Meningen van lezers SOVOCO nieuws ■ITOM'Mli WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 20 Zure regen (2) INFO-centrum (2) Gruwel De mini - container V olkspetitionnement Nogmaals het Volks- petionnement V olkspetitionnement en Ontwapening Film in de Loofhut Dames SoVoCo sluiten oefenreeks met winst af SoVoCo-heren naar dubbel verlies Red Stars-dames verliest van Zeemacht Stars Hees-Garuda Maluku: 2-2 ZATERDAG VOETBAL ESS Brouwer 3 - SVM Boys 5:3-3 ZAALVOETBAL Gert de Ruygt winnaar van de Warme-Bakkers-Loop Wacht u met het erkennen van milieu problemen tot het te laat is? In 1952 zijn bij langdurige smog in Londen 4000 mensen omgekomen. Deze mensen waren voor het grootste deel lijders aan astma of bronchitis. Zij stierven in een periode van twee weken. In 1982 was in West-Duitsland volgens het Bundesministerium fur Ernah- rung, Landwirtschaft und Forsten 560.000 hectare bos meer of minder ernstig aangetast. In 1983 is in West- Duitsland een verviervoudiging van de schade opgetreden. In Duitsland houdt men er rekening mee dat 50f/r van alle bosareaal verloren is. In Nederland gaat het ook hard. vooral op de kalkarme gronden in Zuid-Oost Friesland, de Achterhoek en Twente, de Veluwe, de Utrechtse Heuvelrug en Noord-Brabant. De aantasting is op deze plaatseri al duidelijk zichtbaar. Vooral de naaldbomen hebben het hier erg te verduren. De takken worden naar de stam toe steeds kaler, de kronen worden ijl en doorzichtig, de top sterft af. Als dit zichtbaar is gaat de boom binnen 1 a 2 jaar dood. Dit laatste volgens de gegevens van het ministerie van Milieubeheer in de fol der "Zure Regen". R. v. Leeuwen. Van huis uit ben ik een gezagsgetrouw mens. Ik verafschuw vandalisme en de manier waarop sommigen met spuitbus sen verf openbare objekten bevuilen heeft niet mijn sympathie. Toch schuilt er kennelijk ook in mij een ver weggestopte stiekeme kliederaar. Dat werd mij vanochtend duidelijk toen ik een kennis wilde laten meegriezelen van de nieuwe kunstuiting op de Eng. Het rechthoekige blauwe bord op een paal heeft in onze maatschappij verschil lende nuttige functies in het wegverkeer regelt het een rijrichting, in het scheep vaartverkeer de vaart op stromende ri vieren. Een noodzakelijk, maar nuttig kwaad dat niemand stoort. Om nu echter het mooiste stukje natuur in Soest vol te poten met zo'n veertig verkeersborden zonder enige voor eenvoudige zielen her kenbare reden is mij een gruwel. Toen dan ook alle borden bleken te zijn volgespoten met schuttingtaai en ik de meeste borden achterstevoren of op de grond aantrof moest ik mezelf bekennen dat een onverlaat had gedaan wat het duiveltje diep in mij niet gedurfd had. Ik ben nog steeds een gezagsgetrouw mens, ik verafschuw vandalisme, ook dat van kunstenaars en kunstenmakers. R. von Bartheld Binnenkort, vandaag of morgen, krij gen we allemaal in Soest de beschikking over een mini-container. Sommige mensen zijn er blij mee (maar zijn ze dat ook nog wanneer in de toekomst de vuilnis maar eens per veertien dagen wordt opgehaald?). Andere mensen zitten echt met die container in hun maag. Aan hen zouden we willen zeggen: Vraag ontheffing voor het gebruik van de container. Niet dat u de garantie hebt dat die ontheffing wordt verleend, maar wanneer u niets doet gebeurt er ook niets. U vraagt ontheffing van het gebruik van de mini-container: - omdat u overdag van huis bent en de container de hele dag buiten staat en u de gemeente aansprakelijk zult stellen voor eventuele ongelukken met fiet sers, voetgangers en automobilisten: - omdat u invalide bent en het ding niet kunt hanteren: - omdat u niet invalide bent, maar on mogelijk zo'n ding van ongeveer 20 kilo kunt verslepen; - omdt u wat uw vuilnisaanbod betreft afhankelijk bent van de hulp van ande ren en u nu tweemaal een beroep op hen moet doen - omdat u geen plaats hebt voor zo'n "reuze"-mini-container; - omdat u nog in het bezit bent van de oude handzame mini-container (de vuilnisbak - omdat u onmogelijk de mini-contai ner kunt schoonhouden - omdat u er financieel op achteruitgaat u bljjft vuilniszakken gebruiken om de container enigszins schoon te houden en u moet extra betalen - omdat u bij vernieling of verlies van de container buiten uw schuld toch moet opdraaien voor de kosten: - omdat u op een hellende straat woont en geen zin hebt om iedere week de container onder aan de straat op te halen; - omdat u aan een straat woont met een smalle stoep en de mini-contianer de stoep verspert en dus extra gevaar oplevert voor voetgangers; - omdat u gehoord hebt dat de mini- container brandbaar is en u geen zin hebt in een verbrande tuin of voorpui - omdat u kleine kinderen in de buurt hebt die, nieuwsgierig als ze zijn, de container kunnen omtrekken met alle gevolgen van dien - omdat wanneer de mini-container vol is en omvalt, de hele straat vol afval ligt; - omdat u alleenstaand bent en u zo'n grote mini-container helemaal niet nodig hebt; - omdat u het afval aan de basis scheidt (glas in de glasbak, organisch mate riaal op de composthoop en papier voor school of vereniging.en u dus nooit zoveel afval hebt; - omdat het de mensen niet worden uitgeno digd om zuiniger te zijn met afval (een grote bak, dus kan er veel in, ook die dingen die eigenlijk niet met de vuilnis behoren meegegeven te worden - omdat het principe "de vervuiler be taalt (meer)" hier wordt losgelaten. Het zou eerlijker zijn om de vuil-belas- ting via opcenten op de vuilniszakken te innen; en omdat de gemeente Soest ontheffing verleent aan flatbewoners en voor hen naar een aanvaarbare oplossing zoekt, gaat u ervan uit dat er ook een uitzondering voor u gemaakt kan worden. En u wilt graag doorgaan met het aanbieden van uw huisvuil op de manier die u het best past. Een handreiking van het bestuur van de PSP, afd. Soest/Soesterberg. Naar aanleiding van het ingezonden stuk over de openingstijden INFOrma- tiecentrum, vorige week in deze krant, zou ik heel kort willen reageren. Al jaren hangt aan de deur een bord, met daarop gedrukt de openingstijden van het INFOrmatiecentrum (elke werkdag tussen 9 en 17 uur). Door be paalde omstandigheden - bijvoorbeeld ziekte - kan het voorkomen dat van de openingstijden moet worden afge weken. Dit wordt altijd via een briefje aan de deur bekend gemaakt. Dat op deze manier gewerkt moet worden heeft te maken met de gemeen telijke financiën. Er is op dit moment geen geld om met vervangsters te werken. Een aantal jaren geleden was dat wel mogelijk. Wanneer het helaas voor mocht komen dat het INFOrmatiecentrum gesloten is, dan kan men altijd zich vervoegen aan de overkant in het gemeentehuis. Ben J. van Os Hfd. bureau voorlichting Avond aan avond werd er gelopen Huis aan huis, keer op keer Soms zijn we mismoedig afgedropen of moesten volgens bewoners weer in de leer. v Toch is erg veel opgehaald Soms werd je enthousiast onthaald Zo af en toe met schelden en dreigen Angst, als er een hond aan kwam hijgen. Achteraf gemengde gevoelens van vrou wen Toch was er iets om je aan vast te hou den Aan vrede wordt nog steeds gewerkt Mijn hart is in elk geval versterkt. Of "onze" Ruud zich eraan stoort Is voor allen nog een vraag Steeds andere geluiden worden gehoord Uit het wispelturige Den Haag. Over Lubbers zullen we dus zwijgen Want is hij wel zo ver te krijgen? Katja van Vlierden "Waarom komt U in vredesnaam mijn privacy verstoren?" -Ja, in Vredes naam,- was het ant woord. Eén van de vele ervaringen van de ophalers van de handtekeningen voor het Volkepetionnement. Over al die ervaringen, positieve en negatieve, hebben vrouwen met elkaar gepraat op een avond van de 'Vrou\yen voor Vrede' groep in Soest. De reakties van de Soesters waren zeer verschillend. -"O. die kaart heb ik allang opge stuurd". Met 1 of meer handtekenin gen. "Met drie; maar ik heb hem naar het Icto gestuurd. Want al ben ik tegen al die bewapening, ze moeten ze toch maar vlug plaatsen; anders zijn we nergens meer. -"Fijn, dat je nog langs komt, want ik ben mijn kaart kwijt. Maar ik wil wél tekenen". - 't Volkspetionnement? Wat is dat? Nee, ik weer er niets van, daar bemoei ik me niet mee". -Een vrouw: "Even aan mijn man vragen, of we dat doen. Ik geloof van wel". Waarop de man, met een boos gezicht naar zijn vrouw: "nee, natuur lijk doen we daar niet aan mee" -"Kunt U niet even binnenkomen? Ik wil er graag even over praten". Gevolg: een goed gesprek, twijfels over en weer, en uiteindelijk een duide lijke keuze vóór het tekenen. En: "goed, dat we 't nog eens doorgepraat hebben; bedankt". -Volgende bel: lang wachten, -ik hoor iemand vlug de trap oplopen, en even later verschijnt ze met stralend gezicht aan de deur; een navelband op het hoofd gebonden met de woordenI love Nato. -"Sterkte en succes gewenst. Hoe loopt het?" -"Mevrouw, ik heb de oorlog meege maakt. Dat nooit weer, niet conventio neel en niet met kruisraketten. Daar is niets menselijks meer aan. Natuurlijk teken ik". -"Mevrouw; ik heb de oorlog meege maakt. Wanneer 't Westen beter be wapend was geweest en wij Hollanders niet zo lauw en pacifistisch dan hadden we die hele oorlog kunnen voorkómen. Die kruisraketten moeten er maar komen". -Met duidelijke gebaar van de vinger op het voorhoofd: "getikt zijn jullie, helemaal gek". -Een jongen van 12 tegen zijn moeder, die de kaart tekent: "fijn mam, dat je dat doet". -"Och stumper, waar ben je mee bezig". -"En uit de hoogte: "Nee zag, daar doen wij helemaél niet aan mee". -"Ik ben het er niet mee eens, ik denk er anders over". -"Ze doen maar, het interesseert me geen reet". -"Verwacht je nou heus, dat de rege ring zich daar iets van aan zal trek ken? Toe nou, die zijn alleen op hun eigen belang uit". -En één keer: van het erf af, of ik stuur mijn hond achter je aan". Voor ons allen was het een heel bijzon dere ervaring. Heel anders dan bij het collecteren voor een of ander goed doel. Je komt op de mensen af met je eigen uitgesproken standpunt en vraagt van hen een principiële keuze. Aan onze kant de onzekerheid en ge spannen verwachting: hoe zal de ander reageren. Aan de andere kant het stelling nemen t.o.v. onze vraag. Dat roept fijne was dat we allemaal veel meer goede dan negatieve erva ringen hebben gehad en dat we ook bij meer agressieve tegenstand met hu mor en begrip de situatie konden beheersen. Alles bijeen: een goed gevoel over een goed georganiseerde en geslaagde actie in Soest. Toos Egmond Twee ingezonden stukken in de Soester Courant van 9 oktober '85 over boven staande. "Ontwapening begint bij jezelf" van Joke Beers. Taal die me in de loop der jaren inmiddels zo bekend voor komt uit bepaalde groepen, geleerd in praatgroepen en Vos-cursussen, gespeend van elke realiteit. Nee, Joke, met alle respect, maar Leo Derks zou zeggen: "Joke is lief en... naïef. Bijvoorbeeld het woord "vijand denken" is er één van. Joke zou het boek van drs. Bax eens moeten lezen "SOVJET SOFTWARE". Vanaf hun 3e jaar wordt de jeugd daar ver giftigd met communistische denk beelden, anti-westerse leugen propa ganda en verheerlijking van het mili tarisme. Heel jammer en verdrietig Joke, want. 'Het had zo mooi kunnen zijn"... Ik ben maar blij dat onze veiligheid en vrij heid niet van Joke afhangt! Dan van Mar Visser (m'n verontschul diging dat ik de voornamen van beide dames gebruik, maar zo onderschrij ven ze hun ingezonden stukken "Help onze Minister President met de problemen". Ze vraagt nog meer hand tekeningen voor het VP, dat is vast een beetje tegengevallen en dan sta je eigenlijk in je hemd, want als je maar steeds blijft beweren dat de meerder heid van ons volk... afijn u kent dat verhaal ook wel en welke controle is erop de handtekeningen? Totaal niets! Een fanatiekeling kan wel 50 keer te kenen. Zou het kunnen zijn dat Mar Visser in 1945 liever door de Sovjets bevrijd was geworden? Er is zoveel anti- Amerikanisme in haar schrijven te proeven. Gek dat pacifistische socialis ten zo goed samenwerken met com munisten als het voor de VREDE (en nog veel meer zaken) gaat. Commu nisten kunnen we toch niet het predi kaat van VREDESTICHTERS of VREDEBRENGERS meegeven. Als we in '45 door de SU bevrijd (bezet) zouden zijn, dan stonden hier nu de SS 20's en nog veel meer van die troep. Daar zou Mar Visser dan helemaal niets tegen kunnen doen, want dan zou den de Sovjets zeggen: "kameraad Mar, we, trappen jou maar eens een jaartje of 10 in één van onze meer dan 2000 concentratiekampen, want er zit iets in jouw hoofd, wat niet in onze Heilstaat past". En daar ging zij en... niemand zag haar ooit terug! Dat zou haar vanzelf enorm tegen vallen, zij die zich zo ingezet heeft voor de VREDE, maar, zo werkt dat eenmaal in de praktijk. Jammer eigenlijk dat zoveel socialis ten, waarvan velen het ongetwijfeld goed menen, met hun rose/rode bril letje op, de zaken op hun kop zien. Dan wordt Amerika de agressor. Dan bedreigt de NAVO de vrede. Dan doe je je oogjes dicht voor wat de "broeders" in Afghanistan doen. Dan haat je het kapitalisme. Dan noem je mensen, die tegen het communistisch systeem zijn, fascisten. Dan trap je op allerlei manieren tegen onze demo cratie. Dan worden terroristische groeperingen en moordenaars, be vrijdingsbewegingen. Dan beweer je dat christenen NIET vervolgd, onder drukt en gediscrimineerd worden in de Oostbloklanden. Dan leg je je niet neer bij democratisch genomen beslui ten door onze volksvertegenwoordigers. Dan ben je zo overtuigd van je eigen gelijk, dat je niet meer naar anderen luistert. Dan heb je begrip voor de MUUR die de volkeren van Oost en West scheidt. Het is ook niet zo dat, als we zouden besluiten deze verdedigingswapens niet te plaatsen, de volgende dag Ame rikaanse, West Duitse en Belgische tanks ons land binnen zullen stormen om ons eens "mores" te leren. In alle vrijheid kunnen we onze besluiten ne men! Nee mevr. Visser, laten we het maar ongeveer houden zoals het nu is. Ook ik vind dat er veel onrecht in de wereld is en ook in ons eigen landje deugt heel veel niet. Maar nu kunt u in ieder geval ongestraft tegen onze samenleving schoppen en u en ik onze meningen in de krant plaatsen zonder dat we van ons bed gelicht worden. De in mijn ogen grote staatsman. Sir Winston Churchill, zei kort na de Tweede Wereldoorlog: "Er is geen slechtere vorm om een staat te re geren dan de democratische, maar ik weet geen betere". Een doordenker voor de VOS-cursussen. In het Kremlin weten de heersers drommels goed, door hun enorme in lichtingen- en spionagegroepen o.a., dat wij hen niet bedreigen of aan zul len vallen. Dus is het een leugen dat ze zo bang zijn voor het Westen of Amerika. Daar schuilen andere duiste re motieven achter. "Zeg NEE tegen de leugen" (Solzje- nitzyn) en steun onze beste vredes beweging die we hebben n.1. de NAVO. M. Mosk. Bijeenkomst Reumavereniging Dinsdagmiddag 22 oktober a.s. 14.00 uur spreekt voor de Vereniging van Reumapatiënten Baarn./Soest e.o. in de Speeldoos, mevrouw N. van Dijk van de Stichting Centrum Maatschap pelijke Diensten over het thema: "Wat kan het Algemeen Maatschappelijk Werk voor reumapatiënten doen". Na de pauze is er bingo met aantrekkelijke prijzen. Een jonge journalist ontdekt de plannen van een elite-groep, die alle mensen in de computer wil laten registreren en zo doende macht over de mensheid wil gaan uitoefenen. Dat is de kern van de spannende film, die op 19 oktober in koffiebar "De Loofhut", Steenhoffstraat 28, wordt vertoond. Vanaf een uur of acht is iedereen van harte welkom. Toegang 3,-. De elitegroep komt er snel achter dat hun plannen afgeluisterd en op een band opgenomen zijn. De leden van de groep, die onder meer de financiële en compu terwereld vertegenwoordigen, openen de jacht op de journalist. De journalist en zijn vriendin verzeilen zo van de ene si tuatie in de andere. Om ons heen zien we een wereld, die steeds meer vercomputeriseert. Deze film confronteert de kijker met de moge lijkheden én de gevaren van de voort schrijdende automatisering. Is dit een gewone science fiction of wordt dit in de nabije toekomst de bittere werkelijk heid? Kom kijken en geef zelf het antwoord! Het eerste damesteam van volleybal vereniging SoVoCo besloot de oefen- campagne zaterdag j.1. met een dub bele overwinning. DFC uit Enkhuizen en SoVoCo 2 moesten in SoVoCo 1 hun meerdere erkennen. Het eerste herenteam startte zaterdag met de competitie. Nog voordat een bal gespeeld was leed het team al een ge voelig verlies. Bassisspeler Bert van Schaffelaar stapte zo ongelukkig op een bal dat hij zijn enkel ernstig kwetste. Verlies in eerste wedstrijd Het eerste herenteam van SoVoCo, spelend in de derde divisie van de na tionale volleybalcompetitie moest za terdag voor het eerst aantreden tegen Valbovol in Woerden. Tijdens het in spelen kwam Bert van Schaffelaar zo ongelukkig op een bal terecht dat mee spelen onmogelijk was. En zo hield trainer/coach Fred Kuipers slechts zes spelers over die Valbovol op eigen ter rein moesten bevechten. Het werd een 3-1 nederlaag voor de Soester ploeg. Een ploeg die al gehandicapt aan de competitie moest beginnen. Toch hebben de zes er alles aan gedaan er een goede partij van te maken. De eerste set werd wel verloren met 15-12, de tweede werd met dezelfde cijfers gewonnen. Even leek het erop dat So VoCo toch nog voor een verrassing zou kunnen zorgen. Maar zover liet Valboval het niet komen. Met 15-9 en 15-U wisten zij de volgende sets te winnen. Winst voor dames SoVoCo 1 De laaste driekamp voor het begin van de competitie van de dstmes van So VoCo 1 en 2 leverde zaterdag in De Bunt een overwinning op. Zij versloe gen in een matige partij het tweede team van SoVoCo en het Enkhuizense DFC. Het tweede team heeft in de wedstrijd tegen DFC lange tijd de beste kansen gehad op een overwin ning, maar gebrek aan koelbloedigheid leidde tot het onnodige verlies. Toch lijken de SoVoCo-reserves over genoeg kwaliteiten te beschikken om in de za terdag a.s. beginnende competitie een vlotte start te maken. SoVoCo 5 verslaat Gemini Verrassend mag de overwinning van de dames van SoVoCo 5 op Gemini 3 ge noemd worden. De Hilversumse ver eniging beschikt kennelijk niet over zo'n brede basis als SoVoCo. Op niet mis te verstane wijze werden de Hil versumse dames van het veld geveegd met 3-1. Vooral de laatste set was er één die duidelijk maakte dat SoVoCo de sterkste was. 15-1 voor de Soesters en de overwinning was een feit. Mini-mini's Konden wij u vprige week berichten over de actieve jeugdafdeling van de volleybalvereniging SoVoCo. hier opnieuw een bewijs van een belang rijke acitiviteit voor kinderen die volleybal leuk vinden. Was tot voor kort de mogelijkheid om te gaan volley ballen er alleen voor kinderen vanaf 8 jaar. nu'zijn de zes- en zevenjarigen ook van harte welkom. Met een spe ciale, aangepaste vorm van volleybal worden zij spelenderwijs vertrouwd gemaakt met balspelen in het alge meen en volleybal in het bijzonder. Wilt u hierover meer weten bel dan met Ineke Remkes, telefoon 15474. Zitvolleybal SoVoCo heeft ook plaats voor minder validen. Sinds een aantal jaren opereren onder de naam "Bentinck Stars", ge noemd naar de oud-burgemeester van Soest die een fonds kreeg aangeboden bij zijn afscheid. Sinds die tijd speelt een aantal teams in de zitvolleybal- competitie van de N.I.S. de Nederland se Invaliden Sportbond. Geoefend wordt er op woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur in Sportzaal De Bunt. Kom eens langs op zo'n trainingsavond. Wedstrijd van de week Wekelijks zullen wij één van de vele wedstrijden die door SoVoCo-teams worden gespeeld extra onder uw aan dacht brengen onder de titel "De wed strijd van de week". Deze week is dat het eerste herenteam; Elders heeft u kunnen lezen hoe onge lukkig zij startten in de competitie. Het door Fred Kuipers getrainde team be staat uit Finus te Broekert, Piet Lopu- lalan, Wim Boekestein, Koen Werkho ven, Han Mulder, Pieter Verstoep, Hans Werner en Bert van Schaffelaar. Zaterdag a.s. speelt dit team tegen het Amsterdamse ArMixtos in Sportzaal De Bunt om 15.00 uur. De Red Stars-dames komen dit seizoen voor het eerst üil'WTde éérste Ü'i^isie. Dit weekend werd'nhar'Dètr'Helder &é'-', reisd waar de dames moesten aantre den tegen het nog ongeslagen Zee macht. De Soesters hadden een sterke start. Er werd goed geschoten en de westrijd ging tot de twaalfde minuut gelijk op. Daarna nam Zeemacht het heft in handen. Red Stars kreeg problemen te gen de zöne-verdediging en het Helder- se team liep via vele fast-breaks uit tot een 37-22 voorsprong met de rust. De tweede helft ging het verdedigend niet slecht, alleen kon Red Stars we derom niet zijn draai in de aanval vin den. Eindstand van deze wedstrijd: 67- 39. De dames, die dit seizoen gepromoveerd zijn, krijgen het dit jaar zwaar, mede doordat een aantal speelsters de vere niging heeft verlaten. Daarom is de start van de kompetitie niet slecht geweest gezien de gedeelde vijfde plaats die ze nu innemen. A.s. zaterdag wordt er om 18.30 ge speeld tegen het Arnhemse Eagles. Theater: Amsterdam: Carré: BZN op 21 oktober. Carré: Mini Crimi musical van dinsdag 15 t/m zondag 17 november, behalve maandag. Op zondag alleen matinee. Concertgebouw: Nana Mouskouri op maandag 28 okotber. Utrecht: Muziekcentrum Vredenburg: donder dag 31 oktober Nana Mouskouri. Den Bosch Sportcentrum de Maaspoort; Grand Prix Talbot Tennis Ivan Landl-Boris Becker op dinsdag 5 november. Rotterdam: Sportpaleis "Ahoy": Veronica's Rocknight met o.a. Frank Boeyen, May Tai, Nena, O.M. op 26 oktober. Hilversum: GooilandJan Blaaser op 18 oktober. Gooiland: Willem Nijholt Show op 24 oktober. Gooiland: Henk Elsink op 25 oktober. Bussum: 't Spant: Nooy's Volkstheater met de musical "In Holland staat een huis" op woensdag 23 oktober. Voor zowel theater als busreizen kunt u boeken bij het VVV-kantoor. Een kado zoeken voor familie, relatie of vriend is moeilijk? Denkt u eens aan de landelijke kadobon, altijd een dankbaar geschenk. De bon is ver krijgbaar in waarden van 10,- tot 50.-. Het VVV-kantoor aan de Steenhoff straat 9a is elke werkdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnummer is 12075. Benzine-diefstal De heer R. P. van de Johannes Post- straat meldde de politie vorige week de diefstal van ca. 30 liter benzine. De brandstof verdween uit de tank van zijn auto, die bij zijn woning stond gepar keerd. Magere overwinning voor Red Stars Heren Afgelopen vrijdagavond speelden het heren l team van Red Stars uit in Zwijndrecht tegen Devel Devils. Op een zeer slecht veld startten beide ploegen man to man. Red Stars had wdt moeite om in het ritme te komen en dat resulteerde in de zevende mi nuut in 14-5 achterstand. Door energie ker te verdedigen wist men in te lopen en in de tiende minuut stond het 16-14. Red Stars nam toen een time out, die achteraf verkeerd bleek uit te pakken. Devel Devils liep via 22-14 uit naar 30-22. Toen de thuisploeg in de 15e minuut zone ging spelen werd het voor de Red Stars heren wat makkelijker en de rust werd met een achterstand van 5 punten ingegaan 36-31. Ook in de tweede helft begonnen beide ploegen man to man te spelen. Red Stars vond de juiste vorm en dat resulteerde in de 7de minuut in een voorsprong van l punt: 44-45. Tot de 12de minuut bleef de strijd toen gelijk op gaan. Bij de stand 55-55 verslapte Red Stars even en De vil Devils kwam hierdoor met 61-65 vóór. Na een time out speelde men een andere aanval in kombinatie met sterk verdedigen. Via 67-65 kwam men weer langzij (73-73) in de achttiende minuut. In de laatste twee minuten trok Red Stars aan het langste eind en werd de overwinning met 77-78 behaald. Een opvallende rol in deze wedstrijd was weggelegd voor Mark Varekamp, die 20 punten scoorde en Joost Knoop die in het tweede speelt. Hij bleek over zeer veel zelfbeheersing te beschikken, en wist in de laatste seconden van de wedstrijd door op bal bezit te spelen de voorsprong van een punt voor Red Stars veilig te stellen. Aanstaande zaterdag is het mogelijk om Red Stars weer thuis te zien spelen. Zij krijgen dan Binnenland op bezoek en dat belooft een mooie wedstrijd te worden. Programma 19 oktober Beukendal 13.00 uur Red Stars XD 1-Sparta XDl 13.00 uur Red Stars MCl-Green Giants MCI 14.15 uur Red Stars MB2-Dunckers MBl 14.15 uur Red Stars JBl-Green Giants JBl 15.30 uur Red Stars JA2-Dunckers JA2 15.30 uur Red Stars HS4-Red Stars HS5 17.00 uur Red Stars DS3-Eem '78 DSl 17.00 uur Red Stars JAl-Binnenland JA1 18.30 uur Red Stars HS3-Green Giants HSl 18.30 uur Red Stars DSl-Arnhemia DSl 20.15 uur Red Stars HSl-Binnenland HSl y <- 'M Vr:: Hees heeft zaterdag ervaren dat een wedstrijd 90 minuten duurt, want in de allerlaatste seconde werd een zwaar bevochten 2-1 voorsprong door een mis verstand in de Hees-defensie teniet ge daan. Het is tussen Hees en Garuda Maluku een snelle en spannende wedstrijd ge worden. Al snel werd duidelijk dat de spelers uit Culemborg over veel tech niek en snelheid beschikten zodat de Hees-defensie een aantal gevaarlijke situaties te klaren kreeg. Dat lukte overigens uitstekend, niet in de laatste plaats door het voortreffelijk spel van aanvoerder Cees van Essen. Ook Hees kreeg een aantal kansen, vooral als Piet van Schalkwijk aan de bal was. De juiste richting werd echter ook door de Hees-voorwaartsen niet gevonden zodat de ruststand 0-0 was. Na rust opnieuw een gelijkopgaande en spannende strijd. Hees was wat meer voor het doel van Garudu Maluku te vinden, maar met zeer snelle uitvallen bleven er ook voor het Hees-doel ge vaarlijke situaties ontstaan. In de 28e minuut moest er een penalty Foto: Goos van der Wilt Aanval van Rob Jansen (Hees) op het doel van Garuda Maluku. aan te komen om de score te openen. Een terecht toegewezen strafschop maakte Gerard de Groot tot een kans loze keeper: 0-1. Hees ontwikkelde hierna een geweldig offensief, dat reeds na twee minuten tot de gelijkmaker leidde. Piet van Schalkwijk trok de bal schitterend voor op Edwin Lazonder, die raak schoot: 1- 1. Hees rook dat er meer inzat en de druk op het doel van Garudu Maluku werd steeds groter. Het was duidelijk dat dit offensief tot resultaat moest leiden en 3 minuten voor tijd was het dan ook raak. Piet Schalkwijk stuurde Renee van de Deijssel de vrije ruimte in, die de bal hoog voor het doel bracht, waar Edwin Lazonder inkopte. Werkelijk een fan tastisch doelpunt. De buit leek binnen, maar zoals reeds gezegd kwam Garuda Maluku in de laatste seconde van de wedstrijd nog op gelijke hoogte dor een misverstand in de Hees-defensie2-2. Zaterdag a.s. staat de zware uitwed strijd in Wijk bij Duurstede tegen CDW op het programma. ESS Brouwer haalde het eerste puntje binnen. Zoals in de vorige wedstrijden het geval was stuitte het derde team op conditionele problemen. De eerste helft gaat het meestal wel maar de laatste tien minuten zakt het team in elkaar. ESS Brouwer speelde met enkele inval lers: Nico Brouwer, Fred van Zanten en Rob Beerendsen, een nieuwkomer die uitstekend presteerde. Vooral in de eerste helft werd er leuk gespeeld. Rob Jansen en Leo Roedelof tikten de bal aardig rond en SVM Boys kon er weinig tegenover stellen. Een mooie één-twee kombinatie tussen Fred van Zanten en Ben Roedelof wist laatstgenoemde met een daverend schot af te ronden en de stand was 1-0. ESS Brouwer ging door. Leo Roedelof vond met een dieptepass zijn broer Ben en wederom was het raak2-0. Na rust direct weer een agressief spe lend ESS Brouwer. Rob Beerendsen bracht met een hakballetje de tegen stander op het verkeerde been, passeerde nog een speler van SVM Boys en schoot beheerst in3-0. SVM Boys nam het initiatief en heerste de laatste 10 minuten. Snel werd het 3- 1. Steeds weer waren het onderschepte ballen van ESS Brouwer waardoor de voorwaartsen niet meer de kracht hadden om terug te verdedigen, zodat de eindstand 3-3 werd. ESS Brouwer 1-Garage Overvecht 1 3-1 Coach Nico van Delden voert met drie gespeelde wedstrijden en zes punten de ranglijst aan. Een geduchte tegenstan der was G. Overvecht waartegen ge speeld moest worden. ESS Brouwer speelde aan het begin erg aanvallend en dat resulteerde al snel in een 1-0 voorsprong door Nico Brouwer. Daarna was het G. Overvecht dat het initiatief nam en ESS Brouwer onder druk zette. Vijf minuten voor rust werd het l-l. Na rust was het weer ESS Brouwer dat de weg zocht naar het doel van de te genstander. Fred Bos speelde een bal hoog in de doelmond van G. Overvecht. Het kopduel werd gewonnen door Sa- bsn Aksit, die de bal teruglegde op Nico Brouwer die snoeihard inschoot: 2-1. Hierna was het weer G. Overvecht dat de aanval zocht. Walter Daselaar en Fred van Zanten zorgden ervoor dat ESS Brouwer de laatste minuten goed doorkwam. Het was Saban Aksit die de stand op 3-1 bracht. ESS Brouwer 2-Krooster Boys 3:5-1 ESS Brouwer heeft ook zijn vierde wedstrijd gewonnen, het was een las tige wdstrijd. Krooster Boys 3 stond on geslagen aan de kop van de ranglijst. ESS Brouwer startte zonder Bert Huisman en keeper Bert Lüschen die in het eerste team meespeelden Vervan gers voor hen waren Leo Weusten en Kees Koopman. ESS Brouwer startte furieus en dat resulteerde direkt in een goal. Het spel golfde op en neer, kansen waren er volop maar vooral bij ESS Brouwer stond Kees Koopman z'n mannetje. Bij een uitval waarbij Joop Pouw de bal voorgaf aan Turksma deed die het leer achter de doelman van Krooster Boys belanden, 2-0. Nog voor rust kwam Krooster Boys terug. De bal die op doel werd gescho ten werd van richting veranderd en Kees Koopman was geslagen: 2-1 Na rust kreeg ESS Brouwer steeds meer grip op het spel en vooral aanvoerder Ed Westbroek stuwde zijn medespelers op. Na een vlotte combinatie tussen Ed Westbroek en Joop Pouw was het Joop die 3-1 aante kende. De laatste minuten was het vooral Turksma die zich helemaal uit leefde en keer op keer zijn tegenstan ders doldraaide. Hij was het die 4-1 en 5-1 wist te scoren wat ook de eind uitslag werd. Programma overzicht: nrfa -,21„oïtober' 20-40 uur Lindenhof. Odijk, ESS Brouwer 1 - Odijk 1 Wo 23 oktober 22 00 uur, Hoenderdaal Driebergen, ESS Brouwer 4 - CDN 3 Hr,(2L°oSber 19'°° uur Dorpshuis-De Bilt. ESS Brouwer 2 - ESS Brouwer 3. Er verschenen een kleine 200 deelnemers aan de start van de Warme-Bakkers- Loop van zaterdag 12 oktober j.1., georga niseerd door de Soester warme bakkers in samenwerking met AV Pijnenburg in het kader van "De week van het brood". De start en finish waren geheel in sfeer versierd met broodjes en bakker Van Buuren gaf om 14.30 uur het startschot voor de prestatieloop. De herinnering voor de 125 deelne mers aan de prestatieloop over 2 en 4 km bestond uit een vaantje en een krentebol om de verloren kalorieën onmiddellijk weer aan te vullen. Aan de wedstrijdloop over 8 km deden 60 heren en 15 dames mee. Voor Gert de Ruygt - winnaar bij de heren in 24.25 - en Irma Zwartkruis - winnares bij de dames in 30.43 - waren er een fantastische lou- werkrans van brood, een beker en een k rentebrood. Voor Erik Bos (2e in 25.38), Dirk Smit (3e in 25.56), Connie van Diest (2e in 31.34) en Mart van Hal (3e in 34.18) waren er even eens een beker en een krentebrood als prijs. ÏÏtee^rSek12red»n eerSte 33 he™ ae eerste 12 dames van de Soester warme bakkers een krentebnxfd Het evenement was zo aesla^trH herhaling zonder meerfpS^ zijn, mede dankzij de broodnrii«„ vielen.6 "ïïïïw! Getankt zonder betalen De heer V. van garage J, aan de Soes terbergsestraat meldde de poliüe twee gevallen van tanken zonder betten In het eerste geval betrof het 34 1 ter benzine alsmede een lampje voor eeiï koplamp; in het tweede geval gine hrf om 42 liter benzine. De dldef is noe met opgespoord. g Ook bij een tankstation aan de Stad houderslaan heeft in het weekeinde iemand getankt zonder te betalen De ze gaf echter wel een, naarTater Sieek valse naam op. Htj nam voor 35 gulden aan benzine mee. 6

Soester Courant | 1985 | | pagina 20