Schoeman ^11 I b 2995 Soest 50 jaar geleden Max Dendermonde signeerde boeken bij Van de Ven I lil 15 November 1935 ..kom eens met Schoeman praten! 1,-1 te TM PAGINA a WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 ERG Jderen SOEST Woningverkoop te Soesterberg vraagt; uw aandacht voor Hinderwet ontwerp beschikking Beschikking Hinderwet Bouwzaken Inspraakavond verkeers maatregelen Kerkebuurt Bouwzaken Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 ASSURANTIËN NBVA ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN Veel belangstelling voor 'Open Huis' van Soester schoonheidsspecialisten Besteding overschot 1984 vindt grotendeels instemming Bestemmingsplan Smitsveen Rectificatie Opnieuw ontvangen SWEATERS Wijd model in 9 verschil lende kleuren vrijetijdskleding gen met vrij uit- idern dubbel 3 garage (circa an c.v.-gas, zon- ibe, toilet, royale 16 m2), moderne :r en de keuken rsteen (travertin) pkamers waar- tkamer met lig- met spiltrap en jimte. Het pand ende staat van trregedeelte is eglazing. ;.k. GD voor een e helft van d woonhuis 9 SoestdIJk. royale woon- 1000.-. n ons kantoor. iOEKLAAN Bportaccomo- 'ng. moderne len van c v. te tuin. 2urd sanitair) aard. balken- rrkwand, mo- oeren van de entree zi|n ken parket), idkamer met Bergvliering egedeelte is glazing. Het de staat van arbedekking Ivoor elke i in aan- n wordt itieglas. m2), 3 nte(4 5 'er (ca. VAN GOYENLAAN Op de tweede woonlaag gelegen 3-kamerflat met berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geheel gerenoveerd. Goede zon- ligging. Indeling: Entree, gang met toilet, hal, douchekamer met v.w., woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers met balkon (vrij). Vraagprijs f64.000,- k.k. THEO DOBBEHOF Zeer rustig gelegen moderne tussenwoning met voor- en achtertuin en inpandige schuur. Indeling: royaal entree, woon kamer met plavuizen, keuken met plavuizen, netjes onderhou den, toilet, kelderkast. 1e Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet, en opstelling voor de wasmachine. 2e Verdie ping. zeer grote zolderkamer, met erg veel bergruimte. Het pand is geïsoleerd t a v. de be glazing op de begane grond en t.a.v de kap. Het geheel is goed onderhouden en in overleg te betrekken. Opp. 1.53 are. Vraagprijs f 132.500,- k.k. STEENHOFFSTRAAT Aan doorgaande weg gelegen vrijstaande villa met garage en royale achtertuin met schuur. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud. Diepe ach tertuin met een gunstige zonlig- ging. Entree met natuurstenen vloer, studeerkamer, zeer grote woon kamer (13.25 m. lang), royale woon/eetkamer met droge kel der, bijkeuken, leverd.: 4 slaap kamers, douche. 2e verd,: 2 zol derkamers met ruime mogelijk heid voor meerdere kamers, ju 450 m2tot. opp. f295.000,-k.k. SOESTERBERGSESTRAAT Half vrijstaande villa, rietgedekt, op 460 meter grond, met prach tige tuin met dubbele vijver en plantenkas. Indeling: entree, toilet, woonka mer (uitgebroken en-suite) met open haard en schuifpui naar tuin. Open keuken met diverse inbouwapparatuur, bijkeuken met aansluiting wasmachine. Ver dieping: badkamer met ligbad, twee ruime slaapkamers met veel bergruimte. Derde slaapkamer. Vaste trap naar zolder met slaap kamer (beschoten kap): Het pand is voorzien van isolatie ten aanzien van de beglazing, en van gas centrale verwarming. Vraagprijs: f205.000,- k.k. LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apart staande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met ijskast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2e grote slaapkamer, beiden met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: aparte c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw incl. volledige vloerbedekking. Vraagprijs: f240.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM INSINGERSTRAAT Rustig tegenover het bos gele gen, helft van een dubbele villa, in 1978 geheel gerenoveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele gaiage. Het pand is geïsoleerd ten aanzien van het dak, de spouwmuren en de be glazing. Indeling: souterrain, te gebruiken als studeerkamer o.i.d. Parterre: riant entree, woonkamer van 45 m2 met open haard, vloerverwar ming en een afzonderlijke woon- eetkeuken. Verdieping: twee gro te en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair. Het geheel is perfect onderhou den. Opp. 8.85 are. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 295.000,- k.k, BARTOLOTTILAAN Onder architektuur in 1973 ge bouwd vrijstaand landhuis, in prima staat van onderhoud met inpandige garage voor drie auto's, verwarmd zwembad, een prachtige tuin met mooie vijver, twee terassen, schuur en goede zonligging. Geschikt voor kan toor of praktijk aan huis. Luxe bouw; o.a. hardhouten trappen en kozijnen, gedeeltelijk plavui zen vloeren, luchtverw. met autom. bevochtiging, moeder- slqt-systegm, eigen centr. anten- në^ysjepm, schrikygrlichting etc,, etc. i V Indeling: royaal entree met gar derobe en toilet, trap naar gara ge, aparte hobbyruimte en zeer grote berging. Split-level woon kamer (open haard, schuifpui, balkenplafond etc.) Zeer ruime eiken keuken met diverse in bouwapparatuur (afzuigkap, v.w. machine etc.) en ruime eet gelegenheid. Twee slaapkamers, met vaste kasten en wastafel als mede een eigen douche gele genheid. Ouderslaapkamer met kastenwand, loggia en prachtige luxe eigen badkamer van alle gemakken voorzien Verdieping: grote studeer/logeer/ slaapkamer, overloop met berg- kasten, zeer zeer grote hobby kamer, c.v.-ruimte en grote berg zolder. Een en ander vormt een zeer compleet geheel en moet beslist gezien worden om te kun nen appreciëren. Aanvaarding: in overleg. f635,000,-k.k. Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 b.g.g. 02155-12620 - 035-10335 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort. Leusden, Tiel en Veenendaal. De verkoop van de 45 woningen die ge bouwd worden in Soesterberg in het plan Wostok is gestart. Geïnteresseerden kunnen de uitvoerige brochure afhalen bij het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten in Amersfoort, in de hulp secretarie Soesterberg en in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum. De woningen zijn te koop vanaf 134.100,- gulden vrij op naam. Ze hebben een tuingerichte woonkamer met open keuken aan de straatzijde, drie slaap kamers waarvan één met dakkapel, een badkamer en een ruime zolder met mogelijkheid voor een extra kamer. De vrijstaande berging bevindt zich aan tuin of straatzijde. De mogelijkheid bestaat om een loon- vaste hypotheek op de woningen te nemen. De woningen worden gebouwd door het Soesterbergse Bouwbedrijf Hoffman. Het bouwrijpmaken is deze week be gonnen, waarna Bouwbedrijf Hoffman in januari 1986 met de bouw begint. In september/oktober worden de wo ningen opgeleverd. Paard achtervolgd door bouviers De gewaarschuwde politie moest er za terdagmorgen aan te pas komen om op de WilJebrordusstraat een paard te van gen, dat gezadeld maar zonder berijdster door twee bouviers werd achtervolgd. Een voorbijganger wist het paard tot stil stand te brengen, terwijl de politie een van de honden kon vangen. Het paard bleek het eigendom te zijn van een dame die ermee door de duinen en de bossen had gereden. Op een slecht moment had zij een Inwoner van Soest ontmoet, die met zijn twee bouviers liep te wandelen. De man liet de honden los, die het paard achtervolgden. De berijdster wist op tijd van het dier af te springen. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van: H. v.d. Wetering, Larenseweg 107 te Hilversum voor een snackbar-petit restaurant op het perceel Burg. Gro- thestraat 11 te Soest Hoogland Trading Company, W. Stuut- laan 1 te Soesterberg voor een opslag ruimte voor hoge drukvaten op het perceel W. Stuutlaan 1 te Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 28 november 1985. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij besluit van 5 november 1985 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op verzoeken om een oprich- tings cq. revisie cq. uitbreidingsver gunning van W. H. van Velzen, Schakel 1 te Loos- drecht voor een snackbar op het per ceel Tamboerijn 15 te Soest Het Witte Huis Soest B.V\, Birkstraat 132 en 138 te Soest voor een Hotel motel-café-restaurant op het perceel Birkstraat 132 en 138 te Soest Rhima B.V., Emmalaan 9a te Baarn voor een werkplaats t.b.v. repararen en assembleren van bedrijfsvaatwas- machines op het perceel Energieweg 6 te Soest W. R. Deen, De Akkeren 11 te Soest voor een restaurant/snackbar op het perceel Zuidpromenade 7 te Soest De strekkingen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorko ming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe' Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 13 november a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openings uren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: 13 november a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan dé Albert Cuyplaan tijdens de openings uren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Be palingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden inge diend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van be stuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen t.b.v. 1. het uitbreiden van een woonhuis, gelegen Van Lenneplaan 7b te Soest 2. het plaatsen van een vries-/koelcel op het platte dak van de achteruit bouw op het perceel Soesterbergse- straat 53 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 21 november 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. In net gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg, wordt dinsdag 19 november om 19.30 uur een inspraakavond ge houden over een aantal in de Kerke buurt te nemen verkeersmaatregelen. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 en artikel 46, lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vergunning te verlenen ten behoeve van het aanleggen van 2 tennisbanen op het tennispark "De Harskamp" ge legen aan de Dorresteinweg, kad. be kend gemeente Soest, sectie G, num mer 7712. Alvorens een definitieve beslissing zal SOEST Kamperfoeliestraat" Moderne hoekwoning met garage, berging, c.v. en leuke vrije tuin. Deze woning ligt tegenover een plantsoen en heeft een blijvend vrij uitzicht. Indeling: hal, toilet, kelderkast, moderne keuken, uitgebouwde woonkamer (ca. 40 m2). Etage: drie ruime slaapkamers, moder ne badkamer. Zolder met vaste trap en ruime vierde slaapkamer. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en kan in overleg worden opgeleverd. Gevraagde koopsom f 169.000,-. Inlichtingen: De unieke samenwerking tussen de 12 Soester schoonheidsspecialisten aangesloten bij de ANBOS, die j.l. za terdag gestalte kreeg in het gezamen lijke Open Huis in restaurant Darthui zen, is een succes geworden. Vanaf het begin was er veel belangstelling FotoGoos van der Wilt voor deze presentatie van de schoon heidssalons in Soest. De bezoekers en bezoeksters kregen een goed beeld van de verschillende "behandelingen" en maakten op een aantrekkelijke wijze kennis met het schoonheidsvak De wijze waarop B. en W. het inciden teel overschot van dit jaar willen be steden is over het algemeen in goede aarde gevallen. De raadsleden die zich bezig houden met de aspecten van de Ruimtelijke Ordening lieten dat weten. Het gaat om een bedrag van 183.000 gulden dat over elf projecten verdeeld wordt. Ries van Logtenstein deelde mee dat het CDA met betrekking tot de meeste punten op één lijn zit met het College. Daarentegen zette hij vraagtekens en twijfels bij het nemen van verkeers maatregelen bij de Kerkebuurt. Het Col lege wil 25.000 gulden besteden voor de aanpassing van de hoek Eemstraat/ Peter van der Breemerweg. Van Logtenstein suggereerde dat het wellicht een beter idee zou zijn om dit De Smtesi profes sionale braccio van Ernesto Gismondi StNBuntN worden genomen, is een ieder bevoegd binnen en termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 14 novem ber 1985 eventuele bezwaren schrifte lijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. (rectificatie bekendmaking) Ter rectificatie van een eerdere be kendmaking maakt de burgemeester ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan "Smitsveen", regelende de bestemming van gron den, gelegen in Soest, tussen de Nieuwe- weg, Dalweg, Koningsweg en ten wes ten van de Eigendomweg, met ingang van 15 november 1985 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken en stadsontwik keling (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), alsmede in de plaat selijke bibliotheken en in het gemeen telijk informatiecentrum, Steenhoff- straat 9a (gedurende gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter in zage ligt. Gedurende de termijn van tervisieleg- ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. geld te gebruiken voor de omgeving van het winkelcentrum Soest-Zuid. De zelfde gedachte koesterde hij voor de 15 milie, die het College wil uittrekken als voorfinanciering, van herstel van de dakbedekking van het hockeycom- plex aan de Koningsweg. Dit in ver band met een constructiefout, waar door lekkage is ontstaan. Met het ver antwoordelijk architectenbureau vindt nog overleg plaats over de terug gave van de onkosten maar het College meent dat vooruitlopend op de kosten daarvan de uitvoering van de werk zaamheden noodzakelijk is. Adriaan Pothuizen (D'66) zei zich te kunnen aansluiten bij Van Logten stein. Hij stelde dat er met betrekking tot de Kerkebuurt andere projecten concurrend kunnen zijn, en dat het daarom een kwestie van prioriteiten stellen is. Jan Visser van Progressief Soest neig de alleen al 'nee' tegen de verkeers maatregelen in de Kerkebuurt te zeg gen in verband met de 25.000 gulden. Hij vond de suggestie van Van Logten stein om het geld te gebruiken voor Soest-Zuid een goede suggestie. Ook Joop van den Brakel (PvdA) zou in dat project graag wat geld gestort zien. Hij dacht daarbij aan het geld voor het hockeycomplex. Van den Bra kel kon zich helemaal niet vinden in de 25 mille voor een volkshuisvestings plan voor een externe adviseur." Die hou ik het liefst zo ver mogelijk van Soest vandaan. Ze kosten alleen maar petten vol geld" Wat betreft de Kerkebuurt vertelde wethouder drs. G. Plomp dat daarvoor nog een kredietvoorstel komt. Op de vraag van de heer J. Ebbers (VVD) over de start van de verkeersmaat regelen moest wethouder Plomp het antwoord schuldig blijven. Hij beloof de nog voor de raadsvergadering op 21 november met nadere informatie hierover te komen. Behalve voor de genoemde punten wil len B. en W. het incidentele overschot ook aanwenden voor een aantal andere doeleinden. In verband met een tekort in het kader van de stads- en dorpsver nieuwing is een bedrag van 30 mille gepland. Voor een onderzoek naar de woonomgeving van ouderen stelt het College voor om 25.000 gulden uit het incidentele overschot beschikbaar te stellen. Verder zijn er nog een aantal kleine bedragen voor kleinere projec ten, zoals bijvoorbeeld drie mille voor de volkstuin De Uitwijk. Een opmerking in het verslag over de be spreking van de nieuwe structuur voor het ouderenwerk in Soest in de commissie Welzijn - in de Soester Courant van vorige week - kan aanleiding geven tot misver standen. De beroepskrachten van de Fe deratieve Raad hebben destijds uit de krant vernomen dat de Fed. Raad zou worden opgeheven. Van hun ontsslag is hun echter wel schriftelijk mededeling gedaan. Bejaarde fietser gewond bij aanrijding De 80-jarige heer H. van Z. uit Soest moest n het weekeinde worden overge bracht naar Zonnegloren om de verwon dingen te laten behandelen die hij opliep na een aanrijding op de Waldeck Pyr- montlaan. Daar was hij, op de fiets, aan gereden door de uit tegenovergestelde richting naderende automobilist M. W. (21) uit Soest, die de fietser net met zijn buitenspiegel raakte. Inbreker betrapt in bibliotheek Doordat het alarm overging besloot de politie in de nacht van zaterdag op zon dag een kijkje te nemen in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan. Daar aangekomen zag men dat een ruit van een van de toegangsdeuren was ver nield. Op hetzelfde moment zagen de politiemannen een jongeman de trap afdalen. Hij werd aangehouden en bleek de 23-jarige R. T. uit Rhenen te zijn. Hij bekende dat hij op zoek was geweest naar geld. Tevoren bleek hij ook te hebben ingebroken in de voor malige supermarkt aan de Dalweg en bij de groenteafdeling van een super markt aan de Parallelweg, waar hij twee appels had weggenomen. Ook be kende hij in Veenendaal een fiets te hebben gestolen, waarmee hij op door reis naar Soest in Amersfoort een school had bezocht. Met het daar buit gemaakte gereedschap pleegde hij zijn inbraken in Soest. Inbraak clubhuis 't Kruispunt Mevrouw I. B. deed namens de stich ting Jeugdzorg vorige week bij de poli tie aangifte van een inbraak in het clubhuis 't Kruispunt aan de Albert Cuyplaan. Daarbij werden een kleu rentelevisie, een stereo-radio met twee luisprekers en een rekenmachine buit gemaakt. De dader kon het pand bin nenkomen door aan de achterzijde een" raam te forceren. v.Weedestr.59 tel.12424 Soest De bekende Amerikaans-Neder landse auteur Max Dendermonde was vrijdagmiddag j.l. te gast bij boekhan del Van de Ven aan de Zuidpromenade, waar hij zijn nieuwste boek over de Zuiderzee signeerde. Heel wat kopers lieten zich deze unieke gelegenheid om even kennis te maken mei de schrijver Foto*. Goos van der Wilt niet ontgaan. 's Avonds was Dendermonde te gast in hèt nieuwe culturele centrum van Soest, C-drie, waar hij met veel succes voorlas uit eigen werk. De overigens niet talrijke bezoekers konden genieten van een boeiende avond. Lezing N.S.B. In het zaaltje aan het Kerkpad hield Vrijdagavond de heer De Bruijn een propaganda-rede voor de N.S.B. Het zaaltje was geheel gevuld met belang stellenden. Vele vlaggen hingen langs de wanden; een foto van H.M. de Koningin en een foto van Mussert hadden een eereplaats. Het onderwerp van de heer De Bruijn was: "Komedianten". Er is geen eenheid meer in Nederland, aldus spr. Alles is in richtingen verdeeld, zoo wel in politiek als godsdienst. Alles komedie. Doch het Nationaal Socialis me zal groeien als een gezonde volkseenheid. Men kan een pers van "Volk en Vaderland" vastleggen, doch de waarheid kan men nooit ketenen. Inzake de beruchte advertentie voert spr. aan, dat in het nummer van 10 Aug. van de Haagsche Post een stuk voorkomt van twee kolom lang, dat druipt van venijn en een inhoud heeft, waarbij de advertentie van "Volk en Vaderland" maar kinderwerk is. Doch wie hoort er van een verbod voor de H.P.? Komedianten! Spr. wijst vervolgens nog op de volksverscheuring, die een concrete waar heid geworden is. Alleen de N.S.B. kan opnieuw het volk tot samengroeïng brengen. Wie dit niet zien wil, is een komediant. De Liberalen, de Vrijz. De mocraten, de S.D.A.P. met het arbeidsplan, allen hebben gesproken van volkseenheid, doch er nooit iets voor gedaan. Spr. noemt het Communisme werk van den duivel en de N.S.B. werk van God. Door nu vast te houden aan eenlge politieke partij, is men komediant, want dan steunt men het Communisme. Want wie niet vóór God is, is tegen Hem. Tenslotte wijst spr. nogmaals op de absoluut noodige volkseenheid. Weldadigheids-revue "Laat rollen je centen". Vrijdag 8 Nov. vergaderde het Comité voor uitvoering van deze Revue, met het doel een extra Kerstuideeling aan de meest behoeftige gezinnen in onze Gemeente. Besloten werd om de Armbesturen van alle Kerkelijke Gemeenten en Maatschappelijk Hulpbetoon lijsten aan te vragen van hen, die voor zooda nige extra uitgave in den vorm van een Kerstgeschenk in aanmerking komen. Van velerlei zijde wordt instemming betuigd met dit streven, om in den donkersten tijd van het jaar wat zon te brengen bij de minstbedeelden. Wij weten ook, dat de weg, waarlangs wij ons doel trachten te benaderen, misschien voor enkelen een oneffenheid vertoont, doch hier telt het doel alleen: "den arme van iedere gezindte een gelukkig Kerstfeest te berei den". Doel is de Kerstuitdeeling, middel slechts de Revue, waarvan wij een behoorlijke bate verwachten. Maar wij willen een groote bate en daarvoor moeten wij alle zeilen bijzetten. Zijn er sommigen, die de Revue niet kunnen bezoeken of niet zouden willen bijwonen, laten zij hun entrée storten op het Gironummer 45875 van onzen Penningmeester, den heer M. C. v. d. Plas, v. Lenneplaan 21, Soest. Wil ie mand iets in natura bijdragen voor uitdeeling of voor verloting? Even een briefkaartje aan het adres van den heer L. J. Rasch, Koninginnelaan 25, of een telefoontje aan no. 663, en het wordt volgaarne bij U afgehaald. De verantwoording van geldelijke bijdragen geschiedt in de Pers, met ver melding van naam of initialen, zooals op het Giro-biljet wordt aangegeven. De Revue wordt gegeven op 16 en 17 December in de zaal van hotel "Eem- land". Op 16 December bedraagt de entrée 1,-, op 17 December 0,75. Er zal in de zaal niet gecollecteerd worden, alleen wordt er in de pauze een verloting gehouden, waarvan de prijs per lot minimum 0,25 bedraagt. Het plan is om de Revue eventueel ook een of meer avonden in Januari te vertoonen, misschien kunnen dan ook de kachels bij de armen in de komende koude dagen nog eens extra snorren. Zouden wij tevergeefs een beroep doen op hen, die de bittere armoede niet kennen? Geve ieder zijne bijdrage op zijne wijze. Toont dat er nog warme harten kloppen in Soest voor de minder bedeelde medeburgers. En dan, weet U nog een plaats, waar in stilte wordt geleden, onbereikbaar voor de Openbare Liefdadigheid, fluistert het in ons oor, niemand zal het hooren /VVV>/K*VVVVVVVVV^V\4VVVVV%'1VN^VV*i^VVWVWWW

Soester Courant | 1985 | | pagina 5