GIRO 777 DéW6 \U ZOALS NU BIJ DE VULKAANCATASTROFE IN COLOMBIA. HELP ONS HELPEN. GEEF. Gelezen? De geschiedenis van de stellingkorenmolen 'de Windhond' te Soest j Dameskoor 'St. Cecilia' van Petrus en Pauluskerk 25 jaar Straatnamenboek Soest van Ben van Os officieel ten doop gehouden WOENSDAG 20 NOVEMRFR 1935 SOESTER COURANT PAGINA 23 en de pers tussen 'De Windhond' 1908 en 1930 Tips voor de komende feestdagen Boeken voor lange avonden Een schijn van Heiligheid Liefde is het enige Dialect van de adel Plat en bekakt Haags Kaatje ben je boven? De andere kant van het vuur 'Zilveren zangeressen' worden gehuldigd Ben van Os signeert boeken bij boekhandel Van de Ven SINT en PIET KOSTUUMS C. VAN ROUWENDAAL Kosten: 30.000, Daken Kinderboerderij worden gerepareerd GROEI&BLGEI SOEST Schaduwtuinen, probleemtuinen? ,tfvo&e HeKfstaanbieding- 25% korting En hoe zit het met uw gebit? Problemen? A.W. EERLAND BEGRAFENISONDERNEMER SMORENBURG IA P Zo nu endan verschenen er adverten ties en berichten in de plaatselijke of regionale pers, die betrekking hadden op "De Windhond" of op gebeurte nissen rondom de stenen reus op de Eng. In het Amersfoorts Dagblad van 9 september 1908 vinden we een korte vermelding van een incident dat de ge moederen in de familie Smits vele jaren heeft beziggehouden. Dit bericht je luidt: De afbraak van de 'Windhond' Geen gebrek aan medewerking van den eigenaar In 1921 nog 21000 zak tarwe gemalen Soest. In een plaatselijk blad werd kort geleden medegedeeld, "dat herhaalde lijk pogingen zijn ondernomen den mo len "De Windhond" voor Soest te be houden, doch dat deze steeds zonder succes bleven, door gebrek aan mede werking van de zijde van den eigenaar. Wij spraken dezer dagen den eigenaar Mulders, die ons mededeelde, dat hij nog nooit een bod gehad had voor den molen, zoodat van niet medewerking zijnerzijds geen sprake is. In 1926 heeft Mulders getracht den mo len publiek te veilen door Notaris Knoppers uit Amersfoort. Het hoogste bod was toen 1200,-. Wie toentertijd meer had geboden, al was het maar een tientje geweest, was eigenaar gewor den. Idee voor Sint of Kerstman? De Stichting tot herbouw van de stel lingkorenmolen "De Windhond" geeft ter ondersteuning van haar doelstel ling een boekwerkje uit, dat geheel gewijd is aan de molen, die in 1930 werd afgebroken en wiens geschiede nis in feite reeds in 1474 begon. Dit boek is te bestellen door overschrij ving van 20,- (inclusief verpakkings- en verzendkosten) op postgironr. 4403522 of bankrekeningnr. 359940277 t.n.v. Stichting "De Windhond" te Soest onder vermelding exemplaren "Stenen Reus". Televisie in brand De politie en de brandweer werden vorige week gealarmeerd wegens brand in een televisietoestel in het diensten centrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De bewoners slaaf den erin het vuur te doven, zodat de brandweer niet in actie hoefde te komen. Auteur: Lin Stevens Uitgever: Rainbow Pockets Een even aktueel als onthullend boek. Ontmaskering van de Bhagwan door Lin Stevens. De 41-jarige A'damse schrijfster, tegenwoordig aktief als psy- choterapeute, analyseert op meester lijke wijze de verwording en decaden tie van een persoonlijkheid die ze in haar verslag uitzonderlijk blijft noe men. "Een schijn van Heiligheid" maakt veel duidelijk over zaken rond de persoon van "de verlichte" waar over onduidelijkheid bestaat en be stond. Samenstelling: Kees Winkler Uitgever: Novella Een met zorg en vooral liefde bijeenge brachte verzameling voor iedere lezer te vatten gedichten die liefde als thema heeft. Poëzie waaraan werd bijgedra- - gen door Leo Vroman, Anna Blaman, Remco Campert, Hans Andreus e.v.a. Een Boekje voor mensen die verliefd zijn, of hopen, dan wel vrezen, het te worden. Auteur: Agnies Pauw van Wiel- drecht Uitgever: Hes Een rood boekje over blauw bloed, geschreven door de echtgenote van de Nederlandse ambassadeur bij het Vati- caan, mevrouw Beelaerts van Blok land, die haar naam bij deze gelegen heid inwisselde voor het pseudoniem Agnies Pauw van Wieldrecht. De schrijfster onthult spreek- en taalge woonten een aantal adellijke ma nieren. Het dialect van de adel is nog van deze wereld, al worden uitroepen en kreetjes als sapperloot, sapperde- kriek en in het Frans geschreven invi taties steeds zeldzamer. Wie de voor keur geeft aan taartjes boven gebakjes, een biertje in plaats van een pilsje bestelt, kan niet om dit goud gebiesde boekje heen. De aanschafprijs is niet gering, maar het noblesse oblige legt ook de commercie verplichtingen op. Auteurs: Ad van Gaaien en Frans van den Mosselaar Uitgever: BZZTöh Haags is in. Koot &~Bie, Paul van Vliet en anderen brachten het Haagse taaltje, waarin de uitspraak van klanken als au - ij en ui het meest opvallend zijn, in de belangstelling. Haags, plat dan wel bekakt, is geen dialect. De samen stellers spreken over een sociolect, een kreet waar Van Dale overigens geen raad mee weet, maar waarvan wij ver onderstellen dat het te maken heeft met de sociale omstandigheden van de vertolkers. Zeer amusante lektuur voor iedereen die op de "bijverschijn selen" van de Nederlandse taal nog niet uitgekeken is. Auteurs: Barbara Henkes en Hanneke Oosterhof Uitgever: Oosterhof - SUN Veel nu nog levende vrouwen hebben in de vooroorlogse jaren voor Kaatje ge speeld. Als dagkamer- of dienstmeisje waren ze werkzaam. Wie waren ze, waarom gingen ze in "betrekking' wat moesten ze doen. Op deze en tal van andere vragen geeft "Kaatje ben je boven?", uitvoerig zakelijk, geestig en soms ontroerend antwoord. De beschrijving van "de Kaatjes" is heel wat minder romantisch dan die we in stukgelezen Nederlandse romans te genkomen. Het waren kinderen uit de arbeidende klassen die om zeer uit eenlopende redenen hun dienstj es de den. "Kaatje ben je boven?" werd een indrukwekkend stuk geschiedschrij ving over een tijd die nauwelijks ach ter ons is. Brood uit eigen oven Auteur: Gerda Muller Uitgever: De kleine aarde Uitgeverij "De Kleine Aarde" verleent met publicaties medewerking aan de totstandkoming van een verantwoorde landbouw, betere voeding, schone lucht, kent een milieu-vriendelijke voorlich ting, kortom zet zich in voor een leef bare wereld. "Brood uit eigen oven" levert tot dit laatste ook een duidelijke bijdrage. Een muisklein boekje met daarin vele bruikbare tips en adviezen voor het geval U zelf eens voor bakker zou willen spelen. Alleraardigst ge schenk voor een zeer zacht prijsje. Auteur: Alice Thomas Ellis Uitgever: Contact Hoe men als lezer "De andere kant van het vuur '"ook ondergaat, het bevat alle elementen van een hedendaagse mentaliteit. Vervlakking van huwe lijken, ontrouw, geldzucht, een ab surde liefde voor dieren als alternatief. De uitkomst na 183 pagina's: even grappig als bizar, vol cynisch mede dogen. Een schijnbaar geestig geschre ven familiedrama, maar met een on dertoon die, ondanks de soms lachwek kende situaties,tot nadenken; kan stemmen. Roman van deze tijd met herkenbare personages. Daar komt de bruid Auteur: Lévi Weemoedt Uitgever: Contact Een heel apart, en daarom misschien een net iets te duur boekje. De schrijver filosofeert over trouwen en andere sprookjes en interpreteert op een niet gebruikelijke wijze daarbij de bekende sprookjes rond Assepoester en Doorn roosje. Voor wie in de wolken loopt wellicht en wat ontnuchterende hand leiding, maar wel een die is afgestemd op een gelukkig samenzijn tot de dood ons scheidt. Heel aardig om er uit te leren hoe het in ieder geval niet moet. Helende handen Auteur: Konsalik Uitgever: Elsevier "Helende handen" is de 100e roman van meesterverteller Hans Konsalik. Een must voor de liefhebbers van dit genre, want het is weer een Konsalik met alles er op en er aan. Hoofdper soon in deze jubileum-uitgave is Co- rinna Doerinck, die min of meer bij een ernstige ziekte van haar moeder ontdekt, dt ze over geneeskrachtige eigenschappen beschikt. Ze krijgt het aan de stok met een niet begrijpende, boze medische wereld, die geen middel schuwt om haar uit te schakelen. Leuk loopt het voor de bezitster van de helende handen niet af, maar ook daar heeft de schrijver een passende en verrassende oplossing voor bedacht. In en om Het Gooi Auteur: Ruud Borneman Uitgever: Terra In en om Het Gooi is een populair stukje geschiedschrijving. Niet meer en niet minder, voorzien van een grote hoeveelheid foto's in zwart-wit en kleur. In een notedop de historie van Het Gooi en wijde omgeving, waardoor Soest, Eemnes en andere buitenplaat sen eveneens in overzichten voorko men. In een tijd dat nieuwe autowegen het oude landschap van Het Gooi en omgeving hebben verpletterd is dit fraai uitgegeven boek min of meer een getuigenis van hoe het was en... hoe het kan kunnen zijn en blijven. In en om Het Gooi, een boek vol kijk- en leesplezier, een boek voor vele genera ties. Guiness Record Boek Samenstelling: Diverse auteurs Uitgever: Luitingh Het is met het Groot Guiness Record Boek als met de Sukses-agenda en de Enkhuizer almanak; ieder jaar is er voor de liefhebbers geen ontkomen aan. Of uw belangstelling nu uitgaat naar de langdurigste strafzaak (345 dagen), of neerlands jóngste advocaat (16 jaar), de samenstellers komen nimmer met een mond vol tanden te staan. De uit gave 1986 heeft ook ruimte gereser veerd voor belangstellenden die op een of meerdere records mikken en nog niet op de hoogte van de spelregels zijn. Om de eventuele gekkigheid niet te veel uit de hand te laten lopen waarschuwt uitgever Luitingh kandidaten op geen enkele wijze verantwoordelijk te kun nen worden gesteld voor de nen worden gesteld voor de uitkomst van "de ondernemer". Geen avondvul lend boekwerk, wel een bezit om dage lijks in te neuzen. AKTIEF. Aanstaande vrijdagmiddag, tussen 4 en 6 uur en gedurende de koopavond, is gemeentevoorlichter en schrijver van inmiddels al weer drie boeken over Soest, Ben Van Os, in de boekhandel van Van de Ven aan de Zuid promenade in het Winkelcentrum Hartje Zuid om zijn boeken te verkopen en handtekeningen te zetten. Behalve zijn nieuwste boek: "Geschiedenis en verklaring van de straat namen in Soest", zijn dan ook nog (een beperkt aantal) van zijn andere boeken te koop: "Soest in Oude ansichten deel II" (bijna uitverkocht) van 34,90 voor 15,- en de allerlaatste twintig exemplaren van "Soest ge tekend en verteld deel II'voor 9,90. Praatje in uw straatje Meestal is er dan ook wel even tijd om met de auteur te praten over "uw eigen straatje", over oude ansichten of andere ditjes en datjes uit de ge schiedenis van Soest. Een dezer dagen bestaat het dames koor, dat deel uitmaakt van het Ceci- liakoor van de Petrus en Pauluskerk, 25 jaar. Een jubileum dus. Een kwart eeuw lang maakt het koor deel uit van een veel langer bestaande zangkoor- traditie van deze kerk. Hoelang deze traditie al bestaat is niet met zekerheid te zeggen, maar vast staat dat in 1858, toen de Petrus en Pauluskerk werd gebouwd, er een koor werd opgericht onder de naam "St. Cecilia". Met zekerheid kan gezegd worden dat dit koor het langst bestaan de koor van Soest is. Het koor was echter een mannenkoor. Het was vroeger niet de gewoonte dat tijdens de eredienst in katholieke ker ken door vrouwenkoren werd gezon gen. Wilde men toch muziek zingen met hoge stemmen, dan werden daar voor jongens gebruikt. Op de oudst bekende foto van dit koor ziet men dan ook alleen mannen. Er staan op deze foto, die dateert uit 1904 mensen met bekende Soester na men, zoals Van Schalkwijk, Van Dorre- steijn en Schalkx. Dirigent in die tijd was een zekere "meester" Horvers, onderwijzer aan de Bonifatiusschool te Soest. Hij schijnt vanaf de eeuwwisse ling tot aan vlak voor de oorlog de "Wegen spreken een taal, omdat hun geschiedenis ook die van de mensheid is. Ze voeren de gedachten naar on eindigheid, want wegen voeren naar het oneindige. Achteromzien is het verleden, vooruit gaat de weg, de verte tegemoet, de toekomst." Met deze filo sofische, bijna poëtische woorden be sloot gemeentevoorlichter van Soest Ben J, vatfiOsy vorige, week zijn toe- ,k ter gêlegehheiö'van de presen- pr hqm geschreven óalrin wij wónen". spraak tatie yan^het d< boek^Öe straat De heer P. van Eek, directeur van Kru- semans Uitgeversmaatschappij, over handigde tijdens de feestelijke bijeen komst in de Oudheidkamer aan de Fer- dinand Huycklaan exemplaren aan de auteur zelf, aan burgemeester P. Schol ten en aan de heer J. van den Berg van het Militaire Luchtvaartmuseum in Soesterberg. De heer A. W. van den Dijssel ontving „bij de presentatie van het zoveelste boek over Soest" als voorzitter van de Stichting Oud Soest de genodigden in de Oudheidkamer. De heer Van Eek merkte op, dat het boek over Soest het zesde in de tot hu toe verschenen reeks is, en het eerste in de provincie Utrecht. Hij legde er de nadruk op, dat het schrijven van een boek over de geschiedenis en de ver klaring van de straatnamen geen fluitje van een cent is. Er is integendeel veel deskundigheid voor nodig. Datzelfde geldt trouwens bij het geven van een naam aan een straat. Het is volgens hem niet verstandig om een straat Troelstraat te noemen (overigens heeft uitgerekend Soest die 'straat naam om mensen met een spraak gebrek niet in verlegenheid te brengen. Het noemen van een kade naar Eduard Verkade of Gabriël Metsu achtte hij eveneens uit den boze. Educatief en informatief De bedoeling van het straatnamen boek is dat het een educatief en in formatief karakter heeft, vooral ook voor de jongeren, aldus de heer Van Eek. Het is ook bedoeld om te voor komen dat mensen vergeten worden die veel voor de gemeenschap hebben gedaan. In dit verband noemde hij het verheugend dat Soest zoveel straten heeft vernoemd naar pioniers op lucht vaartgebied. Soest kent trouwens een veelheid aan historische namen, en ook een grote variatie daarin. Soest heeft er volgens de heer Van Eek vooral goed aan ge daan straten ook namen te geven van mensen die in het verzet hun leven ga ven. Door hen op deze manier te eren, wordt hun naam bewaard voor dege nen die na ons komen. De heer Van Eek stelde vast, dat er in iedere gemeente straten zijn met een naam, waarvan de betekenis velen ont gaat. Een boek als nu over Soest ver schenen is, brengt de burgers nader tot de plaats waar zij wonen of wer ken. Hij' bood tenslotte drie exempla ren van het boek aan burgemeester Scholten, schrijver Van Os en mede werker Koos van den Berg aan. Stukje geschiedenis Burgemeester Scholten zei, dat de geschiedenis van Soest veel meer ver bergt dan er bekend is. Door dit boek wordt weer een stukje geschiedenis be waard. Hij was er trots op „dat Soest het waard is zo'n boek te hebben". Namens het gemeentebestuur bedank te en complimenteerde hij auteur Ben J. van Os. „Het behoort niet tot zijn voorgeschre ven taak als gemeentevoorlichter om een boek te schrijven. Hij heeft dit in zijn vrije tijd toch gedaan. Ik hoop dat vele decennia lang mensen plezier van dit boek zullen hebben", aldus de burgemeester, die straatnamen „een deel van de cultuur in een gemeente" noemde. Hij hield nog een pleidooi voor het handhaven van de toevoeging straat, laan, weg of pad aan een naam, omdat dit de duidelijkheid ten goede komt; de burgemeester betreurde de tendens die de laatste tijd merkbaar is om die toevoeging eenvoudig weg te laten. De heer Van Os ging in zijn dank woord dieper in op het ontstaan van de wegen en de ontwikkeling en groei van het wegennet in Nederland en de landen eromheen. Ook herinnerde hij eraan dat Soest ooit drie tolplaatsen kende: aan de Birkstraat ter hoogte V.l.n.r. de heren Van Eek, Van Os, Scholten en Van den Berg. van De Korte Duinen, aan de Soester- bergsestraat even voorbij de bocht bij Zonnegloren, en aan de Beckeringh- straat. Deze tolplaats is dankzij hand having van het tolhuis nog goed her kenbaar. TE HUUR incl. grimeren Bespreek vroegtijdig bij het vanouds be kende adres! Koninginnelaan 11, achterom - Tel. 12882 Aan de gemeenteraad is vorige week schriftelijk voorgesteld in ieder geval de daken van de Kinderboerderij "De Vrije Teugel" voor de winter te repare ren. Kosten: dertigduizend gulden. Dat deelde wethouder Frans Kingsma (PVDAwoensdagavond de commissie Welzijn mee. De huurovereenkomst met de stichting zal gewijzigd worden, met dien ver stande dat het groot onderhoud van het centrum vanaf 1987 zal geschieden door Gemeentewerken. Sinds dertien jaar is niets meer aan groot onderhoud gedaan en voor ach terstallige reparaties en nieuwe voor zieningen is een bedrag berekend van 160.000 gulden. Vorige week hebben enkele raadsleden op uitnodiging van Leo van den Berg de Kinderboerderij bezocht en de manke menten in ogenschouw genomen. Ans Greef horst (CDA), Frans Ribbink (WD), Bert Krijger (WD) en Jan Visser (Prog. Soest) bekeken de da ken, de toiletten, de stal en de blubbe- rige toegangswegen. Volgens Leo van den Berg zijn vooral de toiletten een aanfluiting en niet geschikt voor de bezoekers. Hij merkte op dat al in 1982 een toezegging was gedaan van 18.000 gulden om een aantal noodzakelijke maatregelen te treffen. Door de gemeentelijke bezuini gingsoperatie is daar niets van geko men. Verwacht wordt dat tijdens de begro tingsbehandeling deze week enkele po litieke partijen nog wel initiatieven zullen ondernemen om nog meer geld voor reparaties los te peuteren. Molensoos Tijdens de openbare vergadering van de commissie Welzijn is ook uitvoerig van gedachten gewisseld met het be stuur van de stichting Molensoos. Vice- voorzitter dr.J.M.T. Trienekens gaf een uitgebreid overzicht van de perike len en de plannen van het jeugdcen trum. Het ledental van de jongerensociëteit stijgt weer, nadat deze zomer een absoluut dieptepunt in het bezoekers aantal was bereikt. Men hoopt door nieuwe initiatieven de jeugd weer te interesseren voor het jeugdcentrum, waar twee beroepskrachten werkzaam zijn, bijgestaan door vrijwilligers en een jongerenbestuur. leiding van het koor te hebben gehad. Ook richtte hij een jongenskoor op en enige van de zangers van het heden daagse koor hebben nog onder zijn lei ding gezongen. Veel katholieke kerken in die tijd had den de beschikking over een jongens koor. Om dit in stand te houden was een moeilijke opgave; men moest immers steeds weer zorgen voor nieuwe "zan gertjes", en ze opgeleid hebben als de oudere wegens stemmutatie vertrok ken. Veel koren profiteren nu nog van zangers die als koorknaap begonnen zijn, en geoefend werden in het zingen van de oude kerkzang, het Gregoriaans en de meerstemmige koormuziek. Na de periode van meester Horvers zijn er nog veel dirigenten geweest, zoals de heren Sips, in de oorlogstijd de kapelaans Wilmink en Tempel, de heer Van Boxtel en Kees Luykxs. Het was onder de laatste dirigent, dat het dameskoor werd opgericht. Aanleiding daartoe was het priester feest van Mgr. Visser, de toenmalige pastoor van de kerk. Bij die gelegen heid werd een z.g. Misspel opgevoerd, waaraan het dameskoor voor het eerst meewerkte. Dat lukte zo goed dat men besloot het koor in stand te houden. Dat was in september 1960. De oprichting had ook een praktische reden: het dameskoor was in de gele genheid, meer dan het mannenkoor, de Het dameskoor "St. Cecilia" van de Petrus en Pauluskerk. vele rouw- en trouwdiensten met hun zang op te luisteren. De tijd dat koorzangers hun werk in de steek lieten om even een dienst in de kerk te zingen was immers voorbij. Mede door het feit dat een en ander in de katholieke kerk veranderde onder invloed van het laatste concilie, werd het mogelijk dameskoren bij de ere dienst te betrekken. Samen met het mannenkoor vormen ze nu het koor, dat regelmatig de zang tij dens de diensten verzorgt. In de loop der jaren heeft het koor een programma van oude, voornamelijk Latijnse maar ook nieuwe, vooral Ne derlandse kerkmuziek opgebouwd. Zo nu en dan zingt het koor ook in andere kerken in verschillende plaatsen, variërend van Zieuwent tot Den Haag. Een zestal leden van het huidige koor hebben destijds de oprichting nog mee gemaakt. Zij zullen daarvoor een on derscheiding krijgen. Het vijfentwin tigjarig bestaan zal gevierd worden op zondag 24 november met een Hoogmis, waaraan het koor zal meewerken. Na de dienst zal er een feestelijke bij eenkomst zijn in restaurant "Darthui zen', met de huldiging van de "zilve ren" zangeressen. Afgesloten wordt met een receptie voor genodigden en belangstellenden En dan hebben we het nog niet gehad over de planten, die van nature in de schaduw gedijen, bijvoorbeeld de sa lomonszegel en het lelietje van Dalen. Er zijn overigens ook bolgewassen, die het in de schaduw uitstekend doen: de scilla (boshyacint) en de bosanemoon zijn dankbare schaduw-bloeiers. Voor het maken van een juiste planten- keuze zijn we aangewezen op de aan wijzingen, die de tuincentra bij de plan ten vermelden. Helaas zijn deze aan wijzingen soms wat "duister", want wat is het verschil tussen "beschaduwd", Menige tuin heeft hoeken waar de zon niet of nauwelijks kan doordringen. Dit is vaak het geval bij tuinen, die op het noorden of oosten liggen en bij tui nen waarin hoog geboomte staat. Wat wil nu in zo'n donker deel van de tuin "halfschaduw"," "liChte Schaduw" en groeien? Op de Groei en Bloei-lezing van dinsdagavond 26 november staat de kleine schaduwtuin centraal. De heer Camping laat aan de hand van dia's die in zijn eigen tuin zijn gemaakt zien hoe hij het schaduw-probleem heeft aangepakt en opgelost. Het is bekend dat de meeste van de uit bundig bloeiende (vaste) planten zon- aanbidders zijn, die in de schaduw al gauw de moed opgeven. Om een don kere hoek'in de tuin toch een leuk aan zien te geven moeten we ons bij de plantenkeuze wat beperkingen opleg gen. Een grote groep planten, die het in de schaduw prima naar zijn zin heeft zijn de varens. Een nadeel van varens is dat ze niet (in de gebruikelijke zin van het woord) bloeien, waardoor ze wat saai lijken. Wie echter oog heeft voor de verschei denheid aan bladvormen in de varen- familie kan enorm veel kanten op met deze planten. "diepe schaduw?" Ook wat de bodem betreft moet men in de schaduwhoek een beetje uitkijken. Door het ontbreken van de warmte van de zon zijn schaduwhoeken vrij vochtig en zal wat extra aandacht aan een goede drainage moeten worden be steed. Een ander aandachtspunt in de don kere hoek is de mosvorming. Dit is met name een probleem in gazons, die voor een deel in de schaduw liggen. De heer Camping zal ook planten, die niet di rect als schaduwminnend bekend staan, maar het in zijn eigen tuin onder die omstandigheden best naar de zin heb ben, laten zien. De lezing zal worden gehouden in de bovenzaal van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). De aanvang op 26 november is 20.00 uur. Voor niet-leden van Groei en Bloei zijn de toegangskosten 3,-. °P mantels e„ pantalons z®e?Jnkunstgebitdtag«s gesties «®da^ bond schat, op CBS-cUfervj)j;en Nederlanders ^Klachten hebben. Neem dan eens vrijblijvend kontakt op met TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK Utrechtseweg 50 - Amersfoort Tel. 033-632567 Lid ONT (Spoedreparaties plm. 2 uur.) Casa Mela - Jean Claude Daniël Hechter - Gaston Jaunet - Louis London - Miss Britt - Unanyme de Georges Rech - New Man - Strenesse - Lady Arrow - Penny Black - Palmroth s°hoenen - Langani sieraden- hoek Laanstraat 02154-14082 in Soesterberg, Soest en omstreken Gevestigd sinds 1938 Verzorging van begrafenis en crematie door het gehele land Rouwkamers beschikbaar Gen. Winkelmanstraat 92 Soesterberg T elefoon 03463 -12 23 - 23 03 (dag en nacht bereikbaar) MÉM

Soester Courant | 1985 | | pagina 23