'brd SoVoCo-dames nemen revanche CES erken SPLINTER EEMLAND B.V. PAGINA 14 WOENSDAG 30 OKTOBER 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 iings)pak Z '49:1-3 ITBAL- ÏGRAMMA Trekking loterij Eldorado uitgesteld Onderling springconcours manege 'Eldorado' groot succes RUITERSPORT 6 Soester equipes Rally-Sprint in 2e AMAC AUTOSPORT SoVoCo-Nieuws BOWLING WBSV1 redelijk succesvol Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST - TEL. 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 Trainingspakken voor Soester hockey-meisjes Heren MHC Soest nog steeds zonder puntenverlies HOCKEY Pijnenburgcross opnieuw suksesvol ATLETIEK Rommelmarkt A.V.Pijnenburg Nieuw schaatsseizoen Eemland schaatsers SCHAATSEN TAFELTENNIS Shot 2 houdt koploper Swift op 5-5 DAMMEN Nederlaag DVSB reserves BADMINTON Selby's Regio toernooi groot succes Beukendal De Bunt De Borg HANDBAL BDC in tweede helft naar verlies16-24 Dames 1 BDC-VZV6-11 Biljarten, is dat nou sport? Heren volleyballers verliezen onnodig in Utrecht Alleen het eerste damesteam van So VoCo behaalde afgelopen weekend de volle winst. Het tweede damesteam verloor met 3-2 in Wychen. Dames 3 en 4 wisten hun wedstrijd met 3-2 te win nen. Het eerste herenteam stelde te leur door in Utrecht met 3-2 van de ge lijknamige club te verliezen. Revanche op Isala Het eerste damesteam van SoVoCo heeft zich, door de overwinning op het Deventer Isala, aan de kop van de ranglijst in de tweede divisie geplaatst. Toch kwam de overwinning niet zon der moeite tot stand. Vorig seizoen ver loor SVV nogal verrassend met 3-0 van Isala. In het begin van de eerste set zag het er naar uit dat SoVoCo het heft ste- l| vig in handen zou nemen en houden. Bij de stand 6-6 stokte de aanval van de Soester dames, de verdediging maakte i iets te veel fouten, die moeizaam ver kregen opslag werd niet benut en de setwinst ging met 8-15 naar Isala. Maar daar is het dan ook bij gebleven, met scherp geslagen serves, welge mikte plaatsballen en een zeer attent verdedigende Jenneke van der Wal en Renate Smits werd de tweede, derde en i vierde set met resp. 15-12, i5-2(en 15- 10 gewonnen. Zes punten uit twee wed strijden een mooi resultaat. Trivos te sterk De SoVoCo-reserves hebben het tegen Goos van der Wilt mens het jeugdbe de heer Alblas in de >oor deze bijzondere eggenoot Schoonen- n nadat andermaal achtoffer geworden i rust en speelde de voorzet van Pieter Noordam werd het ht succes voor de de streekderby te- imersfoort op het ntmoeting op het le Eemweg begint nber: >3 5-VVZ 3 3 /er 4 orst !-SEC2 EC3 ïes2 iles 4 4 m 5 !-SVP 2 loesterberg 3 /ijk 3 5 ig 4 st 10 wen Vooruit 9 ïeel e Boys 2 erg 3 !C5 n 6-SEC 6 ïrg DW6 Trivos uit Wychen heel lastig gehad. Gedurende de eerste twee sets kwamen zij geen moment in hun nor male spel. Opslag, pass en aanval, het wilde van geen kant lukken. 15-8 en 15- 6, een duidelijke 2-0 achterstand. In de derde set liep het wat beter, zeker door het toedoen van Ineke Remkes. Zij was het die de ploeg op het goede spoor zette en met harde klappen en handige tikjes het ritme van Tri vos verstoorde. 15-17 winst voor SoVoCo. Ondanks een verscherpte blokkade wist Ineke Rem kes ook in de vierde set de tegenpartij te verschalken: 16-18. In de beslissende vijfde set nam SoVoCo, net als vorige week tegen Armixtos een veilig lijken de 8-2 voorsprong. Dit keer lukte het niet de wedstrijd winnend af te sluiten. Met 15-11 werd deze set en daarmee de wedstrijd met 3-2 verloren. Eerste winst voor SoVoCo 3 Het derde damesteam van SoVoCo speelde zijn eerste competitiewed strijd. De jeugdige Soesters moesten het opnemen tegen SVH uit Hoogland. Een wedstrijd met twee gezichten. De eerste set winnen met 15-1! Om de twee volgende te verliezen met 11-15 en 8-15. In de vierde set was er toch niets te merken van enige teleurstelling. Fel trokken de Soesters van leer om na 11 minuten de set winnend af te sluiten met 15-2. En om te bewijzen dat die winst geen toeval was herhaalden zij dat in de beslissende vijfde set, weer 15-2. Een goede overwinning met 3-2. Ook het vierde damesteam leverde een De trekking van de loterij die in het kader van de aktie "help de jeugd van Eldorado weer in het zadel" is georganiseerd zal niet op 1 november a.s. plaatsvinden, maar is uitgesteld tot l mei 1986. Aanvankelijk was de trekking gepland gelijktijdig met de opening van de nieuw te bouwen manége van het ruitersportcentrum op een terrein aan de Bosstraat, naast het kinderdagverblijf'De Blauwe Vogel" De aanvang van de bouw is echter vele maanden vertraagd door bezwa renprocedures bij gemeente, provincie en Raad van State. Nu alle bezwa ren tot in hoogste instantie ongegrond zijn verklaard, verwacht het Eldora do-bestuur eind november te beschikken over ale benodigde vergunningen, waarna de bouwopdracht kan worden verstrekt. In verband met de winterperiode is de officiële opening van de nieuwe manége nu vastgesteld op 1 mei 1986. Reeds gekochte loten blijven geldig. Voor diegenen die hun kans op geluk willen vergroten, bestaat nog de mogelijkheid loten aan te schaffen. De jeugd van Eldorado is gaarne bereid extra loten te verkopen. Zoals bekend krijgt de ruiter die het grootste aantal loten verkoopt van Eldorado een pony. Onder het motto: "Help de'jeugd van 'Eldorado' weer in het zadel", organi seerde de Stichting Ruitersportcen trum Eldorado j.1. zondag een groot springconcours, waarvoor ruim honderd deelnemers (sters) in de diverse rubrieken zich hadden opgege ven. De jury berustte in bekwame han den bij' Olga Wit. Om 9.15 uur beten de jongste amazones en ruiters het spits af over een par cours van 40 cm. Van deze groep wist een achttal de barrage te bereiken. De einduitslag was: 1. Renate van Es met Shita; 2. Yvonne Butzelaar met Bartje; 3. Eugène Theunissen met Gin- ger; 4. Charlotte Sporenberg met Foxy 5. Caroline Smits met Meave. Na de prijsuitreiking en het gebruike lijke ererondje was het de beurt voor de rubriek 60 cm. Hiervoor had zich een 50-tal combinaties in laten schrij ven, waarvan er 21 de barrage haal den. Hoewel door de prima organisatie alles vlot verliep, duurde het toch tot half twee voordat de jury de onder staande prijzen uit kon reiken 1. Cintia Cornelissen met Silver; 2. Wil- ma de Ruig met Bartje3. Patrick Zoe telief met Wendy: 4. Mieke Zoetelief met Wendy: 5. Aniek Westrink met Beauty. Ook voor de rubriek 80 cm bestond grote belangstelling. Circa 30 combina ties streden met verve om de hoogste eer. Na een barrage met 14 deelne mers (sters) wisten de volgende com binaties de eerste drie plaatsen te be zetten: 1. Mark Küh met Bruno2. Patrick Zoe telief met Wendy; 3. ex equo: Jolanda Butzelaar met Baron en Miranda Vos- kuylen met Pastor. De stemming zat er inmiddels als van ouds weer in en het publiek in de over volle foyer en het leslokaal genoot met volle teugen van dit hippisch gebeuren. Met spanning werd er uitgekeken naar de rubrieken van 1 m en 1.10 meter. Van de 22 combinaties reden er maar liefst 10 een foutloos parcours. Er werd stijlvol en gedurfd gereden. De uitslag van deze 1 m rubriek was 1. Wilma de Ruig met Kiki; 2. Yvonne Hartman met Ivanhoe; 3. Petra Schou ten met Tomboy. Nadat de hindernissen tot 1.10 m ver- Help de jeugd van "Eldorado" weer in het zadel. hoogd waren, konden de laatste amazo nes en ruiters laten zien waartoe ze in staat waren. Het werd een ware happe ning. De foyer was in extase. Vooral de barrage, waar de tijd een beslissende rol speelt, was spectaculair. Na een zeer spannende strijd mochten de vol gende combinaties voor de jury ver schijnen en de prijzen in ontvangst nemen: 1. Simone Sukel met Star of Shiwah; 2. Jolanda Verdoes met Ulec3. Ton van Bakkum met Diablo. Om half zes was het feest ten einde. Belangstellenden wordt nog medege deeld, dat er op 24 november a.s. weer spring- en dressuurwedstrijden voor paarden en ponies gehouden zullen worden. Voor degenen, die in de springsport wat meer wedstrijd-ervaring op willen doen bestaat er de gelegenheid om één maal in de veertien dagen op vrijdag avond tegen een kleine vergoeding op een parcours te komen oefenen. Omdat in 1986 het ruiterbewijs ver plicht wordt gesteld, start manege El dorado binnenkort weer met de oplei ding hiervoor. Kandidaten kunnen zich opgeven aan de manege. 110 Deelnemers maakten rich zaterdag gereed voor de strijd om de hoogste plaatsen in de AMAC rally-sprint in 't Harde, meetellend voor het Nederland Ftally-Sprintkampioenschap. 6 Soester Rallyteams waren voor deze 50verharde en 50% onverharde proef naar 't Harde gekomen, waaronder de equipes Burger/Reurings, v. d. Meer/- Metlink en de debuterende equipe Bos/Roeland. De klassementsproef moest 4 keer ver reden worden waarna het totaal aantal seconden de winnaar aanwees. Doordat de proef half onverhard was, werd veel van mens en materiaal ge- vergd. 32 Equipes reden niet alle 4e proeven uit door motordefecten of andere materiaalpech. Eén equipe kwam op het terrein bij de niets ver goedende bewoners en ramde het huis. De auto was total-loss. Onder de 6 Soester equipes waren jam- riergenoeg ook uitvallers. De debuterende equipe Bos/Roeland viel in de 3e proef uit door motorpech na in de 2 eerste proeven op één na de snelste tijd te hebben gerealiseerd. De ook debuterende equipe Gros/Koe link werd in de 2e proef getroffen door een defekte ontsteking. Bet bekende mixed team Abbring/- Artha de Beaufort, reed wel de proef uit en behaalde een 47e plaats. Geen geluk was er voor de formatie Ton Burger/Reurings. Tijdens de 3e proef liep de motortem- paratuur zó hoog op dat zij gas terug moesten nemen. Met een 48e plaats moesten ze genoegen nemen. Ook Frans van Leer en Reinout Vogt werden door pech geveld. Ad v. d. Meer en de debuterende navi gator Frank Meilink vergallopeerden zich in de 2e proef maar na een goede 3e en 4e proef realiseerden zij een 18e plaats en behielden de le plaats in de stand voor het Nederlands Rally- Sprintkampioenschap in hun klasse. Jongens stalen shag en sigaretten De politie heeft vorige week twee jon- gens uit Bilthoven aangehouden die zich hadden schuldig gemaakt aan de diefstal van veertien pakjes shag en sigaretten uit een supermarkt aan het Nieuwerhoekplein. De 14-jarige M. S. en de 13-jarige D. van O. beide uit Bilthoven, kregen een ernstige schrob bering. Bij hun woonadres werd van de buit nog een gedeelte teruggevonden. goede prestatie. In Nijkerk werd NVC met 3-2 verslagen. En dat terwijl SoVo Co niet over bassisspeelster Ivonne v. d. Wijngaard kon beschikken. Vijf pun ten uit twee wedstrijden betekent voor lopig een fraaie tweede plaats in de dis trictsklasse. Utrecht verrast SoVoCo-heren Teleurstellend noemde trainer/coach Fred Kuipers het resultaat van de wed strijd tegen Utrecht. "Dit was nou een wedstrijd die je naar je hand had kun nen en moeten zetten." Maar het pakte heel anders uit. Een 2-0 achterstand na goed drie kwartier spelen stond er op het scorebord. En de ploeg draaide niet. Matig tot slecht spelverdelen, traag verdedigen kortom niets wees op het feit dat de ploeg zich in de afgelo pen weken goed had kunnen voorberei den.: Gelukkig wist Kuipers zijn man nen nog bij de les te krijgen en werd de derde en vierde set gewonnen. Maar daarmee was de koek op. Verlies van deze set bracht de winst bij een matig Utrecht. SoVoCo-heren zullen in de komende weken uit een ander vaatje moeten tappen; twee punten uit drie wedstrijden brengt ze nu al in de onder ste regionen van de derde divisie. Een plaats waar ze beslist niet thuis hoort. Nieuwe kleding SoVoCo Op een enkele speler na beschikken de leden van SoVoCo, de Soester Volley bal Combinatie, over een geheel nieuw tenue. Het in kobaltblauw uitgevoerd shirt en broekje met een donkerblauwe bies en donkerblauwe cijfers geven de teams een fris en vrolijk aanzien. Com plimenten voor de kledingcommissie. Jeugd ook in het nieuw De gehele jeugdafdeling van SoVoCo is ook in het nieuw gestoken. Een blauw grijs T-shirt met cijfers die je niet over het hoofd kunt zien en een donkerblauw broekje. Ziet er prima uit en na het rood-wit en oranje-zwart een hele nieu we volleybalkleur in Soest. Nog meer kleur Bij het volleyballen zijn nog meer kleu ren in het spel. Sinds kort wordt de scheidsrechters opgedragen gebruik te maken van gele en rode kaarten. Wat betekenen die kaarten. Een gele kaart voor een team/speler betekent: hou ie gedeisd makker, ik heb je in de gaten. Bij een herhaalde overtreding krijgt de speler/team een rode kaart. Dat betekent dat de andere partij, of wel het recht van opslaan krijgt of, als ze aan opslag zijn, een punt krijgt. Krijgt een speler een tweede rode kaart gedurende de set, dan moet hij gewisseld worden en mag in die set niet meer meespelen. Wedstrijd van de week Morgen, donderdag 31 oktober, speelt het vierde damesteam van SoVoCo tegen Almere in Sporthal Beukendal, aanvang 19.45 uur. Het vierde damesteam van SoVoCo is een echt product van de fusie tussen Olympia en SVV. Vier ex-SW-ers en drie ex-Olympianen en één nieuwko mer -vormen het teahl dat goed pres teert in de districtsklasse van de Ne derlandse Volleybal Bond. Ivonne v. d. Wijngaard is een van de belangrijke pionnen in het team van trainer Wim Boekestein. Zij ontbrak zaterdag j.1. in de wedstrijd tegen NVC. Yolanda Ravelli en Dicky Kuivenhoven zijn de spelmakers terwijl Annette de Leede, Bianca Schwitzner, Marijke van Schaf - felaar, Adèle Schouwink en Annemieke de Jong moeten zorgen voor de nodige aanvallen via de vleugels. Tegenstan der Almere heeft één punt minder dan SoVoCo 4 zodat een spannende wed strijd verwacht kan worden morgen avond in Beukendal. Terug van weggeweest Na afwezigheid van enkele maanden is good-old Gerard van der Wal weer te rug. Met groot verlangen kijkt trainer Fred Kuipers uit naar het moment waarop hij het "Kanon Van der Wal" weer in stelling kan brengen in het eer ste herenteam. Naast de slagkracht van Hans Werner is de terugkeer van Van der Wal een welkome aanvulling voor het SoVoCo-heren-team. Na promotie in het vorige seizoen is het team Doppenberg Assurantiën van de Wedstrijd Bowling Vereniging Soest, bestaande uit J. v. d. Graaf. B. J. Schu- rink, L. v. d. Staak en J. v. d. Vegt, ge start in de ere-divisie van de huis- leaque Zeist. Op maandag 21 oktober j.1. is de eerste van de vier te spelen periodes van ne gen wedstrijden afgesloten en behaalde het team een goede 5e plaats van de tien deelnemende teams. De onderlinge verschillen in de einduit slag van de le periode waren gering. Voor de laatste wedstrijdavond kwa men vier teams nog in aanmerking voor de eerste plaats. Ondanks een 4-1 overwinning van WBSV op het op dat moment op de le plaats staande team Lagerveld, kon door de goede resulta ten van de andere hooggeplaatste teams niet in het klassement gestegen worden. In het klassement neemt het team met 24 punten scratch-pinfall 18290 en een team gemiddelde van 169.3 de 5e plaats in. De persoonlijke gemiddelden, met daarachter het aantal 200-games en de hoogste game, zijn: Jos van der Vegt: 176, 5, 213; B. J. Schurink: 177, 5, 216; Jacq. van der Graaf: 159, 1, 201; Leo van der Staak164,1, 220. Soester Bowling Bond Uitslagen speelavonden 21 en 22 okto ber: Maandag: King's Palace-Muppets5-0 Tryers-deBaanbrekers: 0-5 SOBS-Heen en Weer4-1 La Grande Bouffe-Formatieteam0-5 Turtles-Thunderballs5-0 Lucky Girls-Zootje3-2 Dinsdag: A Team-Pino: 5-0 Nobody-The Pipers0-5 Laatbloeiers-Ketel 10-5 't Juk-Gremlins4-1 TZN-'t Trio: 1-4 HAM-Dexcrest: 4-1 Foto: Goos van der Wilt Meisjes Al van de MHC Soest, uitko mend in de 2e klasse, heeft onlangs nieuwe trainingspakken ontvangen van het bedrijf Dutch Courier Services uit Amsterdam. Dat de pakken motiverend werken bleek in de voorcompetitie, waar goede wedstrijden werden gespeeld. Zater dag j.1. werd weer, onder het oog van de trainer/coach Ilonua Slis, met 4-1 gewonnen van SCHC A2 uit Bilthoven. De meisjes streven ernaar in hun klas se kampioen te worden. De eerst volgende wedstrijden zijn uit-wedstrijden tegen Gooische Al en Maarn Al op resp. 2 en 9 november en een thuiswedstrijd op 16 november tegen Kampong A2. Zondag j.1. moest het eerste herenteam van Soest aantreden tegen de nummer vier van de ranglijst, Fletiomare dat reeds op zeven punten achterstand stond. In een zeer rommelige en ru moerige wedstrijd is Soest er toch in geslaagd beide punten binnen te sle pen. Soest was gedurende de gehele wed strijd de betere ploeg, maar kon in de eerste helft enkele goede kansen niet in doelpunten omzetten. Zodoende was de ruststand 0-0. De tweede helft had meer te bieden. Reeds na tien minuten spelen rondde Hans van Loon een afgeschoven straf- corner goed af. Nadat bij Fletiomare de laatste man voor vijf minuten uit het veld gestuurd'Was, werd de voor- Sprohg doói1' één s^ï'ttérend doelpunt" van Alichiel Weverink tót 2-0 verhoogd. Tien minuten voor tijd wist Fletiomare de achterstand door een goed genomen strafbal tot 2-1 terug te brengen. De laatste vijf minuten moest Soest zijn voorsprong met slechts negen spelers verdedigen, omdat twee van zijn spe lers tegelijkertijd voor vijf minuten uit het veld gestuurd waren. Soest wist echter d.m.v. een door Kasper Walet genomen strafbal toch nog te scoren. Door deze 3-1 overwinning is Soest voor de achtste opeenvolgende keer zonder puntenverlies gebleven. Uitslagen senioren: Hl-Fletiomare3-1; H2-Kampong 5: 2- 1JI3-SCHC 4:2-1; H4-Loenen 4:2-1; Vet. A-Voordaan B 2-2; Vet. B-Leusden C 3-2; Vet. C.-LoenenB:4-l. Dl-Culemborg: 4-0; D2-SCHC 3:0-4; D3 Huizen 5:0-3; D4-Kampong II1-0. Jongens: Leusden Al-Soest Al: 2-1; Holestick Al- Soest A2: 2-1; Doorn Bl-Soest BI: 3-0. Geldermalsen Bl-Soest B22-4Be Fair B2-Soest B3: 3-1; Soest B4-Bunschoten B22-0Soest Cl-Gooische. C32-3 Weesp Cl-Soest C2 r 3-3Soest C3-Laren C5: 0-12; Soest Dl-Gooische D2: 7-1; Weesp Dl-Soest D2:6-2. Meisjes: Soest Al-SCHC A2: 4-1; Laren A3-Soest A2: 5-6; Kampong A4-Soest A3: 0-0; SCHC Bl-Soest Bl2-2Soest B2-Huizen B26-5Gooische B4-Soest B32-3Soest B4-Hilversum B5: 3-3; Soest Cl-SCHC C2: 3-1; Soest C2-Be Fair C3: 0-7; Soest Dl-Hilversum Dl: 2-3; Soest D2-Hilver- sum D40-3Soest D3-Woerden D21-0. De zeventiende Pijnenburgcross is af gelopen zondag weer een groot sukses geworden. Zo rond de 800 lopers en loopsters waren naar Soest gekomen om hun rondjes te lopen door de bossen van Pijnenburg. De recreatieafdeling van de AV.Pijnenburg had voor een nieuw parkoers gezorgd, waarbij de start en de finish op de eigen akkommo- datie plaatsvond. De deelnemers wa ren allen vol lof over het nieuwe trajekti dat duidelijk maakte dat Soest op na tuurgebied heel veel te bieden heeft. De deelnemers waren uit het hele land naar Soest gekomen, zodat ook veel aan promotie van Soest gedaan werd. Op de 2*6 km was Harold Gijtenbeek uit Amersfoort in de tijd van precies 10 min. het eerste terug. Hij werd gevolgd door Neals Strik uit Baarn en René Koster uit Huizen, beiden in 10.11. Johnny Johnson uit Amersfoort kwam op de 5 km het eerst over de finish in 18.09, gevolgd door Erik Kramer uit Amsterdam in 18.36 en Paul v.d.Brink van AV.Pijnenburg in 18.43. Op de 10 km zegevierde Gert de Ruygt van AV.Pijnenburg in 33.30, gevolgd door Jeroen Kramer uit Naarden in 33.41 en Erik Bos van AV.Pijnenburg in 34.46. Rok Strik won de 21 km (halve mara thon) in 1.13.01. De Baarnaar werd gevolgd door J.Hominga uit Weesp in 1.15.35 en J.v.d. Maat uit Bussum in 1.15.50. De 21 km dames was weer een AV.Pijnenburg sukses, want Henny Pot zegevierde in 1.44.09. Tweede werd hier Synt Klaver van Hellas Utrecht in 1.47.37 en drie en vier werden in 1.48.27 Marleen Brokweg en Andy Fransen beiden uit Hilversum. Het Rode Kruis uit Soest was weer present op verschil lende plaatsen langs de route om eventueel te kunnen ingrijpen. De A.V. Pijnenburg houdt zaterdag 21 december weer een grote Rommel markt en Kerstmarkt. De opbrengst van de markt wordt gebruikt voor de voltooiing van de atletiekbaan aan de Wieksloterweg, waar nog een en ander verwezenlijkt moet worden, zoals het aanbrengen van een toilettengroep en kleedruimte. Pijnenburg is dan ook op zoek naar spulletjes voor die markt. Stoelen, kasten, tafels groot en klein, speel goed, boeken, grammofoonplaten, snuisterijen, tassen, schoenen, kleding en aardewerk zijn allemaal artikelen die de atletiekvereniging kan gebrui ken. Elke zaterdag kan men de spulletjes tussen 11 en 12 uur inleveren in de grote hal van de firma Rademaker op de hoek van de Kostverlorenweg/Indus- trieweg. Door de week kan men de artikelen inleveren bij:fam.Schle- baum, Eikenlaan 2 (Soest-Zuid)fam. Van Ós, Middelwijkstraat 20 (Soest- Midden;fam.Boissevain, F.C.Kuyper- straat 9 (Soestdijk) ;fam Mol.W.Speel- manhof 43 (Klaarwater) ;fam. Van Zee, Ereprijsstraat 209 (Smitsveen) en fam. Van Dorresteijn, Luytenaarpad 55 (Overhees). Wanneer u spulletjes heeft, die bij u thuis gehaald moeten worden, dan kan dat ook. U kunt hiervoor elke dag na 19.00 uur kontakt opnemen met René van Zee, telefoon 11525 en het wordt direkt opgehaald. Vrijdagavond begonnen de Eemland- schaatsers aan hun nieuwe ijsseizoen. Arie v.d. Berg reed bij de junioren een persoonlijk record op de 3000 mtr. in 5.25.6 min. Bert v.d. Weerd noteer- bij de senioren een tijd van 4.40.4 min. Zondagmorgen waren de eerste 500 en 1000 mtr. wedstrijden voor de C-D- junioren. Chantal v. Esch reed een per soonlijk record op de 500 mtr. van 61.5 sec. De 1000 mtr. ging ook in een pers. record van 2.10.4 min. Michel Bosboom reed de 500 mtr. in 62.8 sec. De 1000 mtr. ging in 2.15.2 min. Andreas v.d. Kuit reed op beide afstan den een pers. record: de 500 mtr. in 1.3 sec, en de 1000 mtr. in 2.12.9 sec. Tommy Versteeg reed op beide af standen ook pers. records. De 500 mtr. in 66.5 sec. en de 1000 mtr. in 2.30.0 min. Robin Baltus idem dito op de 500 mtr. en kwam tot 57.6 sec. De 1000 mtr. eindigde ook in een pers. record van 2.02.6 min. Edwin Groeneveld reed beide afstan den in 46.7 sec. en 1.36.2 min. Zondagavond reed Henk Hagen een 3000 mtr. in 5.35.5 min., wat een pers. record betekende. Igor Zweers reed een pers. record op deze afstand en finishte in 4.50.4 min. Jolanda Los reed een 500 mtr. in 50.6 sec. en een 1500 mtr. in 2.46.7 min. Edwin Groeneveld wist zijn pers. re cord op de 500 mtr. weer scherper te stellen en eindigde in 45.2 sec. De 1500 mtr. in 2.23.3 min. leverde hem ook een pers. record op. Deze beide tijden zijn tevens nieuwe clubrecords. De afgelopen week is door de hoogste Shotteams boven vewachting gepres teerd. Het le herenteam hield in Til burg het sterke Luto op 5-5. Nog hoger mag het resultaat van het 2e herenteam ingeschat worden, dat koploper Swift uit Deventer een punt afsnoepte. In de hoogste afdelingsklasse won Shot heel knap van het sterke VEV2. Hem: Lu tol-Shot 1:5-5 Shot 2 heeft zich in Tilburg gerevan cheerd voor de smadelijke 2-8 neder laag van de thuiswedstrijd. Aanvanke lijk leek het opnieuw in de richting van deze score te gaan, maar ditmaal had Shot 1 een opmerkelijke eindsprint in huis. Na een aanvankelijke 1-2 achter stand, ging het Shotdubbel verloren waardoor het zelfs 1-3 werd. Ook de 5e partij was nog voor de Tilburgers maar daarna startte Shot een geslaag de inhaalrace. Door twee overwinnin gen van zowel Bart Lefel als René Daselaar en één winstpartij van Be rend Jonker wist Shot de vijf punten vol te maken. Shot 2- Swift 1:5-5 Nog belangrijker dan het winstpunt dat Shot behaalde was het vertoonde spel. Tegen koploper Swift uit Deventer werd niet alleen met zeer veel inzet gespeeld, maar was ook het spelniveau af en toe van uitstekend gehalte. Bert van Velzen boekte twee persoonlijke overwinningen. Ook Dirk Schuiling kon twee partijen in winst omzetten. Ger- hard Busch wist als enige te winnen van de Deventer kopman Jaap van Hummel. Shot 3- VEV 2:6-4 Shot 3 ontpopt zich als de revelatie van de hoogste afdelingsklasse. Als debu tant in de le klasse bezet men inmid dels een zeer knappe 2e plaats. Tegen het sterke VEV kende Shot een zeer voortvarende start en wist men tot ieders verbazing zelfs een 5-0 voor sprong te nemen. Daarna kwam VEV gevaarlijk terug tot 5-3. alvorens Edo Fransen het beslissende 6e punt kon laten aantekenen. Tafeltennis aanstaand weekend: Voor aanstaande zaterdag 2 november staat voor het le herenteam de thuis wedstrijd tegen Phoenix uit Delft op het programma. De wedstrijd begint zoals altijd om 17.00 uur. Toeschou wers zijn welkom in de Shotzaal aan de Heideweg. Het 2e herenteam speelt in Amsterdam tegen het zeer sterke Tem po Team 2. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot:Bart van der Wal. Dr.Schoone- beeklaan 4, tel:16261 en Jan van Asch, Vedelaarpad 14, tel: 19028. Overige uitslagen senioren: Poker Face 2- Shot 4:10-0, Nederhorst 1- Shot 5:8-2, Shot 7- Goodluck 6:7-3, de Hilt 2- Shot 8:0-10, Shot 9- Vitus 3:7-3, Huizen 9- Shot 10:9-1, Quick 15- Shot 11:3-7, Shot 12- VEV 9:2-8, Shot 13- Aaimeerspin 45-5, Tovo 1 -Shot 14 7-3, De Hilt 5-Shot 15: 6-4. Overige uitslagen jeugd: Shot 3- Good Luck 1:9-1,. Elan 1- Shot 4: 5-5, Shot 6^ Elajij36-4, ^e/ihon i-', Shot 5:5-5, Shot 7- VEV 1: 4-6^ Het tweede tiental dat Austerlitz op bezoek had, liet zich onnodig door deze vereniging inpakken. De uitslag 13-7 voor de gasten, was dan ook aan de ruime kant, maar door betere routine en meer spelinzicht zeker verdiend. J.Riewald liep al vroeg in een dam- combinatie, wat niet meer te herstellen was. T.van der Meer en M.Lambrechts gaven hun partij veel te gauw remise, wat hun tegenstanders graag accep teerde. Y. Luttik behaalde de enige overwinning, door een leuk typezetje. B.van Brummelen liet in tijdnood de winst duidelijk lopen en speelde onno dig remise, ook J.C. van der Leen zich na een goede wedstrijd toch nog ver rassen en verloor ook zijn partij. Het eerste tiental was vrijdag op bezoek in Bunschoten, dat voltallig deze sterke vereniging, die voltallig achter de borden plaats nam. Met de 10-10 uitslag konden beide partijen wel vrede hebben gezien enkele missers die aan beide zijden gemaakt werden. Zo stond G.L. de Bruyn in de opening al gauw een schijf achter, wat tegen een speler als B.de Harder funest is. De Bruyn dacht er anders over en haalde een damcombi- natie er uit wat gelijk winst opleverde. Ook van Klooster als invaller had niet over geluk te klagen: zijn tegenstander zag een moeilijke damzet over het hoofd. Even later deed hij zelf beter door met een ingewikkelde slagzet de partij mooi uit te maken. H.Oostenrijk en A.van Oosterom moesten de eer aan hun tegenstanders laten. C. van Oosterom liet de winst duidelijk lopen door een slecht eindspel. Met nog vijf remise partijen, waarvan J.den Os wel de meest overtuigende was werd de eindstand van deze zeer sportieve wedstrijd bereikt. Een heel weekend lang streden in sportzaal De Borg zo'n 60 junioren uit de regio om de hoogste prijzen in Selby's invitatie-badmintontoernooi. Het spelpeil van de deelnemers van de badmintonverenigingen Hoogland, Eemnes, Inside, KBVA.BVO'79 en organisator Selby was beduidend ho ger dan vorig jaar. De meest opvallen de spelers waren Frits Smink, Tanja Beier en Jeroen de Vooght, die zich drie keer voor een finale plaatsten. Voor Selby behaalde Inge Gruyters de beste prestatie door twee keer als eerste te eindigen. Na afloop van het toernooi, overhandigde toernooileider Sjaak van Ginkel aan de winnaars van de enkelspelen een fraaie Bondsspaar banksporttas. De andere winnaars ont vingen een platenbon en bloemen. Zaterdag 2 november 09.00-16.00 uur KVO/De Eemvogels 16.00-21.00 uur Red Stars basketbal Zondag 3 november 10.00-17.00 uur BDC handbal 17.00-22.00 uur MHC hockey Zaterdag 2 november 09.00-12.00 uur Badso badminton 12.30-21.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 3 november 09.00-18.00 uur Badso badminton 18.00-22.00 uur MHC hockey Zaterdag 3 november 09.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 3 november 12.00-15.00 uur Selby badminton 15.00-22.00 uur MHC hockey Na een goede le helft is BDC uiteinde lijk in de laatste 15 minuten overlopen door Fancom Bevo. BDC begon deze wedstrijd nogal stroef tegen haar onbekende tegenstander uit Limburg, maar na 10 minuten spelen wist zij een veldoverwicht uit te druk ken in een voorsprong van 2 punten, die de verdere le helft op het scorebord bleef. Ruststand 11-9. De 2e helft begon BDC in ondertal waardoor Fancom Bevo via 2 uitge speelde kansen langszij wist te komen. Dat Fancom Bevo uit een ander vaat je ging tappen was nu wel duidelijk. Via offensief verdedigen wist zij door breakouts BDC weg te spelen. Spora dische akties van BDC konden aan de eindstand van 16-24 voor Famcom Bevo niets veranderen. Merkbaar was het ontbreken van John Smeeing en Peter Stoelenga. Volgende week moet BDC naar Middelburg voor de zware wedstrijd tegen EMM. Zondag ontvingen de dames van BDC het sterke VZV uit 't Veld in sporthal Beukendal. De eerste helft typeerde zich door snelle aanvallen van de gasten, waarop BDC met goed funktio- nerend blok wel een antwoord had. BDC kreeg zelf aanvallend veel kansen maar slaagde er niet in die altijd af te maken. Tegenover vijf doelpunten van VZV stonden twee van BDC, gescoord door Thea Brunt en Bea van de Berg. In de 2e helft liet de formatie van Koos van de Deijssel feller en attenter aanvalspel zien, wat resulteerde in een aantal mooie doelpunten. Bea van de Berg werd tijdens een scoringskans aan de cirkel tweemal foutief afge stopt. De toegekende strafworpen wist Ria van Dijk te verzilveren. Heieen Schimmel maakte met een hoog sprongschot over het blok een doelpunt en Marijke Hoekstra wist na een eerste scoringspoging de terug komende bal alsnog in het doel te knallen. VZV zat ook niet stil. Via snelle breaks en harde afstandsschoten brachten zij de eindstand op 6-11. Nog vermeld moet worden dat Bea Beyer, keepster van de formatie, attent werk leverde (en borg stond voor vele reddingen). Volgende week volgt de uitwedstrijd tegen Winterwijk. Uitslagen BDC 26 en 27 oktober Welpen Neyenrodes 2 - BDC 2 7-0 Meisjes adsp. Nederhorst - BDC 2 14-13 Welpen Nieuwegein - BDC 1 13-4 Dames sen. Fideltas - BDC 2 12-4 Dames jun ASV-BDC2 3-17 Dames sen. ASV - BDC 3 10-7 17-4 9-9 19-16 6-11 16-24 10-8 4-19 BDC 1 - Bat/Seyst Dames jun. BDC 1 - HHC Heren sen. BDC 2 - Nieuwegein Dames sen. BDC 1-VZV Heren sen. BDC 1 - Fancon/Bevo Jongens pup. BDC-UDSV Meisjes pup. Voice - BDC Onbekend is onbemind! Een gezegde dat zeker opgaat voor de in KNVB-ver- band beoefende biljartsport. Hoewel Soest in de regio bepaald niet de kleinste gemeente is, telt datzelfde Soest merkwaardigerwijs, vergeleken met andere plaatsen, slechts een zeer bescheiden aantal bij de KNBB aange sloten biljartverenigingen. Was er een tiental jaren geleden nog een flink aantal bloeiende clubs, nu zijn de verenigingen "Soestdijk" en "Zon- neheuvel", met in totaal zo'n 30 biljar ters, de enigen die daarvan nog resten. Oorzaken van deze terugval zijn moei lijk aan te wijzen, maar belangrijk is in ieder geval wel dat de biljarttafels, uit veel café's verdwenen zijn. Daardoor komen de mensen niet zo snel meer in aanraking met het toch zeer plezierige biljartspel. Mogelijk ook timmeren de biljartverenigingen niet zo aan de weg, daarmee de populairiteit niet erg be vorderend. Eén ding is zeker; biljar ten is geen dure sport, al wordt dat soms gedacht. Om iets aan de onbekendheid van deze sport te doen, wil de vereniging "Soest dijk" enige vrijblijvende avonden or ganiseren waarop belangstellenden eens nader kennis kunnen maken met de biljartsport onder de vlag van de KNBB. Inlichtingen hierover worden u gaarne verstrekt door de verenigings secretaris, de heer P. van Elteren, Minstreelpad 5, tel. 11687.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15