asions erheid mg'! m Japonnen 355 Mantels - Overjassen 5?5 'Met het oog op Hartje-Zuid', Alfa Romeo viert 75-jarig jubileum met nieuwe auto Meningen van lezers Syllie-Hair heeft voor u een primeur 'Eenmaal klant, altijd klant! Kunststof kozijnen, ramen en deuren. BLIJ MET DE STOMERIJ' PAGINA 5 WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 garantie SOESTER COURANT PAGINA 9 Steenhoffstraat 15 - Soest - Telefoon 02155-12132 Tijdens Auto Alblas Alfa-show: Een beste voetballer 'De Windhond' Batterijen-inzameling succesvol 227 VOOR EEN TOEKOMSTIG KOSTENBESPAREND LEVEN MOET U ONZE SHOWROOM BEZOEKEN Soesterbergsestraat 28 - 30, Soest Tel.: 02155 - 12766 NOVEMBER-AANBIEDING: TEXTIELREINfGERS Dgwaardige haarkosmetika op zoek naar: een typediploma onont- en Duits een must is iveau gelieve u kontakt op te en persoonlijke afspraak 5768 HD SOEST 5n met achterbank -| £86 ind 1979 4.950,- 1977 2.950,- 1977 3.950,- 1977 3.500,- 1977 1.950,- 1979 3.500,- 1978 950,- IS IN IEDER 000,- WAARD ikerrood, 1984 1983 n1981 1, 1983 1981 1983 nov. 1981 1981 1982 1980 1984 1983 1983 1983 km 1984 1983 1984 1984 1984 1981 staling - aktie 1985 00-21.00 uur Alfa Romeo viert het 75-jarig bestaan met de introductie van een nieuwe auto, die vernoemd is naar het jubileum en dus de naam Alfa 75 heeft meegekregen. Auto Alblas in de Van Weedestraat is één van de Alfa-dealers waar dit weekeinde n.1. donderdag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 november dit nieuwe Alfa-model tij dens de Alblas Alfa-show te bewonderen is. In Italië is de opvolger van de Giulietta al een veelgevraagd model. Hoewel Guilietta gezien haar leeftijd aan vervanging toe was, zal het de '75' moeite kosten deze nog steeds fraaie automobiel te doen vergeten. Qua model lijkt de nieuwe Alfa in de ver ste verte niet meer op zijn voorganster, maar qua karakter wel degelijk. Het is eveneens een sportieve gezinsauto, die veel lijkt op de '33', maar machanisch duidelijk verwant is aan de '90'. Het sportieve karater wordt nog eens duidelijk onderstreept door de nieuwe vijf-versnellingsbak. Om een optimale gewichtsverdeling over beide assen te verkrijgen is ook bij deze wagen de versnellingsbak achterin geïn tegreerd in het differentieel. Mede gezien het sportieve concept heeft de '75' achter wielaandrijving gekregen. De wigvormige auto wordt geleverd in vijf versies met vijf verschillende krachtbronnen. Deze bestaan uit drie viercilindermotoren, een compacte zes cilinder met elektronische injectie eneen turbodiesel met intercooler. De drie viercilinders hebben een cilin derinhoud van resp. 1570 (81 kW/110 pk), 1799 88 kW/120 pk) en 1962 cc (94 kW/128 pkDe turbodiesel heeft een cilinderin houd van 1995 (70 kW/95 pk) en het top model, de Quadrifoglio Verde een V6-mo- tor van 2493 cc (115 kW/156 pk). De top- snelheden zijn resp. 180, 190, 195, 175 en 210 km/u. Het gemiddeld verbruik zal in dezelfde volgorde neerkomen op 1 op 11,2; 1 op 11,1; 1 op U; 1 op 14 en 1 op 11,2. De wagen beschikt over een kof ferbak, die met een inhoud van 500 liter best groot genoemd mag worden. Auto vast in 't zand na vrijpartij De politie trof zaterdagmorgen bij de Zoom een auto aan, die tot zijn assen in het zand bleek vast te zitten. Uit onderzoek bleek de wagen het eigen dom te zijn van C. S. uit Soest. Omdat de auto. beschadigingen vertoonde werd hij naar het bureau gesleept. Daar meldde zich zaterdagmiddag de eigenaar, die vertelde dat hij bij een bezoek aan Artishock aan de Steenhoff straat een boom had aangereden. Met een dame was hij vervolgens naar de Zoom gereden, alwaar hij een aan tal romantische ogenblikken met haar had doorgebracht. De auto had hij niet meer uit het zand kunnen halen. Hij be taalde de sleepkosten. Spoiler gestolen De heer E. G. uit Soest meldde de po litie begin deze week de diefstal van de achterspoiler van zijn auto, die geparkeerd stond aan de Akkeren. De schade bedraagt 250 gulden. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Maandag 4 november, omstreeks 3 a 4 uur in de middag. Twee jongens, dikke boekentassen op de fiets, rijden vanaf 't kruispunt met de Nassaulaan de Julia- nalaan door, om dan de Mecklenburg- laan in te slaan. Eén, een lange slungel, 'k schat hem wel 1 m. 90 en een kleinere. Over die lange wordt de voetbalgeest vaardig. Op <de punt van het perkje staat een rond blauw bord met een witte pijl. Dat is de bal! Hij rijdt vlak langs het bord, geeft, van de fiets af een trap en... ja hoor het bord wipt omhoog en valt kletterend op de trottoirband. Hij heeft gewonnen! 't Staat 1-0. Die lange knul. Dat was de grootste 0! Naam en adres inzender bij redaktie bekend Het artikel "Ton Paauw strijdt nog al tijd voor het behoud van de Eng" (Soester Courant van 6 nov. jl.) noopt ons tot de volgende opmerkingen. De heer Paauw kenmerkt de plannen tot herbouw van de stelling-korenmolen "De Windhond" op de plaats waar deze tot 1930 heeft gestaan achtereenvol gens als onrealistisch en voortsprui tend uit vals sentiment. Onze stichting ijvert al enkele jaren om tot herbouw van "De Windhond" te komen. Onrealistisch? Heusden (3 molens), Akersloot, Benthuizen zijn enkele voorbeelden van plaatsen in Nederland (en waarachtig niet groot ste), waar dankzij enthousiasme van plaatselijke bevolking en medewer kers niet meer bestaande molens wer den herbouwd. O.a. in Brielle is men thans bezig met herbouw. Ook voor Soest moet de heer Paauw rekening houden met de realiteit van ons plan. Vals sentiment? Zeker is hier sprake van sentiment, iets fijn vinden of hoe men dit ook wil uitdrukken. Er lopen in Nederland (en daarbuiten) meer men sen "met molentjes", gezien onze lijst van donateurs en sympathisanten óók voor "De Windhond"Niemand uit ons bestuur kan het "landschapspro ject" van de heer Paauw waarderen, vermoedelijk begrijpen wij het eenvou dig niet. Moeten wij nu zijn gevoe lens belachelijk maken? Voorts lijkt er ons niets op^fegen ma terialen van elders te gebruiken, iets wat bij heer Paauw op aversie blijkt te stuiten. Hij maakt zijn verf, kwast, trap enz. toch ook niet zelf De aan de Windhond eventueel te ver strekken subsidie, waar de heer Paauw eveneens iets op tegen schijnt te heb ben, zal gegeven worden in de vorm van thans werkloze arbeidskrachten. Beide partijen doen hiermee dus hun •voordeel. Tevens zal het na de herbouw en on der zekere voorwaarden mogelijk zijn dat een molenaar aldaar blijvend een boterham kan verdienen door te malen voor bakkers en particulieren in Soest en omstreken. Zondegeld? Wij vinden van niet. Gezien de strijd van de heer Paauw voor het behoud van de Eng begrijpen wij zijn uitlatingen niet in het minst. Immers, hij vecht tegen "knabbel en babbel". Iets terugkrijgen van wat verloren is gegaan in de strijd, lijkt ons in dit licht bezien het summum van wat een strijder voor behoud zich wen sen kan! Tenslotte adviseren wij een ieder die meer over de voormalige "Windhond" wil weten onze uitgave "De Stenen Reus op de Zoester Engh" te lezen (zie onze advertenties in dit blad) of donateur te worden. Zoals het was kan het weer worden Bestuur van Stichting "De Windhond" P. de Bos, voorzitter. Sint steunt "De Windhond": hij koopt ons boek De Stenen Reus a 20,- én onze bouwplaat a 7,50. Giro 4403522 t.n.v. Stichting "De Windhond" te Soest. Helpt U ook? Alleen winkeliers laten 't afweten De aparte batte rijen-inzameling in Soest is, sinds de invoering zes maan den geleden, een succes gebleken. In de eerste drie maanden was er een op brengst van 80% (gerekend met de verwachte hoeveelheid), de laatste tijd is dat cijfer echter teruggelopen naar 70%. Met name de bedrijven (win kels), waar een batterijenvat staat, laten het een beetje afweten. Bij de scholen, bejaardencentra, etc. blijft de inzameling echter goed op peil. Dat bleek woensdagavond uit mededelingen van de directeur van Ge meentewerken, ir. S. H. Brunekreef. De totale hoeveelheid batterijen die de Soester bevolking gebruikt wordt geschat op drie ton. Er is nu ongeveer een ton binnengehaald. Veel winkeliers, die in het begin enthousiast meewerk ten met de inzameling, hebben het vat inmiddels op een andere plaats staan. "Een beetje weggestopt achter de toonbank," aldus de heer Brune kreef, die daarin de verklaring zocht voor de terugloop in het aantal inge leverde batterijen. KONINGSWEG 18 SOEST - TELEFOON 14302 Perspective Creative Als grootste onderneming op haarver- zorgingsgebied in de wereld rekent 1'OreaI het tot haar taak om de kapper op allerlei gebied support te leveren. Ruim 1 miljoen kappers over de hele wereld weten dat zij op die steun kun nen rekenen en velen maken daar ook dankbaar gebruik van. Zo besloot L'Oreal Coiffure onlangs een groep jonge kappers de gelegen heid te geven zich te presenteren. Ach tergrondgedachte was en is, dat er ook onder Nederlandse kappers duidelijk talent aanwezig is. Het gaat daarbij niet om kappers die zich al via allerlei wedstrijden of evenementen manifes teren, maar om onbekend en jong ta lent. Talent Bij het zoeken naar de juiste kandi daten werd niet in eerste instantie ge let op de omvang van de salon of bij zondere commerciële eigenschappen. Hoog gekwalificeerd vakmanschap, gevoel voor stijl en creativiteit gaven de doorslag. Bovendien mochten zij niet ouder dan 30 a 35 jaar zijn. Zo ontstond de groep "Perspective Creative". Een groep die bereid is zich in te zetten voor hoogstandjes op coif fure-gebied. Eén van de deelnemers is o.a. Sylvia van Welzenis-de Goede van Salon Syllie Hair te Soest, aan de Soesterbergsestraat. De groep presenteerde zich voor het eerst officieel tijdens een bijeenkomst op 5 november j.1. voor onder andere de Vereniging van cosmetica journa listen. Coupe "Vision" In opdracht van L'Oreal Coiffure ont wierp de jonge kappersgroep Perspecti ve Creative een eigen haarmodelijn. "Vision"; visie duidt op de toekomsti ge haarmode zoals deze door de groep wordt geïnterpreteerd. Een opvallend kenmerk is dat de con sument er door de kapper langzamer hand aan gewend is om het haar uit het gezicht te laten. Dit gebeurt op di verse manieren, waarbij het speels of straks op het voorhoofd wordt gedra gen. De Coupe Bij de coupe "Vision" is de pony kort gehouden, hetzij franje-achtig, hetzij strak. Het bovenhaar wordt lan ger gelaten - eveneens een tendens - zodat het volume-accent op de zijkant gelegd kan worden. Het haar wordt bij de oren schuin diagonaal en op speelse wijze naar het gezicht toegeknipt. Op deze wijze wordt het gezicht op de hoog te van de jukbeenderen als het ware omlijst. De nekpartij wordt kort op geknipt waardoor het bovenhaar, dat bij het oor eindigt, ook weer wat meer aandacht krijgt. Bij het modelleren werd Modeling cre- me gebruikt. Het eindresultaat is een geslaagde combinatie die enerzijds een strak, maar anderzijds een vrolijk, speels en goed draagbaar kapsel ople vert. Ruiten ingegooid Een onbekende dader heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een ruit in gegooid van de woning van de familie Van B. aan de Koekoeksweg. Behalve de ruit werden ook een rolgordijn en een tafel beschadigd door de halve trot toirtegel waarmee de vernieling werd aangericht. Een soortgelijk geval deed zich in de zelfde nacht voor bij de familie B. aan de Klarinet. Hier werd een hele tegel door de ruit gegooid. Behalve de ther mopane ruit sneuvelden ook servies goed op het aanrecht, een koffiezetap paraat en liep de vloer schade op. Bestelauto gestolen De heer G. S. van de Mevrouw Kuipers- Rietberghof deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn bestelauto, een Toyota met het kente ken BG-46-XF. Daarin bevond zich een hoeveelheid kledingstoffen ter waarde van 40.000 gulden. Een geldkistje, af komstig uit de auto, werd later in de omgeving teruggevonden. ®«XSXsX5XS> Om de week introduceert de Soester Courant een van de winkeliers van 'Hartje-Zuid' - onder welke vlag zich zowel de 'oude' winkeliers van de Soesterbergsestraat e.o. als de 'nieuwe' van de Zuidpromenade gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Aflevering 23: Utrecht Kozijn b.v., Zelfstandige Verkoopmaatschappij van Exakta-Benelux b.v. Soesterbergsestraat 28-30. <3XsXs)®€>® HARTJE-ZUID A v tU» Het zou best wel leuk zijn als de nietsver moedende bezoeker bij het binnentreden van het sinds maart van dit jaar op de hoek van de Soesterbergsestraat/Eiken- laan gevestigde bedrijf Utrecht Kozijn b.v. op deze wijze zou worden begroet door een sprekende witkopgaai. Zo ver reikt het spraakvermogen van de par mantige en met een weelderige witte kuif uitgedoste Kareltje echter bij lange na niet. Vanuit zijn fraaie en ruime kooi ver welkomt hij iedere nieuwe bezoeker wel iswaar op een enthousiaste wijze, doch aan zijn rauwe keelklanken kan zelfs de beste luisteraar geen enkel zinnig woord ontlenen. Het zal duidelijk zijn dat deze kernach tige zinsneden afkomstig zijn van wél met spraakvermogen begiftigde aardse wezens en dat ze geenszins als een wel komswoord worden gehanteerd. Karel- tje's bazen, de heren V. E. (Victor) van der Wissel (40) en H. G. (Henny) Visser (33) uiten ze pas als het gesprek in een vergevorderd stadium is gekomen en de argumenten en maatstaven waaraan ze ten grondslag liggen, met de grote over tuigingskracht die kenmerkend is voor rotsvast in eigen produkten gelovende zakenlieden, inmiddels al in overvloe dige hoeveelheid zijn aangedragen. 2 weten meer dan 1 Utrecht Kozijn b.v., de naam duidt reeds het vakgebied aan, is een volkomen zelf standige verkoopmaatschappij van Exakta Benelux b.v. in Winterswijk, al waar volgens Duitse, d.w.z. vér boven Nederlandse kwaliteitseisen uitstekende normen kunststof kozijnen, ramen, deu ren en rolluiken in alle gewenste maten, vormen en aspekten worden gefabri ceerd. Rondom de tafel gezeten, in de show room die met zijn inpandige spouwmuur en zijn vele kozijnen, deuren en ramen als het ware een huis in een huis vormt, nippend aan de door de vriendelijke se cretaresse Judith geserveerde koffie, legt Victor van der Wissel uit, dat de tussen hem en Henny Visser gesloten vennootschap niet op een toevalligheid berust. "Wij zijn beiden in dienst geweest van Exakta Winterswijk en een groot deel van onze huidige kennis bestaat uit de ervaringen, die wij aldaar vooral op techisch, doch ook op commerciëel gebied hebben opgedaan. Vanuit onze gedrevenheid om een breder publiek in kennis te brengen met de Exakta-pro- dukten, hebben we ongeveer een jaar ge leden de hoofden bij elkaar gestoken en zijn wij erin geslaagd om, op basis van zelfstandigheid, een zakelijke overeen komst met het bedrijf in Wintersijk te sluiten. De rustige wetenschap dat we op de ons voor ogen staande doelgerichte wijze zouden kunne blijven werken met een fantastisch produkt, heeft ons be sluit in belangrijke mate beïnvloed. "En ook de gedachte," aldus Henny Vis ser, "dat twee mensen nu eenmaal meer weten dan één! Vanaf 1 januari van dit jaar zijn we serieus op zoek gegaan naar een geschikt pand en kort daarna hebben we dit hoekhuis ontdekt. Na een grondige verbouwing konden we reeds op 15 en 16 maart j.l. de officiële opening vieren. Super 3 tot in de 21e eeuw Wat maakt Exakta tot zo'n fantastisch produkt? Victor van der Wissel en Henny Visser willen het om de beurt gaarne uit de doeken doen. "Kijk," zegt Van der Wissel, "op de eerste plaats is de voor onze kozijnen, ramen, deuren en rollui- UTRECHT KOZIJN BV SOESTERWRGSESTftftW soest 02155 - 1276B ken gebruikte kunststof van een dergelij ke kwaliteit, dat men er tot in de eenen twintigste eeuw nóg geen omkijken naar heeft. Het is permanent bestand tegen in werkingen van het licht, kleurecht der halve, de levensduur is ongeëvenaard lang, het vereist geen enkel onderhoud, het is kras- en slagvast, kortom er be staat geen materiaal dat op zóveel voor delen tegelijk kan bogen." "En juist dezer dagen," vult Henny Vis ser aan, "is er nog een belangrijk plus punt bijgekomen. Alle kozijnen en wat dies meer zij kunnen nu, zowel aan de buiten- als aan de binnenzijde uitgevoerd worden in kunststof met een fraaie hout- nerfstruktuur. Men kan kiezen uit grenen, rustiek eiken en mahonie. Met toepassing van messing handgrepen en scharnieren kunnen klassieke kombina- ties, die het huis een chique aanblik ver lenen, tot stand worden gebracht. Als Kareltje een en ander vanuit zijn kooi met een schelle krijs heeft bevestigd, slaat Victor van der Wissel een brochure open, waarin de met grote letters afge drukte en kennelijk als een kwaliteits aanduiding op te vatten benaming "Super 3" onmiddellijk in het oog springt. Victor: "Met deze benaming duidt de fa briek een konstruktiesysteem aan, dat zich kenmerkt door de absolute afdich ting die het bewerkstelligt. Voor deze hermetische afsluiting zorgen de drie, tussen de vleugel en het kozijn, gemon teerde afdichtingen van rubber die zich respectievelijk aan de buitenzijde, in het inwendige gedeelte en aan de binnenzijde bevinden." Voordelen te over In onmiddellijke aansluting hierop geeft Henny Visser te verstaan, dat zijn kompagnon weliswaar een aantal evi dente voordelen van de Exakta-pro- dukten heeft opgesomd, doch dat daar mee de kous nog lang niet af is. "Als enige fabriek op de markt voorziet Ex akta haar kunststof kozijnen rondom van een stalen raambeslag, dat volko men roestvrij is en daardoor geen enkel onderhoud behoeft. Vanzelfspre kend zijn de kozijnen voorzien van dub bel glas, dat een tussenspouw heeft van minimaal 16 mm en dat in de stand aarduitvoering een geluidsreduktie van 35 decibel garandeert. Glaslatten en scharnieren bevinden zich altijd aan de binnenzijde van welke raam- of deurkonstruktie dan ook, hetgeen ui- Foto: Herman van Dam teraard een extra beveiliging tegen on gewenste gasten tot resultaat heeft." Van der Wissel opnieuw: "Zowel in het kozijn als in de vleugel zijn 3 of meer kamers geprofileerd, die samen niet alleen voor een zeer hoge warmte-iso- latie, doch tevens voor een verdere demping van het geluid zorgen. We hebben ons nu beperkt tot het opsom men van de voordelen die voor de ge bruiker het belangrijkst zijn, omdat ze de aspekten duurzaamheid, esthetica, onderhoud, geluidsoverlast, veiligheid, en last but not least energiebesparing belichten. Daarnaast heeft Exakta echter nog talloze uitgekiende en op de praktijk van alledag gerichte techni sche snufjes ingebouwd, die wij hier ter plekke haarfijn aan iedere geïnte resseerde kunnen tonen en toelichten. Klant, klant en klant De komst van dit gespecialiseerde be drijf, dat ook een bemande showroom in Boxmeer bezit, betekent in algemene zin voor de winkeliersvereni ging 'Hartje-Zuid' en in het bijzonder voor de "kop" van de Soesterbergse straat een uiterst welkome en stijlvolle aanwinst. Doch het meest zijn de hui zenbezitters in Soest en in de regio ge baat bij de komst van Utrecht-Kozijn b.v. Maar liefst 150 hunner hebben al, in de betrekkelijk korte tijd dat Utrecht- Kozijn hier werkzaam is, als echte cliënten kennis gemaakt met de pres taties die het bedrijf kan verrichten. Een imposant aantal Victor van der Wissel kan het niet nala ten zijn trots hierover nog even kort en kernachtig te verwoorden. "Wij gaan voor geen enkele opgave uit de weg. Boogramen, rustieke ramen, monu mentale deuren? Handhaving van his torische gevelarchitektuur? Wij kunnen ervoor zorgen! Rolluiken, rol- horren, sponningventilatie- en water afloop voorzieningen in de kozijnen? Ze zijn standaard voorhanden of kunnen naar wens gemaakt worden." Visser: "Op grond van dit alles kunnen wij zonder overdrijving beweren dat een eenmaal door ons geholpen klant altijd klant zal blijven! Van der Wissel: "En weer voor nieuwe klanten zal zorgen! Kareltje blijkt het met deze laatste uit- spraken opnieuw eens te zijn

Soester Courant | 1985 | | pagina 9