ties ik! ST. NICOLAAS- TRACTATIE POPPENKAST GRATIS KAARTEN SOESTER COURANT Run op kaarten en letters Vrouwenraad kijkt terug op geslaagde thema-avond Werkgroep Zuidelijk Afrika Soest opgericht ;dier art 4.90 4.50 PAGINA 18 .00 uur Isprijzen -.12477 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 19 ST. NICOLAAS LETTER-PRET- FESTIVAL Sint Nikolaasaktie massaal van start Bij intocht Sint Nikolaas: Opstellen versierde fietsen a.s. zaterdag om half twee! Voorlopige lijst van deelnemers St. Nicolaasaktie iid WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT inC-drie(v.h.DeBorg) Willaertstraat, a.s. zaterdag, 23 november om 15.45 uur waar St. Nicolaas na zijn rit door de gemeente Soest het feest zal opluisteren en de prijzen zal uitreiken aan de winnaars van de versierde fietsen. afhalen in het kantoor van de Van Weedestraat 227 (tegenover Mets Delicatessen) Rooie Vrouwen winnen poster-wedstrijd, Boycot-aktie van 'Apartheidsfruit' Gemeenteraadsvergadering noboiasiuH .1/i. Postcode eo plaats Telefoonnummer de aktie. Door omstandigheden kon vorige week de lijst met te winnen prijzen niet in de krant verschijnen. U treft deze hiernaast aan. Een gi gantisch pakket met als hoofdprijzen 1000,-, 500,- en 250,-. Het assorti ment kleinere prijzen is groot en werd spontaan door de talloze deelnemende winkeliers bijeengebracht. De aktie loopt tot en met 6 december. Het ziet ernaar uit dat de acht bussen die in Soest staan opgesteld - de plaatsen staan vermeld op de woordkaarten - de stroom inzendingen maar nauwelijks zullen kunnen verwerken. Er zijn tien ver schillende kaarten in omloop met de volgende door de letters te vormen woorden: roe en gard, stoomboot, ge dichtje, pepernoot, speculaas, marse pein, kapoentje, pieterman, snicolaas, surprises. Niet alle tien kaarten behoeve bij een winkelier te liggen. Meestal heeft een winkelier maar een woord in voorraad en kunt u de overige bij anderen tege moet zien. De Sint Nikolaasaktie is vorige week rijdag intensief van start gegaan, ndenvol letters werden door de win- sliers ter beschikking gesteld. ^etters genoeg, dat is bekend, maar iet de kaarten bleek het minder roos- teurig gesteld. iordat per winkelier één soort kaart ^r beschikking was en niet zoals was wacht alle 10 verschillende, ontstond el hier en daar enige verwarring. De traag naar kaarten was groot en er jaren zelfs winkeliers die er vrij vlot lorheen waren en nee moesten ver hopen. Het Bestuur van de Stichting ïifestaties Soest is echter niet voor één gat te vangen en zal nog deze week dè kleine euvelen repareren. Er is int iedere geval veel belangstelling voor Omdat er hier en daar misverstand is gerezen over het tijdstip waarop de deelnemers aan de optocht met versierde fietsen aan de Steenhoffstraat worden verwacht, wordt nog eens met nadruk vermeld dat de kinderen die met een opgetuigde fiets aan de intocht van de Goedheiligman meedoen al om half twee aanwezig moeten zijn. De jury (burgemeester Scholten, notaris Elferink en VVV-voorzitter Van Os) krijgt dan de gelegenheid haar werk te doen voordat de optocht begint, direct na de aankomst van de Sint om twee uur op het station Soestdijk. De op de Steenhoffstraat aanwezige kinderen vormen dan met hun allen een erehaag voor de grote Kindervriend. Bij het vertrek van de stoet worden zij achteraan opgesteld. Ter gerust stelling van de ouders kan worden meegedeeld dat de Soester politie zorgt voor intensieve begeleiding. Zo rijdt de bus van de politie als "bezemwa gen" achter de stoet aan. Eventuele "uitvallers" worden daarin liefde rijk opgevangen. Van Weedestraat 48 Van Weedestraat 87 Tamboerijn 13 Soesterbergsestraat 57 Burg. Grothestraat 28 Soesterbergsestraat 26 Torenstraat 23 Molenstraat 163 Soesterbergsestraat 37 Burg. Grothestraat 8 Albert Heijn Bril-Centrum Nota Fleur INN Van Oosten Fotografie B. van Soest, tapijt A. v.d. Weerd, Juwelier Firma Fugers Vishandel 't Hoekje Wijnands Woonmode Hulleman Optiek Fa. J. K. Westerhof B. Botzenhardt Frans stoffenwinkeltje Banketbakkerij A. Faas Banketbakkerij A. Faas Z. J. van Homoet Studio Karla Karwoczik Fa. Huissteden Anja's Phildar wolspeciaalzaak A. A. M. Kortekaas jt Bitkstraat91.. Slijterij Brouwer Steenhoffstraat 64 Sigarenspeciaalzaak J. Akkerman Steenhoffstraat 62 3 boodschappentassen a 25,- droogstuk t.w.v. 25,- 1 disc 1000 camera 1 ektra 200 camera Desso "priho" karpet t.w.v. 198,- Verz. of pleet wijnkoeler 1 dames portemonnee 4 x een bon voor 25,- vis Geschenkverp. handdoek met badartikel t.w.v. 6 Prisma kijker Winkelcentrum Hartje Zuid Gasaansteker, haarkrultang, zaklantaarn Nieuwstraat 16 i kist sigaren a 50 t.w.v. 42,- Beukenlaan 41 Birkstraat 93 Van Weedestraat 46A Van Weedestraat 70 Burg. Grothestraat 25 Van Weedestraat 221 Winkelcentrum Hartjè Zuid -- Bril 26 J. ter Horst Sigarenmagazijn H. J. Meijering Kant. Boekhandel Immerzeel Fa. Middelman Gez. Tolboom Guco B.V. Slagerij den Blanken Reehorst Meermarkt Reisbureau Gerth Reisbureau Gerth De Ster Juwelier van Setten J. Langhout dieren enz. Fa. Schoemaker Fa. Adama, herenmode Hilvis B.V. Davo Gebr. van Woerkom, meubelen Drankenshop Ben Rademaker Haard en Hobby B. H. ten Brinke Inter Casa Jasper Mode 't Kruidvat Boekhandel van de Ven Boekhandel van de Ven Nic. van Dam Foto-Optiek van Essen Team Inter hairfashion Tabakspeciaalzaak de Beer Bibo Dumpshop Baarn B.V. Maison Borgts Boutiques des Fleurs Bakkerij van Brummelen Pieter Bor's Kaashuis Silver Star Video De Snuffeldoos Supermarkt Kerver/de Winter De Snuifdoos J. Bosboom Banketbakkerij Oudwater Bakker Bram Binnen en Buiten Hans Boumans Storina De Aubergine Drogisterij van Amerongen Prijsslag Jac Hermans Drogisterij Kok Slijterij v.d. Linden Firma de Vries Banketbakkerij Dogterom Banketbakkerij Dogterom H. Wolfsen Zn. Sigarenmagazijn Joh. Pieneman Taxi Klomp Keurslager de Bruin Bakkerij van Brummelen aansteker 50,- waardebonnen bestemd voor een polaroid zon- nevoorhanger t.w.v. 27,50 een dames- of heren Swatch horloge t.w.v. 87,50 kooi parkiet voer 4 waardebonnen a 50,- workmate een leren pouf fe kistje wijn waardebon van 25,- 1 kist mandarijnen F.C. Kuyperstraat 26 Nieuwe weg 99 Soesterbergsestraat 11 Van Weedestraat 11-13 Van Weedestraat 61 Koninginnelaan 16 Van Weedestraat 215 Nieuwstraat 23 Soesterbergsestraat 51B Winkelcentrum Hartje Zuid Van Weedestraat 58 Van Weedestraat 7-8-9 Rembrandtlaan 18 Burg. Grothestraat 14 Van Weedestraat 78 Soesterbergsestraat 51 Van Weedestraat 149 Weteringpad 1 Steenhoffstraat 61 Laanstraat 44 Koninginnelaan 48 Soesterbergsestraat 29 Burg. Grothestraat la Zuidpromenade 12 waardebon t.w.v. 50,- Winkelcentrum Hartje Zuid 1 x parfum t.w.v. 25,- Winkelcentrum Hartje Zuid Van Weedestraat 60 Van Weedestraat 16 6 cheques t.w.v. 50,- Winkelcentrum Hartje Zuid foto-album, zonnebril t.w.v. 75,- Tamboerijn 19, O verhees Tamboerijn 7 Overhees 2 gasaanstekers t.w.v. 12,95 en gratis gegraveerd Steenhoffstraat 66 Soesterbergsestraat 32A Ste enhoff straat Kerkstraat 13 Kerkstraat 40 Dillenburglaan 18 Koninginnelaan 24B Winkelcentrum Smitsweg Winkelcentrum Hartje Zuid Steenhoffstraat 16 i Moulinex mixer Nieuwerhoekplein 8 5 Turko taarten a 16,,50 Tamboerijn 5 i tegoedbon taart 25,-. F.C. Kuyperstraat 24-26 3 halogeen lampen Winkelcentrum Hartje Zuid Winkelcentrum Hartje Zuid Winkelcentrum Overhees waardebon Soesterbergsestraat 55 10 koektrommeltjes, gevuld met speculaas 1 opgemaakt kaasmandje t.w.v. 30,-. 5 waardebonnen a 25,- voor het huren van films 5 gym koffertjes Winkelcentrum Overhees Smitsweg 2 Soesterbergsestraat 49 Koninginnelaan 84 Torenstraat 6 Soesterbergsestraat 53 Nijverheidsweg 8 Van Weedestraat 31 Koninginnelaan 2-4 Taboerijn 17, Overhees Ossendamweg 24 René Borgts exclusieve herenkled. Burg. Grothestraat 7 Slijterij v.d. Linden Bloemisterij H. v. OestB.V. Impodra Dranken Mode Schuitemaker Blokker F.N. Blokker F. N. Sporthuis Eb Kareisen Foto Swager Keurslager Van der Salm Fa. Janmaat "De Kaasspecialist" Burg. Grothestraat Eigendomweg 80 Smitsweg 12 Soesterbergsestraat 49A Zuidpromenade 24 Van Weedestraat 20 Soesterbergsestraat 3 Van Weedestraat 85 Soesterbergsestraat 12 Schrikslaan 25 Tamboerijn 9 heerlijke flacon eau de toilette Cacharel geschenkdoos 6 pakketten wijn a 2 flessen pookstel plm. 110,- waardebon waardebon workmate 2 aanstekers 2 waardebonnen a 30,- 5 boter-amandelletters La Coste sweater 1 mandje wijn 1 kadobon a 100,- 4 kadobonnen a 25,- kadobon kadobon sport-kadobon t.w.v. 25,- Fuji camera film l slagersleverworst van plm. 1 kilo 1 fles rode wijn Autobrandje Soesterbergsestraat Door nog onbekende oorzaak raakte vorige weex de auto van mevrouw D.J.C. (36) in brand, terwijl zij over de Soesterbergsestraat reed. Tijdens? het rijden zag de bestuurster plotseling rook onder de motorkap vandaan ko men. Ze zette de wagen stil en wachtte op de politie, die de motor met een poederblusser te lijf ging. Inbraak in bar Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien in te breken in de bar 't Juk aan de Wiardi Beckmanstraat. Hij forceerde de deur en nam een geldbedrag van ca. 1000 gulden weg. Ook werden er twee speelautomaten opengebroken. De heer B. van L. deed aangifte bij de politie. Schoorsteenbrandje Soesterberg Na het aansteken van de haard door de vrouw des huizes ontstond vorige week een schoorsteenbrandje in de woning van de familie B. aan de Generaal Winkelmanstraat in Soesterberg. Er ontstond enige rookschade. De ge alarmeerde brandweer veegde de schoorstee». Kom met uw kinderen van 3 tot 8 jaar naar het WINKELKRING De vrouwenraad Soest heeft met haar thema-keuze "de vrouw als consu ment" in de roos geschoten. Dat valt alleen al af te lezen uit het enthousias me waarmee op 12 november ruim 100 vrouwen de zaal van het Griftland-Col- lege vulden. Ruim voor de tijd waarop mevr. Blommers, de voorzitter van de Vrouwenraad, de avond opende scho ven de deelnemers langs een lange waslijn met posters. Feestelijk toege rust met een kopje koffie en een flesje eau de toilette, bekommentarieerden zij de pogingen van hun organisaties om zich, via een poster, blijvend be kendheid te verwerven. De poster van de Vrouwenraad vatte het geheel nog eens in drie dimensie samen: veel-, zijdig. Veelzijdig en veelsoortig ga-- ven de posters een beeld van alle aktiviteiten die vrouwen in onze ge meente verrichten. Gezeten voor een vaandel waarop (heel symbolisch) een weegschaal was te zien, begonnen de forum-leden, voor gesteld en voorgezeten door mevr. Blommers, aan hun inleidingen, die* een antwoord moesten geven op de vraag: "de vrouw, hoé machtig of onmachtig is zij als consument? Weegt zij of wordt zij gewogen? Koopt zij of wordt zij gekocht?" De hr. Kant, vertegenwoordiger van de Soester Zakenkring en direkteur van Yves Rocher in Nederland, opende met de stelling dat de vrouw als consument een grote macht heeft. Immers, de produktie van zijn bedrijf is, via be hoeften-peilingen, geheel afgestemd op de wensen van vrouwen. Reklame De hr. Verholt, aktief in de reklame- wereld en direkteur van het bedrijf HYPSOS,filosofeerde over de funktie van de reklame. "Goede reklame". zei hij, is een vorm van communicatie en de vrouw beslist zelf of zij geleid of misleid wordt. De geschiedenis van de reklame weer spiegelt het verhaal van gewone men sen, die door alle omstandighedeni heen doorgaan met de strijd om het- dagelijkse bestaan. Reklame-makers stellen hun boodschap af op die om standigheden. In tijden van welvaart is de boodschap geladen met begrippen als: gemak, comfort of aanzien. In tijden van economiese terruggang zijn de reklame-trefwoorden: zuinig, duur zaam of goedkoop". De heer Verholt besloot met het advies om toch vooral op ons eigen gezonde boerenverstand te vertrouwen. Omdat dit "allemachtig veel wijsheid" bevat. Mevr.Harts, consumenten-pijler van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, sloot aan op de woorden van de hr.Verholt met de opmerking dat: "Kennis macht is". Zij benadrukte het belang van een goede voorlichting en prees in dit geval het Keurmerk van haar organisatie aan. Overigens onder scheidde zij nadrukkelijk het KEMA- keur (een deel-keuring) van het KEURMERK van de NVHV een totaal-keuring). Het laatste biedt een grotere waarborg voor een verant woorde aankoop. Twijfel Mevr.van Gelder, lid van het Hoofdbe stuur van de Nederlandse Consumen tenbond, plaatste toch een kantteke ning bij het keurmerk, omdat niet bekend is aan welke eisen het produkt precies moet voldoen om het keurmerk te verkrijgen. Dus blijft de consument twijfelen: is een produkt zonder keur merk nu beter, minder, of even goed? Bij de presentatie van een produkt worden zaken zowel overbelicht als onderbelicht. De kennis om macht te kunnen hebben ontbreekt vaak. Dus geldt eerder het motto: "eendracht maakt macht". Consumenten dienen zich daarom te verenigen. Een nood zaak die de Consumentenbond tot 475000 leden heeft doen uitgroeien. Na de pauze kwamen de vragen los. Individuele vragen als: "hoe maak ik een miskoop ongedaan?" en: "waar om zijn dieet-artikelen zoveel duurder dan andere produkten?", maar ook strukturele vragen over: de vrouw als reklame-objekt, het grondstof-verslin dende reklame-materiaal, het ontbre ken van informatie in reklame "ik heb bij binnenkomst een kado-flesje aan gepakt, maar wat zit er precies in?"). Verder: het gebruik van dierproeven in de cosmetica-industrie en de invloed van reklame op kinderen de rekla me voor merknamen 'merken' onze kinderen"). Gezamenlijk protest hier tegen blijkt alleen te helpen als het gaat om misleiding of om ondeugdelij ke produkten, maar niet tegen beïn vloeding. Dat blijft een zaak voor de opvoeders zelf. Bijstandsgezin Ook de 'brievenbus-vervuiling zit veell vragenstellers dwars:"Wat doe je te gen kerst-folders die 1 nov. al in je bus rollen?" Een vraag die de enkele zakenman/vrouw ook niet kan oplos sen. Hij/zij zitten zelf vast in een wedloop van konkurrenten. Onder applaus weersprak iemand in de zaal de opvatting dat reklame het leven van alledag weerspiegelt: "Re klame toont uitsluitend situaties waar aan mensen zich graag spiegelen. Een bijstandsgezin is in de reklame dan ook nog niet waargenomen. In een slot vraag kwam het thema macht of onmacht terug: "wij hebben steeds minder macht. Terwijl u (de produ cent) zegt te doen wat wij willen". Daarop volgde wat bemoedigend: u hoeft zich tot niets te laten dwingen. Als men u veel tegelijk wil verkopen terwijl u maar weinig nodig heeft, weiger dan vriendelijk en beslist. Dat is uw goed recht" Alvorens het forum te ontbinden haal de mevr.Blommers het vaandel met de weegschaal van de muur, een quilt- werk van mevr.Gerritsen. Het was de prijs voor de beste poster van de avond. Winaars werden de Rooie Vrouwen die, volgens de woorden van de hr. Verholt, "zichzelf heel persoon lijk en uitnodigend hebben gepresen teerd en die met de slagzin: "Rooie Vrouwen staan hun mannetje", heel overtuigend over komen, die in de kleine letters nog heel helder weerge ven wat zij precies doen". Een stralen de Tonnie Hars, de geestelijke moeder van de poster, nam het Quilt-werk in ontvangst, waarna de forum-leden werden bedankt met een boekenbon, een pen van de Vrouwenraad, maar vooral met een zeer hartelijk applaus vanuit de zaal. In Soest is onlangs de "Werkgroep Zui delijk Afrika-Soest" opgericht, waar van het in eerste instantie de bedoeling is de Soester bevolking warm te krij gen voor de boycot-aktie van Zuid afrikaans fruit. De werkgroep wil daartoe informatie geven over de rol van dat fruit in "het land van de Apart heid". Diezelfde informatie wordt ook gegeven aan de Soester fruithandela ren en supermarkten. De werkgroep verwacht dat dit voldoende zal zijn om de (ver)koop van "Apartheidsfruit" te staken, omdat zij veronderstelt dat geen Soester zal willen meewerken aan op slavernij lijkende toestanden. 'Stille wanhoop'; onder deze titel ver scheen een onderzoek naar de arbeids omstandigheden in het fruitgebied in het zuidwesten van de Kaapprovincie. Het onderzoek werd georganiseerd en gefinancierd door de Amerikaanse Carnegie Stichting, en maakte onder deel uit van het grootste onderzoek dat ooit in enig land werd gedaan naar ar moede en ontwikkeling. Twee van de onderzoekers, Graham van Wijk en Dudley Horney, bereken den dat de loonsverhogingen voor de zwarte arbeiders zich al tientallen ja ren beperken tot 1,20 per jaar. In komens variëren van 27,- per maand voor tijdelijk werk tot 340,- voor een vrachtwagenchauffeur. Zelfs dat hoog ste loon ligt onder de armoedegrens. Tijdens de conferentie die vorig jaar april over het Carnegie-onderzoek werd gehouden ging onderzoeker Pe ter Buirski in op de manier waarop de blanke boeren hun personeel menen te moeten behandelen. "Eén van de boeren die ik sprak, bleek groot voor stander van het slaan van 'ongehoor zame' arbeiders. Hij gebruikte daar voor de zweep en gaf per afstraffing twee tot twintig zweepslagen Dit is geen geïsoleerd incident. Er gaat in Zuid-Afrika geen week voorbij zonder rechtzaken over geweld tegen langarbeiders. Vrijwel alle rechtzaken worden beslist in het voordeel van de blanke boer, en komt het tot een ver oordeling, dan zijn de straffen belache lijk laag. Zo werd onlangs een blanke boer veroordeeld tot een boete van 85,-. Hij had één van zijn werkneem sters met de zweep afgeranseld. De boer verdedigde zich door te stellen dat het toedienen van zweepslagen een oude traditie is om de discipline onder zijn arbeiders te handhaven. Een andere boer kreeg ruim vierhon derd gulden boeten. Hij had een veertien jarige jongen doodgeslagen. Kinderarbeid "Werkdagen van vijf uur 's morgens tot half acht 's avonds worden als heel normaal beschouwd", aldus Baskin. Dit betekent werkweken van 87 uur. De vakbonden hebben zich een veertig- urige werkweek tot doel gesteld, een wel zeer ver verwijderd ideaal. Ieder gezinslid wordt geacht op de boer derij mee te werken, man, vrouw, kin deren, ouden van dagen. De vrouwen soms als schoonmaakster in de boerde rij van de baas, meestal op het land. Dikwijls verdienen de vrouwen maar de helft van het loon van de mannen, dat toch al uiterst karig is. Kinderen moeten met werken begin nen als ze tien tot twaalf jaar oud zijn. Tot in de jaren zestig moesten zelfs zesjarigen al meewerken. Kinderar beid is niet uitzonderlijk in Zuid-Afrika. Geschat wordt dat er momenteel meer dan 60.000 kinderen op boerderijen werken, voornamelijk in de fruitsector. Een andere belangrijke categorie van landarbeiders wordt gevormd door ge vangenen. De boeren kunnen zwarte gevangenen tegen een spotprijsje hu ren. In 1979/1980 werden ruim 96.000 gevangenen 'op erewoord' vrijgelaten om voor blanke boeren te werken. De beloning is miniem, ze moeten meer uren maken dan wettelijk is toegestaan en mishandeling door de tijdelijke be wakers is wijd verbreid. Jan Theron van de Zuidafrikaanse Voe dingsbond, de 'Food and Canning Wor- kers Union' over de uitzichtloze situatie waarin de landarbeiders zich bevinden: "Er zijn verschillende redenen waar om de zwarte arbeider aan de grond van de boer en de boer zelf is gebon den. Door de pasjeswetten is het hem verboden de boerderij zomaar te ver laten. Daarbij komt nog dat hij nau welijks enige kans heeft op huisvesting in een stad. Hij is daarom gedwongen op de boerderij te blijven, waar de huis vesting door de boer wordt verzorgd. Dan is er nog het schuldenprobleem. Als een arbeider eenmaal geld van de boer heeft moeten lenen, dan is het vrij wel zeker dat hij de rest van zijn leven voor die boer moet blijven werken. Door de lage lonen is het namelijk praktisch onmogelijk de schuld ooit terug te betalen. In feite is hij daarmee de slaaf van de boer geworden. Mocht het ondanks al deze problemen hem toch lukken de boerderij te verlaten, dan verliest hij zelfs de enkele rechten die hij heeft. Binnen 72 uur na zijn ontslag moeten hij en zijn gezin zijn vertrokken naar één van de Zuidafrikaanse dumpplaatsen van mensen, de 'thuislanden', waar de kans nog kleiner is een bestaan op te bouwen. Boycot De situatie voor de blanke boeren is geheel anders. Door de waardedaling van de Zuidafrikaanse munt is de ex port tot recordhoogte gestegen. Hoe minder de Rand waard is, des te goed koper is het voor 'het buitenland' Zuidaf rikaanse fruit te kopen. In het vooruit zicht van de zeer aantrekkelijke winsten, zijn de boeren zeer verontrust over een dreigende boycot van het Zuidafrikaan se fruit. De landarbeiders kunnen zich er nau welijks druk over maken, hun situatie kan niet slechter worden. Jan Theron: "Uiteindelijk komt het erop aan zoveel mogelijk druk op het regime uit te oefenen. Een boycot van het fruit is zo'n middel, maar de mensen moeten zelf uitmaken wat het beste is.' De werkgroep wil ook in Soest een der gelijke boycot opzetten. Voor het ver sturen van de informatie, het contro leren van verkooppunten en eventueel het voeren van akties zoekt men nog mensen. Ook mensen die liever iets "doen" dan "vergaderen" zijn wel kom. Het secretariaat van de werk groep is voorlopig gevestigd op Kerk- pad ZZ 67, tel. 11462. 10. 12, donderdag 21 november Na de begrotingsvergaderingen van de gemeenteraad op maandag 18 no vember (19.00 uur) en donderdag 21 november (14.00 uur), volgt 's avonds aansluitend de "normale" raadsvergadering van november, zoals gebrui kelijk in het Griftland College, Noorderweg 79. De agenda daarvan luidt als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 19 sep tember 1985. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot heroverweging gemeentelijke organisatie. 5. Voorstel tot wijziging van de vuurwerkbepalingen van de Algemene Verordening Soest. 6. Voorstel tot wijziging van de begroting 1986 in verband met poolvor- ming M.E.-voertuigen in de regio Utrecht. 7. Voorstel tot wijziging van de Afvalstoffenverordening gemeente Soest (in verband met de invoering van de mini-container). 8. Voorstel inzake het initiatiefvoorstel van de CDA-fraktie met betrek king tot de oprichting van een mortuarium op of bij de alge mene begraafplaats aan de Veldweg. 9. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanschaf van sys temen voor het in eigen beheer geautomatiseerd bijhouden van de bevolkingsadministratie en de onroerend-goedbelas- tingadministratie, alsmede vervanging IBM-34 van gemeen tewerken en enkele andere bedrijven. Voorstel tot het beschikbaar stellen krediet voor akoustisch onder zoek van geluidwerende voorzieningen aan woningen aan de Ossendamweg/Vondellaan. Voorstel tot uitbreiding van de verhuur van huishoudelijke gaswarm- waterapparaten Voorstel tot het verlenen van een krediet ten behoeve van bodemsa nering. 13. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan Apollo" 14. Voorstel tot het nemen van het besluit inzake de vaststelling en ver deling van het voor 1986 beschikbare bedrag voor de stads en dorpsvernieuwingsaktiviteiten (volumebesluit 1986). 15. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zone verordening Hinderwet ten behoeve van het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een manege op/in het perceel Bosstraat 79. 16. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een opslag, reparatie- en timmerwerkplaats op/in het perceel Ferd. Huycklaan 20a. 17. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprich ten in werking brengen en in werking houden van een plexi glas verwerkende industrie op/in het perceel Grote Melmweg 13. 18. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbrei den van een trappenfabriek op/in het perceel Nijverheids- weg 2. 19. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een opslag ruimte voor hogedrukvaten op/in het perceel Willem Stuut- laan 1 te Soesterberg. 20. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een super markt met een ambachtelijke slagerij op/m net perceel Zuid- promonade 6. 21. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het ongegrond verklaren van het beroep van de heer J. B. Lanser tegen het besluit van burgemeester en wethouders tot weigering van een bouwvergunning. 22. Voorstel tot aankoop van grond gelegen aan het Weteringpad van B.V. Bottelmaatschappij Het Gooi gevestigd te Soest en enige anderen. 23. Voorstel tot aankoop van grond gelegen aan de Nijverheidsweg van de Staat (Staatsbedrijf der PTT). 24. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot ruiling van grond den aan/nabij Apollo met de R.V.S. Levensverzekering N.V. te Rotterdam. 25. Voorstel tot verkoop van het perceel gemeentegrond, kadastraal be kend sectie K nr. 2597, (Molenstraat 133) aan de heren J. F. en F. E. Higler te Soest. 26. Voorstel tot verkoop van de woning Wilhelminalaan 6 aan de heer R. R. G. van Putten te Soest.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19