f.30.-belnu! TAXI KLOMP 12984 Café-Restaurant Soestdijk PAGINA 20 3-3 WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 21 Wiekslag-leerlingen voeren actie voor 'Greenpeace' Kerver en De Winter wordt AH-super G.S. akkoord met woningbouw Soesterberg Speelgoedbeurs K.B.S. Soestdijk 't Nut Soest De Zonnebloem in Aktie Kinderbingo in de Vijverhof Geslaagd Zon in de schoorsteen Stichting 'Spullenhulp' Burgerlijke stand R.K.kerkdiensten Predikbeurten Oudheidkamer Klederdracht Hopmann Masselgroep in 'Jamboree on the air' Openbaar Fraktieberaad "Nederlandse Christen Vrouwenbond TEL Zendingsavond in Open Hof Algemene Vergadering Woningbouw vereniging 'Soest' 'Kerkepad" in Soest Hondje weg Hondje terug uw feestavond geheel verzorgd! Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld CDA-Vrouwenberaad Medische dienst Bibliotheeksluiting Beroepskeuze voorlichting Amersfoort Nationale Donorweek 19 tot en met 27 oktober 1985 Goos van der Wilt ob Jansen (Hees) 'da Maluku. i om de score te ïwezen strafschop Groot tot een kans- ierna een geweldig na twee minuten leidde. Piet van •al schitterend voor die raak schoot: l- ;er inzat en de druk rudu Maluku werd as duidelijk dat dit it moest leiden en 3 was het dan ook .ïrde Renee van de imte in, die de bal racht, waar Edwin Werkelijk een fan- maar zoals reeds ida Maluku in de de wedstrijd nog r een misverstand 2-2. de zware uitwed- irstede tegen CDW van G. Overvecht. ewonnen door Sa- eruglegde op Nico d inschoot: 2-1. G. Overvecht dat liter Daselaar en irgden ervoor dat :ste minuten goed die de stand op 3-1 ter Boys 3:5-1 ook zijn vierde het was een las- tr Boys 3 stond on- van de ranglijst. :te zonder Bert ert Lüschen die in speelden Vervan- Leo Weusten en Brouwer startte erde direkt in een pen neer, kansen r vooral bij ESS s Koopman z'n val waarbij Joop if aan Turksma hter de doelman anden, 2-0. n Krooster Boys oei werd gescho- 'g veranderd en ■slagen: 2-1. Brouwer steeds spel en vooral roek stuwde zijn Ja een vlotte d Westbroek en >op die 3-1 aante- linuten was het ch helemaal uit- r zijn tegenstan- 'as het die 4-1 en at ook de eind- uur Lindenhof, Odijk l. ur, Hoenderdaal wer 4 - CDN 3. Jr Dorpshuis-De 'SS Brouwer 3. srste 33 heren en van de Soester itebrood. eslaagd, dat een P zijn plaats zou roodprijzen, die ir hi de smaak betalen J- aan de Soes de politie twee onder betalen, rof het 34 liter nopje voor een geval ging het dader is nog 1 aan de Stad- iet weekeinde te betalen. De- ar later bleek, voor 35 gulden ^™2"lierWenev^ndrrkanhZO'n 'f® andere scholen in Nederland '"einngen van de r.k. basisschool "De Wiekslae" (Smltsweei Srïïme—nï^?3vde Gree^pLcL "of! uur duremlT uUzendüig oj^zaterdag 26 o'ktoh!^ Wiit" 681 tWaalf 03.00 uur. zaïerdag 26 oktober aan de actie, van 15.00 tot GreenD?anc?ln%^rht1smwaVOOr het in de vaart houden van de actieschepen Ook wordt hit ]aarhJks 20'n 300.000 gulden Is gemoeid. in het 7iiidnnnUroHi£f X?°r een wetenschaPPehjk onderzoekskamp Antartica Dp,i.|m ar v™, m8t de voor£etlomen exploitatie van Antartica. Deze expeditie kost zeker 2 miljoen gulden. z(yn 2750 artie naSi,0» WlekslaS zullen °P woensdag 23 oktober in Soest machtirtnf agaan versPreiden- Daarin zit o.m. een eenmalige machtiging, die op zaterdag 26 oktober tussen 16.00 en 19.00 uur weer wordt geW er fs ingezameld aV0"d W°rdt Via d8 televlsle bekend gemaakt hoeveel Inlichtingen', tel. 17233 (school) of tel. 10861 (privé). Albert Heijn b.v. heeft dezer dagen een zogenaamde franchiseovereen- komst gesloten met de v.o.f. R. de Winter en C. Kerver. Onder de naam JnCïo? e m. Winter wordt een supermarkt geëxploiteerd aan de Smitsweg 20-22 te Soest. De franchise-overeenkomst houdt in dat genoemde supermarkt omge bouwd zal worden tot een volledige Albert Heijn-supermarkt. De herope ning daarvan zal naar verwachting begin 1986 plaatsvinden. De heren Kerver en De Winter blijven via de daarvoor bestaande vennoot schap directeur/eigenaar van de supermarkt; ook het huidige personeel blijft bij hen in dienst. Kontaktavond 'Vogelvreugde' De Vogelvereniging "Vogelvreugde" houdt op donderdag 17 oktober a.s. weer een kontaktavond in de Duivenzaal aan de Schrikslaan. Aanvang 20.00 uur. Op deze kontaktavond zal een prach tige natuurfilm worden vertoond. Ieder een is welkom. Gedeputeerde Staten zullen de staten commissie voor Ruimtelijk Ordening en Volkshuisvesting voorstellen in te stemmen met woningbouw aan het Zeistér Spoor "ten"zuiden"van de kern Soesterberg. Het betreft bouwplannen voor 60 premie C-woningen ten behoe ve van Soesterbergse woningzoeken den en 50 woningen voor Amerikaanse militairen. De woningen zijn gepland tussen het Zeister Spoor en de Rijks weg 28. Omdat woningbouw in dat gebied afwijkt van de geldende be stemming moeten G.S. een verklaring van geen bezwaar afgeven. Ook dit jaar organiseert de kath. basis school Soestdijk een speelgoedbeurs. Het is de bedoeling dat u speelgoed, waarop uw kinderen zijn uitgekeken, aanbiedt voor een door u te bepalen prijs. Voorwaarde is dat het materiaal compleet en heel is. Mocht u deel willen nemen aan deze beurs, dan dient u het speelgoed op dinsdag 22 oktober a.s. van 19.00 - 20.00 uur voorzien van uw "prijs", in te leve ren op de K.B.S. "Soestdijk" aan de St. Theresiastraat. Tevens vult u een verzamelstaat in welke u met het speelgoed inlevert. Na afloop wordt met u afgerekend, waarbij 3,- "administratiekosten" in rekening wordt gebracht. Het niet verkochte speelgoed krijgt u retour. De verkoop zal gehouden worden op donderdag 24 oktober van 19.00 - 21.00 uur. U kunt afrekenen op vrijdag 25 oktober van 19.00 - 20.00 uur. 't Nut Soest start haar aktiviteiten in het seizoen 1985-1986 op dinsdag 22 ok tober a.s. in het Dienstencentrum De Vijverhof. Klarinet 39, Soest. Aanvang 20.15 uur. Plaatsgenoot, de heer H. A. Boss- hardt, toeristisch journalist, houdt een lezing over Turkije en zal deze il lustreren met een professionele dia serie. De heer Bosshardt geniet grote be kendheid door zijn vele toeristische pu- blikaties. In zijn lezingen besteedt hij de meeste aandacht aan gebieden, die tot nu toe niet of nauwelijks in de publiciteit ge weest zijn. Hij geeft op duidelijke wijze een beeld van landstreken, waardoor het eigen karakter van het gebied goed naar voren komt. Interessant en leerzaam. Op de Nuts-avond hebben ook niet-le- den toegang tegen het betalen van een kleine vergoeding. Evenals voorgaande jaren organiseert de Zonnebloem haar jaarlijkse verko pingen. Alle werkstukken, teveel om hier op te noemen, zijn gemaakt door zieken, gehandicapten en bejaarden uit de verschillende tehuizen en daar omheenliggende wijken. Wellicht zijn deze verkopingen voor u een goeie kans om, met de feestdagen in zicht, tegen redelijke prijzen wat geschenkjes te bemachtigen. De op brengst wordt geheel besteed aan het kopen van nieuw handwerk-materiaal. Helpt u ons om ook nu weer voldoende voorraad te kunnen inkopen zodat wij onze mensen ook het komende jaar weer prettig kunnen laten werken. U bent van harte welkom op de volgen de verkopingen Honsbergen: dinsdag 5 november van 14.00 uur tot 17.00 uur. Molenschot: vrijdag 8 november van 15.00 uur tot 21.00 uur. Mariënburg: vrijdag 15 november van 14.00 uur tot 16.30 uur. zaterdag 16 november van 10.00 uur tot 12.00 uur. De wijkvereniging Overhees organi seert op donderdagmiddaag 17 oktober a.s. een kinderbingo voor alle kinderen van Soest. Zoals steeds zijn er ook nu zeer leuke prijsjes te winnen, ter wijl in de pauze ieder kind getracteerd wordt op een gratis glas limonade. Prijs per kaart voor leden -en dona teurs: slechts 1,50, terwijl introducés het dubbele betalen. De aanvang is om 14.00 uur. In de afgelopen maand zijn bij auto rijschool Ed Mijnders de volgende leerlingen voor rijbewijs B geslaagd: Evert Bouman, Ruud v.d. Bunt, Louis v. Dijk, Annemarie Goes, Erica Koele- wijn, Ellie Kwakkel, Wim Roome, Ernst Smink, Liza v.d. Waal, Alexan- derv.d. Zuidwind. Met rasse schreden nadert al weer de Sinterklaastijd. Het streven van de Zonnebloem is ook dit jaar om voor eenzame zieken en bejaarden de vijfde december niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Maar hierbij hebben wij uw hulp hard nodig. Wilt u voor een van hen een surprise maken? Het is niet de bedoeling er een kostbaar ge schenk van te maken. Hoofdzaak is de attentie, een vriendelijk gebaar, de ander laten merken dat zij of hij er ook bij hoort. Een feestelijk pakje, liefst met wat vriendelijke woorden of een rijmpje kan worden verstuurd aan een zieke of gehandicapte mede mens, die dreigt te vereenzamen. Wellicht kent u ook mensen, die voor het ontvangen van zo'n pakje in aan merking zouden moeten komen. Wilt u onze afdeling helpen om zoveel mogelijk mensen met Sinterklaas te kunnen verrassen, neemt u dan vóór vrijdag 15 november a.s. contact op met mevrouw A. van Hoorn-Koehoorn, Insingerstraat 27 te Soest, telefoon 02155-19875. Bij voorbaar onze dank voor uw aller medewerking. Veldweg 6, Soest, tel. 18730 Openingstijden: vrijdag 12.30 - 15.00 uur;jaa,£fdiw 11.00 14.00 uur. Ophalen: donderdagmorgen. Tel. kontakt. ope ningstijden en Stuk van de week Speciaal voor kampeerders of klein be- huisden, een fijn opklapbed!. Nieuw binnengekomen: Bankstellen, fauteuils, ledikant, etc., kleding en boeken. Oproep: Zet niet uw overbodige nog bruikbare spullen aan de straat, maar breng ze naar Spullenhulp. U helpt daar dan weer anderen mee. Zaterdag 26 oktober: gezelligheids- markt met leuke en goede spullen, kin derspelen, quiz met prachtige prijzen en muziek. Breng zelf het zonnetje mee! Let op... volgende week meer. GEBOREN Hugo Cor, zoon van F. J. Logt en A. Balvers. - Tugba, dochter van H. Yigit en Z. Temür. - Lucas Gerardus, zoon van H. J. Metternich en J. H. J. Koster. - Rick, zoon van F. M. Schutte en J. M. Suurling. - Esmeralda Maria, dochter van M. J. G. van Hornsveld en N. Bosman. - Willem, zoon van A. van der Baan en A. H. A. Griffioen. - Elisa- beth Rosalie, dochter van P. A. Kamp horst en J. E. Pouw. - Menno, zoon van B. Bokdam en J. H. Brink. ONDERTROUWD: Arie Marinus Akkerman en Marga- retha Wilhelmina Ipema. - Ronald Pieter Waals en Clementine Franzis- ka Maria Hilhorst. - Hendrikus Wil helmus Anselmus van Dijk en Johanna Wilhelmina Roest. - Rolf den Hertog en Cornelia Odilia Maria Rademaker. - Wilhelmus Johannes van Burgsteden en Sabrina van der Avort. GEHUWD: Gerrit Noort en Cornelia Jacoba van de Fliert. - René Wassenaar en Juliana Cornelia Elisabeth Koelink. OVERLEDEN: Maria Hendrika van der Flier, wed. van J. van Manen. - Johanna Wijnhoff, wed. van G. J. Nijman. - Nicosina Theodora Willems, wed. van J. Noo- der. - Sara Johanna Stroink. CDA-Soos in Soesterberg Op donderdag 17 oktober a.s. wordt we derom de bekende CDA-soos gehouden in De Hoeksteen te Soesterberg. Aan vang 20.00 uur. Deze soos is bedoeld om de Soester be volking en verenigingen in staat te stel len hun problemen met het bemeente- beleid ter kennis van de CDA-fractie te brengen en daarover te discussiëren. In Spakenburg, Volendam en op mark ten zien we nog originele klederdrach ten. Het is alweer tientallen jaren ge leden dat er in Soest ook zo'n plaats of streekgebonden kleding viel te be wonderen. De Soester boeren dansgroep draagt echter nog wel deze oorspron kelijke klederdracht bij hun optredens. Op de expositie in de Oudheidkamer is op oude foto's nog een en ander te zien van deze folklore. Prachtige opnamen van bekende Soester boerenfamilie tonen hoe men vroeger gekleed ging. Met carnaval komt overal de bekende blauwe boerenkiel tevoorschijn, maar dat is beslist geen typische Soester kleding. De echte klederdracht wordt getoond in de Soester Oudheidkamer, op zater dag en zondagmiddagen van 13.30- 17.00 uur, Ferdinand Huycklaan 18. Van zaterdag 19 oktober, 00.01 uur tot zondag 20 oktober, 24.00 uur a.s. wordt internationaal weer de jaarlijkse JOTA gehouden voluit "Jamboree On The Air". Deze aktiviteit is ontstaan in 1957 en biedt de leden van Scouting de moge lijkheid elkaar te ontmoeten door mid del van radioverbindingen. Duizenden Scouting-radiostations in meer dan ze ventig landen nemen aan dit jaarlijkse evenement deel. Een evenement dat mogelijk gemaakt wordt door een uniek samenwerkingsverband tussen de zendamateur verenigingen VERON en VRZA en Scouting Nederland. Ook enige Soester zendamateurs stel len in dat weekend hun apparatuur en kennis ter beschikking van de Hopman Masselman Groep in Soest. Daarvoor zijn op het terrein van die groep aan de Sparrenlaan antenneto rens gepionierd,(met palen en touwen in elkaar gezet) en gebouwen als radiostations ingericht. Verder is er een "kookstaf" aktief, die deelnemers en bezoekers van eten en drinken zal voorzien. Er wordt overnacht in tenten en bij goed weer behoort zelfs een kampvuur tot de mogelijkheden. Er is nog plaats voor nieuwe leden, jongens vanaf elf jaar zijn welkom om met Scouting kennis te maken. Belangstellenden kunnen kontakt op nemen met het sekretariaat van de Hopman Masselman Groep, p.a. Mar grietlaan 11, Soest, tel :02155-17803. Op maandag 21 oktober a.s. houdt de werkgroep gemeentepolitiek van D'66 haar maandelijks fraktieberaad. Gezien de voorstellen van de gemeen teraadsvergadering van 24 oktober: 5. Verhoging van enkele tarieven per 1 januari '86; 9. Uitbreiding ontvangst Centrale an tenne-systeem met 3 kanalen:België 1-Oly mpus - Sky Channel 22. Aanschaf nieuwe glascontainers; is een discussie te verwachten. Het beraad wordt gehouden in gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77. Aanvang 20.00 uur. Indien U een onderwerp hebt dat U speciaal na aan het hart ligt, dan graag vooraf een telefoontje naar Adriaan Pothuizen, tel: 19628, of naar Jan van Esseveld, tel: 03463-1710. Donderdag 10 oktober j.1. hield de N.C.V.B. afd. Soestdijk haar maande lijkse ledenbijeenkomst in de zaal bij de Emmakerk. Dhr. Kortenoever uit 's Graveland was voor deze avond uitge nodigd. Na een welkomstwoord van de presidente Mw. Wijmega, volgde een meditatie n.a.v. een Chinees gezegde "Wie één lucifer aansteekt, doet meer dan wie een leven lang afgeeft op de duisternis". Hierin wees de presidente op de scherpe verhoudingen met an ders denkenden in kerk en politiek. Die andersdenkenden wachten op ons. Eerst dan zullen we samen weten wat de bijbel in Mattheus 5 met Vrede bedoelt, ook voor ons in een periode van het wel of niet plaatsen van kruisraketten. Daarna trok men via schitterende dia's met de heer Kortenoever op zijn kron kelige paden als zwerver de natuur in. Mw.Drost las tot slot van de sfeervolle avond een zeer toepasselijk gedicht voor van Nel Benschop "Blijdschap". Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688 Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zóndag 8.00, 9130 Chóogmis) en 11.30 uur N In de week H. Missen te 8.30 en 19, uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Vrouwen in de Bijstand Werkgroep "Vrouwen in de Bijstand houdt op dinsdag 22 oktober weer een bijeenkomst in clubhuis "'t Kruispunt aan de Alb. Cuyplaan (naast de biblio theek). Aanvang 's morgens 9.30 uur tot 11.30 uur. Inlichtingen telefoonnummer 17431, Postzegel- en Muntenbeurs De eerstvolgende beurs zal worden gehouden op zaterdag 19 oktober van 10.00 tot 16.00 uur in de kantine van de Zinzendorf-Mavo, vlak bij het Zeister Slot in Zeist. Voor elke vijftigste bezoeker ligt een leuke verrassing klaar. In de Open Hof, worden 6 maandag avonden gehouden waarin gesproken en nagedacht zal; worden over Zending, Werelddiakonaat en Ontwikkelings samenwerking. Secr. binnenland van de Geref. Zending, de heer P.Noor- dam, zal voor de inhoud zorgen. De eerste avond is 21 oktober a.s.. Ga gerust, ook als u niet alle avonden kunt bijwonen. Inlichtingen hierover: J. Kruiswijk, tel: 18361, of Mw. Pastink, tel 24081. Bel met hen als u met vervoerspro blemen zit. De Woningbouwvereniging "Soest" houdt op dinsdag 15 oktober haar Alge mene Vergadering in de zaal van Groot-Engendaal, Boekweitland 103. Aanvang 20.00 uur. Behalve de gebruikelijke punten staat op de agenda o.m. het projekt Soester berg (165 woningen). Het merendeel van de woningen aan Moerbessenberg, Fokkerstraat, Plesmanstraat en Prof. Lorentzlaan is toe aan een groot-onder houdsbeurt. Voor een en ander zal een geldlening op de kapitaalmarkt ter hoogte van ca. 2.900.000 gulden moeten worden aangetrokken. Na afloop van de vergadering wordt een videofilm vertoond over het onder werp: '58 miljoen Nederlanders; een beel van de volkshuisvesting door de eeuwen heen". Ter gelegenheid van Dankdag 1985 wordt op zaterdag 2 november a.s. aan belangstellenden op speelse wijze de gelegenheid geboden een groot aantal kerken voor het eerst of opnieuw van binnen te gaan zien. Deelnemers kun nen starten bij de Oude Kerk, de Wil- helminakerk, de Open Hof, de Juliana- kerk, de Ichthuskerk of de Emmakerk. Daar ontvangen zij een route en een vragenlijst, waarvan de vragen onder weg beantwoord kunnen worden. Bij de verschillende kerken wordt het deelnemersformulier telkens van een stempel voorzien en bij de laatste kerk ingeleverd voor beoordeling, want er zit ook nog een prijs aan vast. Behalve rondleidingen in en rondom de kerken wordt er koffie geschonken in de Ichthuskerk en in de Julianakerk en wie zijn auto wil laten wassen kan terecht bij de Julianakerk. In de Wil- helminakerk wacht de deelnemers een kop dampende soep. De jeugdkerken hebben een sponsor loop georganiseerd die van 's morgens 10 uur tot 's middags 5 uur duurt. De daaropvolgende zondag zal er door de diakenen in al deze hervormde en gereformeerde kerken gecollecteerd worden voor de reeds eerder in Soest ingezette aktie voor de aanschaf van een busje voor "De Lindenhof", waar voor ook de baten van het Kerkepad be stemd zijn. Giften kunnen overgemaakt worden op de Bondsspaarbank rekening nr. 95.10.07.467 t.n.v. Dankdagprojekt. Het gironummer van de bank is 310031. Zondag 20 oktober HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur dr. L. J. v. d. Brom gez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. J. van Buuren De Open Hof, Veenbesstraat 2 09.00 uur ds. H. J. J. RadstakeH. A. Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. J. Streefland, Nijkerk In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur dr. L. J. v. d. Brom 17.00 uur zangdienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur dr. Okke Jager, Kampen 17.00 uur Avondgebed CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 09.30 en 17.00 uur dr. M. J. Arntzen GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg44 09.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. M. Golverdingen NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. H. J. Roodzant, Odoorn EVANGELISCHE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engeldaalweg 52 CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur woorddienst JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soestdinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-De Jong; gez. dienst in Geref. Kerk Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten ;H.A. GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. S. Hovestad-De Jong; gez. dienst 17.00 uur ds. H. K. Zijlstra BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 97 Geen opgave ontvangen EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur de heer A. E. van Eeden VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur Br. A. Luyben, Soest VERMIST: 7-10 Poes. gester., rood met vage witte strepen, ong. l jaar, goudkleurige ogen, eig. fam. Omwegen, Hartweg 5, tel. 13446. U-10 Kraai, erg tam en "spraakzaam" eig. hr. van Haarlem, Van Weede- straat 223, tel. 12324. GEVONDEN: 9-10 Kater, cypers, zwart-grijs, 4 sok jes, wit befje, omg. Van Lenneplaan Soest. Inl. Dierentehuis 't Hart. Engen- daalweg 36, Soest, tel. 13583. 6-10 Kater, ong. 6 weken, rood gewolkte rug, witte buik, poten en staartpuntje, omg. Eemdal te Baarn. Inl. P. Kruse- man, Eemweg AB de Pink, Baarn, tel. 02154-21654. 11-10 Poes, geheel zwart, ong. 4 maanden, omg. Varenstraat Soest. Inl. Dierentehuis 'tHart, Engeldaalweg 36, Soest. 10-10 Kanarie, lichtgeel. Inl. Israël- straat 18, Baarn, tel. 02154-15235. Dierenopsporingsdienst Amivedi Soest/Baarn, tel. 02155-10667. Klaverjassen en sjoelen in De Vangrail In het clubhuis start op veler ver zoek een kompetitie klaverjassen en sjoelen om het kampioenschap van Het Hart. Beide kompetities zijn eens per veer tien dagen. Iedereen vanaf 17 jaar mag meedoen en er zijn keer op keer leuke prijzen te winnen. We spelen Amsterdams (wat het kla verjassen betreft). De aanvang is iedere keer 20.00 uur en het kampioenschap wordt gehouden op donderdagavond in De Vangrail aan de Nachtegaalweg. U dient zich vantevoren op te geven. Dat kan ook telefonisch onder nummer 17615. De kosten zijn voor beide kompetities: f 3.- per avond (inclusief koffie Wilt u meedoen aan de competitie (die 10 keer is) betaalt u eenmalig 5.- extra voor de eindprijzen Het klaverjassen begint donderdag avond 17 oktober a.s. Het sjoelen begint donderdagavond 24 oktober a.s. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tol 1.00 uur. vanal 40 personen. Op zondag 20 oktober vindt - ter gele genheid van het muziek jaar "Musica 85" - in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een concert plaats. Instrumentale solisten van de Bach Cantorij verlenen hun medewer king: Henk Knöps (hobo); Hans Lin- nartz (blokfluit); Saskia v.d. Wel (cel lo) en Chris Farr clavecimbel Op het programma staan werken van Johann Sebastiaan Bach. Aanvang: 16.30 uur. Toegang: ƒ7,50; jeugd ƒ5,-. Woensdag 23 oktober komt het CDA- Vrouwenberaad Soest weer bijeen in de Open Hof, Veenbesstraat 2 te Soest om 09.30 uur. De heer D. Hoekstra, voorzitter van het CDA-Bestuur afde ling Soest en oud-wethouder bespreekt het gemeentelijke CDA-programma. In dit programma is het te voeren CDA-beleid in de gemeente Soest voor de komende vier jaar weergegeven; een onderwerp, dat ongetwijfeld velen zal aanspreken. Ook introducé's zijn van harte welkom. Binnenbrandje door kortsluiting: in vaatwasmachine Politie en brandweer werden in de nacht van zondag op maandag ge waarschuwd wegens een brandje in de woning van de familie V. aan de Ver meerlaan. Ter plaatse bleek een vaat-' wasmachine in brand te staan als ge volg van kortsluiting. Een politieman ging de vlammen met een poeder blusser te lijf. Het nablussen gebeurde met emmers water, zodat de brandweer niet in actie hoefde te komen. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Zaterdagmiddagmuziek Op zaterdag 19 oktober a.s. wordt in het kader van de zaterdagmiddagmu- ziek Domkerk Utrecht het Heinrich Schütz-project vervolgd door het uit voeren van een Missa Brevis zoals we die vinden in de verzameling "Zwölf geistliche Gesange" uit 1657. Deze uit gaf biedt een uniek inzicht in het meesteVschap van Heinrich Schütz' polyphone schrijfwijze. De uitvoerenden zijn de Nederlandse cantorij en instrumentalisten van de Domcantorij onder leiding van Maar ten Kooy. Het concert begint om half vier en is zoals altijd gratis toegankelijk. Zaterdag 19 en zondag 20 oktober HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. H. D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veen- straat 129, tel. 15631. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg R. M. P. v. d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. 033-780626. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: 0 Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra dienst op zaterdag 09.00-12.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: e J. Oosterveen, Beukenlaan 84, tel. 14148. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren W. Tander, Bunschoten, tel. 03499- 84455. Kleine huisdieren t A. A. van Knapen-De Jong, Ereprijs straat 23, tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterbere:tel KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14. tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en 'opgave riiëüwé leden tiissén 9.00 en i2,00 uur. 1 e Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 en 14.00 uur. De Soesterbergse gemeenteraadsleden en het dagelijks bestuur van de ver eniging Soesterbergs Belang hebben afgelopen week met elkaar gesproken over de aangekondigde sluiting van het vaste Soesterbergse filiaal van de openbare leeszaal Soest. Daarvoor in de plaats zou dan een verrijdbaar filiaal (bibliobus) moeten komen. Unaniem was men van mening dat ge probeerd moet worden de bestaande situatie te handhaven. Hoewel de bibliotheek een autonome stichting is, heeft het bestuur daarvan bij de aanschaf van een bibliobus e.d. toch de toestemming van het ge meentebestuur nodig. De volgende afspraken zijn in bovengenoemd gesprek gemaakt: - de Soesterbergse gemeenteraadsleden zullen proberen de Soester col lega's binnen hun eigen fracties te overtuigen van het feit dat het vaste Soesterbergse filiaal gehandhaafd moet worden en vragen stellen aan de Gemeenteraad - Soesterbergs Belang zal de bibliotheekproblematiek en de Soesterbergse belangen naar voren brengen bij alle gemeenteraadsfracties en bij het College van Burgemeester en Wethouders. Men hoopt dat Soest begrip zal hebben voor de Soesterbergse problemen en alsnog zal besluiten de bibliotheek open te houden. Thematafel: Gezondheidszorg In het informatiecentrum van de Stich ting voor school- en beroepskeuzevoor lichting (S.B.K.) aan de Heiligenber- gerweg 34 te Amersfoort is informatie te vinden op het gebied van scholen, opleidingen, cursussen en beroepen. Regelmatig wordt er een zogeheten Thematafel ingericht, waar speciaal aandacht wordt besteed aan een be paalde groep scholen, opleidingen en/of beroepen. Van 21 oktober tot en met 29 novem ber a.s. is de thematafel ingericht met voorlichting over beroepen en opleidin gen in de gezondheidszorg. Het betreft de medische beroepen in het algemeen ziekenhuis van analist, arts, verpleeg kundige tot diëtist, laborant, verband- meester etc. Iedere middag van maandag tot en met vrijdag van 13.30 - 17.00 uur is het informatiecentrum geopend en kunnen belangstellenden zich oriënte ren, zowel op de genoemde beroeps richtingen en opleidingsmogelijkheden als ook op andere opleidingen en be roepen. Voor mogelijke nadere informatie kunt u ook telefonisch kontakt opnemen met de heer F. de Looff, documenta list van S.B.K. Als je, soms al jaren lang, drie keer per week vier tot zes uur aan de kunstnier moet, dan ben je ernstig gehandicapt in je persoonlijk en sociaal leven. Dit dan nog afgezien van het ongemak, de vermoeidheid en het gebonden zijn. Een patiënt met een ernstige lever ziekte is er nog erger aan toe: er bestaat geen kunstleverbehandeling. Velen van hen zouden geholpen kunnen worden, indien nog meer mensen een donorcodicil schreven. Dan zouden er ook meer brandwond-patiënten sneller en met minder pijn genezen, soms het leven worden gered. Voor deze patiënten en al die anderen die door middel van een transplantatie geholpen kunnen worden, is er van 19 tot 27 oktober 1985 de Nationale Donor- week. Transplantatie van organen en weefsels heeft al veel mensen het leven gered en nog veel meer mensen hun plaats in de samenleving terugge geven. Maar nog steeds moeten veel patiënten lang, te lang wachten voor ze geholpen worden. Er is nog steeds een schreeuwend tekort aan donors. Donor worden, dat doe je voor elkaar. Iedereen kan een donorcodicil schrijven en daarmee bijvoorbeeld een ander weer zijn gezichtsvermogen te ruggeven. Dat doe je voor elkaar, want het kan iedereen overkomen. Dit jaar moeten er minstens een mil joen codicildragers bij komen. Om dat te bereiken moeten er op zoveel moge lijk plaatsen codicils beschikbaar zijn en moet er aandacht aan gegeven wor den. Aan het eerste wil de Centrale Volks bank graag meewerken door in al haar 630 vestigingen het donorcodicil be schikbaar te stellen. Het donorcodicil is verkrijgbaar bij; Centrale Volksbank, Kamperfoelie straat 1, Soest.

Soester Courant | 1985 | | pagina 21