PRIJS. rcgiiia mm EB EIKEN 49.- ïïDkï G//GH F 1.75 MET HET OOG OP UW BRIL. 0//0H Rabobank 9 .000.- )A. (g> VOOR FOTO EN VIDEO naar de COMBI-FOTO VAKMAN 69.- 89.- 40.- 1699 tiescherm Scholten verwijt Van der Reijden te weinig aandacht voor werkgelegenheid Schneider CPC 6128 computer Dubbel feest bij de Rabobank Open Huis Open Huis Videocameraga naar de Combi-Foto Vakman die heeft verstand van filmen scliocmsilccr lbrilmode PAGINA 2 WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 iurant. in niet! 5 aaflu, I.F40, foto-film-uideo j computer/ L-7 Schoemaker en Miele vieren de tien-miljoenste was\automaat Miele Duplo tompoucen Nieuw bij Van Essen Foto Handtekeningenaktie tegen mini-containers duplexwoningen Soesterberg Feestelijke najaarsaktie bij Autocenter Hans Huigen A i-, hoofd- en been- tige 1050 cc motor, )iconstructie, machtiging, achter- veel meer extra's. f 10.295,- f 195,- f 10.490,- f 10.000,- betrouwbaar en c/52 DIN pk motor, evoerd met tal van are auto's duur f 11.295,- f 195- .f 11.490- f 11.000,- otor, goed voor 56 an ruim 150 km/u. erenteller, rechter- ekleding. Plus dus Super-Plus-pakket lyliner). f 11.995- f 550,- f 12.545,- f 12.000,- n wielen tegen meerprijs oten.Tel.:01717-6951. en voorbehouden. iout volgens jarenoude is een lang proces van ar van Europees eiken n de meubelen in volle imbachtswerk zijn een idellen in fraai eiken. MO' iVASTO- iFuji videobanden voor de kwaliteitsbewuste videokijker 3 stuks Fuji Extra high- grade VHS 3 uur Braun Novamat 315 AF Weer zo n staaltje van Braun''Geschikt voor zowel universeel-, CS- en LKM- magazijn Deze automatische projector, met systeem voor automatisch scherpstellen is bovendien voorzien van de bekende Braun dialift Dus ook uw losse dia's kunnen worden geprojecteerd Ruil uw oude projektie- scherm in! tgeacht de kwaliteit Een ul v< n uw projectiescherm. M.W. Zil\ ;r il dus nu in en geniet 12 ér van de pracht v£ iuw dia's. INRUILVOORDEEL! amodern rscherm. x 125 cm. COMPUTERS PRINTERS Schneider CPC 464. 2 laar garantie 999.- Commodore 801-803 399.- met qroene monitor 649.- met kleuren monitor 1599.- Smit Corona Fastext 80 Commodore 64 659.- Panasonic KXP 1090 1029.- Commodore 128 1049.- Commodore 802 998.- Schneider 6128 Nieuw!!" CPM 2 2-3 0 BEELDSCHERMEN m. groen monitor gratis tekstverwerker 1699.- Slipstream monochroom 31 cm 419.- m. kleur monitor. 2 jaar garantie 2299.- Groen of amber AVT Goldstar MSX, 2 jaar garantie 529.- Commodore 1702 998.- Aquarius, dé leercomputer 179.- AVT Color monitor RGB 998.- Printerlinten, diskettes, datatape's, datarecorders, joysticks, printerpapier-etiket- ten, interfaces enz., enz. van diverse merken uit voorraad leverbaar. WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" 2 jaar garantie en verzekering f Gehalte besluit Oelte nog niet bekend' De teleurstelling van het College van B. en W. over de negatieve beslissing ran staatssecretaris Van Der Reijden iet betrekking tot de plannen voor Oelte" wordt door de commissie Igemene Bestuurszaken van de ge- icenteraad volop gedeeld. Niettemin ilde Raymond van Gelder (PvdA) ran burgemeester Scholten maandag morgen tijdens de begrotingsbehande- ing in de commissie wel graag wat neer informatie horen over de alter- ïatieven die eventueeel al in ogen- ichouw zijn genomen. /Iet name wilde hij meer weten over de isie van het College op de verpleeg- luizenproblematiek, nu de koppeling ran het Oelteplan met de omvorming ran Maarschalksbos tot verpleegte- luis ook "onderuit is gehaald" door Van der Reijden. "Hebt u alterna- ieven, want als er nu niet snel gewerkt vordt kan het gigantisch misgaan." )ok wilde hij weten welke consequen- ies er in Soest verbonden moeten wor- ïen aan het regeringsbeleid met be- rekking tot de bejaardentehuizen en Ie plaatsen daarin. 3urg|emeester Scholten greep de ge- Minister De Koning opent school in Soest Minister drs. J. de Koning van Sociale Zaken en Werkgelegenheid verricht op maandag 11 november de opening van het nieuwe gebouw van de Stichting Vakopleiding Bouw bedrijf. De school voor toekomstige werknemers in de bouwwereld staat aan de Grote Melmweg in Soest, en is gehuisvest in het voormalige Pro- car-gebouw. De Stichting Samenwerkingsver band Praktijkopleiding Bouwbedrij ven Gooi- en Vechtstreek is één van de laatste samenwerkingsverban den in ons land die haar gebouw met een leerling-werkplaats in gebruik genomen heeft. Jongeren met een voltooide LTS- of gelijkwaardige opleiding kunnen een leer-arbeidsovereenkomst met het samenwerkingsverband afsluiten. Zij kunnen dan rekenen op een oplei ding tot all-round vakman. De leer lingen krijgen tijdens de opleiding te maken met een praktijkervaring bij een aannemer, de vervolgmaking van de handvaardigheid en een theo retisch gedeelte op school. De officiële handeling van minister De Koning vindt plaats om 15.30 uur. er is geen betere Miele viert de produktie van de tien-miljoenste wasautomaat met een feestelijk-voordelige, tijdelijk verkrijgbare wasautomaat. Een wasautomaat met alle Miele voordelen, zoals de beste vuil- en vlekverwijdering, een hoog centrifugetoerental, 1/2-knop voor kleine wasjes, laag stroomverbruik, ongekend lange levensduur Kortom, een échte Miele voor een prijs, die Uw keus wel heel eenvoudig maakt. U bent van harte welkom om de tien-miljoenste voordelig mee te vieren! I www garantie Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 legenheid van harte aan om nog eens uiteen te zetten hoe groot de teleur stelling is bij de gemeentebesturen van Soest en Baarn en bij het bestuur van de stichting Maarschalksbos-Zon negloren. De brief met een toelichting op het besluit van de staatssecretaris is echter nog niet gearriveerd, en vol gens de burgemeester moet daarop echt worden gewacht alvorens uit spraken te doen. Ergernis Hij sprak wel zijn ergernis over de gang van zaken uit: "De brief zou binnen twee weken komen, maar we hebben nu nog niets gehoord. Dat is erg vervelend, vooral door de voort durende onzekerheid, ook voor het per soneel van de ziekenhuizen." Vooruitlopen op de brief leek hem on verstandig, omdat de materie zeer ingewikkeld is en omdat het College nog niet precies weet "wat het gehal te van de beslissing van de staats secretaris is", aldus de heer Scholten. Hij wees er verder op dat het verpleeg- huizenplan al door de provincie is vastgesteld, maar dat daarin nog is uitgegaan van de realisering van de Oelte. Ook voor wat betreft de toekomst van Zonnegloren zijn er opnieuw allerlei vraagtekens te plaatsen, aldus de burgemeester. "Er ligt altijd nog het sluitingsplan van minister Gardeniers, maar of dat nu ook gewoon doorgaat is nog de vraag. De kwestie vraagt regelmatige besturing en overleg. Ik denk niet dat daarover al voor de begrotingsbehandeling in de raad dui delijkheid te verschaffen is." Werkgelegenheid De burgemeester uitte vooral zijn te leurstelling over het feit dat in de beslissing van de staatssecretaris het aspect van de werkgelegenheid nauwe lijks een rol, althans een veel te kleine, heeft gespeeld. "Ik verwacht ook niet dat daarover iets in de brief van de Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY van 2.00 voor VAN WEEDESTRAAT 76 heer Van der Reijden zal staan, ter wijl het toch gaat om de werkgelegen heid van honderden mensen. De burgemeester maakte een vergelij king met de ADM-kwestie in Amster dam. "Daar ging het om 600 mensen, en het hele land stond op z'n kop. Hier gaat het om 400 mensen, en je hoort niets!" Hij sprak de hoop uit dat de Tweede Kamer in december vooral aan dit aspect aandacht zou besteden, maar stelde tegelijk vast dat de situatie er niet hoopvol uitzag, ook al omdat een tweede Ruding-dot er nauwelijks in zit. "Het blijft al met al nogal diffuus", aldus de burgemeester. Vernieling aan de auto De heer W. C. de B. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van vernieling. Een onbekende dader bleek te hebben geprobeerd de achterruit van de auto van de heer de B. eruit te halen. Daarbij ontstond flinke schade De auto stond geparkeerd aan de Ru benslaan. Bejaarde automobilist reed al twee jaar zonder rijbewijs De politie hield vorige week op de Lange Brinkweg de 82-jarige autobe stuurder A. B. uit Amersfoort bij een routinecontrole staande. Bij onderzoek bleek het rijbewijs van de man al twee jaar verlopen te zijn. De politie maakte proces-verbaal op. De man zal, als hij ooit nog achter het stuur wil zitten, opnieuw rijexamen moeten afleggen. In tegenstelling tot andere grote compu- termerken, die vaak maanden van tevo ren een nieuw model aankondigen, komt het snelgoeiende merk Schneider met een nieuw model dat aan alle laatste eisen voldoet. Van één van de hobby-merken groeit de Schneider-serie uit naar de professionele computers. Nu is het zover: de CPC 6128 is er! De voorgaande modellen 464 en 664 wa ren al en zijn nog hardlopers, maar de CPC 6128 zal zijn voorgangers in accep tatie en mogelijkheden zeker overtref fen. Het geheugen Net als de grote merken (voor veel meer geld) bezit de Schneider CPC 6128 een geheugencapaciteit van 128 Kb. Samen met de ingebouwde diskdrive maakt dat deze computer professioneel en de betiteling PC waardig. Onder basic blijft hiervan 42 Kb vrij ter be schikking. Twee operating systems worden bij de CPC 6128 meegeleverd, n.1. de cpm 2.2 en cp/m plus (cp/m 3.0). Bij de laatste staat dan 61 Kb vrij ter beschikking. Naast de beide cp/m versies kan ook ge bruik gemaakt worden van AMS DOS en GSX, de laatste is een speciaal gra fisch programma. Toetsenbord Het schuin oplopende toetsenbord is zeer gemakkelijk te bedienen. De vol gens Qwerty-norm gegroepeerde toet sen worden geflankeerd door een apart numeriek- en funktie toetsenbord, waarin tevens de cursorbesturing werd ondergebracht. Uit dit laatste blijkt dat de Schneider niet speciaal ontworpen werd als spelcomputer, maar als zaken- computer voor de kleine bedrijven. Disk drive ingebouwd Naast het toetsenbord is de disk-drive in het totaal ingebouwd. De disk-drive werkt met 3 inch diskettes, maar benut de diskette aan beide zijden. Dat geeft een capaciteit van 2x 180 Kb 360 Kb. Naast de ingebouwde disk-drive is een aansluiting van een 2e diskettestation mogelijk. Zelfs programma's op com pact cassette gaat de CPC 6128 niet uit de weg; een aansluiting voor audio casset te-recorder is aanwezig, vooral handig voor de bele programma's die al lever baar waren voor de modellen 464 en 664. Samen met monitor Doordat de voeding van de computer ondergebracht is in de monitor, worden de Schneider computers altijd samen met een monitor geleverd. Uiteraard is er keuze uit een kleur RGBen mono schroom groenuitvoering. Op beide schermen produceert de Schneider 80 bij 25 karakters, hetgeen zeker voor de tekstverwerking noodza kelijk is, maar bij lang niet alle computers mogelijk. Ook 20 en 40 karakters zijn instelbaar. Het kleuren beeldscherm geeft de 27 kleuren, die de computer produceert, feilloos weer. Het geluid dat de CPC 6128 produceert werkt over 3 kanalen in 8 octaven, als mede 16 specifieke geluiden die middels het soundcommando toegevoegd kunnen worden. Vergelijking Direkt vergelijkbaar met de Schneider 6128 is de ook sinds kort verschenen Commodore 128. De prijs die echter betaald moet worden voor de Schneider 6128 1699,- met groen monitor en 2199,- met kleur monitor, is beduidend lager dan de Commodore 128, als daar de disk-drive en monitor bijgerekend worden. Daarnaast werkt de Schneider vele malen sneller. Echter, bezitters van een Commodore 64 zullen zich gezien de hoeveelheid soft ware die zij ongetwijfeld reeds in bezit hebben, sterk aangetrokken voelen (en terechttot de nieuwe 128. Gratis software Ter introductie wordt bij de Schneider 6128 naast de cp/m besturingssystemen (2,2 en 3..0) ook het tekstverwerkings programma Tasword gratis meegele verd. Een interessant apparaat, dat zowel be ginners in het computergebruik als ge vorderden veel nieuws en klasse te bieden heeft. De Schneider is bij Foto Van Essen de monstratieklaar. Interesse? Gewoon binnenlopen bij Foto Van Essen en vra gen naar de heer Van Reenen, die weet echt alles van computers. Niet alle bewoners van duplexwoningen in Soesterberg zijn blij met de komende invoering van de mini-containers. Het feit dat sommige mensen meer dan hon derd meter moeten afleggen om hun huisvuil op te bergen wordt door een aantal bewoners als onaanvaardbaar beschouwd. Men is niet fel gekant tegen de komst van de mini-container bij de twee etageflats, maar er moet wel een oplossing komen voor de afstanden tus sen de woningen en de lokatie van de containers, vinden zij. Mevrouw Wels uit Soesterberg zou van daag een gesprek hebben met de heer S. H. Brunekreef, de directeur van de dienst Gemeentewerken, die de invoe ring van de mini-containers moet uit voeren. Wethouder drs. J. Menne van fi nanciën heeft ervoor gezorgd dat dit overleg kan plaatsvinden. Volgens me vrouw Wels was de wethouder het volle dig eens met de bezwaren van de be woners, die tijdens een informatie avond ook de heer Coene van gemeente werken aan hun zijde vonden. Het gaat om zes straten in Soesterberg waar duplexwoningen staan. Dat zijn de Moerbesserberg, de Van Angeren- straat, De Plesmanstraat, de Profes sor Lorentzlaan, de Christiaan Huy- genslaan en een gedeelte van de Ge neraal Winkelmanstraat. Meer dan 130 meter "De mini-containers, die wij krijgen ko men achter bij de schuren te staan. Sommige mensen moeten meer dan 130 meter lopen naar de container. Daar zijn we het helemaal niet mee eens. We zijn niet tegen de mini-container. Dat vinden we aanvaardbaar, maar dan wel als we niet zover hoeven te lopen," al dus mevrouw Wels. Volgens haar vinden zowel de oudere als de jongere bewoners het geen goede oplossing dat de mini-containers zo ver van de woningen worden geplaatst. Ze zegt dat er nooit gesproken is over de plek waar de containers zouden moeten komen, maar dat de bewoners alleen hebben mogen kiezen tussen een contai ner met een inhoud van 120 of 240 liter. Nog voordat mevrouw Wels vandaag de heer Brunekreef ontmoet is zij met enkele andere bewoners een handteke ningenaktie gestart om de directeur van Gemeentewerken met een grote hoe veelheid handtekeningen te laten zien dat de bewoners een andere regeling van de mini-containers voorstaan. Japanners bezoeken scholen in Soest Een groep van zestien Japanners brengt in de periode 28 tot en met 31 oktober een bezoek aan Soest, waar zij een aantal onderwijsin stellingen gaan bezoeken. De gas ten zijn leraren aan het middel baar onderwijs in Japan. In Soest willen ze zich op de hoogte stellen van de onderwijsmogelijkheden in ons land en in Soest in het bijzonder Maandag 28 november is het ge zelschap om half twee in de Open bare School Overhees, Willaert- straat. Daar zal onderwijswethou der J. L. Menne een uiteenzetting geven van de onderwijsmogelijk heden. Vervolgens zullen de klas sen bezocht worden. De volgende dagen staan bezoeken aan de L.T.S. Eemland en het Grift- land College op het programma, terwijl ook tochtjes in de direkte omgeving gemaakt worden. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten Zuiver vakwerk met behulp van veifijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874 De Rabobank houdt een dubbel Open Huis deze maand. Woensdag 23 oktober ontmoeten wij u graag in ons hoofdkantoor aan het Kerkplein, tussen 17.00 en 20.00 uur. Iedereen is welkom ter gelegenheid van de verbouwing die reeds eerder dit jaar tot stand kwam. In de loop van deze maand kan de automatisering geheel worden afgerond. Wij vertellen u er graag alles over. Op donderdag 31 oktober, een week later, is het splinternieuwe interieur van ons kantoor in Soest- Zuid klaar. U zult veel nieuwe ruimten aantreffen, terwijl ook hier de voorbereidingen voor de op handen zijnde automatisering zichtbaar zijn geworden. Tussen 17.00 en 20.00 uur geven wij graag tekst en uitleg over het nieuwe jasje waarmee de Rabobank de toekomst ingaat Soesterbergsestraat 14. Bij welke Rabobank u ook binnenstapt graag tot ziens! Soest I.v.m. het OPEN HUIS zijn betreffende kantoren Kerkplein 9 en Soesterbergsestraat 14 om 16.00 uur gesloten. 'Met Lada naar Hollywood' Foto: Goos van der Wilt Voor Lada-rijders en wie serieus over wegen dat te worden voert de bekende Soester Lada-dealer Autocenter Hans Huigen aan de Kerkstraat in de periode van half oktober tot eind november een leuke najaarsaktie. Iedereen die in deze periode bij Hans Huigen - en ook bij andere Lada-dealers in het land - een proefrit maakt in één van de 16 modellen die Lada mo menteel levert, krijgt een wedstrijd formulier waarmee hij (of zij, want ook dames weten de kwaliteiten van di' Lada steeds meer naar waarde te schatten I kans maakt op één van de hoofdprijzen: een zevendaagse reis voor twee personen, geheel verzorgd, .naar het mekka van de Amerikaanse filmwereld: Hollywood! Daarnaast kan de deelnemer in de fraaie, onlangs vernieuwde en uitge breide showroom van Autocenter Hans Huigen meedoen aan een op zichzelf eenvoudig maar uiterst aantrekkelijk spel: met darts "werppijltjqs"mag men gooien naar een prikbord, waar aan een aantal ballonnen is opgehan gen. Voor iemand met een klein beetje trefzekerheid is het niet zo'n opgave een ballon te laten knallen. Gooit men raak, dan dwarrelt er een bon uit waarop staat welke prijs men even tueel heeft gewonnen. De prijzen va riëren van een bon voor gratis bioscoop bezoek tot een jojo voor kinderen Een bezoek aan Autocenter Hans Hui gen is in de komende weken dus bij zonder interessant!

Soester Courant | 1985 | | pagina 3