IET, VS. 2.25 \Y ?n Bentinckfonds vraagt Soester bedrijven om financiële steun Bang&Olufsenïi sclNiciimlccr pagina 2 WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 iULDEN OCENT. Fonds momenteel in kommervolle omstandigheden Dutch for foreigners Talenpraktikum Amersfoort Gemeentelijke reorganisatie staat voor de deur van Schoemaker Gevulde speculaas Over 'Roundup' nooit eerder klachten bij wethouder Reorganisatie Foxboro kost direct al werkgelegenheid van 40 man o' e<\ w foto-film-uideo computer/ Met groots Prinsenbal begint karna valsvereniging seizoen Meerderheid provinciale recreatiecommissie voor verkoop Soester Natuurbad Restaurant van den Brink Sporthuis Eb. Kareisen en Auto Smeeing organiseren weer Wintersport-inruilmarkt Grote pakkans Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van Als u nu bij van Essen Optiek een montuur glazen of aanpassing kontaktlenzen koopt staat er een extra verrassing voor u klaar. Een waardevolle olielamp met een hoogte van zo'n 27 cm, verpakt in een luxe doos, mag u zo mee nemen. Kadootje van Van Essen Optiek. Kompleet met apart lontje en een flesje olie. Een stijlvol kado dat u niet mag missen als u toch van plan was een nieuwe bril te kopen. het winkelcentrum Als u nu bij van Essen Optiek een kinderbril koopt staat er voor uw kind een extra leuke verrassing klaar. brilmode- G EN MAKE-UP geholpen wordt bij het ikten en deze uit te pro- in 120 minuten. Kosten W. A. Lambert, Soest- 3710. m JETIEK - Tel. 10098 ON »Y CARFIELD iabeler, dan )0. ïkoop van bijv. Vlaestro -speed Vletro LS 5-drs. Maestro -speed rlonlego 2.0 Mayfair lontego 2.0 Mayfair lontego 1.6 LSEstate •nber/oklober 1985) stin Metro extra aan- komen aken. ken we dan Verdient u iden tin Metro 35,-. Foto: Herman van Dam De Stichting Bentinckfonds, in decem ber 1971 opgericht als geschenk van de Soester burgerij aan burgemeester mr. baron S. P. Bentinck bij zijn 25-ja- rig jubileum en afscheid, maakt moei lijke tijden door. Het fonds, dat zich ten doel stelt "hft treffen van voorzienin gen in de meest uitgebreide zin des woord s, teneinde minderv&liden in staat te stellen deel te nemen aan sportbeoefening en recreatie in actieve en sportieve zin", wordt de laatste ja ren geconfronteerd met een slechte fi nanciële situatie, die het voortbestaan bedreigt. Het fonds startte destijds met een be drag van 33.000 gulden maar ziet zich geplaatst voor exploitatielasten ter hoogte van zo'n 25.000 gulden per jaar, waarbij de ontvangsten aan donaties, rente en eenmalige giften de laatste jaren zo sterk zijn teruggelopen dat er momenteel voor zo'n 8.000 a 10.000 gul den op het stichtingskapitaal wordt in geteerd. "Dat betekent dat we er over enkele ja ren niet meer zijn," constateerden voorzitter Roel Reinders en bestuurs lid Yvonne Dijkhuis vorige week in een ontmoeting met de plaatselijke pers. Behalve het scheppen van voorzienin gen voor mindervaliden, waarbij wordt ingehaakt op de geconstateerde behoefte (met name voor boogschutters en zitvolleyballers) zorgt het Bentinck fonds ook voor medische begeleiding en financiële hulp, "zolang de kas dat toelaat", klinkt het veelbetekenend. Tegenslag Een bijzondere tegenslag voor het Ben tinckfonds is het uitvallen van het bus je, waarmee de mindervalide zwem mers wekelijks uit Soest naar het zwembad van Eemeroord in Baarn werden gebracht. "Daar was destijds een enorme vraag naar, waaraan in Soest niet kon worden voldaan omdat de temperatuur van met name de Turf te laag is voor deze sportbeoefening. In Eemeroord bedraagt de watertempe ratuur 28 a 29 graden. Sinds het busje is uitgevallen - de vrij willige chauffeurs vonden het absoluut niet meer verantwoord dat er nog mee gereden werd - staat het Bentinckfonds voor grote problemen. Het vervoer van en naar Eemeroord vindt zoveel moge lijk plaats met particuliere auto's, maar het is duidelijk dat deze noodop lossing niet lang meer kan duren. Met het aantreden van een nieuw be stuur heeft het Bentinckfonds dan ook besloten de zaken als het maar enigszins mogelijk is opnieuw aan te pakken. "Er zat de laatste tijd niet veel beweging meer in het fonds, en je hoor de er ook niet zoveel meer van. We wil len nu met nieuw enthousiasme aan de slag," aldus Roel Reinders en Yvonne Dijkhuis. Het fonds draait al 15 jaar zonder subsidie - afgezien van een re gelmatig maar beperkte bijdrage uit de Kermispot - en heeft het donateurs- bestand in de loop der jaren met onge veer twee-derde zien afkalven. Toch mikt het bestuur niet in de eerste plaats op uitbreiding van het aantal donateurs, al zijn die - voor het luttele bedrag van 15 gulden per jaar natuur lijk ook van harte welkom. Met name de problemen met de bus hebben er voor gezorgd dat men gekozen heeft voor een actie die hopelijk snel aanslaat en bin nen afzienbare tijd een flinke opbrengst oplevert. Bedrijven Daarvoor zijn deze week brieven uitge gaan naar zo'n tweehonderd Soester bedrijven, met het verzoek een bijdrage te leveren in de aanschafkos ten van een nieuwe bus, die speciaal geschikt is voor het vervoer van rolstoe len. "Dan zijn we voorlopig weer even uit de brand," aldus de bestuursleden, "al zullen de gewone inkomsten na tuurlijk ook moeten toenemen. Het bestuur hoopt met het nieuwe "plan de campagne" veel Soester be drijven te kunnen interesseren voor een bijdrage. Destijds, bij de oprich ting, liet het bedrijfsleven zich ook niet onbetuigd. "Daarom hopen we vurig dat er ook nu weer ruimte in de budget ten kan worden gemaakt," aldus de be stuursleden. Ongeveer een week nadat de brieven zijn verstuurd gaat een aantal leden van het bestuur aan de telefoon zitten om de aangeschreven bedrijven te be naderen met het verzoek om een posi tieve reactie. "Het is een eerlijke actie, zonder spelletjes en andere toestan den." Men hoopt - voorzichtig - dat de reac ties zo positief uitvallen dat een nieuwe bus al tegen het einde van het jaar in zicht komt. Sinds de bus aan de ketting ligt, vorige maand, zit het Bentinck fonds echt omhoog. Wekelijks maken zo'n 50 a 60 mindervaliden gebruik van het busje en in de eigen exploitatie is absoluut geen ruimte voor de aanschaf van een nieuw exemplaar. Alleen de duur van het zwembad kost bijvoor beeld al 12.000 gulden per jaar, zo klinkt het. De recente aanleg van vis- V.l.n.r. Roel Reinders, Mieke ten Cate en Yvonne Dijkhuis bij de oude bus van het Bentinckfonds, die dringend toe is aan vervanging. Foto: Herman van Dam plaatsen kostte het fonds ook 4500 gul den, samen met De Snoekbaars. Óm uiteenlopende redenen ziet men geen mogelijkheden om de eigen bijdrage van de zwemmers - 2,50 per keer - te verhogen. "Als je die bijdrage verhoogt schiet het Bentinckfonds zijn doel voorbij." Delen Met verwijzing naar de actie voor een nieuwe bus voor de gehandicapten van de Lindenhof merken de bestuursleden op: "We zijn van harte bereid onze bus, als die er komt, met anderen te delen. Een gezamenlijke exploitatie moet in beginsel mogelijk zijn en we willen daar best graag over praten. De oude bus van het Bentinckfonds staat nu nog geparkeerd bij het beken de carrosseriebedrijf Van den Dijssel aan de Lange brinkweg. De Rotaryclub Baarn/Soest ontfermt zich over de bouw van een garage, die achter de brandweerkazerne moet verrijzen. Overigens kan het Bentinckfonds be halve voor de nieuwe bus ook goed geld gebruiken voor andere zaken, zoals het materiaal voor de boogschutters, dat dringend aan vervanging toe is, en de trainingspakken van de zitvolleybal lers, waarvoor hetzelfde geldt. Sinds kort is van het Bentinckfonds een folder verkrijgbaar bij alle huisartsen en fysiotherapeuten, alsmede bij het gemeentelijk Infocentrum aan de Steenhoffstraat. In die folder bevindt zich een bon waarmee men zich als do nateur kan opgeven. Intensive course in the language laboratory Information: 033-729097 Le Néerlandais pour étrangers, Hollandisch für Auslander. Tevens voor Nederlands-sprekenden: Engels, Duits, Frans, Spaans, Portugees, Italiaans. Beginners, gevorderden, ver-gevorderden. De leden van de commissie Algemene Bestuurszaken zijn het in grote lijnen eens met het College van Burgemees ter en Wethouders over een herover weging van de gemeentelijke organisa tie. Aangenomen mag worden dat de gemeenteraad het voorstel in de ver gadering op 21 november zal steunen. Daarna zal een en ander breedvoerig worden besproken in het Georgani seerd Overleg en krijgt een organisa tiebureau opdracht voor externe ad viezen. Meningsverschil is er nog over het tijd stip waarop het op te stellen plan voor de reorganisatie al dan niet wordt goed gekeurd. Burgemeester mr. Paul Schol ten zei maandag j.1. in eerste instantie dat de huidige raad nog een oordeel moet vellen over een eventuele her overweging, en dat de nieuwe raad na de verkiezingen in maart de vruchten kan plukken van de ervaringen die de ze raad in de afgelopen vier jaar heeft opgedaan. Raymond van Gelder (PvdA) kon zich niet verenigen met de tijdsplanning, die het College voor ogen staat. Hij De Deense vormgevers van beeld en geluid 'n klasse apparaat B&OVHS met 3 jaar garantie' 2095. Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TVv video en stereo apparatuur van topklassë met drie jaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 herinnerde eraan dat het afwerken van een besluit van de vorige gemeente raad (bezuinigingsoperatie ATB) het proces niet goed had gedaan. Daarom pleitte hij ervoor de huidige raad de reorganisatie nog te laten vaststellen of dat anders de nieuwe raad de beslis sing moet nemen. Ook de WD-fractievoorzitter Bert Krijger meende dat de zaak nog in deze raad moet worden afgerond. Hij zei dat er de komende drie maanden een pit tig onderzoek moet komen met goed overleg en wees lang uitstel af. Van CDA-kant oordeelde Arend Bol huis dat heroverweging nodig is, en dat de visie daarover gezamenlijk moet worden ontwikkeld. Hij drong niet aan op een snelle beslissing. Adriaan Pothuizen (D'66) zei te be treuren dat het eindpunt van de te vol gen procedure nog niet bekend is. "Het voorstel geeft voldoende handvatten om de goede weg op te gaan. Ik kan me in het voorstel vinden", aldus Pothuizen. Jan Visser (Progressief Soest) zegde zijn steun met andere woorden toe. "Reorganisatie is dringend nodig. De raad moet daar meer in betrokken worden. Ik ben benieuwd naar de knel punten, die bij het overleg op tafel komen. U krijgt van mij het voordeel van de twijfel." Ook Jan van Garderen (SGP/GPV/RPF) ging accoord met het voorstel. Hij stelde dat het ambtelijk apparaat nauw betrokken moet worden bij het overleg. "Want die moeten straks de organisa tie dragen, en zij moeten dan gemoti veerd zijn." Veranderde normen Het College is niet van mening dat het .gemeentelijke apparaat slecht func tioneert of in onvoldoende mate be stuurlijk zou zijn te beïnvloeden. Niet temin is het College van oordeel dat de huidige normen veranderd zijn. B. en W. zeggen dat de vraagstukken van vandaag anders zijn dan enkele tien tallen jaren geleden. "Mede daardoor is in Soest evenals in vele andere ge meenten thans sprake van een opsplit sing van taken, die versnipperd in de organisatie worden uitgevoerd (Van Weedestraat-Lange Brinkweg-Steen- hoffstraat). Een organisatie, die in veel opzichten sterk is gericht op het oplossen van deelproblemen die op kor te termijn spelen. Een samenhangend en lichtgevend beeld op langere ter mijn is onvoldoende", schrijven B. en W. in het voorstel aan de gemeenteraad. Als belangrijkste oorzaken daarvan noemt het College het sterk toegeno men takenpakket, de complexiteit daarvan en de ontwikkelingen in de afgelopen twee decennia met be trekking tot de economie, de auto matisering en de inzichten inzake plan ning en gemeentelijk management. De hoofdlijnen van de uitvoering van de plannen zijn volgens burgemeester Scholten het opmaken van een rap port, waarin de verschillende moge lijkheden voor een reorganisatie zicht baar zijn, een uitvoerige inspraak van alle betrokkenen na de kerstvakantie en vervolgens de keuze voor het beste model. Scholten zei te hopen dat voor de gemeenteraadverkiezingen in maart volgend jaar een besluit genomen wordt. "Het moet echter zorgvuldig en in goed overleg gebeuren. Het hangt af van de tijd van het overleg", besloot Scholten de discussie. Voor het onderzoek dat moet leiden tot een rapport wil het gemeentebe stuur het organisatiebureau De Galan en Voigt aanstellen. De daaraan ver bonden kosten bedragen 80.000 gulden. Op 21 november besluit de gemeente raad of hiervoor een krediet beschik baar wordt gesteld. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY 100 gram van 2.60 voor VAN WEEDESTRAAT 76 Wethouder drs. J. Th. Oudemans heeft nooit klachten binnengekregen over de uitvoering van de prunusbestrijding. Dat merkte de wethouder op bij een vraag van Chris Uiterwijk, die tijdens de vergadering van de commissie mi lieubeheer gebruik maakte van het spreekrecht. "Ook de directeur van ge meentewerken heeft mij verzekerd dat hem geen waarschuwingen hebben be reikt," aldus de wethouder van milieu. Dit laatste overigens met uitzondering van een enkel geval met een braam struikje enige jaren geleden. Chris Uiterwijk vroeg de wethouder ook of het mogelijk is om in het voor jaar van 1986 een excursie te organise- Tenminste veertig arbeidsplaatsen zijn in directe zin gemoeid met de voor genomen opheffing van de produktie- afdeling voor printplaten bij Foxboro, het Amerikaanse bedrijf aan de Ko ningsweg in Soest dat meet- en regel- apparatuur vervaardigt. De opheffing van deze afdeling zal ook gevolgen heb ben voor een aantal andere afdelingen, maar welk effect dat heeft op het aan tal te verwachten ontslagen is momen teel nog onduidelijk. Dat deelde de heer Van Bree, hoofd personeelszaken van Foxboro, vorige week mee na het bekend worden van de reorganisatieplannen bij het bedrijf. Morgen (donderdag) vindt overleg plaats met de vakbonden en met de be- drijfsraad van Foxboro, een soort equi valent van de ondernemingsraad, die bij Foxboro echter niet gevormd kon worden wegen gebrek aan interesse van werknemerszijde. Het is al wel duidelijk dat er geen sprake is van vervangende werkgele genheid. "Er komt helaas niets voor in de plaats," aldus de heer Van Bree. E- venmin zijn er mogelijkheden voor om scholing naar afdelingen waarvoor een uitbouw is beoogd, zoals systeemont werp, engineering en software. Op de achtergrond van de voornemens speelt het feit dat bij de fabricage van nieuwe produkten sprake is van ver gaande automatisering (robotisering). De lijn van nieuwe produkten vergt gi gantische investeringen; de wereldwij de vraag kan echter op de produktielijn in de Verenigde Staten worden ge maakt. Het personeel werd vorige week over een en ander ingelicht. "De boodschap kwam hard aan," aldus de heer Van Bree. Hij merkt desgevraagd op niet optimistisch te zijn over de mogelijk heden die het personeel dat nu moet af vloeien binnen het bedrijf heeft. "Er zijn minimale mogelijkheden bij de af delingen die blijven, maar we zullen een maximale inspanning leveren om de mensen aan ander werk buiten Fox boro te helpen." In dit verband denkt hij aan scholingsprogramma's, in in tensief overleg met vakbonden en be drijf sraad. Scepsis De vakbonden hebben overigens al met de nodige scepsis op de voorgenomen reorganisatie gereageerd. Zij willen eerst de noodzaak zien aangetoond van de aangekondigde maatregelen. "Ook moet de leiding aantonen dat de nieuwe investeringen niet in Soest kunnen Dlaatsvinden. Het heeft er nu de schijn van dat het Soester bedrijf moet bloeden om het Amerikaanse moederbedrijf te helpen." Een woordvoerder van de bonden heeft al aangekondigd over deze vragen eerst duidelijkheid te willen voordat er overleg kan plaatsvinden over een af vloeiingsregeling en een sociaal plan. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Als de dagen korter worden, en de avon den langer, voelen de karnavalsvrien- den dat er weer aan karnaval gedacht moet worden. Dan worden de kielen eens nagezien, de medailles gepoetst, de steek geborsteld en de jasjes naar de stomerij gebracht. Het karnavalsseizoen begint. Maar een aantal vragen kun je dan stellen. Is Jan Beijer wederom Prins Karnaval? Of is er eeen hele nieuwe? Wanneer wordt die gekozen? Komt een ouwe Prins weer terug? Worden de Dans mariekes niet te groot? Moeten er geen nieuwe, jongere komen? Vragen die worden beantwoord op het Grote Prinsenbal dat de karnavals- vereniging De Narre Knollen a.s. zater dagavond organiseert. Om half negen zaterdagavond 9 novem ber begint het karnavalsseizoen. De nieuwe Prins Karnaval wordt dan gekozen en gepresenteerd. Maar een nieuwe prins, betekent ook Een meerderheid van de provinciale recreatiecommissie heeft zich uitge sproken over privatisering van het Soester Natuurbad. Het CDA (schoor voetend) en de VVD stemden in met de plannen van de gemeente Soest. De fra'cties van PvdA/PPR, D'66 en GPV deden dat niet. De commissie recreatie en natuurbeheer van Provinciale Sta ten sprak gisteren voor de tweede keer over het Soester zwembad. Het woord is nu aan de commissie ruimtelijke or dening, die haar goedkeuring moet ge ven aan de noodzakelijke afwijkingen van het huidige bestemmingsplan. De plannen van Soest zijn in strijd met het bestemmingsplan. Om toch toestemming voor de verkoop van het Natuurbad te krijgen moeten Gedepu teerde Staten akkoord gaan met aan passingen daarin. Dat gebeurt alleen indien de commissie ruimtelijke orde ning daarvoor een positief advies geeft. De commissie zal voornamelijk kijken naar de gevolgen van een even tuele privatisering. De gemeente Soest is al geruime tijd in onderhandeling met projectontwikke laar Sanders uit Arnhem. Dit bedrijf wil een bungalowpark laten bouwen bij het zwembad. Daarnaast zullen ver moedelijk ook nieuwe (recreatie) voor zieningen in het bad worden gerealiseerd. De gemeente Soest wil van het Soester Natuurbad af omdat het bad jaarlijks verlies oplevert. De exploitatie zou rendabel moeten worden bij privatisering. De onderhandelingen tussen de ge meente en Sanders zijn nog in volle gang. Volgens gemeentevoorlichter Ben J. van Os houdt het gemeentebe stuur een hele zware vinger in de pap. De gemeente zal ervoor zorgen dat de bevolking van Soest en Soesterberg niet verstoken blijft van zwemmoge- lijkheden in het Soester Natuurbad." Het gaat dan voornamelijk om de toe gangsprijzen. De prijs van een kaartje zou kunnen oplopen tot 5 gulden en mis schien hoger. Dat betekent ongeveer een verdubbeling van de huidige prijs. Liever kwijt dan rijk De heer P. J. Uiterwijk, die tijdens de vergadering van de statencommissie gebruik maakte van het spreekrecht, maakte daar bezwaar tegen. "Dacht u nu werkelijk dat de Soester bevolking daar kan blijven zwemmen voor soci aal aanvaardbare prijzen, de scholen er gratis moen blijven zwemmen, de zwemvereniging daar een polowed strijd mag organiseren? Nee, die orga nisatie is ons liever kwijt dan rijk, en mogen de Soesters alleen zwemmen wanneer zij dat willen voor zo'n 6 gul den voor twee uur. Dan zien we geen kinderen drie tot vier keer per week op het fietsje na schooltijd naar het zwem bad gaan." Uiterwijk zei niet tegen verblijfsre- creatie rond het Natuurpad te zijn, maar wel tegen de verkoop van het zwembad. Hij stelde voor dat het zwembad de eerste drie jaar na reali sering van de recreatievoorzieningen behouden moet blijven voor de ge meente, en als dan zou blijken dat het bad niet rendabel is, altijd nog tot ver koop zou kunnen worden overgegaan. "Het Soester Natuurbad zal bij ver koop verdrinken in politiek vaarwa ter," aldus Uiterwijk. Volgens een woordvoerder van de pro vincie werd nauwelijks ingegaan op de bezwaren van Uiterwijk, die in het Na tuurbad werkzaam is. Zodra Gedeputeerde Staten goedkeuring geeft aan de plannen van Soest, zal de gemeente de onderhande lingen afronden met de projectontwik kelaar. Deze zoekt ondertussen een be legger voor het plan. Wordt het Soester Natuurbad inder daad geprivatiseerd, dan zal dat volgens de gemeente niet ten koste mo gen gaan van de zwemmogelijkheid voor de Soester bevolking. Gemeente- voorlichter Van Os zegt dat de toe gangsprijzen mogelijk omhoog gaan. De gemeente gaat daarmee alleen ak koord indien er extra voorzieningen in het zwembad getroffen worden. Boven dien zal de vraagprijs dan vergeleken worden met entreeprijzen van zwem baden in de omgeving. Wieldoppen gestolen Mevrouw M. van H. uit Soest meldde de politie in het weekeinde de diefstal van de vier wieldoppen van haar auto. Het voertuig stond geparkeerd aan de Wiardi Beckmanstraat. nieuwe adjudanten. En ook komen er weer nieuwe leden voor de Raad van Elf. Iedereen kan daar bij zijn. Het restau rant Bos en Duin, Bosstraat te Soest, is groot genoeg voor een heel gezel schap karnavalsvrienden. Voor de mu zikale omlijsting zorgen de 'Een Beetje Band' uit Amersfoort, en uiteraard de hofkapel, de Eemlander Blaaskapel. Officieel zijn aanwezig leden van het College van Burgemeester en Wet houders. Ze willen toch zien wie tijdens het grote Karnaval in Soest de scep ter gaat zwaaien. Voor leden is de toe gang uiteraard gratis. Maar voor één tientje mag je gasten en introducees meenemen. Geen geld voor zo'n avondje. Dat Prinsenbal is de start voor een heel seizoen, met veel aktiviteiten. Dat mag ook wel, want in Soest wordt er nu al vanaf 1960 georganiseerd Karnaval ge vierd. En in 1960 schreef je Karnaval nog met een grote C. En vijfentwintig jaar Karnaval, is een reden voor een feestjaar. Er wordt gewerkt aan allerlei aktivi teiten. Na de elfde van de elfde zal Soest weten dat er een jubilerende kar- navalsvereniging is. ren langs plekken waar de bestrijding van de vogelkers ten goede is gekomen van de oorspronkelijke beplanting. Hij had de rondleiding door de Soester bos sen meegemeekt en ook de videofilm van de politie gezien. Die beelden noemde Uiterwijk "eenzijdig". Hij is voorstander van het gebruik van Roundup, het middel waarmee de pru nus bestreden wordt. Over de fouten, die in dat verband zijn gemaakt, en waar de laatste tijd veel over is gespro ken, zei hij: "Ze zijn al tien jaar bezig. Als je dat als werkman doet, en dat is een heel gevecht, kan ik me voorstellen dat ze een keer iets anders spuiten. Het is niet goed te praten, dat weet ik ook wel, maar het bespuiten heeft ook nut. Ik juich het toe dat het middel er is, want de overwoekering wordt daar door stopgezet. Als je de prunus z'n gang laat gaan, gaat het ook mis." Wethouder Oudemans verklaarde posi tief tegenover een excursie in het voor jaar te staan. Hij beloofde het idee mee te nemen naar het college. Tegen de leden van de corpmissie milieubeheer kon hij nog niet alle mededelingen doen, omdat het rapport van gemeen tewerken op dit moment bij de politie ligt voor een nadere toelichting. Daar na zal het college aan de hand van het rapport een standpunt innemen over de kwestie van de vogelprunusbestrij- ding. Vervolgens wordt de zaak nog eens besproken in de raadscommissie en de gementeraad. De heer H. Kampf kwam naar aanlei ding van gemaakte fouten met het ge bruik van Roundup met enkele voor stellen. Hij pleitte voornamelijk voor een gerichte voorlichting aan de men sen, die met Roundup moeten werken. "Ik denk dat het mogelijk is dat som migen niet precies weten welke invloed het midden kan hebben,stelde Kampf. Ook veronderstelde hij dat de stobben van de vogelprunus wellicht besmeerd kunnen worden met een kwast in plaats van het spuiten met Roundup. De heer Oudemans kon de stelling van Kampf van harte onderschrijven, maar zei tegeljkertijd dat in de ogen van het gemeentebestuur de kennis al aanwezig is. "Daar waar gewerkt wordt, ben je afhankelijk van degenen, die het doen. Ik kan me goed voorstel len dat als je iedere dag er aan bezig bent de praktijk soms anders is dan de theorie. Er zijn fouten gemaakt. Dat willen we niet ontkennen, en dat kunnen we ook niet. Daarom is er een verscherpte controle ingesteld. Thans is in alle Roundup een kleurstof gevoegd, zodat achteraf te controleren valt waar gespoten ls." Soesterbergsestraat 122 - Soest J Telefoon 02155* 1 2706 MENU DE CE MOIS f47,50 menu voor de maand november CONSOMMÉ AUX CHAMPIG NONS bouillon met oesterzwammen MOULES SEBASTIAN gebakken mosselen met verse kruiden SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis SUPREME DE FAISAN A LA CHOUCROUTE fazantenborstfilet met zuurkool geserveerd met een keur aan verse seizoengroenten en gebakken aardappels FROMAGE DE MAI meikaas GATEAUDE NORMANDIE normandische appeltaart Beide kerstdagen vanaf 17.00 uur geopend. Ons kerstmenu zenden wij U op aanvraag gaarne toe. Ook dit jaar organiseren Kareisen en Smeeing weer een Wintersport-Ruil- markt, die in de grote hal bij Auto Smeeing gehouden zal worden. Zaterdag 16 november staat de complete accommodatie van Auto Smeeing aan de Koningsweg in het teken van de Wintersport-Ruilmarkt. Vanaf woensdag 6 november tot en met vrijdag 15 november kunt u de goederen bij Sporthuis Eb. Kareisen aan de Soesterbergsestraat 3, tijdens de norma le winkeltijden inleveren. Ook op zaterdag 16 november tijdens de ruil- markt kunnen er nog goederen ingebracht worden, maar dan wel bij Auto Smeeing aan de Koningsweg. U bepaalt zelf de verkoopprijs van het artikel. Bij verkoop van het artikel wordt 10% van de verkoopprijs als commissie afgetrokken als tegemoet koming in de kosten. Het ligt zeker niet in de bedoeling er een soort rommelmarkt van te maken. Er wordt welke degelijk gekeken naar de kwaliteit van de aangeboden arti kelen. Tot ziens op zaterdag 16 november van 10.00 uur tot 16.00 uur bij Auto Smeeing aan de Koningsweg 14 in Soest. Diefstallen uit auto's aan van Goyenlaan Onbekenden hebben vorige week uit verschillende auto's aan de Van Goyen laan de radio-cassetterecorders ont vreemd. In alle gevallen werd een raampje opengebroken of ingeslagen. Zowel E. E: als J. D. en J. N. deden aangifte bij de politie. Bromfietser gewond bij aanrijding De 18-jarige bromfietser M. v. D. uit Amersfoort raakte vrijdagmorgen licht gewond bij een aanrijding op het kruis punt Peter van den Breemerweg/Hooi- weg. Hij kreeg geen voorrang van de 20-jarige T. v. H., eveneens uit Amers foort, die met zijn auto uit de richting Soest naderde en de Hooiweg wilde in rijden. De aanrijding veroorzaakte veel scha de. Van D. liep letsel op aan zijn rech terbeen maar hoefde niet naar het zie kenhuis te worden gebracht. Laten we wel wezen: Bij zo'n gevarieerd voordeelboekenaanbod als dat van de boekensnuffelkelder van Van de Ven's Boekhandel Soestdijk (U weet wel, mid denin de Winkelkring naast Reisbureau Gerth) is ernaast grijpen vrijwel uit gesloten, of U moet er wel heel vreem de voorkeuren op na houden. Hoevelen kunnen er eigenlijk weerstand bieden aan dat vorstelijke aanbod is wel veer tien verschillende rubrieken? Even onthouden in verband met St. Nicolaas: heel veel kinder-, en pren tenboeken en bovendien een keur aan stripverhalen voor maar 3,95. Treuzelaars lopen het risico hun pak kans te verspelen want van sommige titels is de voorraad zeer beperktKom daarom snel weer eens kijken, weke lijks tientallen nieuwe boekenkoopjes. (adv.) Schitterend In plaats van de schitterende olielamp kunt u ook kiezen voor de helft van de winkelwaarde als kontante korting. Zuidpromenade 15 - Soest

Soester Courant | 1985 | | pagina 3