;er Vijf miljoen letters rollen door Soest en omgeving O uon ©//©n 4.95 ep K# G//GO KORTE DUINEN Gi$! 6 hotelovernachtingen op de koop toe! RA.S. gen ïint Nicolaas-aktie a.s. vrijdag van start scliociiiakcr Intocht Sint Nikolaas feestelijk evenement Prins Bernard I nieuwe Prins Karnaval d'Oude Ertghel TA.H. s-uien- ►roodjes peculaas NOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 NICOLAAS LETTER-PRET- FESTIVAL Voorlopige lijst van deelnemers St. Nicolaasaktie Bang&Olufsen van Schoemaker «<<o. Versierde fietsen opgeven t/m 20 november brilmode Gemeente secretaris J. M. Kruitwagen om gezondheidsredenen weg bij gemeente Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY Roomboter amandel- staaf hotel heidepark foto-film-uideo computer/ •ovember let Bestuur van de Stichting Manifes Blies Soest is klaar met haar voorbe- eidingen. Vijl miljoen zelfklevende jtters, in de vorm van kleine buttons - yorden deze week onder de talrijke pvinkeliers in Soest, die meedoen aan Ie Sint Nicolaas-aktie - uitgedeeld. i.s. vrijdag is het zover en kan iedereen -bestede gulden een letter tegemoet ien. De bijbehorende kaarten, die even- sens bij de winkeliers-met-het-affiche rerkrijgbaar zijn, stellen u in staat tien verschillende woorden te vormen. jebt u een kaart met een woord vol jeplakt - er gaan steeds negen letters )p een kaart, dan vult u uw naam, idres en telefoonnummer in en depo- ïeert deze in een van de acht bussen lie daartoe in Soest staan opgesteld. Dat laatste is een bekend gegeven. Jebleken is dat vooral de formule van iet invullen van naam en adres op een :aart, die men zonder beperkingen kan nleveren, goed aanspreekt. Het geheel dat onder de vrolijke naam "Letter- Postcode en plaats Telefoonnumme Pret-Festival" wordt georganiseerd, belooft een goed succes te worden. Naast drie aantrekkelijke geldprijzen 1.000,-, 500,- en 250,-) is er een Albert Hei jn Bril-Centrum Nota Fleur INN Van Oosten Fotografie B. van Soest, tapijt A. v.d. Weerd, Juwelier Firma Fugers Vishandel 't Hoekje Wijnands Woonmode Hulleman Optiek Fa. J. K. Westerhof B. Botzenhardt Frans stoffenwinkeltje Banketbakkerij A. Faas Banketbakkerij A. Faas Z. J. van Homoet Studio Karla Karwoczik Fa. Huissteden Anja's Phildar wolspeciaalzaak A. A. M. Kortekaas Slijterij Brouwer Sigarenspeciaalzaak J. Akkerman Bril 26 J. ter Horst Sigarenmagazijn H. J. Meijering Kant. Boekhandel Immerzeel Fa. Middelman Gez. Tolboom Guco B.V. Slagerij den Blanken Reehorst Meermarkt Reisbureau Gerth Reisbureau Gerth De Ster Juwelier van Setten J. Langhout dieren enz. Fa. Schoemaker Fa. Adama, herenmode HilvisB.V. Davo Gebr. van Woerkom, meubelen Drankenshop Ben Rademaker Haard en Hobby B. H. ten Brinke Inter Casa Jasper Mode 't Kruidvat Boekhandêl van de Veji, j Boekhandöl van de Ven Nic. van Dam Foto-Optiek van Essen Team Inter hairfashion Tabakspeciaalzaak de Beer Bibo Dumpshop Baarn B.V. Maison Borgts Boutiques des Fleurs Bakkerij van Brummelen Pieter Bor's Kaashuis Silver Star Video De Snuffeldoos Supermarkt Kerver/de Winter De Snuifdoos J. Bosboom Banketbakkerij Oudwater Bakker Bram Binnen en Buiten Hans Boumans Storina De Aubergine Drogisterij van Amerongen Prijsslag Jac Hermans Drogisterij Kok Slijterij v.d. Linden Firma de Vries Banketbakkerij Dogterom Bcini, 'tbakkerij Dogterom H. Wolfsen Zn., Sigarenmagazijn Joh. Pieneman Taxi Klomp Keurslager de Bruin Bakkerij van Brummelen René Borgts exclusieve herenkled. Slijterij v.d. Linden Bloemisterij H. v. OestB.V. Impodra Dranken Van Weedestraat 48 Van Weedestraat 87 Tamboerijn 13 Soesterbergsestraat 57 Burg. Grothestraat 28 Soesterbergsestraat 26 Torenstraat 23 Molenstraat 163 Soesterbergsestraat 37 Burg. Grothestraat 8 Winkelcentrum Hartje Zuid Nieuwstraat 16 Beukenlaan 41 Birkstraat 93 Van Weedestraat 46A Van Weedestraat 70 Burg. Grothestraat 25 Van Weedestraat 221 Winkelcentrum Hartje Zuid Birkstraat 91 Steenhoff straat 64 Steenhoffstraat 62 F.C. Kuyperstraat 26 Nieuweweg 99 Soesterbergsestraat 11 Van Weedestraat 11-13 Van Weedestraat 61 Koninginnelaan 16 Van Weedestraat 215 Nieuwstraat 23 Soesterbergsestraat 51B Winkelcentrum Hartje Zuid Van Weedestraat 58 Van Weedestraat 7-8-9 Rembrandtlaan 18 Burg. Grothestraat 14 Van Weedestraat 78 Soesterbergsestraat 51 Van Weedestraat 149 Weteringpad 1 Steenhoffstraat 61 Laanstraat 44 Koninginnelaan 48 Soesterbergsestraat 29 Burg. Grothestraat la Zuidpromenade 12 Winkelcentrum Hartje Zuid Winkelcentrum Hartje Zuid -.Van Weedestraat 60 Vafo'Weedestra&t 16 Winkelcentrum Hartje Zuid Tamboerijn 19, O verhees Tamboerijn 7 Overhees Steenhoffstraat 66 Soesterbergsestraat 32A Steenhoffstraat Kerkstraat 13 Kerkstraat 40 Dillenburglaan 18 Koninginnelaan 24B Winkelcentrum Smitsweg Winkelcentrum Hartje Zuid Steenhoffstraat 16 Nieuwerhoekplein 8 Tamboerijn 5 F.C. Kuyperstraat 24-26 Winkelcentrum Hartje Zuid Winkelcentrum Hartje Zuid Winkelcentrum Overhees Soesterbergsestraat 55 Winkelcentrum Overhees Smitsweg 2 Soesterbergsestraat 49 Koninginnelaan 84 Torenstraat 6 Soesterbergsestraat 53 Nijverheidsweg 8 Van Weedestraat 31 Koninginnelaan 2-4 Taboerijn 17, Overhees Ossendamweg 24 Burg. Grothestraat 7 Burg. Grothestraat 6 Eigendomweg 80 Smitsweg 12 De Deense wrmgevers van beeld en geluid S 'n klasse apparaat B&OVHS met 3 jaar garantie' 2095.-. Schoemaken is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TV, j i video en stereo- 7P apparatuur YYj van topklassen met driejaar garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 v foto-film-uidep y Vn computer/ CY7 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" fantastische hoeveelheid kleinere prij zen te winnen. Deze werden bijeenge bracht door de deelnemende winke liers. Bijna alle letters De negen woorden die gevormd kunnen worden - steeds één per in te leveren kaart - zijn de volgende De te vormen woorden: roe en gard marsepein stoomboot kapoentje gedichtje pieterman pepernoot nicolaas speculaas Waar de bussen komen te staan Slagerij Bakker, Winkelcentrum Smitsveen. Jasper Mode, Winkelcentrum Hartje- Zuid. Slijterij v.d. Linden, Winkelcenrum Hartje-Zuid. Brilcentrum, Winkelkring Van Wee destraat. At Brei, drogisterij, Koninginnelaan. Supermarkt van Dam, Honsbergen. Slagerij de Bruin, Winkelcentrum Overhees. Slijterij v.d. Linden, Burg. Grothe straat. Jongens en meisjes van 4 tot en met 10 jaar, die graag mee willen doen aan de optocht met versierde fietsen als Sint Nikolaas In Soest aankomt (op zaterdag 23 november om 14.00 uur bij station Soestdijk!) kunnen zich nog tot en met volgende week woensdag (20 november) opgeven bij het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat, tegenover het gemeentehuis. De jongens en meisjes die meedoen moeten op 23 november al om 13.30 uur op de Steenhoffstraat zijn. Dan kan de jury op zijn gemak de versierde fietsen gaan bekijken. De drie mooiste fietsen krijgen een prijs! De jury bestaat uit burgemeester P. Scholten, notaris H. H. Elferink en WV-voor- zitter B. van Os. Direct na de aankomst van Sint Nikolaas begint de optocht, waaraan ver der meedoen het Showkorps van Bronswerk uit Amersfoort, de koets voor de Sint en de paardentram, acht paarden van Eldorado en natuurlijk de jongens en meisjes met de versierde fietsen. De route is als volgt: Steenhoffstraat, Van Weedestraat, Burgemeester Grothestraat, Anna Paulownalaan, Julianalaan, Waldeck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Laanstraat, Wiardi Beckmanstraat, Gerrit v.d. Veenstraat, Dalweg, Weegbreestraat, Varenstraat, Koningsweg, Obrechtstraat, Wil- laertstraat, C-drie. In C-drie (aankomst ca. 15.45 uur) krijgen alle kinderen iets te drinken en vindt de prijsuitreiking plaats voor de drie mooist versierde fietsen. Daarna gaan de Zwarte Pieten met auto's van garage Stam naar het zie kenhuis en de diverse tehuizen in Soest. U verwijdert het schutblaadje aan de achterkant van de letter. Daarna stevig op de juiste plaats op de kaart aandruk ken! De letters moeten steeds in de juis te stand staan, zodat u geen "n" voor een "u" kunt plakken. Doet u dat wel, dan is de kaart ongeldig. De kaarten, waarop de woorden al zijn voor gedrukt, zodat het voor iedereen eenvoudig is de werking van de aktie in praktijk te brengen, worden door de winkeliers gratis uitgereikt, evenals de letters, in principe bij elke bestede- gulden één letter. Er is echter zo'n gi gantische voorraad van dit kleinood, dat geen enkele winkelier zuinig hoeft te doen. Bijna alle letters van het al fabet kunnen worden geplakt. Slechts een klein aantal doet als "nieten" mee. Die kunt u Sint Nicolaas of één van zijn Pieten laten gebruiken om op de pakjes te plakken! De letters die niet meedoen worden niet bekend gemaakt. Dat houdt de spanning er een beetje in. U hebt snel door welke u niet zult kunnen ge bruiken. Hebt u een kaart vol dan duidelijk in blokletters uw naam, adres en telefoonnummer erop vermelden. De volle kaarten kunt u op acht plaat sen in Soest in speciaal daarvoor in gerichte bussen kwijt. Die worden elke avond geleegd, of eerder, wanneer ze vol blijken. Alle kaarten gaan naar een centraal punt en op 6 december, de dag waarop de aktie teneinde loopt, wordt 's avonds door notaris Mr. H. H. Elferink de lijst met winnaars en win- Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van Schitterend Als u nu bij van Essen Optiek een montuur glazen of aanpassing kontaktlenzen koopt staat er een extra verrassing voor u klaar. Eeri waardevolle olielamp met een hoogte van zo'n 27 cm, verpakt in een luxe doos, mag u zo mee nemen. Kadootje van Van Essen Optiek. Kompleet met apart lontje en een flesje olie. Een stijlvol kado dat u niet mag missen als u toch van plan was een nieuwe bril te kopen. In plaats van de schitterende olielamp kunt u ook kiezen voor de helft van de winkelwaarde als kontante korting. het winkelcentrum Als u nu bij van Essen Optiek een kinderbril koopt 40 staat er voor 1 uw kind een extra leuke OW I verrassing klaar. Zuidpromenade 15 Soest Zaterdag j.1. vierde de Soester karna- valsvereniging De Narre Knollen het jaarlijkse Prinsenbal. Op deze avond wordt traditioneel de nieuwe Prins Karnaval met zijn Raad voorgesteld en geïnstalleerd voor het komende sei zoen. Ben van der Linden jr. werd de opvol ger van Jan Beijer die overigens als bestuurslid voor de vereniging werk zaam blijft. In een redelijk gevuld Café Bos en Duin werden de aanwezigen vóór de installa tie vermaakt met muziek van 'n Beetje Band. Nadat alle raadsleden met hun vrouwen en de-nieuwe dansgarde wa ren voorgesteld werd het gezelschap verrast toen Prins Jan II de zaal be trad in vol ornaat. Hem werd door president Hans van Breukelen verzocht of hij er niet nog een jaartje aanvast wilde plakken. Zijn antwoord was, ondanks twee bijzonder plezierige jaren, ontkennend. Hierop ontdeed wethouder Menne de oud-prins van z'n versierselen. Vervol gens werd de raadsleden verzocht hun "Leider" (of is het lijder) voor het publiek op te halen. Zij kwamen terug met een hoeveelheid platic waarin de nieuwe prins verpakt moest zijn. De adjudanten werd verzocht tevoor schijn te komen. Jan van Ede en Anton van Logtenstein waren degene die door de nieuwe prins waren aangezocht om Wegens gezondheidsredenen zal gemeentesecretaris mr. J. M. Kruitwagen met ingang van 1 januari 1986 zijn dienstverband bij de gemeente beëindi gen. Op 16 juni 1977 werd de heer Kruitwagen door de gemeenteraad be noemd tot gemeentesecretaris, waarna hij op 1 oktober van dat jaar in dienst trad. z'n "persoonlijke staf" te vormen. Toen het gehele omhulsel verdween bleek dat Ben van der Linden Prins Karnaval zou zijn voor het seizoen 1985-1986. Na de felicitaties van de president in ontvangst te hebben genomen werden hem de versierselen omgehangen door wethouder Menne, die op zijn beurt werd onderscheiden door Bernard I. Ook ontving hij het bekende Kruukje Melm als dank voor zijn komst naar het Prinsenbal in Bos en Duin. Vervolgens onderscheidde Prins Bernard I z'n adjudanten, raad en be stuur. Zijn vader, Ben sr. ontving even eens een onderscheiding omdat Ber nard I zich er terdege van bewust was dat hij wel nooit in de Narre Knollen terecht gekomen zou zijn zonder de steun en het voorbeeld dat zijn vader hem in het verleden heeft gegeven. Van der Linden sr. was één van de grote enthousiastelingen die het Soes ter Karnaval zo'n 25 jaar geleden van de grond brachten. Ben jr. is de tweede "Van der Linden- 9 Wethouder Menne overhandigt Prins Bernard I een presentje alvorens tot de officiële installatie over te gaan. De beide adjudanten blijken bijzonder onder de indruk van deze geste. Foto: Goos van der Wilt prins" binnen de Narre Knollen omdat z'n broer Toon hem enkele jaren gele den al voorging. Na alle officiële gebeurtenissen werd er met zo'n 200 belangstellenden tot in de kleine uren gefeest waarbij ver meld dienst te worden dat ook de Eem- lander Blaaskapel aanwezig was en goed van zich deed horen. Prins Bernard gaat zich met z'n gevolg opmaken voor een druk jaar met twee hoogtepunten. Allereerst het jubileum in de maand november (25 jaar Kar naval in Soest en 11 jaar De Narre Knollen) en vervolgens het Karnaval in februari 1986. Gezien zijn capaciteiten en de ervaring die hij de laatste jaren als raadslid en adjudant bij de Narre Knollen heeft op gedaan zit het ook dit jaar wel snor in - Knollendam. naressen van de stroom prijzen vast gesteld. Die lijst wordt gepubliceerd in onze editie van woensdag 11 decem ber a.s., terwijl bij alle deelnemende winkeliers een lijst ter inzage hangt of ligt. De aktie duurt drie weken, van 15 november tot en met 6 december. Sint Nicolaas zelf komt op zaterdag 23 november in Soestdijk per trein aan. Er is natuurlijk een speciale route door Soest uitgezet en er is een groot kin derfeest in het nieuwe "C-drie" ge bouw in Overhees. Nadere bijzonder heden worden in de krant van volgende week bekend gemaakt. Het Letter- Pret-Festival kan in ieder geval een aanvang nemen. De lijst met deelne mende winkeliers staat hiernaast afge drukt, evenals de te winnen prijzen en de acht plaatsen waar u de bussen kunt vinden. Die laatste gegevens treft u overigens ook op de woorden-kaarten aan. Wij wensen Sinterklaas alvast een goede reis en u en alle winkeliers een gezellige drie weken van 5.75 voor VAN WEEDESTRAAT 76 Na aanrijding doorgereden De heer M. van de Smitsweg meldde de politie in het afgelopen weekend dat een onbekende automobilist zijn auto had aangereden. De wagen liep aanzienlijke schade op. Trefcentrum met alle denkbare faciliteiten. Zakelijk of feestelijk. Móói in hartje van de regio. En elke zaterdagavond diner met 'Live' muziek! Bilthoven: 030-782477. Hawaii ontmoet de Korte Duinen in Soest van15nov.t/m1 dec. Ven Blue Hawaii tot Luau RESTAURANT DE Soest 02I55 - I3720 Inbraak clubhuis De Vangrail Een voorbijganger die zijn hond uitliet merkte vorige week bij het passeren van het clubhuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg een aantal jongelui op, die in een auto sprongen en er vandoor gingen. De politie werd gewaarschuwd en die stelde vast dat de toegangsdeur van het clubhuis open stond. De daders moeten via het bovenlicht van een aan gebouwd schuurtje het clubhuis zijn binnengedrongen, waar ze de hele boel overhoop haalden. De buit bestond waarschijnlijk uit niet meer dan een pop en wat snoepgoed. BAREETCAFE 8 Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 s vanaf 17.00 uur 8 Woensdag 13 november 8 Stamppot zuurkool - -met spek- en worst v Donderdag 14 november f ^Kaffsleoer met spek ên uil' Vrijdag 15 november Karbonade met spruitjes Maandag 18 november Hongaarse goulash, rijst, doperwten Dinsdag 19 november Hamlapje, bloemkool Woensdag 20 november Duitse biefstuk, sla Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. WÏÏL JMH MMIEÏOE? Nü bij een Polaroid camera gratis 6 hotelover nachtingen (voor 2 pers.) in ca. 300 hotels in 6 landen. Bij zo'n razend handige direkt-klaar camera komt elke foto direkt na de opname uit de camera glijden. Gebruik ze op allerlei leuke of handige manieren.,^ Winkelcentrum "Hartje-Zuid"

Soester Courant | 1985 | | pagina 3