CÖJB vereniging cultureel. creatief centrum Thema-ochtend over vrouwen en werkgelegenheid in 'C drie' 'C-drie gaat het winnen van apathie en desinteresse, \d'OudeEnghe Filmmarathon in C drie" Vrijwilligers Vakature Bank 'Visie Vertoog' met Marjan Brouwer Reeks evenementen van start WEERD Subsidie voor Hinderwet- uitvoeringsprogramma PvdA wil meer glascontainers WEEKMENU ƒ26.50 Buurtinstrumenten in 'Cdrie' Familieconcert voor bewoners Overhees Okapi Filmhuis: 'The Times of Harvey Milk' Uit 'de Speeldoos': Purper 4, vrijblijvend cabaret Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 8 CDrie In de economie is de letter C een getal de aanduiding voor een bepaalde concentratiegraad. C drie streeft er naar in de toekomst het grootste markt aandeel van alle culturele en creatieve manifestaties in deze gemeente te kunnen verwerven in het nieuwe centrum aan de Willaertstraat. Lees elders in het blad het verslag van de openingsfestiviteiten van hét CCC van Soest. Beeld van Eemland Niet minder dan veertig aquarellen, olieverven, poppen, foto's, potlood tekeningen. etc. van vijfentwintig zondagsschilders zijn te bewonde ren in de hal, het trappenhuis en in het Witte Café van C drie. Deze mensen komen uit de hele regio: Leusden. Baarn. Amersfoort. Soest. Spakenburg en Hoevelaken. Eén van hen is mevrouw Will Mulder-Tieland (zie fotodie in augustus in dit blad is geïnterviewd. Zij is aanwezig met twee pastels "Oude Kerk" en "Gro te Melm". Volgende week komen wij uitvoerig op deze expositie terug. Wil Mulder-Tieland. Landschapskunst Het landschapsproject van Ton Paauw op de Eng heeft een totale lengte van 507 meter en zal slechts een korte periode beslag leggen op dit unieke land bouwgebied. Veertig vierkante borden tasten de Molenweg aan, trekken de aandacht en grijpen in in het mais. Kunst in de buitenlucht. Bowling De bedrijfscompetitie 85/86 gaat vanaf woensdag 23 oktober weer van start. In teams van zes personen zal in vijftien wedstrijden worden gestreden om een wisselbeker, die vorig seizoen werd gewonnen door het loodgieters- bedrijf G. v.d. Pol. Inlichtingen bij C drie, telefonisch 22188. Kunstreis De eerste bus naar Brussel is al volgeboekt. Een tweede bus is besteld voor het museumbezoek in de Belgische hoofdstad op zaterdag 2 november. Wie mee wil kan zich dus nog opgeven. Theater De acteurs van Zeno: José Ruiter, Frieda Pittoors, Paul van der Kaaden en Wouter ten Pas zullen na afloop van de opvoering van "Euridice" van Jean Anouilh blijven napraten met de theaterbezoekers in het Witte Café. Morgenavond om half negen. Gebaseerd op een oude Griekse mythe geeft regisseur Apostoles Panago- poulos zijn eigentijdse visie op het verhaal van Euridice en Orpheus. Euri dice is hierin een naamloze vrouw in een grote ruimte. Tegen een pilaar staat een jonge man. Ver weg op een bank zit monsieur Henri. De vrouw ziet de jonge man, ze stopt, zij kijken elkaar aan... Een bijzondere voor stelling voor Soest. Filmmarathon Vrijdag 18 oktober van zeven tot zeven uur. Met als hoofdfilm het tweede lige Novecento. Zie de aankondiging elders in dit blad. Visie Vertoog Een thema-ochtend op zondagmorgen 20 oktober in de Vijverzaal van C drie. Om half elf met een gratis kopje koffie. Een maatschappelijk item. Zie elders in dit blad. Concert Het "Gheselscap Goet ende Fyn" o.l.v. Robbert van Lint laat instrumenten horen die hun naam hebben gegeven aan de straten in Overhees. Een j*e- zellig familieconcert voor het hele gezin op donderdag 24 oktober van zeven tot negen uur. Zie elders in dit blad. Soestand Als onderdeel van de praatshow "Soestand" op vrijdag 25 oktober inter viewt Jan "Bij ons op Soest"Visser live op het toneel in de grote theater zaal de Soester acteur Piet Ekel. Na de pauze een politiek forum over "Gemeente Ontwikkelingssamenwerking" o.l.v. burgemeester Paul Scholten. Muzikaal intermezzo door Charles Gabriël uit Overhees. Aan vang: 20.00 uur. Literair De Nederlandse auteur (woonachtig in Amerika) Max Dendermonde leest op vrijdag 8 november voor uit eigen werk in onze nieuwe serie Li terair. Aanvang: 20.30 uur. Pro memorie Voor alle activiteiten kunt u op de dag van de voorstelling van 3 tot 5 uur telefonisch plaatsen reserveren: 18456 of 22188. Kaartverkoop ook aan de zaal, die één uur voor de aanvang geopend is. Het adres van C drie is Willaertstraat 49. postcode 3766 CD in Soest. Brie ven. berichten, aankondigingenPostbus 347, Postcode 3760 AH in Soest. Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Postgiro 212775 t.n.v. Rabo Soest. Ingeschre ven bij Kamer van Koophandel. Amersfoort nr. S 188015. Over de mogelijkheden en onmogelijk heden voor vrouwen om werk te vinden en te houden, over de barrières die vrouwen moeten nemen, over de pro blemen die zij tegenkomen in zichzelf om weer te gaan werken en over de moeilijkheden die zij ontmoeten bij het zoeken naar betaald werk, praat de Amersfoortse psychologe Marjan Brouwer op zondagmorgen 20 oktober a.s. om half elf in de Vijverzaal van het Cultureel Centrum "C drie". De eerste thema-ochtend die "C drie" organi seert, gaat over vrouwen en werkge legenheid. Marjan zegt: "Heel veel vrouwen wil len gewoon werken. Anderen vluchten in de ziektewet en de bijstand in plaats van de problemen aan te pakken. Ze hebben vroeger geleerd geen ruzie te maken, dingen te slikken. Maar veel bedrijven en organisaties zijn ziekma kend. Met vrouwen is niets mis". Samen met Ans van Dijk heeft ze in Amersfoort een uniek Arbeidsadvies- bureau opgericht voor vrouwen. In vrij korte tijd heeft dit bureau in heel Nederland de aandacht op zich geves tigd en biedt trainingen en cursussen, onderzoek en advies, werkbegeleiding en supervisie. Zij werken voor vrou wen die werk zoeken en vrouwen die werk hebben. Een cursus "conflicthan tering" trok zoveel aandacht en be langstelling, dat een wachtlijst aange legd moest worden. Het gewestelijk arbeidsbureau in Amersfoort (GAB) heeft miljoen gul den extra gekregen waarvan zo'n 540.000 gulden benut wordt voor projec ten die de herintreding van vrouwen op de arbeidsmarkt stimuleren. Van deze gerichte opleidingen en curcussen kan ook Soest profiteren. "Visie Vertoog" is een nieuwe serie lezingen in Soest (een oude Artishock- traditiedoor mensen die iets te vertel len hebben. Na de pauze discussie. De toegang is voor iedereen. Vooral ook voor man nen. In de toegangsprijs is een gratis Marjan Brouwer. kopje koffie inbegrepen. "C drie" is om tien uur open.Kinder oppas (zelf speelgoed meenemen) is aanwezig. Forse buit bij inbraak Hildebrandlaan Bij een inbraak in de woning van de familie P. aan de Hildebrandlaan heeft de dader vorige week een flinke slag weten te slaan. Hij verdween met mede neming van een videorecorder, een an tieke klok. een antieke pot, een thermo meter op een antieke bronzen scheepsmast op sokkel, twee bronzen beelden met daarop olielampjes en een hoeveelheid zilver bestek. De totale waarde van de gestolen goe deren bedraagt ca. 20.000 gulden. De da der kwam het huis binnen door een gat in het raam te boren, zodat hij het ven ster kon openen. Hoogtepunt van de weekend-festivitei ten in het nieuwe Cultureel Creatief Centrum "C-drie" was ongetwijfeld het Jazz-concert zondagmiddag in het Witte Café aan de W illaertstraat. On danks het mooie herfstweer was de op komst voldoende om verzekerd te zijn van een luchtig jazzgebeuren, waarvan de ijle tonen zelfs de asfaltjeugd bui ten bekoorden. Na een turbulente opening op vrij dagmiddag stortten staf. docenten, cur sisten en bestuur zich in een feestelijke bijeenkomst in de theaterzaal. Voorzit ter Wil Hildebrand: "Het mooiste ca deau behalve de talrijke, schitterende bloemstukken die we kregen, was een fles "Soester Boerenjongens" van de bewoners van de Melm. die zeer ver heugd waren dat de naam de Melm (Maatschappelijk, Educatief, Ludiek en Muzischniet door was gegaan. Meest opvallende gast vrijdagmiddag was ongetwijfeld Ben van Vlierden. voorzitter van de Vereniging "Arti- shock", die con amore zijn gelukwen sen kwam aanbieden. Een ontdekking was docent Renze Fer- werda, die 's avonds de show stal met zijn eigen liedjes. Ongeveer vijftig kinderen bezochten de Dierenmiddag zaterdag op de kinder boerderij dierenmaskers maken) en de poppenkastvoorstelling in "C drie". Minder succesvol was de Tango-avond. Directeur Ernst Dienaar: "Het is on mogelijk in Soest plotseling volle za len te trekken voor een dergelijke acti viteit. We moeten het langzaam opbou wen. Als de mensen eenmaal doorheb ben hoe gezellig dit gebouw is, komen ze vanzelf." Het Jazzcafé zondagmiddag met Jan ("Tiffany") Verwey was een succes., Initiatiefnemer Joop van Tol: "We gaan dit maandelijks organiseren. De Seiko Lassaie HORLOGES SEIKO CITIZEN RICOH PUMA SWATCH CASIO MEDAILLON CORDELLA KAIZER- STUNDE PONTIAK INDUS Bij: SOESTER BERGSES7RAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 De minister van VROM heeft onlangs aan de gemeente Soest een subsidie beschikbaar gesteld voor het opstellen van een Hinderwetuitvoeringspro- gramma. Een Hinderwetuitvoeringsprogramma beoogt het gemeentebestuur een beter inzicht te geven in het aantal en het soort bedrijven dat in deze gemeente gevestigd is alsmede de milieu-belas ting die de bedrijven voor de omge ving betekenen. Daarom zullen in de komende maan den alle hinderwetplichtige bedrijven worden bezocht. De betrokken bedrij ven worden hierover vooraf geïnfor meerd. Het gemeentebestuur hoopt met de geïnventariseerde gegevens tot een systematischer en efficiëntere hand having van de Hinderwet te kunnen komen. Het projekt zal in september 1986 moe ten zijn afgerond. Betrokken bedrijven worden verzocht medewerking te wil len verlenen bij de inventarisatie. De gemeenteraadsleden in de commis sie Bedrijven hebben geen problemen met het voorstel van B. en W. om voor een bedrag van 60.000 gulden nieuwe (minder opzichtige en ook beter ge- luidsgeïsoleerde) glascontainers aan te schaffen ter vervanging van de oude, die nu nog op enkele centrale plaatsen in de gemeente staan opge steld. De expoitatiekosten zullen daar door lager uitkomen en bovendien wordt de inzameling van glas ook "mi lieu-vriendelijker", aldus het College. Joop van den Brakel (PvdA) hield nog wel een vurig pleidooi om het aantal lokaties voor de glascontainers uit te breiden. Met name wilde hij halverwege de Beetzlaan wel zo'n con tainer zien verrijzen, omdat daar in de buurt heel wat bejaarden wonen die nu nog terecht moeten bij Honsbergen of aan het Nieuwerhoekplein. Wethouder Kingma - plaatsvervan gend voorzitter van de commissie - be toogde dat het in de eerste plaats gaat om vervanging van de huidige glascon tainers. De gemeentereiniging heeft het voorlopig veel te druk met de in voering van de huisvuilcontainers. Over een jaar zou nog maar eens beke ken moeten worden of een uitbreiding mogelijk is. Kingma liet op een vraag van Henk Strietman (CDA) weten dat de oude glascontainers naar bedrijven gaan die veel met afvalglas te maken hebben, zoals de horeca en slijterijen, terwijl de heer Brunekreef, directeur van Ge meentewerken, niet uitsloot dat de glascontainers in de toekomst een plaatsje krijgen bij de vuilverzamel- containers voor flatgebouwen, "in één cocon". Vernielingen bij overweg Onbekenden hebben in het weekeinde enkele vernielingen aangericht bij de NS-overweg aan de Den Blieklaan/ Foekenlaan. O.m. een verkeersbord en een schrikhek moesten het ontgelden. ruimte is er zeer geschikt voor en de akoestiek voortreffelijk. Dit moet sla gen." Het bestuur van "C drie" is ervan overtuigd dat het centrum zich met dit programma al duidelijk heeft gepro fileerd. Coördinator Jan Heerkens (sinds 1 oktober in dienst) rekent op een grote opkomst dinsdagavond bij het Bewegingstheater, terwijl hij zeker een volle zaal verwacht bij de theater productie donderdagavond van Zeno: "Euridice" van Jean Anouilh. De catalogus van de tentoonstelling van zondagsschilders is klaar. Deze expositie duurt tot eind november en is dagelijks gratis toegankelijk. Bestuurs lid Jan Visser: "We gaan alleen maar dingen doen die aanslaan bij het pu bliek in Soest. Belangrijk in deze zijn de kinderactiviteiten. Alles in nauwe relatie met het cursuspakket. We win nen het van apathie en desinteresse. Centraal hierin is het Witte Café voor sporters, bowlers, leeszaalbezoekers, cursisten en theatergangers. Een unie ke plek voor recreatie en cultuur. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 van 10 okt. t/m 23 okt. Heldere ossenstaart bouillon Gegrilde zalmforel Diverse groenten Diverse aardappelen Chipolata compositie Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Op vrijdag 18 oktober is er in "C drie". Cultureel Creatief Centrum (Willaert- 1 4 straat. 49) in Soest een filmmarathon. Van 19.00 uur-21.00 uur zijn er voor de jeugd tekenfilms van Poppeye en slapsticks van Charley Chaplin en Buster Keaton. Om 21.30 uur begint het tweede deel met de film "On the Waterfront" (1954) van Elia Kazan met Marlon Brando in de hoofdrol. De film gaat over de strijd van een jonge arbeider in de haven van New York, die het opneemt tegen een mach tige vakbond met maffia-achtige prak tijken. Als loopjongen van de baas krijgt hij opdracht om een boodschap door te geven aan iemand die de vakbond in de weg loopt. Wanneer deze wordt vermoord beseft de jonge arbei der dat hij is misbruikt en gaan zijn ogen open. Met hulp van de zus van de vermoorde man op wie hij inmiddels verliefd is geworden en een priester verandert hij van een gewillige arbei der tot iemand die letterlijk voor zijn leven moet vechten (ZW, 108 minuten). Om 0.00 uur begint het 5% uur duren de meesterwerk "Novecento" van Ber- nardo Bertolucci met in de hoofdrollen o.a.Robert de Niro, Gérard Depar- dieu. Dominique Sanda, Donald Su- therland e.a. Novecento gaat over twee jongens die worden geboren op een landgoed in de Italiaanse provincie Emilia. Alfrede is de kleinzoon van de oude landeigenaar en Olmo de zoon van een landarbeider. Ondanks hun verschillende maat schappelijke achtergrond groeien de twee jongens als vrienden op. Door de Eerste Wereldoorlog en het opkomend Scène uit 'Novecento fascisme wordt deze vriendschap zwaar op de proef gesteld. Als Alfredo zelf landheer is geworden, wil hij niet met dezelfde wreedheid en onmense lijkheid als zijn vader handelen. Toch ziet hij zich genoodzaakt de 'rol' van de heer te spelen. Dit dilemma maakt hem tot een instrument in de handen van de fascistische rentmeester Atilla, met wie Olmo. de socialistische arbei der. herhaaldelijk in conflict komt. Het conflict tussen landheer en landarbei der heeft Bertolucci in een grandioos en meeslepend drama, gekenmerkt door heroïek en liefde, collaboratie en verzet willen vastleggen. Een unieke kans om één van de film meesterwerken van deze eeuw te zien. Voor degenen die van deze lange zit honger hebben gekregen, serveert "C drie" een heerlijk ontbijt. In Overhees zijn de straten genoemd naar [on]bekende muziekinstrumen ten. Om te laten horen en te laten zien hoe deze instrumenten klinken en eruit zien organiseert "C drie" een familie- concert voor het hele gezin op donder dagavond 24 oktober van zeven tot negen uur. Voor dit buurtconcert zijn alle bewoners rondom het nieuwe Cultureel Creatief Centrum hartelijk uitgenodigd. iIet 'Gheselschap Goet ende Fyn' o.l.v. Robert van Lint brengt een educatief en gezellig muziekprogramma voor groot en klein van wereldlijke en geestelijke liederen op de Overhees- instrumenten: Draailier, Cimbaal, Ba zuin. Gemshoorn, Kornet, Vedel, Pij per. trom, claroen, scalmei, harp, luit, etc. De historische muziekinstrumenten die bespeeld worden zijn getrouwe na bootsingen - gebouwd naar voorbeel- Het 'Gheselscap Goet ende fyn'. den van nog bestaande instrumenten in musea, of vervaardigd naar oude af beeldingen en beschrijvingen. Daar naast zijn er nog enige authentieke in strumenten. Het instrumentarium waaruit geput kan worden, bestaat uit allerlei muzi kale werk- en speeltuigen waarop en waarmee gedoedeld, gefleuterd, ge pijpt. getokkeld, gestreken, geblazen, gedrukt, gedraaid en gerommeld kan worden. Onder het motto "Zo klinkt Uw straat naam" wil "C drie" de buurtbewoners laten kennis maken met het Soester CCC. "Neem Uw kinderen mee en laat ze kennis maken met creativiteit en cultuur", aldus Jan Heerkens. U bent welkom. Toegang: 2.50. Kinde ren 1.50. Omdat de Vrijwilligers Vakature Bank niet slechts het bemiddelen tussen vrij willigers en organisatie als doelstelling heeft, maar tevens belangstelling wil wekken voor initiatieven van enkelin gen en groepen die wat van hun vrije tijd willen maken, richt zij deze week haar aandacht op de aktiviteiten van de Stichting Okapi. Voor kreatieve mensen die graag hun eigengemaakte spullen willen verkopen of tentoonstel len heeft Okapi in Amersfoort een pand beschikbaar aan de Bloemendalse Bin nenpoort. Okapi organiseert ook verscheidene kleinschalige aktiviteiten. Zo wordt elke eerste zaterdag van de maand o.a. gegrimeerd, muziek gemaakt of ande re presentaties gegeven. Geïnteres seerden kunnen kontakt opnemen met Okapi. tel. 033-13230. Vakatures 9 Tuinman gevraagd voor het meer zware tuinonderhoud (8/610) 0 Voor de opvang van kleuters, peu ters en baby's van medewerkers van psychiatrische inrichting in Amers foort worden enkele vrijwilligers ge vraagd. Reis- en onkostenvergoeding (7/59): Peuterspeelzaal in Soest zoekt ter ondersteuning van de leidsters enkele vrijwilligers m/v 7/609 0 Gastvrouw of gastheer gevraagd in dienstencentrum voor de oudere mens in Soest(2/610): 0 Dagverblijf voor geestelijk gehandi capte kinderen heeft voor het begelei den van de kinderen van en naar het dagverblijf dringend hulp nodig van vrijwilligers, m/v. Verzekering en on kostenvergoeding (3/610) Bestuurslid gevraagd bij vereniging van geestelijk gehandicapten 3/620 Voor informatie over bovenstaande va katures kan men zich wenden tot de Vrijwilligers Vakature Bank. Willaertstraat 49, tel. 12630. Openingstijden van de VVB: maandag, dinsdag en donderdag 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur. LME Donderdag 17oktober, 21.00uur: Op 27 november 1978 werden de burge meester van San Francisco, George Moscone en het gemeentebestuurslid Harvey Milk vermoord. Harvey Milk was de eerste, openlijk voor zijn ge aardheid uitkomende homo, die ooit in Amerika een openbaar ambt be kleedde. In zijn korte ambtsperiode bond hij onder meer de strijd aan tegen diskri- merende wetten. Hij verkreeg uiteraard niet ieders sympathie. Ook in homokringen was men het vaak oneens met de methoden die hij gebruikte om zijn doelen te be reiken. Anderzijds gaf hij de vele homo's hun gevoel van eigenwaarde terug. De moordenaar - Dan White - pleegde zijn daad omdat hij dacht dat de burge meester en Milk hem tegenwerkten. Bovendien vormde Harvey Milk een bedreiging voor de waarden en normen die Dan White als essentieel en onont beerlijk voor de Amerikaanse samen leving beschouwde. Het proces werd een aanfluiting. White kwam er met een betrekkelijk lichte straf uit te voorschijn. De veel te lich te straf werd oorzaak van heftige rel len, die op 21 mei 1979, San Francisco in een slagveld veranderden. De hier in het kort weergegeven ge schiedenis van Harvey Milk, wordt in de film verteld volgens de beproefde methode. Met behulp van statements van vrienden, medewerkers, voor- en tegenstanders, foto's journaalfrag menten en begeleidend kommentaar ontstond er een boeiende dokumentaire. De film begint met de dood van Har vey Milk en blikt vervolgens terug opzijn leven. Wanneer tenslotte de fatale dag aan breekt is de film nog niet afgelopen. Het meest dramatische en meeslepen de deel moet dan nog komen. (Regie: Robert Epstein) Aanvang: 21.00 uur. Entree:/5,-/leden, cjpen65+ ƒ4.-. Agenda 24 oktober "Les Princes" - Geen grootse maar wel een uiterst aangena me film. Regie: Tony Gatlif. 31 oktober "1'Empire de la passion" - Een schoonheid van een film die heel sterk overkomt. Regie: Nigisha Oshi- ma. Filmhuis Artishock - telefoon 02155- 19577. Steenhoffstraat 46, Soest. Kontakpersoon: Pieter Henke, 02155- 12689. Donderdag 10 oktober. De Baarnse Speeldoos opnieuw uitverkocht. Belangstelling en verwachtingen af gestemd op de studentencabaretgroep Purper Vierkant. Een groep, die als een vlot vertrokken raket naar de pla neet sukses onderweg is. Een caba retgroep zonder maatschappelijk en politiek engagement, hetgeen inhield dat onderwerpen als kruisraketten, abortus en euthanasie niet in het stuk voorkwamen. Dan blijven als vrijblij vend en als altijd suksesgegeven God en sex over. Goedkoop en soms smake loos in tekst gebracht. Jammer, want Purper 4 heeft veel talent in huis. Adelheid Roosen bewees het in Onwil ligheid - Hubsch Bin en Tijger. Opmer kelijk overigens dat een verrukkelijk positief liedje als Blij met Jou, voor treffelijk gebracht door de nieuwe aanwinst Frans Mulder, het sukses van de avond werd. Duidelijk werd de ze avond ook dat Purper 4 met perfect gebrachte Close Harmony voor ar tistieke hoogstandjes zorgt, en in en- semblewerk als Gabolleke het best uit de verf komt. Individueel zorgde Haye v.d. Heyden in De Stervende Haan voor klassewerk. Alles bij elkaar zorgt Pur per 4 voor een allerplezierigst avondje, al kan de objectieve toeschouwer zich tijdens het langdurige slotapplaus hebben afgevraagd of deze studenten voor de eeuwigheid met iets minder vrijblijvendheid niet nog hogere ogen kunnen gooien. Lr. Theater-Agendag 'De Speeldoos" Kaartverkoop 02154-18050 Vrijdag 18oktober: (20.30uur) "Anton Huyg komt nooit meer thuis", een programma van cabaret "De frisse jongens". Donderdag24oktober: (20.00uur) "Jan Rap en z'n maat", toneelstuk naar het boek van Yvonne Keuls, m.m.v. Liesbeth List, Johnny Kraaykamp, Bart Römer e.v.a. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 17 oktober: Het is nog steeds herfstvakantie en daarom is de kinder boerderij om 13.30 uur al klaar om jullie te ontvangen voor de dierenmid dag. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar mogen vanmiddag komen. We gaan weer met de ezelkar een rondje door de wijk rijden. Ook moeten de dieren gevoerd worden en maken we de hok ken schoon. Als knutsel activiteit gaan we vogel-mobiels maken. Vrijdag 18 oktober: We zijn nog in de vakantiestemming dus voor vandaag staan er weer leuke activiteiten op het programma. De toneelgroep is er voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Samen met Veronica gaan we allerlei spel letjes doen die met toneelspelen te ma ken hebben. De muziekgroep: Ben je tussen de 8 en 12 jaar dan kan je vrijdag in de muziek groep komen. Met Lydia en Rien gaan jullie kennismaken met muziek. Ze vertellen je alles over muziek en in strumenten. en natuurlijk ga je ook zelf wat met muziek doen: Instru menten maken, dansen, zingen en nog meer. Kom gewoon eens kijken. Het kinderrestaurant: Heb je zin om eens een keer een maaltijd klaar te maken dan is dit een middag waar je eens moet komen kijken en mee doen. Het is voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. We vinden het heel fijn als je je hiervoor opgeeft zodat we weten hoeveel kinderen er komen koken. Maar niet alleen kinderen kun nen zich opgeven. Iedereen die zin heeft in een lekkere, warme, goedkope maal tijd kan na 6 uur komen eten. Wel even opgeven zodat de leiding en de kinde ren weten voor hoeveel mensen ze een maaltijd moet koken. We beginnen met koken om 16.00 uur. De kindertuintjes: er worden nog steeds groenten uit de tuintjes gehaald, maar het wordt wel minder. Heb je zelf een tuintje, kijk dan snel bij dinsdag 22 oktober want dan hebben we een ver rassing voor je. De Peuter/ouderochtend is ook al van start gegaan. Vanaf half tien tot half twaalf kunnen u en uw kind(eren) op de boerderij komen. De kinderen kun nen lekker spelen, tussen de moeders onderling kan er gepraat worden over allerlei zaken al of niet met betrekking tot de kinderen, verder kan er bij de dieren gekeken worden. Deze morgen kost u slechts drie gulden. Heeft u nog vragen, bel dan: 18136. Zaterdag 19 oktober: Vanaf 13.30 uur beginnen de activiteiten op de boer derij voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Op zaterdag hebben we een heel gevarieerd programma. Er kan ezel en/of paard worden gereden. De dieren worden gevoerd en de hok ken schoongemaakt. We gaan koekjes bakken en wat met onze handen doen. Dit kan b.v. zijn iets zagen, schilderen, plakken, maar dat zie je zaterdag wel. Natuurlijk kun je ook je verjaardag komen vieren. Lijkt het je leuk neem dan even contaqct op dan praten we alles even met je door. Dinsdag 22 oktober: Vanmiddag is er weer de toneelmiddag voor kinderen van 8 tot 12 jaar, we gaan allerlei spelletjes spelen die met toneel te ma ken hebben zodat we al een beetje in het verhaal, dat we willen gaan spelen, rollen. Verder gaan we vanmiddag aan het decor werken. De kindertuintjes: Vandaag is de af sluiting van het seizoen. We gaan met de mensen van de tuintjes de tuintjes leeghalen en met z'n allen een boeren koolmaaltijd koken die we samen ge zellig gaan opeten. Dit alles duurt van 15.45 tot 18.00 uur. Woensdag 23 oktober: Vanmiddag om 14.00 uur begint weer onze theatermid dag. En raadt eens wie er langsko men? Niemand minder dan Jip en Jan- neke! En dat met drie verschillende verhalen. Alle kinderen kennen wel de avonturen van Jip en Janneke. Wij vinden het leuk om hen in levende lijve te spelen voor de kinderen van 4 tot 9 jaar. Na de voorstelling gaan we met de kinderen allerlei spelletjes doen die met Jip en Janneke te maken hebben. Kom op tijd, want het is deze middag altijd erg druk. Biologische tuin: De biologische tuin bij kinderboerderij loopt langzaam maar zeker naar het eind van het seizoen toe, maar er is nog volop te koop. Wat dacht u van pronkbonen, boerenkool, andij vie, snijbiet, courgette, augurk, diver se kruiden, soepgroenten en scharrel eieren? De biologische tuin is geopend op dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 - 17.00 uur en op donderdag van 10.00 - 15.00 uur. Er is nog genoeg te koop. "We zijn er eigenlijk altijd en mets is teveel" zeggen de enthousiaste vrijwilligers die het projekt leiden. Let op! Kinderboerderij 'De Vrije Teu gel geeft op zaterdag de kans aan kin deren om met vriendjes en vriendin netjes hun verjaardag te komen vieren. Dit loopt storm! Dus tijdig reserveren, want vol is vol! U kunt ook met uw kmderen het partijtje vieren op het kinderrestaurant (koken en eten), of op onze dierenmiddag (donderdag). Neemt u wel tijdig kontakt op! erder delen wij nu al mee dat in de week van 29 oktober tot en met 2 novem ber er een grote vogeltentoonstelling op de kinderboerderij gehouden wordt door vogelvereniging 'De Vrije Vogels'. Dit betekent dat de vaste aktiviteiten van de kinderboerderij (zoals boven vermeld) een weekje opschuiven. Maar komt u gerust met uw kinderen vogels kijken of de andere dieren be zichtigen. Het terrein blijft de hele week toegankelijk.

Soester Courant | 1985 | | pagina 8