J4a ErH aard obby cultureel. creatief centrum VERM0NT CASTINGS familieconcert voor bewoners Overhees 'Beeld van Eemland' in C-drie Om de zes weken actuele cultuur en politiek in 'C-drie' - praatshow Forum over gemeente en ontwikkelings samenwerking vereniging N t/ WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 15 harrie toonen assurantiën Qheselscap qoet enöe fyn Baarnse wethouder in Soestand Volkspetitionnement in Soest kreeg 8150 ondertekenaars Stuifzand Lange Duinen Succesvolle Kinderbraderie in in 'Hartje-Zuid' 'Soestand'in C-drie Politiepost Soesterberg naar Dorpshuis'efficiënt idee' Filmhuis'Les Princes 'Open Podium' 'Dumbo' in Artiskoop Nj NBm4 verzekeringen - hypotheken - financieringen klarinet 14 - 3766 gt soest - tel. 02155-18049 öncert forgenavond vindt in C drie een uniek familieconcert plaats door het Sheselscap Goet ende Fyn" olv. Robbert van Lint. Een gezinsconcert voor groot en klein van Overhees rondom het nieuwe cultureel creatief centrum aan de Willaertstraat, die nu eens vrijblijvend kunnen kennis maken met het CCC van Soest. Dat is de reden dat het al om zeven uur begint en iedereen kan kennis ma ken met een ^aantal instrumenten, die hun namen gaven aan de straten ijl Overhees. "De magische speelman met zijn muziekinstrumenten" noemt lobbert van Lint zichzelf. Een muzikaal overzicht van de Nederlandse jltuurgeschiedenis door de eeuwen heen, waarin de zingende speelman •ptraal staat met velerlei muziekinstrumenten en waarin ernst en luim, izikaal luistergenot en lichtvoetig vermaak elkaar afwisselen. Zie foto. estand VZ-fractieleider Bert Krijger vroeg aan initiatiefnemer Jan Visser: "Wordt dit een soort politiek café?" Antwoord van de vice-voorzitter van Ddrie: "Als jij meewerkt, wórdt dit met een andere formule eindelijk een veredeld trefpunt voor boeren, burgers en buitenlui. Een keer in de zes we ken: maatschappelijk en politiek." Een talkshow over Soester toestanden, de actuele stand van zaken in Soest. Kortom Soestand. Zie de aankondi gingen elders in dit blad. Lees vooral ook "Bij ons op Soest' Literair Een van onze bestuursleden, met een ervaring van twintig jaar literaire avonden in Soest, zag kans niemand minder dan Max Dendermonde ("De jereld gaat aan vlijt ten onder"naar Soest te halen uit Amerika vandaan, .literair" wordt georganiseerd in samenwerking met v.d. Ven's boek- ndel en de Gemeentebibliotheek. Vrijdag 8 november om 20.30 uur. Kunstreis De reis naar Brussel is volgeboekt. Alle 104 deelnemers (twee bussen) wor gden op dinsdag 29 oktober verwacht op de voorlichtingsavond in De Hof in nersfoort. We bezoeken in Brussel ook "Europalia". In 1986 wordt een nstreis voorbereid naar Turkije. eeld van Eemland Eén van de kunstwerken "Heiligenbergerbeek" van de zondagsschilder W. van Splunter uit Amersfoort is met lijst en al aangekocht door een pester inwoner voor honderd gulden. Wie belangstelling heeft voor aan koop, kan bellen: 14283. Zie de kunstrecensie elders in dit blad. Op zondag 24 november houdt Els Verlaan een lezing over naïeven en sondagsschilders in "Visie Vertoog". andschapskunst "Kom vandalen, slopen die borden". Flink zo! Geweldig zo'n daad. Moet je vaker doen. Lekker kliederen en kladderen. Vooral anoniem. De kwali teit van het leven en de maatschappij kun je meten aan ideeën, idealen en creativiteit. Volg een cursus in C drie. Bedankt. Meld je even, dan krijg je een prijs van Ton Paauw, Soester kunstenaar. Vitte café Voor schilders, toneelbezoekers, jazzliefhebbers, sporters, cursisten, bow lers en expositiebezoekers. Vrijwilligers Iedere bezoekers van C drie krijgt deze week een formulier in handen met een oproep voor vrijwilligers in de werkgroepen literatuur, exposities, concerten, films, kinderactiviteiten en theater/cabaret. Inlichtingen bij Jan Heerkens, coördinator culturele activiteiten. Pro memorie Voor alle activiteiten kunt U op de dag van de voorstelling van 3 tot 5 uur telefonisch plaatsen reserveren: 18456 of 22188. Kaartverkoop aan de zaal, die één uur voor de aanvang open is. Het adres van C drie is Willaertstraat 49, postcode 3766 CD in Soest. Brieven, berichten, affiches en aankondigingen: Postbus 347, Postcode .3760 AH in Soest. Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Postgiro 212775 tnv. Rabo jSoest. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, Amersfoort nr. S 188015. KON1NGINNELAAN 48 - SOEST - TEL. 02155-12245 3uurtinstrumenten in 'C-drie' rui Overhees zijn de straten genoemd haar (on)bekende muziekinstrumenten. Dm te laten horen en te laten zien hoe .deze instrumenten klinken en eruit zien brganiseert C-drie een familieconcert ivoor het hele gezin op donderdagavond 24 oktober van zeven tot negen uur. rVoor dit buurtconcert zijn alle inwoners [rondom het nieuwe cultureel creatief [centrum hartelijk uitgenodigd. Het "Gheselscap Goet ende Fyn" o.l.v. ■Robbert van Lint brengt een educatief ■en gezellig muziekprogramma voor ■groot en klein van wereldlijke en geeste- llijke liederen op de Overhees-instru- Imenten:draailier, cimbaal, bazuin, gemshoorn, kornet, vedel, pijper, trom, I claroen, sclamei, harp, luit, etc. I De historische muziekinstrumenten die I bespeeld worden zijn getrouwe naboot - I singen, gebouwd naar voorbeelden van 1 nog bestaande instrumenten in musea, of vervaardigd naar oude afbeeldingen en beschrijvingen. Daarnaast zijn er nog enige authentieke instrumenten. Het instrumentarium waaruit geput kan worden bestaat uit allerlei muzikale werk- en speeltuigen waarop en waar mee gedoedeld, gefleuterd, gepijpt, ge tokkeld, gestreken, geblazen, gedrukt, gedraaid en gerommeld kan worden. Onder het motto "zo klinkt uw straat naam" wil C-drie de buurtbewoners o.l.v. Robbêri van Lint Veelzijdige expositie van Zondagsschilders Eén van de mooiste schilderijen van de tentoonstelling van Zondagsschiiders "Beeld van Eemland" is ongetwijfeld de olieverf "Boerderij Olijkewegnr. 1" uit Soest van de zeventigjarige C. van Dam, bewoner van de Vijverhof en nog niet zo lang woonachtig in onze ge meente. Toen hij de oproep voor de ten toonstelling drie maanden geleden in de krant las, is hij door Soest gaan fiet sen en ontdekte de achterkant van de door hem uitgebeelde boerderij. Hij maakte een schetsje, werkte thuis zijn schilderij uit en leverde vlak vóór de opening van C-drie zijn werkstuk nog nat in. Dat geldt ook voor de autodidact Lam- bertus van de Koojj, die speciaal voor deze expositie de koeien achter zijn huis "Melktijd") in verf en zilverzand vereeuwigde. Daarnaast hangt in het trappenhuis van het nieuwe cultureel creatief centrum "De oude Engh". Boven deze trap hangen eveneens twee gave uitbeeldingen in olieverf van de "Muurhuizen" en een "Kapel in Hoog land" van de heer Delfgou uit Leusden. Heel iets anders van stijl en vormge ving zijn de drie zeer fraaie potloodte keningen van de Spakenburger W. G. van den Hoogen, die zich liet inspireren door een helling in Bunschoten, een ge zicht op Eembrugge en een ouderwetse hooivork in het Eemlandse landschap. Dezelfde scheepshelling herken je op de pentekening van de heer Ton de Lange die in Colenso woont en pas op latere leeftijd is gaan schilderen. Niet onverdienstelijk getuige zijn Eemland- schap in aquarel. De rivier de Eem inspireerde mevrouw Krol uit Leusden, de tweeënnegentig- jarige W. Vermeulen uit "Hoog Soest- dijk", de heer Twigt uit Baarn, de En gelsman H. White uit Soest en de heer C. Douma, die ook een mooie aquarel maakte van een akker bij de Hooiweg, waarbij het witte tekenpapier zelf de voren trekt. Interessant werk is te zien van me vrouw Will Mulder-Tieland uit Amers foort terwijl mevrouw C. de Rooy uit Soest het bos bij Groeneveld en een oude schaapskooi voor het nageslacht heeft bewaard. Mevrouw Rademaker zond een ingekleurde pentekening in van haar man, terwijl de heer Vermeu len uit Soest de Oude Kerk vastlegde in olieverf. De heer Van Splunter uit Amersfoort werkt met plakkaat en lak ("Heiligen bergerbeek" en "Terugblik op Amers foort"), terwijl zijn stadgenoot Peter Schutter de Eem fantaseerde in oude tijden en de "Koppelpoort" naturali- tisch in een lijst vatte. De jongste deelneemster van "Eem land in Beeld" is de zestienjarige Lonnie van Brummelen ("Petrus- en Pauluskerk"Bella de Sousa vervaar digde een tweeluikje over Soest en me vrouw W. J. van Dijk-Hermans teken de in houtskool Jan Muus na uit een oud boek. Oud Soest en verdwenen plekjes in Soest zijn geliefde onderwerpen voor de Amersfoortse tekenaressen W. ter Horst-Van de Rotte en G. ter Horst- Koudijshet voormalige gemeentehuis, de uitzichtkoepel op Soester Hoogt, een typisch Soester huisje aan de Beukenlaan en de voor malige Da Costaschool. Sabina Tillema-V. de. Hem laat de ver moeide dames uit Amersfoort uitrus ten op een boombank in de Kerkebuurt. Een naïef tafereeltje. Geen zondagswerk maar wel passend in de opzet van de tentoonstelling zijn de foto's van Frans Kingma en de ka rakterpoppen (tante Jennie en Rien Poortvliet wie dat ook zijn mag) van laten Kennis maken i... oui_oi laaJ. "Neem uw kinderen mee en laat ze ken nis maken met creativiteit en cultuur", aldus Jan Heerkens. Toegang: 2,50. Kinderen 1,50. "Soestand" is een plaatselijk gerichte "talkshow", waarin gasten verschij nen die op het uitgebreide gebied van maatschappij, politiek én cultuur in de actualiteit staan of interessant zijn om naar te luisteren. Het idee voor deze serie bijeenkomsten is geïnspireerd op de praatshow "Nieuw Amersfoorts Peil" in de Witte Zaal van De Keistad. Vrijdagavond 25 oktober a.s. om acht uur precies bijt de Napolitaanse zan ger uit Overhees (hij woont om de hoek) in het nieuwe cultureel creatief centrum aan de Willaertstraat de spits af, waarna wethouder Siem Teeling uit Baarn komt vertellen hoe boos de Baarnse gemeenteraad is op Soest, dat niet wil meewerken aan de doortrek king van het Bremeentje. Chris Uiter- wijk zal de Baarnse bewindsman van repliek dienen. 'Bij ons op Soest' Daarna wordt een plaatselijk geboren en getogen Soester het hemd van zijn lijf gevraagd in de rubriek "Bij ons op Soest". De eerste in de rij is vrij dagavond de acteur Piet Ekel, die in het Soester verenigingsleven geen on bekende is. Dit live-interview wordt verlucht met oude dia's van de Kerkebuurt, beschik baar gesteld door de Soester Oudheid kamer en vertoond door de voorzitter, de heer V.d. Dijssel. Ondertussen kunnen de bezoekers de hele avond kennis maken met de ar- chitecte Karin Gons, die aan de hand van maquettes, tekeningen en video beelden in "Soestand", laat zien hoe je het Openluchttheater aan de Soester- bergse$traat kunt overkoepelen en hoe ze een echte bioscoop voor Soest heeft ontworpen. Forum Na de pauze treedt onder leiding van burgemeester Paul Scholten een poli tiek forum voor het voetlicht, dat dis cussieert over het onderwerp "Ge meente Ontwikkelingssamenwer king". "Soestand" behandelt de culturele en maatschappelijke toestand, de politie ke stand van zaken in Soest. Een soort veredeld politiek café, met veel mu ziek. Als het aanslaat in "C-drie" komt "Soestand" over zes weken terug met een forum over buitenlandse plaatsge noten en de gemeenteraadsverkiezin gen, en andere actuele items. Soestand wordt "the talk of the town", een eve nement waarop iedereen af komt", aldus producer en presentator Jan Visser. Toegangskaarten a 2,50 kunnen tevo ren gereserveerd worden. Met een "opbrengst" van 8150 handte keningen voor het Volkspetitionnement is de actie die het Vredesplatform Soest in de afgelopen weken heeft ge voerd voorlopig afgesloten. In de af gelopen veertien dagen hebben nog zo'n 450 Soesters hun kaarten inge leverd en de verwachting is dat ook deze laatste week nog enkele tiental len kaarten zullen binnen komen. Morgen, tijdens de weekmarkt aan de Weegbreestraat, zullen leden van het Vredesplatform - zowel aan de "kop" als aan de "staart" van de markt - nog kaarten aan de passerende man of vrouw zien te brengen. De aller laatste mogelijkheid van inleveren is morgenavond (donderdag) tussen 16.00 en 19.00 uur bij de ingang van het hoofdpostkantoor aan de Steenhoff- straat. Ook daar nemen medewerkers van het platform nog handtekeningen in ontvangst. Donderdag is officieel de laatste dag waarop de actie voor het Volkspe- tionnement in het hele land wordt gevoerd. Inwoners van Soest die nog kaarten willen hebben kunnen nog terecht bij de volgende adressen J. den Oude, Sint Theresiastraat 15; F. Diks, Acacialaan 2; J. Evenhuis, Dr. de Voslaan 12; A. Siddré, Vale riaanstraat 108; E. v.d. Wal, Spinet 33; M. Zeegers, Eikenlaan 24. Ook vanuit Soest zullen enige tientallen mensen de slotmanifestatie bijwonen die a.s. zaterdag wordt gehouden in de Haagse Houtrusthallen, Tijdens die bij eenkomst zullen de inmiddels meer dan drie miljoen handtekeningen wor den overhandigd aan premier Lubbers. Het programma draagt een feestelijk karakter, o.m. met een optreden van Freek de Jonge. Het Vredesplatform heeft nog een beperkt aantal plaats- kaarten voor de manifestatie. Wie belangstelling heeft kan zich in ver binding stellen met Ankie Siddré, Va leriaanstraat 108, tel. 18029. Kaarten afhalen liefst donderdag tussen 17.00 en 19.00 uur. De deelnemers aan de manifestatie vertrekken per trein naar Den Haag. Zij verzamelen zich op het station Soest- Zuid, voor de trein in de richting Utrecht van 09.34 uur. Er is ook een mogelijkheid om met bussen naar Den Haag te gaan. Deze vertrekken van het station Amersfoort om 10.00 uur. Kos ten 12,50. Opgave bij Loes Burger, tel. 033-941874. Videotheek opgelicht met gestolen paspoort De eigenaar van de videotheek aan de Smitshof, de heer W., deed vorige week bij de politie aangifte van oplich ting. Hij had een videorecorder te huur meegegeven aan een onbekende man, die zoals later bleek gebruik had gemaakt van een begin deze maand in Zeist gestolen paspoort. Toen de re corder niet binnen het afgesproken aantal dagen terugkwam ging de vi deotheekhouder op onderzoek uit. De politie heeft inmiddels vastgesteld dat met hetzelfde paspoort ook video theken in Ermelo, Harderwijk en Utrecht het slachtoffer van de oplich ter zijn geworden. Ramen kerkgebouw stukgeschoten Drie glas-in-lood ramen van een kerk gebouw aan de Rembrandtlaan zijn in het afgelopen weekeinde door on bekenden vernield. De politie vermoedt dat men daarvoor een buks heeft ge bruikt. Ook een raam van een woning aan de Hildebrandlaan werd vernield. Hier werd waarschijnlijk met een buks ol een katapult geschoten. Weer caravan in brand gestoken Nadat vorige week aan de Weegbree straat twee caravans uitbrandden als gevolg van de activiteiten van een onbekende groep vandalen, is maan dagmorgen opnieuw geprobeerd een caravan in brand te steken. Dat ge beurde aan het Vedelaarpad. De poli tie was snel ter plaatse en stelde vast dat de kentekenverlichting was ver nield. Ook werden sporen van brand stichting aangetroffen. Getuigen ver klaarden tegenover de politie dat zij in alle vroegte enige jongelui hadden zien wegrennen van de parkeerplaats' waar de caravan stond. Foto: Goos van der Wilt Dora de Lange uit Hoevelaken. Heel bijzonder is het textiele schilder stuk "De Eempolder" van mevrouw G. S. v. d. Ridder-Mallekote, dat het Witte Café in C-drie siert. Buiten tenslotte op een wand van de Kinderboerderij "De Vrije Teugel" een muurschildering van Leo v. d. Berg, "Aardewerk" getiteld. Els Verlaan houdt op zondagmorgen 14 november een lezing over naïeve schilderkunst en zondagsschilders in de thema-ochtend cyclus "Visie Ver toog". Alle 26 deelnemers worden hier voor speciaal uitgenodigd om het pu bliek in te lichten. "Beeld in Eemland" duurt tot eind no vember en is dagelijks gratis te bezich tigen. Jan Visser De directeur van Gemeentewerken, ir. S. H. Brunekreef, vindt het onver antwoord dat het College van Burge meester en Wethouders besloten heeft de inperking van het stuifzand van de Lange Duinen tot 1990 uit te stellen. "Naar ons inzien moet dat eerder ge beuren. De overlast is zeer aanzienlijk. De bosrand zal eerder nadelige gevol gen ondervinden dan 1990", reageerde de heer Brunekreef maandag op een vraag van Adriaan Pothuizen. Het D'66- raadslid had zich afgevraagd waarom het College de operatie volgend jaar niet wil laten plaatsvinden, zoals in een eerder stadium was bepaald. Wethouder drs. J. Th. Oudemans zei tijdens de begrotingsbehandeling in de commissie Bedrijven dat het een kwestie van prioriteitstelling is. Voor het inkorten van de Lange Duinen is een bedrag van 75.000 gulden uitge trokken. Andere projecten krijgen nu van het College voorrang. Het bescher men van de bosrand wordt daarom uit gesteld tot over vijf jaar. Volgens de heer Brunekreef is het nood zakelijk dat vóór die tijd maatregelen getroffen worden. Het gaat daarbij met name om de oostelijke kant van de Lange Duinen. Het stuifzand is daar inmiddels al zover in het bos gedron gen, dat het fietspad langs het begin van de trimbaan bij de Sparrenlaan bedekt is met een dun laagje. Foto: Herman van Dam Niet minder dan 186 jongens en meisjes uit heel Soest, in de leeftijd van vier tot en met veertien jaar, hebben vorige week woensdag deelgenomen aan de kinder- braderie die de iwinkeliersvereniging Hartje-Zuid had georganiseerd in samenwer king met medewerkers van de Stichting Jeugdzorg. Onder redelijke weersom standigheden verzamelde het jonge volkje zich vooral op het pleintje van het nieuwe winkelcentrum aan de Zuidpromenade en aan de overkant langs de Soes- terbergsestraat, waar zij allerlei zaken te koop aanboden, meestal van eigen hand. De aangeboden waar varieerde van speelgoed tot allerlei eetbare en oneetbare spulletjes. Sommige kinderen lieten de voorbijgangers het ballengooi-spel beoefe nen en veel succes hadden ook twee meisjes die tegen betaling van een kwartje de schoenen van de klanten poetsten. De winkeliersvereniging zorgde van haar kant voor een ijsje en wat snoep. Dit keer was er, in tegenstelling tot de kinderbraderie van twee jaar geleden, geen standwerkerswedstrijd aan het evenement verbonden. Dat neemt niet weg dat niet alleen de kinderen, maar ook de medewerkers van Jeugdzorg een dikke pluim kregen van de Hartje-Zuid-winkeliers voor de organisatie van dit uitstekend ge slaagde evenement. Bert Krijger (VVD), Ans Greefhorst (CDA), Lydia Meyer (PvdA), Leidje Tomassen (Progressief Soest), Adri aan Pothuizen (D'66) en Wiebe Meilof (SGP/GPV/RPF) zullen vrijdagavond 25 oktober a.s. in de talkshow "Soe stand" na de pauze discussiëren over het thema "Gemeente en Ontwikke lingssamenwerking" Voozitter van het politieke forum is burgemeester Paul Scholten. De avond vindt plaats in de grote theaterzaal van het cultureel creatief centrum "C- drie" aan de Willaertstraat. Niet minder dan 250 gemeenten zetten zich in voor de Derde Wereld en hebben onlangs hierover, begin van deze maand, in Veldhoven vergaderd. Ankie Nolen (VVD), Leidje Tomassen (P.S. Ans Greefhorst (CDA), Lydia Meyer (PvdA), wethouder G. Plomp (VVD), Bert Krijger (VVD), Frans Ribbink (VVD), burgemeester Scholten en de ambtenaren Ad v. d. Haar en Jaap Nieuwenhuyzen hebben dit congres be zocht. VNG-voorzitter Drijber riep de aanwe zigen op zich in eigen gemeente in te zetten voor mondiale bewustwording. Steeds meer klinkt het besef door dat ook ae lagere overheid activiteiten moet stimuleren waarbij de gemeente en particuliere organisaties elkaar on dersteunen en een breed draagvlak vormen. Vierentwintig burgemeesters in Ne derland hebben een appèl ondertekend waarin gemeenten worden opgeroepen een actief beleid tegenover de derde wereld te voeren. Eén van de onderte kenaars is burgemeester Scholten van Soest. Volgens burgemeester Kettwich Ver schuur van Wageningen, één van de initiatiefnemers van het appèl, wordt het hoog tijd dat gemeenten een wet houder speciaal belasten met de porte feuille ontwikkelingssamenwerking en vredesvraagstukken. Hoe zit dat in Soest? Wat vinden de po litieke partijen hiervan? Vindt de op roep van de NCO aan de partijen gehoor om in hun modelprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar maartaandacht te be steden aan de ontwikkelingssamen werking op lokaal niveau? Op deze en meer vragen krijgt men antwoord in Soestand. Iedereen kan aan de discussie deelnemen. Aanvang: 20.00 uur. Het College van Burgemeester en Wet houders volgt de ontwikkelingen rondom het dorpshuis in Soesterberg op de voet, ook ai vanwege de mogelijkheid om de politiepost van Soesterberg - samen met de gemeentesecretarie - er te vestigen. Volgens burgemeester Scholten is dat ook de enige mogelijkheid om 20.000 gulden te bezuinigen op de politiebe groting, aangenomen dat de bibliotheek inderdaad uit het Dorpshuis verdwijnt. "Maar dat staat voor ons nog tussen haakjes", aldus de burgemeester, maandagmorgen tijdens de behande ling van de politiebegroting in de com missie Algemene Bestuurszaken. "We moeten ook nog afwachten wat de verkoop van de oude politiepost, inclusief de hulpsecretarie, gaat op brengen." Volgens de burgemeester is het onder- 0 de hulp secretarie in het Dorpshuis ook een verlichting voor deze laatste instelling, vooral als de bibliotheek wegvalt. "Het lijkt ons een efficiënt idee; of het uitvoerbaar is wachten we nog af", aldus de heer Scholten. Hij kondigde aan dat er een gesprek zal komen tussen wethouder F. King ma en het bestuur van de bibliotheek (waarvan de wethouder overigens zelf deel uitmaakt Neks Blommers (VVD) drong bij het College aan op een speciale notitie over de recente problematiek rondom het Dorpshuis. "We horen nu allerlei dingen uit allerlei verschillende hoe ken, en er zijn zoveel portefeuillehou ders bij betrokken. Vernieling aan auto Mevrouw M. van G. meldde de politie vorige week dat een onbekende da der de benzineklep en een ruitewisser van haar auto had vernield. De benzi nedop en de antenne waren verdwenen. De auto stond geparkeerd aan de Turf- streek. Donderdag 2Jj oktober, 21.00 uur: 'Les Princes' is een knappe maar moeilijk te typeren film. Met zijn vaak absurde humor (b.v. het sterven van oma) lijkt het soms een komedie). Naast een eerlijke typering van. het leven tussen zigeuner en burger is het tevens een "petit histoire" van een eigenzinnige man, die zijn eigen weg wil kiezen, maar vastgebakken zit aan het milieu van zijn moeder en volk. Tenslotte is het ook een film over de emancipatie van een zigeunervrouw, die in opstand komt tegen het feit dat ze uit haar huis gezet is. Haar zoon kiest ervoor een fotograferende toerist in elkaar te slaan in plaats van gelaten af te wachten of hij ook nog iets wil betalen. De film vermijdt clichés en dat mist men nogal eens bij dergelijke emanci perende werkstukjes. Tony Gatlif, zelf van afkomst een zigeuner, heeft al deze elementen tot een organisch ge heel weten om te smeden. Geen grootse, maar wel een uiterst aangename film. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, cjp en 65 ƒ4,-. Zaterdag 26 oktober, 21.00 uur: Ook dit jaar gaat de Vereniging Arti- shock van start met het Open Podium, een maandelijks terugkerend muziek festijn met geluiden vanuit de basis. De toegang is ook dit jaar geheel gratis! Voor 26 oktober a.s. staan vier "ver rassingen" op het programma: De groep Dromenon zal het publiek met eigentijdse muziek in zijn ban brengen. Twee solo-optredens van Richard Ran- dom en van Anjo van Lieshout staan verder op het programma. Richard Random is de artiestennaam van de in Soest wonende Richard van Bemmelen. Bij dit solo-optreden wordt hij begeleid door zijn "Feedback In- dians": eigenlijk elektronische zak- Japanners. Hij speelt uitsluitend eigen composities, die zich kunnen laten om schrijven als uitgebalanceerde pop- Anjo van Lieshout, zangeres in Utrecht, heeft een zeer krachtig en geladen stemgeluid. Oorspronkelijk werkzaam in de Folk-hoek, is zij tegenwoordig bezig haar repertoire te vergroten. Haar interesses gaan uit naar easy- listening pop. Zij begeleidt zichzelf op gitaar en wordt muzikaal bijgestaan door Richard Random. Tenslotte brengt het open podium bij wijze van verrassing de try-out van de nieuwe voorstelling van een groep uit Soest, die inmiddels een reputatie heeft verworven. Om welke groep het gaat blijft nog even een verrassing. Al met al een programma dat elke liefhebber van hedendaagse popmu ziek zal doen likkebaarden! De toe gang is gratis en de voorstellingen duren van 21.00 uur tot ruim na middernacht. Aanvang: 21.00 uur. Entree: gratis. Zondag 27oktober, 1I,.00 uur: Zondag 27 oktober wordt weer een prima kindermiddag. Het middagpro gramma wordt geopend met een be kende film van Walt Disney: 'Dumbo, het vliegende olifantje'. (1941). De film is diverse malen opnieuw uit gebracht en steeds weer werd het een geweldig succes. De film is geheel Nederlands gesproken en absoluut ge schikt voor alle leeftijden. Het grap pige van Dumbo is, dat zijn avonturen spannend zijn voor jonge- en ontroe rend voor oudere mensen. Dumbo is een klein olifantje met reus achtige oren. Wel een beetje verlegen, maar dat maakt hem juist extra lief. Zijn vriendje Timothy de muis is ge lukkig bereid om het olifantje te helpen wat zelfvertrouwen op te bouwen. Samen beleven ze vele avonturen, waarbij de droom over de roze olifan ten een héél speciale tractatie is! Na de pauze treedt het Poppentheater Artishock op. De groep is twee jaar geleden gestart met nieuwe spelers. Zij brachten toen het stuk "Logeren". Sindsdien is er veel gebeurd. Vele op tredens in het land hebben hun de nodi ge ervaring verschaft. Jan Klaassen en Katrijn spelen een groot deel van het stuk buiten de kast, als levende pop pen. Het filmgedeelte en het optreden van het Poppentheater Artishock wordt "aan elkaar gezongen" door zanger. Johannes Kelder, een Amsterdamse straatzanger die zich sterk verbonden voelt met kinderen. Zelf zegt hij hier over: "Door kinderen worden wij er aan herinnerd dat het leven vooral met spontaniteit, vrolijkheid en speelsheid te maken heeft. Spelen met klanken, tonen, woorden en bewegingen. Mijn grootste muziekschool is reizen naar verre landen geweest, waar ik op de drums allerlei ritmes maakte, op snaar- en tokkelinstrumenten vele melodieën speelde, en nu met de ac cordeon op de golven en de wind zeil. Bijna was ik mijn stem vergeten die ik als het grootste en het mooiste in strument beschouw." Aanvang: 14.00 uur, entree 4,-. Plaats bespreken: tel. 19037/19577.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15