Schoeman mJH Y- VARILUX 0//GH W ca W 1 Soest 50 jaar geleden [d'Oude Enghel Statencommissie aarzelend over plannen Soester Natuurbad Resultaat VVD Open Huis betekent beter overleg rVariluxuniverseel brilleglas bij Van Essen Optiek 25 October 1935 METÉÉN BRIL GOED ZICHT OP ELKE AFSTAND N3 kom eens met Schoeman praten! lbrilmodef WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt uw aandacht voor Makelaars in onroerende goederen leden NVM I i Videoband prunusbestrijding wordt nog niet vertoond 'Gemeentecamping niet noodlijdend' Uitkomst voor (a.s.) brildragers Alle dagen feest! RIB BROEKEN 95 vrijetijdskleding Bouwzaken Da burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de fëjraieente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe- passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woning wet, vergunning te verlenen t.g.v. 1. de bouw van een woonhuis op het perceel Ferdinand Huycklaan 18a te Soest 2. de bouw van een kraam-zeugen- schuur op het perceel Lange Brinkweg 87 te Soest; 3. het plaatsen van een open slagloods op het perceel Willem Stuutlaan 1 te Soesterberg. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 24 oktober 1985, even tuele bezwaren schriftelijk bij Burge meester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb- SOEST VfeN GOYENLAAN Pp de tweede woonlaag gelegen 3 kamerflat met berging in de onder- Bouw De flat is recentelijk geheel ge renoveerd. Goede zonligging. indeling; entree, gang met toilet, hal, Öouchekamer met v.w., woonkamer, Reuken, bi|keuken, 2 slaapkamers met «Ikon (vrij). »3rvicekosten f 275,- per maand Koopsom f 64.000,- k.k. I KUIPERS RIETBERGHOF Keer rustig aan een hofje gelegen mo- l'derne middenwoning (Bouwfonds LI 975) met aan de voor en achterzijde I tuin en blijvend vrij uitzicht aan voor- 1 zijde. Het is niet mogelijk om aan de (voorzijde met de auto te komen. |jndeling: entree, hal, toilet, L-vormige jöwoonkamer en open keuken. Achter- I uitgang naar redelijke tuin en schuur I Eerste verdieping: twee grote en een (kleinere slaapkamer, een grote bad kamer met ligbad, aparte douche, waste wastafel en toilet. Via vaste trap naar grote zolder met slaapkamer en veel bergruimte. Gelegen in een jonge wijk met scholen en winkels op loopafstand en speel plaats op ca. 20 meter van het huis. voor bezichtiging eerst afspraak maken. [Aanvaarding in overleg Vraagprijs: f 143.000,- k.k. THEO DOBBEHOF Zeer rustig gelegen moderne tussen woning met voor- en achtertuin en inpandige schuur. Indeling: royaal entree, woonkamer met plavuizen, keuken met plavuizen, netjes onderhouden, toilet, kelderkast. 1e Verdieping- 3 slaapkamers, badka mer met ligbad, 2e toilet en opstelling vo.or de wasmachine. 2e Verdieping, zeer grote zolderkamer, met erg veel bergruimte. Het pand is geïsoleerd t a.v de begla zing op de begane grond en t.a.v. de kap. Het geheel is goed onderhouden en in overleg te betrekken Vraagprijs M32.500,- k.k. MARGRIETLAAN Ruime hoëkwoning met grote ga rage en schuur en diepe tuin op goe de stand gelegen. Indeling entree, hal, toilet, keuken. Ruime woonkamer met open haard. Eerste verdieping; overloop, drie slaap kamers, douchekamer met douche, vaste wastafel, tweede toilet. Tweede verdieping- via vaste trap be reikbaar met overloop en een grote zolderkamer. Het pand is voorzien van gas centrale verwarming en verkeert in een goede staat van onderhoud. Totale grondoppervlakte: 373 m2. meter Vraagprijs: f 172.500,- k.k. SOEST-ZUID EIKENLAAN Een moderne goed onderhouden hoek-vllla met garage en royale zon nige tuin (ca. 350 m2). V.v. gas-c.v. Zeer gunstig gelegen nabij openbaar vervoer, scholen en winkels Indeling: Hal, toilet, kelderkast, keu ken, royale woonkamer. Verd.: 1 zeer grote slaapkamer (voorheen 2 slaap kamers), 1 slaapkamer, douche met 2e toilet. Zolder met vaste trap met royale kamer. Veel vaste kasten. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs: f220.000,-k.k. SOESTERBERGSESTRAAT Half vrijstaande villa, rietgedekt, op 460 meter grond, met prachtige tuin met dubbele vijver en plantenkas. Indeling: entree, toilet, woonkamer (uit gebroken en-suite) met open haard en schuifpui naar tuin. Open keuken met diverse inbouwapparatuur, bijkeuken met aansluiting wasmachine. Verdie ping: badkamer met ligbad, twee ruime slaapkamers met veel bergruimte. Derde slaapkamer. Vaste trap naar zol der met slaapkamer (beschoten kap). Het pand is voorzien van isolatie ten aanzien van de beglazing en van gas centrale verwarming Vraagprijs: f239.000,-k.k. INSINGERSTRAAT Rustig tegenover bos gelegen, helft van een dubbele villa, in 1978 c heel gerenoveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele garage. Het pand is geïsoleerd ten aanzien van het dak, de spouwmuren en de be glazing. Indeling- souterrain, te gebruiken als studeerkamer o.i.d. Parterre: riant en tree, woonkamer van 45 m2 met open haard, vloerverwarming en een afzon derlijke woon-eetkeuken. Verdieping: twee grote en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair. Het geheel is perfect onderhouden. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 295.000,- k.k. DE NVM-MAKELAAR werkt op basis van no cure. no pa/' berekent bi/ een geslaagde transactie 50% van de acfvertentiekosten (Priizenbeschikking 1983) wisselt zi/n opdrachten uit met alle 75 NVM kantoren in de regio middels een peiiect werkend foto-inlormatiesysleem neemt uw aanbieding voor onbepaalde ti/d op in een tweetal woninggidsen STEENHOFFSTRAAT Aan doorgaande weg gelegen vrij staande villa met garage en royale achtertuin met schuur. Het geheel ver keert in een goede staat van onder houd. Diepe achtertuin met een gun stige zonligging. Entree met natuurstenen vloer, studeer kamer, zeer grote woonkamer, (13.25 m lang) royale woon/eetkamer met droge kelder, bijkeuken. 1e verd.. 4 slaapkamers, douche: 2e verd.: 2 zol derkamers met ruime mogelijkheid voor meerdere kamers. Geheel voor zien van lokale gasverwarming. Tot. opp. 450 m2. Vraagprijs: op aanvraag. BARTOLOTTILAAN Uitstekend onderhouden vrijstaand landhuis, bouwjaar 1973. verwarmd d m v. gas c.v vloerverwarming, ge deeltelijk voorzien van dubbele begla zing, warmwater voorziening via eigen gasboiler, inpandige garage (c.v -ver warmd), fraai aangelegde tuin op het zuiden van 20-50 m Beschutte ligging Indeling, hobbykamer, garage, L-vor- mige woonkamer (58 m2), studeerka mer, tochtportaal, badkamer met dou che, 3 ruime slaapkamers, woonkeu ken, badkamer met bad. 1e Verdieping: 2 slaapkamers, badkamer met douche. Uitermate fraai gelegen pand met zwembad 8 x 4 m, royale bergzolder Vraagprijs f635.000,- k.k. Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 b.g.g. 02155-12620 - 035-10335 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden, Tiel en Veenendaal. bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. Openbare commmissieverga- dering Woensdag 23 oktober, 20.00 uur, ge bouw gemeentewerken, Lange Brink- weg: Commissie Welzijnsplanning. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren (tel. 22555) welke agenda punten aan de orde komen. Verder kan men alle informaties krijgen over de mogelijkheid om van het spreek recht gebruik te maken tijdens de ver gadering. Hinderwet ontwerpbeschikking Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage het ontwerp van de be schikking van Frye International, Weteringpad 11 te Soest, voor de vervaardiging van computerschrijflint en het samenstel len van cassettes op het perceel Wete ringpad 11 te Soest. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 7 november 1985. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. S BAR EETCAFE S Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Woensdag 23 oktober Stamppot zuurkool Donderdag 24 oktober Kalfslever Vrijdag 25 oktober Rollade garni Maandag 28 oktober Verse worst met bloemkool Dinsdag 29 oktober Gevulde schnitzel Woensdag 30 oktober Haché Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. De in het kader van een onderzoek door de politie gemaakte videobeelden van de bestrijding van de vogelkers met het chemische middel "Roundup" kan nog niet aan de raadsleden en de pers worden vertoond. Ook de rondgang langs de plekken, waar personeel van de dienst gemeentewerken gespoten heeft, is vorlopig uitgsteld. Volgens wethouder drs. J. Th. Oudemans komt dat omdat de mensen van de Algemene Inspectie Dienst (AID) verhinderd zijn hieraan deel te nemen. "En die willen wij er wel bij hebben," antwoordde wethouder Oudemans maandagmiddag op een vraag van Jan Visser (Progressief Soest). Wanneer de videoband wordt afgedraaid en wanneer de rondleiding kan plaats vinden kon de wethouder nog niet mee delen. "Ik dacht dat u dit met meer zorg tege moet zou treden," reageerde Visser daarop. Wethouder Oudemans, die zijn vakantie tijdelijk moest onderbreken toen de zaak in de publiciteit kwam, zei dat het hem zeer na aan het hart ligt. Zodra de mensen van het AID beschik baar zijn zal de belofte van het ge meentebestuur worden nagekomen, liet hij weten. Ook zei hij toe dat het College binnen kort met een rapport zal verschijnen over het gebruik van Roundup bij de bestrijding van vogelkers. Vandaag wordt de zaak in het College bespro ken. De provinciale recreatiecommissie is niet zonder meer bereid medewerking te geven aan de plannen om van het Soester Natuurbad een recreatiepark te maken. Dat bleek tijdens de vorige week gehouden vergadering van de commissie, waar deze zaak aan de or de kwam. De gemeente Soest zou het bad, waar van de exploitatie steeds zorgerlijker wordt en de gemeente een financieel blok aan het been wordt, willen verko pen aan een projectontwikkelaar. Die wil het bad overnemen en open houden voor het publiek. Dan moet er wel een mogeljkheid zijn in de directe omgeving van het bad een bungalow park te bouwen. Tot nu heeft de provincie zich verzet tegen deze plannen, omdat daarvoor teveel bos gekapt zou moeten worden. Tussen de gemeente Soest en de pro jectontwikkelaar is nu een compromis bereikt, waardoor minder bos - onge veer de helft - gekapt zou hoeven te worden. Het College van GS is bereid om dit plan te accepteren, omdat daar mee het bad voor een groot publiek behouden kan blijven. Dan zal de ge meente echter tegelijk moeten over gaan tot het saneren van enkele cam pings, die in de bosrijke natuur minder gewenst zijn. De gemeente heeft daar op positief gereageerd en wil ook de eigen gemeentelijke camping ophef fen. Bezwaar Daartegen is echter bezwaar van de gebruikers, die donderdag in de re creatiecommissie een protest lieten horen. Volgens woordvoerder Schuring is er geen sprake van een noodlijden de gemeentecamping", zoals in de stukken wordt geschreven. Volgens hem kan de camping zich best bedrui pen als er een paar plaatsjes meer verhuurd worden op hetzelfde terrein. Hij haalde aan, dat de gemeente van wege de overschotten op de exploitatie een paar jaar terug de tarieven heeft verlaagd en sindsdien niet meer heeft opgetrokken. Dan kan er ook geen spra ke zijn van een noodlijdende camping. Volgens Schuring wil de gemeente Soest de kampeerders uit Utrecht en omgeving al 25 jaar weg hebben: "Wij zijn nu het wisselgeld in de plannen van de gemeente om het bad te hou den. Die zaak moet echter niet gekop peld worden aan onze camping, waar de meeste van onze kampeervereni ging al jaren zitten" Moeite De statenleden hadden nogal wat moeite met het stuk van GS. P. van Baal (PvdA/PPR) zei dat er veel te weinig gegevens over tafel waren ge komen om tot een afgerond oordeel te komen. En dan nog kan de commis sie alleen het recreatie-aspect beoor delen, omdat de ruimtelijke orde- nings-procedure via de commissie ruimtelijk ordening geregeld moet worden. Dit omdat het plan afwijkt van het huidige streekplan en het in de maak zijnde nieuwe streekplan. Het VVD Open Huis over de invoering van de mini-containers, met name voor de etagewoningen en flats, heeft tot een beter begrip beleid voor de problemen die met die invoering te maken hebben. Onder leiding van fraktievoorzitter Bert Krijger werd gesproken met vertegenwoordigers van de Huur dersvereniging Soest/Soesterberg, de KLM-flats, de Veenbesstraat en andere belanghebbenden. Een be langrijke rol werd tijdens de bijeen komst vervuld door de heer Brune- kreef, directeur gemeentewerken, en de heer Oudemans, wethouder van be drijven en personeel. Twijfel werd door de vertegenwoordi gers uitgesproken over de optimisti sche verwachtingen van de gemeente over de voordelen, ook in financiële zin, van de afvoerverwerking. De ver wachte hoeveelheid afval, met daarin minder restanten van plastic huisvuil- zakken, zou volgens de sprekers nau welijks veranderen. Erger nog, die afvoer zou alleen maar problemen op leveren voor de klanten van de ge- meentereininging. Immers, de gemak kelijke plastic zak, die wekelijks wordt opgehaald, wordt voor velen in flats en etage woningen, vervangen door een ver weg geplaatste container. Daarbij is het te verwachten dt de flatbewoners of bewoners van appartementen de plastic huisvuilzak gewoon zouden moeten blijven gebruiken. "Men gaat nu eenmaal niet met een klein pe daalemmerzakje naar de verzamelcon- tainer. Als je een gebroken eierschaal daarin hebt, scheurt het zakje onder je handen en heb je de rotzooi in de gang." In een reaktie gaf de heer Brunekreef aan dat de containers die bij de flats geplaatst worden, meerdere malen per week worden gelegd. Daarbij mag niet vergeten worden dat het "aanbieden van het huisvuil" niet meer is gebonden aan een verpakking als de gekeurde KOMO-zak. Ook in bood- schappentasjes van AH, V&D of C-1000 kan men huishoudelijk afval in de verza- melcontainer gooien. Voor de gemeente is dat toch een voordeel, omdat de milieu minder vriendelijke KOMO-zak moei lijker te verwerken is in het kompost- bedrijf. Opmerkingen over de grote 240 liter container bij huisjes met bejaarde be woners zonder tuin, werden niet direkt weerlegd. Logisch zouden de sprekers het vinden als in die situatie de kleine 120 liter mini-container zou worden aangeboden. In de praktijk werd ech ter geconstateerd dat dat in eerste in stantie óók de 240 liter werd. Echter, deze "schoonheidsfoutjes" in het over leg kunnen worden weggewerkt. Dat is de oprechte bedoeling van de gemeen te. Als men de eigen, dus persoonlijke situatie aankaart, kan men een kleine container krijgen. Met name de Huurdersvereniging Soest/Soesterberg bepleitte aandacht voor de zogenoemde "sneeuw- en ijsre- geling". Bij winterse, Nederlandse om standigheden kan de bereikbaarheid van de verzamelcontainer nogal eens moeilijkheden opleveren. Ir. Brune kreef, directeur gemeentewerken, gaf echter aan dat de bereikbaarheid ook voor het gemeentepersoneel zelf van belang is. Een goede bereikbaarheid is dan ook te verwachten. Tevens gaf de huurdersvereniging aan dat men op financieel terrein van de gemeente e- nige toekomendheid verwachtte. Im mers, volgens de huurdersvereniging is de besparing voor de flatbewoners (of ruimer gezien de etage-bewoners) de plastic huisvuilzak voorlopig onmis baar. De besparing die voor eenge zinswoningen op zou kunnen gaan, is niet bereikbaar voor hen. Met klem verzocht de huurdersvereniging dan ook bij de vastelling van de tarieven reke ning te houden met die niet bereikbare besparing t.o.v. de plastic huisvuilzak. Wat dat laatste verzoek betreft zou de Huurdersvereniging in de raad wel eens op sympathie kunnen rekenen. Hoewel de VVD-fraktie zich niet ter plekke kon uitspreken over dit verzoek, kan een en ander wel meespelen bij de aanloop voor de verkiezingen. Met name CDA en PvdA zullen best willen proberen om de kosten voor de mini-container bij de gemeente te leg gen. Dan kan dat via bezuinigingen door dezelfde burger, die geen verho ging kreeg voor de afvalstoffenheffing, alsnog betaald worden. Inbraak De Beaufortlaan Bij een inbraak in het bedrijfspand van de firma S. aan de De Beaufort laan in Soestduinen wist de onbekende dader het pand via een dakkoepel bin nen te dringen. Omdat op dat moment het alarm in werking trad moet hij de benen hebben genomen en door een zij deur zijn gevlucht. De politie trof hem in elk geval niet meer aan. Er wordt vooralsnog niets vermist. Auto's zwaar beschadigd bij aanrijding Doordat zijn wagen bij hevig remmen op het natte wegdek op het kruispunt Steenhof f straat/Dal weg niet op tijd tot stilstand kon worden gebracht, botste de 22-jarige R. J. v.d. G. uit Soest in het weekeinde tegen de voor hem rij dende M. v.d. B, eveneens 22 en af komstig uit Soest. De bestuurders bleven ongedeerd maar de auto's wer den zo zwaar beschadigd dat de ken tekenbewijzen werden ingevorderd. Bromfietser gaf naam van vriend op De politie ontdekte vorige week dat een 13-jarige jongeman uit Soest, die on langs werd aangehouden op een brom fiets zonder remmen, een valse identi teit had verschaft. Om zichzelf drie jaar ouder te laten lijken had hij de naam van zijn 17-jarige vriend opge geven. Dat kwam aan het licht toen de politie zich bij de andere jongeman vervoegde. Veel mensen hebben een leesbril nodig en meestal ontstaat de behoefte daar aan rond het vijf-en-veertigste levens jaar. In de verte kan men vaak alles nog goed zien, maar dichtbij wordt het moeilijker. Op een gegeven moment moet die leesbril er dan toch komen, want anders moet men een krant of boek met gestrekte armen lezen, of er ger nog: steeds aan een ander vragen "wat er staat". Daarnaast zijn er ook velen die moeite hebben met kijken op afstand, ook op veel jongere leeftijd. Voor hen is er de verte-bril. Twee brillen of een bril met halve maantjes? Gelukkig hebben wetenschap en optiek deze problemen opgelost. Maar lasti ger wordt het als mensen tegelijk een verte-correctie en een leescorrectie no dig hebben. Dan hebben ze eigenlijk twee brillen nodig. Omdat het steeds op- en afzetten van brillen echter zo hinderlijk is, nemen ze liever een bril met bifokale glazen (halve maantjes), waarbij het onderste deel van het bril leglas voor het lezen dient. Een praktisch nadeel van de bril met bifokale glazen is dat deze alleen be stemd is om te lezen en om veraf te zien. maar niet voor de tussenliggende afstanden. Deze tussenliggende afstan den geven daarom nog wel eens wat problemen. Omdat men het hoofd moet bewegen om door het juiste lensdeel te kijken, hebben mensen met een halve- maantjesbril vaak moeite met bijvoor beeld stoepranden en het afgaan van trappen. Bovendien is het dilwijls hin derlijk, dat er een abrupte sterkte-o vergang is van het ene glasdeel naar het andere, de zogenaamde beeld sprong. Multifocaal brilleglas biedt uitkomst De wetenschap en de optiek-indus trie hebben hiervoor een afdoende oplossing gevonden. De Franse pro ducent Essilor slaagde erin om een brilleglas samen te stellen voor elke kijkafstand. "Varilux" heet dat glas. Het is zo geslepen dat de sterkte heel geleidelijk oploopt van verte-sterkte naar lees-sterkte. Een prachtvinding want nu is het mogelijk om met één bril moeiteloos te lezen, veraf te zien én elke afstand daar tussenin. Tevens is het een fraai ogend glas, want halve maantjes komen hier hele maal niet meer aan te pas, waardoor het gezicht er meteen een stuk jeugdi ger op wordt. Deskundige toepassing door Van Essen Van Essen Optiek weet wat Varilux is en heeft de goede apparatuur om het in elk individueel geval goed aan te passen. In veel gevallen, als de oogarts of opticien een lees- en/of verte-sterkte voorschrijft, is dit glas de ideale op lossing voor het hele kijkprobleem. Ook van belang is nog te vermelden, dat Van Essen de garantie kan geven dat het om de echte Varilux-glazen gaat, omdat alle Varilux-glazen verge zeld gaan van het certifikaat van echt heid. En wat voor velen bijna net zo zwaar telt als de praktische voordelenhet is prettig dat dit brilleglas ook in elk mo dieus montuur te monteren is. Varilux is er in vele uitvoeringen, zoals o.a. in zelfkleurend glas en in lichtge wicht kunstof in vele modieuze tinten. Bij Van Essen Optiek, Zuidpromenade 15. In die geest spraken ook de staten leden H. Potman (D'66), J. Bos (RPF/ GPV) en W. Steengracht (VVD) zich uit. Van Baal zei overigens wel be reid te zijn mee te werken aan oplos singen, waardoor het zwembad te redden is. Om die reden zei het statenlid J. Ger ritsen (CDA) schoorvoetend akkoord te gaan" met de stellingname van GS ten gunste van dit projekt. Gedeputeerde G. van Wijnbergen be loofde bij een volgende vergadering wat meer concrete informatie op tafel te brengen. Tenminste bij Van de Ven's Boekhan del Soestdijk, middenin de winkelkring, naast Reisbureau Gerth. In de snuffel- kelder ligt daar weer al dat heerlijks uitgestald in grote en minder grote stapels; dan is het weer uitzoeken ge blazen tussen al die uitgeversrestan ten, speciale produkties en directe im- portboeken. En dat alles als vanouds tegen bodemprijzen! Of uw voorkeur nu uitgaat naar het betere kunstboek, de gezellige roman, het handige hand boek, de interessante verhandeling of de echte literatuur... het is er alle maal. Letterlijk te veel om op te noe men. Er is slechts één beperking: het beschikbare aantal per titel. De erva ring leert dat sommige titels snel zijn uitverkocht. Dus kom snel even kijken, en bedenk dat Uw buurman meeleest, (adv. w Zojuist ontvangen! Wijd model met bandplooi A Wijd m ir» Ho Islc in de kleuren kobalt, cyclaam, groen, lichtgrijs vanaf v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Peter nogmaals gehuldigd. Maandagavond had in het St. Jozephgebouw een vergadering plaats der R.K. Kiesvereeniging. Na opening op de gebruikelijke wijze nam de w.n. voorz., de heer Hom, het woord en sprak eenige zeer waardeerende woor den tot het oud-lid van den raad, den heer P. v. d. Bremer. Als blijk van waardering voor hetgeen de heer v. d. Bremer tijdens zijn 40-jarig raads lidmaatschap voor de Katholieke zaak heeft gedaan, bood spr. hem namens het betuur der R.K. Kiesvereeniging een fraai rookstel aan. Op de hem eigen wijze dankte de heer v. d. Bremer voor de woorden tot hem gericht. Hierna had de verkiezing plaats van den voorzitter der R. K. Kiesvereeni ging, alsmede van twee bestuursleden, wegens bestaande vacatures. Na herstemming tusschen de heeren Koenders en Koelink werd de heer Koelink tot voorzitter gekozen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Koenders en J. Hilhorst. Van de rondvraag maakte "Pefer" gebruik om, nu hij zoo'n mooi stelletje heeft gekregen, de aanwezigen uit te noodigen, even bij hem te komen "op steken", waaraan allen gaarne voldeden. Bekroond. Op de Intern. Wereld Pluim veetentoonstelling te Brussel heeft de heer Th. A. Janssen alhier 3 eerste prijzen behaald met zijn inzending konijnen. Een i mooi succes Diefstal van Rijwielbelastingmerken In verband met de herhaalde klachten, welke bij de politie alhier binnen- kwamen, over diefstal van rijwielbelastingmerken, werd door de politie een nauwkeurig onderzoek ingesteld, met het resultaat, dat dezer dagen werd aangehouden de 14-jarige J. M. v. d. B. alhier, die o.a. bekend heeft een rijwielbelastingmerk te hebben ontvreemd van een fiets staande tegen de buitenmuur van een bewoonde villa aan de Waldeck Pyrmontlaan al hier. Het onderzoek in deze zaak wordt nog voortgezet, waarna proces-verbaal zal worden opgemaakt. Arbeidsbeurs. De stand op 23 Oct. 439 werkzoekenden w.o.31 metselaars, 59 opperlieden, 52 grondarbeiders, 67 losse arbeiders, 31 schilders, 33 tuinlieden, 22 tim merlieden, 13 chauffeurs, 17 kantoorbedienden, 10 landarbeiders, 9 stucadoors, 5 slagers, 3 voegers, 8 vertegenwoordigers, 7 dienstboden, 3 werksters, 6 monteurs, 5 loodgieters, 3 fitters, 3 metselaars, 3 drukkers. '■'■■■f- Varilux glazen hebben zowel een leessterkte als verte- sterkte èn een geleidelijk oplopende sterkte daar tussenin. Met uiterste precisie geslepen tot één ononderbroken geheel. Op elke kijkafstand krijgen uw ogen dus de juiste correctie. Dank zij Varilux van Essilor hebt u goed zicht op elke afstand. En lost u met één bril uw kijkproblemen op. CSSILOR KIJK UIT Kom even langs voor A.N.W.B. oogmeting ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874

Soester Courant | 1985 | | pagina 5