BHÉÉÉSa 1 2984 f ^O-bel nul TAXI KLOMP Café-Restaurant Soestdijk PAGINA 18 WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 19 Red Stars verslaat LUSV BASKETBAL it Verlies voor landelijke Shotteams Eldorado-ruiters en amazones zeer succesvol bij wedstrijden RUITERSPORT Stichting 'Spullenhulp' Burgerlijke stand 'Goede-doelen- middag' bij Huisvrouwen NCVB Vrouwen en gezondheidszorg R.K.kerkdiensten TEL. Tentoonstelling 'Vogel vreugde' Hondje weg Hondje terug Predikbeurten ^feestavond geheel ver.-xJ' V W-Nieuws NCVB-Soestdijk Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Medische dienst Oudheidkamer Concert Soester Orkest Vereniging .V' de heren van Red Stars aan een j van hun betere seizoenen bezig zijn staat reeds als een paal boven water. Afgelopen weekend moest het Leidse LUSV er aan geloven. Voor de wed- strijd waren de gevoelens over deze partij nogal verschillend. LUSV stond van vorige seizoenen nog bekend als een geduchte tegenstander. In het be gin leek het er ook op dat het zeer moeilijk zou worden om de twee punten te pakken. Beide ploegen begonnen met een man to man verdediging en de score ging gelijk op. Pas in de 14e minuut kon Red Stars afstand nemen van de tegenstander, doordat zij het tempo niet zo best meer konden vol gen. In de laatste 5 minuten van de eerste helft had LUSV niet veel meer in te brengen en wist de thuisploeg nog een voorsprong van 22 punten op te bouwen. Ruststand 53-31. Het begin van de tweede helft was een waar spectakel. Met een aantal duncks en een constant fel aanvallend Red Stars was er voor het publiek veel te genieten. LUSV liet het er echter niet bij zitten en zij begonnen dan ook lang zaam maar zeker weer wat terug te komen. Echter niet genoeg om de Soesters, die de voorsprong inmiddels al weer wat vergroot hadden nog in te halen. Red Stars won deze spectaculaire wedstrijd die jammer genoeg en ten onrecht weinig publiek trok met 108- 91. Volgende week zondag wordt in Vianen de uitwedstrijd tegen ASV ge speeld. Wedstrijdprogramma 16 november Beukendal 18.15 uur Red Stars DSl-Celeritas DSl 18.15 uur MAl-Stoepie Shooters MAl 19.45 uur JA2-Hoevelaken JA2 21.00 uur HS5-Bourgondie HS3 21.00 uur HS3-Bourgondië HS2 Heren 3 verslaat koploper Dunckers Het derde herenteam heeft afgelopen zaterdag voor een huzarenstukje ge zorgd door in Hilversum Dunckers zijn eerste nederlaag te bezorgen. Deze overwinning is tot stand gekomen met name door een zeer agressieve verde diging in de eerste helft, waardoor hun lange man Wolfswinkel uitstekend door Peter Broek werd uitgeschakeld. Hierdoor ontstond een boeiende strijd, die bij de rust licht in het Soester voor del was. 27-22. Achteraf werd in deze eerste helft de basis gelegd voor de overwinning. In de tweede helft werd ook weer goed gestart, alleen in de laatste fase lieten de Soestenaren Dunckers toch nog onnodig dichtbij komen. Heel krap, maar toch verdiend bleef uiteindelijk toch de overwinning in Soest met 55-53 en hierdoor heeft Red Stars nu de leiding overgenomen in de heren tweede klasse kern Amers foort. Dames 1 B.V. Groningen-Red Stars Voor deze wedstrijd reisde dames 1 van Red Stars af naar Groningen. Dat dit soort wedstrijden moeilijk zijn bleek ook nu weer. Met een reis van bijna vier uur in de benen is het moeilijk spelen, de tegen stander begon dan ook fel en binnen enkele minuten had B.V.Groningen al tien punten voorsprong. Het werd voor de Soesters nog erger nadat ^inda van Rouwendaal met een gebroken na gel het veld moest verlaten. De ruststand van 38-20 was dan ook niet verwonderlijk, de tweede helft gingen de Soesters beter spelen, er werd agressiever verdedigd en de aan vallen draaiden goed alleen werd er nog te slordig afgewerkt. Met de 71-49 nederlaag bevind Dames 1 zich in de staart van de competitie. A.s. zaterdag spelen de Dames thuis in Beukendal om 18.15 uur. De landelijke Shotteams konden de af gelopen week niet tot winst komen. Shot 1 verloor thuis nipt van koploper Sjaardema uit Oegstgeest, terwijl Shot 2 in Vught wat ruimer klop kreeg van JCV. In de afdeling won Shot 3 maar net van Shot 4. Het le jeugdteam verloor in Enkhuizen met 6-4 van Olym- pia, terwijl het 2e jeugdteam gelijk speelde tegen Steeds Hoger. Heren: Shot 1 - Sjaardema 2 4-6 Hoewel Shot 1 aanmerkelijk beter voor de dag kwam dan voorgaande week, kwam het Soester trio tegèn Sjaarde ma, ongeslagen koploper, toch net iets tekort. Alleen René Daselaar toonde de inzet en de wil om te winnen. Twee knappe zeges waren zijn beloning. Berend Jonker en Bart Lefel speelden opnieuw te wisselvallig om verder te komen dan één overwinning. JCV 2-Shot 2 8-2 In Vught verloor Shot 2 opnieuw met grote cijfers van het sterke JCV. Dirk Schuiling zette Shot in de eerste partij op voorsprong, maar daarna r - duurde het tot 6-1 voordat Gerhard Busch de sterke Hendriks wist te ver slaan. Shot 4 - Shot 3 4-6 Een onbegrijpelijk mat spelend 3e team heeft met de hakken over de sloot de twee punten weten binnen te halen in de clubderby tegen Shot 4. Geen mo ment leek het erop dat Shot 3 nog volop kampioenskansen had en dat Shot 4 al zo goed als gedegradeerd was. Shot 4 kwam dan ook verdiend met 3-1 en 4-3 voor, voordat Shot 3 eindelijk orde op zaken kon stellen. Tafeltennis komende week: De komende week staan er twee be langrijke thuiswedstrijden voor Shot teams op het programma. Op zaterdag 16 november gaat het 2e herenteam met Trias uit Twello uitmaken wie er gaat degraderen uit de 3e divisie. De wedstrijd begint om 17.00 uur'in de zaal aan de Heideweg. Een dag eerder, vrijdag 15 november, om 20.15 uur ontvangt Shot 3 de ongeslagen koploper Poker Face 2. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot: Bart van der Wal, Dr. Schoonebeeklaan 4, tel. 16261 en Jan van Asch, Vedelaarpad 14, tel. 19028. Overige uitslagen senioren: Shot 4-Niké 6: 9-1, Hoogerheide 1-Shot 6: 7-3, Vitus 1-Shot 6: 8-2, Shot 7-Neder- horst 3: 1-9, Shot 8-Elan 7: 9-1, Bunshot 6-Shot 9: 1-9, Bijmaat 4-Shot 10: 3-7, Shot 11-Bunshot 4: 6-4, Buna 6-Shot 13: 6-4, Victoria 18-Shot 14: 0-10, Shot 15- Tovoll: 6-4. Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Quick 2: 7-3, Huizen 2-Shot 4: 8-2, Bunshot 3-Shot 5: 2-8, Shot 6-Victo ria 2: 2-8, GoodLuck 3-Shot 7: 6-4. Shot organiseert Basisscholenkampioen schap tafeltennis Voor de 8e keer in successie organiseert de tafeltennisvereniging Shot de Soester voorronde van het Nederlands kam pioenschap tafeltennis voor Basis scholen. Uit deze plaatselijke kampioen schappen worden de beste teams uit gezonden naar de regionale ronde in Huizen, waaruit dan weer de beste teams overgaan naar de landelijke finale in Culemborg. Vorig jaar plaatsten de le teams van de Ludgerusschool en de Savornin Loh- manschool zich voor de regionale ron de, waarin ze net iets tekort kwamen voor een landelijke finaleplaats. De Soester voorronde wordt op zater dag 14 december gehouden in de Shot zaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20). Aan alle Soester basisscholen zijn in middels uitnodigingen gestuurd en Shot hoopt uiteraard op een grote deel name. Voor alle inlichtingen over dit tournooi kan men terecht bij Dirk Schuiling, Tolakkerweg 228, 3738 JV Maartensdijk, tel. 03461-1471. In manege "Den Treek" in Leusden was het Olga Wit van Eldorado die het Oranje binnen wist te halen door bij het springen de 100 cm te winnen. In de dressuurrubriek L 8 wist ze met 117 punten de 2e plaats te bereiken. In de L 11 eiste Ineke Meesters met 119 punten ook een 2e plaats op. In manege 'Marxrois" in Amersfoort was het Heine Buis die met het paard Pasha een 2e plaats bereikte in de 110 cm. In Eldorado zelf was het een drukte van belang voor een heleboel ponyrui tertjes. Voor hen was er een dressuur- proef te rijden. Er werd begonnen met een proef voor de beginners en de uitslag hiervan is al volgt 1. Tilly Bloemendaal met Lady: 2. Kim van Dam met Shita; 3. Barbara v. d. Berg met Jumbo; 4. Stephanie Carton metCees. Dan was er de rubriek manegeponnies deze werd gewonnen door: 1. Nathalie Neising met Jumbo: 2. Sanne Peet met Charmanta; 3. Aletta Peelen met Jumbo; 4. Carole Smits met Shita; 5. Myrthe v. Breevoort met Shita. De jongelui met een eigen pony werden ook apart gejureerd en als eerste ein digde Evelien Rensenbrink met Shadow, 2. S. Vos met Pinkeltje; 3. R. v. Es met Shita. A.s. vrijdag biet manege Eldorado aan alle springruiters en ruitertjes en amazones de gelegenheid om te komen oeferffen op een parcours dat speciaal zal worden gebouwd. Op verzoek kan men assistentie krijgen van de aanwe zige instructeur, maar men kan ook zelf een tainer meenemen. Wel graag een belletje van te voren. Op 24 november a.s wordt er voor de jeugd tot 18 jaar een samengstelde wedstrijd gehouden, 's morgens een springparcours en 's middags dressuur. Hiervoor wordt in 4 catego- diën gestart; ponies-beginners en ge vorderden, en paarden beginnens en gevorderden. Voor de gevorderden-rubrieken worden door "Eldorado" wisselbekers uitgereikt. Er wordt wel vriendelijk verzocht op tijd in te schrijven, daar slechts een vastgesteld aantal deelnemers kan starten, in verband met de tijd. Op zaterdagavond 30 november wordt er een dressuurwedstrijd alleen voor paarden gehouden. Ook hiervoor moet optijd worden ingeschreven. Inlichtin gen over dit programma kunt u krijgen als u belt naar manege "Eldorado", tel. 18803 of kom gezellig even langs. Maandelijkse CDA-Soos in Soest Donderdag 14 november zal wederom de bekende CDA-soos gehouden wor den in Restaurant Van de Brink, Soes- terbergsestraat 122. Aanvang 20.00 uur. Deze soos is bedoeld om de Soester bewoners en verenigingen in staat te stellen hum problemen met het ge meentebeleid ter kennis van de CDA- fractie te brengen en daarover te discussieren. Veldweg 6, Soest, tel. 18730 „Hidae 12.20 - 15.00 uur; zaterdag 11.00 ll!(>0'uur OphalenV^nderdagmorgen. Tel. kontakt: ope- ningstijden en woensdagmorgen. Te vaak worden nog steeds goede spul len weggegooid, omdat eigenaar genaressen er geen raad mee weten- Er zijn 'n hoop mensen, die SraaS brulkmaken van uw afgedankte spullen. Vooral voor mensen met een beurs een uitkomst. Spullenhulp werkt aan hergebruik van o.a. meubilair, keukenraad, bedden, lin nengoed, kleding, ijskasten, wasmachi nes etc. Spullenhulp vraagt kachels, wasmachi nes op 't moment. Help elkaar voor 'n warme knusse winter. Het Spullenhulpteam GEBOREN Irene, dochter van P. van Esseveld en J. Klinkenberg. - Maurice Armando, zoon van R. J. Arlar en P. Jonker. - Christiaan Alexander, zoon van H. Timmerman en R. K. Snijders. - Chantal Johanna Maria, dochter van T. W. Sukel en 1. J. Miegies. - Gülnur, dochter van H. Arikan en M. Oktay. - Pieter Geert, zoon van G. van Opstal en W. van Dongen. - Joost Hubertus Dirk, zoon van H. van Droffelaar en C. M. Naafs. - Joyce, dochter van E. H. Jonker en J. W. Franken. - Ahmet, zoon van A. Hasangebi en E. Kügüalioglu. - Rosalinda Desiree, dochter van W. Hofman en G. Koenen. ONDERTROUWD Gabriël Jozef Maria Voet en José Ma rijke Veldhuizen. - Laurentius Gerar- dus Hooft en Christina Catharina Maria van der Aa. - Ralph Edmund Kooij en Wijnanda van Hornsveld. GEHUWD Petrus Bijkerk en Willemina van Sluijs. - Hendrikus Wilhelmus Anselmus van Dijk en Johanna Wilhel- mina Roest. OVERLEDEN Johannes Jacobus Snor, echtgen. van C. Blombergen. - Willem Deijs, wed. van M. van Lohuizen. - Geertruida Minxi van Krimpen. - Catharina Feli- cia van Vloten. - Pieter Johannes van den Oudenalder, echtgen. van A. C. Dolman. - Bob de Jong, echtgen. van J. M. Engelberts. - Leendert Dijkshoorn, echtegen. van J. Pieters. - Jan Gerhar- dus Brandsma, echtgen. van A. Hylkema. - Grietje ten Have, wed. van W. Cornax. - Pieter van Exter, wed. van A. M. Hoogerduijn. - Johan Petiet, echtgen. van I. K. Stedry. De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen organiseert op dinsdag 19 no vember in Honsbergen, Wiardi Beck- manstraat 475, in Soest een "Goede- doelen-middag Vanaf 14.00 uur kan men in Honsber gen Sint Nicolaas- en/of Kerstinkopen doen. Het geld komt terecht bij de ver enigingen die op deze bijeenkomst ver kopen o.a. Pro Juventute (kalenders), Dieren bescherming, Amnesty, de paarden kamp, Wereldnatuurfonds, e.a. Bijzonder leuk en leerzaam is ook een stand over huidverzorging voor honden. Natuurlijk heeft de Vereniging van van Huisvrouwen ook een eigen stand, waar men leuke creatieve kadootjes kan kopen. Voor het luttele bedrag van 1,- heeft men al een leuk en origineel geschenkje. En wie zin heeft in een oliebol kan op deze middag ook terecht. Deze "goed-doelen-middag" mag men beslist niet missen. Iedereen is wel kom! Veerdienst in de Julianakerk Zondagmiddag om vijf uur wordt dé tweede en laatste leerdienst over de e- vangeliën gehouden in de Julianakerk. Dit keer komen de evangeliën van Lucas en van Johannes aan de orde. Voorganger is ds. J. van Buuren. De afdeling Soest-Zuid van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt haar maandelijkse bijeenkomst op 20 november a.s. in gebouw "de Rank", aanvang 20.00 uur. De heer Goed hart uit Amsterdam zal spreken over "Hulpverlening aan drugsverslaaf den vanuit de St. de Regenboog in Amsterdam. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Zaterdagmiddagmuziek De Zaterdagmiddagmuziek Domkerk (tijdelijk Pieterskerk) Utrecht van 16 november a.s. is gewijd aan een aan tal werken van Schütz in kleinere be zetting; door solisten van de Domcan torij o.l.v. Maarten Kooy worden en kele van de zogenoemde Geistliche Konzerte uitgevoerd. Ter afwisseling speelt Peter van Dijk enkele orgelsoli. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Werkgroep EVA (Emancipatorische Vrouwen Aktiviteiten) start vrijdag 29 november een kursus Vrouw en Be leid rond het onderwerp Gezondheids zorg. Het doel van de kursus is inzicht krij gen in de manier waarop de gezond heidszorg in elkaar zit, met name wat betreft de positie van de vrouw als patiënt en/of werkneemster. Inzicht vergroten in je eigen houding t.o.v. ge zondheid. Door praten, luisteren en meningsvorming het zelfvertrouwen vergroten om zo meer invloed uit te kunnen oefenen. Onderwerpen in de kursus kunnen zijn: vrouwen en de geschiedenis van de ge zondheidszorgbepaal je zelf wat ge zond of ziek zijn is, of doen anderen dat voor jou?" medicijngebruik, word je er beter van?hoe vertel ik het mijn arts en krijg ik wat ik hebben wil? Uitwisseling van positieve en negatieve ervaringen. Aandacht, steun en infor matie kunnen we ook van elkaar krij gen. Kunnen vrouwen invloed uitoefenen op de gezondheidszorg, zowel persoonlijk, maatschappelijk als politiek? Andere onderwerpen die uit de groep komen. Eigen ervaringen en kennis staan cen traal op de bijeenkomsten en kunnen zonodig aangevuld worden door ge bruik van bestaande artikelen, video e.d. De groep zal uit ongeveer 12 deelneem sters bestaan en 2 begeleidsters, op 8 vrijdagochtenden van 9.15 uur tot 11.15 uur in De open Hof, Dalweg hoek Veen besstraat. De eerste bijeenkomst is op 29 november. Tijdens de kerstvakantie komt de groep niet bijelkaar. De kos ten zijn 30,-. Kinderopvang is aan wezig. Informatie en opgave bij Riekie van Megen 02155-22392 of Joke Beers 02155- 10488. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.00, 9.3Ö (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-ïuid, St. Wiilibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest De Vogelvereniging Vogelvreugde houdt weer de jaarlijkse tentoonstelling in het Duivenzaaltje aan de Schriks- laan. Ook dit jaar is men er weer in ge slaagd een interessante tentoonstelling samen te stellen, d.w.z. voor iedereen aantrekkelijk, want er zijn heel veel verschillende vogels te bewonderen. Al deze vogels zijn op punten beoordeeld door deskundige keurmeeters, aange sloten bij de Algemene Bond van Vogel houders. Zoals daar zijn: Kleurkanaries, postuurkanaries, tropi sche vogels, kwartels, duifjes, grote parkieten, grasparkieten, Agapornides en Lori's. Burgemeester P. Scholten zal de ope ning verrichten. De toegang is zoals altijd vrij. Katalo- gus 2,- niet verplicht Openingstijden: donderdag 14 novem ber (opening 20.00 uur); vrijdag 15 no vember 10.30-22.30 uur; zondag 17 no vember 10.30-17.00.uur. Erfrecht bij Reumavereniging Allen zijn we sterfelijk, dus ook onze naaste familieleden en vrienden. We verdringen dit onderwerp liefst zo ver mogelijk, maar krijgen er allen min of meer mee te maken. Daarom is het fijn dat notaris Elferink uit Soest zich be reid heeft verklaard een lezing te ko men houden over "Het Erfrecht". De vereniging van Reumapatiënten Baarn/Soest e.o. stelt u in de gelegen heid deze lezing bij te wonen en wel op dinsdag 19 november a.s. in de Speel doos aan de Rembrandtlaan 35 te Baarn. De aanvang is om 14.00 uur. Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Op zondag 17 november vindt in de Has selaarzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een "zondagmiddagcon cert" plaats, aanvang 16.00 uur. Mede werkenden zijn Wilhelm Hellwig, piano; Prunella Pacey, altviool; Willem van de Laar, klarinet. Entree: 7,50; jeugd ƒ5,-. VERMIST 1-11 Kater, gec., wit-zwart, zwarte vlek voor oog, witte kring om staart, "Mos je". 2^é jaar, omg. Schaepmanstr., Broere Irenelaan 24, tel. 22224. 6-11 Poes, zwart, witte bef, enkele witte haren, 8 maanden, vlooienband, Bouma, Julianalaan 31, tel. 11962. 29-10 Grasparkiet, groen, "Mike", E. Westeneng, Nieuweweg 49, tel. 21006. 3-11 Fret, wit, Buitendijk, Oosterstraat 77, Baarn, tel. 02154-13889. GEVONDEN 3-11 Kater, ongec., cyper, geen wit, Choristenpad, dood, inl. dierenarts Meursing, tel. 15215. 3-11 Kater, gec., rood en witte bef, 1 jaar, Eemweg Baarn, inl. Crailo, tel. 035-858062. 2-11 Kater, zwart, witte bef, Gallen- kamp Pelsweg, inl. Asiel 't Hart, tel. 13583. 6-11 Poes, lapjes, witte buik kop staart, rode neuspunt, ca. 6 maanden, Wieksloterweg, inl. I. v. Schadewijk, Kerkpad NZ 30, tel. 16972. 1-11 Poes, zwart-wit, witte borst buik neusstreek poten kin, zwarte rug, zwarte vlek op neus, korte staart, omg. Merelhof Baarn, inl. Crailo, tel. 035-858062. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Baarn/Soest, tel. 02154-20805 (registra tie en 02155-10667. Zondag 17 november HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat l 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur ds. H. van Heijstgez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. A. Vos, Bilthoven De Open Hof, Veenbesstraat 2 09.00 uur ds. H. J. J. Radstake Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. L. J. v. d. Brom In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. J. O. C. Bouma, Noordeloos 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. J. van Buuren De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. H. van Heijst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 09.30 en 17.00 uur dr. M. J. Arntzen GEREFORMEERDE GEMEENTE Rohoboth, Dalweg 44 09.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. M. Golverdingen NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. R. M. Nepveu, Naarden EVANGELIE-GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaahveg 52 15.00 uur ds. A. van Slooten. CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur dienst van prediking JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Geen opgave ontvangen Sterrenberg GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. J. Romijn, Edegez. dienst 17.00 uur ds. H. K. Zijlstra BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak, m.m.v. koor Hilversum NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaah 97 10.30 uur ds. J. A. de Vries EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. J. A. J. Vermaat VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. BroekhoffBeesd Welfare-verkoping Rode Kruis Op woensdag 20 november a.s. 's mid dags van 14.00 tot 16.00 uur, worden in het dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat weer goede ren verkocht die gemaakt zijn door de Welfare-afdeling van het Rode Kruis Soest/Soesterberg ANWB winterkaart voor Nederland De ANWB geeft in samenwerking met de KNSB en de VVV's een winterkaart voor Nederland uit. Deze kaart, schaal 1:500.000, geeft een overzicht van ca. 130 KNSB-toertochten en ca. 90 lang- lauf-mogelijkheden. Verder zijn op deze kaart o.a. vermeld startplaaten, afstanden, nuttige tips, gedragsregels en telefoonnummers. Het eerste exemplaar van deze kaart werd onlangs door de heer J. Barkhof, plaatsvervangend hoofddirecteur, tijdens de ANWB Wintertriathlon in Assen overhandigd aan de heer W. M. Schenk, voorzitter Landelijke Commis sie Toerisme van de KNSB. Ook de komende winter wordt bij vol doende ijsdikte en/of sneeuwval de ac tuele situatie over de op de overzichts kaart vermelde tochten bekend ge maakt. Deze informatie kan men 24 uur per dag krijgen via de ANWB-KNMI Sneeuwlijn 070-264646 (12 lijnen), NOS Teletekst en Viditel. Theaterprogramma met Heddy Lester en Frank Affolter Op zaterdag 16 november a.s. organi seert het Nut in de Vijverhof, Klarinet 39, Soest-Overhees, het optreden van Heddy Lester en Frank Affolter met de show: "Wie deelt?" Aanvang: 20.15 uur. Zaal open: 19.45 uur. Kaarten in voorverkoop bij v. d. Ven's Boekhandel Promenade Zuid en Van Weedestraat a 10,- p.p en indien voor radig 's avonds aan de zaal. Heddy Lester begeleid door haar broer Frank Affolter, brengt een nieuw theaterprogramma "Wie deelt", haar derde theaterproduktie. Heddy heeft zich ontwikkeld tot een theatervrouw met allure en is in staat meesterlijke en Ontroerende typetjes neer te zetten. Natuurlijk speelt de mu ziek weer een belangrijke rol. Frank Affolter begeleidt haar uiterst vaardig aan de vleugel en treedt naast de cross-talk ook vocaal op de voor grond met een stem die opvalt door zijn aparte klank. "Wie deelt?", een show die u in de ban houdt, ongedwongen in prestatie met een flinke dosis flair. Komisch, goed gek en muzikaal ont staat een welwillende, behaaglijke sfeer. Een uiterst gevariëerd programma met veel nieuw nederlands materiaal, o.a. van Rob Chrispijn, de vaste tekst schrijver van Herman van Veen, en mooie liedjes van anderen, toont u de muzikale en cabareteske kwaliteiten van Heddy Lester en Frank Affolter. Aan alles is duidelijk te zien dat de ar tistieke prestaties van Heddy en Frank zich in stijgende lijn bewegen. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur, vanaf 40personen. Theater: Rotterdam AhoyLee Towers van 9 t/m 11 december nog kaarten verkrijgbaar van 50,-en ƒ30,-. Holiday on Ice19 tot 24 november. Prij zen 14,- t/m 32,-. Kerstcircus 21 tot 29 december, voorver koop vanaf 9 november, prijzen 14,- t/m 30.-. Amsterdag CarréFreek de jonge, van 22 november t/m 14 december, behalve op maandagen. Prijzen 27,50, 22,50, 20,- en 15,-. Voorverkoop reeds begonnen. Amsterdag Concertgebouw: KCOV Ex celsior: Die Hohe Messe, op 24 november a.s. Prijs 22,50, voorverkoop reeds be gonnen. Arnhem Rijnhal: Olympus l Mojo con- certs presenteert de groep Sting. Datum 21 december, aanvang 20.00 uur. Prijs 35,- per persoon, voorverkoop vanaf 9 november a.s. Bij de VW kan men ook boeken voor busreizen met de Gooilander. Er zijn ve le najaarstochten o.a. op dinsdagen 12 en 26 november de Herfsttintentocht, ver zorgd met koffie, gebak en erwtensoep. Op woensdag 20 november Mounties Ju bileumshow, verzorgd met koffie en ge bak. koffietafel en Mountieshow. Op donderdagen winkelen in Düsseldorf Essen, Brugge of Brussel. Herfstwandelingenu heeft zin in een fijne herfstwandeling? Op ons kantoor kunt u terecht voor de verschillende boekjes met beschreven wandelroutes door enkele prachtige natuurgebieden in de gemeente Soest. Prijs 1,- per stuk. Een makkelijk cadeau om te geven en fijn om te ontvangen is de landelijke kadobon. De bon is verkrijgbaar in waar den van 10,- tot 50,-. Het VW-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is elke werkdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnummer is 12075. Mime, dans en muziek in koffiebar 'De Loofhut' Het "krea-team" van het vormings centrum in Soest, zal zaterdagavond 16 november een drama-stuk opvoeren waarin de persoon Jezus centraal staat. O.l.v. muziekleraar Menno Helmus, zullen facetten uit het leven van Jezus op speelse wijze vertoond worden. Iedereen is vanaf 19.30 uur hartelijk welkom in koffiebar "De Loofhut" aan de Steenhoffstraat in Soest. De toegang is vrij. De afdeling Soèstdijk van de Ned. Chris tenvrouwenbond houdt op donderdag 14 november een ledenvergadering in het wijkgebouw van de Emmakerk, Regen tesselaan 2. Aanvang 20.00 uur. Mevrouw W. J. Abring-Alblas uit Leusden komt spreken over de positie van de vrouw in Haïti, het twee-jarig project van de NCVB. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Vrouwen in de Bijstand De werkgroep "Vrouwen in de Bij stand" Soest houdt op dinsdag 19 november weer een koffieinformatie- morgen. Uitwisselen dan van gedach ten over de moeilijkheden, die onder vonden worden op 't gebied van de "bijstand" en de mogelijkheden deze op te lossen. De bijeenkomst wordt gehouden in clubhuis 't Kruispunt" aan de Alb.- Cuyplaan (naast de bibliotheek) van 9.30 uur tot pl.m. 11.30 uur. Kinderen kunnen worden meegebracht. Nadere inlichtingen tel.17431. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 14 november: Dierenmiddag: 15.30-17.30 uur, 4 t/m 12 jaar. Met de ezel kar de wijk door, pony, ezel, paardrijden, dierenhokken schoonmaken, ook gaan we spatten met verf en bladeren. (Neem zelf bladeren mee. Vrijdag 15 november: Dolle dwaze middag: 15.30-17.30 uur, 4 t/m 12 jaar. To neel, muziek en lekker gek doen. In het kinderrestaurant: eten schoon maken, klaarmaken, menukaartjes plakken, tafeldekken, en samen met je ouders het menu opeten. (Hiervoor moet je je wel opgeven. Zaterdag 16 november: Van alles mid dag: 13.30-16.00 uur, 4 t/m 12 jaar. Dan kun je je verjaardag komen vieren, koekjesbakken, muziekmaken, timmeren en knutselen. Voor informatietel. 18136. Dinsdag 19 november: Ganzenbordspel met toneel-opdrachten: 15.30 t/m 17.30 uur, 8 t/m 12 jaar. Deze opdrachten kun nen bestaan uit: iets uitbeelden voor de groep, of met de hele groep een opdracht uitvoeren. Woensdag 20 novemberTheatermiddag 14.00-16.00 uur, 4 t/m 9 jaar, met als hoogtepunt: Youri's eerste blokfluit. Daarna verschillende soorten spelletjes met muziek. Biologische tuin Openingstijden: dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-17.00 uur, vrijdag van 10.00-15.00 uur. Er is volop boerenkool en andijvie te koop voor een zacht prijsje. Let op: Elke dinsdag- en vrijdagochtend van half 10 tot half 12 is er een peuter-ouder-och- tend. Samen met uw kind kunt u deze ochtend doorbrengen op de kinderboerderij en daar ook andere moeders met hun kind ontmoeten. De kosten bedragen 3,- in clusief koffie en limonade. Zaterdag 16 en zondag 17 november HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: 0 R. von Bartheld, Oranjelaan 33, tel. 13322. 0 J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen Soesterberg 0 G. P. J. de Kanter, Rademaker- straat 1, te. 1700. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: 0 Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Extra dienst op zaterdag 9.00-12.30 uur: 0 Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56,tel. 19646. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: Zaterdag 16 november: H. Abbing, Larixlaan 16, tel. 13842. Zondag 17 november: 0 A. L. M. N. Vreeswijk, Paul Vredehof IA, tel. 15968. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur Grote huisdieren 0 W. Tander, Bunschoten, tel. 03499- 84455. Kleine huisdieren 0 A. A. van Knapen-De Jong, Ereprijs- straat 23, tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon antwoordapparaat02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 en 14.00 uur. Grafheuvel De restauratie van de grafheuvel aan het Enghenbergsteegje is voltooid. Het is zeer de moeite waard eens te gaan zien in welke passende resultaten deze werkzaamheden hebben geresulteerd. In de Oudheidkamer zijn foto's en al lerhande zaken, die met deze grafheu vel en omgeving te maken hebben, overzichtelijk tentoongesteld. De Eng is weer van zijn mais bevrijd en daardoor is het wijdse uitzicht her steld. Hoe vroeger dit bouwland werd ontdaan van z'n koren en hoe dit ver voerd werd en verder bewerkt, valt allemaal te aanschouwen in de Soester Oudheidkamer aan de Ferd. Huyck- laan 18. Geopend in de weekends op zaterdag- en zondagmiddag van 13.30- 17.00 uur. Vandalisme onderwerp bij CDA-vrouwen Op woensdag 20 november a.s. hoopt het CDA-Vrouwenberaad Soest weer bijeen te komen in de Open Hof, Veen besstraat 2 te Soest, om 09.30 uur. De heer C. Onvlee, brigadier van de ge meentepolitie, vertelt over vandalis me, naar aanleiding van de nota "Van dalisme? Hou het gaaf Belangstellenden zijn van harte wel kom. Op dinsdag 12 november a.s. wordt in het Griftland-College, Noorderweg 79, aanvang 19.45 uur, een themaavond ge houden door het Vrouwenberaad. Het thema is: "De vrouw als consument, macht en onmacht". Donderdag 21 november a.s. zal de Soester Orkest Vereniging haar na jaarsconcert geven. Deze uitvoering zal plaatsvinden in de Petrus en Pau- iuskerk, Kerkplein te Soest. Aanvang 20.30 uur. Op het programma staan werken van Rossini, Van Dijk, Schubert en Haydn. In het celloconcert, in d dur van J. Haydn is de solist Hans de Wilde. Hij was vele jaren eerste cellist van het Nationaal Jeugdorkest. Toegangskaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de leden, bij de Soes ter VVV en op de avond van de uitvoe ring bij de ingang van de kerk. In het Soester Orkest zijn nog twee plaatsen vakant voor alten, een tweede hobo, tweede trompet en een contra bas. Ook goede eerste en tweede violen zijn van harte welkom. Inlichtingen bij het secretariaat van de S.O V tel 03429-3659.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19