iSchmtemakc tu HOOIJER Belangrijk bericht aan alle spaarders HOGE BELONING PaïentRekening I DE 'SOESTER COURANT' GRATIS LEZEN DRIE MAANDEN LANG PLUS... EEN WAARDEVOL GESCHENK!!! SOESTER COURANT 'Kan Soest voor een brug zorgen?' r cmoJvf [et Nederlands Motet- en Madrigaalkoor leeft een zwak voor Bach en Mozart l\ 101*1 bondsspaarbank «Xï5» SoiNAil £7^ WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 17 Onze nieuwe najaarscollectie is Uw bezoek waard! Basler - Geissler - Hucke Ravens Le Truc-coordinates l'Espoir - Roberto Sarto ALLE TOCHT DE BAAS MET: en Wij hebben het complete assor timent overzichtelijk gepresen teerd. In de maanden oktober t/m de cember speciale aktieprijzen. Extraatje van 3000,- voor vandalismebestrijding onder oudere jeugd? TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Huiswerk. Ons werk: vakwerk! Nieuw vande Bondsspaarbank Dagelijks opvraagbaar Twee keer rente Stijgende rente Bovendien extra premie De Bondsspaarbank doet altijd meer 3lA% 3/4% 3'/4% V/4% 4/2% 3Vi% V/2% 5 4 P/4% 5/4% Tot nu toe miste U het honderd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die reeds meer dan 9000 abonnees telt. Weet U wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt U alles over alle plannen die er in uw gemeente op stapel staan. Plannen waar U het misschien niet mee eens bent. De Soester Courant herinnert U daarbij aan de inspraakmogelijk heden, waarvan U gebruik kunt maken. Groot en klein nieuws, óók op sport- en rekreatiegebied. De SOESTER COURANT vertelt U er alles van! Zoals bijvoorbeeld de wekelijkse mededelingen op onze informatiepagina met de medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverlenings adressen, verloren en gevonden huisdieren enz. De familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties en het hele scala van aanbiedingen van uw eigen Soester winkeliers, maar ook alle personeelsadvertenties vindt U in de Bel nummer 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, Soest. De reproduktie ontvangt U per omgaande. II Y rfSV Lucie de Zeeuw schrijft Derde Wereldgroep: SOESTERBERGSESTRAAT 49A - SOEST AANBIEDINGEN ïLDIG T/M ZATERDAG 26 OKTOBER. Het koor tijdens het concert van eind september in de Oude Kerk in Soest. inderdaad dat kunt u wel zeggen. Het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor zingt ag de prachtige werken van Bach en Mozart, maar ook muziek van andere jrote componisten staat op het repertoir. Dat hebben muziekliefhebbers tijdens de concerten, die het koor gaf, kunnen beluisteren. Het koor dat nu bijna 40 jaar bestaat, heeft in de loop der jaren onder meer dere dirigenten gezongen. Het startte in 1948 onder leiding van Willy Francois. pat was nog in de tijd van "An der [schone Blaue Donau", overigens ook nooie muziek in zijn soort. Al gauw jirerd de leiding overgenomen door Lex Karssemeyer, in die tijd dirigent van enkele NCRV koren en de beken de Bussumse Koorvereniging "Pro ilusica". Het koor nam al spoedig meer reli gieuze muziek in studie en de aanvan kelijk gekozen naam "Semper Avan- ti" werd veranderd in "Nederlands Wotet en Madrigaalkoor". De studie van deze religieuze muziek, waarbij onvermijdelijk werken van componis ten als Mozart, Bach, Scarlatti enz. op het repertoir voorkwamen, had tot gevolg, dat het koor steeds meer be kendheid kreeg. "lierdoor trad het koor o.m. op in de [legendarische Bachzaal in Amsterdam en de Grote kerk te Naarden, terwijl het ook zijn medewerking verleende een groot operaconcert met meer dere Gooise koren in de veilighal te Hil versum. Karssemeyer werd opgevolgd door Carel Laoüt, bekend als dirigent van het Nicolaaskoor te Baarn en het omroepkoor van de radio. In deze ieriode traden ook veel inwoners van Baarn toe als lid van het koor. Het werd een glansrijke periode. Het koor creeg voldoende kwaliteit om motetten izoals "Jesu meine Freude" en het "Singet dem Herrn" van Bach uit te kunnen voeren. Hoogtepunten waren ook de "Zigeunerlieder" van Brahms en het "Requiem" van Mozart. Enkele van de prachtige werken hebben ge klonken tijdens concerten, die het koor gaf in grote kathedralen in Frankrijk, Engeland, Duitsland en België, tijdens gemaakte concertreizen. Aan deze reizen naar o.a. Parijs en Chartre in Frankrijk, St. Albans en York in Enge land, Trier en Limburg a/d Lahn in Duitsland hebben de koorleden nog steeds zeer goede herinneringen. Deze concertreizen vinden nog ieder jaar plaats. Na het afscheid van Carel Laoüt kwam de bekwame musicus Krijn Koetsveld, om gedurende 3 jaar de direktie te voeren. In die tijd gaf het koor onder zijn lei ding enkele prachtige Bach-concerten, die steeds een groot gehoor vonden. Helaas moest Koestveld de direktie neerleggen, toen hij direkteur werd van de muziekschool in Waddinxveen. Het koor studeert nu onder leiding van Gerard Beemster uit Schagen en heeft weer grote plannen voor de toekomst. Het streven is om door een groots opgezette werfactie nieuwe leden aan te trekken. Jonge leden en leden die zich jong genoeg voelen om met grote inzet muziek te beoefenen. In het bij zonder zijn mannenstemmen zeer welkom. Het Nederlands Motet en Madrigaal koor nodigt u uit om kennis te komen maken. Kom 'n paar repetities mee- 1 SES® R v? V Tijdens een van de concert-reizen naar Engeland een optreden in de kathe- I draal van York. tochtstrips en profielen voor deuren, ramen en auto's IJZERWAREN HANDEL GEREEDSCHAPPEN TUINARTIKELEN SOESTEBBERGESTRAAT 4 - TELEFOON 11137 ELKE DAG OPEN - MAKKELIJK BEREIKBAAR Het gaat goed met het gebouwtje in Rusumo (Rwanda). Lucie de Zeeuw schrijft Ton Elderenbosch dat de muur van de hangar is gemaakt en dat alle muren van een extra laag zijn voorzien een mengsel van speciaal grijs zand, koemest en water, dat verwerkt wordt tot cement. Het zand moet van 2 km ver komen, gedragen op het hoofd. Verder zijn er nog 130 leemblokken ge maakt voor de zitbanken, de wc heeft weer een omheining en het voetbalveld is uitgebreid. Die heeft nu 34 betalende leden en een bestuur, waarvan Boniface de leidende figuur is. Een jongeman van 24, geen vader en moeder meer, en ge trouwd met een meisje van veertien. Hij is ook degenen die de bal repareert als die lek is of het stikwerk is losgeraakt. Het geld van de contributie wordt ge bruikt voor de solutie, 't garen, "uit spelen gaan" e.d. Er wordt bijgedragen naar behoefte: als de kas leeg is, betaalt iedereen weer. Zeer enthousiast is Lucie over het feit dat ze nu met de auto tot vlakbij het ge bouwtje gebouwd met geld van Soester bijdragen) kan rijden. De bewoners hadden zelf een soort bruggetje ge maakt over het water. Na de regentijd zal het wel weggespoeld zijn Ze schrijft: "Ik heb uitgebreid dia's gemaakt tijdens de werkzaamheden, óók tijdens de alfabetisatiecursus, toen de banken en tafels even voorzichtig ge bruikt werden. Een ander hoogtepunt voor mij is de vergadering in aanwezig heid van de conseiller de secteur en de responsable de celluie. Het feit dat bei den graag aanwezig willen zijn bij een vergadering van het bestuur van ons centrum geeft aan dat de plaatselijke overheid zich begint te interesseren voor ons project. Ze moesten er zes kilo meter voor lopen." Lucie eindigt haar brief: "Leuk dat jul lie er weer een paar mensen (Novib- groep) bij hebben. Het zou fijn zijn als nu ook bij jullie de doorbraak komt en een daadwerkelijke erkenning vindt bij de plaatselijke overheid, met name bij de burgemeester en de gemeenteraad. Dan zou het project helemaal gelijk lopen. In Rusumo en Soest. Het zou een geweldige geste zijn als de gemeente Soest de gemeente Rusumo voor die weg in de celluie Gafanguru (Mukoma) één of alle twee bruggetjes zou willen geven. Dat zou ik dan ook niet in de secteur houden maar aan de bur gemeester van Rusumo zelf gaan ver tellen. Salut. Lucie." doen en ontdek de fijne sfeer in het koor. U merkt dat u spelenderwijs aan de meerstemmige zang gaat meedoen en dat u daar veel vreugde aan zult gaan beleven. U bent van harte welkom op de repeti ties die gehouden worden op dinsdag avond in de zijzaal van de Emmakerk aan de Regentesselaan te Soestdijk. Aanvang 20 uur. Voor nadere inlichtin gen kunt u zich wenden tot: Tineke Dilrosum, tel. 17761, Soest. Bé v.d. Mast, tel. 13631, Soest. GerdaToemen, tel. 22007, Soest. Willemien Witte, tel. 12800, Baarn. De gemeentebegroting van Soest voor het jaar 1986 is vastgelegd in maar liefst zeven(!) boekwerken van ver schillende omvang. Een aantal be grotingsposten komt in verschillende boeken terug en zo kan het kennelijk gebeuren dat identieke posten onder ling een verschil vertonen. Dat geldt ook voor de post "vandalisme", die in de begroting staat genoteerd voor 10.000 gulden, maar in de "aktiviteiten- planning" voor 13.000 gulden. Een foutje van de burgmeester zelf, zo bleek maandagmorgen tijdens de vergadering van de commissie ABZ. De heer Scholten legde uit dat hij wist dat de vorige post van 7000 gulden met 3000 gulden verhoogd zou worden, maar dat hij in een laten stadium over het hoofd had gezien dat die 3000 al in de 10.000 van de begroting verdiscon teerd waren. Geen van de commissieleden had er overigens bezwaar tegen om het be drag vast te stellen op 13.000 gulden, zoals de burgemeester in het College wil verdedigen. Jan Visser (Prog. Soest) vond dat het extra bedrag wel ten goe de moest komen aan aktiviteiten on der de wat oudere jeugd van Soest. Tot dusver is de vandalisme-bestrij- ding voornamelijk gericht op de jeugd van de basisschool. "Dat is prachtig", aldus Visser, "maar de problemen zijn TELEFOON 02155-17089 op de middelbare scholen het ergst." Hij wilde in dit verband geen namen noemen. Burgemeester Scholten voelde wel iets voor Vissers suggestie en zou het idee doorgeven aan de speciale werkgroep, die zich met het vandalisme bezig houdt. "Ik zal dat zeker inbrengen, want het lijkt me een nuttige zaak. Commissaris Adema wilde, door Vis ser gevraagd of hij ook niet van me ning was dat het vandalisme bij de oudere jeugd speciale aandacht ver dient, zich niet onmiddellijk vastleg gen. "U hebt volkomen gelijk, maar je moet toch ergens beginnen en we zitten nu eenmaal met een capaciteits probleem." Hij voelde er het meeste voor de benadering te kiezen van de jongere jeugd. Fletser geeft valse naam op Op de kruising Vondellaan/Soester- bergsestraat reed vorige week de fiet ser Van P. uit Amersfoort door het rode licht. Staande gehouden door de politie gaf hij een valse naam op. Verificatie bracht echter zijn ware identiteit aan het licht. Hij kreeg een proces-verbaal. Gewonden bij aanrijding Bij een aanrijding op de Amersfoortse- straat in Soesterberg raakten vorige week beide betrokkenen zodanig ge wond dat zij per ambulance naar de Lichtenberg moesten worden overge bracht. De 21-jarige bromfietser P. R. P. uit Amersfoort wilde de voor hem rijdende 9-jarige S. M. B. uit Soesterberg in halen, maar de jongen sloeg plotseling linksaf. Beide weggebruikers kwamen ten val. Het fietsertje kreeg een ernsti ge hoofdwond, de bromfietser een ge broken been en een ontwrichte schouder. Sparen is voor velen dè manier om geld achter de hand te houden. Een reke ning met hoge rente zonder opname beperking is de meest aantrekkelijke spaarvorm. De Patentrekening van de Bondsspaarbank is dan ideaal. Op elk gewenst moment kunt u zon der opnamekosten of opzegtermijnen uw spaargeld en rente opnemen. Bij de Patentrekening ontvangt u de rente twee keer per jaar, op 1 juni en op 1 december. De Patentrekening geeft u een basis rente en in de meeste gevallen ook een extra premierente. Hoe hoger uw saldo is op 1 juni of 1 december, hoe hoger de rentepercentages worden. Is uw saldo op 1 juni of 1 december minimaal f2.500,-, f5.000,- of f 10.000,- dan ontvangt u naast de basisrente in de daarop volgende periode van een halfjaar ook een extra premierente. In onder staande tabel ziet u hoe de basis rente en de premierente van de Patentrekening zijn. Rckeningsoort Minimumsaldo Basisrcntc* Premierente* Totaalrente* Patentbasis Patent 1 f 2.500,- Patent 2 f 5.000,- Patent 3 f 10.000,- ★Rentewijzigingen voorbehouden. Soest: Van Weedestraat 5, Tel 16600 - Smitsweg 18 spaar hoek Nieuweweg.Tel. 19525 - Soesterbergsestraat 32, Tel. 18016 - Tamboerijn 23, Tel. 23280. De toren van de Oude Kerk te Soest Speciaal getekend voor de Soester Courant J®p .ffi' */T>. aa^ o^e O4

Soester Courant | 1985 | | pagina 17