-A JN Wk Commodore Bij ons op Soest Nieuwe spelregels voor 'Meningen van lezers' Meningen van lezers Peel van Rouwendaal: twaalf ambachten maar geen dertien ongelukken SCHOEMAKER Kies bij Schoemaker uit zonnehemel of zonnebank een échte zonnebank voor12 9 3 De IBM compatible PC! kantoor- hulpmiddelen opmerkelijk kompleet KWIEK [WINKEL Bemesting en zure regen 'Verbeter de wereld, begin bij je zelf' Renovatie- perikelen WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 Soester aannemersbedrijf viert 25-jarig bestaan SOESTER COURANT College laakt onduidelijkheid van rijk over politie-vergoedingen PAGINAÜ /OENSD Burgemeester sprak geen onzin! Praatboer We gaan je proberen te verlengen met een bruinmaker van 'Original Philips UV-A HP 3127 UV-A Groot bestra- lingsveld van 57x32 cm. Tijdschakelaar met automati sche afslag. Nu FotoGoos van der Wilt CDe nieuwe Commodore met er standaard 256 Kb geheugen, mclusiel toetsenbord en monochrome high- commodoc* resolubon monitor PC 10.2 diskettestations, 320/360 Kb f 5 695.- excl BTW PC 20: diskettestation 360 Kb en 1x 10 Mb harddisk. 9.150- excl BTW Advisie te Soest, showroom en parkeren achter ons pand Vredehofstraat 13 Te' 02155-11434ook voor Software opdrachtgever. Een jaar later nam Van Rouwendaal de firma Vos in haar geheel over en legde zich vooral toe op het kabels leg gen langs diverse baanvakken, zoals de ATB voor de baan Amersfoort-En- schede en later de lijn Utrecht-Amster dam. Het grootste werk werd de lijn Utrecht-Maastricht, in drie etappes, een totale lengte van 220 kilometer, vermeldt Van Rouwendaal niet zonder trots. 'Tk kende alle paadjes, over wegen en cafés langs de spoorlijn." Later volgde nog de bekabeling van een aantal lijnen in Limburg. Ondanks zijn ervaring béschikte Van Rouwendaal niet altijd over de juiste "papieren" voor het werk, zoals op het gebied van elektriciteitsaanleg, later ook voor de aanleg van gasleidingen en in het "verlengde daarvan" voor waterleidingen, maar die problemen werden snel opgelost door ontheffingen of door het afleggen van examens. Nadat het kabelbureau van de NS werd opgeheven legde Van Rouwendaal zich toe op de aanleg van de aardgasleidin gen. De eerste was die van Lage Vuur- sche naar Baarn, zodat het bedrijf zich later specialiseerde in. grond- en weg en waterbouw, elektrische installaties en gas- en waterleiding-aanleg. Fantastisch personeel "Ik heb altijd fantastisch personeel gehad", aldus de heer Van Rouwen daal. Hij noemt in dat verband graag de namen van zijn eerste ploeg mede werkers, zoals Jan Renes, Henk v.d. Heide en Willem Post. Sommigen van de werknemers zijn al heel lang in dienst, en dat zegt wel iets over de saamhorigheid in het bedrijf. 'Het wa ren in het begin de jongens die ik nog uit m'n schooljaren kende. De meesten bleven dan ook gewoon Peel tegen me zeggen." Het kan haast niet missen of zowat alle Van Rouwendaals - op welke wijze ook geschreven - zijn familie van hem. Als jongste van 18 kinderen maakt hij deel uit van een geslacht dat in Soest intussen wijd verbreid is. Zelf vader en zeven kinderen, van wie een aantal zelf ook met veel succèö een bedrijf hebben opgebouwd, is de heer Van Rouwen daal de laatste tijd wat meer op de achtergrond getreden, vooral nu de zoons Peel Junior en Kees - en diens echtgenote Jolanda, die de administra tie van het bedrijf verzorgt - zijn werk zaamheden voor een belangrijk deel hebben overgenomen. "Maar ik heb het nu geloof ik drukker dan ooit", vertelt hij lachend. Terugkijkend op het succes van een kwart eeuw ondernemerschap zegt hij 'Tk heb altijd voor mezelf willen wer ken. Dat ik destijds in oktober begon, net voor de winter, was eigenlijk een waagstuk, maar het is allemaal goed gegaan, al was het in het begin zo makkelijk niet, financieel gezien. Je had altijd genoeg te vorderen, maar Peel van Rouxvendaai Sr., geflan keerd door zijn zonen Peel Jr. en Kees. het duurde soms wel erg lang voordat je je geld binnenkreeg. Maar zo leefde je van de ene week in de andere. Nog altijd is het bedrijf druk met de aanleg en de vernieuwing van gaslei dingen, ook in Soest. Momenteel wor den de leidingen van de Dorresteinweg door Van Rouwendaal onder handen genomen en is het bedrijf ook betrok ken bij de nieuwbouw in Overhees. Verder zijn er werkzaamheden in uit voering aan de Birkstraat en bij de flats aan de Rubenslaan en omgeving. Dat alles gebeurt in opdracht van het Soester Gasbedrijf. Andere opdracht gevers zijn de Genie (Defensie), de gemeente en de vliegbasis Soesterberg en andere militaire instellingen in de omgeving. Voor hard werken is Peel van Rouwen daal nooit opzij gegaan, zo blijkt uit zijn relaas. Vooral aan de eerste maan den bewaart hij wat dat betreft indruk wekkende herinneringen over vroeg opstaan, keihard werken, ook 's nachts, en een nachtrust van dikwijls maar een paar uurtjes. Dat ging zo achter elkaar door, gedurende een periode van enkele maanden. Gele trui Peel van Rouwendaal kan smakelijk vertellen over zijn leven en loopbaan. Historisch is ook de anekdote van de rode, gele en blauwe truien, die hij zijn mannen in het vooruitzicht stelde bij hard werken. "Wie het meest ge graven had voor de kabels kreeg de gele trui en een rijksdaalder premie. Nou, ze zouden zich dood hebben ge werkt. Maar we hadden onderling een hoop schik," Dat het bedrijf in de loop van een kwart eeuw is uitgegroeid tot wat het nu is, is voor een belangrijk deel ook te dan ken aan zijn echtgenote. "Je kunt een bedrijf alleen succesvol runnen als je een vrouw hebt die altijd achter je staat. Dat geluk heb ik gehad. Zij heeft er 25 jaar voor thuis gezeten." Ondanks zijn indrukwekkende loop baan is Peel van Rouwendaal altijd een "gewoon mens" gebleven. "Ik hou niet van komedie of verwaandheid, maar wel van mensen die schik in hun. werk hebben. Die mensen heb ik; het is een fantastische ploeg." Opmerkelijk is dat Peel van Rouwen daal al in 1972 door een "mankement" aan zijn benen in feite werd afgekeurd voor alle werk. Desondanks is hij door gegaan. "Je hebt nu eenmaal een be drijf, dan kun je zomaar niet stoppen. Ziek worden is er voor hem nooit bijge- weest. "Weet je wat het is: ik maak van m'n hart nooit een smoorkuil en zeg altijd precies waar het op staat. Als er wat is, dan gooi ik het eruit. In de loop der jaren heeft Peel van Rouwendaal niet alleen beroepsmatig maar ook privé heel wat goede relaties opgebouwd. Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toenwat gebeurde er precies, hoe vindt U dat nou? In "Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: 'Bij ons op Soest' in het theater. Eng), iNikaproba, zaal Eemland, mees ter Colijn, Piet Tenssen, Hans Kraal, Esvac, Jonkheer de Geer, kapper But- zelaar en Driekus-over-de-plank. Bart van de Melm Smakelijk kan hij vertellen over zijn op treden voor de personeelsvereniging van Paleis Soestdijk waar hij prins Bernhard imiteerde waar hij bij zat. Smeuïge verhalen dist hij op over zijn werk bij "Negen heit de klok", "Het Palet", "Calimero" en zijn nationale programma's voor de N.R.U. In 1951 huwde hij Johanna van Wijnen, destijds discothecaresse bij de omroep. In die tijd reisde hij het hele land door voor de ledenavonden van VPRO, de AVRO (Bonte Dinsdagavondtrein), de KRO en de NCRV (Steravonden). Bij de Bietenbouwers trad hij op als de praatboer in Soesters dialect Bart van de Melm. En bij "Vrij en Blij" als Piet van Soest. Verder heeft hij samenge werkt met Benny Vreden. Tonny Schif- ferstein, Chiel de .ïoer en talloze ande re legendarische artiesten. Het onhandige, doodgoeie mannetje Malie Pietje heeft hij gespiegeld aan twee mensen die hij goed kende: een oom en een grootvader. Ekel: "M'n oudste oom, de oudste broer van mijn vader, was een gezellige Am sterdammer. Die zei altijd wat hij ging doen om gezelligheid te suggerennu ga ik eens even mijn pantoffels aandoen, nu doe ik het raam maar een stukkie dicht. De onhandigheid had ik van mijn grootvader van moeders kant. Die deed alles zelf. Had eens een keer een anti- diefstalblok gemaakt. Voor boven de deur. Op een avond dacht-ie wat te horen, deed de deur open en kreeg het blok op z'n kop. Het was nog loos alarm ook...' Mooie herinneringen heeft hij aan zijn theatertijd in Arnhem waar hij o.m. "Schakels" speelde van Herman Heyer- mans. Piet Ekel heeft ook zo zijn uitgesproken mening over het Soest van nu. Dat hoort u allemaal in "Soestand". Alle lezers van de Soester Courant zijn hartelijk welkom. In het bijzonder de zesenzestig "slachtoffers" die ik tot nu toe heb geïnterviewd nodig ik bij deze uit tegen een sterk gereduceerde prijs van één gulden, vrijdagavond mijn gast te zijn bij een nostalgisch half uurtje in C-drie. De voorzitter van de Oudheidkamer, de heer A. J. v. d. Dijssel, toont hierbij dia's van de oude Kerkebuurt. Verder is er zang van Carles Gabriël (piano Huyb Doyer) en het gesproken woord van wethouder Siem Teeling (Baarn), Chris Uiterwijk, Karin Gons, burgemeester Scholten, Leidje Tomas sen, Bert Krijger, Adriaan Pothuizen, Ans Greefhorst, Siebe Meilof, Lydia Meilof, uzelf in de interruptiemicro foon, Piet Ekel en ondergetekende. Jan Visser Hoezeer de bijdragen uit de lezerskring van de Soester Courant in het algemeen ook op prijs worden gesteld, de omvang en het aantal van de inge zonden stukken noopt de redaktie tot het opstellen van enige nieuwe spelregels, die in de eerstvolgende editie van de krant al geldig zullen zijn. In de eerste plaats wordt de omvang van elk ingezonden stuk beperkt tot maximaal 250 woorden. Het spreekt vanzelf dat kortere bijdragen uiteraard des te meer welkom zijn. In de tweede plaats dienen ingezonden brieven uitsluitend betrekking te hebben op kwesties of gebeurtenissen die zich in Soest afspelen. Hoe belang wekkend ook, bijdragen die slaan op zaken die niet actueel in Soest zijn, zullen wij in het vervolg niet opnemen. 0 De redaktie behoudt zich, ook afgezien van de eerder genoemde voorwaar den, altijd het recht voor ingezonden brieven in te korten of te weigeren, zonder verdere opgaaf van redenen. 0 Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden, zoals gebruike lijk, niet geplaatst. Ten behoeve van eventueel gewenst overleg van de redaktie met de schrijver of schrijfster is het noodzakelijk dat de brieven vergezeld gaan van de opgave van adres en telefoonnummer (die overigens niet in de krant worden vermeld van Tipp-Ex tot letterbord van globe tot attaché-koffer van vulpen tot opbergwand voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. I Eigen parkeerterreinen. L Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. .033 - 631824* Wacht u met het erkennen van zure regen tot we weer flessen bronwater moeten kopen. Door het mestoverschot gaan boeren over tot het overbemesten van de akkers. Deze mest bevat veel ammoniumzouten en nitraat. Ammoniumzouten worden door bacteriën omgezet in natraat en zuur. Dit nitraat spoelt uit naar het grondwa ter en wordt daar deels omgezet in ni- triet. Nitriet is een giftige stof die wij in Soest moeten herkennen van een paar jaar te rug. Toen is deze stof in ons drinkwater aangetroffen. Op andere plaatsen in Ne derland is de maximum grens voor deze stof in het grondwater al overschreden. Dit grondwater is dan onbruikbaar als drinkwater. Nitriet is niet de enige stof die uitspoelt, ook giftige zware metalen (cadmium, koperworden door het zuur opgelost en komen in het grondwater terecht. Het zuur zorgt ook voor de uitspoeling van voedingsstoffen voor planten en voor het vrijkomen van aluminium. Zonder voedingsstoffen kan een plant niet leven en aluminium is zeer giftig voorplanten. Dit heeft niet alleen gevolgen voor na tuurgewassen maar ook cultuurgewas sen worden aangetst. Men schat dat jaarlijks in Europees verband een schade aan cultuurgewas sen wordt geleden van 2.7 miljard gul den. Deze schade zal groeien met de teruglo pende vruchtbaarheid van de akkers. Dit is een milieuprobleem, hiet moet iets aan gedaan worden. Onze natuur, ons voedsel, de lucht, het drinkwater, we kunnen niet zonder. Richard van Logtestijn Ruud van Leeuwen Het ingezonden stuk over Volkspeti tionnement en Ontwapening van M. Mosk noopt mij om daar op in te gaan. U noemt die zin "Ontwapening, begint bij jezelf" gespeend van elke realiteit? Ik vind deze zin héél goed. Er zijn er nog véél meer - o.a. "Verbeter de Wereld - begin bij jezelf". U heeft er, mét Uw Ingezonden stuk zelfs nog een gemaakt! "Vertrouw op God... plaatst kruisraketten! Wij weten heus wel, hoe Russen zijn hoor, daar hoeft men echt niet het Boek Sovjet Software voor te lezen. Maar wij hebben dit V.P. niet getekend omdat wij de Russen erg graag mogen, maar wij zijn tegen die ondeugdelijke - onbetrouwbare raketten, zie naar de raketramp in West-Duitsland 12-l-'85, waarvan alléén de Vara in zijn aktua- liteitenuitzending gewag heeft ge maakt. Een klein berichtje ergens achter in de krant, dat was alles, maar ik zag het! Dit was voorpaginanieuws, maar het werd "doodgezwegen" 3 Amerikanen dood en 16 zwaar ge wond! Oorzaak was (het plotseling ontbran den van de eerste trap van een Per- shing-ll Raket) Die raket was pas ge arriveerd uit V.S. en ontplofte toen men hem uit zijn container haalde. Als wij dan in Uw "vredige" sfeertje willen blijven, dan zeg ik: "dit was een bericht van God... een waarschu wing, om die "rotte" dingen niet te plaatsen. Lubbers schermt zo graag met de zin: "God wil dit zo". Laat hij dan maar eens die waarschuwing van God tot zich dóór laten dringen Maar nee. zoiets moet "doodgezwe gen" worden! Zelfs Tros Aktua, met hun grote opruiende monden, zweeg over die ramp. Mar Visser vraagt om méér handte keningen, zegt U verder. Natuurlijk, er kunnen er niet genoeg binnenkomen. Immers, mensen met "gezond" ver stand staan toch achter het V.P. Alleen mensen, die menen dat vrede met kruisraketten bereikt kan worden l oorlogsaanbidders duswillen plaat sen! Zouden zij in Den Haag nou niet in de gaten hebben dat Amerika héél Europa in zijn macht wil hebben? Alleen Ne derland ontbreekt nog. Als Nederland plaatst... dan verkoopt zij zich aan Amerika. Als een "zinnig" mens nadenkt, dan moet je toch zeggen: "wat 'n zootje". Hier wordt een VOLK genegeerd om Amerika tegemoet te komen. Ik ben zelf óók Christelijk opgevoed, maar ik zeg: "ik geloof niet dat er een kernoorlog komt; en daarom weg die raketten. En God komt nimmer op aarde, hoor. Hij kijkt wel uit om in z'n "rotzooi" neder te dalen, op een wereld die zijn z.g. "volgelingen" aan het vernietigen z^n" A. v.d. Berg-Verwey Beste Ruysdaellaan bewoners (e.o. Niet blij zijn wij met uw negatieve reactie Want wij zijn blij met ons mooie nieuwe balkon. Blij zijn wij met onze nieuwe douche. Blij zijn wij met onze mooie riante keuken. Blij zijn wij met de inspraak die moge lijk is. Blij zijn wij met de behulpzame werk lieden. Blij zijn wij met al die stof; want eerst daags kunnen wij zeggen: "Mensen, wat jullie presteerden, dat is tof." Onze dank aan: "Woningbouwvereni ging Soest". Een paar blijde Dalweg bewoners: fam. Valckenier fam. Van de Biezen Schoorsteenbrandje aan Weegbreestraat Zaterdagavond werden politie en brand weer gewaarschuwd wegens een schoor steenbrandje in de woning van de fa milie K. aan de Weegbreestraat. Het bleek dat de schoorsteen bij het stoken van de open haard oververhit was ge raakt. De brandweer bluste het vuur en maakte de schoorsteen schoon. Kladderaars actief in Overhees Diverse schuurtjes aan het Kornet in Overhees zijn vorige week het doelwit geweest van kladderaars, die hun al dan niet kunstzinnige aanleg uitleef den met de verfspuit. Ook de buiten trap van de voormalige Borg, thans "C-drie", werd bekliederd. De politie hield twee jongens uit Soest aan toen zij met een spuitbus een koplamp van een auto en een paar muren bespoten. Het bleken J. M. en M. D. W. te zijn van 15 en 16 jaar. Autoslot vernield Onbekende daders hebben in het week einde geprobeerd de auto van de heer H. van M. van de Haverweerd open te breken. Het portierslot bleek te zijn vernield. Diefstal uit auto Uit de auto van de heer E. van 't W. aan de Gerrit van der Veenstraat werd in het weekeinde een hoeveelheid auto- was gestolen. Tevens verdwenen twee startkabels. Het nieuwe politiebureau gaat de ge meente Soest volgend jaar per saldo 75.000 gulden kosten. Dat is het grootste deel van het bedrag dat voor de politie méér wordt uitgetrokken dan vorig jaar. De post is gestegen met ca. 125.000 gulden. Burgemeester Scholten vertel de de commissie ABZ maandagmor gen dat het College nogal teleurge steld is over de onduidelijkheid m.b.t. de rijksvergoeding in het kader van de zgn. inconveniëntenregeling. "Die is, op last van de rijksoverheid, intus sen wél ingegaan, maar de vergoeding is nog niet vastgesteld." Volgens commissaris J. K. Adema worden er momenteel al voorschotten verstrekt in het kader van deze rege ling, bijvoorbeeld voor overwerk. Al met al komt het erop neer dal er een bedrag van 140.000 a 160.000 gulden tekort zal zijn. Politie-administrateur Van den Brink had becijferd dat er nu al een tekort is van 118.000 gulden, uitgaande van 844 gulden per man per maand. Burgemeester Scholten stelde ook met enige droefheid vast dat, ondanks de toezegging van de regering, de in het vooruitzicht gestelde 100.000 gulden in het kader van de nieuwbouw nog in het verschiet ligt. "Dat betekent wel dat we er nu nog niet mee mogen re kenen", aldus de heer Scholten. "Het rijk maakt het ons wel erg moeilijk om begrotingen op te stellen. Je weet niet waar je op die manier aan toe bent." Vrouwen Neks Blommers (VVD) had in de be groting met belangstelling en instem ming gelezen dat er plannen zijn voor het aantrekken van twee a drie vrou welijke politie-agenten. De dames zijn momenteel in opleiding. Mevrouw Blommers wilde alleen nog even we ten wat ze zich precies moest voor stellen bij twee a drie vrouwen. "Zijn het er nu twee, of zijn het er drie?" Het worden er drie, wist commissaris Ade ma haar te vertellen. Blijkens de kop van ons verslag 0Vl de tentoonstelling "Dag van de p0 zegel" in onze editie van de vori. week zou de burgemeester zich hebbt afgevraagd waar de postzegels mep prinseS van Oranje blijven. De burgemeester had het evenwel «v, postzegel met de prinseN van Or» Excuses voor deze zetfout. Na aanrijding doorgereden De heer J. H. B. uit Soest meldden politie vorige week dat zijn auto, 4 geparkeerd stond aan het Luytenaa' pad, door een onbekende auto was aai gereden. Het linder spatbord wer, flink beschadigd. Fietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op de Koningin^ laan raakte in het afgelopen weekeind, de 29-jarige fietser B. O. uit Soest gt wond. Hij moest met een hersenschuc ding in Zonnegloren worden opgt nomen. Het ongeluk ontstond toen 0 door onbekende oorzaak de macht ove: het stuur verloor en tegen een passé rende auto aanviel. De wagen werd bei stuurd door de 50-jarige J. V. v.d. B. Soest. Met een grootse, feestelijke receptie wordt a.s. vrijdag 23 oktober in restau rant "De Soester Duinen" het 25-jarig bestaan gevierd van het bekende Soes ter aannemersbedrijf Van Rouwendaal, gevestigd aan de Koninginnelaan. Sinds juli j.1. is het bedrijf een B.V. onder leiding van de broers Peel Junior en Kees van Rouwendaal, die overigens al geruime tijd in de zaak werkzaam zijn, maar de geschiedenis van deze succesvolle onderneming is vooral be paald door de oprichter en grondleg ger, de heer P. (Peel) van Rouwen daal Sr., wiens levensverhaal dan ook grotendeels met de historie van het bedrijf samenvalt. Nog altijd is Peel van Rouwendaal, ondanks zijn 63 jaren, op de achter grond zeer actief bij het bedrijf be trokken dat hij in 1960 oprichtte. Daar aan vooraf gingen jaren die gevuld waren met nogal uiteenlopende werk zaamheden, zoals blijkt uit zijn eigen verhaal. 'Tk ben begonnen toen ik veertien was, direct na de lagere school, bij Ben de Bruin, de fietsenmaker aan de Gallenkamp Pelsweg. Het was een gezellige tijd en ik heb er ontzet tend veel opgestoken- Enige jaren later werd Peel van Rou wendaal vrachtwagenchauffeur in Zeist, maar toen de oorlog uitbrak en de auto's door de bezetter in beslag werden genomen besloot hij zijn tijd te vullen met boswerkzaamheden, zo als het rooien van bomen in de bossen van Lage Vuursche. Van Rouwendaal woonde in die jaren aan de Korteweg. In de oorlogsjaren werd hij door de Duitsers gearresteerd en na een ver blijf in het Drentse kamp Erika (Om men) naar Duitsland getransporteerd, waar hij te werk werd gesteld bij een scheepswerf in Hamburg, als kraan machinist. In 1943 nam hij de benen en kwam hij terecht in het Duitse Moers, waar een neef van hem, Herman v.d. Broek, een aannemersbedrijf had. "Daar werd ik stucadoor", aldus Van Rou wendaal, "en ik heb er nog een goede tijd gehad". De laatste anderhalf jaar van de oorlog dook hij onder bij de ouders van zijn verloofde Willy van Dorresteijn, in Baarn, waar hij werk te in het slepersbedrijf. Na de oorlog werkte hij weer enige tijd als chauffeur in dienst van het Bureau voor Nationale Veiligheid ("Dan ging ik met een officier alle kampen af, waar bijvoorbeeld NSB-ers gevangen zaten"), tot hij, in 1947 ge trouwd, met zijn schoonvader in de bandenhandel begon. Later stapte hij over naar de firma Hoogma in Baarn, een bedrijf dat zich destijds vooral be zighield met kabelwerken. "Ik heb in die jaren van alles gedaan: kabels spannen, zoals dat toen nog moest, later ook kabels leggen, en op den duur werd ik van eerste knecht hoofduitvoerder van het bedrijf, dat snel groeide." In 1954 verruilde hij dit werk weer voor zijn oude beroep, dat van vrachtwagenchauffeur, bij de bekende Soester wegenbouwer Hen- drikse, een jaar later gevolgd door de ze job bij de "oude" Henk van Asch ("van tante Aal") aan de Beukenlaan. Nog weer een jaar later kwam hij in de bouw terecht, bij Gijs van den Broek in Baarn, een neef. "Daar heb ik zowat alles gedaan wat er te doen viel: opper man, steigerman, chauffeur, grond werker..." Ommekeer De ommekeer in de carrière van Peel van Rouwendaal, die er misschien uit ziet als een van twaalf ambachten maar niet van dertien ongelukken, kwam in 1969, toen hij van Hoogma het advies kreeg voor zichzelf te begin nen. Dat gebeurde. "Precies op 21 ok tober 1960 zijn we begonnen; we had den toen werk voor drie maanden maar werkten samen met de firma Vos uit Amersfoort. Dat ging fantastisch. We legden toen kabels van 10 KV (kilo- volt). De columnist zelf: "Vanaf deze week ga ik regelmatig "Bij ons op Soest" ook op de planken brengen. Vrijdagavond aan staande begin ik met een geboren en ge togen Soester, die ik het hemd van zijn lijf vraag op het toneel, in de nieuwe praatshow SOESTAND. Aanvang acht uur precies in de theater zaal van C-drie aan de Willaertstraat. Mijn eerste gast is Piet Ekel (64) die landelijk bekend werd als de kleine zelf standige Malle Pietje in de t.v.-serie Swiebertje. Verder deed hij film, toneel, radio en commerciële schnabbels. Naast acteur, cabaretier en imitator was hij ooit kan toorbediende, bankemployé en zelfs ambtenaar. In Soest is hij vooral bekend in de gym- nastiekwereld waar hij sinds 1939 een bestuursfunctie vervult. Hij is voorzit ter van de Springbokken en erelid en lid van verdienste van het Koninklijk Gym nastiek Verbond. Onze plaatsgenoot weet letterlijk alles over oud Soest. Tel deze wetenswaardigheden op bij zijn veertig-jarige ervaring als artiest, be denk dat hij een gezellige prater is, en u bent verzekerd van een onderhoudend interview. Piet Ekel werd in de Kerkebuurt gebo ren als zoon van een beroepsmilitair, die op een dag in de Torenstraat naast de Oude Kerk een radiozaak begon. Zo raakte de kleine Piet verslingerd aan het medium radio. Hij woont nu aan het Kerkpad tegen over het Geiteweitje, dat wat hem be treft best onbebouwd mag blijven. Ja renlang heeft hij geijverd voor het be houd van het agrarisch karakter van Soest, dat hij nog kent uit de tijd van Benny Vreden (in een bunker onder de Er wordt vee! gepraat over zonnebanken, solaria en zonnehemels, maar weinig verteld! Kom en kijk bij Schoemaker naar al het nieuws en haal de nieuwe folder! Winkelkring van Weedestraat 78 - Soest Telefoon 17253 (Technische dienst 10344") HP 3132 UV-A ,,Sun-Car". Compact UV-A solarium met vier 400 W HP-A lampen en alumin' Lichaamsgroot bestralingsopper- vlak (180 x 60 cm) 2795." Verrijdbaar en opvouwbaar. HP 3133 UV-A „Solar-Uni- verseel". Zéér compact UV-A solarium met één 400 W HP-A lamp en aluminium reflector. Bestralingsveld op 50 cm af stand is 60x75 cm, groot genoeg dus voor boven lichaam. Ingebouwde timer met automatische afslag. Inclusief beugel voor muurmontage

Soester Courant | 1985 | | pagina 10