IfCdfir BIJ ONS OP SOEST Laatste van drie foto-exposities van start bij de Bondsspaarbank in Soest Handen Gemeentewerken en politie hebben 'zeer goed kontakt' iërs PAGjf^ WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 13 Korte deelnemersvergadering Sportstichting Denen, en leder- irtkleding ousenshop panty's Lezing over naïeve schilderkunst en zondagsschilders WASO speelt in C-drie Volgende weekin 'De Speeldoos' Josine van Dalsum met 'kinderen' weer terug op de planken 'Sintekraam' in Artishock Sinterklaas in Artishock 'Roundup-bomen' gekapt? *Kaf<AtKfK |Cultureel Creatief Centrum De halfjaarlijkse deelnemersvergade ring van de Sportstichting heeft vorige week weinig stof tot gesprek opgele verd. Behoudens een enkele opmerking vanuit de vergadering was het wethou der drs. G. Plomp, die met enige op merkingen op de proppen kwam. Die behelsden onder meer de bezui nigingen, die de Stichting Zwembaden en de Sportstichting gezamenlijk moe ten doorvoeren. Dit in het kader van de (A(anpak) T(oekomstig) B(eleid). De grootste post omvat een vermindering in personeelslasten (58.000 gulden). Verder wordt ook geld gespaard door reclame op sportvelden en in sportac commodaties (8.000 gulden) en door een vermindering van technische in stallaties (9.200 gulden). In totaal moet de sport 116.000 gulden bezuinigen. Daarvan is in het afgelopen jaar reeds 24.000 gulden opgebracht. Ondanks de bezuinigingen profiteert de sport in Soest in enkele gevallen ook van het incidenteel overschot, dat de gemeente Soest dit jaar boekte (183.000 gulden). Voor reparatiewernzaamne- den in verband met lekkage in het hockeycomplex aan de Koningsweg wil het gemeentebestuur 15.000 gulden be schikbaar stellen. Voor het plaatsen van ballenvangers (9.600 gulden) op het sportterrein van de sportvereni ging VVZ'49, en het repareren van hek werken (4.600 gulden) wil de gemeen te eveneens geld uittrekken. De gemeenteraad zal daar deze week over beslissen. Sporthal Soesterberg Wethouder Plomp vertelde voorts dat het bestuur van de Sportstichting zich zorgen maakt over een overdekte sport accommodatie in Soesterberg. In een brief heeft het bestuur aan het College gevraagd die zorg te delen en daar in de begroting rekening mee te houden. .Plomp zei echter ook dat de onderhan delingen met het particulier initiatief zeer moeizaam verlopen. De gymnas tiekvereniging Laetitia uit Soester berg heeft laten weten dat de staat van de zaal, waarin ae vereniging nu traint, slecht te noemen is. Het is nu aan het gemeentebestuur om te zijner tijd een beslissing te nemen over de even tuele bouw van een sporthal in Soester berg. Soest-Soest De sportuitwisseling Soest-Soest zal ook dit jaar doorgang vinden. Volgens wethouder drs. G. Plomp zijn de con tacten met Soest-Duitsland gelegd. Op zeer korte termijn zullen beide partijen in overleg treden om tot een afspraak te komen over de data van de uitwis seling, die om de twee jaar wordt ge houden. Dit jaar komen de Duitse spor ters naar Nederland. Wethouder Plomp kon tijdens de deel nemersvergadering van de sportstich ting geen verdere mededelingen over de uitwisseling doen, maar zei te hopen dat de verenigingen zo snel mogelijk kunnen worden ingelicht. "Het antwoord is toch eenvoudig te krijgen, of bent u niet meer 'on spea- king terms' met de politie?" De wethouder vond deze opmerking be neden peil, maar zei dat hij wel de gelijk 'on speaking terms' is met de politie. Burgemeester Scholten onder steunde hem door nadrukkelijk op te merken dat het kontakt tussen Ge meentewerken en politie juist "zeer goed" is. De wethouder ontraadde een motie van Jan Visser om opnieuw een milieube leidsplan op te stellen. Volgens hem kon beter gewerkt worden met de HUP's (hinderwet-uitvoeringspro- gramma) en MUP's (milieu-uitvoe- rings-programma). Over de door Vis ser gewenste afstemming van het mi lieubeleid tussen gemeentewerken, secretarie en politie merkte hij op dat dit bij de gemeentelijke reorganisatie zeker aan de orde komt en dat er in tussen goede afspraken nodig zijn. Vissers opmerking dat hij zich met betrekking tot de bodemverontreini ging en de hinderwetvergunningen niet moest verschuilen achter de pro vincie ("Het gehuppel en gemuppel van de heer Oudemans overtuigt mij niet", aldus Visser) beantwoordde de wethouder afwijzend. Vissers verwij zing naar geheime stukken kreeg van hem de volgende reactie: "Die wil ik dan wel eens zien. Ik ben benieuwd, maar weet niet waar u het over hebt. schilderkunst wil zeggen on- :n en kinderlijk schilderen zon- tisch zelfbewustzijn. Zondags- schilders benaderen we het dichtst met begrippen als "natuurlijkheid" en «Krspronkelijkheid"Dat zegt Elsje Verlaan-Dikker, die zondagmorgen 24 november a.s. om half elf een lezing houdt in C-drie over dit onderwerp aan de hand van de tentoonstelling "Eem- land in Beeld" die deze week wordt beëindigd. Met de exposanten wordt zondag over dit werk van gedachten gewisseld. Mevrouw Verlaan is be stuurslid van C-drie. Veertien jaar lang was zijn verbonden aan het cultu reel centrum "De Vaart" in Hilversum en heeft zich daar bezig gehouden met de kunstzinnige vorming, het educatie ve werk, het organiseren van tentoon stellingen en het geven van museum- lessen. Ook was zij nauw betrokken bij het opzetten van een aantal schilders groepen van bejaarden en zondags schilders. De toegang tot deze lezing is gratis. In het "Witte Café" wordt koffie ge schonken. WASO is afkomstig uit België en heeft zich een internationale reputatie weten te verwerven met een repor- toire dat enerzijds is opgebouwd uit stukken en stijl van de zogenaamde Hot Club de France Jazz a la Django Reinhardt en anderzijds in de sfeer van de Tzigane en Flamengo. WASO is begin 1975 als kwartet geformeerd door Koen de Cauter en staat bekend als één van de meest swingende jazz-forma- ties." Dat zegt de Soester impressario Elly Joosten die al enkele jaren geleden WASO met veel succes in Soest heeft geïntroduceerd en dit keer voor het eerst in C-drie Op donderdagavond a.s. speelt WASO om half negen in de theaterzaal van het Cultureel Creatief Centrum in Soest, dat in een gezellige cafésfeer zal wor den herschapen. Koen de Cauter was als flamengo-gita- rist leerling van Manitas de la Plata, Bill Greenow (fluit) en is sinds 1985 lid van WASO. Vivi Limberger is behalve begeleidings-gitarist ook nog pianist, bassist en zanger. Michel Verstraeten bespeelt de bas in de semi-zigeunerf or- matie, die borg staat voor felle swing zo goed als voor soft jazz en opwinden de tzigane, flamengo, klassiek en fran se chansons. Vanwege de enorme belangstelling is reserveren mogelijk: 22188. WASO, binnenkort in "C-drie". Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies, hoe vindt U dat nou! In Bij ons op Soestpubliceert de Soester Courant verhalen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteresseerd en schrijft hun relaas op. yan^aag: mevrouw J. J. Grootes-Honig (81) Vlak na de oorlog terug in Palembang, moest hij een schip halen in Australië. - De dienst gaat vóór het meisje, zei hij, maar hij eiste dat ze goed voor mij zouden zorgen. We hadden gelukkig nog geld op de bank en met een vrachtboot van kapi tein Gravemakèr keerde ik terug naar Nederland. In 1956 kwam ik in dit huis terecht. De familie zorgde voor het meubilair. Dit kastje is van mijn grootmoeder, die stoelen zijn van mijn ouders en ga zo maar door. Dat schilderij kocht ik in Hilversum. Lopend bracht ik het naar Soest. In 1963 is mijn man gestorven. Ik erger me altijd aan verkeerd woord gebruik. Dan zeggen de mensen: de taal leeft, waar maak je je druk om. Als het woord coöperatie met een k in de krant staat, zet ik er een streep on der. Ik las altijd de NRC-Handelsblad, maar die stopten ze in die groene buitenbus. Ik kan niet meer elke dag naar buiten om te kijken of de krant er is. Dus heb ik hem opgezegd. Nu lees ik het AD van de buren. Ze zetten, heel lief, ook dat groene vuilnismonster voor me langs de weg. Dat kan ik toch niet meer! Weet U hoe ze in zeemanstermen on derwijzers noemen? Griffels! En in Indië, mijnheer Visser, kunnen ze de v niet zetten. Dan zetten ze er een p voor inde plaats." JAN VISSER Bij de Bondsspaarbank aan de Van Weedestraat in Soest, is de derde foto expositie van de "Fotogroep Soest" van start gegaan. Deze keer is werk te bewonderen van Willem Pin en Huib Limberg, beiden lid van de "Fotogroep Soest". Waarom zoveel tijd en geld besteden aan de fotografie? We laten Willem Pin zelf aan het woord. "Naast de fotografie beoefen ik ook als; hobby tekenen en schilderen. Maar de ze wijzen van creatief bezig zijn bewe gen zich bij mij op het niveau van mijn reisfotografie: vastleggen van wat je ziet. documentair dus. Maar met mijn zwart-wit fotografie probeer ik vorm te geven aan schoonheidsemoties, emo ties die men ondervindt o.m. wanneer men zich bewust wordt van de schoon heid die er verborgen ligt in de vaak sobere lijnen, vormen en vlakken van de ons omringende voorwerpen. Door nu patronen van licht en schaduw, witte en zwarte vlakken in een evenwichtige compositie onder te brengen maakt men van die doodgewone gebruiksvoorwerpen als het ware abstracties. Het is een kwestie van abstraheren, als maar meer weglaten. Willem Pin heeft oa. door zijn werk bij het toenmalige Ministerie van Over zeese Gebiedsdelen (1949) in verschil lende landen kunnen vertoeven. Hij werkte als accountant op Cura^ao en Bonaire. Eigenlijk is hij hier met foto graferen begonnen. Fotografeerde hij eerst veel "in kleur" nadat hij lid was geworden van de Fotokring Eemland besteedde hij gaandeweg meer aan dacht aan zwart-wit fotografie. Huib Limberg fotografeert al enige ja ren wanneer hij op aanraden van men sen, die vinden dat "hij wel leuk" foto grafeert in 1977, een artikel met een aantal foto's naar het blad Focus stuurt. In het jaar daarop en in volgen de jaren verschijnen in dit blad meer dere artikelen van zijn hand. In 1981 wordt werk van hem, een zwart wit foto voor het eerst geaccepteerd op een internationale salon (Macon in Frankrijk). In 1984 bereikt hij nog een mijlpaal, hij behaalt met de inzending van een 20-tal zwart-wit foto's de titel van BMK (Bondsmeesterklasse). Dit jaar ontving hij een internationale on derscheiding en wel A-FIAP. Artiste du Federation Internationale de 1'Art Fotographique. Recentelijk, in januari van dit jaar, werd een artikel over zijn werk gepu bliceerd in het maandblad FOTO. Vorige maand werd zijn werk nog be kroond met een gouden medaille tijdens de 7e Int. Salon Golden Eye in Joegoslavië. Taxichauffeurs gezamenlijk in actie na brutale geldroof In de nacht van donderdag op vrijdag werd de heer H. J. B. uit Soest, werk zaam bij een taxibedrijf aan de Eiken laan, aangesproken door een onbeken de man, die de weg vroeg naar de Weeg breestraat. Op datzelfde moment meld de zich iemand bij de pomp, zodat de onbekende even in het kantoortje ach terbleef. De medewerker van het taxi bedrijf miste later een portefeuille met ca. 600 gulden en een aantal cheques, uit zijn jas die in het kantoor was blij ven hangen. De onbekende was inmid dels verdwenen. De gewaarschuwde politie stelde een onderzoek in, echter zonder resultaat. De taxi-chauffeur gaf zijn relaas echter door aan taxi-chauf feurs in Soest en omgeving, met als ge volg dat Amersfoortse collega's op de Barchman Wuytierslaan de uit Amster dam afkomstige I. B., die aan het sig nalement beantwoordde, aantroffen en vasthielden. De Amersfoortse poli tie rekende de Amsterdammer in en droeg hem over aan de Soester politie, waar hij werd ingesloten. De man leg de echter geen bekentenis af, zodat hij na verloop van tijd op vrije voeten werd gesteld. De portefeuille werd later op de Soesterbergsestraat terug gevonden. Leeg. Donderdag 21 november, 21.00uur: Filmhuis: 'Under Fire' Via radio, televisie en kranten worden wij dagelijks gekonfronteerd met het nodige aan trieste buitenlandse oorlogssituaties. Dit soort berichten bereiken ons niet zelden met afschrikwekkende beelden. Over de journalisten die zich met deze riskante vorm van nieuwsgaring bezig houden is maar weinig bekend. Wat zijn het voor mensen en hoe gaan zij bij het maken van hun reportages te werk? De uiterst spannende en intrigerende film "Under Fire" biedt een kijkje achter de schermen. In Nicaragua volgen wij de drie jour nalisten Alex, Claire en Russel die te midden van geweld en chaos hun werk proberen te doen. Een drietal gevangenen in het mense lijk drama binnen de gekompliceerd- heid van een Latijns-Amerikaanse revolutie. In hoeverre mag een journa list partij kiezen, of mag hij dat hele maal niet, en als hij dat toch doet: wat dan? Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, cjp en 65 4,-. Zondag 2i november Arti-skoop Vrijdag 29 en zaterdag 30 november: Ook dit jaar is er weer een gezellige Sintekraam in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46. Op deze Sinterklaas- markt worden leuke kunst- en kunstnij- verheidsprodukten verkocht tegen een betaalbare prijs. Deze keer zullen Jan Klaassen en Kat rijn samen met de aanwezige kinderen Sinterklaas verwelkomen en de Sinte kraam openen. Dat gebeurt om 19.00 uur, vrijdagavond 29 november. Voor de bezoekers is er een gratis glas war me bisschopwijn of chocolademelk. Openingstijden: vrijdag 29 november van 19.00 uur - 22.00 uur, en zaterdag 30 november van 10.00 uur -17.00 uur. Voor informatie: Tonny Haars (tel. 20541en Riet Hop tel19037 "Als ik het toneel op ga wil ik dat alleen doen met een stuk dat ik zelf heel erg de moeite waard vind. 'Kinderen van een mindere God' is zo'n stuk. Het geeft mij de mogelijkheid een vorm te vin den voor mijn gevoel. Josine van Dalsum is na een lange af wezigheid weer terug in het theater. Samen met Jules Hamel speelt ze de hoofdrollen in het vele malen bekroon de stuk 'Kinderen van een mindere God'. Daarin staat de relatie tussen het dove meisje Sarah en haar horende spraakleraar centraal. Een aangrij pend thema. De belangstelling voor het stuk is zeer groot. Er komen bijna 120 voorstellingen in het land, waarvan een aantal nu al is uitverkocht. Enkele jaren geleden werd het stuk gebracht door de Haagse Comedie, zij het in een beperkter circuit. "Dit is zo'n mooi en belangrijk stuk dat het door veel meer mensen moet worden gezien", aldus Josine van Dal sum. "Gelukkig blijkt die behoefte om het te zien groot. Josine is blij dat ze door dit stuk in aanraking is gekomen met de fascine rende wereld van de doven. "Ik kende die wereld niet, maar het heeft mij sindsdien niet meer losgelaten", zegt ze. De rol van Sarah is slopend, maar ik zal iedere avond met 150% enthou siasme het toneel op gaan. Ik mag mid dels mijn vak aan het publiek kenbaar maken wat het is om doof te zijn. Dit stuk gaat over communicatie en de storingen daarin. Daarin staan de dove en de horende centraal. Maar het dient als voorbeeld voor iets wat veel verder gaat. Daarom hou ik van dit stuk. Het is niet aan tijd gebonden. Spraakmakend Josine van Dalsum stond vijftien jaar geleden voor het eerst op het toneel. Inmiddels groeide ze dankzij haar ver tolking van vele tv-rollen (Een mens van goede wil, Hollands Glorie, Hei lige Jeanne, Herodes, Rouw past Elek tra) en films waaronder De Lift tot een bekende Nederlandse. Een Spraak makende dame met een opmerkelijke behoefte om ergens vierkant achter te staan. Dit tv-seizoen is ze onder meer te zien in 'De Appelgaard' en 'De leeuw van Vlaanderen'. In 'Kinderen van een mindere God' is Josine niet te horen. Ze zet zich af te gen de wereld van de horenden en is bang dat ze zich belachelijk maakt als ze haar stem laat horen. Daarom be dient ze zich alleen van gebarentaal. Zo ook Jules Hamel en veel van de andere spelers, die de afgelopen zomer flink hebben geoefend. Regisseur John van de Rest noemt het een voorrecht dat hij juist dit fantas tische stuk in het theater mag brengen. "Met nieuwe akteurs, een nieuw dekor en een hele frisse aanpak is het een nieuw stuk geworden. Maar wel met dezelfde indringende werking op het publiek", aldus Van de Rest. Bewustwording Josine zal in het theater de suggestie moeten wekken dat ze doof is. "Het publiek moet dat gaan geloven. Net zoals toen ik debiele Let speelde. Veel mensen dachten dat ik geestelijk on volwaardig was. Ook ru wil ik het cliché van de handicap vorm te geven. Ik wil de emotie van de rol in mezelf vinden. Josine vindt dat ook horenden de ge barentaal zouden moeten kennen. "Je Josine van Dalsum en Jules Hamel. herkent een dove pas als hij z'n stem gebruikt of zich van gebarentaal be dient. Dat is één van de redenen waar om doven veelal niets zeggen. Ze willen niet opvallen! Daarom is het zo ge weldig dat er nu een bepaalde bewust wording bij de doven is. Ze durven zich steeds meer te manifesteren. Daar heeft de eerste opvoering van 'Kinderen' toe bijgedragen. Wij doen dat nu hopelijk ook. Theater-agenda 'De Speeldoos' Kaartverkoop 02154-18050 Vrijdag22november: (20.00uur) Martine Bijl-Show (uitverkocht) Zondag24 november: (15.00 uur) Dichters en Drukkers. Schrijvers dra gen voor uit eigen werk. Dinsdag 26 november20.00 uur Film: James Bond in "A viewtoakill" Vrijdag 29 en zaterdag 30 november: (20.00 uur, zaterdag uitverkocht). "Kinderen van een mindere God" (Première voor Nederland) Miel Cools, Vlaamse troubadour, blijft zichzelf trouw De Vlaamse troubadour Miel Cools so leerde vrijdag j.1. in De Speeldoos. Met zijn programma, bestaande uit uitsluitend Nederlandse luisterliedjes, wist hij de goedgevulde kleine zaal, ingericht als café-chantant, aan zich te verplichten. Miel Cools zit al dertig jaar in het vak. Zijn bekendheid in Nederland ontstond tegelijk met het doorbreken van Joost Nuyssel en Dimi- tri van Toren. Waar laatstgenoemden meer de commerciële toer zochten, is Miel Cools zichzelf gebleven. Met zijn routine, vakmanschap en muzi kaliteit wist hij het publiek de gehele avond te boeien. Zijn liedjes hebben nooit het vlijmscherpe van protestzan gers of een Urbanus gehad. De liedjes die hij zingt zijn eerder fijngevoelig, geïnspireerd op George Brassens en Jules de Corte, terwijl ook de invloed van Henri Salvador onmiskenbaar aanwezig is. Zijn twee uur durende op treden kenmerkte zich door warmte en gevoel. De staande ovaties aan het slot van zijn voorstelling waren, dan ook terecht.- Tot. twee.! maal toé werd hij door een enthousiast publiek tot een toegift gedwongen. Met het in huis ha len van Miel Cools bewees De Speel doos opnieuw ook in dit genre in de roos te schieten. De zeemansvrouw: "De katten werden meegenomen naar de kampong, maar de inlanders lieten onze honden gewoon lopen, omdat ze volgens hun godsdienst onrein zijn. Die beesten kwamen ons achterna in het vrouwenkamp, maar wanneer die Japanners met hun laar zen over de stenen bonkten, sloegen de honden aan. Toen moesten we de die ren inleveren en werden ze met kooi en al in de rivier neergelaten. Deze poes kreeg ik (pakt briefje uit de leuning van de fauteuil -JV) op 15 december 1981. Dat heb ik opgeschre ven want anders vergeet ik het. Ze zit vaak op schoot, daarom draag ik een schort. Ik knip haar nagels niet, dat vind ik zielig. Kijk, nu miauwt ze, omdat het haar tijd is voor een stuk je vlees. Daar kim je de klok op gelijk zetten. Loopt U even mee naar de keu ken? Ik zeg altijdmijn poes en ik wo nen hier. De vorige kat heette "Snor" en die is overreden. Dankzij de nonnen in de barak hebben wij de Japanse onderdrukking over leefd. Toen ik het kamp verliet woog ik nog 76 pond. - U krijgt de laatste injectie die we hebben, zei moeder Martini, het hoofd van de school in Palembang. Dan is het gebeurd. Ik heb het gehaald. We hadden één kind, een jongetje. Hij stierf op 8 mei 1945 aan ondervoe ding. De laatste keer dat ze Christiaan op de weegschaal zetten, woog hij 32 pond. Mijn Chris was toen elf jaar. Velen stierven aan de "Bankakoorts", dat was malaria. Hoe meer er dood gingen, hoe beter de Jappen het vonden. Eén keer kregen we melk, brood heb ik nooit gezien. Als ik nu naar de radio luister draait alles om de sex. Ik moet zeggen dat de Japanners ons wat dat betreft met rust lieten in het vrouwen kamp. Af en toe werd iemand van ons "huishoudster" bij zo'n officier en dan kwamen ze terug met kettingen en armbanden. Maar dat waren geen Europese vrouwen. Ik kijk nooit t.v. Dat heeft de dokter mij verboden vanwege de émoties. Op 22 .augustus vertelde de comman dant ons dat de oorlog voorbij was. Maar dat wist hij al een week eerder. - De oorlog is afgelopen en nu worden wij weer vrienden, zei hij toen we aan getreden stonden op het plein. - Dat nooit, zei een vrouw naast mij, en ze stortte zo op de aarde. De Engelsen zeiden later dat wij er uit zagen als wandelende skeletten. In het ruim van een schip werden we naar Muntak en Banka gebracht en met bussen naar een verlaten rubberplan tage vervoerd waar het klimaat gun stig was om op verhaal te komen. Nooit vergeet ik de uitspraak van een Japanse officier die tegen mij zei: we lost the war, but we will win the other, the technical one. Dat is een toekomst voorspelling die je nu ziet uitkomen. De oorlog leeft altijd met je mee. Je denkt nergens aan en opeens zit je er midden in. Het kan nog erger natuur lijk dan met mij. Denk aan de geval len van professor Bastiaanse. In Neder land luisterde niemand naar je als je wou vertellen wat je had meegemaakt. Ze willen er niks van horen. Houd jij je mond maar, zeiden ze, we hebben zelf genoeg meegemaakt. Soms zei iemand: hoe komt U aan die handen, die werkhanden? Kijkt U eens, mijnheer Visser, vindt U dit mooie handen voor een vrouw? Zo zijn ze ge worden in het werkkamp. Krant Mijn man was gezagvoerder en in 1933 met verlof in Holland. Toen raakte ik in verwachting en ging naar Indië. Het was crisistijd en hij raakte zonder werk, maar hij had geluk toch weer een boot te vinden. In de oorlog werd hij getorpedeerd bij St. Helena, maar iedereen kwam van het schip af. Hij moest zijn scheeps papieren naar New York brengen, dus gedurende de oorlog heb ik mijn man nooit meer gezien. Zondag 24 november worden de kinde ren die het kinderfilmhuis Arti-skoop bezoeken verrast met een bezoek van Sinterklaas en Zwarte Piet. Zij worden ontvangen door Jan Klaa- sen en Katrijn, die al een grote bekend heid genieten onder de bezoekertjes van Arti-skoop. Maar voor dit grote moment komt wordt er eerst een film gedraaid. Alice die in de tuin zit. Terwijl haar gesproken animatiefilm van Walt Disney. De film begint met het verhaal over Alice die in de tuin zit, terwijl haar zusje voorleest uit een boek, valt Alice in slaap en droomt over Wonderland. In haar droom valt ze in een konijnen hol en belandt in een mysterieuze we reld. Nadat een sprekende deurknop haar verteld heeft dat ze uit de fles die op tafel staat moet drinken, krimpt Alice. Ze kruipt door het sleutelgat op zoek naar een wit konijn. Op haar zwerftocht door een denkbeeldige we reld met de meest uiteenlopende die ren die zich gedragen als mensen, ontmoet ze de hartenkoningin. Deze heeft allerminst vriendelijke bedoelin gen met Alice. Met het leger en de koningin op haar hielen, vlucht Alice en gelukkig vindt ze de uitgang van het konijnenhol. Daar ziet ze zichzelf onder een boom liggen en begrijpt dat ze alles maar ge droomd heeft. Aanvang 14.00 uur, toegang ƒ4,-. Reserveren tel. 19037/19577. Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46. D© Roundup-affaire kwam maandag avond, zoals verwacht mocht worden, tóch nog even aan de orde in de ver gadering van de gemeenteraad. Tij dens de algemene beschouwingen in formeerde Jan Visser (Prog. Soest) bij wethouder H. Oudemans (VVD) of het waar is dat de bomen in de Soester bossen, waarvan de politie had gecon stateerd dat ze met het verdelgings middel bespoten waren (en die op de videofilm van de politie zijn getoond) inmiddels gekapt waren. De wethouder antwoordde dat er mo menteel weliswaar een kapaktie gaan de was in het kader van de uitdunning van de bossen, maar niet op plaatsen die tijdens de rondleiding met de raads leden en de pers waren bezocht. Omdat hem niet precies bekend was welke bomen in de videofilm zijn getoond kon hij geen antwoord geven op Vissers vraag. Wel is het volgens de wethou der zo dat dode bomen worden gerooid. Adriaan Pothuizen (D'66) merkte op dat de wethouder naar zijn smaak te vaak liet weten dat hij iets niet wist. Visie Vertoog Zondagmorgen a.s. houdt Els Verlaan, Öestuurslid van C-drie, om half elf een lezing over naïeve schilderkunst en Zöndagsschilders. De toegang is gratis. Zie de aankondiging elders in dit blad. WASO Nu al worden er telefonisch kaarten besteld voor het concert van Waso op donderdagavond 28 november a.s. in de theaterzaal. Zie elders in dit blad. Volksdansweekend Van zaterdagmiddag 30 november vier uur tot zondagmiddag 1 december vijf uur wordt er gevolksdanst op Roemeen se klanken. De kosten bedragen dertig gulden. Inlichtingen en opgaven bij A/Eefting (21548) en W. Nolens (18837). Er komt volgend jaar nog een Bulgaars en een Joegoslavisch weekend. Column "ïk heb zondag genoten in het jazz-café van C-drie. Ellen Helmus schakelde na een paar jaar klassiek over op lich- tejmuziek. Ze zei: "Dat ik dwarsfluit ben gaan spelen, kwam omdat ik het een ontzettend mooi instrument vind, het toverachtig geluid! Van de ene dag op de andere was ik er helemaal kapot van. Sindsdien speel ik alleen fluit." Ellen Helmus mag voor mij nog een keer terugkomen in Soest. Ik ben er van overtuigd, dat de maandelijkse jazz concerten in het CCC van Soest een succes worden. Volhouden Joop! Stamgast." Steunfunctie Bij de Huisdrukkerij (Diana) van C-drie zijn de vorige week drie interessante hoekjes van de persen gerold van de consulenten dansante vorming Trees Presser en Marieke Joosten. De boekjes voor onderbouw, midden bouw en bovenbouw zijn bedoeld voor Onderwijsgevenden in het basisonder wijs, die willen werken met dans en beweging. Ze bestaan elk uit vijf lesopzetten, die in aanwezigheid van een dansconsu- lent worden uitgevoerd. De consulent is aanwezig om hulp te bieden en aan wijzingen te geven over de aanpak van de les. met deze werkwijze proberen de con sulenten de onderwijsgevenden vol doende kennis en vaardigheid bij te brengen opdat zij zelfstandig met dans en beweging in de klas kunnen werken. Jazz De volgende jazz-middag in C-drie wordt georganiseerd op zondagmiddag 8 december. Daarna op 19 januari. - Steeds om drie uur in het "Witte Café". Soestand Een nieuwe aflevering van de opzien bare praatshow "Soestand" speelt zich af op donderdag 9 januari. Inte ressante interviews met politici en culturele en maatschappelijke coryfeeën. Met imitaties van René van de Berg. Verder een deskundig verslag van de rechtzitting op die dag over de Round- Up-kwestie. 3 Aanvang van de talk-show: acht uur. i Gelukkig Nieuwjaar! j Op 20 februari is het thema: buiten- 1 landse Soesters en de gemeenteraads- I verkiezingen. met louder- tel -jeans

Soester Courant | 1985 | | pagina 13