80 Belangrijk bericht aan alle spaarders PatentRei<ening bondsspaarbank (LflW van HILVIS Q95 HILVIS Lee Nieuwe bewoners Paardenkamp ingehaald Achter deze gevel gebeurt iets... Overleg met flatbewoners over verzamelcontainer nog niet afgerond EET deze week TONG TAXI- BEGELEID(ST)ERS DRUKKERIJ SMIT De Bondsspaarbank doet altijd meer 'AGINA 22 WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 23 2500 Groot Gaesbeeker Gilde verleent medewerking aan Pausmis te Den Haag KIP BURGERS Dagverblijf "De Blauwe Vogel" De computer in opmars KETTINGFORMULIEREN Dagelijks opvraagbaar Twee keer rente Stijgende rente Bovendien extra premie 1 3/4% 3/4% 3/4% V/4% 4/2% 3/2% 1/2% 5 4 %l3/4% 5/4% T eserlaantje 56 nov. 1981 1984 1983 1981 1982 1984 1984 1982 1985 1981 1980 1983 1981 1982 1981 1983 1983 1983 1983 Tijdens de Open Dag van zaterdag j.1., die werd bijgewoond door enkele hon derden belangstellenden uit alle hoe ken van het land. heeft het nationaal rusthuis voor paarden "De Paarden kamp" aan de Birkstraat twee nieuwe bewoners ingehaald. Dat ging zoals ge bruikelijk weer met het nodige feeste lijk vertoon. De laatst aangekomen paarden zijn "Scarlett" (21) uit Capel- le aan den IJssel en "Anouchka" (24) uitIJmuiden. "Anouchka" toonde zich nog het minst enthousiast voor haar nieuwe onder komen, want voordat ze haar versierde stal zou binnentreden besloot ze om te keren en er vandoor te gaan. De menig te om haar heen week verschrikt terug, maar goed ingrijpen van de begelei ders kon voorkomen dat er ongelukken gebeurden. "Anouchka" liet zich ver volgens gedwee in-stal-leren. Voorzitter C. J. 't Hart wist de toehoor ders bij zijn openingswoord nog een aantal interressante lotgevallen te ver tellen van de bewoners van het rust huis en wees tenslotte ook op de fraaie, handgemaakte hooiberg van de Paar denkamp. De talrijke bezoekers konden zich daarna nog urenlang vermaken met het bekijken van de stallen en de wei den en natuurlijk van hun favoriete dieren. Bakker Faas heeft de achter zijn win kel gelegen bakkerij grondig gemoder niseerd en de bakcapaciteit aanzienlijk verhoogd. Van deze gelegenheid maakt hij komende zaterdag gebruik om zijn klanten een kijkje achter de schermen te gunnen. Van 's morgens 9 uur tot 's middags 13 uur kunnen oven verse, soms nog warme broodjes in vele soorten en maten geproefd en gekeurd worden. "Ik wil nu eens graag laten zien hoe je van meel een brood maakt, hoe zo'n proces verloopt. Mijn ervaring is dat de meeste mensen daar eigenlijk be hoorlijk ver vanaf staan, terwijl het toch iets is waar we allemaal dage lijks mee te maken hebben", aldus bakker Faas. Insluiping aan Ossendamweg De heer G. C. van de Ossendamweg liet de politie vorige week weten dat uit zijn woning een portable radio-cassettere corder ter waarde van 274 dollar was verdwenen. Vermoedelijk is een inslui per het huis binnengedrongen via de niet afgesloten garagedeur. Gestolen bromfiets weer terecht De heer M. E. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van zijn Yamaha-bromfiets, die hij op de Vredehof straat had geparkeerd. Het voertuig werd enige tijd later be schadigd teruggevonden in een greppel bij de Jachthuislaan. De beschadiging is waarschijnlijk het gevolg van een aan rijding. Wie zelf brood bakt mag zijn eigen vragen meenemen. Tijdens de open dag is de winkel normaal geopend voor brood en banket. Zondag 20 oktober a.s. zal bij gelegen heid van de 7e verjaardag van de Paus keuze van Joannes Paulus II een Ponti ficale Hoogmis opgedragen worden in de kerk van de Heilige Jacobus de Meerdere aan de Parkstraat te Den Haag. Het Groot Gaesbeeker Gilde zal er met zijn tamboer-, hoornblazer- en vendel korps vergezeld door het Bestuur en de Koning, Koningin en Hofdames aanwe zig z jn om een muzikale bijdrage te leveren. De kerkdienst is om 10.15 uur en Hoofd celebrant is Adrianus Kardinaal Simonis. Verder wordt aan deze viering meege werkt door: het parochieel zangkoor Cantemus Domino, de interparochiale Schola Cantorum. Een blazersensem ble zal na de H. Mis de Pausmars van A. Gounod spelen. Na afloop van de kerkdienst zal het Groot Gaesbeeker Gilde zich nog pre senteren bij de Nuntiatuur te Den Haag, alwaar o.a. een vendeldemonstratie zal worden gegeven. De invoering van de verzamelcontai ner voor de inzameling van het huisvuil bij flats is met de bewonersvertegen woordigingen in het gros van de geval len tot volledige tevredenheid gere geld. De gemeente heeft inmiddels een duidelijk inzicht in de hoeveelheid con tainers dat nodig is, zodat de bestelling geplaatst kan worden. Dat deelde de directeur van Gemeentewerken, Ir. S. H. Brunekreef, vorige week mee in de vergadering van de commissie Bedrij ven. Joop van den Brakel (PvdA) en Henk Strietman (CDA) hadden laten weten dat zij in de afgelopen dagen waren overstroomd met telefoontjes en brie ven, waaruit duidelijk bleek dat er nog heel wat verwarring over de verzamel- containers heerst. Strietman infor meerde, naar aanleiding van brieven van de Huurdersvereniging Soest/- Soesterberg van de Vereniging van Flateigenaren aan de Veenbesstraat, of er wel voldoende overleg was geweest. Interim-voorzitter Frans Kingma (die zijn collega Oudemans verving) liet de beantwoording over aan de heer Brunekreef. Het overleg met de bewonersverte genwoordigingen is overigens nog niet helemaal afgerond, aldus de heer bru nekreef. Met name aan de Veenbes straat, Colenso, Plesmanstraat, boven Jac. Hermans aan de Van Weede- straat, de Vermeerlaan, Albert Cuyp- laan, van Goyenlaan en de Rubenslaan is nog geen definitieve oplossing gevon den voor het plaatsen van de verzamel- containers. De flats aan de Johannes Poststraat vormen weer een geval apart, omdat de bewoners hier in de servicekosten meebetalen aan het op halen van het huisvuil, reden waarom men bij de invoering van de verzamel container verlaging van die service kosten verlangt. Over de plaats van de verzamelcontai- ners is met Gemeentewerken altijd overleg mogelijk, liet Brunekreef nog weten, mits er maar een plek gekozen wordt die bereikbaar is voor de auto van de reinigingsdienst. Binnen de perken De heer Brunekreef reageerde ook nog op de volgens hem "nogal hectisch ver lopen" vergadering van de Huurders vereniging Soest/Soesterberg. "Het probleem was dat de huurdersver eniging nog wil discussiëren over de plastic zakken, terwijl de gemeente wil spreken over de containers en de wijze waarop die gebruikt gaan worden. Wij moeten nu eenmaal binnen de perken van het inmiddels genomen raadsbe sluit blijven," aldus de directeur van Gemeentewerken. In de periode 15 tot 25 oktober zullen de (gewone) mini-containers volgens een vastgesteld schema worden uitgezet. Vanaf maandag 28 oktober haalt de rei nigingsdienst geen zakken meer op, maar worden alleen de containers nog geledigd. 500 gram verse TONG 100 gram GEBAKKEN KABELJOUWFILET van 1.80 deze week per 100 gram voor UW VISSPECIALIST VAN WEEDESTRAAT 149 TELEFOON 15288 Deze week bij POELIER VERMEULEN op de markt in Soest cent per stuk te Soest, dat plaats biedt aan 42 meervou dig gehandicapte kinderen, zoekt om de kinderen van en naar huis te be geleiden. Werktijden: 15.10 tot 16.45 uur en incidenteel 8.00 tot i 9.45 uur. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Pitav. d. Koelen, tel. 02155-22284 (tus sen 15.30 en 16.30 uur). Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Stichtingsbestuur, p/a Bosstraat 77, 3766 AD Soest Voor de fakturering via uw computer leveren wij alle benodigde Levering speciaal van kleine en middelgrote op lagen. Korte levertijden en gunstige prijzen. Vraagt ons vrijblijvend dokumentatie en prijs opgave. T elef oon 033 -187 47 Amersfoort Sparen is voor velen de manier om geld achter de hand te houden. Soms zijn er onverwachte momenten waarop u direct over uw spaargeld moet kunnen beschik ken. En voor dure aankopen wilt u natuur lijk uw geld ook zonder enige beperking kunnen opnemen. De Patentrekening van de Bonds spaarbank is dan ideaal. U ontvangt een hoge rente zonder dat uw spaargeld vast staat. Op elk gewenst moment kunt u uw spaargeld en rente zonder enige beperking opnemen. Geen opnamekosten, geen opzegtermijnen. Bij de meeste rekeningen krijgt u slechts één keer per jaar rente. Bij de Patent rekening ontvangt u de rente twee keer per jaar, op 1 juni en op 1 december. Dat kan net voor de dure dagen - vakantieperiode en feestdagen - prima van pas komen. De Patentrekening geeft u een basis rente en in de meeste gevallen ook een extra premierente. Hoe hoger uw saldo is op 1 juni of 1 december, hoe hoger de basisrente en hoe hoger het percentage premierente in de volgende halfjaarlijkse renteperiode. De basisrente ontvangt u altijd. Is uw saldo op 1 juni of 1 december minimaal f 2.500,-, f 5.000,- of f 10.000,- dan ontvangt u bovendien in de daarop volgende periode van een half jaar een extra premierente. Deze premierente wordt berekend over het laagste saldo dat tijdens deze half jaarlijkse renteperiode op uw rekening staat. In de tabel hieronder kunt u precies zien hoe hoog de basisrente en de premierente van de Patent rekening zijn. Rekeningsoort Minimumsaldo Basisrentc* Prcmicrcntc* Totaalrentc* Patentbasis Patent 1 f 2.500,- Patent 2 f 5.000,- Patent 3 f 10.000,- Rente wijzigingen voorbehouden. Soest: Van Weedestraat 5, Tel. 16600 - Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, spaarbank Tel. 19525 - Soesterbergsestraat 32,Tel. 18016 - Tamboerijn 23, Tel. 23280.

Soester Courant | 1985 | | pagina 23