebrui ken. "Ze lachen je in je gezicht uit. Ze houden zich niet aan de afspraken," meende weer een ander. Regelmatig heeft men de klachten aan gestipt bij de opzichter of direct bij de Woningbouwvereniging, maar tot dusver heeft men nul op het request gekregen. In een brief heeft men WS verzocht om een geldvergoeding, gelijk aan twee maanden huur. Asl ant woord kreeg men dat WS daar geen geld voor heeft. Ook heeft een bewoner telefonisch een gesprek gehad met wet houder Frans Kingma. Van zijn toezeg ging om contact op te nemen met WS hebben de mensen echter nog niets ge merkt. Gevaarlijk Behalve de ongemakken, waarmee men geconfronteerd wordt, vinden de bewoners dat zij ook blootgesteld worden aan ontoelaatbare gevaarlijke situaties. De balkons, één van de vernieuwingen aan de flats, hebben het lange tijd moeten stellen zonder om rastering, hetgeen voor ouders met kleine kinderen de nodige kopzorgen heeft betekend. Buiten werden de kin deren al aangetroffen met snijmesjes, spijkers en andere scherpe voorwer pen in hun bezit, en stenen worden in de richting van de containers naar bene den gegooid. De bewoners zijn evenmin te spreken over de eigen verantwoordelijkheid van opgelopen schade. Een bewoner vertelt dat hij Novilon vloerbedekking had gelegd. Dit na navraag of dat al kon. In tegenstelling tot de adviezen die hij had gekregen kwam er in de vloerbedekking echter een enorme bult. De reparatiekosten waren 150 gulden, maar volgens de man wil WS dat bedrag niet vergoeden. Een week In een brief van WS aan de bewoners staat dat mankementen of schadege vallen binnen vierentwintig uur moeten worden gemeld, maar volgens de bewoners duurt het dan soms nog een week voordat er iets aan wordt ge daan. Een gezamenlijke aktie zit er voorals nog niet in. "We moeten overdag alle maal werken, en de mensen van WS zijn niet bereid om na vier uur 's mid dags overleg met ons te plegen," zegt één van hen. De mensen van zeven woningen zeggen te weten dat nog veel meer bewoners klachten hebben, maar deze niet direct naar buiten durven te brengen. Dege- De balkons bleven lange tijd on beschermd, één van de grieven van de woners. FotoGoos van der Wilt nen, die dat wel durven vinden de ma nier waarop de werkzaamheden van de renovaties verlopen evenwel "schan dalig". Roest! Laat het zover niet komen. Wij helpen U daarmee! leHeeser laantje 2 Tel. 18600 - Soest het kenmerk voor vakwerk Radio ontvreemd De heer W. R. uit Eemnes deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van een portable radio uit een win kel aan de Van Weedestraat. Het toe stel moet onlangs zijn weggenomen van een plank achter de toonbank. De timmerman: "Éénenzestig jaar hebben mijn vrouw en ik met negen kinderen op Soest aan de Molenstraat gewoond. Maar ik ben geboren aan de Lange Brinkweg. Vader had acht kinderen en werkte bij de gemeente. Zondags was hij bezoldigd hulp-politie agent. Dan hielp hij ook op feestdagen de agenten van de Berg en Beusen, die door de weeks huisknecht waren bij de burgemeester. Bij de gemeente moest vader stegen veraarden. Ik heb schoolgegaan op de Sint Josefschool wat nu Artishockge- bouw is. Als kind mocht ik vaak met vader mee in de kruiwagen, onder schooltijd, om stenen te kloppen langs de Korte Melmweg. We speelden langs de spoordijk en sprongen in de gracht van de ene boom op de andere bomen, die daar in het water lagen. 's Winters gingen we scholletje trappen met de jongens van Van Deyssel en van de Beer. Toen ik dertien was, werkte ik al bij kruidenier Ebbenhorst aan de Melm weg en bezorgde brood voor Stalenhoef en Van Tienen. Ik ben zes jaar in dienst geweest als soldaat bij de cavalerie in Den Haag. In 1913 moest ik voor m'n nummer opkomen tot 1918. We hebben toen wel plezier gehad bij de vierde devisie. Na de eerste wereldoorlog ging ik wer ken bij een timmerfabriek aan de Lange Brinkweg wat nu slachthuis is. Ik heb vier faillissementen meege maakt van Reinhart Limburg, de Wolf Van Mechelen en Mechelen Moerman. Er was werk in overvloed, vooral na die wervelwind in de Ach terhoek. Toen hebben we heel wat ko zijnen en ramen gemaakt. Maar on danks de curators heb ik altijd door kunnen werken, omdat ik verstand had van de verdiktebank en de frees- bank. Daarna heb ik gewerkt bij Dorrestein Rademaker in de zagerij aan de Lange Brinkweg, veel woningbouw voor Patrimonium. En nog later bij Van Deyssel, de wagenmaker, waar ik aan de cirkelzaag en de lintzaag stond. Ik heb tuinwerk gedaan bij Tolboom en op het vliegkamp in Soes- terberg gewerkt bij een aannemer, voor alles wat er zo'n beetje te doen was. Toen kwam ik bij Niekerk in de bouw terecht, in den Polder. Hij zei: maandag is het kapfooi in de Holland se Rading, dan mag je beginnen. Tot mijn zeventigste ben ik daar ge weest en alles op de fiets: naar Huizen, Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies, hoe vindt U dat nou? In Bij ons op Soestpubliceert de Soester Courant verhalen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag voor de tweede keer: Geurt Sukel (92) je zal het wel niet nodig hebben. Ze liep wel eens mee met Mijntje Beuken om die vijftig cent steun te halen. Die zei: zo Dien, we hebben samen een gulden, nu gaan we gebakjes ko pen. En ze smeet zo het geld over de balk. Ik verdiende toen nog geen twintig gul den in de week, met vijf kinderen. Je zat vaak zonder werk en dan kreeg je tien gulden vijftig om de eindjes aan elkaar te knopen. Maar ik ben altijd lid geweest van de katholieke vakbond. Vanaf mijn dienst tijd. Later maakten ze propaganda voor een eigen bond, maar daar begon ik niet aan. De vorige maand was ik veertig jaar lid van het FNV want daarmee zijn we gefuseerd. Bij de gemeenteraadsverkiezingen vóór de oorlog moest je je voorkeurs stem uitbrengen op een bepaalde kan didaat. "Dat is een goeie", zei mijn heer Batenburg. Enfin, de man werd gekozen, maar tijdens een grote op tocht vóór de mis, in Utrecht, zag ik die sinjeur in een grote auto langs rij den. Dat was dus ook niks. Na een poosje bedankte hij voor de Raad. Zo heb ik me één keer laten bedriegen, maar nooit weer. Mijn hobby is de duivensport. Ik heb mijn leven lang gevlogen en goed ge vlogen. In die armoeitijd kreeg je wel eens duivenvoer van vrienden. En toen ik nog vrijgezel was kocht ik duiven- voer van mijn zakgeld. Ik ben sportief, ik had zo'n twintig vogels. In de Molenstraat had ik een mand vol bekers, kransen en medailles staan in de kelder. Toen ik naar Mo lenschot verhuisde, wist ik niet waar ik met die troep naar toe moest. Vijftig jaar was ik lid van de Baarnse duivenverenigingen nog. In 1921 hebben we hier op Soest de "Zwaluw" gesticht. Toen ik vijfen twintig jaar lid was, kreeg ik een klokje. En in 1938 heb ik samen met Jan Pot en Willem Priem de "Vriendschap" opgericht, waarvan ik erelid ben. Ik heb altijd goed gevlogen, maar niet voor de gok. Toen ik naar Molenschot verhuisde, zeiden de buren: Geurt, heb je de huur over laten schrijven op naam van je dochter? Maar dat had ik goed geregeld. Mij overkomt niet wat de familie Van Klooster is gebeurd. De kranten heb ben toen niet de goede personen ge vraagd, van hoe zit het nou precies met die kinderen van Klooster. Maar er zijn mensen in de Molenstraat die het precies weten." JAN VISSER naar Naarden, net hel Gooi door. Kom daar nu nog eens om. Als ze nu op de Wieksloot moeten wer ken, worden ze gehaald met een auto! Toen ik vijfenzestig werd, vroeg ik of ik mocht blijven. Met alle premies en sociale lasten erbij, want mijn baas beweerde: zwart werken begin ik niet aan, Geurt, als jij een steen op je hoofd krijgt, zit ik in de lasten. Varken Ik heb nooit spijt gehad. Wel armoe geleden. We hebben het merakels slecht gehad. Tegen de kerst kreeg men van de Armenzorg een paar pond jes vlees. Wij kregen geen sodemieter. Rooie Anna kreeg vijftig cent en die zette ze op de spaarbank! Dan liep mijn vrouw helemaal naar de Veen- huizerstraat (nu: Koninginnelaan) voor zo'n pakketje vlees, terwijl Anna notabene thuis een varken aan de leer had hangen! Maar zij zag altijd wat bleekjes, ter wijl mijn vrouw gezond en breed was en een rooie kleur had. - Je ziet er zo gezond uit, zeiden ze, n I®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® In wekelijkse afleveringen introcuceert de Soester Courant de winkeliers van 'Hartje-Zuid' - onder welke vlag zich zowel de 'oude' winkeliers van de Soesterbergsestraat e.o. als de 'nieuwe' van de Zuidpromenade ge zamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek. Dat gebeurt onder hetmotto: "Met"het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Sigarenmagazijn Meijering, Soesterbergsestraat 11 HARTJE-ZUID I Jeyenen dit' di- rijzige gestalte van de hoer H I. Meijering ifi5i, voor intimi en insiders Harm. boven de toonbank vjin zijn sigarenmagazijn op het stro Ionische hoekte Soesterbergsestraat Kikenlaan zien uititorchcn. zullen ei /.«•lis als zt,i hel weten, geen moment i.iii denken clat zij tegenover een man staan die naar wettelijke en tijdreken kundige normen .pensioengerechtigd i- Kijkende naar én kennis nemende v.in zipi bezigheden en aktiviteiten u.inll hel de waanituiier duidelijk. da^. de kwulitikutic "pr|i»£engcreehtigdc~' .1 andere ui hel siiraakgebruik gebe zigde termen zoals' 'StpWer" en "65 |i|us>er om inaa-r géheel te zwijgen Viin de gewraakte benaming "bojaar i|i; evenmin passen ui hel denkpa- iroon van Harm Meijering Het op grond van deze observaties bereids verkregen beeld van een man die nog van geen ophouden wil weten, wordt voltooid door zijn eigen en op een be sliste wijze uitgesproken woorden: "Werken is een levensvervulling Bo voiidien is van werken nog nooit ie mand doodgegaan" Kn aan werk heelt liet Harm. reeds vanaf zijn jongensjaren, nooit ol' te nimmer ontbroken. Drents en Zeeuws "Mijn voornaam heb ik Ie danken aan rui.lii Drentse vader, die tijdens de mobilisatietijd r 1914 l9]Si m Soest een meisje leerde kennen, waarmee hij al in 1916 in het huwelijk trad Mi|ii leugdjaren werden gekenmerkt door de Christelijke School met den Bijhei aan de Spoorstraal en door de uiteen lopende neringen van mijn ouders. Mi jn moeder dreef een kruidenierswin kel! je aan de Nieuvveweg. "over het spoor" zoals men toen placht te zeg gen Mijn vader kocht melk bij de hoe ren. die hij vervolgens in zijn wijk uit ventte Voor mi j hadden vader en moe der na schooltijd en ook tijdens de uren dal ik niet naar school hoefde legio boodschapje» m petto." Hel gesprek wordt om de haverklap on derbroken door achter elkaar- ol 111 groepjes binnenkomende klanten en uit het veelvuldig gebruik van roepnamen blijkt flat Harm Meijering met tallo zen uit zijn klantenkring een amicale relatie heeft opgebouwd. Wanneer Kees. na zijn praatje over liet weer. met een slof Caballero onder de arm de winkeldeur achter zich heeft gelaten en er' even een kleine stilte valt. wordt een poging gewaagd om de conversatie in de huiskamer, onder het genot van geu rige kolf ie plus Ven verse versnapering uit de gezellige koektrommel, voort te zetten. Ken poging die tot mislukking is gedoemd, want de hij herhaling rinke lende winkelbel maakt van de koffie pauze een oefening in haastig zitten ipstaar Niet zo bezwaarlijk, want daardoor kan de in Breskens geboren e< hlgenote van H.irm mevrouw Hek-en Meijering e veii kwijt, (lat zij als 19-jarig Zeeuws meisje naar Scheveningen toog om als binnenmeisje ni dienst te treden bi j een -i hatnjke Haagse mevrouw Kn toen ilc/.c dame in 1942 door de Duitse bezet Ier gedwongen werd om haar riante villa Ie verlaten en in Soest aan de l'lasvycg een optrekje koekt, mochten en gingen de keukenmeid én de tuin man en ook Heieen mee naar de nieuwe woonplaats De verhuizer heette. Harm Meijering en de gevolgen van deze Drents-Zeeuwse ontmoeting zijn gemakkeji|k te iaden. V an kolen tot koken Teruggekeerd uil de winkel wordt de draad van het verleden weer opgeval De kleuren wit en zwart hebben m mijn jeugdjaren nog al eens stuivertje met elkaar gewisseld Vader kwam nameli jk op een gegeven ogenblik van de melk in de kolen terecht en nauwe lijks had ik de lagere school achter de rug. of ik kwam als hulpje m de kolen handel terecht Hel zwarte goud lever de echter nauwelijks kopergeld op en toen ik 15 jaar was. waste ik eens goed mi pi handen en hernieuwde ik als melkboer de kennismaking met zuivel producten Het zwart-wit-verhaal moet onderbro ken worden voor een klant, die een week voorraadje hal fz ware van de weduwe" inslaat en om een vuursteen- i |e voor zijn aansteker vraagt. Kr blijken .vuursteentjes te bestaan in al lerlei vormen en grootten, doch het luiste exemplaar' wordt blindelings ge vonden en als het eenmaal met mini- Lereedschap in de aansteker is geprie geld. kan de vlammenwerper terstond dienst doen om het inmiddels gedraai de "sjekkie" aan te steken. "Een te vreden roker is geen onruststoker" luidt een oude zegswijze. Zo iemand iu de winkel De heer en mevrouw Meijering. Foto: Herman van Dam "Zodra ik 18 was geworden haalde ik mijn rijbewijs en aangezien ik het veu len met melk goed zat was. zocht en vond ik werk bij een autosloopbedrijf, waar ik enige jaren bleef hangen. In die tijd kende ik elk onderdeel van alle 'iji de weg zijnde auto's. Inmiddels had ik de dienstplichtige leeftijd bereikt en hoewel ik de goede lengte bezat om een keurkorpssoldaat te worden werd ik op nettogewicht afgekeurd." Terwijl een mevrouw goedkeurend toe kijkt hoe de. door haar gekochte luxe doos sigaren raphandig wordt voorzien van een passende cadeauverpakking en het stapeltje kranten op bet krukje in de hoek voor de zoveelste keer wordt verlaagd, verteld Harm. hoe hij tijdens de oorlogsjaren als chauffeur uit han den van de Duitsers wist te blijven. "Ik werkte toen bij van Mil, die in 1944 we gens verboden radiobezit door de Duitsers werd opgepakt. Later hebben ze hem zelfs doodgeschoten, .Jarenlang hebben we een gereffineerd spelletje met de bezetter gespeeld. Auto's ver anderden naar willekeur van kleur, houtgasgenerators werden naar belie ven gemonteerd en gedemonteerd en ettelijke nummerplaten en hierop aan sluitende autopapieren vormden de troefkaarten in een doldwaas va- banquespel, dat gelukkig steeds goed is afgelopen. Na Dolle Dinsdag, in sep tember 1944, lag alle verkeer echter plat en ik stond wat je noemt aan de kant van de weg. Dat duurde echter niet lang, want de destijds in de Melk fabriek van Kooij ondergebrachte Cen trale Keuken had personeel nodig en in de kortste keren stond ik als 3e kok in de aardappelen en de gierstebrij te roe ien Knotsgekke dingen heb ik daar meegemaakt." Hij grinnikt en pret lichtjes verschijnen in zijn ogen. wan- r hij vervolgt: "Mijn meest specta- opstaanverlaat nu de winkel n,M'r m' vervoigi: ivujn meesi spec me Ofschoon de kwestie van het omstre den gebruik van het bestrijdingsmid del "Roundup" - dat door de Soester plantsoenendienst wordt ingezet bij de bestrijding van prunus (vogelkers, bospest) - vorige week niet op de agen da stond van de vergadering van de commissie Bedrijven, deelde plaats vervangend voorzitter wethouders Kingma mee dat de commissieleden binnenkort de gelegenheid krijgen de plaatsen waar met het middel gespo ten is met eigen ogen te aanschouwen. Tevens krijgen zij de door de politie vervaardigde video-opname te zien. Ook de pers is voor een en ander uitge nodigd. Verder is er een brief in aantocht van het College van B. en W., waarin staat onder welke condities er (op be perkte schaal) nog met het middel ge spoten zal worden. Het wachten is ver der op het rapport van Gemeentewer ken en informatie van de officier van justitie, in verband met het proces verbaal dat tegen de gemeente Soest is opgemaakt. De heer Brunekreef, directeur van Gemeentewerken, wees erop dat het middel alleen werkt als de bladeren "Maar dan wel een waarvan je nooit nog aan de planten zitten. "Als de bla deren eenmaal gevallen zijn heeft het geen zin meer." Als de gemeente de bestrijding wil voortzetten is dus haast geboden, in verband met de gevorder de herfst. Afgesproken werd dat de "excursie" gaat plaatsvinden op maandag 21 okto ber, direct na afloop van de bespre king van de begroting 1986 In de com missie Bedrijven. Aftershave De heer Brunekreef wees er overigens nog op dat "Roundup", in tegenstelling tot wat hier en daar wordt aangeno men, geen "gif" is. "Het is heel iets anders." Hij vertelde echter niet wat. Op de door Jan Visser (Prog. Soest) uitgesproken veronderstelling dat het dan wellicht een soort after-shave was, reageerde de heer Brunekreef: meer 'n baard krijgt. Joop van den Brakel PvdAstelde nog een andere "spuit-kwestie" aan de orde, al betrof het hier niet "Roundup". Hem was ter ore gekomen dat het ge bruik van bestrijdingsmiddelen in de buurt van scholen tijdens de "spits uren" van de schooljeugd verboden was. In een enkel geval had een hoofd van een Soester school de uitvoerders verzocht niet om half negen op de trottoirs te spuiten. Tot zijn verwon dering had men daaraan wel gehoor gegeven, maar gebeurde het alsnog bij het uitgaan van de school. Ik weet niet of 't kwaad kan", aldus Van den Brakel, "maar sommige men sen hebben nu eenmaal grote bezwaren tegen spuiten. Geef de mensen een dui delijke instructie om tijdens het in- en uitgaan van de school weg te blijven." De heer Brunekreef antwoordde dat zo'n instructie al bestaat, maar dat het spuiten wordt uitgevoerd door particulieren die soms wel eens haast hebben. Hij beloofde opnieuw toe te zien op naleving van de voorschriften. i'ulaire promotie stamt uit die dagen. Op zekere dag kwam. met uitzondering van mijzelf, niemand van het koksper- soneel opdagen. Latei' vernam ik dat de mannen in het verzet zaten en dat ze hadden moeten onderduiken. Van de ene op de andere dag werd ik van 3e kok tot chef-kok gebombardeerd." Op nieuw smakelijk lachend: "Nou ja, aan het eten viel toch al niet veel meer te bederven. Smaakmakers waren er niet en de enige opgave bestond eigenlijk uit hel gaar stomen van de dagelijkse eenheidsbrij, die in twee ketels van 1300 en 2000 liter, aan de kook moest worden gebracht. Op zekere dag meen de iemand, namen noemen we maar niet. dat het proces een beetje versneld kon worden door het dichtdraaien van een veiligheidsklep. Het resultaat was inderdaad verbluffend. Het deksel van een der ketels werd finaal uit zijn scharnieren gerukt en knalde dwars door het dak. Na de aanvankelijke schrik hebben we gegierd van het lachen." En afsluitend: "Gelukkig heeft mijn gezin nooit met mijn "kook kunst" kennis behoeven te maken." 'En daar sta ik nu nog! Komen we nog een keer bij de sigaren en de eigaretten terecht? "Ik denk dat dat wel zal lukken. Kort na de oorlog kwam ik nog even als vrachtrijder terug bij de opvolger van Van Mil. maar in oktober begon ik aan een onaf gebroken arbeidsperiode van 20 jaar bij een en dezelfde baas. het auto^lo^p- bedrijtLLuyben. Inmiddels ./was. ik.Jop 'dé dag van de getdsanerjng.l125isej?tefn- ber 1945in het huwelijk getreden." Een binnenkomende heer. die kennelijk niet tot de klantenkring be hoort. demonstreert op aanschouwelij ke wijze hoe ontevreden hij wel is over de kwalitatieve hoedanigheid van zijn bij een vakbroeder van Meijering ge kochte eigaretten. Hij trekt krachtda dig aan een tussen zijn lippen geklemd exemplaar, maakt van zijn wangen diepe kuilen, doch is niettemin niet in staat rook van enige betekenis te pro duceren. Is het een man die niet roken kan? Welnee, de betreffende eigaret ten zijn gewoon vochtig. Er volgt nu een uiteenzetting over de belangrijkheid van een juiste luehtvochtigheidsgraad in een sagarenmagazijn, waarbij ter loops ook nog even bewezen wordt naar de in fie winkel hangende hygrometer. Ken slof goed geconditioneerde eiga retten wisselt van eigenaar en Harm /.al zich in de komende week wellicht afvragen of hij een nieuwe klant heeft gewonnen. Twintig jaar bij een baas. Kon het zil- eren dienstjubileum niet gehaald wor den'' "Nee. dat lukte inderdaad niet Mgezien van de omstandigheid dat ik na 2(1 jaar van intensieve arbeid als bednjfs- en verkoopleider weinig ol geen expansie-mogelijkheden meer zag. kreeg ik het gevoel dat er een bui op komst was. Inspelend op die intuïtie had ik al in januari I9K4 van de erven van de laatste eigeaar dit huis annex sigarenmagazijn gekocht. Naast haar werkzaamheden als huisvrouw en moeder van 5 kinderen nam mijn echt genote de winkel voor haar rekening. Kn toen de zaak zowaar begon te lopen en de verkopen toenamen, heb ik niet langer op het losbarsten van de inmid dels opgekomen bui gewacht en ben ik vanuit mijn job rechtstreeks achter de toonbank gestapt. Kn daar sta ik nu nog. met evenveel plezier als 20 jaar geleden De vele Meijerings Het is ongetwijfeld merkbaar en zicht baar dat Harm Meijering zich temidden van zijn uitgebreide assortiment rook artikelen. of dat nu eigaretten. sigaren, pijpen, pijptabakken, aanstekers dan wel allerlei shagsoorten zijn. nog steeds happy voelt. Dat is niet alleen prettig voor hemzelf, doch tevens en vooral voor zijn talloze vaste klanten uit Soest, voor de passanten én voor de bezoekers uit de regio, die hem na een toevallig eerste bezoek in ere zijn blij ven houden. Want klanten zijn nu een maal uiterst gevoelig voor gezelligheid en persoonli jke aandacht De winkeliersvereniging "Hartje- Zand" voelt zich eveneens happy met haar voorzitter Harm Meijering. wiens bezonken wijsheid zij naar waarde weet te schatten. De kerke raadsleden van de Afdeling Amersfoort van de Bond Vrije Kvangelische Gemeenten kennen en waarderen liorn reeds 27 jaren achtereen als een overtuigd en anderen overtuigend ouderling. De "Hart.|e-Zuid"-ondernemers' op "de kop" van de Soesterbergsestraat voe len zich ook al happy mot hun sympa thieke collega op de hoek. wiens ver- imuwde winkelzaak niet alleen een ce/ellig trefpunt vormt voor vele oude en nieuwe bekenden, doch tevens als een der hoekstenen van de commer ciële bedri jvigheid aldaar mag worden beschouwd. Daarom mogen Harm en Heieen Mei lering best nog wel even blijven. Met net M> veel plezier als 2(1 jaar gele-

Soester Courant | 1985 | | pagina 15