IBZ3HEBS 8EEBE0SEH EBB Stam Renault sponsor Heren M.H.C.Soest B.D.C. (D.V.S.B.)' SPLINTER EEMLAND B.V. WOENSDAG 16ÖKTÖBËRT5ftR~ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Gedeeld succes voor Eemvogels Michel van Rossum uit Soest Clubkampioen MCU-motorcross MOTORCROSS Monsterzege voor Selby (7-1) BADMINTON 'De Zoyse Ruiters' BOWLING Soester Bowling bond Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKFIiLAAN 80 keukendal) SOEST EEMNESSERWEG16-22 - BAARN TEL. 02155-12643 TEL. 02154-15555 Soest-Al naar finaleronde Ned. jeugdkampioenschappen Shot 2 haalt uit tegen Niké: 8-2 Verlies BDC heren tegen Sittardia 2:13-17 Zaalprogramma Damesrugby in de lift Autocrossteam CTS in Jeugdserie 'Thomas en Senior' VISSEN Th. Bosman en J. Lievenstro kampioenen van HSV De Snoekbaars DAMMEN Slechte week voor Soester dammers Zondag j.1. ontvingen de spelers van Heren I de trainingspakken van hun nieuwe sponsor Garage Stam. De goede resultaten tot nu toe spoorden het team aan de belofte te doen het kampioenschap te behalen. Het eerste herenteam van Soest is de huidige competitie zeer voortvarend begonnen. De eerste zes wedstrijden werden alle in winst omgezet. De thuis wedstrijden werden alle ruim gewon nen. Respectievelijk met 7-0 van Almere, met 4-0 van Shinty en met 5-1 van Loenen. De uitwedstrijden hebben Foto: Goos van der Wilt iets meer inspanning gekost. Tegen Vianen en Doorn werd met slechts 2-1 gewonnen en tegen Phoenix werd het 3- 1. Volgénde week volgt de wedstrijd tegen de nummer twee Nieuwegein die reeds op drie punten achterstand staat. De stand is 1. Soest. 6-12, 23-4 2. Nieuwegein 6-9,12-5 3. Vianen 6-7,13-11. Afgelopen zaterdag moest de Soester korfbalvereniging De Eemvogels een klein programma afwerken met twee seniorenteams, die junioren en de pupillen. Het eerste team speelde in Maurik tegen Activitas. De Eemvogels hadden het moeilijk op het zware klei veld. Er werden dan ook met name in het middenvak veel plaatsfouten gemaakt, maar toch was het Willem Oldenwarris, die in de der tiende minuut de Eemvogels op 0-1 bracht. Een paar minuten later was het Netty Friebel die met een fraai schot de stand op 0-2 bracht. Helaas voor de Soester korfballers wist Activitas de stand in 10 minuten gelijk te trekken. Ondanks de grote druk op de Eemvo- gelverdediging bleef deze potdicht en was het tenslotte Marco Kuil die met een fraaie spetter de balans weer in het voordeel van de Eemvogels deed omslaan. Activitas kon echter uitlopen tot een 5-3 voorsprong. Het was Paul van der Sijs die met een razend snelle door loopbal de stand 4 minuten voor het eind op 5-4 bracht zodat de eindstand 6-4 werd. Het tweede seniorenteam ontving Din- doa uit Harderwijk. Ze lieten er geen grAs over groeien en binnen een kwar tier stonden ze met 2-0 voor. In de 17e minuut was het Tini Martens die met een afstandsschot de stand op 1-2 bracht. Door een foutje in de ver dediging van de Eemvogels werd de stand 1-3. Ries van den Hoed maakte 2-3. Tot de rust liep Dindoa uit tot 2-5. Na de rust waren het Kathja Rauch met een afstandsschot en Ans Nieu- wenhuis die de stand bijna in even wicht brachten 4-5. Toen begon het bij Dindoa pas echt te lopen. Zij scoor den vijfmaal voordat Tine Martens andermaal de bal door de mand schoot 5-10. De einduitslag werd uiteindelijk 5-12. De junioren kregen de KVO junioren uit Soesterberg op bezoek. In het begin bleek het erg hard te gaan. Erik van de Pol scoorde binnen zes minuten 2-0. Ruststand 2-1. Na de thee bracht Ronald van Bemmel de stand op 3-1. Stanley de Vries scoor de in de 12e minuut 4-1 en 5-1 Een riante voorsprong want de Eemvo gels lieten het hierbij zitten, terwijl KVO nog tweemaal scoorde. Eind stand 5-3. De jongsten van de Eemvogels speel den in Hilversum tegen Altius. In deze wedstrijd vielen niet zoveel doelpun ten. Het was Lotje Stalenhoef die het winnende doelpunt maakte. De 20 jarige Michel van Rossum uit Soest.wonende aan de Birkstraat, is vortige week officieel gehuldigd als clubkampioen van de motorcrossclub MCU in Utrecht. Dat kampioenschap stond overigens al geruime tijd vast, omdat hij in de afgewerkte wedstrijden twee maanden geleden al niet meer te kloppen was. Michel is kampioen in de promotie klasse 125 CC, waardoor hij volgend jaar kan uitkomen in de seniorenklas se. Al vijf jaar is hij een actief beoefenaar van de motorcrosssport, al heeft hij een jaar moeten missen wegens een knieblessure, waarvan hij intussen weer is hersteld. Vorig jaar nog reed hij op een oude motor, maar sponsor Steven de Graaf uit Spaken burg stelde hem, samen met anderen, dit jaar in staat uit te komen op een nieuwe Honda, met het kampioenschap als resultaat. Michel is lid van diverse motorcross clubs in de omgeving, zoals de Salz, die tot voor kort een eigen baan had in Leusden maar deze na bezwaren van omwonenden moest prijsgeven. Hij betreurt het zeerdat er in Soest geen eigen baan voor de liefhebbers van de actieve motorcrossport is, reden waarom hij voortdurend moet uitwijken naar wedstrijden in de om geving. Hij behaalt daarin dan ook uitstekende resultaten. Het kampioenschap bij MCU, waarin hij het moest opnemen tegen 35 andere deelnemers, leverde hem een fraaie beker op. Twee jaar geleden legde hij in de juniorenklasse bij MCU ook al beslag op de eerste prijs. Het materiaal van de motorcrosser moet voldoen aan zeer hoge eisen. Een motor gaat, als men veel rijdt, hooguit een jaar mee. Dat is dan ook de reden dat Michel zich gedwongen ziet voor lopig te stoppen en te gaan sparen, om volgend jaar hopelijk in de senioren klasse opnieuw goede resultaten te behalen. Bijzonder ingenomen is hij met de goede zorgen van Chris van Homoet, die zijn motorfiets helemaal heeft "getuned", zodat het voertuig uit stekende prestaties verrichtte. Een gevaarlijke sport is motorcrossen wel een beetje, vindt Michel van Ros sum. "Maar je kunt overal wel je benen breken" In eigen huis trad Selby het eerste team van B.C. Vollenhoven uit Zeist met op timisme tegemoet. Paul van Ginkel maakte dit optimisme waar door zijn enkelspel op briljante wijze te winnen Henk van Woerkom kreeg een invaller tegenover zich, die het hem in de eerste game zo lastig maakte, dat hij deze met 6-15 verloor. Zijn tegenstander had daarmee echter al zijn kruit verschoten, want Selby's tweede heer won de vol gende twee games royaal. Gerdie van Kooten gaf haar opponente geen schijn van kans en won haar games over duidelijk. Maria Riupassa. die vanuit haar werk zo de baan op moest, pakte haar eerste game soepeitjes met 11-2. De volgende verspeelde ze bijna door kennelijke vermoeidheid, maar via de verlenging wist ze de winst alsnog voor zich op te eisen. Het gemengd-dubbelspel van Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten liep ge smeerd, waardoor ook hier de winst in Soest bleef. Het tweede genieiigd-dub belspel werd onnodig door Selby ver loren. Een niet op dreef zijnde Paul van Ginkel smashte de ene shuttle na de an dere in het net in plaats van op het veld van de Zeistenaren. In het herendubbel spel herstelde Paul zich keurig, zij het. dat hij in de tweede game het krullen niet kon laten. (Krullen met het racket showen, zoals majoretten doen met hun stokje). Samen met Henk van Woerkom versloeg hij de Zeister heren in drie games. Gerdie van Kooten en Maria Riupassa zorgden via winst in het damesdubbelspel voor een 7-1 mon sterzege voor Selby. Uitslagen senioren Selby l-Vollenhove 1 7-1Selby 2-BVO 1 5-3'. 'tGein 11 - Selby 3 3-5: Selby 4-BVO 4 4-4: Maarn 1-Selby 5 8-0; ABCA 12- Selby 6 6-2. Junioren Selby 2-VeenendaaI 2 5-3; Hoogland 3- Selby 3 3-5; Selby 5-Sjeve Sjuttel 5 2-6; Selby 6-Nijkerk 5 3-5. Insluiper maakt portefeuille met 1000 buit Een insluiper heeft vrijdagmiddag j.1. kans gezien de woning van de familie H. aan de Beukenlaan binnen te drin gen. Hij ging er vandoor met de porte feuille van de heer des huizes, waarin zich een bedrag bevond van ca. 1000 gulden. Dader sloeg zijn slag toen de bewoners even afwezig waren. 'Doorrijder' onder invloed aangehouden Op de Soesterbergsestraat reed de 63- jarige automobilist J. de J. uit Soest vorige week tegen een betonnen paaltje en de geparkeerde auto van de heer W. op. Getuigen zagen dat hij snel doorreed maar gaven het kenteken door aan de politie. Die kon de J. ge makkelijk achterhalen. Hij bleek on der invloed van alcohol te zijn, maar weigerde de blaastests en de bloed proef. Er werd proces-verbaal opge maakt. Zaterdag 28 september hebben de Zoyse Ruiters een wedstrijd in Bun schoten gereden. 's Morgens reden de paarden en 's middags de pony's. Bij de paarden deed maar één combi natie mee: Eline Simons met haar paard Pedante. Zij reed een Ll proef met als goed resultaat 123 punten, wat één winstpunt betekent. Het springen in de B ging deze combinatie ook goed af en wel met 1 winstpunt en dat leverde tevens èen 3e plaats op. .s Middags kwamen de pony's in zes combinaties. In de B dressuur reed Margrit van Es met haar pony Gazel een leuke proef en behaalde hiermede 124 punten, wat goed was voor een le plaats. Eveline Rensebrink op Shadow reed haar proef beneden haar kunnen en kwam daardoor niet hoger dan 109 punten. In de Ll dressuur reed Ingrid Strumpel met Arabella een leuke proef en be haalde lil punten. In de L2 reden drie combinaties. Sascha v.d. Veer met Ramona behaal de 114 punten. Nathalie Wollenberg reed met Trigger de proef keurig en behaalde 118 punten, voldoende voor een 5e plaats. Tamara Bok reed met White Rocket, die in een gekke bui was maar toch nog 110 punten behaalde. Het springen van de ponycombinaties ging minder dan bij de paarden. Zowel Margrit. Ingrid als Tamara werden jammergenoeg allemaal uitgebeld. Op 5 oktober in Bunschoten reed Gerda van Essen met Pascal erg goed. Ze behaalde 122 punten en zou de 2e plaats hebben gehaald,maar werd ge diskwalificeerd omdat ze met de zweep reed. Oo zaterdag 12 oktober reden drie combinaties een binnenwedstrijd in Houten voor pony's. Margarite van Es mat Gazel reed een B proef beneden haar kunnen en behaalde 98 punten. Ingrid Strumpel reed met Arabella een leuke proef, maar maakte een oude foutinplaats van rechtsaf te gaan ging ze naar links en dat kostte haar net haar winstpunt en zij kreeg 118 punten. Tamara Bok met White Rocket reed een leuke L2, maar werd toch wat ondergewaardeerd met 109 punten. Al met al leuke wedstrijddagen en behoorlijke resultaten. Op 9 november geeft de Landelijke Rijvereniging een Bingoavond in het Tempozaaltje aan de Kostverlorenweg met mooie prijzen. Uitslagen speelavonden van 7 en 8 ok tober j.1. Trvers-Sobs 3-2: King's palace- Heen en Weer 1-4; Baanbrekers-Mup- pets 2-3; Turtles-Lucky Girls 3-2; La grande bouffe-Zootje 0-5: Thunderballs- Formatie team 3-2. Nobidy-Laatbloeiers 1-4: A-Team-Ketel I 2-3: Pipers-Pino 1-4: TZN-HAM 0-5; 't Juk-Dexcrest 0-5; 't Trio-Gremlins 3-2. Er is nog plaats voor jeugdbowlers! De eerstvolgende kompetitieavond is op IR oktober a.s. in de Borg. van 18.30 tot 20.00 uur Het lidmaatschap per jaar bedraagt f15.- per persoon. Er spelen maximaal 3 personen op één baan. De baanhuur op zo'n speelavond bedraagt f5.- per persoon Wie lid is van de Soes ter Bowlingbond betaalt 10.- per baan per uur om te trainen, mits de banen niet gereserveerd zijn. Reserveren is niet mogelijk of men moet de normale baanhuur betalen. Voor informatie kan men bellen mevr M Tervooren. tel 20066. Door de wedstrijd tegen het team van de Noord-Hollandse Schaakbond met 3V2 IV2 te winnen heeft het A-jeugdvijf- tal van de Soester Schaakclub zich geplaatst voor de finaleronde van het Nederlands kampioenschap voor jeugdteams. Aan deze finaleronde ne men 8 teams deel. Noord-Holland wordt vertegenwoor digd door het vijftal van Opening '64 uit St.Pancras. onder de rook van Alk maar. Hetzelfde team dat eerder het Groningse Haren Al met 3-2 versloeg trad zaterdag 12 oktober aan voor deze belangrijke wedstrijd. Aanvankelijk ontwikkelde de wedstrijd zich slecht voor Soest. Zowel 2e bordspeler Jan de Gier als 4e bordspeler Rob Gerrits kregen het zwaar te verduren. Jan de Gier verdedigde zich Nimzo-Indisch, maar het lukte niet helemaal en op de 23ste zet leek stukverlies onvermijde lijk. Eenter deed de tegenstander het verkeerd, waarna de Soester behendig afwukkelde naar remise. Behendigheid is ook vereiste als je de Orang-Opt™ rm*>ning te hpstrijden krijgt. Het kostte Rob Gerrits veel bedenktijd. Teveel, want net toen re mise voor het grijpen leek, viel zijn vlag. Dat bracht de partijen op gelijke voet. want 1ste bordspeler Ivar Cha- vannes had inmiddels gewonnen. Pion winst in het middenspel werd in het eindspel bekwaam tot winst verdicht. Erik Swinkels en Erik de Haan haalden de eindoverwinning binnen. De eerste "beswinkelde" zijn tegenstander in de tijdnoodfase. De tweede won al op de 13e zet een pion en daarmee, door nauwkeurig te manoeuvreren, de par tij. De overige wedstrijd uit deze groep leverde een 4-1 overwinning op voor Haren, waardoor de stand als volgt is geworden. 1. Soester SC Al 4uitl 2 Haren Al 2 uit 2 3 Opening '64 Al 1 uit 2 4 B.O.B. Al luit 2 Do afgelopen week is voor Shot met winst voor de hoogste drie teams zeer gunstig verlopen. Shot 1 won thuis nipt van Hotak uil Hoogerheide. Shot 2 won van Laren de streekderby tegen Niké met 8-2. In de hoogste afdelingsklasse won Shot 3 met 6-4 van Huizen 2 en verloor Shot 4 met 7-3 van Victoria 2. Heren Shot 1- Hotak 1 6-4 In een sfeerloze wedstrijd heeft Shot 1 ook tegen Hotak uit Hoogerheide de twee punten binnengehaald. Door dit resultaat werd de 3e plaats van de Soesters veilig gesteld. Hotak nam een 2-1 voorsprong. Tot 3-3 ging de strijd vervolgens gelijk op, maar daarna liep Shot in één ruk uit naar een beslissende 6-3 voorsprong. Bij Shot liet met name Bart Lefel een stijgende vorm zien met drie knappe overwinningen. Ook René Daselaar was redelijk op dreef met twee zeges en een aandeel in de winst van het dubbel, terwijl Berend Jonker alleen in het dubbelspel succesvol was. Niké 1 - Shot 2: 2-8 Het prestige- en degradatieduel tussen Niké en Shot is in Laren op overduide lijke wijze door Shot gewonnen. Tegen Niké begonnen de Soesters evenals vorige week veel te angstig en gespan nen, wat afgestraft werd met een 2-1 achterstand. Zeer belangrijk bleek vervolgens het dubbelspel, dat door het Shotdubbel zeer krap werd gewonnen. Vanaf 2-2 liep het voor Shot zeer makkelijk. Via zes overwinningen op rij liep men uit naar een even verras sende als knappe 8-2 eindstand. Shot 3 - Huizen 2: 6-4 Weinig goed tafeltennis, maar wel veel spanning en een sensationeel scorever loop. Een zwakke start van Shot lever de een 0-3 achterstand op en tot 2-4 leek Shot nog steeds op een nederlaag af te koersen. Vier overwinningen op rij, waaronder zeer veel krappe driega- mers. brachten Shot toch nog voorbij de ontgoochelde Huizenspelers. Victoria 2 - Shot 4: 7-3 Ook tegen Victoria werd verdienstelijk gespeeld, maar men kon enkele kans rijke wedstrijden toch net niet winnen. v v* Jeugd: Shot 2 - Rataplan 1 4-6 Precies één week is het 2e jeugdteam van Shot koploper geweest in de lande lijke jeugdcompetitie. Afgelopen zater dag werd de koppositie echter weer overgenomen door Rataplan uit St Pancras. Shot kwam niet verder dan twee overwinningen. Tafeltennis aanstaand weekend: De komende week ligt de landelijke seniorencompetitie stil, toch is er vol doende te beleven in de Shotzaal aan de Heideweg. Aanstaande vrijdag 18 oktober om 20.15 uur speelt het 4e herenteam tegenVev 2. Zaterdag 19 oktober speelt het le jeugdteam van Shot om 13.00 uur tegen het Goudse Ilac. Voor alle inlichtingen:Bart van der Wal, Dr. Schoonebeeklaan 4, tel: 16261 en Jan van Asch, Vedelaarpad 14, tel:19028. Overige uitslagen: senioren Metac 2-Shot 5: 8-2, Shot 6-Vitus 1: 4-6, Buna 4-Shot 7: 8-2, Foxboro 1-Shot 8: 1-9, Shot 9-Huizen 10:5-5, Victoria 10- Shot 11: 5-5, Poker Face 5-Shot 12: 10-0, Shot 13-Huizen 12: 5-5, Shot 14-de Furs 3:10-0. Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Quick 3: 10-0. Bijmaat 1-Shot 4: 8-2, Buna 2-Shot 5: 4-6, Shot 6- Niké 1:4-6, Huizen 11-Shot 71-9. Na een wisselvallige wedstrijd, waarin de BDC-heren tot tweemaal toe van grote achterstand terugkwamen, ver loren ze uiteindelijk terecht van de re serves van Sittardia. Na een sterke start, waarin BDC al in de le minuut een strafworp miste, was het Jos Diemei die de score opende. Beide partijen stonden verdedigend hun mannetje. Het was voor de fysieke kracht van Sittardia die de stand al snel omhoog bracht, via snelle tegenaanvallen, tot 2-6 na vijftien mi nuten spelen. In het tweede gedeelte, van de le helft wist BDC door goed verdedigende ar beid via doelpunten van Cleem Die- mers, Ton Beemer en tweemaal Jos Diemei dichterbij te komen tot 6-7. Cleem Diemers miste nog een uitge speelde kans. De tweede helft begon voor BDC erg voortvarend; het wist via doelpunten van Jos Diemei en Ton Beemer een voorsprong te nemen van 8-7. Door on nauwkeurig spelen en te snel willen afsluiten was het Sittardia dat kon uit lopen tot 8-12 na tien minuten spelen. De volgende tien minuten stonden vooral in het teken van Ton Beemer. Via drie goed genomen strafworpen was hij het die mede via een goal van Jan Bunt de stand terugbracht tot 12- 13. De slotminuten werden zeer chaotisch maar met zijn ervaring wist Sittardia op dat moment door te drukken tot een 13-17 eindstand. Volgende week gaan de BDC-heren naar Etten-Leur waar hun de zware uitwed strijd staat te wachten tegen Internos, dat deze week 14-14 speelde tegen Van de Voort Quintus. O Handbal vereniging Zaterdag 19 oktober 14.45 uur Jongenspup. Voice-BDC Zondag 20 oktober 10.00 uur Jongens adsp. 2 AAV-BDC 2 10.00 uur Meisjesadsp. 1 UHV S.-BDC 1 12.20 uur Damesjun. 1 CeIeritas2-BDCl 13.00 uur Damessen. 1 Geel Zw. BDC 1 14.30 uur Herensen. l Internos-BDC l 15.40 uur Herensen. 2 Celeritas 2-BDC 1 15.40 uur Herenjun. 1 Fidelitas-BDC 10.00 uur Welpen 2 BDC 2-SDO 10.50 uur Welpen 1 BDC 1-UHV Sport 11.40 uur Jongensadsp. 1 BDC 1-UDSV 12.30 uur Meisjesadsp.2 BDC2-01ympia 13.20 uur Damesjun. 2 BDC 2-A'foort 14.20 uur Damessen. 3 BDC 3-EMM 15.30 uur Damessen. 2 BDC 2-UDSV 2 Bij de Rugby Club Hilversum zijn de da mes en de heren weer begonnen aan een nieuw rugbyseizoen. Damesrugby is nog niet zo bekend, maar wordt al vier jaar gespeeld bij RCH. Elke maandag avond wordt er getraind op sportpark Berestein; zondags worden er wedstrij den gespeeld. Het team bestaat uit meisjes van 16 tot ca. 24 jaar. De onderlinge band - een noodzaak in het veld - is ook aanwezig tijdens de trainingen. Rugby is daardoor niet alleen een leuke maar ook een gezellige sport. Wie interesse heeft kan kontakt opnemen met Denise Feenstra, tel. 02153-11785. Het autocrossteam CTS maakt op dins dag 22 oktober zijn televisie debuut. De uitzending begint op 19.00 uur op Ne derland 1 bij de NCRV. De kijkers zul len verschillende rijders van het cross team in aktie zien, o.a. Kees v. d. Weiden, Thomas Schuurman. Nico Ho- genberg, Gerdjan Kroon, René Wasse naar, Francis Hesterman, Fred Hes- terman en tussen het publiek ook nog leden van CTS, o.a. Gerda Schuurman. Silvya Hogenberg, Marretje Kroon. Nico Hogenberg en het team felici teren Ton Plekkenpoel na het slagen van de stunt! Corrie v. d. Weiden, Anneke Kuiper en vele anderen. Als brandweerman had CTS staan Henni Tammer met een collega. Als klap op de vuurpijl werd Ton Plek- kepoel ingezet. Hij zorgde ervoor dat een zeer mooi stukje stuntwerk werd verricht door het crossteam "Soest". Het crossteam is twee volle dagen bezig geweest met de opnamen. Het was voor heel CTS een hele belevenis. 15. H. 16. H. 17. E. 18. L. 19. H, 20. B. 21. F. 22. H. 23. W. 24. B. 25. N. 26. H. 27. V. Horst 96 pnt. Altena 106 pnt. J. Giele 109 pnt. v. 't Klooster 112 pnt. Vonk 117 pnt. v. Dijk 120 pnt. Saarloos, 133 pnt. Prinsen, 138 pnt. Steeg, 143 pnt. de Bruin, 149 pnt. Zwiers, 150 pnt. v. Steeg, 162 pnt. Biver, 193 pnt. Met een feestelijke prijsuitreiking in Café Soestdijk hebben de wedstrijdvis sers van HSV De Snoekbaars zaterdag j.1. de zomercompetitie afgesloten. Er zijn 10 wedstrijden geweest, waarvan men er twee mocht laten vervallen. Het was tot de laatste wedstrijddag een zeer spannende competitie vooral wat betreft de 5 onderste plaatsen van de eerste divisiezij degraderen namelijk naar de tweede divisie. Ook voor de 5 bovenste plaatsen van de tweede divisie kwam het erop aanzij promo veren naar de eerste divisie. De uiteindelijke winnaars van de zo mercompetitie zijn: Th. Bosman, eerste divisie, met 30wedstrijdpunten en 227 stuks vissen; en J. Lievenstro, tweede divisie, met 30 wedstrijdpunten en 156 stuks vissen. De grootste vis, een bra sem van 57 cm, werd gevangen door de heer H. Prinsen. De heer Th. Bosman dankte de wed strijdcommissie voor het veie werk dat zij ook nü weer heeft verricht en riep de vissers op voortaan op vergaderingen aanwezig te zijn. Ook de heer G. v. d. Hoef werd bedankt voor de verzorging van de schitterende prijzentafel, alsmede de firma Blok ker. De totaal uitslag ziet er als volgt uit: le divisie: 1. Th. Bosman 30 pnt. 2. J. Verwoerd 41 pnt. 3. B. de Bes 42 pnt. 4. G. J. v. d. Hoef 46 pnt. 5. W. v. d. Kraats 49pnt. 6. W. J. Hibbel 59pnt. 7. C. Wijnands 64 pnt. 8. J. Kassies 65 pnt m.cm 9. E. Kasius 65 pnt. 10. J. Post 69 pnt. 11. E. van Beek 72 pnt. 12. M. Mosk 73pnt (m.cm) 13. A. de Bruin 73 prit. 14. H. J. van Riet 75 pnt. 15. W. Hopman 83 pnt. (M.cm 16. H. J. Hibberl 83 pnt. 17. T. Hak 106 pnt. 18. D. v. d. Broek 108 pnt. 19. J. Hopman 109 pnt. 20. A. de Bruin 116 pnt. 2e divisie: J. Lievenstro 30 pnt. G. Kasius 35 pnt. A. Schipper 41 pnt. R. Horst 52 pnt. H. de Bree 54 ont. A. Staal 62 pnt. m. cm B. Scheffer 62 pnt. E. Strumpel 64 pnt. J. C. Hibbel 71 pnt. W. v. d. Groep 73 pnt. A. J. v. d. Hoef 81 pnt. A. Dekker 84 pnt. A. Dekker 84 pnt. M. Brons 90 pnt. R. de Bruin 96 pnt. (m.cm Zaterdag j.1. waren 12 King's Road Ri- ders voor een clubwedstrijd in IJssel- stein. Er werden maar 20 races verre den waarschijnlijk omdat dat het einde van het seizoen in zicht is. De King's Road Riders kwamen met 9 bekers thuis. Open klasse Örjan Kers le in de manches Gabi Walet 3e na een finale Sancho Kers 5e na een finale Niels Jager. Patrick v. Lemel, Mare de Schiffort werden in de manches uitge schakeld. Powder Puffs Jessica v. d. Wolk 2e in de manches Monique de Schiffort 3e in de manches Junioren: Niels Jager 4e in de manches Patrick v. Lemel 5e in de manches Mare de Schiffort 4e in de manches Raymond v. Lemel 2e in de manches Patrick Stalenhoef 2e in de manches Arnoud Hilhorst le in de manches. Experts: Robin v. d. Wolk 2e in de manches Örjan Kers le in de manches Gabi Walet le in de manches Sancho Kers 2e in de manches Zondag j.1. volgde een KNWU-wed strijd die tevens meetelt voor het club kampioenschap in Almere -Stad. Van de KRR waren vier rijders aanwezig. Open klasse: Örjan Kers werd 4e na en halve finale en finale. Sancho Kers 5e na een halve finale Gabi Walet 6e na halve finale en finale Herman v. Hengstum werd 2e na een finale. Junioren Arnoud Hilhorst werd 5e en Herman v. Hengstum 2e. Experts: Örjan Kers werd le in de manches; Gabi Walet werd le na een finale; Sancho Kers werd 5e na een finale. Op maandag 7 oktober speelde het eerste team van DVSB tegen ADG uit Amersfoort, ADG behaalde een ver diende overwinning, hoewel de uit slag erg geflatteerd was. Een gelijk spel had de verhouding beter weer ge geven, maar de punten moeten nu een maal gemaakt worden en daar man keerde bij DVSB nog wel wat aan. G. L. de Bruyn liep na een uur spelen al in een eenvoudige slagcombinatie en verloor gelijk zijn partij. C. van Oosterom en K. Hammacher konden het ook niet waarmaken en verloren beiden. J. J. den Os won zeer over tuigend van G. van de Scheer. Den Os gaat nu met het hoogste aantal punten aan kop; hij scoorde 5 uit 3. Met nog 5 remise-partijen was de stand om half twaalf 11-7 voor Amersfoort. A. van Oosterom maakte de misère compleet; in een betere stand gaf hij met een dub bele afruil geheel onnodig drie schijven weg. Onvoorstelbaar wat een blunder. De uitslagen DVSB 1 ADG 2: 7-13 1. R. M. Entken-R. Schaafsma 2. G. L. de Bruyn - C. de Ruit 3. Chr. Bakker-J. Mulder 4. J. J. den Os-G. van de Scheer 5. H. Oostenrijk-G. Guno 6. D. de Gier-W. Huizing 7. C. van Oosterom-J. van Veen 8. R. Damen-J. de Rooy 9. A. van Oosterom-S. Bralts 10. K. Hammacher-P. Botenheft Het tweede tiental deed het niet veel beter in de uitwestrijd tegen Bilthoven. Ook daar werd verloren met 13-7. De drie eerste borden verloren kansloos, ook Th. Schimmel en K. Hammacher weten nu dat ze in Bilthoven kunnen dammen. B. van Brummelen en E. van Klooster speelden een goede partij en wonnen overtuigend. Met nog drie remise-par tijen was de strijd om twaalf uur be slist en had Bilthoven zeer verdiend gewonnen. De uitslagen Bilthoven 1 DVSB 2: 13-7 1. D. Lekkerkerken-Y. Luttik 2-0 2. E. Kok-J. Riewald 2-0 3:E. Wesselink-A. van Oosterom 2-0 4. H. Pul sr.-M. Lambrechts i-i 5. R. van Erven-C. van Oosterom l-i 6. H. Pul-Th. Schimmel 2-0 7. H. van Vulpen-K. Hammacher 2-0 8. H. Verweij-E. van Klooster 0-2 9. A. J. Faber-J. C. van der Leen i-i 10. A. van Vulpen-B. van Brummelen 0-2 Het derde (vijftal) deed het in Bussum zeer goed en speelde 5-5, wat een mooi resultaat is tegen het tweede van Bus sum. G. Kwakernaat, beter in vorm dan het vorige seizoen, won voor de tweede maal en W. v. d. Mëy maakte als reserve zijn plaats duidelijk waar. De uitslagen: Bussuni 2 - DVSB 3: 5-5 1. H. Sturkenboom-H. Hageman 2-0 2.0. Nieboer-T. van de Meer i-i 3. R. Runhaar-GKwakernaat 0-2 4. E. van Erkelens-H. van der Heyden 2-0 5. P. van Vulpen-W. van der Mey 0-2 Programma: 21 Oktober: DVSB 2 -Austerlitz l en DVSB 3-O.G. Zeist 3 25 OktoberBunschoten 1-DVSB1

Soester Courant | 1985 | | pagina 19