nties ank! van Als u een voordelige videorecorder wilt heeft De Gouden Snaar maar één advies: Kom binnen bij De Gouden Snaar voor het kwaliteits-kwartet videorecorders van Blaupunkt met een voordeel tot 700 gulden I KWALITEIT VOORDEEL .DEN 13429 De RTV-306 van 1999,- voor 1599,- De RTV-511 van 2129,- voor 1699,- De RTV-312 van 2350,- voor 1999,- De Marathon rtv-328 van 2899,- voor 2199,- ueremgmg BIJ ONS OP SOEST OOITGEDICHT PAGÏNa^ WOENSDAG 13 NOVEMBÊRloRfi" tHart Jazzconcerten ïn C-drie SOESTER COURANT PAGINA 13 evet, onderdelen) Steenhoffstraat 15 - Soest - Telefoon 02155-12132 Eenmalige aanbieding groot sukses 't Hoge hart 'Nacht, moeder. indrukwekkend toneelgebeuren Theater-agenda De Speeldoos Filmhuis: 'Ah Ying' Volksdans- weekend in 'C-drie' Arti-Cine 'Beverly Hills Cop' 'Ooitgedicht', gedichtenbundel speciaal voor jongeren ;s Piano en Blokfluit rachtskunstenaresse 40(02155) 2.30-13.00 uur. londag a.s. :De Ellen II. Band CADOBOETIEK nade11 - Tel. 10098 JZZINI ELTON IOOPY/ CARFIELD Ellen Helmus van de Ellen H. Band. In de komende maanden worden in het [cultureel creatief centrum C-drie, Wil- jlaertstraat 49, een aantal jazz-concer- fen georganiseerd waarbij de meest alentvolle jonge jazzmusici van Ne derland zullen optreden. Op zondagmiddag 17 november a.s. zal (optreden de "Ellen H. Band". Aan- jvang: 15.00 uur; einde plm. 18.00 uur. De Ellen H. Band bestaat uit Ellen Hel- - fluit, Robert Jan Vermeulen - piana, Frans Tunderman - bas en Ar- noud Gerocks - slagwerk. ■De toegangsprijs bedraagt 5,- p.p. fDe leidster van het combo trad vorig jaar tijdens het jazzfestival van Loos- ■drecht als gastsoliste op bij "Art Bla- Ikey's Jazz Messengers" en verwierf ■onder meer de Loosdrechtprijs. [Dit jaar verkreeg pianist Robert Jan ■Vermeulen de Pall Mali Swing Award, leen aanmoedigingsprijs voor de meest ■veelbelovende jonge musicus. [Kortom, op 17 november wordt top- l klasse geboden welke door de echte I jazz-liefhebber niet mag worden ge- I mist. Deze week wordt de nieuwste L.P. van de Ellen H. Band ten doop gehouden. I Het is Gentle Approach, uitgebracht op het label Timeless van de jazz-promo- tor Wim Wigt. Op donderdagavond 14 november a.s treedt deze band op voor de VPRO-radio. I Een andere veelbelovende jazz-combi- natie zal in de komende maanden op een zondag in C-drie concerteren. Het is het Ben van den Dungen/Jarno Ho- gendijk kwintet. Dit kwintet oogstte twee weken geleden veel succes tij dens een televisie-optreden in het pro gramma "Bij Koos". Na 17 november zijn de volgende jazz concerten in C-drie gepland op zondag 8 december en zondag 19 januari. Cultureel Creatief Centrum ti gJöb[nv qo Sid-hüH IiW r>jj >Ifi f>b zmsh Stichting C-drie De nieuwe stichting C-drie is geboren op vrijdag 8 november 1985. Toen lie ten Wil Hildebrand en Marijke Wei-' dema de akte passeren bij de notaris en werd er met alle medewerkers van f C-drie gebak gegeten in het Witte Café aan de Willaertstraat. Hiermee is een eind gekomen aan een periode van in terim-bestuur. Op dinsdag 19 novem- ber a.s. vergadert het nieuwe stich- tingbestuur voor de eerste keer. Jazz De "Ellen H. Band" speelt op zondag middag 17 november om drie uur in het Witte Café van C-drie. Zie het pers bericht elders in dit blad. Visie Vertoog I Els Verlaan houdt op zondagmorgen 24 november a.s. om half negen een lezing over naïeve schilderkunst en zondags- schilders. De toegang is gratis. Alle deelnemers aan "Eemland in Beeld" zijn hiervoor inmiddels uitgenodigd. WASO j In samenwerking met Elly Joosten con certeert het Belgische zigeunersor- j kest "WASO" (niet onbekend in Soest! op donderdagavond 28 november in de theaterzaal van C-drie. Soestand Op 9 januari organiseert C-drie een tweede aflevering van de praatshow Soestand: actueel, modern, diepgaand en ontspannend. Houdt die avond vrij Column ".Ik zat bij Literair vrijdagavond tus sen de wethouders Menne (CDA) en Plomp (VVD) in. Er was in het gebouw een party aan de gang van het gemeen- tepersoneel. Hoog bezoek dus bij een man, die sonnetten schrijft aan de lopende band, beroemd is geworden als Nederlands romancier en een in teressant leven leidt in Amerika. "Hij kent vast Titusville", zei Menne. De auteur vertelde dat hij iedere mor gen vrolijk opstaat en al jaren zonder alcohol in een soort euforie verkeert. Bij de Gemeentebibliotheek aan de Albert Cuyplaan kon ik niets over hem te weten komen. Alle informatie ont brak. Teneinde raad ben ik toen maar met hemzelf een praatje gdan maken bij boekhandel v.d. Ven vrijdagmiddag. Een aardige, onderhoudende man die Max Dendermonde. Zo heet hij hele maal niet. Zijn echte naam is Henk Hazelhoff. Die hoef ik niet te lezen. Stamgast." Vrijwilligers (M/V) C-drie is op zoek naar mensen, die mee willen doen in de diverse werk groepen. Geen contributie, geen leden vergaderingen, geen verenigings blaadjes, geen royementen, maar ge woon gezellige bijeenkomsten organi seren op het gebied van literatuur, theater, muziek, discussie, schilder kunst en kinderactiviteiten. Gastvrou wen, presentators, interviewers, mu ziekliefhebbers, filmfanaten, theater- gekken, e.a. meldt u aan bij coördi nator Jan Heerkens. Op dinsdag, don derdag en vrijdag: 22188. Kom eens langs! ro memorie Het aders van C-drie is Willaertstraat 49. Postcode: 3766 CP Soest. Telefoon 18456 of 22188. Postgiro: 212775 t.n.v. RaJbo Soest Bankrelatie Rabo: 3599.37497. Ingeschreven bij de Kamer van Koop handel Amersfoort nr. S188015. Direct drive. 2 Videokoppen. 16-voudig pro gramma-geheugen. 14 dagen timer. One-Touch- Recording. Infrarood afstandbediening. 2 Videokoppen. 12-voudig programma-geheugen. 1 programma binnen 14 dagen. One-Touch-Recording. Infrarood afstandbediening. 3 Videokoppen voor perfekt stilstaand beeld. 16-voudig programma geheugen. 3programma's binnen 14 c Infrarood afstandbediening. Speelduur 8 uur op 4- uurs-cassette. 8programma's tot 14 dagen vooruit. Mu/ti- Video-Head-Systeem. Winkeldief gaf valse naam op Omdat hij bij een bezoek aan een su permarkt aan de Van Weedestraat werd betrapt gaf de 57-jarige A. G. uit Hilversum vorige week de politie een valse naam op. De betrokken politie man herkende de man echter als dege ne die hem een jaar of drie geleden voor een soortgelijk feit ook al eens met een verkeerde naam om de tuin had proberen te leiden. De Hilversummer werd aangehouden en bleek nog eens twee winkeldiefstal len op zijn kerfstok te hebben. Het eenmalige aanbod van de Speeldoos-direktie te Baarn, in de Soester Courant van 6 november gepubliceerd, trok veel belangstelling. Binnen 48 uur was de cassière van het Baarnse theater 50 toegangskaarten voor de matinee-voorstelling van dinsdag 19 november a.s. kwijt en een even zo broot aantal Soester Couranten rijk. Dat de haastige spoed voor deze ex clusieve aanbieding terecht was blijkt uit de cijfers van de totaalverkoop. Gezien de overweldigende belangstelling is zeer binnenkort het bordje "uitverkocht" te verwachten. Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er-precies, hoe vindt U dat nou! In Bij ons op Soestpubliceert de Soester Courant verhalen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteresseerd en schrijft hun relaas op. 0 Vandaag: G. Wijnhoff (87). De tuinman: "Ik ben geboren hier aan de Nleuwstraat twee huizen verder. In dat witte huisje van De Ruiter, de kolenboer. Vader was tuinbaas en bouwde zelf een huisje verderop van halve stenen. Gijs "Zeef" (hij heette Sukel) reed de stenen van een oude sloop in Baarn naar Soest. Tot mijn achttiende heb ik op nummer zes gewoond. In dit huis woon ik nu vierenzestig jaar. De Nieuwstraat was toen nog een zand spoor. Waar nu die grote beukeboom staat op de hoek had je destijds het Amsterdamse Koffiehuis van Dirk Es- veld. Hij is een keer dood gebleven door een zonnesteek. In 't Hart stonden drie huizen, de rest was zand en hei. Ze noemden dit "'t Hoge Hart". Langzamerhand ben ik de oudste van de buurt. Van mijn leef tijd zijn er vorig jaar hier zes gestor ven. Elke week kwam tante Mie bij moeder op bezoek. Tante Mie woonde in het "Seminarie", een armenhuis in Soest- Zuid waar ze sparrenotten in de kachel stookten en water haalden bij de hou ten pomp achter het huis. Als je daar woonde, kreeg je twee kwar tjes zakgeld. Daar bivakkeerden ook Klaas "Pampus", Zwarte Hanna, Ouwe Dropje, ouwe Jan Prins en ouwe Jan "Paraplu" (hij heette Veenendaal). Een keer schreef tante Mie een brief kaart, dat ze niet kon komen koffie drinken want ze moest aardappelen schillen (op z'n Soesters geschreven) bij Driekus Valkenet, de smid. Op de kaart stond alleen: aan Klaas Wijnhoff, op 't Hoge Hart, Soest. Co Verwoerd, de postbode, kwam de kaart brengen, want hij wist precies wat er bedoeld werd en voor wie het be stemd was. 's Avonds om half tien ging tante Mie weer op huis aan. Lopen door 't donker langs de kortste weg, dus "achter den Engh" om, dat was binnendoor. Ouwe tante Bet verliet een keer 's avonds ons huis en kwam in de greppel terecht. Ze was door een spook aangevallen, vertelde ze. Je bent er toch zelf ingelopen, zei va der. - Ja maar, ik viel door dat spook, ant woordde ze. Wasfornuis We gingen op school bij de Petrus- en Pauluskerk bij meester Bruning, mees ter Pieper, meester Munk en meester Horvers. FotoHerman van Dam Je kon toen midden op de straatweg (Burgemeester Grothestraat - Van Wee destraat) knikkeren. Eén keer heb ik gespijbeld toen we in de gracht van de ene boom op de andere sprongen onder schafttijd. Spijbelen durfde je niet. We zwommen in de Praamgracht in het bos van Beckeringh. Dan lieten we de kruiwagen even staan waarmee we hout moesten halen voor het wasfor nuis. En we flodderden wat in het water van de Praamgracht. In de schoolvakantie zei vader: plant de boerekool maar in de tuin, nadat we de aardappels gerooid hadden. Vakan tie had je niet. We hebben wel gelachen. Toen de po van mijn zuster brak, zei vader: ga jij eens bij Reyer "Peterolie" (hij heette Dorrestein) een nieuwe po halen. - Wat voor een po, vroeg Reyer. Een pispot? - Ik zei: ja. - Heb je de maat genomen? zei Reyer lachend. Nee, dat wist ik niet. Op mijn veertiende ging ik bij vader werken in de tuinen van Baarn bij me vrouw Jansen aan de Generaal Heutsz- laan en mijnheer Vet aan de Amster damsestraatweg. Toen verdiende ik één gulden in de week. Ik begon *s mor gens om zes uur en ik werkte tot zeven uur 's avonds. Zaterdags tot vier uur. Bij mijnheer Insinger in Pijnenburg verdiende ik twaalfenhalve gulden in de week. Samen met Dirk Kooy heb ik daar veel drijfjachten meegemaakt. Insinger was een vrijgezel, een kapita list. Hij had verkering met een barones. Negentien jaar heb ik de tuin gewied bij notaris Dammers om het huis dat nu de Lindenhof heet. In Baarn had ik twee bungalows en hier in Soest tui nierde ik bij de zusters Verkley en mevrouw Kuiper. Tijdens de Eerste Wereldoorlog (1914- 1918) lag ik op de Vlasakkers in dienst. We sliepen in Amersfoort in houten ba rakken en aten aan tafels van planken gemaakt. Op zolder hoorde je de rat ten lopen. Anderhalf jaar diende ik op het Vlieg kamp in Soesterberg. De heipollen vlo gen om je oren als er een vliegtuig op steeg. Ik was oppasser en tuinman bij een officier en mocht thuis slapen als ik maar op tijd bij het appèl verscheen. Lichtpuntje Ek reed toen op een blauwe ordonnans- fiets waar je buiten diensttijd geen ge bruik van mocht maken. Prompt werd ik aangehouden door de marechaussee. De volgende dag kreeg ik van mijn over ste twee nieuwe banden voor mijn eigen fiets. Na mijn demobilisatie ben ik voor mij zelf begonnen. Toen verscheen hier op de Nieuwstraat het eerste lichtpuntje langs de zandweg. Er kwam elektrici teit op Soest. Hier op 't Hart woonden alleen dag geldersmensen. Sommigen werkten op het paleis. Vertier was er niet. Je kon naar de bioscoop in Hilversum op de fiets voor veertig cent. Wanneer je carbidlamp dan bevroren was, moest je lopen. Of je dronk een borrel met je kame raden in Baarn. Ik ben een keer geval len, omdat ik met mijn voorwiel in de tramrails bleef steken. Een veldwach ter hielp me op de been, zette me op de fiets en gaf me zo'n flinke duw rich ting Soest, dat ik zo weer op straat lag. Mijn vrouw kwam uit Bussum. Op een zondagmorgen na de mis in de Petrus- en Pauluskerk zei Piet van Deyssel, de kolenboer, tegen me: kom je vanmid dag kaarten? Broer Willem neemt een meid mee. Ze zat in de Beckeringhstraat voor het raam naar buiten te kijken, terwijl wij kaartten. Later ben ik bij haar thuis geweest en liet ik mijn sigarettenpijpje bij haar liggen. Zo is het gekomen. We hebben anderhalf jaar verkering gehad. We zijn nu vijfenvijftig jaar ge trouwd." JAN VISSER "Nacht, moeder', vrijdag j.1. onder re gie van Ton Lutz en door Ann Hase kamp en Linda van Dijck voor een uit verkochte Baarnse Speeldoos gespeeld, kent een loodzwaar en aktueel gegeven. Beëindiging van het leven op eigen verzoek, zelfs door eigen hand. Zelf moord dus. Een praatstuk, zonder de verplichte pauze gebracht dat je ruim twee uur op het punt van je comforta bele stoel deed zitten. Moeder (Ann Hasekamp) en dochter (Linda van Dijck) ontrafelen hun beider levens. Een con frontatie waarbij voor 't eerst niets wordt verzwegen, goed of krom ge praat. De uitkomst: "de moeder wil wat levensduur betreft nog vijftig hal tes verder rijden, de dochter stapt uit, omdat ze levenslang op hetzelfde ne gatieve punt is uitgekomen. Een deprimerend thema waarin met wisselend emotioneel, subtiel en inge togen spel aan de meest wezenlijke za ken in ieders leven gestalte wordt ge geven. Ann Hasekamp en Linda van Dijck schitterden zoals alleen pure edelstenen kunnen verblinden. Voeg daar het zeer funktionele décor aan toe en "Nacht, moeder..." kon in Baarn, evenals elders in het land, uitstijgen tot een toneelgebeurtenis van de eerste orde. Lr Kaartverkoop 02154-18050 Vrijdag 15 november, aanvang 20.30 uur: Miel Cools met "Gemengde Gevoelens" Dinsdag 19 november, aanvang 14.30 uur: Ina v. Faassen, Lex Goudsmit e.v.a in Daar gaat de bruid Vrijdag 22 november, aanvang 20.00 uur: Martine Bijl-show (uitverkocht) Dinsdag 26 november, aanvang 20.00 uur: James Bond in A Vieuw to a kill" Vrijdag 29 november, aanvang 20.00 uur: Josine v. Dalsum en Jules Hamel in 'Kinderen van een mindere God' Zaterdag 30 november: Voorstelling als vrijdag 29 november, echter uit verkocht. Donderdag lk hovembeï. Si.00 uur: Wat niemand van de filmindustrie in Hong Kong verwacht had is plotseling toch gebeurd: uit de overvloed van uiterst kommerciële films komt de naam naar voren van een regisseur die films maakt over echte mensen. De regisseur Fong Yuk-Ping is tevens de enige cineast in de Britse kroonko lonie die puur oosterse kenmerken in zijn werk heeft kunnen handhaven. De film is gebaseerd op uitsluitend ware gebeurtenissen. Ah Ying is de naam van een 22-jarig meisje, een van de dochters uit de kinderrijke familie Hui die over een tweekamerwoning beschikt. Voor het werk in een visstalletje van haar ouders ontvangt zij een karig Op zaterdag 30 november en zondag 1 de cember a.s. vindt in het cultureel creatief centrum C-drie aan de Willaertstraat een weekend plaats dat geheel in het teken staat van het Roemeens volksdansen. On der leiding van de vermaarde volksdans- lerar Sylvyu Cuigiumus kunnen de deelne mers zich van zaterdag 16.00 uur tot zondag 17.00 bezig houden met deze popu laire kunst. Zowel beginners als gevorderden zijn wel kom. Men verwacht belangstelling uit het hele land. De kosten bedragen 30,-. Opgeven kan men zich bij A. Eefting, tel. 21548 en W. Nolens, tel. 18837, bij wie men ook nadere inlichtingen kan verkrijgen. In februari volgt een weekend waarin de Bulgaarse Volksdansen centraal staan en in de loop van het voorjaar 1986 komt er nog een weekend met Joegoslavische volksdansen. zakgeld. Haar enthousiasme wordt door niemand in het gezin gedeeld. Een impulsieve reaktie levert haar een onbetaalde deeltijdbaan op bij het centrum voor filmkuituur. Als beloning mag zij een akteerkursus volgen waardoor zij de leraar Cheung ontmoet, een ietwat vreemde figuur. Ah Ying kan beter met hem opschie ten dan de meeste andere kursisten en er ontstaat een verhouding welke meer betekent dan zomaar een relatie tussen leerling en leraar. Het leven van So-Ying Hui, die de rol van Ah Ying speelt was de inspiratie bron voor de film. Alleen Cheng is de enige professionele akteur. Alle anderen zijn amateurs en ook wer kelijk familie van elkaar. Aanvang: 21.00uur: Entree:/5,-/leden, cjpen65+4,-. Zondag 17 november, lk.OOuur: Najaar 1983 startte de Stichting Collectieve Propaganda van het Neder landse Boek een nieuwe activiteit: een leesbevorderingsproject gericht op jongeren in de leeftijd van 14 jaar en ouder. De verhalenbundels "Nooitgedacht" (1983) en "Ooitgedacht" (1984), de eerste resultaten van het project, werden een groot succes en krijgen nu een vervolg in de vorm van een gedichtenbundel, Ooit gedicht. De dichter Willem van Torn heeft voor Ooitgedicht 140 gedichten bij elkaar gezocht en deze gegroepeerd naar the ma's als: verbazing, werk, school, ver liefdheid, liefde, familie, dood en dieren. In de bundel zijn gedichten opgenomen van bekende en minder bekende dichters; oorspronkelijk Nederlands werk en ver taalde gedichten. Ooitgedicht bevat veel illustraties en zeer uitgebreide biobibliografieën van de in de bundel opgenomen dichters. Ooitgedicht kwam tot stand met steun van het Ministerie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur, uitgevers en rechtheb benden. Dankzij hen is deze bundel voor slechts 7.90 in de boekhandel verkrijg baar. Arti-Cine is de nieuwe werkgroep van de Vereniging Artishock die hun sei zoen start met het vertonen van de film Beverly Hills Cop. Arti-Cine is voor jonge mensen van 10 tot 14 jaar die van leuke, spannende, goede, gekke of enge films houden. Elke derde zondag van de maand wordt er een film vertoond die het publiek zelf kiest doormiddel van een kruisje te zetten achter de naam van je favo riete film. Deze keer wordt de komische aktiefilm Beverly Hills Cop vertoond, een film die hoog genoteerd staat op de ranglijst van bioscoopbezoekers. Het verhaal gaat over Axel Foley, een jonge rechercheur bij de politie van Detroit, die door zijn goede resultaten wel eens een potje kan breken bij zijn chef. Bij een mislukte poging sigaret- tenhelers in te rekenen breekt Foley heel wat potjes, want door zijn schuld raakt een heel wagenpark overrijp voor de sloop. Als zijn vriend wordt doodgeschoten en Foley het onderzoek naar de moord niet krijgt toegewezen, besluit hij toch zelf de moordzaak op te lossen. Hij neemt vakantie en gaat naar Beverly Hills. Eddy Murphy is onweerstaanbaar als Alex Foley. In een film waarin de hu mor overheerst, zet hij onnavolgbare types neer om zijn doel te bereiken. Zelden was het evenwicht tussen aktie, spanning en humor zo goed getroffen. Aanvang: 14.00 uur. Entree ƒ4,-. Reserveringen: 02155-19037/19577. Schoolruiten vernield Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde twee ruiten van de openbare basisschool De Schakel aan de Klaar- waterweg vernield. Er wordt uit de school niets vermist.

Soester Courant | 1985 | | pagina 13