3.95 Schmtemakeiu Q 1699.-ik, Rabobank f cmoiöf Schoeman Makelaars biedt Soest groot pakket diensten op veel terreinen Miele scliociiinkcr Dubbel feest bij de Rabobank Open Huis Open Huis WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 Administratie- en assurantiekantoor in nieuwe behuizing Kleinegris maakt feestelijk gebaar naar 'buren' van Blauwe Vogel Roomboter amandel ^speculaas hotel heidepark De nieuwe najaarscollectie is nu compleet Basler - Geissler - Hucke Ravens Le Truc-coordinates l'Espoir - Roberto Sarto Tijdelijk prijsvoordeel f600,- Beocenter 7007 tot 31 oktober a.s. voor f3699- F'rma Schoemaker Na fusie met Butzelaar en Majoor Herfstkleuren vastleggen op kwaliteitsfilms (Agfa-Fuji) ƒ12.50 per stuk (36 opnamen) 2 voor Wat een sfeertje! Schoemaker en Miele vieren de tien-miljoenste was\automaat TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Het verschil tussen leren en weten! Aktie van Amnesty International f MIN#LTA NU WEER UIT VOORRAAD LEVERBAAR MINOLTA 7000: CAMERA VAN HET JAAR 1985 naaa f 1399,-- foto-film-video computer/ WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" Het fijne komt van Banketbakkerij i VERKLEY Dikke brokken VAN WF.EDESTRAAT 76 Trefcentrum met alle denkbare faciliteiten Zakelijk of feestelijk. Mbo. in hartje van de regio. En elke zaterdagavond diner met 'Live' muziek' Bilthoven. 030-782477. SOESTERBERGSESTRAAT49A - SOEST l Hm SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 VAN WEEDESTRAAT 85 - TEL. 13917 Vorige week woensdag vond in het nieuwe, fraai uitgevoerde kantoor van het administratiekantoor R. F. M. Klei negris aan de Bosstraat 12 een feeste lijke gebeurtenis plaats. Dat was de overhandiging van een chèque van maar liefst 2000 gulden aan de leiding van het bekende kinderdagverblijf "De Blauwe Vogel", eveneens gelegen aan de Bosstraat. Het geschenk was een uitvloeisel van de ingebruikneming van het nieuwe kantoor, in augustus j.1. De heer Kleinegris - Rob voor de men sen die hem wat beter kennen - be sloot destijds af te zien van de gebrui kelijke bloemstukken, flessen en ande re zaken die meestal bij dergelijke ge legenheden worden aangeboden. Hij verzocht zijn relaties een bedrag be schikbaar te stellen voor een cadeau, dat hij op zijn beurt zou overhandigen aan zijn nieuwe "overburen"het dag verblijf, sinds tien jaar aan de Bos straat gevestigd, voor meervoudig gehandicapte kinderen. Al met al le verde dat zo'n 2000 gulden op, die vori ge week dus van eigenaar verwissel den. Namens "De Blauwe Vogel" namen Stijni Habermehl, hoofd van het dag verblijf, en Lies P. Meyjes, waarne- vangst. Het is de bedoeling dat er van het geld buitenspeelgoed wordt aangeschaft, dat speciaal geschikt is voor de 42 kinderen die dagelijks aan de Bosstraat verblijven. "Iets a la een draaimolen, in een voor de kinde ren aangepaste uitvoering", aldus Stij ni Habermehl. De ingebruikneming van het nieuwe kantoor door Rob Kleinegris passeer de overigens niet ongemerkt. Op 6 en 7 september werd het al gevierd met een feestelijke ontvangst voor resp. de klanten van het administratie- en bet assurantiekantoor. Tien jaar lang was het kantoor gevestigd achter het woonhuis van de familie Kleinegris aan de Olijkeweg, maar de groeiende activiteiten maakten het noodzake lijk naar een ander onderkomen om te zien. Dat werd gevonden in het pand waar voorheen de firma H. van Asch, het bekende aannemersbedrijf dat la ter naar België vertrok, was gevestigd. Rob Kleinegris was destijds procura tiehouder bij Van Asch, en heeft in die positie de "ontmanteling" van het Soester aannemersbedrijf zelf afge wikkeld. "Als laatste heb ik toen me zelf ontslagen en m'n eigen zaak op gebouwd", aldus Rob Kleinegris in een korte terugblik. Als volledig gediplomeerd administra teur kon hij tien jaar geleden een goed lopend kantoor opbouwen. Zijn klanten zijn zowel particulieren als bedrijven, en naast het administratiekantoor heeft Kleinegris intussen ook een uit stekend assurantiekantoor opgebouwd. "In je adviesfunctie op administratief gebied komen verzekeringen natuur lijk snel om de hoek kijken", legt hij uit. "In de loop der jaren heb ik daar om ook alle assurantiediploma's ge haald." Zijn relaties met de firma Van Asch, en bovendien bet feit dat hij in het SÉoesfer verenigingsleven een belang rijke rol speelde, hebben hem bij de groei van zijn "praktijk" geen kwaad gedaan. "Ik kreeg al snel veel klanten. Tot m'n 35e heb ik bij S.O.Soest ge voetbald, dus daar kenden veel men sen me van. Tien jaar lang ben ik pen ningmeester geweest; later was ik ook de eerste penningmeester van de zelfstandig geworden atletiekafdeling, die nu onder de naam Pijnenburg be staat." Rob Kleinegris is - terecht - niet weinig trots op het nieuwe kantoor aan de Bosstraat. Meer nog dan in het beperk te kantoor aan de Olijkeweg - die overi gens ook in gebruik blijft om 's avonds nog mensen te kunnen ontvangen - be schikt hij hier over de ruimte die hij dringend nodig had. "De activiteiten zijn de laatste jaren snel gegroeid. Ik wil niet al te groot worden - dat ambieer ik niet - maar het werk dat op je afkomt moet natuurlijk wel snel en goed kunnen gebeuren. Daar zijn hier betere mogelijkheden voor." Behalve dat hij complete administra ties voert voor bedrijven en particu lieren is Rob Kleinegris zoals gezegd ook actief op verzekeringsgebied. "Van een fiets tot een'plezierjacht, voor alles kunnen de mensen bij ons terecht. Ik doe zaken met alle maat schappijen in Nederland, maar ben niet gebonden, zodat ik vrij ben om de risico's onder te brengen waar die voor de klant het gunstigst uitkomt." Rob Kleinegris vergelijkt zijn werk zaamheden graag met die van een Rob Kleinegris overhandigt Stijnie Habermehl de chèque; naast haar Lies Meyjes. Foto: Herman van Dam arts "Tk heb zogezegd ook een "prak tijk'. Je komt in dit vak altijd direct met het wel en wee van de mensen in aanraking. Soms verkeren mensen in hoge nood, en dan moeten ze ook, net als bij een dokter, een beroep op je kunnen doen. Zijn gebaar in de richting van "De Blauwe Vogel", die dit jaar het tien jarig jubileum viert, wordt algemeen bijzonder gewaardeerd. Hij kan overi gens niet nalaten op te merken dat het speciale rekeningnummer daarvoor nog openstaat... Sinds gisteren, dinsdag 15 oktober, kent Soest een nieuwe naam op het gebied van de makelaardij. Het is de firma Schoeman Makelaars, die in de regio geen onbekende klank heeft op het uitgestrekte terrein van aan- en verkoop van onroerend goed en nog een aantal andere, daarmee gerelateerde bedrijfsactiviteiten. Schoeman Make laars heeft in Soest vaste voet gekre gen door de fusie met het makelaars kantoor Butzelaar en Majoor aan de Middel wijkstraat 54-56, dat ontstond na de overname in maart 1983 van makelaardij Butzelaar door de heer J. L. M. Majoor, die in de nieuwe firma zijn makelaarsactiviteiten zal voort zetten als deel van het aanzienlijk grotere geheel. Schoeman Makelaars ontstond in 1969, bijna 16 jaar geleden, in Veenendaal, toen de heer W. G. Schoeman een een- manskantoor opzette, waarin hij aan vankelijk alleen met zijn echtgenote actief was. Vanaf die eerste jaren kende het bedrijf een sterke groei, ook in de periode die men in het make- laarsbedrijf omschrijft als "de woelige jaren". In 1974 was het Veenendaalse kantoor al uitgegroeid tot een make laarshuis met 10 mensen, waardoor moest worden omgezien naar een an der pand. Andere mijlpalen volgden elkaar snel op: in 1975 werd een vestiging geopend in het Betuwse Tiel, in 1976 een in Leusden, in 1983 volgde de ope ning van een filiaal in Amersfoort en dit jaar maakt Soest voorlopig de reeks vol met de vestiging aan de Middelwijk straat. Voorlopig - want, voor volgend jaar staat de start van een kantoor in Hoofddorp al op het programma. In dezelfde periode zocht Schoeman Makelaars de gewenste aanvulling op de aanvankelijk louter op de make laardij gerichte activiteiten door sa menwerking met het kantoor Hoenders in 1979, onlangs gevolgd door de inte gratie van de beide assurantiebedrij- ven van Schoeman en Hoenders, op welk gebied beide firma's zich intussen ook bewogen. Andere bedrijfsonderde len werden verder uitgebouwd, zoals de initiërende project-ontwikkeling, de vastgoedadvisering en de beleg gingsmakelaardij Rotsvaste reputatie Schoeman Makelaars heeft in de loop van nauwelijks 15 jaar een uitstekende, rotsvaste reputatie opgebouwd, waar door de kliënten en opdrachtgevers nog altijd mogen verwachten goed 'onder dak'te zijn. Naast activiteiten op het gebied van de "gewone" huizen-makelaardij zal vanaf deze week ook vanuit de Soester vestiging een begin worden gemaakt met de activiteiten waarop Schoeman makelaars ook in de andere regio's het succes heeft gegrondvest. Voor de bestaande relaties van Butzelaar en Majoor verandert er weinig, of het moest zijn dat het woning-aanbod van de vroegere firma door de interne uitwisseling van de verschillende Schoeman-vestigingen onder veel meer ogen komt dan tot dusver het geval was, met alle aantrekkelijke voor delen vandien. In totaal werken bij de Schoeman Waar boekenliefhebbers elkaar tref fen, daar is het gezellig. Zeker wan neer ze dat doen in de sfeervolle boekenkelder van Boekhandel Van de Ven in Soestdijk, middenin de Winkel kring, naast Gerth. Als daar dan bovendien nog de na jaarsopruiming van twee boekhandels het leesseizoen extra voordelig laai beginnen kom je er haast niet meer weg. Eén meneer was op ons bericht van vorige week speciaal vroeg naar de winkel gekomen. Hij stond echter bin nen vijf minuten weer boven, tot onze verbazing zonder boeken. "Is dat nou alles?" vroeg hij. "Hoezo?" vroegen wij voorzichtig, want we begrepen er niets van. "Vorig jaar, met die verhuizingsop ruiming, waren er veel meer afgeprijs de boeken". Nou weten wij zeker dat het er dit jaar wel haast twee keer zoveel zijn, dus vroegen we voorzichtig "Heeft U wel in de kasten gekeken?". Nee, dat had ie niet gedaan, of die boeken ook waren afgeprijsd? Natuur lijk. haal ze maar uit de kast, dan ziet U de prijsstickers vanzelf wel. Hij terug, meer dan een uur later kwam hij weer boven, glunder met een stapeltje boeken onder de arm. Hij betaalde er nog geen twintig gulden voor. "Morgen kom ik nog even kijken, nu heb ik geen tijd meer." Moet U ook even komen doen. (adv.) groep op dit ogenblik ca. 40 mensen, waaronder 9 deskundige makelaars met deskundigheid op elk gebied van het onroerend goed. Daarmee komt het nut en het belang voor de continuïteit duidelijk tot uitdrukking. Bedrijfs-onroerend goed Een bijzondere tak van de makelaar dij, waarin Schoeman Makelaars zich als geen ander makelaarskantoor heeft gespecialiseerd, is het "bedrijfs-on roerend goed". Het accent van deze activiteiten ligt vooralsnog in de kan toren Amersfoort en Soest, waarin de heer B. J. A. M. Majoor - inderdaad, een broer van de heer J. L. M. Majoor - een belangrijke rol speelt. Op het ge bied van de bedrijfsmakelaardij geldt dat slechts weinig kantoren zich daar mee specifiek bezig houden. "Het is een heel ander vorm van makelaardij, met geheel andere normen en doel stellingen dan in de gewone makelaar dij", aldus de heer B. Majoor. "Er wordt op een volstrekt ander niveau gewerkt, en ook met andere mensen. Het specialisme op dit bijzondere ge bied wordt steeds meer gevraagd, zo dat ook hier sprake is van een groeien de markt." Een aantrekkelijk bij-effect van de gespecialiseerde bedrijfsmakelaardij is dat via die weg ook andere vrucht bare kontakten kunnen worden ge legd voor de woonhuizen-makelaardij. De heer W. G. Schoeman: "De zorg voor bedrijfshuisvesting is vaak ge koppeld aan die voor woningen voor directie en personeel. Dat betekent dat je dus meer potentiële kopers over de vloer hebt, en dat is een voordeel. Daar komt nog bij dat onze kantoren in het centrum van het land gelegen zijn en er een intensief kontakt tussen alle vestigingen is. Dat heeft ook weer voordelen voor de continuïteit: als er een makelaar uitvalt, bijvoorbeeld door vakantie, kan men gemakkelijk bij een ander terecht. Assuranties Alle kantoren van Schoeman Make laars zijn automatisch ook filialen van Schoeman Hoenders B.V. in Vee nendaal, die zich toelegt op de assu rantie-bemiddeling. Beëdigde assuran tie-makelaars - daar zijn er niet veel van - hebben niet alleen toegang bij de provinciale maatschappijen maar ook bij de assurantiebeurzen in Amster dam en Rotterdam, waar de grotere risico's kunnen worden ondergebracht. "Het is een complex terrein, dat ge specialiseerde vakmensen vraagt", aldus de heer Schoeman. De lokale kantoren van Schoeman Makelaars vormen de verbindingsschakels, waar de eenvoudige assuranties worden on dergebracht en gedekt: bij de wat in gewikkelder verzekeringsvormen komt de assurantiemakelaar "opdra ven". Naast de makelaardij - in verschillen de vormen - en de assuranties beweegt Schoeman zich verder op het terrein van vastgoedbeheer, namens de grote beleggers. Momenteel heeft de firma zo'n 2500 eenheden in beheer. Een lo gisch gevolg van deze activiteiten is de bemiddeling voor beleggers en parti culieren bij de wettelijk voorgeschre ven belegging van reserves. De grote hoeveelheid zeer uiteenlopen de diensten die de firma Schoeman biedt op zoveel verschillende terreinen heeft een niet te veronachtzamen bij komend voordeel gehad: de noodzaak tot efficiency en automatisering. Veel werkzaamheden zijn gestandaardi seerd, en daar profiteren ook de re- latiès van. Met de vestiging in Soest biedt Schoe man Makelaars particulieren en be drijven in deze gemeente datzelfde pakket diensten aan, met als "leit- motiv" het cliënt-gericht denken. De relaties vinden bij Schoeman dan ook inderdaad "alles onder één dak" V.l.n.r. (Le heren J. Majoor, W. G. Schoeman en B. Majoor. Bromfietskoplamp gestolen W. R. van R. uit Soest deed begin deze week bij de politie aangifte van de diefstal van de koplamp van zijn brom fiets. Het voertuig stond geparkeerd bij een café aan de Bosstraat. De scha de bedraagt ca. 85 gulden. er is geen betere Miele viert de produktie van de tien-miljoenste wasautomaat met een feestelijk-voordelige, tijdelijk verkrijgbare wasautomaat. Een wasautomaat met alle Miele voordelen, zoals de beste vuil- en vlekverwijdering, een hoog centrifugetoerental, 1/2-knop voor kleine wasjes, laag stroomverbruik, ongekend lange levensduur Kortom, een échte Miele voor een prijs, die Uw keus wel heel eenvoudig maakt. U bent van harte welkom om de tien-miljoenste voordelig mee te vieren! Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 TELEFOON 02155-17089 'Toekomst achter tralies' Op 21 oktober a.s. start de Interna tionale Week voor de Gewetensgevan genen. Zoals bekend is 1985 uitgeroe pen tot het Internationale Jongeren- jaar. Daarom wordt in het kader van deze week de akte "Toekomst achter de Tralies" gevoerd met als thema: Jongeren in de Gevangenis. In deze aktie zal speciale aandacht geschonken worden aan het feit dat in veel landen jongeren gevangen worden gezet en aan te merken zijn als ge- wetensgevangenen of anderzins slacht offer worden van mensenrechtenschen dingen. Door Amnesty wordt gewerkt aan de onvoorwaardelijke vrijlating van jon geren die als gewetensgevangenen worden aangemerkt en zal aandringen op onderzoek naar de gevallen van verdwijning, marteling en politieke moord. Voor de scholen is in deze aktie een speciaal pakket samengesteld, waar mee de leerlingen aan deze aktie een bijdrage kunnen leveren zoals het schrijven van brieven aan de autori teiten van de betreffende landen. Tevens zal Amnesty voor deze aktie vertegenwoordigd zijn op de markt op donderdag 24 oktober. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot Heieen de Wolf, tel. 23553. rijven van brieven aan de autori teiten van de betreffende landen. Tevens zal Amnesty voor deze aktie vertegenwoordigd zijn op de markt op donderdag 24 oktober. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot Heieen de Wolf, tel. 23553. Scheerapparaat gestolen J. A. C. van D. uit Soest deed bij de politie aangifte van de diefstal van zijn elektrisch scheerapparaat. Het voor werp was ontvreemd uit de toiletruim te van een garagebedrijf aan de Beu kenlaan. De schade bedraagt ca. 100 gulden. De Rabobank houdt een dubbel Open Huis deze maand. Woensdag 23 oktober ontmoeten wij u graag in ons hoofdkantoor aan het Kerkplein, tussen 17.00 en 20.00 uur. Iedereen is welkom ter gelegenheid van de verbouwing die reeds eerder dit jaar tot stand kwam. In de loop van deze maand kan de automatisering geheel worden afgerond. Wij vertellen u er graag alles over. Op donderdag 31 oktober, een week later, is het splinternieuwe interieur van ons kantoor in Soest- Zuid klaar. U zult veel nieuwe ruimten aantreffen, terwijl ook hier de voorbereidingen voor de op handen zijnde automatisering zichtbaar zijn geworden. Tussen 17.00 en 20.00 uur geven wij graag tekst en uitleg over het nieuwe jasje waarmee de Rabobank de toekomst ingaat Soesterbergsestraat 14. Bij welke Rabobank u ook binnenstapt graag tot ziens! Soest I.v.m. het OPEN HUIS zijn betreffende kantoren Kerkplein 9 en Soesterbergsestraat 14 om 16.00 uur gesloten. Prijs: met objectief 1.7-50 mm Een splinternieuw concept. Het Minolta 7000 systeem. De eerste echte autofocus reflexcamera, met alle essentiële delen verwerkt in dë uitermate compacte body. Jury's in Europa en Japan waren unaniem van oordeel dat dit revolutionaire systeem de hoogste onderscheiding moest krijgen. Resultaat: Europees Camera van het Jaar 1985. In Japan winnaar van de Camera Grand Prix 1985. De Minolta 7000 beschikt dan ook over tal van werkelijk inno vatieve eigenschappen. Naast het al genoemde autofocus- systeem, bijvoorbeeld de eerste volledig automatische multi- programma selectie ter wereld, een Programma Shift instelling, handige tip-toets bediening, een LCD beeldscherm op de camera, automatische DX-filmgevoeligheidsinstelling, een ingebouwde motordrive en natuurlijk automatische belichtingsregeling. Het Minolta 7000-systeem bestaat verder uit een groot aantal uiterst compacte AF-objectieven en een aantal geavanceerde accessoires, waaronder speciale AF-flitsers, multi-functionete achterwanden etc Kortom, het meest moderne en tegelijkertijd meest onderscheiden camera-systeem ter wereld. Pak de 7000 bij ons eens in uw handen, en u weet wat we bedoelen! uon©/r©n

Soester Courant | 1985 | | pagina 3