MEDE KRJE mg 8?» mMM VARKENS ROLLADE 12° I IWl Van Gelder (PvdA) wast WD de oren over invoering mini-containers Commissie akkoord met tijdelijke preventieman bij brandweer Avondvliegen vliegbasis Soesterberg Brief van Sint Nikolaas aan alle kinderen van Soest Van Gelder (PvdA) kritische vragen over VVD-voorlichting mini- containers gezien mm Gewone man mag gelag betalen OKTOBERMAAND ADAMAMAAND Adama Herenmode bestaat 60 jaar. VOORDEEL-FEEST Elke vrijdag en zaterdag 60 GULDEN KORTING l Peze week 60 gulden korting op een combinatie van een broek en J een kolbert, of t een broek, over hemd, trui of VeSt" 25 en 26 okt. Kontaktdoos in benzinebakFred van ",|k garage brandt uit Huurdersvereniging eist uitstel verzamelcontainers Weer Vredes- kamp in Soester berg GLAS HANDEL De kern Nog één dag. Nu kan het nog! BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155-14878 Honsbergen Iets doorregen Kilo HONSBERGEN Schouder ham Honsbergen Ham ketting formulieren De fractievoorzitter van de PvdA in de Soester gemeenteraad, Raymond van Gelder, heeft tijdens de gister avond gehouden ledenvergadering van zijn partij harde noten gekraakt over het optreden van de plaatselijke VVD in de kwestie van de invoering van de minicontainers. Van Gelder stak zijn ergernis over de manoeuvres van de Soester liberalen bepaald niet onder stoelen of banken en vond dat het er in de gemeenteraad maar vreemd aan toe gaat. "Tijdens de juni-raadsvergadering pleitte de PvdA voor uitstel van de in voering van de containers, totdat er goed overleg was gevoerd met de flat bewoners. De raad - waaronder de grootst mogelijke meerderheid van de WD - vond dat uitstel niet nodig en wilde in juni het besluit doorzetten. Wethouder Oudemans (VVD) zei zelfs dat hij niet snapte waarom uitstel nodig was. Nu houdt diezelfde WZ, inclusief de wethouder, een 'open huis' om de bevolking haar mening te laten spuien en informatie te verstrekken. En daar is dan ook nog een top-amb- tenaar bij aanwezig, namelijk de di recteur van Gemeentewerken! Van Gelder vond het maar raar dat er - onder leiding van VVD-fractievoorzit- ter Bert Krijger, "geflankeerd door de wethouder en de directeur Gemeente werken", voorlichting werd gegeven en vragen werden beantwoord. "Je vraagt je af wat er nu eigenlijk aan de hand is. Roept de fractievoorzitter de wethouder en de directeur tot de orde? En worden ze onder druk van de partij verplicht hun huiswerk over te doen? Of vindt de VVD dat het gemeente lijk apparaat heeft gefaald, en neemt zij daarom nu maar zelf de voorlich ting ter hand?" Schuldgevoel Van Gelder opperde ook de mogelijk heid dat de VVD-fractie een schuldge voel heeft over de overhaaste invoe ring van de containers. "Of realiseert de WD zich, met de verkiezing in het vooruitzicht, dat je niet zomaar over mensen kunt beslissen?" Hijzelf hield het erop dat de VVD in tussen spijt heeft gekregen en nu met de beste bedoelingen haar best doet de nadelige gevolgen van het besluit zoveel mogelijk te beperken. De PvdA-fractievoorzitter ging ook nog even in op de kwestie van de kosten voor de burgers. "De containers kosten de gemeente ruim een ton per jaar meer. Dat betekent dat ieder gezin f 6,72 per jaar meer moet gaan beta len. De PvdA is tegen die lastenver hoging voor de burgers", aldus Van Gelder. "Degenen die daar vóór zijn beweren dat men dat extra geld er weer dik uithaalt, doordat men geen plastic zakken meer hoeft te kopen. Maar dat geldt natuurlijk alleen voor de mensen die een minicontainer krij gen, dus jammer genoeg niet voor al die mensen die in flats en bejaarden woningen wonen. Volgens Van Gelder is het duidelijk waarom de VVD zo voor de mini- container is: "De mensen die in flats wonen moeten meebetalen aan de minicontainers voor de mensen in huizen met een tuin. Kortom: de ge wone man mag het gelag weer beta len." De commissie ABZ gaat akkoord met het voorstel van B. en W. tot het aan stellen in tijdelijke dienst, op een ar beidscontract van één jaar, van een medewerker bij de brandweer die spe ciaal wordt belast met de preventie en het ontwikkelen van "aanvalsplan nen" voor brandbestrijding in diverse openbare gebouwen en bedrijven in Soest. Burgemeester-Schotten lichtte het voor stel maandagmorgen toe in de begro tingsvergadering van de commissie en noemde het een "principiële zaak" "Het staat vast dat er iets moet ge beuren. Eén jaar is hopelijk genoeg voor de meest urgente gevallen. Aan het eind daarvan moeten we nog maar eens kijken of we daarmee nog een jaar doorgaan of dat we een continue oplossing kunnen vinden." Ca. 950 gebouwen in Soest komen voor een preventie-onderzoek in aanmer king. De nieuwe tijdelijke functionaris kan er in het ene jaar van zijn benoe ming zo'n 40 voor zijn rekening nemen. Adriaan Pothuizen (d'66) wees erop dat zijn collega van Progressief Soest, Jan Visser, in het verleden al eens had gepleit voor een dergelijke oplos sing, die toen door het College van de hand was gewezen. Burgemeester Scholten antwoordde dat het tot dus ver een financiële kwestie is geweest, en dat er nu voor slechts één jaar ruim te wordt gereserveerd op de begroting. Neks Blommers (VVD) merkte op dat er in de voorafgaande jaren toch ook al geld was uitgetrokken voor dit doel. "Ik snap het niet. Er is toch al een aantal gebouwen gedaan? We begin nen nu toch niet bij nul?" Uit de reac ties van brandweercommandant Bak ker en burgemeester Scholten bleek dat er in de afgelopen twee jaar al en kele tientallen gebouwen zijn bekeken. Druppel Kees Verheus (CDA) vond dat het uit getrokken bedrag van 75.000 gulden niet veel meer was dan een druppel op een gloeiende plaat. "Dat komt neer op zo'n 2000 gulden per gebouw, uitgaande van de veronderstelling dat de nieuwe functionaris 40 gebou wen zal kunnen behandelen". Hij vond dat aantal - ongeveer één per week - overigens nogal aan de lage kant. Jan Visser (Progressief Soest) was dat met hem eens: "Ik doe er wel één per dag als 't moet." Op een vraag van Pothuizen antwoord de brandweercommandant Bakker dat er zijns inziens alle aanleiding is voor de aanstelling van een full-time functionaris, ook al in verband met de controle. Raymond van Gelder (PvdA) hield een pleidooi voor intensieve samenwerking met de controle op de naleving van de hinderwet en van bouw- en woningtoe zicht. "Het gaat toch in het algemeen om dezelfde gebouwen." Hij liet mer ken weinig te voelen voor "structure le" aanstelling van de preventie-func tionaris. "Binnen de kortste keren wordt die dan ook betrokken bij het uitvoerende werk van de brandweer, en dan hebben we straks weer iemand anders nodig voor dit werk." De heer Bakker wees erop dat er al regelmatig overleg is tussen de brand weer en andere gemeentelijke diensten. "Met gemeentewerken worden al veel gegevens uitgewisseld." Hij wees er overigens op dat ook de preventie een "uitvoerende" taak van de brandweer RDVAAI herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest Foto: Vorige week brak brand uit in een garage aan de Eigrndomweg, waar de eigenaar, de heer A. V. bezig was met het schoonmaken van motoronderdelen in een bak benzine. De brand ontstond toen de kontaktdoos van een verleng snoer in de benzine viel. Door kortsluiting ontstond een steekvlam, die de garage in lichterlaaie zette. De brandweer kon niet voorkomen dat de garage geheel uitbrandde. De heer V. werd met brandwonden aan gezicht en armen overge bracht naar Zonnegloren. Ook een belendende garage liep brandschade op. Op vliegbasis Soesterberg wordt in de tweede helft van oktober 's avonds doorgevlogen. F-15 straaljagers van het 32ste Tactical Fighter Squadron en helicop- ters van het 298 Squadron zullen aan deze vliegoefeningen deelnemen. Het avondvliegen vindt plaats in de volgende periodes: maandag 21 ok tober tot en met donderdag 24 oktober en maandag 28 oktober tot en met donderdag 31 oktober. Het avondvliegen duurt tot uiterlijk elf uur 's avonds. Naar aanleiding van brieven en eerder verschenen berichten in de pers, werd het bestuur van de huurdersvereniging Soest/Soesterberg uitgenodigd voor een gesprek met de wethouder personeel en bedrijven, de heer Oudemans en de di recteur Gemeentewerken de heer Bru- nekreef. Het bestuur had aangedrongen op uit stel van plaatsing van de vuilverzamel- containers voor flats en duplexwoningen, omdat er geen overleg met betrokken huurders is gevoerd. In dit gesprek is duidelijk geworden dat dit inderdaad het geval is geweest en de gemeente betreurt deze gang van zaken. De huurdersvereniging heeft derhalve uitstel van plaatsing van deze containers tot 15 november a.s. geëist. In deze periode zouden de bewoners over de voorstellen hun mening kunnen geven. Tevens is een aantal knelpunten, die de invoering en plaatsing van deze containers met zich meebrachten, dooi de directeur gemeentewerken wegge nomen. Het bestuur van,^e huurdersverëniging Soest/Soesterberg heeft er vertrouwen in dat uiteindelijk een voor ieder "ac ceptabele oplossing" gevonden zal wor den. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE In verband met de komende besluit vorming over de plaatsing van kruis raketten in ons land - rond 1 novem ber- hebben vredesgroepen uit de re gio het besluit genomen opnieuw een vredeskamp in te richten op de plaats van het voormalige geruchtmakende Vrouwen vredeskamp aan de Verlengde Palizerweg in Soesterberg. Het kamp duurt van dinsdag 29 oktober tot en met zondag 3 november. In de afgelopen maanden zijn al vaker activiteiten ontplooid bij het terrein, dat min of meer tegenover de ingang van de vliegbasis Soesterberg ligt. Het kamp wordt dinsdag 29 oktober om 12.00 uur geopend. 'sAvonds om 19.00 uur volgt een fakkeloptocht ter herdenking van de vredesdemonstratie in Den Haag, twee jaar geleden. EB Het glas in je huis is geen klusjesman waard want dat is de kool en het geitje gespaard. Heel mooi dubbel glas bestel je heel ras VAN EDE de vakman, werkt snel en bedaard! Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 16055 Of 18429 EN WIJ KOMEN! Madrid, oktober 1985 Beste jongens en meisjes, Op zaterdag 23 november - dus over een maand - hoop ik jullie allemaal weer te begroeten als ik in Soest aankom op het station Soestdijk, om twee uur 's middags. Zoals jullie weten maak ik daarna, met mijn Pieten, een optocht door Soest. De pieten en ik zouden het heel leuk vinden als jullie, dat wil zeggende jongens en meisjes van 4 tot en met 10 jaar, aan die op tocht meedoen met een versierde fiets. De opstelling begint direct na mijn aankomst om 14.00 uur bij het gemeen tehuis aan de Steenhoffstraat (direct om de hoek bij het station Soestdijk). Met z'n allen gaan we dan naar het centrum "C-drie" (dat heette vroeger "De Borg", en die weten jullie vast wel te vinden aan de Willaertstraat in Overhees). Bij "C-drie" komen we om ongeveer 15.30 uur aan. Wie zijn of haar fiets het mooist heeft versierd krijgt daarvoor een prijs. Jullie moeten wel héél goed je best doen, want er zijn in totaal maar drie prijzen te winnenDe uitreiking van de prijzen gebeurt in de grote zaal van C-drie". Alle kinderen krijgen daar ook iets te drinken. Als je mee wilt doen, geef je dan op bij het VVV-kantoor aan de Steenhoff straat, recht tegenover het gemeentehuis. Dat kan tot 15 november. Daar krijg je dan een nummer, dat je duidelijk moet laten uitkomen op je ver sierde fiets. De Pieten en ik hopen dat er heel veel kinderen met hun versierde fietsen zullen meedoen aan de optocht. Tot ziens op zaterdag 23 november, om twee uur, bij station Soestdijksint Nikolaas Raymond van Gelder (PvdA De fractievoorzitter van de PvdA in de Soester gemeenteraad, Raymond van Gelder, heeft het College van B. en W. een aantal kritische vragen voorgelegd, naar aanleiding van de VVD-informa tie-avond over de mini-containers, die j.1. maandag werd gehouden. De vragen luiden: 1. Is het het College bekend dat de VVD- fractie op 21 oktober 1985 een open huis heeft gehouden "om iedereen zijn me ning te laten spuien of informatie te laten inwinnen over de verzamelcontai ners" (citaat Gooi- en Eemlander d.d. 10-10-85)? 2. Is het College bekend dat op die avond wethouder Oudemans en de direkteur gemeentewerken aanwezig waren voor het verschaffen van de nodige informa tie? 3. Tijdens de raadsvergadering van 13 juni is door uw College bij monde van wethouder Oudemans het standpunt in genomen dat het overleg niet alleen reeds plaats vindt, maar ook verder zal worden uitgebouwd...". Is uw College van mening dat dit overleg vanuit de normale voorlichtings- en overleg organen op goede wijze is gevoerd? Zo ja, kunt u dan de aanwezigheid van een topambtenaar op de betreffende avond ..nader toelichten; Zo nee. kunt. u dan aangeven, waarom dit overleg niet op de normale wijze tot stand kon komen? 4. Acht uw College het in het algemeen juist dat ambtenaren van de gemeente in funktie deelnemen aan politieke bij eenkomsten, mede gelet op de onlangs in de commissie ABZ gevoerde discus sie over het in de openbaarheid brengen van ambtelijke standpunten en advie zen, door ambtenaren zelf en door het College? Bromfietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op de kruising Ko- ninginnelaan/Van Straelenlaan/Re- gentesselaan raakte vorige week de 17-jarige bromfietser J. H. uit Soest gewond. Hij moest met een ontwrich te schouder naar Zonnegloren worden overgebracht. Het ongeluk ontstond doordat H. geen voorrang verleende aan de auto, bestuurd door de 55-jarige J. A. B. uit Soest, die vanuit de Van Straelenlaan de Koninginnelaan op reed. 4:/C door GerardPau! Midden in ons gesprek viel er een gela den stilte waar we niet direct raad mee wisten. De kern van onze plot selinge terughoudendheid was de be wapeningswedloop, waarvan we el- kaars standpunten kenden. Om de lieve vrede hadden we die tot nu toe on der het vloerkleed laten liggen. Vrede lievend als we zijn wilden we onze vriendschappelijke gevoelens voor el kaar geen geweld aandoen door het voeren van verhitte discussies over za ken waar we toch geen van beiden in vloed op hebben, noch die volledig kun nen overzien. Na slechts een zijdeling se opmerking in die richting was het begonnen, terwijl de ander toch niet meer deed dan een bedenkelijk gezicht trekken en met de vlakke hand enkele kantelende bewegingen maken. Het vloerkleed was opengeslagen, een weg terug nauwelijks mogelijk. De argumenten vóór en tegen plaat sing van nieuwe kernraketten lagen in slagorde klaar om gelanceerd te wor den. Het voorafgaande gesprek maakte het de tegenstander van plaat sing echter mogelijk om in alle rust een begin te maken aan de ontmanteling van de basis van de voorstander. Zodra zijn lanceerinrichting in stukjes en beetjes uit elkaar gehaald was, werd de zaak door de ander weer netjes en degelijk in elkaar gezet. Echter niet zonder tegelijkertijd een slopersbe zoekje aan zijn partner af te leggen, waar de herstelwerkzaamheden ook niet lang op zich lieten wachten. Toen al het kruit verschoten was leek er weinig veranderd. Maar in plaats van een vloerkleed, lag nu een door schijnende mantel der liefde over de kruisraketten uitgespreid. Geweldloos, maar sterk. En vooral beter houdbaar. Een uitstekende basis voor beide par tijen. 'Doorrijder' ramt lichtmast Een nog onbekende automobilist heeft vorige week op de kruising Beetzlaan/ Nieuwstraat een lichtmast geramd. Toen de politie ter plaatse arriveerde was de man verdwenen. Wel werd op de rijbaan de grille en wat lakschilfers aangetroffen van een auto, die de po litie de mogelijkheid bieden het onder zoek voort te zetten. Automobilisten onder invloed Op de Van Weedestraat hield de politie vorige week de 30-jarige automobilist D. J. H. uit Veenendaal aan, omdat zijn rijgedrag de aandacht trok. De man bleek onder invloed van alcohol en kreeg een rijverbod en een proces-ver baal. Op de smitshof zag de surveillerende politie een bestuurder met veel moeite zijn auto parkeren en zeer onvast ter been eruit stappen. De man werd staande gehouden maar weigerde de blaastest. Hij werd meegenomen naar het bureau, waar nij verschillende na men en adressen opgaf. Ook weigerde hij de bloedproef. Het bleek tenslotte de 43-jarige J. O. uit Soest te zijn, die op het punt stond jarig te worden. Hij probeerde met diverse smoesjes weg te komen maar werd voorzichtig heidshalve ter ontnuchtering ingeslo ten, zodat de politie hem de volgende morgen kon feliciteren met zijn ver jaardag. Teken het volkspetitionnement tegen kruisraket ten. Kaart kwijt? Bel Soest 1 8029. Giften: giro 77555 Amsterdam. Alleen donderdag Goudrenetten voor de moes 245 998 Alleen donderdag- Alleen donderdag (mooi mager) 100 GRAM VOOR AL UW KADO'S ZUID-PROMENADE 11 - TEL. 1 0098 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handenvol geld bespaart, jk Peters bv voor wonen in de groene zone. Nieuwe collectie Exclusieve damesmode. Byoux/Horlogerie. Leder- accessoires. Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kieine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1985 | | pagina 1