Jongepier vieren samen feest KINGH'a ncutkciïnLOn bestaat 5 jaar Ham l|T|| bestaat 2 jaar Smeeing occasions één brok zekerheid 'jaaarenlang'! auto smeeing f ion Mminaónion Vier dit feest met ons mee A.s. zaterdag in Soest 4e wintersport ruilmarkt Commissie dringt aan op alternatieve lokatie voor bedrijven Beukenlaan voor MOTOR- en AUTORIJLES Drive-In discotheek Mastersound weer in Molensoos ember WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 8 Pleidooi voor sporthal in Soesterberg AUTORIJSCHOOL CROËIScBLOEI SOEST Kursusoverzicht winter-voorjaar 1985-1986 iedeïe ttentie administratief medewerkster Uitgebreid assortiment geselekteerde grondig geïnspecteerde top-occasions met twee jaar schriftelijke garantie VAN 5.000,- - 8.000,- LOW BUDGET (zonder garantie) DEMONSTRATIEWAGENS Koningsweg 14-Soest -Tel.02155-13227 Georganiseerd door Auto Smeeing en Sporthuis Eb. Kareisen: A.s. zaterdag 16 november a.s. zal de grote hal van Auto Smeeing aan de Ko ningsweg 14, Soest, geheel in het teken staan van de wintersport. De organisatoren verwachten ook dit jaar weer een grote toelooop van win tersporters. Daar immers bijna 80% van deze groep vakantiegangers per auto naar de sneeuw gaan is het eigen lijk vanzelfsprekend dat Auto Smeeing en Sporthuis Eb. Kareisen wederom de handen ineen hebben geslagen om de klant ook nu weer een stuk service te bieden. Een ruilmarkt voor iedereen die zijn wintersportartikelen die of te klein zijn geworden, of niet meer voldoen aan de eisen van de bezitter of om welke reden dan ook best tegen een voordelig prijs je van eigenaar kunnen verwisselen, zonder dat je daar zelf nu al te veel moeite voor hoeft te doen. Bromfiets gestolen T. C. J. uit Soest meldde de politie in het weekeinde de diefstal van zijn bromfiets. Het voertuig stond gepar keerd op het Kerkplein. Na aanrijding doorgereden De heer T. uit Soest meldde de politie begin deze week dat een onbekende mede-weggebruiker zijn auto had aan gereden op het parkeerterrein van de Rank aan de Soesterbergsestraat. De auto liep een flinke deuk op. Racefiets gestolen H. J. R. uit Soest deed bij de politie aan gifte van de diefstal van een rose race fiets. Het voertuig had geparkeerd ge staan aan de Van Weedestraat. De goederen die u wilt verkopen kunt u t/m 15 november aanbieden bij Sport huis Eb. Kareisen aan de Soesterberg sestraat 3, Soest en tijdens de ruil markt 16 november bij Auto Smeeing, Koningsweg 14, Soest. Hierdoor wordt bereikt dat de ruil markt voorraden steeds goed op peil blijven en de kans dat het beste er het eerste uit zal zijn, beperkt blijft. Er behoeft dit jaar geen inschrijfgeld per artikel te worden betaald. Bij ver koop wordt 10% ruilmarktcommissie van de verkoopprijs afgehouden. Uw goederen worden bekeken, inge boekt en van een nummer voorzien. U bepaalt de door u verlangde prijs per artikel, waarna u een re<?u ontvangt. Zaterdag 16 november kunt u tussen 15.00 en 17.00 uur u ingebrachte goede ren komen afrekenen of de niet ver kochte artikelen mee terugnemen. Het principe is eenvoudig. Vakkundige preentatie De hal van Auto Smeeing is zo ruim. dat de ruilmarkt overzichtelijk wordt ingedeeld naar maat en soort artikel. Er zal deskundig personeel aanwezig zijn om u een advies bij een aankoop te geven. Veel informatie: Auto Smeeing presenteert in zijn show rooms de nieuwste Fiat en Mitsubishi- modellen, waarover u alle gewenste in formatie wordt gegeven. Tevens vele prima occasions, welke zeer de moeite waard zijn. Wintersport Ruilmarkt dus op zater dag 16 november van 10.00-16.00 uur in de hal van Auto Smeeing, Koningsweg 14, Soest. Toegang gratis. Voor nadere inlichtingen kunt u con tact opnemen met: Sporthuis Eb. Ka reisen, tel. 12749 of Auto Smeeing, tel. 13227. In de deelnemersvergadering van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport, komt vanavond onder meer een brief ter sprake die het dagelijks be stuur van de sportstichting aan het Col lege van Burgemeester en Wethouders wil schrijven. Het onderwerp is de in middels veelbesproken overdekte sportaccommodatie in Soesterberg. In de bestuursvergadering van de Sportstichting in oktober kwam het probleem van een sporthal in Soester berg opnieuw aan de orde. Geconclu deerd werd dat de huidige pogingen om op basis van particulier initiatief de ge wenste sporthal te realiseren, lofwaar dig zijn. Indien echter wordt vastge steld dat dit op deze basis niet haalbaar is, dan moeten andere mogelijkheden niet zijn geblokkeerd, aldus het be stuur van de sportstichting. Het heeft de jongste brief opgesteld naar aanlei ding van de nota van aanbieding bij de begroting 1986. In de aanbiedingsbrief spreken Burgemeester en Wethouders hun zorg uit over de realisering van de sporthal. Die zorg werd al bij eerdere gelegenheden uitgesproken en wordt door het bestuur van de Sportstichting gedeeld. In de brief die vanavond ter discussie staat, dringt het bestuur er bij Burge meester en Wethouders op aan hun zorg nader te concretiseren door het toevoegen van een bedrag voor een overdekte sportaccommodatie in Soes terberg op het investeringsplan van de meerjarenbegroting 1986-1989. Hierdoor wordt voorkomen dat op een zorgvuldig opgestelde planning inbreuk moet worden gemaakt als de mogelijkheden van het particulier ini tiatief niet toereikend blijken te zijn. Mogelijkheden, waaraan Burgemees ter en Wethouders nu al twijfelen. Als de deelnemers akkoord gaan met de inhoud van de brief, wordt daarin te vens verzocht de brief te betrekken bij de besprekingen van de gemeenteraad over het investeringsplan. 'Stortgaten' van Kuyet-, Kok en Beyer: Voordat er van hogerhand - dat wil zeg gen: de provincie, want de gemeente heeft sinds mei 1985 geen bevoegdhe den meer op dit punt - wordt overge gaan tot sluiting van de stortgaten ach ter de Beukenlaan, moet de gemeente zich nog maar eens bezinnen op de ruimtelijke ordenings-aspecten van deze kwestie en haar eigen verant woordelijkheid voor alternatieve huis vesting voor de bedrijven die zich hier met "illegale" activiteiten bezig hou den niet ontlopen. Dat is de teneur van de discussie die de commissie Bedrij ven woensdagavond aan de stortgaten- problematiek wijdde. De discussie was een vervolg op het on derzoek dat een aantal leden van de commissie onlangs onder leiding van wethouder Oudemans instelde bij de gaten van de firma's Beijer, Kok en Kuijer. Daar hadden al geluiden ge klonken waaruit op te maken viel dat de gemeenteraad het de firma's niet al te moeilijk wil maken. Dat bleek in de vergadering opnieuw. Arie van den Breemer (CDA) herhaal de zijn pleidooi voor een "alternatieve plek" in de gemeente, waar de bedrij ven hun activiteiten met inachtneming van alle wettelijke voorschriften kun nen voortzetten. "Het is veel te goed koop om nu te zeggen: jullie kunnen niet op het industrieterrein terecht en iets anders hebben we niet." Jan Visser (Prog. Soest) wenste eerst inzage van het complete dossier over de stortgaten, voordat hij zich aan uit spraken wilde wagen. "We hebben al jaren lang gewacht met ingrijpen. Nu schuift u de zake wel door naar de pro vincie, maar dat is wel erg gemakke lijk." Visie Adriaan Pothuizen (D'66) weer erop dat het ter plaatse geldende bestem mingsplan al zeer oud is. "Wij hebben nog nooit een visie ontwikkeld op wat we nu eigenlijk met dat gebied willen." Hij drong erop aan dat er snel zou wor den gewerkt aan de herziening van het bestemmingsplan. Bovendien wees hij erop dat de omwonenden kennelijk vre de hebben met de situatie. Arie van den Breemer (CDA) stelde dat Soest duidelijk behoefte heeft aan een "overlaadstation voor grof vuil" (Beyer). "Zolang er geen voorwaarden werden gesteld was controle ook onmo gelijk. We hebben veel te lang om de hete brij heengedraaid, en dan kun je ook niet verwachten dat de onderne mers zelf investeringen doen." Ook Jan van Garderen (SGP/GPV/- RPFvond een bezinning op de situatie aan de Beukenlaan gewenst. Hij sloot zich aan bij Van den Breemers pleidooi voor het aanwijzen van een alternatie ve lokatie, gezien de lange historie die de bedrijven waarom het gaat al in Soest hebben. Joopvan den Brakel PvdAwees erop dat er nog wel meer bedrijven in Soest zijn die allemaal hun functie en waarde voor de gemeenschap hebben bewezen, en die ook voor een alternatieve lokatie in aanmerking zouden moeten komen. In dat verband noemde hij de firma's Van Doorn, Ernsting en Strumpel. "Wij moeten de moed hebben een ander ter rein aan te wijzen waar al deze bedrij ven met elkaar kunnen functioneren buiten de bebouwde kom. Maar ja, dan zal er wel weer een of andere be schermde boom staan, waardoor de mensen weer gaan protesteren Boterham Dirk Arnold (VVD) merkte als recht geaard liberaal op dat de bedrijven wat hem betreft ook naar een andere plek "gedirigeerd" mochten worden en zijn fractiegenoot Wil van der Klink on derstreepte nog eens het werkgelegen heidsaspect. "We praten hier wél over iemands boterham. We moeten dan ook met zwaarwegende argumenten komen voordat we iemand het brood uit de mond stoten." De milieu-aspec ten zouden wat hem betreft niet de al lereerste rol hoeven te spelen. "We zul len na eenmaal een keuze moeten ma ken." Wethouder Oudemans (VVD) merkte verbaasd op dat de commissie nu een andere opstelling koos dan tevoren. "U gaat toch een beetje voorbij aan het feit dat de bedrijven zich op eigen hout je in deze richting hebben ontwikkeld." Hij stelde enigszins teleurgesteld vast dat de milieu-aspecten en de wettelijke kanten bij de commissieleden niet de hoogste prioriteit hadden. "Als ik het goed beluister dan hoor ik zeggen: doe er voorlopig maar niets aan en bekijk de kwestie eerst eens vanuit de Ruimtelijke Ordening." De wethouder liet weten een en ander opnieuw mee terug te nemen naar het College. De heer Brunekreef merkte op dat de meentewerken, wees er nog op dat het uitermate moeilijk zal zijn om in Soest aan een geschikt alternatief terrein voor de bedrijven te komen. Jan Visser (Prog. Soest) bracht daar tegenin dat de gemeente nog nooit serieus aandacht had besteed aan de ideeën van de ondernemers zelf, met name die van de heer Kuyer. "Hij praat alsmaar tegen een muur en krijgt niet eens een reactie." 'Geheime' nota De heer brunekreef merkte op dat de gemeente van A tot Z was afgegraasd op andere lokaties. In dat verband bracht hij een nota ter sprake, waar van de commissieleden het bestaan niet kenden. De nota "sloop- en opslag terreinen", zo bleek, wat tot dusver ook nog geheim gehouden en alleen aan de provincie toegezonden. "Wij willen deze ambtelijke notitie niet zonder commentaar van de provincie in de openbaarheid brengen," aldus de heer Brunekreef tot een enigszins verbijs terde commissie. "Anders gaat zo'n nota maar 'n eigen leven leiden," viel de wethouder hem bij. Pothuizen stelde nog eens nadrukkelijk vast dat de gemeente niet zonder meer "Schluss" kon zeggen en drong aan op vertrouwelijke inzage van de nota. TELEFOON 02155-19316 NIEUWEWEG 21 - SOEST Zaterdagavond 16 movember zal het jongerencentrum de Molensoos weer op zijn swingende kop staan door de wervelende muziek van drive-in disco theek Mastersound uit Soest. Het is de derde keer dat deze disco theek in de Molensoos optreedt door het grote succes. De drie jongens van de Mastersound weten op hun manier de zaal in beweging te krijgen door hun goede platenkeuze, nog eens benadrukt door een wervelende lichtshow. De Molensoos gaat er weer vanuit dat ook deze avond op 16 november een succes wordt. De entreeprijs voor deze disco-avond bedraagt slechts 2.00 per persoon. De Molensoos zal geopend zijn vanaf 20.00 uur en de avond sluit om 24.00 uur. Voor de zekerheid wordt nogmaals het. normale wekelijkse programma van de Molensoos doorgegeven worden voor al die jongeren die dat nog niet weten. De aktiviteiten van de Molen soos vinden plaats gedurende de gehele week met uitzondering van de maan dag. Als volgt:elke dinsdag-, woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag is de soos geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur en is er gelegenheid voor het doen van diverse spelen als bijvoorbeeld kaar ten, biljarten, flipperen, tafeltennissen en tafelvoetballen. Er kan wat gedron ken worden en uiteraar is er volop de gelegenheid om een praatje te maken met eikaars leeftijdgenoten of met de medewerkers. Woensdagavond is er een soosavond van 19.30 uur tot 23.00 uur met dansmu ziek. Voorts is er de vrijdag- en zater dagavond van 20.00 uur tot 24.00 uur normaal een diskoavond die verzorgd wordt door de eigen d.j.'s van de Molensoos.Zondagochtend is er de mo gelijkheid om te komen voetballen op het veld van de Engh van 11.00 uur tot ongeveer 13.00 uur, inclusief een kop koffie en soep. 's Middags is er weer volop muziek in de soos vanaf 14.30 uur tot 17.00 uur.Ie- dereen die als jongere vanaf 16 jaar lid wil worden van de Molensoos heeft die kans voor slechts 5.- en daarvoor krijg je dan een lidmaatschapskaart plus gedurende het seizoen diverse kortingen op bepaalde aktiviteiten van de soos, bijvoorbeeld, één keer in de maand draait er een film, wat dan voor leden slechts 3,- kost, en als je geen lid bent 5,-. De eerstvolgende film in de Molensoos is de superpopulaire film "Purple Rain". Dat mag je dus niet missen, dus snel lid worden! Die avond is op de 4e december, maar daarvoor komt bin nenkort meer bericht. DERLANDx un DE BOL bankrekening 70.70.70.554 jubileum-infolijn: 020-326272 Postbus 323, 3500 AH Utrecht NATIONAAL ïJ-MlAM-fc: Groei en Bloei heeft nog een aantal plaatsen open op de onderstaande kur- sussen, geeft u zich dus snel op! Praktijk-kursus winterstekken en vermeerderen van houtgewassen Deze kursus, die slechts één avond om vat. wordt georganiseerd in samen werking met de afdeling Amersfoort van Groei en Bloei. Het aantal beschik bare plaatsen is hierdoor beperkt! Onder leiding van de heer J. de Vries, praktijkleraar aan de Tuinbouwschool te Naarden, zal donderavond 28 no vember worden gedemonstreerd hoe stek gesneden kan worden en wat er komt kijken bij enten. Er is voldoende stekmateriaal aanwezig zodat u zelf aan de slag kunt. Ook wordt één- en tweejarige stek getoond van o.a. ligus ter, ribes en forsythia. De kosten van deze kursus zijn voor leden 8,-, voorniet-leden 10,-. HANDEL Voor de kamer een grote sor tering tegen veilingprijzen, o.a. CHRYSANTEN uit de kas f 3,- per bos. Kalanchoë f 1,-. Azalea f 2,50. Opgemaakte vaasjes en bakjes f 5,-. Voor de tuin violen, madelieven en vergeet-me-niet f 5,- per kist. Anjers, muurbloemen en duizendschonen f 0,50. Zak ken met turfmolm f 4,50. E. v. oest, Clemensstraat 82. tel. 12142. Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad. Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf, tel. 02155-19600. Verkoop van UITLATEN en trekhaken met gratis montage Ook 's avonds en zaterdags. Nachtegaalweg, tel. 16731. Sint steunt "De Windhond": hij koopt ons boek De Stenen Reus a f 20,- èn onze bouw plaat a f 7,50. Giro 4403522 t.n.v. Stichting "De Wind hond" te Soest. Helpt U ook? SINT en 2 PIETEN op huis bezoek op 5 dec. Bespreek vroegtijdig bij het vanouds be kende adres C. van Rouwen daal, Koninginnelaan 11ach terom, tel. 12882. .i(,is .nsJü; v'iïiiO'i >\ro bnorfbniW 9h nt-r - wxm DAMES EN HEREN HAIRSTYLERS Burg. Grothestraat 36 Tel.: 02155-1 7756 TECHNISCH TEAM Winkelcentrum Overhees Tel. 02155-24040 KEUNE HAIRCOSMETICS, fabrikant van hoogwaardige haarkosmetika me" estigingenTn Nederland en Frankrijk, is op zoek naar: Voor de te vervullen funktie is het b-it van een 1cnont- heerlijk terwijl ook kennis van steno Ned/Eng en Duits een must is. Gewenste opleiding: H.A.V.O./M.A.V.O. niveau. Leeftijd20 jaar Indien u aan bovenstaande eisen voldoet, gelieve u kontakt op te nemen met de heer R. M. de Zeeuw voor een persoonlijke afspraak 02155-16161. (Tussen 09.00 en 16.00 uur) BIRKSTRAAT 101 - 3768 HD SOEST Speciale aanbieding Nissan Patrol 3.3 L Turbo diesel grijs kenteken met achterbank. |Mazda323brjrietallic, 66.000 km1980 Peugeot 505 GR 60.000 km, blauw-metallic, schuifdak1983 Suzuki open laadbak, 38.000 km 1983 I VW Kleinbus 6 pers. witdec. 1980 Peugeot 104 blauw Citroen LNA rood, 64.000 km Opel Kadett 1.2 geel Volkswagen Derby groen Datsun 100A blauw met Fiat 127 sport zwart Austin Allegro eind 1979 4.950,- 1977 1977 1977 1977 1979 1978 2.950,- 3.950,- 3.500,- 1.950,- 3.500,- 950,- UW AUTO IS IN IEDER GEVAL F1000,- WAARD Fiat Uno Diesel donkerrood, 57.000 km1984 Fiat Ritmo 105 TC 3-drs, 44.000 km, rood 1983 Fiat Ritmo 65 CL 5-drs, beige, 60.000 km 1981 Speciale aanbieding Opel Ascona 1.6 S luxe 47.000 km, met. groen, verkeert in nieuwstaat1983 Renault 18 TL rood, 95.000 kmigsi Mitsubishi Tredia 1.4 GL beige, 40.000 km 1983 Mitsubishi Galant 1.6 GL beige, 83.000 kmnov. 1981 Autobianchi 112 junior slechts 16.000 km, blauw1981 Toyota Carina 91.000 km, open dak, beige met1982 BMW 732 i met. beige, open dak, 85.000 km1980 Speciale aanbieding Mitsubishi Space wagon 1800 GLX rood 31.000 km 1984 Mitsubishi Colt GLX 3-drs, rood, 54.000 km1983 Mitsubishi Colt 1400 GLX 3-drs, rood, 53.000 km 1983 Mitsubishi Colt 1200 GL 5-drs, wit, 65 000 km 1983 Speciale aanbieding Mitsubishi Lancer 1800 GLD grijs met., 52.000 km 1984 Opel Kadett Diesel wit, 76.000 kmj 933 Fiat Panda 45 40.000 km, donkerrood 1934 Fiat Regatta 70 groen-metallic, 24.000 km 1984 Fiat Regatta 70 rood, 20.000 km1 gg4 Speciale aanbieding Volkswagen Golf LS beige, incl. sunroof 1981 Renteloos krediet - maximaal f 10.000,- uitstel van betalinq - aktie geldig tot 2 december 1985. Fiat Uno 55 S 3-drs, met, groen j 985 Openingstijden van 8.15-18.00 uur, vrijdagavond van 19.00-21.00 uur MITSUBISHI OCCASIONS TJTJaJtI

Soester Courant | 1985 | | pagina 8