Uitnodiging OPEN HUIS 75 ct DINER-DANSANT Rabobank 1 AN Rabobank maakt feestelijk gebaar naar gehandicapten scIiociiisiIeci* Olie bollen Hervormd Soest onderling oneens over steun aan Marokkanen hotel heidepark bilthoven 'Vredesbriefuit Soest-Duitsland 811 WOENSDAG 30 OKTOBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 Ook minicontainers voor duplex-woningen Soesterberg Zorg om taalvaardigheid op scholen Bang&Olufsen|j van Schoemaker Containers ook voor sportclubs CHEQUE voor het donderdag 31 oktober a.s. Kantoor Soest-Zuid, Soesterbergsestraat 14. U bent welkom tussen 17.00 en 20.00 uur. Grote projecten gefinancierd uit fonds Stadsuitleg TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Ook uw kind verdient 't Aantal cliënten sociale dienst Soest toegenomen Samenstelling gemeentegids 1986 zaterdagavond 2 november a.s. Volkspetitionnement 8331 handtekeningen in Soest Rijksbijdrage minderhedenproject niet ten volle benut? ff|P§ lij as c 5 ft«i v> iitl. mm eerst naar WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" van 3000, voor busje Lindenhof Met een feesteijk open huis heeft de Rabobank aan het Kerkplein vorige tveek woensdag de totstandkoming van de verbouwing en de invoering van de automatisering in het kantoor gevierd. Dat gebeurde in aanwezigheid van tal van relaties, die graag gehoor gaven aan de uitnodiging van de Rabo- direktie Soest om tegelijk een kijkje te komen nemen en de grootse verande ringen met eigen ogen te aanschouwen. Een hoogtepunt was de overhandiging van een chèque ter waarde van 3000 gulden aan het bestuur van de Ouder raad van de Lindenhof, het bekende ge zinsvervangend tehuis voor gehandi capten aan de Van Weedestraat (op de hoek van het Nassauplantsoen). Zoals bekend voert men al geruime tijd een actie om de Lindenhof weer een busje te schenken, speciaal geschikt voor het vervoer van de bewoners naar diverse activiteiten in en buiten Soest. Het vorige busje is enige jaren geleden van ouderdom bezweken. Betrokken Bestuur, Raad van Toezicht en Direc tie van de Rabobank vonden in dit pro ject een welkome aanleiding om het feest van de verbouwing een speciaal tintje te geven. "De Rabobank voelt zich als coöperatieve vereniging nauw betrokken bij de plaatselijke gemeen schap en daarom willen wij bij belang rijke gebeurtenissen iets doen voor de Soester gemeenschap," aldus Rabo- bank-voorzitter J. R. van Poppelen in een korte toespraak. Dit keer waren de gedachten uitgegaan naar de gehandicapten van de Linden hof, waarvoor de bank overigens in een eerder stadium al eens 1000 gulden had geschonken. Tot dusver hadden de acties echter nog niet zoveel opge bracht dat het busje ook inderdaad aangeschaft kon worden, aldus de heer Van Poppelen. "Wij hebben zeel veel waardering voor alles wat op de Lin denhof voor geestelijk gehandicapten wordt gedaan, en wij willen ter gele genheid van de verbouwing van het hoofdkantoor en het bijkantoor een bijdrage leveren om de aanschaf als nog te realiseren. Hij hoopte dat dit gebaar ook voor an dere instellingen en bedrijven een sti mulans zou zijn om een bijdrage te le veren, zodat het busje snel zal kunnen gaan rijden. De chèque werd in ontvangst genomen door de heer M. van den Breemer, voorzitter van de Ouderraad van de Lindenhof, die een kort dankwoord sprak. Hij hoopte dat met deze gift en de andere acties die nog worden ge voerd het busje nog dit jaar zou kunnen worden aangeschaft. 'Openheid' De talrijke bezoekers konden op hun gemak kennis nemen van de belang rijkste verbeteringen en moderniserin gen die in de inrichting van de bank zijn aangebracht. Opvallend is daarbij de gerealiseerde "openheid" van het geheel, dat zeer overzichtelijk is en desondanks stijlvol is gebleven. Een van de meest opmerkelijke verande ringen is de gescheiden balie voor par ticulieren en bedrijven, die voorkomt dat gehaaste zakenmensen in de rij op hun beurt moeten wachten als hun dat helemaal niet uitkomt. Ook voor de particulieren is dat een vooruitgang. "Het kontakt met de cliënten is daar door gerichter en persoonlijker,aldus de heer R.M.J. Veldhuizen van de Ra bobank. "Die moet zich aan de balie weer thuis kunnen voelen in het kon- takt met de mensen van de bank, die ook meer tijd kunnen uittrekken omdat de automatisering inmiddels ver is voortgeschreden Computer Ook voor wat dat laatste betreft kon den de bezoekers zich van de ontwikke lingen overtuigen. Sinds begin oktober is de Rabobank aan het Kerkplein echt gestart met de computer aan de balie, waarop men niet weinig trots is want nog lang niet alle Rabobanken in Ne derland (zo'n 900!) zijn al zo ver. In februari worden ook de kantoren aan de Soesterbergsestraat en in Overhees geautomatiseerd. In juli volgend jaar volgen dan nog de kantoren aan de Ko- niginnelaan en aan de Smitsweg, waar tegelijk een "facelift" van het inte rieur zal plaatsvinden. Een andere opmerkelijke verandering is de kluis van de bank aan het Kerk plein. Vroeger beheerste deze het beeld op de benedenverdieping, nu is er een nieuwe ingebouwd in de kelderverdie ping, uitgerust met elektronisch be schermde safeloketten. Verder is de bank voorzien van een speciale spreek- hoek, een reizen-hoek en twee spreek kamers. Op de bovenverdieping is een eigen opleidingslokaal ingericht, waar cursussen worden gegeven aan Rabo- bank-personeel van de vestigingen in Soest, Baarn, Eemnes, Blaricum, Laren en Hoogland, waarvoor de bank aan het Kerkplein de "coördinatie- bank" is. De bewoners van de duplex-woningen in Soesterberg hebben inmiddels allen een mini-container ontvangen. Afhan kelijk van de keuze is dat een kleine of een grote mini-container geworden. In verband met de plaatsingsproble men van de mini-container is nog niet definitief bepaald of voor dit type woningen de mini-container altijd een oplossing biedt en ook waar de mini- container moet worden neergezet. Dit zal van portiek tot portiek verschillen. Ervaringen in andere gemeenten heb- Inbraak Dorresteinseweg Onbekenden hebben vorige week bij een inbraak in het bedrijfspand van de firma F. aan de Dorresteinweg een be drag van 500 gulden buitgemaakt. Door verbouwingswerkzaamheden was het pand vrij simpel te betreden. Met be hulp van een sleutel, die werd aange troffen in een bureaulade, werd de kluis geopend, waaruit het geld werdl meegenomen. De heer P.K. deed aan gifte bij de politie. ben uitgewezen dat in dit soort situa ties het verstandig is om met de mini-container proef te draaien. Op die manier wordt uitgevonden waar de meest praktische opstelplaats van de mini-container is, mede gelet op moge lijke overlast aan andere bewoners. Dit heeft elders dan ook geleid tot voor alle partijen praktisch aanvaardbare oplossingen. Daarom heeft de gemeentelijke afde ling reiniging vooralsnog elke duplex- woning in Soesterberg van een mini- container voorzien. Eind November zal door middel van een enquete door de afdeling reiniging worden nagegaan hoe individueel de oplossingen zijn geworden en zonodig zullen aanpassingen plaatsvinden. Daarbij blijft het mogelijk collektieve oplossingen als één mini-container voor meerdere gezinnen (op diverse plaat sen) of zelfs verzamelcontainers per blok te realiseren. Dit zal in overleg met de bewoners cq de vereniging Soest/Soesterberg gebeuren. In elk ge val zal getracht worden om voor de aankomende winter voor iedereen een aanvaardbare oplossing verwezenlijkt te hebben. Lydia Meyer (PvdA) vroeg zich in de commissie Onderwijs tijdens het be- grotingsonderzoek vorige week af hoe het gesteld is met de taalvaardigheid van de Soester scholieren, gehoord en gelezen het landelijk onderzoek in deze en de onrustbarende resultaten. Wethouder J. L. Menne (CDA) zei, dat nog niet gebleken is dat de scholen hieronder lijden. Hij had geen klachten gehoord, maar zou navraag doen bij de schoolhoofden. De lesbrieven over vandalisme blijken op de Soester scholen goed aan te slaan, meende de bewindsman, die te horen kreeg dat zes leerlingen van de Prins Willem Alexanderschool zich gemeld hebben bij Gemeentewerken voor her stelwerkzaamheden van aangerichte schade door leeftijdgenoten. Wat het vak "informatica" betreft, deelde de onderwijswethouder mee, dat de Soester Zakenkring "in" is voor sponsoring en een bijdrage wil leveren om de scholen te voorzien van de nood zakelijk apparatuur. De Deense vwmgevere van beeld en getuid 'n klasse apparaat B&OVHS met 3 jaar garantie' 2095.- Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TV J video en V <y stereo- apparatuur van topklasse* met driejaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 De kwestie van de vuilcontainers is ook in de vergadering sportstichtingsbe- stuur ter sprake gekomen. Hockeyaf- gevaardigde D.U. Stroband stelde daarover vragen aan de stichting om dat sportverenigingen met betrekking tot de containers worden gezien als een bedrijf. Dat betekent dat de verenigingen meer geld moeten gaan betalen voor het ophalen van het afval. "Waarom wor den sportverenigingen gezien als een bedrijf, en wat is het kostenaspect bij bijvoorbeeld diefstal van de container? vroeg Stroband, die stelde dat het risico van diefstal groot is omdat de containers buiten de hekken geplaatst moeten worden. Ook zei hij dat de hoeveelheid afval van een sportvereni ging niet meer is als dat van een gezin. De heer S.H. Brunekreef, directeur van gemeentewerken, zei dat het lo gisch is dat de huurder van een contai ner opdraait voor de kosten bij vermis sing. Wethouder drs. G.Plomp van sportza ken constateerde dat het de eerste keer was dat dit onderwerp in de sportstich ting behandeld werd. "Het is goed dat we over deze vraagstelling beschikken. We hebben nu nog geen totaalplaatje, en daarom wil ik eerst overleg voeren" aldus Plomp. De heer Stroband vroeg het dagelijks bestuur naar een oplossing te. zoeken om de sportverenigingen niet als be drijf te behandelen. Ook stelde hij voor een regeling te treffen zodat de vuilnis ophalers toegang kunnen krijgen tot de sportvelden, waardoor de containers worden gezet. Raadslid Joop den Brakel, die ook voorzitter van de postduivenvereni ging De Zwaluw is zei dat als de huidige plannen doorgaan er voor zijn vereniging maar één oplossing is: "Ik neejn de containers mee naar huis en vraag ontheffing voor de-vereniging aan", aldus Van den Brakel. sms. iPs» mn sis? iittKNUöf f L.3ÖOÖ,- Rabobank-voorzitter J. R. van Poppelen (l) overhandigt voorzitter M. v. d. Breemer van de onderraad de chèque. FotoGoos van der Wilt geld en goede raad I.v.m. Open Huis is het kantoor om 16.00 uur gesloten. Koningsweg, Van Weedestraat, Rademakerstraat Het doortrekken van de Koningsweg (11 miljoen gulden) en de reconstruc ties van de Van Weedestraat (800.000 gulden) en de Rademakerstraat .in Soesterberg (587.000 gulden) zijn de grootste projecten op het gebied van de ruimtelijke ordening die in 1986 zicht baar moeten worden. Wethouder drs. G. Plomp lichtte vorige week bij de begrotingsbespreking de commissie R.O. in over de huidige stand van zaken. Voor de verbetering van de Radema kerstraat bestaan drie plannen. Volgens wethouder Plomp liggen die nu bij de betrokkenen in Soesterberg, die hun keuze zullen bepalen. Aanvan kelijk was maar 70.000 gulden uitge trokken voor de reconstructie van de winkelstraat. Nu wordt daaraan ruim vijf ton toegevoegd uit het fonds Stads uitleg. Dat is ondermeer mogelijk om dat de plannen voor verbetering van de Heuvelweg (300.000 gulden) zijn opge schort. "Zodra de keuze gemaakt is, zullen wij de zaak verder uitwerken. U krijgt dan ook informatie over de wijze van finan ciering," aldus de wethouder. Bij de reconstructie van de Van Weede straat is het nog de vraag of de winke liers bereid zijn 100,000 gulden op tafel te leggen. Rijkswaterstaat zal aan de kosten van de rijksweg deelnemen (208.000 gulden), terwijl de gemeente ruim vier ton moet bijpassen Die gel den zullen eveneens uit het Stadsuitleg- fonds worden gehaald. Wat betreft de aansluiting van de Ko ningsweg op Soest-Zuid komt er begin november een ambtelijk verslag aan het College over de evaluatie van het project. Dat deelde de heer J. van Gent, stedebouwkundige van de ge meente mee. Het rapport zal na behan deling in B. en W. ter sprake komen in de commissievergadering van januari. Het gemeentebestuur gaat ook voor het doortrekken van de Koningsweg het Stadsuitlegfonds aanspreken. Het gaat om een bedrag van 1 miljoen gulden. De Koningsweg moet een di recte verbinding met de Nieuweweg krijgen. TELEFOON 02155-17089 Het aantal mensen in onze gemeente dat een betalingsregeling moet treffen met de sociale dienst in verband met huurachterstand en andere schulden is gestegen van tachtig in 1984 naar hon derdtien in 1985. In twintig gevallen moest zelfs een vol ledige schuldregeling worden getroffen om erger te voorkomen. Niet in alle gevallen wordt geholpen, aldus de directeur van de sociale dienst. Hij probeert zoveel mogelijk gasaf- sluitingen e.d. te voorkomen. Dit soort problemen neemt wel toe. In totaal zijn er dit jaar 1601 plaats genoten aangewezen op de sociale dienst tegenover 1488 cliënten in september 1984. Ondanks deze stijging is het aan tal aanvragen honderd minder dan vorig jaar. Succesvol tot nu toe is het optreden van de bijzondere onderzoeksambtenaar, die sinds het voorjaar voor zowel Baarn als Soest werkzaam is en in een aantal gevallen al resultaat heeft geboekt. Door zijn activiteiten is al meer dan een ton verhaald en is de uitkering in een aantal zaken ingetrokken. Dertien concrete zaken heeft hij in be handeling. In maart 1985 zal in een be sloten vergadering van de commissie Welzijn zijn werk worden geëvalueerd. Op een vraag van de commissie Wel zijn tijdens het begrotingsonderzoek deze week hoe druk de sociale dienst het heeft, deelde de heer Hengeveld mee, dat door uitbreiding van het personeel "de druk weer even van de ketel is". Voorrang hebben bij zijn medewerkers de materiële problemen, terwijl de immateriële hulp op de tweede plaats komt. Jan Visser van "Progressief Soest" vroeg aandacht voor de zg. tien-pro centsregeling die geldt voor vrouwen, die wederom een plaats willen vinden op de arbeidsmarkt. In Soest is de voorlichting hierover (er is een miljoen voor deze regio beschikbaar!mini maal. Wethouder Frans Kingma (PvdA) beloofde binnenkort deze voorlichting met de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau (G.A.B.) in Amersfoort te bespreken. Het resultaat hiervan komt terug in de commissie. Politie houdt illegale kampeerder aan De politie ontdekte vorige week in het bos bij de Monnikenbosweg een tent. Uit de entourage was af te leiden dat een man zich daarin kennelijk enige dagen zonder kampeervergunning had opgehouden. De spullen werden meegenomen naar het bureau. Enige tijd later nam de recherche nog eens een kijkje op de bewuste plek. Men trof daar toen de 37-jarige J. V. aan, zonder vaste woon- of verblijfplaats, die toegaf enige tijd zijn intrek in de tent te hebben genomen; Hij werd bekeurd en meegenomen naar het bureau, waar hem tevens werd mee gedeeld dat hij stond gesignaleerd voor een aantal vonnissen. De man bracht de nacht door op het bureau en vertrok later met onbekende be stemming. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY van 90 ct voor VAN WEEDESTRAAT 76 Onlangs is door het gemeentelijk bureau voorlichting een begin gemaakt met de redaktionele samenstelling van de gemeentegids voor 1986. Deze gids zal in maart volgend jaar huis-aan-huis in Soest en Soesterberg wor den verspreid. Ook nu weer vraagt bureau voorlichting de medewerking van verenigingen en instanties om tot een alleszins verantwoorde uitgave te komen, waarin adressen en gegevens gebundeld zijn. Maar adressen veranderen en som mige gegevens worden door nieuwe feiten achterhaald. Het bureau voorlichting verzoekt dan ook vóór woensdag 20 november de juiste adressen van verenigingen en instellingen door te krijgen. Om fouten te voorkomen wordt men verzocht dit schriftelijk te doen. Zij die de laatste maanden wijzigingen hebben doorgegeven hoeven niet te reageren. De firma Holland Advertising uit Den Helder zal de uitgave wederom ver zorgen en zal ook de advertentie-acquisitie voeren. Een medewerker van deze firma zal de komende weken de Soester en Soesterbergse bedrijven en middenstand benaderen voor een advertentie. Hij is voorzien van een door het College van Burgemeester en Wethouders van Soest ondertekende brief. De Centrale Kerkeraad van de Neder landse Hervormde Gemeente van Soest heeft onlangs na uitgebreide dis cussie besloten niet in te gaan op het verzoek van de plaatselijke Raad van Kerken om een bijdrage te leveren voor de verlichting en de verwarming van de gebedsruimte (moskee) van de Marokkaanse gemeenschap in Soest. De kerkeraad kon het daarover onder ling niet eens worden. "De meningen of het principieel op de weg ligt van een christelijke gemeente om hulp te geven aan de instandhou ding van gebedsruimte voor islamiti sche minderheden waren verdeeld," aldus een mededeling in "Soesterkerk", het plaatselijk kerkblad van gereformeerden en hervormden in Soest. "Het gesprek concentreerde zich op de vraag of de hulpverlening aan de moslims tot aan de drempel of tot óver de drempel van de moskee moet worden gegeven. Afgesproken werd de beslissing over het geven van hulp over te laten aan de individuele gemeenteleden. Deze be leidsbeslissing van de Centrale Kerke raad is later onderwerp geworden van discussie binnen de (wijk)kerkeraad van de wijkgemeente De Oude Kerk. Ds. J. C. Greive merkt daarover o.m. het volgende op "Deze groep van twintig gezinnen kan dit jaar (en volgende jaren) de verwar- mings- en verlichtingskosten van hun sociaal centrum annex nood-moskee niet meer geheel opbrengen. Onze bur gerlijke gemeente stelde hen een lo kaal ter beschikking van een niet meer gebruikte school. De R.K. kerk en de Gereformeerde Kerken van Soest willen dit jaar wél bijspringen om te voorkomen dat dit ontmoetingscen trum zal moeten sluiten." Gewetenszaak Ds. Greive wijst erop dat een minder heid in de Centrale Kerkeraad gewe tensbezwaar heeft om via de Diakonie deze moslims uit de nood te helpen. "Zij menen dat dit indirecte steun is aan een niet-christelijke godsdient. Omdat men elkaar niet kon overtuigen heeft men niet hoofdelijk gestemd over het verzoek. De wijkkerkeraad van de Oude Kerk acht het echter juist een gewetenszaak om deze steun wél te geven'Unaniem menen wij dat het in Christus' geest is te voorkomen dat die kwetsbare (door ons hier naartoe ge haalde) minderheid zijn centrum zal moeten sluiten; een ruimte waarmee hun identiteit, cultuur en godsdienst zo nauw verbonden zijn." Herroepen De wijkkerkeraad heeft de centrale kerkeraad dan ook per brief gevraagd het besluit te herroepen, of desnoods "via het kerkvoogdelijk kanaal deze steun toch te geven". Daarbij wordt er op gewezen dat het al met al om een paar honderd gulden gaat. "Wij hopen dat bij dit principieel ver schil van mening de goede toon en stijl in de discussie wel in acht genomen zal worden," vervolgt ds. Greive, die be sluit met de opmerking: "Het is on danks alles een goede zaak dat ook her vormd Soest ontdekt dat wij in een multiculturele, multiraciale en multi- godsdienstige maatschappij hebben te leven en de ontmoeting niet uit de weg mogen en kunnen gaan Op deze avond kunt u in de gezellige entourage van hotel Heidepark weer van een sfeervol diner-dansant genieten, waarbij het culinaire gebeuren een smaak volle hoofdrol vervult! Deze feestelijke avond wordt muzikaal opgeluisterd door het bekende Skyray-Kombo. Jan Steenlaan 24 Telefoon 030-7824 77 Zondags gesloten Volop parkeerruimte Reserveren gewenst Het gemeentebestuur van Soest heeft vorige week een brief ontvangen, ge richt aan de gemeenteraad en aan de burgemeester, van een aantal inwo ners van Soest-Duitsland. De brief is ondertekend door enkele tientallen burgers van de Duitse "zustergemeen- te", onder wie de waarnemend burge meester en verschillende raadsleden. De ondertekenaars willen met de brief hun solidariteit tot uitdrukking bren- De actie voor het Volkspetitionnement in Soest, die vorige week definitief werd afgesloten, blijkt in totaal 8331 handtekeningen te hebben opgeleverd Verdeeld over de verschillende op- haalwijken leverde dat het volgende staatje op. 'tHart: 907. Soestdijk: 800. Soest-Mid- den: 979. Klaarwater: 994. Smitsveen: 1046. Overhees: 1276. Soest-Zuid 1: 651. Soest-Zuid 2: 469. Soesterberg: 967. Tijdens de weekmarkt op 23 oktober werden nog eens 105 handtekeningen verzameld. Bij het postkantoor maak ten nog 11 ondertekenaars gebruik van de laatste mogelijkheid tot inleveren. Op diverse andere manieren kwamen nog 126 handtekeningen binnen. 'Walkman'-fietser knalt tegen asfaltmachine Op de Kolonel van Rooijenweg in Soesterberg deed zich vorige week een eenzijdig ongeval voor, waarbij de 16-jarige fietser A. J. van H. uit Amersfoort zo ernstig hoofdletsel op liep dat hij per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht moest worden vervoerd. Het ongeluk gebeurde waarschijnlijk omdat de jongeman, die met een "walkman" fietste, een deel op de rijbaan gepar keerd asfaltmachine niet opmerkte en er in volle vaart tegenaan knalde. gen met de ondertekenaars van het Volkspetitionnement tegen de kruisra ketten in Soest, die zich tegen de sta tionering van atoomkoppen op Woens- drecht hebben uitgesproken, aldus de brief. De brief begint als volgt: "Wij burgers van Soest-BRD, richten ons tot u als vertegenwoordigers van de bevolking van Soest-Nederland. Twee jaar ge leden hebben wij binnen de vredes beweging gemeenschappelijk gepro testeerd tegen de stationering van kruisraketten en Pershings-2 in de Bondsrepubliek en in Holland. Onze inspanningen in de Bondsrepubliek zijn tevergeefs geweest. Niettemin is het protest ook hier omvangrijk, met name met het oog op de ruim te wapens. De briefschrijvers delen nog mee dat zij met hoop uitzien naar de besluit vorming van het Nederlandse parle ment op 1 november. "Wij menen dat een besluit tegen deze levensbedrei ging een signaal voor de hele wereld kan zijn. Gezamenlijk in oost en west moet het voor ons een plicht zijn voor de vrede te werken." De kosten van het project alfabetisering en educatie activiteiten voor minder heden blijken vorig jaar nogal wat la ger te zijn uitgevallen dan aanvanke lijk was begroot. Lydia Meijer (PvdA) maakte daarover in de gemeente raadsvergadering van vorige week een aantal kritische opmerkingen. "Het verbaast me dat we het geld dat het rijk hiervoor beschikbaar stelt niet voor 100 procent hebben gebruikt. In deze sector is elk bedrag hard nodig. Er zouden bijvoorbeeld nog een aantal goede cursussen van gegeven kunnen worden." Zij vond dat dit in de toekomst niet meer zou mogen voorkomen. Wethouder Jan Menne van Financiën (CDA) reageerde met de opmerking dat het een misverstand is te denken dat er nu geld teruggaat naar het rijk. "Alle geplande activiteiten zijn door gegaan; ze zijn alleen wat goedkoper uitgevallen. Dat betekent niet dat we nu geld overhouden, want de minister geeft pas achteraf geld. En wij voelen er niets voor om geld uit te geven al leen om het geld uitgeven. Lydia Meijer opperde de mogelijkheid dat de minister, als hem 5000 gulden meer was gevraagd, dat waarschijn lijk ook betaald zou hebben. "Maar we jokken niet!", antwoordde Menne. Hij ging niet in op de opmer- Lydia Meijer (PvdA). king dat het programma toch uitge breid had kunnen worden, zodat al het door het rijk beschikbare geld goed besteed zou zijn. Wel wees hij erop dat Soest met dit project een voorbeeld functie heeft. "Men komt hier kijken hoe wij dit aanpakken, zelfs van de provincie - 4- $pi WÊm UIT ■y' ocneren

Soester Courant | 1985 | | pagina 2