L f.30.-belnu! TAXI KLOMP 12984 Diabetes Fonds Nederland steunt tal van onderzoeken Sinterklaas nodigt 250 kinderen uit Twaalf akrobaten in de Van Weedestraat Café-Restaurant Soestdijk 'De vrouw als consument, macht of onmacht?' PAGINA 18 WOENSDAG 6 NOVËMBËR~Tfl8R~ Dankzij landelijke collecte 11-17 nov. SOESTER COURANT PAGINA 19 Vandaag bazar in Groot Engendaal Nationale verkeersveiligheid ogentest Nieuwe richtlijnen. kwijtscheldingsbeleid Stichting 'Spullenhulp' Burgerlijke stand Jaarvergadering Soester Zakenkring Verkoopdag in Ichthuskerk Friese boeken Oudheidkamer Grafheuvel Kinderpostzegels 1985 in teken van Kind en Verkeer R.K.kerkdiensten TEL. Reünie Prijswinnaars autoshow 'De Soester' Amnesty schrijfmiddag Hondje weg Hondje terug Predikbeurten Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen Geen 'geregelde' oversteekplaats bij Soester Natuurbad ^feestavond geheel verzorgd! Reünie Stichting Peuterspeelzalen Medische dienst Welfare-verkoping Rode Kruis Soest/Soesterberg van het Rode Kruis Gooise Operette brengt 'Zar und Zimmennann' Thema-avond Vrouwenraad op 12 november .-.--.ïmii flp iaarlHUco on 55-12364 000 km 000 km 000 km 000 km 000 km 000 km 000 km 000 km 000 km 000 km 300 km 300 km )00 km )00 km '00 km 100 km ,UiUUvJj de jaarlijkse actie "Geeft 's lvoor diabetes" is het Diabetes Fonds Nederland in staat om tal van weten schappelijke projecten op het gebied van suikerziekte te steunen. Diabetes ■f is ook in 1985 nog altijd een ongenees lijke aandoening, waaraan naar schat- ting 240.000 Nederlanders lijden. Dit jaar is de nationale diabetesweek van 11 tot 17 november. Vorig jaar heeft de landelijke collecte bijna 1,5 miljoen gulden opgeleverd. Dat is belangrijk, aangezien het wetenschappelijk on derzoek rond diabetes op deze wijze kan worden voortgezet en uitgebouwd. Hieronder enkel voorbeelden van ont wikkelingen, waaraan het Diabetes Fonds Nederland bijdraagt. Oorzaken Diabetes is een gecompliceerde ziekte die iedereen kan krijgen. De weten schap komt steeds meer te weten over de mogelijke oorzaken van diabetes. En als wij voldoende weten over die oorzaken, dan is de volgende logische stap: het voorkomen van suikerziekte! Transplantatie Vorig jaar vond in Nederland de eerste transplantatie van een alvleesklier plaats. Er is nog veel onderzoek nood zakelijk, voordat dergelijke transplan taties voor veel diabeten een oplossing kunnen beteken. Behandeltechnieken Dankzij verbeterde behandeltechnie ken kunnen tegenwoordig vrouwen met diabetes ook een gezonde baby ter wereld brengen. Toch blijft het aantal miskramen groter dan onder andere vrouwen. Verder onderzoek op dit ge bied is derhalve noodzakelijk. Gevoelloosheid Met verfijnde apparatuur kan gevoel loosheid in handen en voeten (een ge volg van diabetes) in een zeer vroeg stadium worden ontdekt. Zo kunnen snel maatregelen genomen worden en kan in veel gevallen het gevoel in de huid terugkeren. Voorlichting Voorlichting aan diabeten is erg belang rijk. Aangetoond is dat diabeten die meer over hun ziekte weten, zich ge zonder voelen en minder vaak in het ziekenhuis belanden. Oogcomplicaties Veel onderzoek heeft betrekking op de oogcomplicaties als gevolg van dia betes, Door moderne technieken is het mogelijk (bijna) blinde diabeten het daglicht opnieuw te geven. Vandaag is het van twee tot vijf en van zeven tot half negen weer alles bazar wat de klok slaat in bejaardencentrum Groot Engendaal aan het Boekweitland. De organisatoren zijn de tel inmiddels kwijt geraakt, maar het moet in de buurt van de twintig keer liggen dat de deuren van de recrea tiezaal weer wagenwijd open gaan voor de jaarlijkse verkoopmiddag en - avond van door de handwerkclub gefabriceerde artikelen. De handwerkclub - ongeveer twintig dames en heren uit Groot Engendaal en de aanleunwoningen - pakt uit met kussens, tafellopers, draadwerk en hebbedingetjes als miniatuur-postbustjes, byouteriekistjes en -stoofjes. Evenals vorig jaar is er ook nog een wand vrijgemaakt voor schilderijen en tekeningen. De goklustige bazar-bezoeker kan zijn hart (en portemonnee) ophalen aan drie verschillende loterijen. De winnende nummers worden trouwens vol gende week in deze krant afgedrukt. Met de opbrengst van deze bazar worden weer nieuwe materialen voor de handwerkclub gekocht. Een andere club, die ook niet meer uit het bejaardencentrum is weg te denken, is de stichting "Vrienden van Groot Engendaal". De leden van deze stichting, die "het bevorderen van het welzijn van de bewoners" in het vaandel heeft geschreven, zijn uiteraard ook op de bazar aanwezig. Een snelle reaktie in het hedendaagse drukke verkeer is geboden. Dat zo'n ingrijpen op onverwachte momenten afhankelijk is van de kwaliteit van de remmen van zowel (brom)fietsers, moteren als auto's is niets nieuws. Dat daarbij een goed gezichtsvermo gen van de bestuurder Onontbeerlijk is mogé blijken uit de landelijke aktie,_ die door Veilig Verkeer Nederland ge start is. Deze nationale verkeersveiligheids ogen- test, "Kijk Uit", geeft de weggebruiker de mogelijkheid om kostenloos zijn of haar ogen te laten keuren op voldoende zien. Naast het konstateren of Uw ogen nog wel alles kunnen zien, dit via een letterproef, kan via speciale appara tuur de reaktie en het gezichtsveld worden getest. Deze apparatuur, die door de ANWB en de stichting Veilig Verkeer wordt gebruikt, staat de gehele volgende week bij Bril Centrum. Deze optiekzaak aan de Van Weedestraat in Soest stelt de ógentest apparatuur ter beschikking van de Sóester weggebruikers, in ^aüwesamenwèrking 'met de afdeling Soest/Soesterberg van WN. Van 11 tot en met 16 november kunt u aldaar, Van Weedestraat 87, tel. 02155- 17120, laten kontroleren of u nog vol doende scherp ziet en/of uw oog-reak- tievermogen voldoende is. De sticker - Ik kijk uit '86 - wordt als bewijs van goed gedrag meegegeven. Nadat de goedheiligman op zaterdag 23 november a.s. ontvangen is door de burgemeester van Soest, zal de stoet zijn opwachting maken in het cul tureel creatief centrum, (de Borg). Daar zal een Sint Nicolaasfeest van start gaan, georganiseerd door de Win kelkring Van Weedestraat. Er is plaats voor zo'n 250 kinderen. Kaarten voor toegang zijn af te halen bij het kantoor van de Soester Courant. Van Weedestraat 227, Soest. Belangstellenden worden erop gewezen dat dit feest bedoeld is voor de leeftijd van 3 tot 8 jaar. Begeleiding van ouders uitsluitend met toegangskaart voor hun kind. Bij het afhalen van toegangskaarten (gratis) de kinderen meenemen. Voordat op zaterdag 23 november a.s. Sinterklaas aankomt op station Soest- dijk is de ontvangst-kommissie al druk doende. Onderdeel hierin zijn de pietermannen van de gymnastiekvereniging "De Springbokken". Deze origineel uitgedoste knechtjes van de goedheiligman laten u versteld staan van hun akrobatische kapriolen. Dat gebeurt allemaal in de Winkelkring Van Weedstraat. Ook nadat de stoet het winkelgebied achter zich laat (de optocht gaat richting Overhees) zal menig handstandje een lust voor het oog zijn Naast dit alles zal menig Sinterklaasvlaggetje de gretige kinder- haiden vullen. De Winkelkring Van Weedestraat is op zaterdag 23 novem ber volop in een Sinterklaassfeer. Het bliikt dat verschillende mensen nog niet op de hoogte zijn van de ver ruiming van het kwijtscheldingsbeleid. In de gemeenteraad van 22augus- tus zijn de nieuwe richtlijnen aan de orde geweest In principe blijft.het kwiitscheldingsbeleid beperkt tot de afvalstoffenheffing en het rioolrecht. B™vongeTcftulnen gofd het uitgangspunt dat bij een (gezins) inkomen op het niveau van de bijstandsnorm de gemeentelijke belastingen moeten worden betaald. Door de nu gehanteerde richtlijnen ontstaat ook voor de- Kenen die een (gezinslinkomen hebben op het niveau van het minimum loon ofiets daarboven, de mogelijkheid tot het krijgen van gehele of ge- SINFOrmatiebulletin met alle informatie over deze materie. Daar liggen ook aanvraagformulieren, hetgeen eveneens het geval is bij bureau belastingen, gemeentehuis, en bij de hulpsecretarie. Veldweg 6, Soest, tel. 18730 Openingstijden: vrijdag 12.20 15.00 uur; saterdag U.00 - 14.00 uur. Ophalen: donderdagmorgen. Tel. kontakt. ope- ningstijden en woensdagmorgen. Kom u verbazen over de prijzen en spullen die wij momenteel voor de ver koophebben. Zoekt u een bankstel, gasfornuis, koel kast, stoel, tafel, kleding of curiosa? Dan is het erg verstandig om bij ons even langs te gaan en op uw gemak misschien Iets uit te zoeken. Wij zijn er voor u én voor de gezellig heid. Tot vrijdag of zaterdag. Ope ningstijden vrijdag van 12.30-15.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Tel 18730. GEBOREN: Niels Gert, zoon van A. B. Aaftink en M. H. Wullink. - Ruud Martin, zoon van D. G. T. Steur en I. J. Wessel. - Ma rieke, dochter van E. de Lange en M. J. Renooij. - Wesley, zoon van W. C. H. Lensink en B. van de Velden. - Thomas Martijn, zoon van H. Scheffers en A. M. Terpstra. - Niels, zoon van P. K. Ver hagen en A. H. T. Scholder. - Denise May, dochter van P. Buck en J. E. Koster. ONDERTROUWD: Michiel van Veen en Sonja José Graaf- stal. - Geurt Ronald Dusschooten en Jannigje van Elk. - Marcellus Maria van de Hulst enMarianne Ouwerkerk. - Jacob Klaas de Wilde en Elisabeth Griffioen. - Willem Schipper en Hen- drika Janna van Garderen. GEHUWD: Arie Marinus Akkerman en Margaretha Wilhelmina Ipema. - Willem Jan van der Ven en Beatrice Hortence Wil helmina Bernardina Maria Hogestijn. OVERLEDEN: Kornelis Jakobus Kaldewaij, echtgen. van M. van Hoevelaken. - Joannes Fer- dinand Cornelis Quirinus van Os, echt- gen. van W. M. A: de Kruif. - Albert Feringa, echtgen. van A.,K. Koops. - Maria Jozina Oppe, echtgen. van J. Pot. De Soester Zakenkring houdt op maan dag 18 november a.s. haar algemene leden- en jaarvergadering in restaurant 't Zwaantje in Soesterberg. Aanvang 20.00 uur. Voorzitter J. M. C. de Leur zal zijn jaarrede houden en vervolgens is het woord aan drs. J. A. Dortland, directeur Sociale Zaken van het VNO, met een inleiding over het onderwerp: "Zin en onzin rondom arbeidsduur als onder- 'deel van het sociaal-economisch beleid". Op d.v. woensdag 13 november a.s. wordt in de Ichthuskerk, Alb. Cuyp- laan, de jaarlijkse verkoopdag gehou den, waarvan de opbrengst bestemd is voor de zending. Door de leden van de vrouwenvereni ging "Exodia en Synthyche" is weer hard gwerkt om tijdig een aantal prachtige handwerken klaar te krijgen, waaronder borduurwerken, breiwerken, Lina Brown kinderkle ding, baby kleding, droogbloemstukjes, glasgravures, enz. Ook voor de kinde ren zijn er diverse attrakties. Deze keer is er ook de vlaaienaktie t.b.v. de jubilerende I.Z.B. De bekende oliebollen zijn ook weer verkrijgbaar. De verkooptijden zijn: 14.30-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Om ongeveer 20.30 uur zal de uitslag van de verloting bekend gemaakt worden. Iedereen is op 13 november hartelijk welkom. Op zaterdag 30 november van 10.00 tot 16.00 uur, staat de Friese Boekenbus in de Kerkstraat te Hilversum t/o de HEMA). Iedereen die interesse heeft is van ha!r- te welkom in de boekenbus. Als gast is aanwezig Rink van de Velde, bekend Fries schrijver. De lopende expositie over de Soester Eng wordt uitgebreid met foto's en tekeningen van de thans in restauratie zijnde grafheuvel aan het Enghenberg- steegje. Een luchtfoto zal de situatie verduidelijken. De werkzaamheden op de Eng worden verricht onder toezicht van de hr. van Tent, archeoloog van de provincie Utrecht en de heer Noord- am, monumenten inspecteur.. De foto's en tekeningen worden nog aangevuld met zgn. bijgaven, dat zijn geschenken die de familie meegaf aan de overledene en die in de grafheuvel werden bijgelegd. Dit alles is te zien in de Soester Oud heidkamer op zaterdag en zondagmid dag, van 13.30 tot 17.00 uur, Ferdinand Huycklaan 18. De kinderpostzegels van 1985 zijn vanaf woensdag 13 november weer overal in Nederland te koop. Het thema is dit jaar "Kind en verkeer". Kinderen zijn een heel kwetsbare groep in ons moderne, drukke verkeer. Daar wordt door de Kinderpostzegelactie extra aandacht voor gevraagd onder het motto 'Denk aan mij Ook op de kinderpostzegels is dat te zien. De afbeeldingen hebben de drie hoekige vorm van een verkeersbord en laten zien hoe kinderen door het verdeer in de knel komen. De waarden van de serie kinderzegels zijn 50 25 cent, 60 20 cent, 65 20 cent en 70 30 cent. De kinderpostzegels zijn tot 1 januari 1986 in ieder postkantoor te koop. Ook zijn er in veel postkantoren speciale stands, waar naast kinder postzegels een uitgebreide collectie wenskaarten wordt verkocht. Daar is vast wel iets van uw gading bij. Kom eens kijken op het postkantoor in Soest, Steenhoffstraat 11. Daar zit het plaatselijk comité voor kinderpostze gels van 9.00 tot 16.00 uur voor u klaar, van woensdag 13 november tot zater dag 21 december 1985. De dames van het UVV zijn u graag behulpzaam bij het maken van uw keuze. Doorrijder aangehouden De politie slaagde er zaterdagmorgen in de 23-jarige J. de J. uit Amersfoort aan te houden, nadat hij bij de stop lichten aan de Amersfoortsestraat/ Montgomeryweg een aanrijding had veroorzaakt. Hij botste daarbij tegen de voor hem rijdende M. P. uit Hengelo, reed vervolgens snel achteruit en ging er vandoor. Ter hoogte van De Bilt werd hij echter langs de weg aangetroffen, om dat zijn auto toch flinke schade had op gelopen. Hij verklaarde in paniek te zijn geraakt omdat hij verdovende middelen gebruikt. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (Tioogmis) en 11.30 uur N In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrljden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest De Hopman Masselman Groep te Soest vierde dit voorjaar haar veertigjarig bestaan. Op zaterdag 16 november a.s. wordt een reünie gehouden voor allen die als leiding bij die groep betrokken waren. Inlichtingen bij Leo A.dam, tel. 02155- 17047. De prijsvraag tijdens de grote auto show bij Mazda-garage "De Soester" aan de Kostverlorenweg kent drie win naars: De eerste prijs ging naar de heer A. Jacobs uit Soest; de tweede naar Daniël Schoor uit Baarn; de derde naar Marco Smit uit Soest. "Winnaars van het Dpen dak" waren de heer en mevrpuy Drost/Van Wely uit Soest, - Per maand schrijven duizenden men sen in zeker vijftig landen mee met de schrijfakties van Amnesty International. Iedere tweede woensdag van de maand houdt de Amnesty gToep Soest haar schrijfmiddag in het Amnesty Cen trum, Duinweg 21. Op woensdag 13 no vember wordt er begonnen om 13.30 uur. Tijdens deze schrijfmiddag kan iedereen een persoonlijk protest schrijven tegen gevangenneming en marteling van mensen om hun geloofsovertuiging, huidskleur en/of ras. Aan de autoriteiten van de landen waar naar geschreven wordt, zullen brieven geschreven worden met het verzoek om vrijlating of opheldering van de situatie. Er zijn voorbeeldbrieven beschikbaar. Tevens wordt er voor schrijfmateriaal en postzegels gezorgd, dus er behoeft door de personen die deel wensen te ne men niets meegebracht te worden. Nadere informatie verstrekt mevr. J. den Oude, tel. 14622. VERMIST begin oktober, reu, duitse herder (bruin-zwart), klein gebouwd, "Ka- zan", v. d. Hoek, Beetzlaan 96, Soest, tel. 15139. 29-10 Kater, ongec., cyper, witte bef en poten, 2 jaar, Nachtegaal, Celzusteren- straat 24, Amersfoort, tel. 033-753037. 28-10 Kater, ongec., zwart, 4 maanden, Hoogeveen, Eigendomweg 2, Soest, tel. 02159-36724 (werk). 28-10 Kater, zwart, enkel witte borstha ren, 6 jaar, vlooienband, v. d. Ing, Birkstr. 136a, Soest. 22-10 Kater, gec., rood-beige, "Poes", klein gebouwd, 7 jaar, vlooienband, Spies, Smitsweg251, Soest, tel. 17563. 1-11 Poes, grijs cypers, gester., 2 witte voetjes, wit befje, 2 jaar, F. Constant, Dorpsstraat 14, Lage Vuursche, tel. 02156-566. 28-10 Poes, lapjes, 8 jaar, Teunissen, Birkstraat 1, Soest, tel. 22151. 25-10 Poes, lapjes, witte bef, buik en pootjes, 1H jaar, witte vlooienband, Roest, Celebesstraat 28, Baarn, tel. 02154-21972. GEVONDEN 1-11 Reu, zwart, bruine poten, genopte halsband, dood, Koningsweg, inf. Politie Soest, te. 19444. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Soest/Baarn, tel. 02155-10677 en 02154- 20805 registratie Zondag 10 november HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. H. van Heijst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00uur dr. L. J. v. d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 09.00 uur ds. H. J. J. Radstake Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. L. R. Krol In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFÖRMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. D. Land 17.00 uur ds H. J. J. Radstake; gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. J. C. Greive 17.00 uur ds. H. v. Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. A. Vos, Eemnes CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 Dankdag, 6 november 15.00 en 19.30 uur ds. J. W. Schoonder- woerd 09.30 en 17.00 uur ds. C. Westerink, Den Helder GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 (Dankuur, 6 november: 19.30 uur ds. G. E. Geerds) 09.30 en 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rohoboth, Dal weg 44 09.30 en 15.00 uur leesdienst NED PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P. R. Scholte, Bennekom EVANGELIE-GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur ds. A. v. Slooten CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur avondmaaldienst 16.00 uur doopdienst in zwembad "De Turf" JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Geen opgave ontvangen Sterrenberg GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. H. K. Zijlstra 17.00 uur ds. J. Vermeulen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. M. de Goede, Vinkenga (in NPB-kerk) NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 97 Geen opgave ontvangen EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE k Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. v. d. Horst VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. W. Veldkamp, Hilversum Kinderfilmmiddag in De Vijverhof De wijkvereniging Overhees organi seert op woensdagmiddag 13 november a.s. een kinderfilmmiddag in de Vij verhof. Vertoond zal worden een komische Ne derlands gesproken kinderfilm. Aanvang 14.00 uur. Entree voor kinde ren van leden en donateurs: 1,50. Kinderen van introducé's het dubbele. In de pauze ontvangt ieder kind gratis een glas limonade. De november-bijeenkomst zal worden gehouden op dinsdag 12 november 1985 in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Deze keer een "Doe avond". Met me vrouw Veldhuysen worden kerstkaar ten gemaakt met knipsel van papier. Een klein schaartje meenemen. Voor niet-leden die belangstelling heb ben voor deze avond-bijeenkomst vra gen wij een kleine bijdrage van 2,50. 7 November wordt er .gewandeld in en om Soestduinen, vertrek 13.30 uur. Sa menkomst bij restaurant de Soester- duinen. 14 November is er een koffie-ochtend voor de leden. Bij het Soester Natuurbad wordt geen geregelde oversteekplaats (GOP) met drukknopsysteem aangelegd. Burge meester en Wethouders vinden dat op die plaats buiten de bebouwde kom, waar met snelheden van 80 a 90 kilo meter wordt gereden, dit uit het oog punt van verkeersveiligheid ongewenst is. De praktijk is namelijk dat kinde ren met zo'n systeem gaan spelen waardoor er bij het overige verkeer irritatie ontstaat met als gevolg het negeren van de verkeerslichten. Er ont staat op die manier een schijnveilig heid. De verkeerslichten moeten werken op het moment dat de verkeersdeelne mers, gezien het aanbod van het ver keer of bijvoorbeeld door de vermin derde zichtbaarheid (invallende duis ternis) tot meer oplettendheid worden geboden. Alle verkeersdeelnemers zul len dan de ingeschakelde verkeerslich ten gewenst achten. Het aan- en uitschakelen van de ver keerslichtinstallatie zal door de politie gebeuren. Met ingang van het nieuwe zwemseizoen gaat deze regeling in. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur, vanat 40 personen. Vrijdag 8 november a.s. viert de Stich ting Peuterspeelzalen Soest het heuglij ke feit, dat de Stichting in november 15 jaar bestaat. Dat gebeurt met een re ceptie, door het huidige bestuur aange boden aan alle werkers van het eerste uur, t.w. de oprichters, (oud)-bestuurs leden van de ouderkommissies, leidsters en alle relaties in de ruimste zin van het woord. Ook voor peuters is het feest! Bij alle zes speelzalen komt een clown langs, die een optreden voor de peuters verzorgt. Na afloop van de voorstelling krijgen alle peuters een klein geschenkje. Zoals bekend voert de Stichting het be heer over zes speelzaken, verdeeld over de gemeente Soest en Soesterberg, zo dat elke wijk een voorziening heeft om peuteropvang te bieden. Dat de speelzalen in een duidelijke be hoefte voorzien, blijkt wel uit het feit dat de speelzalen allemaal goed draaien en er daarnaast ook wachtlijsten zijn. Indien u een kind t.z.t. wilt plaatsen, is het gewenst uw peuter na al op te geven, ook al heeft het nog niet de leeftijd van 2% jaar. Alle peuters in de leeftijd van 2% tot 4 jaar zijn van harte welkom bij de speel zalen: De Bron, W. Beckmanstraat 475, Soest, tel. 10901; De Gruthut, A. Cuyplaan 200, Soest, tel. 21987; 't Kwetternest, Vedelaarpad 53, Soest, tel. 22668; Ukkepuk, Duinweg 21, Soest, tel 14157; Woelwaters, Beetzlaan 32, Soest, tel. 21782 en De Pruttelpot, Prof. Lorentzlaan 181, Soesterberg, tel. 2085. U kunt ook te allen tijde naar de speel zalen bellen voor nadere informatie. Feest voor peuters Op 7 en 8 november a.s. is het groot feest bij de Stichting Peuterspeelzalen in Soest. De Stichting bestaat dan 15 jaar, een goede reden om wat gezelligs te doen met alle peuters. Op die dagen worden de speelzalen be zocht door clown Benno, die een leuk programma voor de kinderen in petto heeft. Zijn optreden zal één uur duren en na afloop zal hij de kinderen een klein presentje geven. Hieronder volgen de tijden waarop clown Benno de speelzalen bezoekt. De speelzaal is dan gedurende dat dag deel alleen open op de genoemde tijden. Donderda_g 7 november: De Bron, 09.00-10.00 uur ft Ukkepuk, 10.30-11.30 uur Kwetternest, 13.30-14.30 uur Woelwaters, 15.00-16.00 uur Vrijdag 8 november: Gruthut, 09.00-10.00 uur ft Kwetternest, 10.30-11.30 uur 9 Pruttelpot, 13.00-14.00 uur De Bron, 15.00-16.00 uur Zaterdag 9 en zondag 10 november HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: P. H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210. J. P. Krijger, Prunuslaan 10, tel. 12423. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg ft P. L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 1200. APOTHEKEN Weekend- en ftachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56,tel. 19646. Extra dienst op zaterdag 09.00-12.30 uur: ft Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: W. H. A. Steen, Margrietlaan 21, tel. 15970. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren ft H. Blanken, Eemnes, tel. 02153- 12706. Kleine huisdieren:. F. Gelderman, Bosstraat 15-17, tel. 12269. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Tèlefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14,tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag J3.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelenraanhielden voor deelname aan awangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg Medisch Centrum: Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 en 14.00 uur. Zaterdagmiddagmuziek De zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht van 9 november zal in het te ken staan van de "Trauermusik" van Heinrich Schütz. Uitgevoerd worden twee zelden gehoorde werken voor vijf solostemmen n.1. "Gutes und Barm- herzigkeit" en "Ich hab' mein Sach Gott heimgestellt". De uitvoerenden zijn de solisten van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Orgelsolist in dit programma is Jan Jansen. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. De vrijwillige Welfare van de afdeling houdt op dinsdag 12 november a.s. van 14.00 tot 16.00 uur een verkoping in "Hoog-Soestdijk" te Soest. Iedereen is van harte welkom. Men zal leuke artikelen kunnen vinden om in de decembermaand aan iemand kado te geven. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. De Gooise Operette verzorgt op vrij dag 15 en zaterdag 16 november a.s. in theater 't Spant in Bussum twee uit voeringen van de bekende komische opera in drie bedrijven 'Zar und Zim- mermann" van de componist/librettist Albert Lortzing. Aanvang beide avon den: 20.15 uur. Uitvoerenden zijn de Gooise Operétte en het Gooise Operette Orkest onder leiding van Hans C. Jansen. De regie is in handen van Toni Lloyd. Als solis ten treden op: Ton Kaljee, Henk van de Hesseweg, Frits van de Ven, Marian- ne van Dolen, Wim Joosten, Joop Frij- hoff, Harm van Heiteren en Bea Fol- kers. Informatie en kaartverkoop: tel. 02152- 52420 en 02159-35269. Voor de derde maal in vijf jaar or ganiseert de Vrouwenraad Soest een thema-avond. Na de thema's: "de vrouw als vrijwilliger" en "vrouw en politiek", staat nu de vrouw als consument cen traal. Waarom dit thema? Een belangrijke aktiviteit van vrouwen is het dagelijks doen van boodschappen. In haar rol van inkoopster is het dan ook vooral de vrouw, die het uitgavenpatroon van haar gezin bepaalt. Zij beslist wat er dagelijks wél en wat er niet op tafel komt. Daaraan ontlenen vrouwen niet alleen de macht om hun huisgenoten haar wil op te leggen, maar hebben zij ook een stevige greep op de economie. Immers, als vrouwen morgen besluiten dat er voortaan geen varkensvlees meer op tafel komt, dan betekent dit een ge voelige klap voor de varkensfokkerijen. Als vrouwen zouden besluiten dat er voortaan veel minder vlees op tafel komt, dan treft dit niet alleen de vee fokkers maar de gehele vleesindustrie. De kopende vrouw heeft dus macht. Zijn vrouwen zich van die macht be wust als zij hun boodschappen doen? Nee, eerder vaak het omgekeerde. Want bij de vraag wat zij zoal thuis zal brengen, moet de vrouw steeds overeind zien te blijven tegenover: elkaar beconcurrerende winkeliers (wat is goedkoper?), wat zijn de ge volgen voor het milieu of de gezond heid (moet fluor nu wel of niet?) en tenslotte alle verleidingen van de re clame. Kon een vrouw vroeger volstaan met een vergelijking van de prijzen of van de aangeboden service, nü moet ze heel wat literatuur doornemen om een goede en verantwoorde keuze te ma ken. En juist daar heeft de vrouw vaak het gevoel tegenover een overmacht te staan. Alle reden dus voor de Vrouwenraad om dit onderwerp eens aan de orde te stellen. Zij doet dit met de steun van een viertal deskundigen, die bereid zijn aan een forum deel te nemen. Elk zal daarin vanuit het eigen vakgebied een stukje van het onderwerp belichten. De forumleden zijn: mevr. A. van Gel der, lid van het hoofdbestuur van de Consumentenbond; P. J. W. Kant, vertegenwoordiger van de Soester Za kenkring, directeur Yves Rocher; M. M. Verholt, reclamedeskundige van het reclamebureau Hypsos; mevr. W. Harts, consumentenpeiler Ned. Ver. van Huisvrouwen. Op deze avond zullen posters, vervaar digd door de 22 bij de Vrouwenraad aangesloten organisaties, meedingen naar de prijs voor de poster die het beste de eigen vereniging "verkoopt". De thema-avond wordt gehouden op dinsdag 12 november a.s in de grote zaal van het Griftland College en be gint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Dat deze avond al bij voorbaat in een goede reuk zal staan zullen alle bezoe kers ontdekken bij binnenkomst.zaal open 19.30 uur.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19