Vereniging Artishock wil 't liefst in St. Jozef gebouw blijven 'Kunstmatige' aantasting van de Eng moet mensen bewust maken Meindert Rasker hoopt gestolen kunstwerk a.s. weekend terug te zien Winkelgroep 't Hart PAGINa o WOENSDAG 16 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 Alternatieven, oude R.K. Mavo en station Soest lof Helm gestolen Landschapsproject 'bewerkt' door vandalen Parkeerplaatsen bij Sociale Dienst niet voor ambtenaren abaret 'boerderij ije Teugel' Gemeenteraadsvergadering donderdag 24 oktober Ton Paauw maakte landschapsproject Bromfietser breekt been bij aanrijding 'Doorrijder' aangehouden na botsing met schrikhek Inbraak Park Vredehof Expositie t/m. zondag nog in Artishock Schotelantenne CAI straks ook voor Nederland 3 Winnaars van de herfstloterij 1985 m slagveld veranderden, r in het kort weereeeevAr, nis van Harvey verteld volgens de beproi e. Met behulp van state™ e enden, medewerkers, vowf. anders, foto's journaalL" en begeleidend kommenS 1 er een boetende dokumenS begint met de dood van H? 'ven" bUk' V6rVOlgens W r tenslotte de fatale dag „Sn s de film nog niet afgelon™ st dramatische en mefsfc aioet dan nog komen. (ReS' •pstein) ëie- 21.00 uur. r5,-/leden, cjp en 65 4,. 'er "Les Princes" - Geen laar wel een uiterst aangena- Regie: Tony Gatlif. r 1 Empire de la passion" - onheid van een film die heel rkomt. Regie: Nigisha Oshi Artishock - telefoon 02155. straat 46, Soest. rsoon: Pieter Henke, 02155. Het bestuur van de Vereniging Artis hock wel te onderscheiden van de (in middels formeel niet meer bestaande) stichting met dezelfde naam, die nu haar onderdak heeft gevonden in het Cultureel Creatief Centrum in het voor malige dorpshuis De Borg - is nog al tijd in onderhandeling met het gemeen tebestuur over een nieuw onderkomen, sinds de huur is opgezegd en het Arti- shock-gebouw aan de Steenhoffstraat is verkocht. De vereniging heeft nu een standpunt bepaald over de alternatieven in geval van een gedwongen verhuizing uit het St. Jozefgebouw. De voorkeur blijft uit gaan naar een voortgezet verblijf daar. In een informeel gesprek met de nieuwe eigenaar, de heer J. Slooter van Audioscript, is het bestuur gebleken dat deze in principe niet onwillig staat tegenover de verhuur van een deel van het gebouw aan de vereniging. "Wij ge ven het College van B. en W. dan ook in overweging kontakt op te nemen met de heer Slooter om de mogelijkheden te bespreken," aldus het bestuur. Mocht dit eerste alternatief niet haal baar zijn, dan spreekt het bestuur zich uit voor een onderkomen in het voor malige schoolgebouw aan de Steenhoff straat. Bedoeld is de oude R.K. Mavo op de hoek van de Dalweg en de Steen hoffstraat, naast de oude R.K. begraaf plaats. "Als vereniging kunnen wij hier met de kleinst mogelijke inspan ningen intrekken," laat het bestuur we ten. Als het gemeentebestuur echter met zwaarwegende argumenten besluit deze twee mogelijkheden af te wijzen, dan is het bestuur van de vereniging Artishock wel bereid om het derde al ternatief aan de ledenvergadering voor te leggen. Dit betreft de verhuizing naar het voormalige NS-station Soest. Het bestuur is echter van mening dat dit alternatief met meer kosten en in spanning, ook van verenigingszijde te realiseren zal zijn. Het bestuur hoopt op een snelle reactie van het gemeentebestuur Mej. M. R. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van haar bromfietshelm. Die was haar ontstolen op de Klaarwaterweg. Het is teleurstellend te moeten con stateren dat onbekende daders hun vernielzuchtige neigingen niet heb ben kunnen beheersen. In het afge lopen weekend bleken zij alle bor den een halve slag te hebben ge draaid en de vlakken met spuitbus sen te hebben bewerkt. Behalve enige schuttingswoorden stond daardoor - met één letter per elk bord - te lezen: "Er is al zoveel waardevols naar de kloten gegaan". Waarschijnlijk iemand die niet be grepen heeft wat er aan de hand was... dje als Blij met Jou, voor gebracht door de nieuwe Frans Mulder, het sukses nd werd. Duidelijk werd de- ik dat Purper 4 met perfect Close Harmony voor ar- igstandjes zorgt, en in en- als Gabolleke het best uit it. Individueel zorgde Haye in De Stervende Haan voor Alles bij elkaar zorgt Pur- sn allerplezierigst avondje, ijectieve toeschouwer zich langdurige slotapplaus 'vraagd of deze studenten 'wigheid met iets minder leid niet nog hogere ogen Lr. nma van cabaret "De Yvonne Keuls, m.m.v. 3 33, tel. 18136. wel. 1 je ook je verjaardag Lijkt het je leuk neem aqct op dan praten we je door. aber: Vanmiddag is er middag voor kinderen aar, we gaan allerlei i die met toneel te ma at we al een beetje in we willen gaan spelen, aan we vanmiddag aan -s: Vandaag is de af- seizoen. We gaan met ae tuintjes de tuintjes 2 n allen een boeren ken die we samen ge- n. n 15.45 tot 18.00 uur. ober: Vanmiddag om "eer onze theatermid- !ens wie er langsko- 'inder dan Jip en Jan- ït drie verschillende inde ren kennen wel Jip en Janneke. Wij 7 hen in levende lijve kinderen van 4 tot stelling gaan we met spelletjes doen die ie te maken hebben, het is deze middag e biologische tuin bij ipt langzaam maar van het seizoen toe, te koop. Wat dacht boerenkool, andij- ïtte, augurk, diver- lenten en scharrel de tuin is geopend 'ag en vrijdag van op donderdag van r is nog genoeg te eigenlijk altijd en en de enthousiaste ?rojekt leiden. erij 'De Vrije Teu- de kans aan kin- idjes en vriendin- te komen vieren, tijdig reserveren, kunt ook met uw je vieren op het 'ken en eten), of 'dag donderdag itaktop! al mee dat in de t en met 2 novem- 'eltentoonstelling gehouden wordt De Vrije Vogels', aste aktiviteiten 'ij (zoals boven Je opschuiven, iet uw kinderen idere dieren be- blijft de hele De leden van de commissie Financiën willen wel instemmen met de aanleg van een aantal parkeerplaatsen bij het gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst, als die maar gereserveerd blij ven voor bezoekers. Ambtenaren kun nen hun auto's makkelijk parkeren langs de Lange Brinkweg of achter de Brandweerkazerne. Dat bleek donderdagavond, toen het -Voorstel werd besproken dat vorige maand per brief bij de commissieleden was aangekaart. Als de leden niet bin nen enkele dagen reageerden zou ervan worden uitgegaan dat ze ermee instemden. Met name Willem Blaauw (VVD) vond het maar niks. "Ik had, zeker omdat de post aan de andere kant van de bult - hij woont in Soesterberg - later komt 24 uur de tijd om door te geven dat ik er eerst over wilde spreken." Hij was het helemaal niet eens met het voorstel en had ter plaatse enkele malen pools- hoogte genomen. De auto's die op het terrein van Gemeentewerken in de weg staan kunnen best naar andere j plaatsen op of rondom het terrein uit wijken. Daarvoor hoeft de groenstrook jF- langs het gebouw van de GSD niet aan- BJ .getast te worden "Ik voel er niks voor er is geen sprake van urgentie. jjan Visser (Progressief Soest) had ook al laten weten dt hij het lekkende dak van de Kinderboerderij hogere priori- teit gaf dan deze parkeerplaatsen. "Ik jbegrijp wel dat het een schrijnend pro- bleem is," schamperde Visser, "maar ik zeg nee.Hans Blom CDAwas het jmet Visser eens. "Ik voel er niets voor torn, nu we een overschot hebben, her en der cadeautjes uit te delen. De afwe ging is wat lastig, maar ik zou wel eens tegen kunnen zijn." Wat hem betreft komt er een richtlijn van de direktie van de GSD aan de ambtenaren om hun auto's niet meer in de weg te zet ten, en dan zijn de parkeerplaatsen di rect overbodig. Wethouder Menne zegde toe het voor stel nog eens te overwegen en na te gaan of er geen beter investeringsdoel te bedenken is. Kinderboerderij Raymond van Gelder hield nog een pleidooi voor een "ruimhartig" en "soepel" beleid ten opzichte van de Kinderboerderij, die voor een bedrag van 136.700 gulden reparaties nodig heeft, ook al omdat er de afgelopen jaren niet veel onderhoud is geweest. Neks Bloemers (VVD) drong aan op een compleet overzicht voor alle gebouwen waarvan de gemeente "huisbaas" is. "Voor de scholen is wel een goede regeling en voor de sportac commodaties ook. Laten we dan ook goed zorgen voor de sociaal-culturele instellingen. Adriaan Pothuizen (D'66) informeerde nog waarom er wel gesproken moest worden over parkeerplaatsen bij de GSD, maar nog steeds niet over de bo men langs de Van Weedestraat. "Ik heb daarvoor nog altijd geen krediet- voorstel gezien, terwijl de bomen er al lang staan." Wethouder menne antwoordde dat de bomen deel uitmaken van het totale plan voor de Van Weedestraat, waar van de financiering nog niet rond is. De bomen zijn daarop vooruitlopend al aangeschaft, omdt er sprake was van een aantrekkelijke aanbieding. Op donderdag 24 oktober komt de gemeenteraad weer bijeen in een open bare vergadering. Deze vindt plaats in de aula van het Chr. College Grift- land, Noorderweg 79. Aanvang 19.30 uur. De agenda vermeldt: töteerdag 24 oktober komt de gemeenteraad weer bijeen in een open bare vergadering. Deze vindt plaats in de aula van het Chr. College Grift- land, Noorderweg 79. Aanvang 19.30 uur. De agenda vermeldt 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 22 augus tus 1985. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtjes. 4. Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. 5. Voorstel tot aanpassing van enkele tarieven per 1 januari 1986. 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit. 7. Voorstel tot instemming met de verkoop door het Kompost- en Riool- waterzuiveringsbedrijf Soest-Baarn van de dienstwoningen Maatweg 2, 4, 6 en 8 te Soest. 8. Voorstel tot instemming met de toetreding van de gemeenten Pols broek, Snelrewaard en Willeskop tot de gemeenschappelijke regeling Gasvoorziening Centraal Nederland alsmede met de wijziging van deze gemeenschappelijke regeling. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het instal leren van satelliet-ontvanginrichting ten behoeve van uitbrei ding ontvangstmogelijkheden centrale antenne inrichting. 10. Voorstel tot het vaststellen van het Overzicht huisvesting basisscholen over het tijdvak 1987 tot en met 1989. 11. Voorstel tot het benoemen van een directeur aan de openbare basis school De Schakel. 12. Voorstel tot het benoemen van een directeur aan de openbare school voor Middelbaar Algemeen Voortgezet Onderwijs. 13. Voorstel tot wijziging van de officiële naam van de openbare lagere Prins Willem-Alexanderschool en de openbare kleuterschool De Nachtegaal. 14. Voorstel tot vaststelling van de kosten ter uitvoering van het program ma alfabetisering en educatieve activiteiten culturele min derheden over het jaar 1984. 15. Voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht gelegen aan de Bosstraat aan de Stichting Ruitersportcentrum "Eldorado" te Soest. 16. Voorstel tot verhuur van grond gelegen op de Soester Eng aan de Volks tuinvereniging "De Uitwijk" te Soest. 17. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van wijzi ging van een verkooppunt van motorbrandstoffen, annex herstelwerkplaats voor eigen wagenpark en quick service op/in het perceel Eikenlaan 5. 18. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in werking houden van een vleesgroothandel op/in het perceel Industrieweg 38b. 19. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in werking houden van een ijssalon-cafetaria op/in het perceel Rademakerstraat 71 te Soesterberg. 20. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in werking houden van een bouwwerk voor verfopslag op een opslagterrein van rijkswa terstaat, gelegen aan de Richelleweg 1 te Soesterberg. 21. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het op richten, in werking brengen en in werking houden van een res- taurant-snackbarbedrijf op/in het perceel Zuid Promenade 7. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van nieuwe glascontainers. Foto: Herman van Dam Sinds vorige week is Soest een nieuw, zij het tijdelijk, kunstwerk in de open lucht rijker. Het is het "landschaps project" van de Soester kunstenaar Ton Paauw, o.m. bekend van de flat schilderingen langs de Dalweg, samen met collega Egbert de Rooij gemaakt, en van de vormgeving van de nieuwe naam van het Creatief Cultureel Cen trum "C-drie", de voormalige Borg in Overhees. Ton Paauw's nieuwste project staat ook in direct verband met de opening van het culturele centrum. Zoals de Eng het geografisch middelpunt van Soest is, zo moet "C-drie" het kunst zinnig middelpunt van de gemeente worden. Ook het thema "verandering" speelt daarin een belangrijke rol, zij het dat de door Ton Paauw aan de Eng toegebrachte "aantasting" niet van blijvende aard is. Dat is ook logisch, want als weinig anderen heeft juist Ton Paauw zich in het al niet meer zo recente verleden ingezet voor het zoveel mogelijk "on geschonden" behoud van dit uniek stukje gebied. "De Eng houdt me al ja ren bezig", aldus de kunstenaar. "Hij is steeds kleiner geworden en nog al tijd gaan er stukjes af, zoals nu bij de Parklaan. Door de acties van destijds hebben we het wel tegen kunnen hou den, maar je moet toch steeds op je hoede zijn. Waar vind je nog zo'n ruim telijk gebied als dit, met vergezichten in alle richtingen? Verandering Verandering - dat wil zeggenmet een eenvoudige ingreep een stukje land schap een ander aanzicht geven - dat is de achtergrond van het project, dat bestaat uit veertig zgn. flessehalspalen met evenveel "verkeersborden" van 60 bij 60 centimeter. Ze staan langs de Molenweg in de richting van de Ver lengde Kolonie weg. Het eerste bord is volkomen wit, het laatst diepblauw, en alle tussen gele gen borden vormen een langzame overgang van wit naar blauw, in har monie met de kleur van de lucht boven de Eng, en scherp afstekend bij het overwegend bruin, grijs en groen van de Eng, waar momenteel de maïs nog staat. Die gaat er in de loop van deze week waarschijnlijk af, zodat er nog een geheel ander effect wordt bereikt Op het fietspad van de Ossendamweg kwam de 17-jarige Petra v. d. B. vorige week in botsing met een auto, bestuurd door de 40-jarige G. S. uit Amersfoort. Het meisje viel en moest met een gebro ken been naar Zonnegloren worden overgebracht. Het ongeluk had plaats toen de verkeerslichten op het kruispunt Ossendamweg/Soesterbergsestraat buiten werking waren. Het landschapsproject op de Eng, voordat vandalen de borden beklad den, omdraaiden en vernielden. In de inzet: Ton Paauw. als de zwarte aarde tevoorschijn komt. Wie het project bekijkt ontkomt niet aan een zeker gevoel van vervreem ding, maar dat is ook de bedoeling, al dus Ton Paauw. "Het landschap ont wikkelt zich in de loop van eeuwen tot wat het nu is. De mens doet dat allemaal in korte tijd." Sommige mensen hebben geschrokken gereageerd op deze tijdelijk "aantas ting" van de Eng, heeft hij al ontdekt. "Dat zijn precies de goeie reacties; die heb ik bewust willen uitlokken." Absurd "Eigenlijk is het absurd. Toen er ja ren geleden een post op de begroting stond om lantaarnpalen op de Eng te plaatsen hebben we ons daar fel tegen verzet. En nu mag. ik er deze palen neerzetten. Dat geeft inderdaad een raar gevoel..." Dat de mensen die argeloos de Eng over wandelen of fietsen plotseling ge confronteerd worden met deze kunst matige ingreep in de natuur, heeft vol gens Ton Paauw een goed bewustma- kingseffect. "De mensen vragen zich plotseling af wat er gebeurd is. Op die manier benadruk je de waarde van het gebied veel meer dan door dat alleen steeds in woorden te vertellen." Wat hem betreft mogen de mensen er ook best om lachen. Getuigen waarschuwden in de nacht van maandag op dinsdag de politie nadat zij gezien hadden dat de bestuur der van een auto op de kruising Insin- gerstraat/Wieksloterweg het schrik hek had geramd en er vervolgens snel vandoor ging. Aan de hand van het kenteken kon de politie de dader op sporen. Het bleek de 29-jarige W. V. uit Soest te zijn. Zijn auto vertoonde beschadi gingen, maar V. ontkende in alle toon aarden en beweerde dat hij al uren thuis was. Nader aan de tand gevoeld herriep hij deze verklaring. Hij bleek verder onder invloed van alcohol te zijn. De politie ontdekte later nog een oliespoor van de plaats van de aan rijding naar het huis van V. Hij werd overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Vorige week heeft een onbekende da der ingebroken in de woning van tand arts V. aan het Park Vredehof. Een raam van de wachtkamer in de prak tijkruimte werd ingegooid, waarna de sluiting ontgrendeld kon worden. Een aantal kasten werd doorzocht. De buit is nog niet precies vastgesteld. In elk geval verdwenen er een aantal cheques en een hoeveelheid geld. De Soester kunstenaar en architect Meindert Rasker is bijzonder teleur gesteld over de diefstal van het kunst werk van zijn hand, dat onder de titel "Dat zoeken we op" tot vorige week deel uitmaakte van zijn expositie in Artishock aan de Steenhoffstraat. In het vorige weekeinde heeft een inbre ker nogal huisgehouden in het Arti- shockgebouw, waarbij naast o.m. een aantal flessen sterke drank en ge luidsapparatuur ook Raskers kunst werk werd buitgemaakt. Het bestaat uit een kastje, van buiten uitgevoerd als een encyclopedie (vandaar de naam) maar van binnen een collage van allerlei artikelen die op een of andere wijze een relatie hebben met het thema "Survival of the Fittest", speciaal gemaakt voor de expositie die onlangs in Artishock werd gehouden onder hetzelfde motto. Het object was in Artishock gebleven omdat de tentoonstelling van Raskers eigen werk direct daarna van start ging. Men kan Raskers andere werk - waaronder veel tekeningen en portret ten, maar ook een aantal etsen en schil derijen - overigens nog tot en met het aanstaande weekend in Artishock be wonderen. "Het werk is wat het materiaal betreft niet echt waardevol", vertelt Rasker, "maar ik had er al-met-al toch heel wat tijd en energie in gestopt. Wat voor mij telt is echter vooral de emotionele waarde." Hij zou het werk dan ook bij zonder graag in zijn bezit terugkrijgen, vooral omdat de indruk dat de diefstal gepleegd is door een echte kunstlief hebber bepaald niet gewettigd is. "Het ziet er wel leuk uit om te hebben. Misschien dacht de dief dat er heel veel kostbaarheden in zaten, maar het was in feite .allemaal waardeloos materiaal." De tentoonstelling van Rasker is in de afgelopen weekends overigens ook zonder "Dat zoeken we op" een door slaand succes gebleken. De expositie ging op 4 oktober van start met een stijlvolle opening, waarin o.m. het sfeerrijke optreden van de zangeres Hélena Rasker - een nicht van de kun stenaar - opviel. Het is Raskers aller eerste expositie in Soest, en het succes is getuige het aantal al verkochte wer ken uiterst opmerkelijk. Veelzijdig Dat ligt ook voor de hand, want Rasker is iemand die een aantal uiteenlopende stijlen en technieken beheerst, zonder dat hij zich tot dusver op één daarvan als favoriet in het bijzonder toelegt. De ca. 50 werken dateren allemaal van het laatste jaar, waaruit wel blijkt dat Meindert Rasker niet alleen een begaafd en veelzijdig kunstenaar is, maar ook een met een hoge produktie. Een groot dee van het werk bestaat uit wat Rasker omschrijft als "stedelijke landschappen", waarvan veel in Frank rijk gemaakte tekeningen, aquarellen en schilderijen. Opvallend is echter ook het schilderij van de "eenzame den" achter kasteel Groeneveld, ook bij veel Soesters heel bekend. Vooral de landschappen blijken bij het kopend publiek goed aan te slaan, want daarvan is al het nodige verkocht, tot Raskers eigen verbazing. "Van tevo ren had ik gedacht: als ik nu één werk verkoop, dan heb ik in elk geval de kosten van de uitnodigingen eruit. Dit was eigenlijk niet de bedoeling." Wat minder belangstelling hebben de kopers tot dusver aan de dag gelegd voor de grote groep modeltekeningen, die hij ook graag in opdracht maakt en die hij aanprijst met de volgende tekst: "Dames opgelet! Verras uw echtge noot, vriend of verloofde met een ori gineel geschenk tegen billijke prijzen!" Meindert Rasker (43) studeerde bouw kunde in Delft. Daarvoor hield hij zich al bezig met tekenen en schilderen en tijdens de studie ontwikkelde hij een zorgvuldige, haast mathematische benadering. Daarna liet hij het "vrije werk" voor wat het was, totdat hij een paar jaar geleden weer een doosje verf aanschafte. Van het een kwam het ander en tegenwoordig beheerst hij zo wel het modeltekenen als het etsen en het aquarelleren. linkerhand Opvallend is zijn "subjectief realisti sche stijl"zijn objecten staan meestal Het inwendige van het uit Artishock gestolen kunstwerk "Dat zoeken we op" van Meindert Rasker. in een lege, eenzame ruimte, waardoor ze een buitenproportionele aandacht krijgen. Zijn technische opleiding be zorgde hem ooit het verwijt dat hij "een eigenaardige manier van tekenen had", gevolgd door het advies om het eens met z'n linkerhand te gaan doen. "De vraag was of ik wat losser en emotioneler zou gaan werken, óf die techniek juist moest gaan uitbuiten en cultiveren" aldus Rasker, die die keuze nog niet heeft gemaakt en voor alsnog ook niet van plan is te maken. "Ik kan alleen iets maken als ik er emotioneel bij betrokken ben, als ik de noodzaak ertoe voel. Dit is dan ook geen impressionisme", vertelt hij. "Ik maak ze voor mezelf en het zijn mijn emoties die ik vastleg. De mees te mensen kopen in het algemeen lie ver iets 'gezelligs', maar dat is voor Het voorstel van B. en W. om de ont vangstmogelijkheden van de Centrale Antenne Inrichting (CAI) uit te breiden door het installeren van een schotel antenne (kosten 118.000 gulden) stuit bij de commissie Bederijven niet op bezwaren. Met de nieuwe antenne kun nen aan het bestaande aantal program ma's ook België Vlaams I en twee satellietzenders Sky Channel en Olym- pys (Europa TV) worden toegevoegd. De schotelantenne komt te staan op het Gas- en CAI-bedrijf aan de Lange Brinkweg. Een andere plaats is niet gunstiger en ook niet voordeliger, liet directeur Boneschansker de commis sie vorige week weten. Met name Arie van den Breemer (CDA) informeerde naar alternatieve lokaties, zoals aan de Albert Cuyplaan of op het gebouw van Gemeentewerken, eveneens aan de Lange Brinkweg. De heer Boneschansker vond de Al bert Cuyplaan ongeschikt omdat het beoogde gebouw daar geen gemeente eigendom is. Plaatsing op de grond maakt het instrument alleen maar het voorwerp van vandalisme. Wat hem betreft zou hij het liefste zien dat de antenne in de grond werd ingegraven. "Die tien meter maakt op de 36.000 kilometer waarop de satelliet staat niets uit." Op vragen van Wil van der Klink liet de heer Boneschansker weten dat de uitbreiding van het aantal ontvangst mogelijkheden flexibel genoeg is om haar te gelegener tijd weer ongedaan te maken, met name wanneer "Neder land 3" komt. Als de derde Neder landse televisiezender operationeel is zal één van de andere programma's moeten vervallen. Het ziet er overigens naar uit dat dat nog wel even op zich zal laten wachten. Joop van den Brakel was overigens .niet blij met wat de kijkers straks te wachten staat. "Ik heb onlangs een stukje van Europa TV gezien. Nou, ik hoop dat we daarvan verschoond blijven, 't Is meer dan verschrikkelijk". De commissieleden hadden trouwens allemaal zo hun gedachten over de godsdienstige uitzendingen die frequent via Sky Channel worden uitgezonden, Zaterdagavond had in het Soester politiebureau aan de Van Weedestraat de officiële trekking plaats van de herfstloterij van de Winkelgroep 't Hart. Dat gebeurde door de bestuursleden van 't Hart: de dames Buxtorff en Van Beek en de heren Breij, Hissink en Barrink, onder het toeziend oog van de wachtcom mandant, de brigadier Kerens. De hoofdprijzen ter beschikking gesteld door het bestuur van de winkelgroep, zijn gewonnen door: Portabele T.V. -Fam. Strobosch, Vosseveldlaan 37 Portable T.V. -Fam. C. Klomp, Noorderweg 23, Waardebon van 100,- -Fam. Elderman, Smitsweg 225, De andere prijzen werden beschikbaar gesteld door de aangesloten winke liers en bedrijven en zijn als volgt gevallen: een fles wijn Een fles wijn Een fles wijn Mini race-auto Mini race-auto Calculator Turco-taart Turco-taart Turco-Taart Turco-taart Turco-taart Turco-taart Turco-taart Turco-taart 4-pers. salade 4-pers. salade Fietszadel Fles autowas Set visitekaartjes Douche-crème Douche-crème Douche-crème Douche-crème Douche-crème Gezondheidssteen Kodak disk camera Roomboterkoek Roomboterkoek Roomboterkoek Roomboterkoek Roomboterkoek Droog-bloemstuk Horloge Horloge Horloge Horloge Koffertje Koffertje Koffertje Koffertje Cheque RABO-Bank Cheque RABO-Bank Haarverzorgingsset Edammer kaas Handenarbeidset Lederen poef Gevulde kaasstolp Slagroomtaart Kist wijn Kist wijn Karaf sherry Karaf sherry Handstofzuiger Kabel haspel Fruitmand Fruitmand Fruitmand Fruitmand Cheque Hakkenbar Cheque Waakvlam Cheque Waakvlam Stopflesje Stopflesje Stopflesje Stopflesje Stopflesje Boeket bloemen -L. Poutsma, Korte Hart weg 21 -Fam. Teuling, Colenso 142 -Fam. Schaap, Kampweg84, Soesterberg -R. Jansen, Goudwesp 5 -L. Gommers, Koninginnelaan 75 -Van Renselaar, Koninginnelaan 78 -Mevr. v. Dijk, Schaepmanstraat 74 -Fam. Krol, Nieuwstraat 30 -René van Hal, Spinet 47 -P. Dorsman, Gerritv.d. Veenstraat 21 -L. Verver, Turf streek 239 -Fam. Hagen, Korte Brinkweg 1 -Carina Rubingh, Nachtegaalweg 20 -W. J. v. Leek, Beukenlaan 48 -Agnes Bies, v. Straelenlaan 5 -L. Valk, Nachtegaalweg 11 -Fam. Rijksen, Beetzlaan 106 -Fam. Crop, Julianalaan 20 -A. Waller, v. Straelenlaan 1 -A. Hogervoort, Kostverlorenweg 5a -J. v.d. Broek, Schaepmanstraat 1 -A. P. Schoor, Troelstrastraat 21 -J. v. Steen, Julianalaan 4 -P. de Groot, Beetzlaan 15 -M. Tolboom-v.d. KooyKoninginnelaan 14 -Fam. Buytenhuis, Mariastraat 16 -L. Broeklagen, Korte Hartweg 7 -Mevr. Schokker, Heuvelweg 17 -Fam. Grift, Merelwegö -Erna Scholten, Beetzlaan 89 -W. Routers, Cimbaal 19 -Fam. Kuyt, Biltseweg31, Baarn -J. M. Muller, Tromslagerpad 7 -Fam. Kleiberg, Prins Hendriklaan 10 -M. M. Routers, Cimbaal 19 -H. J. Kniep, Dr. Rupertlaan48 -J. v.d. Velden, Emmalaan 13 -C. Serner, Julianalaan 58 -Marion Wery, Middelhoefseweg29, Amersfoort -Fam. Spit, Dr. Rupertlaan 13 -Jacqueline Mol, Weegbreestraat 563 -J. v. Opijnen, v. Hamelstraat7 -J. Oudolf, Joh. Poststraat 61 - J. Peters, Waldeck Pyrmontlaan 16 -Corry Kok, Zwaluwen weg 22 -Fam. Smedema, v. Straelenlaan 30 -B. M. Geerars, Kastanjelaan 47 -B. W. Noordam, Eikenhorstweg 1 -Dames Floor, Wiardi Beckmanstraat 313 -W. Steginga, Citer 14 -A. Hogenaar, Speenkruidlaan 9, Baarn -E. v. Rouwendaal, Dolderseweg9 -W. Kersten, Korte Hartweg 32 -C. Verhoef, Beatrixlaan 47 -R. C. v.d. Spek, Theresiastraat 33 -D. Hageman, Dorresteinweg 28 -J. Beyer, Beetzlaan 26 -T. de Ruig, Korte Hartweg 50 -A. v. Olm, Vinkenweg 43 -A. Verschoor, Van Hamelstraat 3 -M. Faasse, Lange Brinkweg 100 -Mevr. S. de Bes, Akkerwegl2 -M. Hardeman-Muis, Korte Hartweg 41 -J. Roels, Roggeveld 1 -W. v. Hornsveld, Schaepmanstraat 5 -Fam. Lubbersen, Koninginnelaan 165 -P. Noordam, Schrikslaan 19 De prijswinnaars kunnen vanaf heden hun prijs afhalen bij Bloemisterij R. Buxtorff, Koninginnelaan 25, Soest. Men dient zich wel te legitimeren om misverstanden te voorkomen. Verder dankt de Winkelgroep 't Hart onderstaande winkeliers voor het pri ma prijzen pakket Café-Rest. Soestdijk, Garage Stam, Banketbakkerij Oudwater, Cafetaria Nieuwerhoek, Rijwielhandel Klomp, Drogisterij Brey, de Broodwinkel, Fotoshop 't Hartje, Hakkenbar Sjoe, de Snuffeldoos, Rabo-Bank, Bloemiste rij Buxtorff, Haard en Hobby, Haar mode Ans, 't Kaashuis, Fruithal 't Hart, de Waakvlam, Woninginrichting de Rond, Kaasstolp, Banketbakkerij Rademaker, Drankenshop Rademaker en Davo. V.l.n.r. brigadier Kerens, mevrouw Van Beek, de heer Barrink, de heer Hissink, mevrouw Buxtorff en de heer Breij van de winkelgroep. Foto: Goos van der Wilt mij doorgaans niet het meest inte ressante." Zoals gezegd, Meindert Rasker legt zich niet vast op een bepaalde stijl of techniek. "Ik vind het wel leuk om van alles te doen. Wat dat betref leef ik van dag tot dag. Rasker hoopt dat de dief van "Dat zoeken we op" op z'n minst spijt krijgt van zijn wandaad: "Ik zou het fijn vinden als het in het komende weekend weer op z'n plaats in Artishock staat. Om m'n frustratie uit te leven ben ik overigens al weer aan een geheel nieuw kastje begonnen. Dat noem ik, denk ik, maar '6 oktober 1985' (de dag van de diefstalof 'Geen Toegang' Wie geïnteresseerd is in de zeer be zienswaardige expositie kan daar voor nog aanstaande zaterdag en zon dag van 15.00 tot 17.00 uur terecht in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46. De toegang is gratis, Meindert Rasker en zijn schilderij van de "eenzame den" achter Groene veld. Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 1985 | | pagina 9