i^NamKnnlbtt 1 Ziekenhuispersoneel organiseert jaarmarkt voor publiek van Soest en patiënten Geslaagde expositie van 'Vogelvreugde' Alle Narre Knollen bij elkaar WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 'Zonnegloren is geen zinkend schip! SOESTER COURANT PAGINA 21 Natuur O Nabij IVN-Eemland showt uit eigen diatheek Burgemeester huldigt 'kampioen der kampioenen' E. H. Rondhuis VOOR DAMES EN HEREN SOESTER KARNAVALSVERENIGING Alle ex Narren en Narrinnen worden uitgenodigd Film- en videovertoning van De Narre Knollen Stichting 'Spullenhulp' Caspar Bisschop: trotse snoekvanger Bowlingteam 't Juk in het nieuw Pupillen en junioren van Pijnenburg aktief in crosscompetitie ATLETIEK Eef v. d. Brink rondde weg- seizoen goed af 'Cross Team Soest' wil crossterrein in Soest Zaterdag eerste winterwandelsportdag Olympia WANDELSPORT 'De Knickerbockers wensen eigen accommodatie Duinkikkers winnen 24-uur s race "Waar het ons in de eerste plaats om gaat is dat we de patiënten en het pu bliek van Soest laten zien dat we nog wel wat méér kunnen dan verplegen en verzorgen. Daarmee maken we boven dien duidelijk dat Zonnegloren geen "zinkend schip" is. We zijn er nog, en hoe!" Dat zeggen Joke Verweij, Yvonne Verhoeks en Ad v. d. Brul, leden van de activiteitencommissie van Zonneglo ren en met de andere leden van deze 11 man en vrouw sterke club de drijvende krachten achter een nieuw initiatief van het Zonneglorenpersoneeleen heuse "jaarmarkt", die a.s. vrijdag avond 22 november van 19.00 tot onge veer 22.00 uur wordt gehouden in de kerkzaal van het ziekenhuis aan de Soesterbergsestraat. De jaarmarkt - uitdrukkelijk géén rommelmarkt! - zal bestaan uit een aantal kraampjes (meer dan tien), waarop de personeelsleden van Zonnegloren hun zelfgemaakte waren aan de man of vrouw zullen brengen. Het gaat daarbij niet in de eerste plaats om de verkoop van de spulletjes, al is dat voor degene die verkoopt na tuurlijk aardig "meegenomen". De acitiviteitencommissie speelt een belangrijke rol in het Zonnegloren-ge beuren, vooral omdat een echte perso neelsvereniging tot dusver niet tot ont plooiing heeft kunnen komen. Dat wordt binnenkort overigens andersin januari gaat de (nog naamloze) perso neelsvereniging definitief van start. Een onlangs gehouden enquête onder het personeel heeft uitgewezen dat zo'n 66 procent daar in elk geval alles voor voelt. De acitiviteitencommissie orga niseerde in het verleden al diverse eve nementen, zoals droppings, fietstoch ten volleybalwedstrijden en andere za ken, bijvoorbeeld een bingo-avond. Van de rond 400 personeelsleden doet doorgaans een wisselend aantal mee aan al deze activiteiten. J oei uuu Prima sfeer "De onderlinge sfeer is prima hier," aldus Joke, Yvonne en Ad. "Heel an ders dan in de grote ziekenhuizen. We hebben het heel gezellig met elkaar, en niet alleen met het vaste personeel, maar ook met de artsen. De jaarmarkt is het laatste evenement van de activiteitencommissie-oude- stijl. Intussen is ook de basis gelegd voor een koor, dat nog in het stadium van oprichting verkeert. Vorige week maandag vond de eerste repetitie plaats. Het koor mikt op een uiteenlo pend repertoir, vooral in het wat lichtere genre. Het zijn momenteel met name Engelse kerstliedjes die worden ingestudeerd. Het koor is gestart met ca. 20 mensen, maar dat aantal zal zeker nog gaan groeien, is de verwach ting. Het koor zit eigenlijk nog met één probleemhet mist node een dirigent. Wie zich onder de lezers met gaven op dit gebied aangesproken voelt moet maar eens kontakt zoeken met de leden van de activiteitencommissie... Het volle licht valt deze week echter op de komende jaarmarkt, waar overi gens niet alleen de verpleging - min of meer afdelingsgewijs - acte de pré- sence geeft. Ook een aantal patiënten laat "werk van eigen hand" zien, zoals pluchen knuffelbeesten, etc. Groot aanbod Het Soester publiek, dat met nadruk voor de jaarmarkt wordt uitgenodig!, krijgt een groot aanbod van allerlei in de hobbysfeer door de personeelsleden vervaardigde artikelen te zien, en dat is met het oog op de komende feest dagen bijzonder passend. Zo zijn er broodpoppen (gemaakt door de kinder afdeling), poppen en kinderkleren (in terne verpleegafdeling en sterilisatie droogbloemen (telefonistes), kerst kaarten en aquarellen (gemaakt door mensen van het laboratorium) en nog veel meer. Verder kunnen de bezoekers - de verpleging zorgt ervoor dat ook pa tiënten zoveel mogelijk in de gelegen heid zijn een bezoekje aan de jaar markt te brengen - ook kennismaken met de "vruchten" van de bijenteelt, zoals honing en honingkoeken, en met zelfgemaakte wijnen. "Het is dus geen rommel die we laten zien, en het is ook geen verplichting om iets te kopen," maken Joke, Yvonne en Ad nog eens duidelijk. In elk geval is ook de bar open, en dat is meestal de "bron" voor de financiën" waarmee de verschillende activiteiten worden geor ganiseerd, al heeft de commissie ooit eens een leuk bedrag van de directie gekregen uit de verkoop van "oud ij- m\jfeH Zeskamp De jaarmarkt is overigens niet het enige waarmee de (zeg alvast maar) personeelsvereniging van Zonnegloren de aandacht op zich gaat vestigen. Er zijn al woeste plannen voor deelname - volgend jaar - aan de Zeskamp van de NCRV-televisie. "Samen met andere sportievelingen van Soest willen we daaraan meedoen, niet alleen als Zonneglorenploeg,klinkt het. "Met de voorbereidingen zijn we al druk be zig." De "Zonneglorianen" kunnen in dat verband trouwens bogen op enige erva ring. Bij de grootse Zeskamp die enige jaren geleden in Soest werd georgani- Foto: Herman van Dam De activiteiten-commissie van Zon negloren. seerd ter gelegenheid van het 950-jarig betaan sloegen zij bepaald geen gek fi guur. De plannen zijn overigens nog lang iet rond, en voorlopig stoppen de leden van de activiteitencommissie het meeste van hun tijd in de komende jaarmarkt, waarop uiteraard ook de AROS van zijn aanwezigheid zal doen blijken. De jaarmarkt gaat om 19.00 uur van start en wordt geopend door de heer P. Boerboom, hoofd van de technische dienst van Zonnegloren. Iedereen is welkom IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef- Afdelmg van het landelijk Instituut voor Natuurbesehermingseducatie IVN. Op woensdagavond 27 november a.s. is iedereen welkom in de Minister de Visserschool, Oude Utrechtseweg 24. Om 20.00 uur start daar een dia-voor- stelling van het I.V.N., afd. Eemland. Uit eigen diatheek is een selektie gemaakt die diverse facetten uit de natuur rondom Soest omvat. Maar ook ons dorp staat er gekleurd op! Fraaie gebouwen, oude plekjes, u zult wel zien. Het is uiteraard onmogelijk om het totale bezit te showen, daarom deze slektie. U wordt niet overladen met moeilijke planten, paddestoelen, vo gels, insekten, milieuproblematiek etc. etc., maar krijgt herkenbare zaken te zien. die ook werkelijk in de buurt te zien zijn als we er de moeite voor doen er eens op uit te trekken. Mócht daar behoefte aan zijn dan kan er na afloop van de dia's nog gediscus sieerd worden over het doel van het I.V.N. met de daarbij behorende akti- viteiten. De Min. de Visserschool is te bereiken via een smalle toegangsweg vanaf de Oude Utrechtseweg. Voor meer infor matie kunt u bellen tel. 20920. Inbraak Een onbekende dader heeft zaterdag avond ingebroken in de woning van de familie A. aan de Van Straelenlaan. Niet minder dan 222 vogels "van diver se pluimage" telde de expositie van de Soester vogelvereniging "Vogelvreug de" die in de afgelopen week en het weekeinde werd gehouden in het dui- venzaaltje aan de Schrikslaan. Die waren afkomstig van 24 actieve leden van de club, die donderdagavond het "Jaarlijkse hoogtepunt" begon met een officiële opening en prijsuitreiking door burgemeester P. Scholten. De expositie kenmerkte zich dit jaar door een nog grotere gevariëerdheid op het gebied van parkieten, kanaries en tropische vogels. Keurmeesters van de ANVV waren vorige week woensdag al poolshoogte gaan nemen om vast te stel len wie er dit jaar in de prijzen zouden vallen. Burgemeester Scholten reikte deze uit voordat hij aan 2ijn officiële openingshandeling begon: het op hangen van een kooitje met daarin een "gepigmenteerde" kanarie. De burgemeester had woorden van lof voor de vereniging en de organisatoren van de expositie. "Ik ben eerst eens rondgegaan om te kijken waarop je moet letten," aldus de heer Scholten. Dat.bleken vooral vormen en kleuren te zijn, maar de burgemeester wekte niet de indruk zelf al als keurmeester te kunnen optreden: "Ik vind ze alle maal mooi en kan het verschil nauwe lijks zien." Hij stelde wel vast dat de organisatoren en de kwekers hun best hadden gedaan en zelfs tot in het buitenland actief waren geweest om hun mooiste combi naties te vinden. "Inteelt is blijkbaar bij de vogels ook niet alles." consta teerde hij. Hij roemde 'Vogelvreugde' als een ge zellige vereniging, "een club waarvan je er meer moet hebben - en a hebben we gelukkig ook." Met name noemde hij de verdiensten van de da mesafdeling. Bij de prijsuitreiking bleek voorzitter E. H. Rondhuis van "Vogelvreugde" de "kampioen der kampioenen" te zijn zoals de burgermeester opmerkte bij het overhandigen van de verschillende bekers. De prijswinnaars kregen deze Wim Pin: Portret van een stoel. Burgemeester Scholten feliciteert achtvoudig kampioen Rondhuis van "Vogelvreugd overigens nog maar voorlopig in handen, want pas na de feestavond van 14 december mogen zij de bekers in hun bezit houden. Prijzen De prijzen vielen,als volgt: Kampioen postuur-kanarie plus kam pioen dames: mevrouw Van Klooster- Du Maine. Kampioen jeugdTonnie Nijburg. Mooiste C-vogel jeugd: Mare van Klooster. Kampioen Derbyde heer R. Pouw. Kampioen gepigmenteerde enkelingen kanariesde heer H. Foks. Kampioen geheel plus mooiste C-vogel de heer M. van Rheenen. Kampioen vetstof enkelingen kanaries, kampioen Agaponieden, kampioen Grote Parkieten, kampioen Puppy, Kampioenschap Tropen (voor NMB- wisselbeker), Bondsmedaille Mooiste Kanarie, Bondsmedaille mooiste Tro pische Vogel of Parkiet, Mooiste B-vo gel en Generaal Kampioen (voor de vijf mooist gekleurde vogels van een inzender, samen goed voor 448 punten) werd de heer E. H. Rondhuis. Misverstand Uit handen van de burgemeester kreeg hij bovendien een door het gemeente bestuur beschikbaar gestelde beker overhandigd. Volgens de heer Scholten gebeurde dat omdat deze vereniging "zich in alle stilte en zonder ruchtbaar heid aan de eigen hobby wijdt". Ach teraf bleek een en ander te berusten op een pijnlijke vergissing. De beker was niet bedoeld voor "Vogelvreugde" maar voor de zustervereniging "De Soester Vogelvrienden". Tijdens de prijsuitreiking mocht dat de pret echter niet drukken. In de loop van de vorige week was trou wens een schoolklas van de Schakel, de openbare basisschool van de Klaar- waterweg, al eens een kijkje komen nemen bij het tentoongestelde gevogel te. De klas was bezig met een project over trekvogels en kreeg op verzoek een rondleiding van het bestuur van de vereniging. Daarbij werd o.m. duide lijk gemaakt dat de vogelliefhebbers gerust ook gezien mogen worden als vogel-beschermers en niet alleen als 'gevangenhoudersVerschillende leden van "Vogelvreugde" kweken namelijk beschermde soorten, die later kunnen worden "overgeplant" in hun natuurlijke omgeving. Een aantal leden heeft daarvoor een speciale ver gunning. HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990 Net een heertje beter Reünie van de hofhouding van de Soester karnavalsvereniging Op zaterdag 30 november a.s. staat Bos en Duin (Bosstraat-Soest) geheel in het teken van een grote reünie. Dan vieren de Narre Knollen een jubileum van 25 jaar karnaval, maar ook van het 11- jarig bestaan van dé vereniging De Nar re Knollen. Dat wordt een leutig ge heel, onder het motto 'Zoiets maak je nooit meer mee Het is dus dubbel feest. Immers, in 1960 begon bij de R.K. Instuif het kar naval in Soest. In 1974 werd dat voort gezet door de Narre Knollen. Het is de ze vereniging die in Soest het karnaval maakt, organiseert, nat maakt, op straat toont, in de hand houdt en verder uit draagt. De reünie-kommissie van de vereniging heeft voor dat dubbelfeest bijna alle adressen kunnen achterhale van de genen die in die 25 jaar aktief zijn geweest met het Karnaval. Er ontbre ken er nog een paar. Daarom bij deze een uitnodiging aan alle oud-Narren en Narrinnen om hun naam en adres op te geven als ze de afgelopen dagen van de reüniekommissie nog geen uit nodiging hebben ontvangen voor die grootse reüniebijeenkomst op 30 no vember a.s. Een telefoontje of briefje aan Hans van Breukelen, Nagtegaalweg 7, Soest, tel. 18267 is genoeg. Want zoals gezegd, een dubbel jubileum voor een karnavals vereniging, dat maak je nooit meer mee Voor al die Narren en Narrinnen is de toegang tot dit festijn geheel gratis. Maar de uitnodiging is het toegangsbe wijs. Zorg voor die uitnodiging. Bel de reüniekommissie Het bestuur van de karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' nodigt U bij deze uit voor een wel heel bijzondere bijeen komst. Een jubileum-bijeenkomst zo als u niet eerder meegemaakt kunt hebben Want, gaat U maar na, vanaf 1960 wordt er in Soest georganiseerd Karnaval gevierd. Bij de R.K. Instuif is dat begonnen. En vanaf 1969 werd dat door "De Narre Knol" georgani seerd. Dat is dus al een burgerlijk ju bileum, want er is na 25 jaar wel reden voor een feest. Er is echter reden voor een dubbel feest. Want vanaf 1974 wordt het Karnaval in Soest gemaakt, georganiseerd, door de Vereniging De Narre Knollen. In 1974 werd deze karnavalsvereniging Ko ninklijk Goedgekeurd. En telt U maar eens met ons mee1985-1974 11 jaar En als een rekensommetje op 11 uit komt, is dat voor een karnavalsvereni ging een uitkomst die klinkt als een klok. Dus een feest. "Zoiets maak je nooit meer mee Iedereen (waarvan wij de adressen konden terugvinden.) die in de afgelo pen 25 jaar vopr ftel; karnaval aktief zijn geweest, als bestuurslid, lid van de Raad van Elf, als 'Prins, als Dansma rieke of organisator, is bij deze uitge nodigd voor een grootse reünie. Op 30 november a.s. in Bos. en Duin, Bosstraat 80, Soest, aanvang 20.30 uur, zal het optreden van Avanti worden afgewisseld door conferences van be kende Nederlandse (en Soester) per soonlijkheden, bekend van radio en T.V. De namen blijven nog een verras sing, zoals meer zaken voor deze avond een verrassing zullen zijn. Op Uw komst wordt gerekend. Daarom is ook de eerste consumptie voor reke ning van de penningmeester. De toegang tot deze avond is voor de genodigden geheel gratis. Uit erken telijkheid voor hun inzet. Maar als ju bilerende vereniging wil het bestuur van de Narre Knollen aan het Kinder tehuis De Nieuwe Weg, Kolonieweg te Soest, een kado aanbieden. Het be stuur heeft daarvoor al een bedrag gereserveerd. Maar dat kado kan aan belangrijkheid winnen als U een vrij willige bijdrage stort in de kado-bus. De bijdrage is nadrukkelijk geheel vrijwillig. Om 20.30 uur gaat het beginnen. Mocht dat tijdstip voor U iets te vroeg zijn, zorgt U er dan in ieder geval voor om uiterlijk 21.30 uur aanwezig te zijn. Ondanks al die festiviteiten vinden er ook enkele formaliteiten plaats. Zoals al aangegeven, deze feestavond is alleen toegankelijk voor genodigden. Over vijfentwintig jaar zal men in de annalen van de Soester Karnavalsver eniging nóg herinneringen vinden over dit feest. Dit dubbel-feest, van 25 jaar georganiseerd karnaval en 11 jaar De Narre Knollen, Koninklijke Goedge keurd. Het bestuur van de Narre Knollen heeft een speciale reüniekommissie ingesteld, die nu al veel plezier heeft, omdat men veel heel leutige zaken tegenkomt. Natuurlijk heeft U ook leutige herinne ringen. Kom dus op de reünie en haal die herinneringen weer op. Historisch materiaal waarop beelden van de karnavalsviering in Soest, wil de karnavalsvereniging De Narre Knol len binnenkort vertonen. Dat past alle maal bij de viering van het jubileum van deze vereniging. De beelden die de huidige aktievelin- gen van de Narre Knollen al bekeken hebben, geven al aan dat zo'n voorstel ling een prachtvertoning wordt. Men zegt al: "Zoiets maak je nooit meer mee". Om een avondvullend programma van te maken is echter meer materiaal no dig. Film of video, het maakt niet uit. Er wordt voor gezorgd dat alles tech nisch mooi aan elkaar komt. Als U materiaal ter beschikking wilt stellen, neemt U dan s.v.p. kontakt op met Jeroen Vis, Da Costalaan 3, telefoon 02155-18565. Zo spoedig mogelijk daarna zal bekend worden gemaakt wanneer en waar die aaneengeschakelde leutige beelden ver toond zullen worden. Veldweg 6, Soest, tel. 18730 Openingstijden: vrijdag 12.20 15.00 uur; zaterdag 11.00 - 14.00 uur. Ophalen: donderdagmorgen. Tel. kontakt: ope ningstijden en woensdagmorgen. Zakkenroller slaat zijn slag in supermarkt Mevrouw J. K. uit Soest meldde de po litie zaterdag dat zij tijdens een be zoek aan een supermarkt aan de Wiar- di Beckmanstraat het slachtoffer was geworden van een zakkenroller. De dader ontfutselde haar een portemon nee met een inhoud van ca. 130 gulden en een paar pasjes. Inbraak Soesterbergsestraat Bij een inbraak in de woning van de fa milie A. aan de Soesterbergsestraat heeft de onbekende dader in het week einde een kleurentelevisie, enkele sie raden, een rijbewijs, een paspoort een aantal cheques en wat klein geld buitgemaakt. Hij kwam het huis bin nen door het vernielen van een raam. Onverzekerde auto in beslag genomen Op de Molenstraat hield de politie in het weekeinde de 27-jarige J. S. uit Soest aan, omdat gebleken was dat zijn auto niet verzekerd was. De wagen werd voorlopig naar het bureau over gebracht, totdat S. kan aantonen dat het voertuig deugdelijk verzekerd is. Dubbele inbraak Kerkstraat Een inbreker heeft zaterdagavond zijn slag geslagen bij twee bewoners van de Kerkstraat. In de woning van mevrouw C. H. haalde hij alles overhoop en ver dween met twee koperen ketels, een horlogeband en een ring. Bij de buren werd eveneens ingebroken en alles overhoop gehaald, maar daar werd niets vermist. De heer T. de R. deed aangifte bij de politie 30.000 paar ogen kijken wekelijks in de Soester Courant! De 16-jarige Caspar Bisschop, wo nende aan de Jsaacstraat in Overhees, heeft onlangs in de vijver op de hoek van de Koningsweg en de Obrecht- straat een snoek verschalkt die er zijn mag. De vis mat 1.10 meter en had een gewicht van maar liefst 28 pond. Caspar, vierde-klasser aan de Chr. Mavo Soest, ving het dier met zijn werphengel. Het aas was een levend vorentje. "Er zitten nog wel grotere snoeken", vertelt hij. Deze heb ik le vend en wel weer in de vijver terug gezet. Al voor het derde jaar sponsort Bar-Cafè 't Juk het bowlingteam, bestaande uit Joke Karei, Jan v. d. Blink en Sjaac van Ginkel. Ben en Greet van Laar, de nieuwe eigenaars sinds vorig jaar, gaan op dezelfde voet verder met de gezellige bar en zijn zeer tevreden over de prestaties van het team, dat twee weken geleden het periode-kampioenschap behaalde. Een goede aanleiding voor een nieuwe outfit. Op de foto v.l.n.r. Sjaac van Ginkel, Joke Karei, Ben en Greet van Laar en Jan v. d. Blink. Foto: Goos van der Wilt De pupillen- en juniorenatleten van Pij nenburg boekten goede resultaten in de crosscompetitie in Amersfoort. 90 Atle ten waren aanwezig bij Don Bosco. De uitslagen wijzen uit, dat Pijnenburg op de goede weg is en er hard aan gaat trekken dit seizoen. Uitslagen meisjes pup. B: 1; Marije Ambachts, 6. Wendy Wuring. Meisjes pup. A2. Monique van Leek, 4. Daphne van Hal, 6. Chantal Opmeer, 18. Daniëlle van Leijenhorst. Jongens pup. B: 5. Thijs Luyks, 12. Pepijn Majoor, 16. Maurice Simonis, 19. Paul Neering, 20. Niels Renzen- brink, 22. Richard v. d. Broek, 29. Rob bert van Straaten, 33. Mark Streeter, 37. Albert Stuivenberg. Jongens pup. A: 3. Kristiaan Smits, 5. Mark Haarsma, 6. Onno Foekens, 8. Frans v. d. Berg, 9. Arne Maijoor, 12. Mark ter Hart, 13. Christiaan Geijten- beek, 14. Walter Balvers, 20. Menno Duits, 28. Mike Bloesma, 29. Caspar Kerkvliet, 31. Sander v. d. Meulen, 33. Jusin Wuring, 44. Bert v. Arkel, 45. Stephan van Dijk, 53. Jeroen van Straaten, 58. Wim Streeter, 61. Jeroen Alfrink, 76. Rolf v. d. Breemer, 78. Wietze Dijkema, 85. Johnny Steenman. Meisjes jun. D: 8. Andrea Davelaar, 10 Michelle Leys, 15. Sylvia v. Oostrum, 25. Selma Simonis, 27. Daphne Eken, 31. Inge v. Zuylen, 50. Sabine v. Ros senberg. Jongens jun. D: 1. Brit Geijtenbeek, 10. Yvar Smits, 15. Martin Ekar, 19. Rem- co Braspenning, 21. Ronald Marsman, 23. Frans Bloemsma, 27. Marcel de Bruin, 29. Bert Alfrink, 35. Jan v. d. Munt, 51. Iwan Schenderling. Meisjes jun. C: 10. Nienke Klazinga, 19. Nyree Rademaker, 20. Mirelle Eken, 28. Tesso Nyo. Jongens jun. C: 5. Gert-Jan v. Rheenen, 12. Jan Jaap Beest, 13. Joost Pastunink, 14. Hans Engelberts, 16. Erik Berghuis, 18. Ajo Smedema, 19. Alex Grootveld, 20. Arjan Hoksbergen, 23. Maurits Jansens, 33. Ward Njio, 35. Dave Brouwer, 38. Frnaklin de Wolff, 49. Wayne Leys. Meisjes jun. B: 3. Angelique v. Oos trum, 9. Prunelle Rademaker. Jongens jun. B: 4. Arnold Vonk, 10. Raymond Foekens, 14. Erik Jan v. Ransdorp, 15. Angelo v. Leijenhorst, 22. Paul Schlebaum, 26. Christiaan Vonk. Jongens jun. A: 3. Bas van Os. In een wegwedstrijd over de bekende zeven heuvelen bij Nijmegen heeft Eef van den Brink aan het einde van het wegseizoen nog kans gezien om zijn seizoentijd op de 15 km nog wat scher per te stellen. Hij maakte weer een sterke indruk op dit niet gemakkelijke parkoers. Zijn eindtijd bedroeg 50 min en 15 sec. Het betekende, tevens een versteviging van zijn leidende positie: in het klassement om de Soester Run nerscup 1985. Ook clubgenoot Jeroen Majoor bracht deze wedstrijd tot een goed einde. In een'brief asan het| gemeentebestuur vraagt het bestuur van de autocross vereniging CTS (Cros.s_.Xeam Soest), een terrein binnen de gemeentegren zen aan te wijzen waar men kan auto crossen. De secretaris, de heer R,Vis wijst er op dat de vereniging meer dan honderd leden, donateurs en ere-leden telt, die enkele jaren geleden regelmatig wed strijden hielden in Soest. "Wij schrijven tot voor enkele jaren, want de laatste jaren hebben wij in Soest niet kunnen rijden. Om toch te kunnen crossen hebben wij ons nood gedwongen tot omringende gemeenten moeten wenden. Toch kwam dan iede- _re keer bij ..die gemeenten de vraag naar voren waarom wij als Soester vereniging niet in Soest konden cros sen". Aldus de briefschrijvers, die het een "uitermate frusterende" situatie vin den om niet over een eigen baan te beschikken. Zij willen niet alleen een eigen terrein, maar ook een vergun ning om te mogen crossen. Tevens vragen ze een onderhoud aan met het gemeentebestuur om over de proble matiek te praten. De wandelsportvereniging Olympia or ganiseert onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) haar 24e Winterserie, betaande uit een drietal wandeltochten, welke gehouden worden op de zaterdagen 30 november 1985 en 25 januari en 1 maart 1986. Tel kens is de start vanaf het gebouw El- theto, Driftje 4a, Soest-Zuid. Voor de vijftien kilometer kan men tussen tien en één uur starten en voor de tien eri vijf kilometer tot twee uur. De zaal is open om half tien. Deelname staat voor iedereen open, zo wel individueel als in groepsverband. Iedere tocht kent zijn eigen parkoers, afwisselend straat en bos, uitgezet in Soest-Zuid, Soestduinen en Soesterberg en voert door de fraaie natuurgebie den o.a. de Korte- en Lange Duinen, de Paltz, de Zoom en het landgoed Pijnen burg. Het inschrijfgeld bedraagt t/m 14 jaar f 2,- en voor 15 jaar en ouder 2.50 per persoon, per wandeling, inklusief her innering. Deze bestaat uit een fraai lint in diverse kleuren, met opdruk Winter- wandeling Zeist, Utrecht, Soest en Hui zen, genummerd en twee wandelaars. Zonder herinnering betaalt men resp. 1,25 en 1,75. Inschrijvingen en beta lingen kunnen aan de start plaatsvin den. Het gebouw Eltheto is gelegen achter bereiken. Het is direkt gelegen achter het winkelcentrum in Soest-Zuid. De bus stopt er bijna voor de deur, aan de Soesterbergsestraat. Vanaf het treinstation Soest-Zuid is het slechts 3 minuten lopen. Het startburo sluit om 17.00 uur. Voor eventuele inlichtingen of gratis programmaboekje kunt u terecht bij mevrouw I. Maassen, Korte Hartweg 4, te. 02155-20188 of de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, tel. 02155-16414 (s.v.p. na 18.00uur). "Een vereniging kan slechts behoorlijk bestaan, wanneer beschikt kan worden over een goede accommodatie en wij zijn er dan ook van overtuigd dat het ledental aanzienlijk zal toenemen, wanneer ook onze sport, evenals alle andere sporten, wordt versterkt met een eigen home, een thuishonk dus". Aldus de voorzitter van de honk- en softbalvereniging "De Knickerboc kers", de heer J.Knoppers, in een brief aan de Sportstichting eind oktober, waarvan hij vorige week een kopie heeft gestuurd naar alle politieke par tijen in deze gemeente. Hij vraagt de raadsleden de aanvraag om een eigen accommodatie te willen ondersteunen. Gedacht wordt aan een terrein van de hockeyclub aan de Koningsweg, omdat deze vereniging binnen afzienbare tijd de beschikking krijgt over een kunst grasveld. Voor de aanleg van een honk en softbalaccommodatie daar is in het investeringsplan 1987 van de Sport stichting een bedrag opgenomen van zevenhonderdduizend gulden. "Ik heb vooral in de eerste helft van de drie jaar dat ik nu voorzitter ben met zorg moeten vaststellen dat het leden bestand terugliep. Daarin is intussen een kentering gekomen en wij gaan de wintertraining in met zestig actieve leden, die begeleid worden door ten dele deskundige en gekwalificeerde trainers/coaches", aldus de heer Knoppers. Thans spelen de Knickerbockers op het veld van S.O.Soest. "Daar lijdt het honkbal als sociaal gebeuren sedert vele jaren in Soest een kwijnend be staan, ondanks het feit dat het inwoner aantal van Soest een honk- en softbal vereniging alleszins rechtvaardigt", aldus de brief. Met een voorsprong van bijna 5 km. wonnen de 30 kinderen van de Duin kikkers de 24-uurs race, het jaarlijks terugkerende festijn te Doorn. Vanaf het eerste uur bouwde de Duin- kikkersploeg gestadig de voorsprong uit zodat zij met de beker en ook de wisselbeker, die dit jaar beschikbaar werd gesteld, na 24 uur zwemmen, doodvermoeid, maar zeer enthou siast naar huis gingen. In totaal werd gezwommen 403.200 km. waarvan 88.200 km. door de Duinkik kers; 2e werd de ploeg van Woestduin 1 met 83.825 km.; 3e de Blauwe Schuur met79.700km.4e Larsheim met 77.225 km. en op de 5e plaats eindigde Woest duin 2 met 74.250 km. Een happening die het waard is jaarlijks herhaald te worden.

Soester Courant | 1985 | | pagina 21