e BRIL VARILUX <S> W ca w 29? Soest 50 jaar geleden MET ÉÉN BRIL GOED ZICHT OP ELKE AFSTAND vraagt; uw aandacht voor: Volksuniversiteit ingewijd met lezing over mode Verhoging afvalstoffenheffing stuit op tegenstand Meerderheid commissie voelt niets voor tariefsverhoging VOOR ELKE lbrilmodef cïOude Enghel Libris. De Complete Boekhandel. 18 October 1935 WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Bestemmingsplan 'De Gouden Ploeg' Bouwzaken Aanwijzing 30 km/uur gebied Hinderwet ontwerp-beschikking Verleende bouwvergunningen Tammer gaat bedrijfsafval inzamelen SPORTIEVE HERENKLEDING BETAALBAAR MODIEUS Alleen VVD en SGP voor hogere afvalstoffenheffing WIJ, ALS VAKMAN-OPTICIEN7ADVISEREN: SWEATERS! 195 vrijetijdskleding JAARLIJKSE BOEKENOPRUIMING Ede goedkope boekenkelder "~\i De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet Op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 18 oktober 1985 ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (ge opend iedere werkdag van 9.00 - 12.00 uur), in de plaatselijke bibliotheken en in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (geduren de de gebruikelijke openingstijden), voor een ieder ter inzage ligt het be stemmingsplan "De Gouden Ploeg", voor gronden gelegen in Soest ten zuidwesten van de Middelwijkstraat, vastgesteld bij raadsbesluit van 20 september 1984 en de gedeeltelijk goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 20 mei 1985, afd. RO nummer 533RO/1243, welke goedkeuring onherroepelijk is geworden. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen t.b.v. het uitbreiden van een woonhuis, en het bouwen van een garage/berging met onderkeldering op het perceel Gen. Winkelmanstraat 104 te Soesterberg. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 17 oktober 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij hebben besloten tot het instellen van een maximum snelheid van 30 km/uur in de wijken Wostok en Apollo te Soesterberg en in de wijk Overhees IV-3 (le gedeelte) te Soest. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen vanaf heden. Het beroepschrift moet ge richt worden aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend worden bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage in het informatiecentrum aan de Steenhoffstraat en in de hulpsecretarie te Soesterberg. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van W. H. van Velzen, Schakel 1 te Loosdrecht, voor een snackbar op het perceel Tamboerijn 15 te Soest Het Witte Huis Soest B.V., Birkstraat 132 en 138 te Soest, voor eeh Hotel motel-café-restaurant op het perceel Birkstraat 132 en 138 te Soest; Rhima B.V., Emmalaan 9a te Baam, voor een werkplaats t.b.v. repa reren en assembleren van bedrijfsvaatwasmachines op het perceel Energieweg6 te Soest; W. R. Deen, De Akkeren 11 te Soest, voor een restaurant/snackbar op het perceel Zuidpromenade 7 te Soest. De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 31 oktober 1985. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. (Niet gebonden besluiten) bouwen garage/berging, Bartolottilaan 53 vergroten woonhuis, Den Blieklaan 37 verbouwen woonhuis, Lange Brinkweg 23 bouwen woonhuis, Parklaan 19 bouwen carport, Kastanjelaan 37 verbouwen winkelpand, Van Weedestraat 42 en 44 plaatsen dakkapel, Buys Ballotlaan 61 uitbreiden woonhuis, Prunuslaan 4 bouwen 76 woningen, Turfstreek, sectie G, nrs. 8241 ged., 8247 ged. en 8250 ged. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, TELEFOON 02155 - 22555. STEENHOFFSTRAAT 9*, OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur De bezoekers van de feestelijke ope ningsbijeenkomst van de Volksuniver siteit Soest/Soesterberg, vrijdagavond j.I. in het nieuwe onderkomen: de Mu ziekschool aan het Kerkplein, hebben daarvan beslist geen spijt gehad. Ma- thilde Dijken-Papavoine, "illustratief modetekenares", zoals zij stond aange kondigd, hield daar een uiterst boeien de en zeer humoristische voordracht over de kostuumgeschiedenis. In een soort "mode door de eeuwen heen" vertelde zij, aan de hand van prachtig gemaakte en versierde poppen, hoe van de vroege middeleeuwen tot aan de jaren dertig van onze eeuw het mode beeld tot stand is gebracht. Op zeer on derhoudende wijze, niet het minst door haar opmerkelijk vlotte betoogtrant, doorspekt met veel interessante, soms zelfs wat "pikante" details, wist ze haar gehoor - enige tientallen belang stellenden, die het zonder uitzondering zeer de moeite waard vonden - te boeien. De avond vormde een waardig begin van een naar verwachting jarenlang verblijf van de Volksuniversiteit in het nieuwe onderkomen aan het Kerkplein, nadat tot voor kort het kantoor onderdak vond in het oude, nu verkoch te Artishockgebouw aan de Steenhoff straat. Voorzitter Willy Teuling, die in haar korte openingswoord even inging op de geschiedenis van de VU in het algemeen en die van Soest/Soester berg in het bijzonder, liet overigens niet na de wens uit te spreken dat de Volksuniversiteit in de toekomst nog eens over een echte "eigen" ruimte zal kunnen beschikken. Die boodschap was waarschijnlijk vooral gericht aan de wethouders Men- ne en Kingma, die zich met hun echt genotes onder de toehoorders bevon den. Willy Teuling wees erop dat de VU in de afgelopen jaren haar bestaans recht had bewezen en een eigen gezicht had gekregen. Dat dat allemaal zonder subsidie - althans grotendeels - tot stand is gebracht betekent dat er bij de VU altijd op een fatsoenlijke manier met de centjes is omgegaan. "Om de exploitatie sluitend te houden moesten we wel voorzichtig zijn," aldus mevrouw Teuling, "en daarom worden folders nog op de fiets rondge bracht, om postzegels uit te sparen. Veel dank is de VU verschuldigd aan de talrijke vrijwilligers die zich geheel belangeloos inzetten voor deze speciale vorm van ontwikkeling en ontplooiing, die in de loop der jaren is uitgegroeid tot een heel specifieke vorm van vol wassenenvorming. Mathilda Dijken-Papavoine en haar poppen. Het is nog maar de vraag of de ge meenteraad akkoord zal gaan met de door het College van B. en W. voorge stelde verhoging van de afvalstoffen heffing met 6,72 per jaar, in verband met de invoering van de minicontai- ner. In de commissie Bedrijven bleek vorige week dat behalve de VVD - de meeste andere fracties nogal wat moeite hebben met deze lastenver zwaring voor de burgers. Arie van den Breemer (CDA) ver klaarde zich er consequent tegen, om dat zijn fractie ook al tegen de invoe ring van de minicontainer was ge weest. Hij vond Jan Visser (Prog. Soest) aan zijn zijde, terwijl Joop van den Brakel (PvdA) liet blijken ook ongelukkig met het voorstel te zijn. "Ik vraag me af of we dit kunnen doen, terwijl alle Soesters intussen hebben kunnen lezen dat we in 1984 zo'n twee miljoen gulden hebben overgehouden. Dat maakt een akelige indruk, vooral bij mensen die zelf al het nodige heb ben moeten inleveren. Veel burgers voelen zich genomen." Hij verklaarde zich voorlopig tegen iedere verhoging. Ook Adriaan Pothuizen (D'66) liet we ten er niets voor te voelen. Bij het raadsbesluit over de invoering van de minicontainer - waar hij op zichzelf niet tegen was - had hij wegens de koppeling aan deze lastenverzwaring toch tegengestemd, legde hij uit. Hij vond de verhoging onnodig. Besparing Alleen Wil van der Klink (VVD) steun de het voorstel. Hij wees erop dat dat CDA bij een eerdere gelegenheid had laten weten tegen de verhoging te zijn wanneer die voor de burgers hoger zou uitpakken dan het bedrag dat men tot dusver aan vuilniszakken besteed de. Dat is algemeen geschat op rond de 20 gulden. Van der Klink verbaasde zich erover dat het CDA, nu blijkt dat de verhoging beperkt blijft tot een be drag onder 'n tientje, nóg hetzelfde argument bleef hanteren. "Per saldo betekent het een besparing voor de burger en je moet deze kwestie in haar totaliteit bekijken", aldus de VVD-er. Wethouder Frans Kingma betoogde dat het voorstel volstrekt recht deed aan de in de raad gevoerde discussie. "De raad heeft besloten tot invoering van de minicontainer; dat levert meer kosten op. Wat moeten we daar dan me aan?" Hij toonde zich verbaasd over het feit dat Jan Visser - destijds vóór de container - nu tegen dit voor stel was, al hield Visser hem voor dat v. Weedestraat 7-9 - Soest hij toen nog'niet wist dat Soest 2 mil joen gulden zou overhouden. Concurreren Ook de kwestie van de privatisering van het ophalen van het bedrijfsafval in Soest kwam in de discussie nog even aan de orde. Jan Visser informeerde, welke firma dit werk van de gemeente gaat overnemen. Hij vond het overi gens maar vreemd dat het College in het voorstel opmerkt dat de gemeente niet wil concurreren. "Waarom doet u dat dan op andere terreinen wél, zoals de werkplaats, de garage, de drukkerij?" De heer Brunekreef, directeur van Gemeentewerken, kon Visser antwoor den dat de gemeente met de firma Tammer uit Soesterberg overeenstem ming had bereikt over het inzamelen van het bedrijfsafsval. Over de tarie ven merkte hij op dat deze waarschijn lijk hetzelfde of zelf wat lager zullen uitvallen. "De prijzen komen tot stand via het vrije-marktmechanisme. Als Tammer te duur blijkt, dan zullen de klanten onmiddllijk naar een ander gaan. De concurrentie op dit gebied is moordend, dus ik denk dat er geen pro blemen zullen ontstaan", aldus de heer Brunekreef. Auto-onderdelen gestolen De heer R. D. uit Soest meldde de po litie vorige week de diefstal van een aantal onderdelen van zijn auto, die geparkeerd stond aan de Varenstraat. Er verdwenen twee wielkast-sier lijsten, twee dorpel-sierlijsten en een stuk van de voorspoiler. Het verzet tegen de verhoging van het tarief van de afvalstoffenheffing met 6,72 per jaar, wegens de invoering van de mini-container, leek donderdag avond in de commissie Financiën niet meer zo massief als in de commissie Bedrijven (woensdagavond) het ge val was. Men name het CDA liet bij monde van Hans Blom geen duidelijk "nee" horen, zoals zijn fractiegenoot Van den Breemer de avond tevoren wel had gedaan. Wel liet Blom, ge steund door zijn collega Ries van Log- tenstein, weten dat hij "ernstige twij fels" over het voorstel koesterde. De VVD dit keer bij monde van Wil lem Blaauw, verklaarde zich opnieuw voor de verhoging. "Er is bij de Col lege-vorming afgesproken dat we de tarieven zoveel mogelijk kostendek kend zouden maken en bovendien is dit in wezen geen verhoging; de bur gers komen per saldo goedkoper uit", aldus Blaauw. Ook Van Garderen (SGP/GPV/RPF) verklaarde zich voor de tariefsverhoging, zij het dat hij het College, in de persoon van wet houder Menne, de suggestie meegaf om op een ander gebied te zoeken naar compensatie voor de lastenverzwaring van de burgers, bijvoorbeeld de on- roerend-goedbelasting of de gastarie- ven. De wethouder beloofde hem dit idee mee te nemen naar het College- overleg. Raymond van Gelder (PvcL^) verklaar de zich onomwonden tegen, mede ge let op de gunstige financiële positie van de gemeente. Verhoging noemde hij daarom niet noodzakelijk, ook al om dat de PvdA in juni tegen de invoering van de container had gestemd. Van Gelder pleitte ervoor de meerkosten door de invoering van de containers uit de algemene middelen te betalen en niet op de burgers af te wentelen. "Het ophalen van het huisvuil is ge woon een gemeentetaak, net als het onderhoud van de wegen. Daar be talen we ook niet apart voor." Adriaan Pothuizen (D'66) herhaalde zijn bezwaren. Hij constateerde dat de "kostendekkendheid" van ver schillende diensten stijgt en dat de Verhoging totaal onnodig is. 'Jullie betalen maar' Ook Jan Visser onderstreept nog eens dat het niet aangaat een verhoging door te voeren als de gemeente zo'n twee miljoen gulden heeft overgehou den. "Tarieven kostendekkend maken betekent niet dat een lastenverzwaring voor de burger onvermijdelijk is. Je kunt ook proberen efficiënter te werken. Het is veel te voordehand liggend om tegen de burgers te zeggen jullie betalen maar." Hij betreurde het verder dat het College niet heeft voor gesteld de hondenbelasting te verho gen. "Honden zijn een plaag in Soest." Hans Blom (CDA) ontpopte zich als het sociale geweten van het CDA en wees erop dat de lage inkomens in het ko mende jaar nog in inkomen achteruit zullen gaan. "Als je voor alle mensen vaste tarieven hanteert komt het daar dus extra hard aan. Daarom moeten we terughoudendheid betrach ten." Hij liet echter geen klip en klaar "nee" horen. Wethouder Menne verdedigde het voor stel door erop te wijzen dat Soest, op het geheel van inkomsten aan heffin gen en belastingen van ca. 15 miljoen, geen gek figuur slaat met een ver hoging van maar 0,7 procent. Uit eigen waarneming was hij tot de overtuiging gekomen dat de besparing voor de burgers door het niet meer aanschaf fen van de plastic zakken, wel eens veel hoger zou kunnen zijn dan bijvoor beeld 15 gulden. "Ik kom wel eens langs huizen en daar zie ik dan zomaar vijf, zes zakken in de week staan. Dubbelbesluit Hij verweet Visser inconsequent te zijn omdat deze in juni wél had inge stemd met het "dubbelbesluit": in voering van de container én de vast stelling van een de kosten daarvan dekken tarief. Op een vraag van Blaauw merkte de wethouder op dat hij ervan overtuigd is dat met de komst van de containers de plastic zakken vrijwel geheel zullen worden teruggedrongen. Onderzoek in een buurgemeente had hem geleerd dat slechts 1 op de 8 mensen in de container óók nog een vuilnisbak ge bruikt. In tweede instantie deed Hans Blom nog een beroep op de wethouder om wijs te zijn en van het voornemen af te zien, maar later sloot hij zich min of meer aan bij Van Garderens idee. Jan Visser liet. aan de hand van aon oude dame in een duplexwoning in Soesterberg, zien dat er voor heel veel mensen géén voordeel is weggelegd bij de invoering van de container, zoals het College wil doen geloven. Ambtena ren van de reinigingsdienst hadden daar zelf het advies gegeven om maar plastic zakken te blijven gebruiken, volgens Visser, maar daar wilde de wethouder niet aan geloven. De discussie nam veel tijd in beslag. Blaauw riep zelfs uit dat hij niet be greep waarom er over 56 cent per maand zo lang gedebatteerd moest worden, terwijl besluiten over tonnen soms als een potloodstreep worden afgedaan. Van Gelder merkte nog op dat iedere fractie die nu over "kostendekkend heid" sprak tegen het voorstel zou moeten zijn. "Het besluit tot invoering van de minicontainer zorgt ervoor dat de kosten minder gedekt zijn. Dat besluit was dus al strijdig met het College-programma. Anders hadden we het eerst eens moeten worden over de tarieven, en ze niet naderhand aan passen." Kostendekkendheid, aldus Van Gelder in een vlammend betoog, houdt in de eerste plaats in dat de kosten lager moeten worden; niet dat de meerkosten van een fout besluit op de burger verhaald moeten worden. "Kostendekkend is alleen maar een boekhoudkundige term. Je hebt oogkleppen op als je dat vertaalt als het afwentelen van de kosten op de burgers." M VER TE «ar tussenin Varilux glazen hebben zowel een leessterkte als verte sterkte èn een geleidelijk oplopende sterkte daar tussenin. Met uiterste precisie geslepen tot één ononderbroken geheel. Op elke kijkafstand krijgen uw ogen dus de juiste correctie. Dank zij Varilux van Essilor hebt u goed zicht op elke afstand. En lost u met één bril uw kijkproblemen op. emm ZUIDPROMENADE BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest X Tel. 02155-13331 5 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Woensdag 16 oktober Haaskarbonade Donderdag 17 oktober Gehaktbal garni Vrijdag 18 oktober Biefstuk Maandag 21 oktober Paprika schnitzel Dinsdag 22 oktober Kipfilet Woensdag 23 oktober Stamppot zuurkool Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. Zojuist ontvangen (wijd model, met opa-sluiting) in de nieuwe kleuren (o.a. paars, kobalt, cyclaam) v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Het leesseizoen is nog nooit zó voordelig begonnen! De restanten van beide boekhandels zijn nu te koop in de kel der van de boekhandel in Soestdijk. Een (kelder)verdieping vol afgeprijsde boeken, niet eerder zag U zo'n aanbod in Soest. Winkelkring van Weedestraat-Tel. 17699 Gestolen brommer in vijver teruggevonden De heer J. v.d. G. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn bromfiets. Hij had het voertuig geparkeerd bij het nieuwe cultureel centrum C-drie aan de Wil- laertstraat (de voormalige Borg). Na de openingsplechtigheden bleek de bromfiets te zijn verdwenen. Hij werd enige tijd later teruggevonden in de vijver aan het Pijperpad. TELEFOON 12874 jf -j\t\ -j? ly/.t-A - 1 r-ip: '-.Sr^'-r 1 ••■v 9(Tt 1 Oranjegarde. De Chr. Oranjegarde heeft zich weer eens laten gelden in Soest. Ditmaal in een groote propaganda-avond, gehouden op Donderdagavond 10 October in de groote zaal van "Religie en Kunst". De zaal was zeer goed bezet en om acht uur werd flink opgemarcheerd door het vendel. Het is aan het optreden van de gardisten duidelijk te zien, dat er gewerkt wordt, ook in dicipline. Na de gebruikelijke opening door den voor zitter, de heer J. J. van Amerom, legde het vendel de belofte van trouw af: "Ik beloof trouw aan het huis van Oranje en het Vaderland, en ik beloof, mij als een waardig lid van de Oranjegarde te gedragen". Riek de Lange droeg voor "Prinsenlied" van Ten Kate, er werden enkele Vaderlandsche liederen gezongen en daarna kreeg de heer C. N. van der Flier gelegenheid voor het uitspreken van een propagandarede. In korte trekken memoreert spr. de zegen, die het Nederlandse Volk ondervonden heeft door het huis van Oranje, de tijdperken van Stadhouderschap en Fransche overheersching, toen Oranje niet aan de spits kon staan en wijst dan op de plicht der gardisten als bewakers van het Huis van Oranje. Tóch ondervindt de garde nog moeilijkheden en wordt gemeend, dat het vendel 't overige vereenigingsleven schade zal doen. Toch is dit niet zoo; de Garde neemt slchts één uur per week in de vooravond, en, hoe beter lid van Jonge- lings-, Knapen- of Meisjesvereeniging, hoe trouwer garde-lid, is de leus. Daarom wil spr. alle jongelui uit Soest opwekken, toch lid te worden der O.G. Na een korte pauze wordt opnieuw begonnen, met het roffelen van de Prin- senmarsch door de tamboers van de beide vendels, die Soest met hun be zoek vereerd hadden, n.1. Baarn en Naarden. Voor het tweede gedeelte van den avond stonden nog enkele voordrachten en een tableau op 't programma en werd nog veel gezongen, en daarna besloot Mevrouw Land- wehr-de Visser, als lid van de Ouder-Commissie, deze aardige avond met een kort slotwoord. Wijkgebouw Ned. Hervormde Kerk. Op heden 18 dezer zal door de Ned. Hervormde Gemeente haar nieuwe wijkgebouw voor de jeugd- en andere vereenigingen aan het Driftje in gebruik worden genomen. Architect Jonker heeft een modern en doelmatig gebouwtje geschapen. De zaal, die ongeveer 150 personen kan bevatten, heeft een groot tooneel met kleedkamers. Boven het tooneel komen het orgel en een piano te staan. Bij de achterzijde bevindt zich en complete filmcabine. De deuren der zaal zijn van z.g. panieksluiting. Het gebouw is voorzien van centrale verwarming. Gebeds-, bezinnings- en concentratie-uur voor den Vrede. In antwoord op het verzoek van de Keizerin van Abessinië, gericht aan de vrouwen over de heele wereld, om te bidden voor den vrede, zal er ook in ons land op vele plaatsen door vrouwen een uur van gebed, bezinnning en concentratie worden gehouden voor den vrede. Zoo ook in onze plaats. En wel op Zondag 20 October 's avonds om 8 uur in de Oude Kerk. Deze bidstond is speciaal bestemd voor vrouwen. De toegang is vrij. Alleen zal er bij den uitgang een collecte zijn ter bestrijding van de gemaakte on kosten. Wij wekken alle vrouwen van Soest op, deze bijeenkomst te bezoeken en zoo hun dat niet mogelijk is, om 8.30 uur, tijdens het stil gebed, in hun huizen deze zaak in gebed te gedenken. De bus vanaf Nieuwerhoek om 7.51 zal bij de kerk ook stoppen, zoodat men daarvan gebruik kan maken, terwijl er om ruim half 9 een bus zal staan voor de terugreis. Mevr. C. J. Kuiper-Seldenrijk. Mevr. S. Landweer-de Visser. Mevr. M. M. V. van Schaick-Brouwer. Mej. M. A. Vermaas. Mevr. T. van Berkum. Mej. T. den Boer. Mevr. J. Dammers-Boeser. Mej. N. F. Elsevier Dom. Mevr. G. Groeneveld-Kuipers. Aanrijding ten gevolge van alcohol-gebruik. Zaterdagmiddag keerde, na zijn beëediging een vliegenier met twee van zijn vrienden uit Soesterberg per auto terug. Aile drie waren onder den invloed van sterken drank en zeker niet het minst de bestuurder. Ter hoogte van het sanatorium "Zonnegloren" reed de bestuurder op zo onverantwoordelijke wijze, dat een aanrijding met een stilstaande groente- kar niet meer voorkomen kon worden. De eigenaar, die op den wagen zat. werd eraf geslingerd en bleef met een groote hoofdwonde op den weg liggen. Dr. Röell van "Zonnegloren" verleende de eerste medische hulp en liet den man naar zijn woning vervoeren. Zijn toestand is redelijk wel. De politie, die inmiddels gearriveerd was, constateerde, dat de heeren onder den invloed van sterken drank waren en wilde hen mee naar het bureau nemen, waartegen zij zich heftig verzetten. Eén wilde zelfs met de auto. welke totaal onberijdbaar was geworden, wegrijden. Het verzet werd zoo erg. dat de politie ertoe moest overgaan om één hunner te boeien. Toen begrepen de anderen, dat het ernst was en gingen mee naar het politiebureau, waar zij voorlopig werden ingesloten.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5