TAXI KLOMP 12984 BALKAN MENU Café-Restaurant Soestdijk Oudheidkamer PAGINA 16 WOENSDAG 30 OKTOBER 1985 SPORT SOESTER COURANT PAGINA 17 Gevoelig verlies voor Red Stars BASKETBAL =»PELEN 'RIJF SCHAKEN 'De Achtbaan' schaakkampioen Unicef-nieuws Koffie-ochtend in de Praatpaal Burgerlijke stand Kledingbeurs 'Open Hof' R.K.kerkdiensten TEL. Projekt alfabetisering en edukatieve aktiviteiten zoekt dringend vrijwilligers 'Vrije Vogels' toveren kinderboerderij om in vogelparadijs Vogels kijken... een sport Predikbeurten Leerdienst in de Julianakerk Vrouwen in de Bijstand NU OOK IN SOEST! JOEGOSLAVISCHE SPECIALITEITEN VV V-Nieuws Kasteelconcert in Groeneveld Grafheuvel Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Medische dienst 155-12364 3.000 km 8.000 km 0.000 km 2.000 km 6.000 km 3.000 km 5.000 km 3.000 km 1.000 km 5.000 km '.000 km i.000 km .000 km i.OOO km 1.000 km i.000 km 1984 1984 1983 1983 1982 1981 1984 1983 1983 1981 1983 1984 1984 1985 1982 1984 kg ƒ9,-. SOEST Y EN SUZUKI IUIKT 1985 1984 1985 1981 t/m 1985 1982-1984 1984 1980 1980-81-83-84 1984 1983 1980 1980 1979 SOEST 13682 d strekt. Zowel het eerste damesteam als het eerste herenteam leden afgelopen weekend een gevoelig verlies. De da mes speelden thuis tegen het Utrecht se OSG. Praktisch de hele le helft werd tegen een kleine achterstand aangeke ken. Oorzaak was vooral de slechte schotvaardigheid. De Utrechtse dames maakten het de Red Stars dames in het geheel niet moeilijk, maar de ballen gingen er 1 gewoon niet in. Ook de aanvalsspelle- tjes liepen niet. Af en toe kon er dankzij een fast break gescoord worden. Ver dedigend was het iets beter maar ook het OSG team was niet erg op schot. De: ruststand was 23-22. Na rust viel er aan beide zijden geen I verbetering te bespeuren. De wedstrijd verliep moeizaam en verdiende nauwe- lijks de betiteling "eerste divisie". In de slotfase kwam er nog wat spanning. OSG kreeg moeilijkheden met de fou- terdast en speelde nog met vier en later zelfs met drie speelsters. Toch wisten de Soester dames daar niet van te profiteren. Terecht werd verloren 52-55. Red Stars HS 1- Zoebas HS 1 De heren moesten naar Zoetermeer en speelden tegen het sterke Zoebas. De beginfase verliep uiterst stroef. Al na zeven minuten werd tegen een flinke achterstand aangekeken; 24-9. Pas na 10 minuten kregen de heren vat op het spel en werd de inhaalrace gestart. In de 18e minuut was de achterstand teruggebracht tot 4 punten (45-41), bij de rust was dat weer iets uitgegroeid tot 50-43. Na rust bleek Zoebas over het best uitgebalanceerde team te beschikken. Goed schietende en snelle spelverde lers en snelle lange jongens onder het bord.Zoebas bouwde de voorsprong opnieuw uit tot 15 punten en zij gaven geen bal meer kado. Er werd met 101-89 verloren. Met dit verlies zijn de heren van de bovenste plaats verdron gen. Aanstaande zaterdag spelen zowel de dames als de heren thuis in Beukendal. De dames om 18.45 uur tegen Orcas uit Urk en de heren om 20.15 uur tegen het Delftse Achilles. Red Stars 5-Quidam 3 Heren 5 speelde afgelopen zaterdag tegen Quidam 3. Toen de wedstrijd enkele minuten oud was stond de thuisploeg al met 9 punten voor. Deze voorsprong was te danken aan de twee/ drie aanval waarmee zonder proble men over de man to man verdediging van de gasten heen werd gelopen. Al gauw besloot Quidam dan ook over te schakelen op een zone verdediging en ook toen bleek de thuisploeg de sterk ste te zijn. Men bleef in gestaag tempo door scoren. Uitendelijk won Red Stars deze wedstrijd verdiend met 80-48. Wedstrijdprogramma zaterdag 2 no vember Beukendal 16.15 uur Red Stars MDll-Dunckers MB 2 16.15 uur Red Stars MAl-Hoevelaken MA1 1L30 uur Red Stars HS3-Hoevelaken 17.30 uur Red Stars JAl-Devel Devils JA1 18.45 uur Red Stars DS2-Green Giants DS1 18.45 uur Red Stars DSl-Orcas DSl 20.15 uur HSl-Achilles ISl Jongens-junioren A behouden koppositie Red Stars De jongens-junioren van Red Stars moesten zaterdag aantreden in Gouda tegen Rabobank Gouda, hetgeen op papier een moeilijke uitwedstrijd zou zijn. Winst was nodig om samen met het Nijkerkse Sparta en Devel Devils de koppositie te behouden. Red Stars startte weer, evenals vorige week, zeer overtuigend en kwam al in de 14e minuut op een 24-10 voorsprong. Maar het aanvalsgeweid stokte en het werd, via 30-29 in de 18e minuut, 34-29 bij de rust in het Soester voordeel. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien als het einde van de eerste helft. Red Stars kwam moeilijk tot scoren. Via 42-42 in de 7e minuut kwamen de Soesters in de 13e minuut weer op gang: 63-57. De voorsprong die toen werd verkregen, hebben zij niet meer uit handen gegeven. A.s. zaterdag speelt Red Stars de belangrijke er zware ontmoeting thuis tegen mede koploper Devil Devils, om 18.30 uur in Beukendal. Verlies jongens-junioren 2 Het tweede jongens juniorenteam moest het in Nijkerk opnemen tegen de reserve-jongens van Sparta, die mo menteel lijstaanvoerder zijn en dit jaar op een kampioenschap afstevenen. De ontmoeting was na tien minuten eigenlijk al beslist, doordat Sparta met een hoog tempo op een 20-3 voorsprong kwam. De ruststand was 31-10. De tweede helft werd met veel inzet gestart, maar de grote achterstand kon niet meer worden ingelopen. De eind stand werd 61-33 in Nijkerks voordeel. De Soester jongens kunnen nu alleen nog proberen hun tweede plaats in deze afdeling te verdedigen. Het komende weekeinde komt dit team tweemaal in actie, resp. tegen Cracker jacks (Amersfoort) en Keizer Otto (Naarden). Grote winst heren 3: 95-28 Het derde herenteam blijft aanspraak maken op een eerste plaats in de twee de klasse van de kern Amersfoort. Afgelopen zaterdag wisten zij de in eerste instantie lastige uitwedstrijd tegen Sparta 2 met zeer ruime cijfers te winnen. Onder aanvoering van captain Wilco Bijer speelden de Soes ter heren van meet af aan een gewon nen wedstrijd. Het tempo werd vanaf de start bijzonder hoog gehouden en hierop hadden de Spartanen geen en kel antwoord. Wel werden aan Soester zijde door de felle man-to-man ver dediging wat teveel persoonlijke fou ten gemaakt, maar de overwinning kwam geen enkel moment in gevaar. A.s. zaterdag volgt de zware thuiswed strijd om 17.30 uur tegen Hoevelaken 1. manschool leek goed van start te gaan door héél gemakkelijk de eerste wed strijd te winnen. De tweede wedstrijd werd echter opmerkelijk pittiger tegen het eerste team van de Achtbaan, dat uiteindelijk de nieuwe kampioen zou worden: met 1-3 ging de ex-kampioen ten onder. Ook de Weth. de Haanschool deed het dit toernooi prima. Op slechts een half puntje achterstand werd deze school tweede. Door het winnen van het kampioen schap èn de wisselbeker heeft de Acht baan zich tevens geplaatst voor de strijd om het Provinciaal kampioen schap, waarvoor eind november de vol gende ronden worden gehouden. De eindstand werd tenslotte 1. De Achtbaan 14% punten 2. Weth. de Haanschool 14 punten 3. De Sav. Lohmanschool 14 punten 4/5 V. d. Hucht Overh. 13punten. De Sav. Lohmanschool 2:3punten 6/7 V. d. Hucht Overh. 22% punt Weth. de Haanschool 2:2*£ punt 8/9/10 Achtbaan 2, KBS 1 en De Sav. Lohmanschool 32 punten 11. Ludgerus 11 punt 12. KBS 2 met 0 punten. I Het gaat goed met het jeugdschaken in Soest. Niet alleen wist het A-team van r de Soester Schaakvereniging zich te I plaatsen voor de finale-wedstrijden van het landelijk kampioenschap, ook f op de basisscholen in Soest groeit de belangstelling voor het schaken: nooit deden meer teams mee aan het schaakkampioenschap voor basisscho- I len in Soest. I Niet minder dan 12 basisschoolteams I begaven zich woensdagmiddag 23 ok- I tober in de De Savorin Lohmanschool I in de strijd om het kampioenschap. K Ook het peil van de wedstrijden lag be- I duidend hoger dan vorig jaar. De di- i verse scholen gaven elkaar dan ook r maar heel weinig toe. Klokslag twee uur werden alle schaak- I klokken ingedrukt en verstomde I prompt het zenuwachtige geroeze- fl moes. Titelverdediger De Sav. Loh- Zaterdag was de voorlaatste clubwed strijd van dit seizoen in Leusden. 16 Kings Road Riders haalden 9 prijzen binnen. Open klasse: Robin v. d. Wolk 3e na een finale. Arjan Kers 4e na een finale. Niels Jager, Jelle Sonneveld, Patrick v. Land, Mare de Schiffart, Sancho Kers en Gabi Walet werden uitgescha keld. Powder Puffs: Daniëlle Walet le, Jes- sica v. d. Wolk le, Monique de Schiffort 2e en Maaike v. Veen 3e in de manches. Alle vier wonnen een prijs. Junioren: Arnoud Hilhorst werd 3e in de manches. Jammer genoeg behaalde Patrick Stalenhoef weer een 4e plaats en viel dus weer buiten de prijzen. Ook Mare de Schiffort had pech, hij moest het in de finale tegen 4 experts opne men, toch werd hij 7e. De Experts werden ingedeeld bij de junioren, dus reden zij een leeftijd ho ger. Gabi Walet werd 2e en Sancho Kers 3e in de, manches. Robin v. d. Wolk en Orjan Kers hadden pech, zij vielen dit keer naast de prijzen. Zondag was de laatste clubwedstrijd van het seizoen. Tevens ook een KNWU- wedstrijd, in Vianen. Er werd met de junioren van clubkaarthouders om half 12 gestart, daarna werd er gelijk door gegaan met de openklasse, junioren, experts en Powder Puffs die licentie hadden. 65 Races werden er verreden, met direct daarachter de halve finales. On>4 uur werden de finales gereden. Junioren-clubkaart: Niels Jager 8e. Barry Luystenburg 2e en Patrick v. Lemel 6e in de finale. Mare de Schiffart 3e in de manches. Powder Puffs*. Danniëlle Walet en Monique de Schiffart werden uitge schakeld. Opek klasse: Orjan Kers 4e en Herman v. Hengstum 2e in de finale. Gabi Walet, Robin v. d. Wolk, Sancho Kers werden uitgeschakeld. Junioren (licentie): Raymond v. Lemel en Patrick Stalenhoef 4e in de manches, Arnoud Hilhorst 5e en Herman v. Heng stum 2e na de finale. Bij de Powder Puffs werd Jessica v. d. Wolk 4e in de manches. Experts: Robin v. d. Wolk werd 4e en Orjan Kers 2e in de manches, Gabi Wa- tet le in de finale. Sancho Kers werd uitgeschakeld in de manches. De volgende wedstrijd wordt een Indoor die gehouden wordt in november te Zuidlaren. Het Unicef-Comité in Soest attendeert de lezers van de Soester Courant graag op het twee-maandelijkse tijdschrift "Unicef-nieuws", Men kan dit inte ressante blad ontvangen door ten minste een bedrag van slechts twaalf gulden over te maken op giro 7515 t.n.v. het Nederlands Comité Unicef, Bankastraat 12, Den Haag, onder ver melding van "Unicef-nieuws". Voor aankoop van Unicef-artikelen kan men dichter bij huis terecht. Op onder staande adressen zijn o.m. wenskaar ten, een prachtige buro-agenda, cor respondentiemappen, geschenkdozen, etc. verkrijgbaar. Unicef heeft onlangs 300.000 dollar overgemaakt voor directe hulp aan de slachtoffers van de aardbeving in Mexico, bestemd voor sanitaire en watervoorzieningen, bijvoeding en ten ten voor de duizenden daklozen in het rampgebied. Unicef werkt nauw sa men met de Wereld Gezondheids Or ganisatie en de Mexicaanse regering. De Soester verkoopadressen zijn: Mevr. Van Zoest, Sparrenlaan 4; Mevr. Blok, Erikaweg 4; Mevr. Weitzel, Van Straelenlaan 44; Dhr. Damen, Veen besstraat 450; Mevr. De Niet, Luyte- naarpad 17; Mevr. De Wit, Boekweit land 30; De Bereklauw, Steenhoff- straat 30; De Ster Mode, Van Weede- straat9; Ned. Credietbank, Torenstraat 47; H. J. Rademaker, Lange Brink- weg 62. Ook dit seizoen zullen er in De Praat paal koffie-ochtenden georganiseerd worden, en wel op donderdag-ochtend om de veertien dagen. De eerste och tend is 31 oktober. Het gebouw is dan open van half tien tot half twaalf. Alle vrouwen die zin hebben kunnen op de koffie-ochtend langskomen om on der het genot van een kopje koffie of thee hun meningen, ideeën enz. uit te wisselen of gewoon een praatje te ma ken. Ook is er de mogelijkheid aan een kleine activiteit deel te nemen, om zo gemakkelijker contact te kunnen leg gen met andere vrouwen. Er is op de koffie-ochten een kinder oppas aanwezig. Lijkt het u wat? Komt u dan eens langs in De Praatpaal, Molenstraat 142. GEBOREN: Tjitse Pieter, zoon van B. Sijtsma en H. I. Meijers. - Renzo, zoon van P. Roorda en M. J. Kamerman. - Michelle Vero- nique, dochter van A. Bijland en C. de Roo. - Nasser, zoon van M. Bouharaua en T. Bouhjar. - Robbert Adrianus Wilhelmus, zoon van C. J. van den Heu vel en C. A. M. Hilhorst. ONDERTROUWD: Cornelis Barend van Bommel en Anna Wimke Venema. - Albertus van Glnkel en Elisabeth Terlouw. - Andries Jan Pieter Schreuder en Jacqueline There- sia Maria Suers. - Petrus Bijkerk en Willemina van Sluijs. - Cornelis Jaars veld en Regina van den Duine. GEHUWD: Richard Bernard Struijs en José Cor- nelia Verburg. - Robertus Cornelis Ja- cobus van Schaik en Cornelia van Sons- beek. OVERLEDEN: Albertha van Gent, wed. van C. A. van der Ende. - Geesje Catharina Antje Biegel, wed van G. Kroeb. - Maria Ruijgrok, wed. van H. M. Parlevliet. - Frederica Louise Schellings, wed. van P. M. A. Thljssen. - Johanna Josephina IJzerman, wed. van A. M. Oedekerk. - Albertus Marinus Beima, echtg. van T. Alferink. - Arie Frederik Lucien Maris, echtg. van G. Bouman. Cursus strovlechten De afdeling Soest/Amersfoort van de VBBN (Vereniging ter bevordering van de bijenteelt Nederland) organi seert een cursus strovlechten. Gestart wordt op 14 november in Hoogland. De kosten zijn 60,-, inclusief materiaal. Opgeven bij Rob Veldhuizen, tel. 23353. Ook dit jaar heeft men, ondanks dat men een minder besteedbaar inkomen heeft weer een prachtige opbrengst be reikt van 6.087,90, een duidelijk be wijs dat we er volgend jaar weer mee door moeten gaan. Het doel "Werk en de Kerk" waar deze opbrengst voor was bestemd kan dit geld nu goed gebruiken in het haanlo zen projekt. Het restant van de kleding is dit jaar naar het Leger des Heils gegaan. Allen die bijgedragen hebben tot het slagen van deze beurs worden van harte dank gezegd voor hun inspanning die toch alleen maar als doel heeft iets te betekenen voor de getroffen mede mens. Nieuwstraat 19, G. van Barneveld 3762 TM Soest. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur N In de week, H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 1L00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 soest Zaterdagmiddagmuziek De Zaterdagmiddagmuziek Domkerk (tijdelijk Pieterskerk) Utrecht van 2 november a.s. zal gewijd zijn aan een der grootste meesterwerken van Hein- rich Schütz, de Musikalische Exequien, de oudste Duitse requiem-compositie inde landstaal. Dit schitterende werk zal worden uit gevoerd door de Nederlandse Canto rij o.l.v. Maarten Kooy. Conny van der Maten zal de variaties over Vater un- ser im Himmelreich van Samuel Scheidt op het orgel uitvoeren. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. De basis-edukatie voor volwassen buitenlanders afkomstig uit de landen rond de Middellandse Zee wordt sedert 1981 door het Bureau onderwijs en cultuur van de gemeente Soest verzorgd.- Voor Turkse en Marokkaanse mannen word,en lessen Nederlands aangebo den in diverse ruimtes in Soest. Ten behoeve van Turkse en Marokkaanse vrouwen worden les in Nederlandse taal en naailessen georganiseerd in het gebouw van de Stichting Vrouwen voor Vrouwen. Lessen Turks worden gegeven aan die mannen en vrouwen, die in Turkije niet in de gelegenheid zijn geweest hun eigen taal te leren lezen en schrijven. Turkse en Marok kaanse mannen van de Turkse en Marokkaanse comité's, die o.a. aan de commissie minderheden van de gemeente delnemen hebben de mogelijk heid zich verder te scholen in "vergaderen". Al deze aktiviteiten beogen de emancipatie van de buitenlanders te be vorderen en hun intergratie in de Soester-Nederlandse samenleving moge lijk te maken. In het Projekt wordt in groepen gewerkt, die begeleid worden door betaalde docenten. De niveauverschillen in de groepen zijn vaak groot. Vrijwilligers helpen de docenten, wanneer een groep in kleine groepjes wordt onderver deeld. Mensen die belangstelling hebben voor dit werk worden dringend uitgeno digd zich te melden als vrij williger (ster). Onderwijservaring in het werk met groepen is een prettige bijkomstigheid, maar niet noodzakelijk. Voor alle informatie kunt u terecht bij de Vrijwilligers Vakature Bank, of bij het Bureau onderwijs en cultuur, Prins HendriKlaan la, tel. 93532 of 14283. Henny Visser-Dumoulin is de coördinator van het Projekt. Donderdag 31 oktober (morgen) om 20.00 uur opent loco-burgemeester G. Plomp, de jaarlijkse tentoonstelling en het nieuwe clubzaaltje van de vogel vereniging "De Vrije Vogels". Zoals eerder gepubliceerd heeft deze vereniging na het gedwongen vertrek uit De Borg bij de kinderboerderij "De Vrije Teugel" aan het Vedelaarpad een onderkomen gevonden. De boerderij is van binnen te donker om er vogels te keuren; de aanbouw van een goede keurgelegenheid was dus nodig. De afgelopen maanden zijn verschil lende leden hard aan de gang gegaan om deze verbouwing ten uitvoer te brengen. Al in de eerste week werd de laatste cent uit de zeer kleine kas van deze vereniging ingezet. Dankzij vele schenkingen en een fantastische mede werking van de stichting kinderboer derij is het toch gelukt de verbouwing te realiseren. Aansluitend aan de opening, die op een zeer speciale manier zal geschieden, worden de kampioenen van de tentoon stelling bekend gemaakt. De voorteke nen wijzen op een zeer bijzondere ten toonstelling. Ondanks een slecht kweekjaar (door de uitzonderlijk slechte zomer zijn de leden erin ge slaagd zo'n 350 vogels op de plank te brengen. Ruim 20 verschillende soor ten vogels in 80 verschillende kleursla- gen zullen op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 november geheel gratis te be wonderen zijn door het publiek. De kinderboerderij is uitermate ge schikt voor een aparte tentoonstelling. De hele boerderij zal dan ook worden omgetoverd in een waar vogelparadijs met herfstkleuren en groen, en met bloemen en planten krijgt het geheel een aparte opsmuk. Oppas voor de kinderen is niet nodig want die moeten beslist mee. Er is zo veel vertier voor de kinderen op de boerderij. De vrijdag staat trouwens in het teken van de jeugd. Scholen, groepen en kin dertehuizen krijgen op die dag de gele genheid de tentoonstelling te bezoeken. Deskundigen zullen uitleg geven en veel bijzonderheden over de vogels vertellen. Alle kinderen (dus niet alleen de scholenmogen een tekening of een kijkdoos insturen. De vogelver eniging looft een aantal mooie prijzen uit voor de mooiste. Natuurlijk moet als motief het vogelleven worden ge bruikt. Alle tekeningen en kijkdozen worden tentoongesteld in de kinder boerderij. Schoolhoofden, leraren en groepsleiders doen er verstandig aan even te bellen naar de boerderij (tel. 18136om vooraf de bezoektijden te be spreken. Zondag 3 november om 16.00 uur volgt de officiële prijsuitreiking, tevens het slot van de tentoonstelling. Er zullen veel vogels te koop zijn. Wie graag zo'n gezellige kanarie in huis heeft kan op de tentoonstelling heel erg voordelig terecht. Verkochte vogels kunnen niet direkt worden meegenomen, maar zul len met voorrang direkt na sluiting 17.00 uurworden afgehaald. Op zondag 10 november wordt een vo gelexcursie georganiseerd door "Vo gelbescherming" i.s.m. IVN-Eemland. Geïnteresseerden gaan in kleine groe pen onder leiding van een deskundige gids kijken en luisteren naar vogels in onze omgeving. De wandelingen zijn een initiatief van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Vogels en vormen een onderdeel van de televisie cursus Vogels Kijken. De cursus wordt uitgezonden door de KRO in het programma "Zeker We ten", steeds op zaterdag van ongeveer 19.45 tot 20.00 uur. De uitzenddata zijn: 2 november, 7 december, 11 januari,. 15 februari, 22 maart, 26 april en 31 mei. Bij de cursus hoort een cursus pakket, dat bestaat uit een prachtig cur susboek, een vogelgidsje, 30 raamstic- kers met vogels om het huis en 7 excur siebonnen. De cursisten kunnen elke maandag avond na de televisie-uitzending bellen naar één van de vele kontaktpersonen voor alle informatie. Voor onze omge ving is dat A. van den Herik, tel. 20920. De wandelingen zijn niet alleen een goede gelegenheid om kennis te maken met de vogels in deze omgeving maar natuurlijk ook met de plaatselijke IVN- afdeling. Het cursuspakket met 7 coupons voor gratis vogelexcursies kan nog worden besteld door het overmaken van 39,50 op gironummer 4290 van "Vogels Kij ken" in Hilversum. Waar en hoe laat (vroeg) er gelopen wordt kunt u volgende week in deze courant lezen. Zondag 3 november HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur Kand. B. de Bruingez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. v. d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst, m.m.v. Jongenrenkoor Soesterveen Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen 19.00 uur Vriendendienst, ds. Krol en ds. Lucas Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Romeny In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 en 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. H. van Heijst 19.00 uur Gez. dienst in Oude Kerk De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Landgez. dienst 17.00 uur Middaggebed CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 09.30 uur ds. H. Mostert 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rohoboth, Dalweg 44 09.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. M. Golverdingen NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. Stenfert Kroese, Bilthoven EVANGELIE-GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 Geen opgave ontvangen CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 Geen opgave ontvangen JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soestdinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. H. K. Zijlstragez. dienst Sterrenberg 10.30 uur dhr. W. Mulder, Amersfoort GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat Geen opgave ontvangen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 97 10.30 uur ds. J. A. de Vries EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. C. Pel, Ede VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b Geen opgave ontvangen Zondagmiddag (3 november), 's mid dags om 17.00 uur, wordt in de Juliana kerk de eerste van twee leerdiensten gehouden rond de vier evangeliën. Zondag komen Marcus en Mattheüs aan de orde. Op 17 november, ook om 17.00 uur, Lucas en Johannes. Het zal gaan over het ontstaan van de evan geliën en over het eigen karakter van elk van de vier. Voorganger is ds. J. van Buuren. "Vrouwen in de Bijstand" Soest orga niseert op dinsdag 5 november weer een koffie-informatiemiddag in club huis 't Kruispunt aan de Albert Cuyp laan (naast de bibliotheek). Aanvang 13.30 tot 15.30 uur. Gepraat wordt over moeilijkheden op 't gebied van deze Bijstand e.d. de mogelijkheden deze op te lossen en nieuwe ontwikkelingen in de Sociale Wetgeving. Alle vrouwen in dezelfde omstandig heden zijn van harte welkom. Kinderen kunnen evt. worden meege bracht. Nadere inlichtingen tel. nr. 17431. N ajaarsvergadering Bond van Gepensioneerden Op 6 november a.s. te 13.45 uur houdt de afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden in de bene denzaal van het dienstencentrum "Honsbergen" Wiardi Beckmanstraat te Soest de najaarsvergadering. De leden en hun evt. partner worden deze middag allen verwacht; belang stellenden zijn ook heel hartelijk welkom. De agenda welke de leden wordt aangereikt bestaat uit 7 punten. De Bond van Gepensioneerden is opge richt in 1919 en haar leden bestaan uit: Ouderdomsgepensioneerden Weduwen van ambtenaren en van ge pensioneerde ambtenaren - Invalidi- teits gepensioneerden - Wachtgelders - Ambtenaren die met functioneel leef tijdsontslag zijn gegaan z.g. F.L.O. re geling - Degenen (overheidspersoneel) die van de VUT-regeling gebruik heb- ben gemaakt. Bromfietser rijdt meisje aan Bij een aanrijding op het fietspad langs de Amersfoortsestraatweg raakte maandagmiddag de 14-jarige Eugenie P. uit Soesterberg gewond. Het meisje moest met een hoofdwond en een her senschudding worden overgebracht naar De Lichtenberg in Amersfoort. Het ongeluk ontstond toen zij met twee vriendinnen in de richting Soesterberg fietste en werd ingehaald door de on bekende bromfietser. Deze sneed de meisjes, waardoor de sturen van hun fietsen verward raakten en zij ten val kwamen. De bromfietser keek nog wel even om en moet dus hebben gezien wat hij had aangericht, maar vervolg de zijn weg zonder af te stappen. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 Zaal voor bruiloften en partijen v.a.20 personen Theater: Rotterdam, Ahoy: Holiday on Ice van 19-24 november Lee Towers van 9 t/m 11 december. Kerstcircus van 21 t/m 29 december. Amsterdam, Carré: "Mimi Crime", musical, van 15 oktober t/m 17 novem ber, behalve zondag en maandag. La Bohème, op 4 en 11 november. Freek de Jonge, van 18 november t/m 14 december behalve maandagen. Utrecht, Vredenburg: Blues Estafette '85 op zaterdag 9 november. Nicolas Peyra op donderdag 7 novem ber. Level 42 op donderdag 28 november. Naarden, Grote Kerk: Thijs van Leer, op zaterdag 2 november. Bussum, 't Spant: Robert Paul in zijn show "Zo gepiept" op donderdag 7 november. Jules Dekker op woensdag 20 novem ber. "Top Girls" toneelstuk met o.a. Pleuni Touw op zaterdag 23 november. "The Deep River Quartet" op dinsdag 26 november. Hilversum, Gooiland: Der Graf von Luxemburg, operette van Franz Léhar op vrijdag 1 en zaterdag 2 november. "Het deksel op de neus", toneelstuk van George Feydeau op maandag 4 no vember. Conny Stuart en Louis van Dijk op vrij dag 8 november. Tineke Schouten op zaterdag 9 novem ber. "La Bohème" opera van Giacomo Puccini op donderdag 14 november. Het VVV-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend alle werkdagen van 11.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnum mer is 12075. Op zaterdag 2 november wordt in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een kasteelconcert ge geven. Aanvang 20.15 uur. Op het pro gramma staan werken van Mozart,, Schubert en Cherubini, door het Rafael Kwartet: Ronald Hoogeveen, viool; Rami Koch, viool; Zoltan Benyacs, altviool en Henk Lambooy, cello. Toegang 12,50; pas 65 en cjp 11,-. Op de Eng is vorige week begonnen met het restaureren van de grafheuvel bij het Enghenbergsteegje. De eerste werkzaamheden bestonden uit het be palen van de juiste plaats, want in de loop der jaren is op deze plek nog wel wat anders dan zand terechtgekomen. In 1935 heeft hier ook een onderzoek plats gevonden. Binnenkort komt er in de Soester Oud heidkamer een expositie over vele zaken die verband houden met deze materie. Vanzelfsprekend wordt daar de Eng ook bij betrokken. Archeologie is een interessante weten schap en velen zullen met belangstel ling de werkzaamheden op de Eng vol gen. Zij zijn welkom in de Oudheidkamer, op zaterdag- en zondagmiddagen van 13.30-17.00 uur, Ferd. Huycklaan 18. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 31 oktober: Geen aktivitei ten in verband met de tentoonstelling van de vogelvereniging. Het terrein blijft toegankelijk voor iedereen en kinderen kunnen gratis spelen. Vrijdag 1 november: Vanaf 9.30 uur tot 11.30 uur peuter/ouderaktiviteit, nu in de kantine i.v.m. de tentoonstelling. Daarom niet minder gezellig. Kosten3 gulden per ouder/kind paar. Ook vandaag geen kinderaktiviteiten Wel kunnen kinderen ezel en pony rij den voor slechts 25 cent. Een rit van 20 minuten in de ezelkar kost 1 gulden per kind. Deze service biedt de kinderboer derij aan ouders die de vogeltentoon stelling bezoeken. De kinderen kunnen buiten spelen en met de dieren rijden. Zaterdag 2 november: Ook vandaag tentoonstelling van de Zaterdag 2 november: Ook vandaag tentoonstelling van de vogelvereni ging. Ezel en ponyrijden voor de kinde ren vanaf 13.30 uur! Zondag 3 november: Laatste dag van de tentoonstelling. Pony en ezelrijden. Dinsdag 5 november: Toneelmiddag voor 8 t/m 12 jaar. Na schooltijd oefe nen voor de Play-Backshow. Volgende week de echte uitvoering. Snel opge ven! Uiteraard beginnen we de dag met de peuter/ouderaktiviteit. Vanaf 9.30 uur welkom Woensdag 6 november: Theatermid dag: 14.00-16.00 uur. Vanmiddag wordt gespeeld'Carolientje gaat naar Cana da". Daarna veel leuke spelletjes, o.a. winkeltjes bouwen en verkopen, voor de leeftijd 4 tot 9 jaar. Biologische tuin Openingstijden: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00-17.00 uur en donder dag van 10.00-15.00 uur. Te koop: boe renkool. andijvie, veldsla, soepgroenten, pastinaak, kruiden- azijn en pompoen. Attentie: Verjaardagen vieren voorkinderen? Bel 18136 en vraag naar de mogelijk heden. Tijdig reserveren! Er wordt in Soest nogal eens wat verkocht ten bate van de kinderboerderij. Niet doen! Dit zijn ge woon oplichters die onze naam mis bruiken. Als de enige echte kinderboer derij "De Vrije Teugel" een aktie on derneemt hoort u dit tijdig via de pers. Uiteraard blijven giften en donaties welkom: giro 4496858, t.n.v. "De Vrije Teugel", p.a. Heideweg 68, 3760 BC Soest. Zaterdag 2 en zondag 3 november HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon- .00 uur waargenomen door W. G. Bavinck, Turfstreek 235, tel. 12566. W. J. Klop, Schoutenkampweg 56, tel. 20168. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg D. W. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. Extra dienst op zaterdag 09.00-12.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weede- straat 183, tel. 12487. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur W. S. Roorda, Ereprijsstraat 57, tel. 10162. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote- en kleine huisdieren: J. H. J. Meursing, Van Mecklen- burglaan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 en 14.00 uur. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. V riendendienst Zondag 3 november wordt weer de maandelijkse dienst van een uur voor vriend en buur gehouden, om 19.00 uur in de Ichthuskerk aan de Alb. Cuyplaan 2a te Soest. Deze diensten zijn speciaal bedoeld voor mensen die de drempel naar de kerk wel wat erg hoog vinden en daar niet zo snel overheen stappen. Het thema voor deze dienst sluit daar ge heel op aan en luidt dan ook: "Kun je gemakkelijk geloven?" Dr. Lucas geeft daarop een duidelijk antwoord, en ds. Krol uit Gorkum zal dit ant woord nader uitwerken en u bent hier mede hartelijk uitgenodigd om naar dat antwoord te komen luisteren. In de dienst zal Dini Zimmer wat eigen liederen zingen, welke ook door haar zelf worden begeleid op gitaar. Peter Loef verzorgt weer het orgelspel bij de samenzang. Na de dienst wordt er nagepraat in de zaal achter de kerk, waarbij de koffie goed zal smaken. Stenen leeuwen gestolen De heer T. L. S. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van twee stenen leeuwen, 60 centi meter hoog, uit de tuin van zijn wo ning aan de Middelwijkstraat. De schade bedraagt ca. 190 gulden. Autoradio gestolen De heer M. van Z. uit Soest meldde de politie vorige week de diefstal van zijn autoradio. De dader bleek het appa raat te hebben kunnen stelen doordat een van de autoraampjes een stukje openstond, waardoor hij het portier kon openen. De auto stond geparkeerd aan de Dorresteinweg. Snelheidscontrol Koningsweg De politie hield donderdagmorgen een controle op de naleving van de maxi mumsnelheid op de Koningsweg. Van de 300 passerende automobilisten werden er 33 aangehouden en gever baliseerd. De top lag op 88 kilometer per uur." Meisje valt met fiets Op de Eigendomweg kwam de 14-jari- ge N. van N. uit Soest vorige week met haar fiets ten val, toen ze tegen de stoeprand was aangereden. Ze werd naar huis gebracht en door haar huis arts behandeld. Ze bleek eën hersen schudding te hebben opgelopen. De ge waarschuwde ambulance hoefde niet in actie te komen. Automobilist onder invloed Op de Beukenlaan hield de politie in het weekeinde de 26-jarige G.K.A.v.d.V. uit Zwanenburg aan, omdat hij slinge rend over de weg reed. Hij onderging blaastest en bloedproef en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal.

Soester Courant | 1985 | | pagina 17