i. DE BRUIN V2 kilo HAMLAPPEN £95 mes* TUIN-ADVIESCENTRUM 'tvaarderiwoQt ROOKWORST LEVERWORST 09 (^Qjehm Hartje-Zuid kantoor helemaal wit FEEST BIJ KEURSLAGER DE BRUIN 'Nail Studio' bij 'Finishing Touch' start 8 november 45 pnt WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 11 NOVEMB TAMBOERIJN 17 -SOEST TEL 02155-22464 j. cornelisse bv. Centrale verwarming voor doe-het-zelvers Vrijwilligers Vakature Bank Vragen en suggesties welkom bij VVB NU DOOR U TE KEUREN 'Samen op weg voor de Lindenhof opbrengst ruim 13.000 gulden! KROKANTE 47» KIPSCHNITZEL 100 gr I ERWTEN- «35 SOEP Per liter Öa •S'OEST Teveel typewerk? uitbesteden: vaak dé oplossing KI/l/IEK Bessenpracht (deel 2) HET WITTE HUIS ROOKWORST ,Q Bekroond met zilver10 P lil B0ERENHAM Ac nnt Bekroond met brojns10 Ulll EEN DAG IN LEVERWORST AQ nnf Gekookte WORST WAT DACHT U HIERVAN: voor een vriendenprijs \M Tot straks bij KEURSLAGER Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Om de groep mensen met belangstel ling voor vrijwilligerswerk die om wel ke reden dan ook nog geen bezoek bracht aan de Vrijwilligers Vakature Bank, te bereiken plaatsen we wederom een klein vragenformulier. Alle bin nengekomen vragen en suggesties worden zo snel mogelijk behandeld. Vanzelfsprekend is de privacy gewaar borgd. Vakatures Bureau Onderwijs Soest heeft dringend behoefte aan vrijwilligers m/v voor hot geven van taallessen aan Turkse en Marokkaanse mannen en vrouwen. Ten behoeve van Turkse en Marok kaanse vrouwen worden taal en naai- lesen georganiseerd in het gebouw Vrpuwen voor Vrouwen waarbij de do centen worden geassisteerd door vrij willigers. Onderwijservaring in het werk met groepen is een prettige bij komstigheid, maar niet noodzakelijk. Informatie bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank of bij Bureau onderwijs Soest Oppascentrale voor gehandicapten in Amersfoort heeft plaats voor een aantal vrijwilligers m/v om bij de mensen thuis op te passen (9/616 Rode Kruis zoekt een verbindings man. Interne opleiding kan worden verzorgd. Reiskosten Soest/Zeist wor den vergoed (9/617) Bij instelling opvang en herstel al coholici in Leusden worden enkele medewerkers gevraagd ter opleiding tot ervaringsdeskundige. Bij voorkeur komen ex-verslaafden in aanmerking. Bij genoemde instelling zijn meer functies vakant. (9/619). Informatie over deze en niet-gepubli- ceerde vakatures worden u vrijblij vend verstrekt door de Vrijwilligers Vakature Bank, Willaertstraat 49, tel. 12630. Openingstijden, maandag, dins dag en donderdag van 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur. Aan de Vrijwilligers Vakature Bank, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Naam Adres PlaatsTel Wenst inlichtingen Heeft belangstelling voor: (soort werk) Eigen suggestie kantoor 3764 BH Soest efmiemv Telefoon02155-I0115 COMPUTERSUPPLIES Piscettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten In de vorige aflevering besprak ik reeds een aantal besdragende gewassen voor de tuin, die de herfst en vaak een groot deel van de winter kunnen opfleuren door hun opvallend gekleurde besvruchten. Daar wil ik deze week dan ook op inhaken om een wat completer beeld te scheppen van dat wat er op bes- sengebied mogelijk is. Voor wie een paarse bes wil is er de Callicarpa of porceleinbes. Deze bladverliezende struik wordt z'n 1.50 m hoog en is vanaf september overdekt met trossen paarse porceleinachtige besjes, die tot in de de winter de plant blijven sieren. De bessen komen natuurlijk het best tot hun recht als de plant zijn blad kwijt is. De porceleinbes draagt alleenstaand bes: een goede bezetting wordt echter wel bevorderd door de aan plant van 2 of meerdere exemplaren. Ook werkt de nabijheid van Verbena's (éénjarige zomerbloem) besbevorderend. Nu even een heel ouderwetse struik, de Symporicarpos of sneeuwbes, een plant die eenieder kent, al is het alleen maar door het plattrappen van de "klap-bessen" op jeugdige leef tijd. Het is een erg sterke heester, bladverliezend en afhankelijk van het ras voorzien van witte, rose of rose-rode bessen in de herfst. Een goede witte kweekvorm is "White Hedge" een beste rose is "Mother of Pearl". De struik gedijt op praktisch iedere grond en onder vrijwel alle om standigheden. Een familie die een uitgebreide reeks besdragenden herbergt is die van de Cotone- aster of Dwergmispel met talloze bodembedekken- de, langs de gevel leidbare en opgaande vormen. Er zijn zowel wintergroene als bladverliezende Co- Voor een feestelijke prijs i ^oor een zac'1t zilver prijsje 14i 100 gram I 250 gram lm m Fietster gewond bij aanrijding Bij gen aanrijding op de Nieuweweg raakte vorige week de 34-jarige me vrouw "W. D. uit Amersfoort zodanig gewond, dat zij voor onderzoek naar Zonnegloren moest worden overge bracht. Het ongeluk ontstond toen me vrouw D. met haar fiets linksaf de Eigen domweg wilde inrijden. Zij meende dat de auto, bestuurd door mevrouw A. v.d. O. (52) uit Amersfoort, ook linksaf zou slaan, maar dat bleek niet het geval. Daardoor botste zij tegen de auto op. Al gauw 'n misdaad... Op de Steenhoffstraat hield de politie zondagavond de bestuurder van een auto aan, omdat zijn rijgedrag de aan dacht trok. De man, de 36-jarige M. I. uit Soest, moest blazen en onderging aan het bureau de bloedproef. Hij kreeg een rijverbod en een proces-ver baal Hetzelfde overkwam de 55-jarige J.V. uit Soestdie op de Burgemeester Grothestraat tot stoppen moest worden gedwongen. Het gezamenlijke dankdag-project van de hervormde en gereformeerde diakonieën van Soest ten behoeve van de aanschaf van een nieuw busje voor de gehandicapte bewoners van de Lindenhof heeft zaterdag j.1. een schit terend resultaat behaald. Onder het motto "Samen op weg voor de Linden hof" hield de jeugd langs de zes deelnemende kerkgebouwen een sponsor loop, die alleen al goed was voor een opbrengst van 7,396,25 gulden. Andere activiteiten, zoals het wassen van auto's, brachten een bedrag van 444 gulden op. Oude kranten zorgden voor nog eens 160 gulden. De dankdag-collecte die zondag werd gehouden in de zes kerkgebouwen (Emmakerk, Julianakerk, Oude Kerk, Open Hof, Ichthuskerk en Wilhel- minakerk) heeft een totaal bedrag opgebracht van 5.607,25. De totale opbrengst van de dankdag-actie bedraagt dus 13.634,50. toneasters. Enkele goede bekenden zijn Cotoneaster dammerii "Coral Beauty" met grote oranje-rode bessen C. Horizontalis de meest toegepaste gevel toerist met rode bessen C. microphylla in variëtei ten met kleine donkerrode bessen. Dwergmispels worden de laatste jaren ook veel op stammetjes geënt waardoor leuke treurboompjes ontstaan, in de herfst en winter voorzien van bes. Een heel leuk dwergstruikje dat ik in de vorige af levering ben vergeten te noemen is de rode bosbes of Vossebes (Vaccimium vitis-idaeea). Het plantje wordt zo'n 30 cm hoog, is wintergroen en is in de herfst overladen met dikke rode bessen die overigens heel goed eetbaar zijn. Het struikje heeft een voorkeur voor een humusrijke enigszins vochthoudende bodem, zodat we de grond voor het planten het beste kunnen vermengen met tuinturf. Een belangrijke groep van besdragers die we zeker niet mogen vergeten is die van de Vuurdoorns (Py- racantha) een familie van gestekelde wintergroene struiken die zowel als leiplant, als losstaand of in groepen kunnen worden gebruikt. Bijna altijd zien we de vuurdoorn als muurbedekking terwijl de plant in zijn normale habitus veel mooier tot zijn recht komt. Er zijn tegenwoordig diverse cultivars in omloop. Pyracantha "Red Columm" is een rood- vruchtige, "P. Oranje Glow" is een oranjevruch- tige en P. "Soleil d'Or" is een goede geelvruchtige vuurdoorn. P. "Teton" is een vrij nieuwe dwerg- vorm met kleiner blad en bessen en met een maxi male hoogte van 75 cm; een leuke nieuwe ver schijning! WAT OOK LEKKER IS: EN DAN ONZE HEERLIJKE Laatste hand aan verbouwingen Rabobank "Een pak van ons hart, de verbouwin gen zijn achter de rug.Dat stond ferm geschreven boven de advertenties, die vorige week nog te zien waren in onze krant. Donderdagavond 31 oktober j.1., tussen 17.00 en 20.00 uur kon iedereen tijdens een gezellig Open Huis, de laat ste proeve van verbouwingsbekwaam heid van de Rabobank bewonderen in "Hartje-Zuid". Het kantoor aan de Soesterbergsestraat komt u al van verre in een helder wit tegemoet. Althans zo lijkt het. Het pand springt eruit en de frisse blauwe neon op de gevel geeft het geheel zeker een chique aanzicht. Een geslaagde afsluiting van een serie ingrepen bij de Rabobank die om allerlei redenen noodzakelijk wa ren. Te klein Een van de oorzaken waarom aanne- ner, schilders en stoffeerders in Zuid de vrije hand kregen was het feit dat het kantoor al een paar jaren veel te klein was. Vooral de bankhal zorgde nogal eens voor wat irritatie. De pri vacy was niet altijd gewaarborgd; men stond in de rij, vaak pal achter el kaar en dat werd als onprettig ervaren. Er is nu een ruime, ten opzichte van voor heen, dwarsgeplaatste hal met loket ten, vervaardigd uit kogelvrij glas. De cliënten zullen dat echter niet als ongastvrij ervaren. Het is bittere nood zaak en de architect is erin geslaagd het interieur die gezelligheid mee te geven die een Rabobank zo eigen is. Ook binnen veel wit, zij het gebroken. Het wit zet zich op de vloeren en in het materiaal van de counters en de deuren door in een fraaie grijstint. Opvallend is de Raboblauwe deurknop. Een welkom accentje overigens. De computer kan nu worden geïnstalleerd. Een groot voordeel ten opzichte van de situatie ervoor. De cliënt wordt binnen kort direct aan de balie rechtstreeks op de computer "aangesloten". Dat zorgt voor een hoge, maar efficiënte snel heid, waardoor er weer meer tijd over Het vernieuwde interieur van de Rabobank in Soest-Zuid. zal blijven voor advies. Een goed ge sprek kan tot stand komen in de ruime spreekkamer. De heer J. van Keken, die de dagelijkse leiding van het kan toor in Zuid heeft, is daar erg blij mee. Evenals met de ruimte waarin de safe loketten staan opgesteld. Ze zijn er nu ruim in aantal zodat hij geen nee meer hoeft te verkopen. De Rabobank in Soest-Zuid in haar nieuwe jasje is een compleet bankkantoor. U kunt er voor alle bankdiensten terecht. Dat is niet nieuw: het is altijd zo geweest, en het geldt voor alle bijkantoren van de bank in Soest. Het hoofdkantoor aan het Kerkplein herbergt de hoofdcomputer, de produktieafdelingen die de vier kan toren bijstaan in hun dagelijkse werk aan de balie en de centrale administra tie. Nog twee kantoren Volgend jaar worden de kantoren aan de Koninginnelaan en de Smitsweg ge reed gemaakt voor aansluiting op het computer-geheugen. Dan is de moderne bank in Soest één van de eerste van de meer dan 900 Raboban- ken in Nederland - met in totaal ruim 3000 vestigingen - die de cliënt op al haar kantoren direct aan de balie per computer kan helpen. De persoonlijke sfeer komt er geenszins door in gevaar. De schermen waarop de gegevens af leesbaar zijn, zijn slim in het interieur opgenomen en storen niet. Wie nog geen bezoek heeft gebracht tijdens het Open Huis, waar het een drukte van be lang was, doet er goed aan eens bij de bank binnen te lopen. Cliënt of niet, u bent er altijd welkom. De heer Van Keken en zijn medewer kers zullen u zeker graag ontvangen. Kwiek voor o.a. geprogram meerd typewerk, rappor ten, bestekken, cursussen, direct mail, enz. l centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824 Dader schietpartij aangehouden De Amersfoortse politie heeft vorige" week de 25-jarige DtV. uit Soest aange houden op verdenking van het schieten met een vuurwapen op de 17-jarige L.D. uit Amersfoort. Wat de reden van de schietpartij is geweest is niet duide lijk. De Soester politie deed vorige week een onderzoek naar het vuurwa pen in de woning van V. maar het wa pen werd niet gevonden. V. weigerde een verklaring af te leggen en is inmid dels voorgeleid aan de officier van jus titie. D. werd overigens niet geraakt. Na aanrijding doorgereden Mevrouw B. uit Soest meldde de politie in het weekeinde dat haar auto was aangereden door een onbekende be stuurder. De auto van mevrouw B. stond op de parkeerplaats van een ho recabedrijf aan de Noorderweg. De andere wagen is vermoedelijk een kleine gele auto. De politie heeft de zaak in onderzoek. 2 x zilver en 2 x brons behaalden onze produkten op de internationale slagers vaktentoonstelling (Slavakto) te Utrecht. Een "Rondje Soest". Dit keer, bij wijze van uitzondering, eens 'n kleintje. Over het onderwerp dat Arie ter sprake brengt zal men tot het einde der tijden niet uitgeschreven, noch uitgepraat raken. De dood, wat er na komt, of kan komen. Wie, zoals Arie, katholiek is gedoopt, opgevoed, vervolgens Romeins onder wezen, heeft levenslang. Geen exclusieve aangelegenheid die al leen Arie betreft. Het heeft net zo goed betrekking op zijn vroegere en tegen woordige geloofsgenoten. Het is een club christenen, die data als 1 en 2 november niet in hun agenda's hoeven te noteren. Ze zijn destijds, door de opvoeding thuis en op school, in ge heugens gebeiteld. Vrijdag j.1. was het 1 november. De kerk van Rome, wat daarvan over is of wat er voor doorgaat, vierde die dag het feest van Allerheiligen. Eerste dag van de elfde maand, als vanouds revue der heiligen, défilé der eeuwen, optocht binnen een christelijke kerk. Het zal en kan geen toeval zijn dat één dag later katholieken over de gehele wereld weer met beide benen op de grond staan. Zaterdag 2 november: Allerzielen. Dag van gedenken. Vroeger een druk be zochte stille tocht langs herkenbare graven. Vandaag een ja^fjks terugkerende herinnering aan niet te ontkomen zekerheid dat we vroeg of laat allemaal met een begrafenisondernemer te ma ken krijgen. De stille tocht is geringer van omvang geworden, veel graven minder herkenbaar. Allerzielen, dag van een taboe. Voor de een eindigt met de dood alles, voor de ander begint een nieuw leven zonder eindpunt. De laatste categorie was tijdens de jaarlijkse eenmalige taboe-doorbreking redelijk vertegenwoordigd op de Soes ter begraafplaatsen. Dat verbaasde Arie^ Vandaag de dag worden pessimiste.-Hen realisten im mers in een aden? ^onoemd, wanneer onderwerpen als toet hiernamaals ter sprake worden gebracht. Zowel aan de Dal als de Veldweg had Arie die zaterdag eigenlijk niets te zoeken. Wat hem nog steeds dierbaar is werd gecremeerd, of begraven in een rand stad, waar het dagelijks bestuur van een begraafplaats ooit eens in een on zalig ogenblik heeft bepaald dat de emotionele herinnering aan marmer, steen of hout tegenwoordig niet langer dan tien jaar mag duren. Het graf waar Arie wat bloemen en wat ge dachten kwijt wilde was tenminste ver dwenen. "Het is hier altijd opruiming", liet een man in zwarte werkkleding weten. Terug in Soest besloot Arie die zater dag een kijkje te nemen bij het kerk hof aan de Dal weg en de begraafplaats aan de Veldweg. Levenden en doden zijn bij ons beter af. Grafstenen, daterend uit de dertiger jaren, roepen herinneringen op, of hou den ze in ieder geval levend. Bossen chrysanten en kleine viooltjes zorgen voor een veelkleurig décor, niet naar elders vertrokken vogels zorgden voor muzikale begeleiding. Allerzielen op een kerkhof of begraaf plaats. Een dag waarop men elkaar zoekt, heel speciaal aan elkaar denkt, zonder elkaar te kunnen bereiken. Macaber. Een doolhof. Families, maar ook een man, een vrouw, een kind, moederziel alleen, staan bij graven. Stil, of een woorden prevelend. Voor hen is Allerzielen hoopgevend. Hun hoop is hun zekerheid, daarmee de dood een nieuwe dimensie gevend. Het leven na de dood biedt immers alles. Een paar uurtjes op zo maar een dag in november langs graven dwalen, is stil staan hij de dood. Twijfelen, hopen, ze ker weten. Zaterdag 2 november '85, een bijzonde re ervaring. ARIE WANDELAAR Welkom in HotelCaféRestaurant, Motel in Soest kkk door Arie Wandelaar Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147» -14140 Telex 79479 nl Bekroond met zilver10 |J lil Bekroond met brons Op vrijdag 8 november a.s. vindt bij Finishing Touch", in de bekende schoon heidssalon van mevrouw Gerda Ros man aan de Anna Paulownalaan 40 in Soest, de officiële start plaats van een nieuwe activiteit: de "Nail Studio". Dat betekent een nieuwe uitbreiding van een gToot aantal activiteiten op het gebied van schoonheidsverzorging, die alle vanuit "Finishing Touch" - "your personal beauty parlour" - plaatsvinden. Gerda Rosman beschikt daarmee over een vrijwel compleet "aanbod" op het gebied van lichaamsverzorging en schoonheidsbehandelingen, die meer inhoudt dan alleen een schoonheidssa lon, met name, döbVhfiar grote kennis en ervaring- als huid-therapeute, in welke hoedanigheid zij'als het ware een "verlengstuk" is van de plastisch chirurg. Naast de verzorgende behandeling in de sfeervolle ambiance van het huis aan de Anna Paulownalaan, waar Ger da Rosman werkt met een voor elke cliënt persoonlijk behandelingsschema, gebruikmakend van kwalitatief hoog waardige produkten en geavanceerde apparatuur, behandelt zij ook de meer specifieke huidproblemen, zoals rim pels, groeven, acne, atrofie, littekens, overbeharing, nagelafwijkingen, haar en hoofdhuidproblemen, oedeem, etc. Ook geeft zij deskundige begeleiding en voorlichting voor en na plastisch- chirurgische ingrepen als een face-lift, oogcorrectie, borst- en buikcorrecties en borstamputaties. Open huis De "Nail Studio" waarmee Gerda Ros man haar activiteiten nu heeft uitge breid is gevestigd op de eerste ver dieping en wordt aanstaande vrijdag officieel in gebruik genomen. Dat ge beurt met een "open huis" van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Belangstellenden kunnen dan op hun gemak een kijkje komen nemen in de nieuwe studio en zich uitgebreid laten voorlichten over de mogelijkheden op het speciale gebied van de nagel-ver zorging, en de behandeling van proble men die zich op dit vlak bij heel wat mensen voordoen: brosse nagels, het breken of splijten, nagelbijten, en al lerlei andere "kwalen" of "gebreken". Hoe belangrijk het uiterlijk van hun nagels voor veel mensen is, heeft Ger da Rosman in haar praktijk bijna da gelijks ondervonden. "Heel wat mensen hebben de neiging hun handen weg te stoppen en schamen zich voor het uiter lijk van hun nagels. Dikwijls gaat dat gepaard met een groot gebrek aan zelf vertrouwen. Gerda Rosman weet waarover zij praat. Haar ervaring met de presentatie-cur sussen, vooral voor jonge mensen, heeft dat wel geleerd. In die presentatie-cur sussen wordt een scala van persoon lijkheidsaspecten onder de loop geno men, waarbij ook bewegingsleer, eti quette en make-up aan de orde komen. Als lerares aan de Godelinde-scholen gemeenschap in Naarden ontdekte ze dat de helft van haar leerlingen nagels beet. "Schoonheid is niet alleen een kwestie van het gezicht", aldus Gerda Rosman. "Ook de handen zeggen veel over de lichaamsverzorging. Kunstnagels Een uitkomst is een nieuwe vinding op het gebied van kunstnagels: het systeem 'Nails by lamplight'dat berust op het uitharden van lichtgevoelige kunststof fen door middel van speciaal ultra- violet-licht (dat in wat gewijzigde vorm ook wordt gebruikt voor gebitten, kunst ogen en kunstoogleden In eerste instantie bestaat het materiaal dat voor de kunstnagels (geen hars nagels! wordt gebruikt uit een gelei achtig materiaal, dat door de lichtbron wordt uitgehard, waarbij golflengte en lichtintensiteit van doorslaggevende belang zijn. Het nieuwe kunstnagelsysteem - een revolutionaire ontwikkeling op dit ge bied - is volkomen verantwoord uit me disch oogpunt, omdat gebruik wordt gemaakt van volstrekt ongevaarlijke stoffen. De opgebrachte kunstnagel groeit met de natuurlijke nagel mee en heeft ook een positief effect op de na- De winkelzuudpool bestoat aalweer un joar en ak ut zo us bekiekt, daan denk' daat de zoakelu doaro wel oardig tevre- je zulle weze. Wete jullie nog daat de eerste steejn, die toeng 'elege wier deur meneer Plomp, noa un poar doage aal vurt waas? Ikke wel, waant toeng hek t'r un Gehannes over 'eschreve en de gemeengte an 'eroaje om goed op d'r spulle te paasse, en aal zeker op eerste steejne. En toeng'k heurde vaan ok zukke plaanne veur 't nieuwe pliesiebero hek nog us an de bel 'etrokke. Moar doch je daattut 'eholpe het? An me tokusGoa moar kieke an de Daalweg. 't Is noeng wel geejn steejn, moar un oorkongde die ongze baarregemeester met me- ziek en un hieskroan in un kwaak betong het 'egote. Ik waas d'r bie en toeng wier ik t'r aal baang veur, waant noa aafloop vertrokke aalle tute vaan de stortploats en bleef ut betong ongder un stuk plaastik in ze eejntje legge goar te worre. En woar ik zo veur 'e- woarschouwd het is aalweer 'ebeurd! Ik kwaam d'r met de hongd laangest en vurt waas ut heule legsel. Ongze hongd is de beste vaan Soest en ze neus net zo, en wullie hebbe soame aallus aachter Beukedaal of'esnuffeld, moar mooj niks meer te vingde. Zaa'k jullie us zeige woar of ik denk daattie leit? In de Soester Oudheidkoa- mer, waant doar ben ze baar gek op spulle vaan de Neng. Net as ik. En eer- luk woar, niet aallenig omdaa'k ok toe- vaallig die noam droagt. Eerst krege ze opeejns net zo'n hoast mettut pliesiebero as met de vuliuscon- tainers en noeng legt noa meer daan un heule moand aallus t'r nog net zo bie, behaalve de oorkongde daan. 't Is al weke laang zuk haarstikke mooj dreug weer 'eweest en doar wordt de grongd aaltied zo mooj bouwriep deur, en daan doeng ze niks Of zouw d'r licht nog weer aargus poep an de knikker 'ekomme weze? Je weet- tus moar nooit op Soest. We moste met aaJle geweld eerst be- toale veur de vulluscontainers en noeng kriege we ze veur noppes. Weet je wie de SULO-baakke het gespon- ze rd? Ut gaasbedrief! As wullie haard stoke, daan moakt ut gaas meer wingst. en die kriegt de gemeengte daan weer. Ak ut daan goed bekiekt hewwe gaas- containers op Soest 'ekrege. Ajje d'r un poar weke over doet om ut greujne ge- voarte vol te kriege, daan is daat un paassende noam veur die dinge. Toch beginne ze aalweer te proate over goate in de begroting. Daat komt omdaazze ok in de gemeengtehaangde zitte. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige: schiet us op mettut pliesiebero. Voorte- mee mok t'r weer over an 't schrieve en daat wor ik zaat, en k ben baang vaan heul Soest ok, denk'! Hannes v. d. Neng Diefstal uit auto De heer G. v.d. W. uit Soest ontdekte in het weekeinde dat een onbekende dader de radio-cassetterecorder had ontvreemd uit zijn auto. De wagen stond aan de Prins Hendriklaan. De ei genaar deed bij de politie aangifte van diefstal. Vernieling aan auto De heer S. van de Haverweerd meldde de politie vorige week dat onbekenden de antenne van zijn auto-radio hadden afgebroken. Omdat hetzelfde de week daarvoor ook al was gebeurd verzocht hij de politie om extra toezicht. De politie houdt een oogje in het zeil. Auto gestolen Mevrouw T.E.O. uit Soesterberg deed in het weekeinde aangifte bij de politie van de diefstal van haar auto. Het voertuig stond geparkeerd op de par keerplaats aan de Oude Tempellaan. Het betreft een blauwe Ford Escort met het kenteken KJ-82-XY. tuurlijke nagel, die "meegehard" wordt, zodat de kunstnagel op den duur over bodig wordt. De kunstnagels onderschei den zich wel van de nog vrij algemeen toegepaste harsnagels, waarbij zich wel eens complicaties kunnen voordoen. De kunstnagel behoeft, in tegenstelling tot de harsnagel, niet al na drie weken te worden "bijgevuld". Dat kan na een week of zes. De kunstnagel zelf gaat in elk geval een flink aantal maanden mee, voordat het aanbrengen van een nieuwe (indien nodig) gewenst is. Adviezen Gerda Rosman begeleid haar nagel cliënten natuurlijk ook op andere wijze, met allerlei adviezen over wat men Na aanrijding doorgereden De heer M. B. uit Soest meldde de po litie vorige week dat zijn auto op de He- lingweg was aangereden door een an dere wagen, vermoedelijk een bestel busje. De onbekende automobilist stop te niet. De wagen van de heer B. liep lichte schade op. thuis moet doen om de nagels "van bin nen uit" in optimale conditie te krijgen. Sinds half september is zij ook als schoonheidsspecialiste-huidtherapeute werkzaam bij de Sauna Soesterberg, meestal 2 a 3 keer per week, maar in elk geval op dinsdagmiddag. Ook daar geeft zij graag behandelingen en ad viezen. Men kan behalve tijdens het open huis op vrijdag 8 november ook kennis ma ken met het nieuwe kunstnagelsysteem tijdens de Open Dag van de gezamen lijke Soester ANBOS-schoonheids- specialistes in Darthuizen, waar Ger- da's assistente Jantien een demonstra tie zal verzorgen. Gerda Rosman demonstreert het aanbrengen van de nieuwe kunstnagels.

Soester Courant | 1985 | | pagina 11