O WMMMM - tb SPLINTER EEMLAND B.V. SPORT SPORT Dames Red Stars zorgen voor daverende prestatie BASKETBAL Eemvogels wint met 12-6 van Ermelo KORFBAL Hockey-heren behalen moeizame overwinning op Almere2-0 Weer clubrekord voor Edwin Groeneveld Ijsbaan Peters Baan klaar voor de winter Dakwerken SoVoCo heren naar volle winst VOLLEYBAL SoVoCo NIEUWS TAFELTENNIS Shot 2 kan degradatie niet voorkomen Beukendal De Bunt C-drie HANDBAL BDC wint tegen HMS Achilles King's Road Riders in de prijzen 26 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 27 ^a9-m.dag.Ui Soest Het eerste damesteam heeft afgelopen zaterdag voor een daverende verras sing gezorgd. De Red Stars-dames moesten in sporthal Beukendal aantre den tegen Celeritas uit Groningen, een team dat in de dames eerste divisie momenteel de ranglijst aanvoert en tot nu toe slechts een wedstrijd had verloren. De uitwedstrijd eertijds in Groningen werd met veertig punten verschil ver loren. De Red Stars-dames toonden echter karakter genoeg en namen direkt vanaf het begin het initiatief in handen tot groot ongenoegen en verbazing van de Groningers, die dachten hier in Soest simpel even twee punten mee naar huis te nemen. De Soester dames waren erg produk- tief en de ruststand van 37-26 zegt al ge noeg. Zeer belangrijk was het de con centratie te behouden en Celeritas niet dichterbij te laten komen. Dit gelukte wonderwel en zodoende werd het een verdiende 78-64 overwinning, hetgeen toch wel een verrassing genoemd mag worden en een extra zet i n de rug voor de Red Stars-dames, die in deze nieuwe hogere klasse echt aan een zwaar seizoen bezig zijn, maar beslist in deze afdeling thuishoren. Heren 1 liet in Vianen steek vallen Het eerste herenteam ging zondagmid dag naar Vianen waar het moest aan treden tegen ASV. De Soester heren konden in deze ont moeting niet echt lekker in hun spel komen en ASV wist van begin af aan de Soesters aan banden te leggen. Toch veerden na vijf minuten spelen het Red Stars team wat op en kon zodoende in de tiende minuut een 22-21 voorsprong nemen. Bij de rust was deze stand ech ter al omgezet in een drie punten ach terstand 52-49. Martin Engelberts met zijn afstandschoten was voor het Soes ter team een plaag. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Een achter de feiten aanlopend Red Stars en een net iets beter spelend ASV dat de overwinning in Vianen wist te houden: 106-96. A.s. zondag wacht de topontmoeting te gen koploper Midland uit Utrecht. Ook op kernniveau bijzonder hoog Het gaat niet alleen landelijk voortref felijk met de Soester basketbalteams, ook op kernniveau van de afdeling A- mersfoort staan de meeste teams uit stekend hun mannetje. Bij de senioren- teams dit weekeinde ook alleen maar winst. Red Stars2-Crackerjacks 2:74-40 Het tweede herenteam ging zondag middag met een kleine selectie naar A- mersfoort om het daar op te nemen tegen de reserves van Cracker jacks. Ondanks deze minieme bezetting wis- sten zij zich op de derde plaats te hand haven in de eerste klasse. Red Stars 3-Bourgondië 2:74-46 Het derde herenteam heeft momenteel de leiding in de heren tweede klasse. Elke week weer staan teams klaar om het dit derde herenteam moeilijk te maken. Dit keer kwam Bourgondië 2 uit Wijk bij Duurstede op bezoek. De FotoGoos van der Wilt Aanval van de Red Stars-dames. Soester heren hebben echter toch geen enkele moeite gehad met het op een ge deelde tweede plaats staande Bourgon dië. Nog steeds blijkt de agressieve man tot man verdediging voor de meeste tegenstanders een te groot op- stakel. Bij rust leidde Red Stars 3 al met 39-24 en ook in de tweede helft kon het team naar hartelust wisselen en kwam geen enkel moment in gevaar. Hierdoor werd het een afgetekende overwinning met 74-46. Heren 4 op naar tweede plaats Heren 4 speelde zaterdagavond in Wou denberg tegen de gelijknamige ploeg. Woudenberg staat op de ranglijst lager, zodat Red Stars moest kunnen winnen. Na 9 minuten spelen was de stand 9-8 voor Red Stars. Via de re bound groeide de voorsprong naar 24- 12 in de 13e minuut uit tot 39-22 bij rust. In de tweede helft was de stand na vijf minuten al uitgelopen naar 42-22 voor de Soester heren. Eindstand 59-42. Red Stars 5-Bourgondië 2:74-46 Het vijfde herenteam-maakte tenslotte het seniorenfeest kompleet door ook te winnen en dit ook ten koste van een team van Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. Via een 33-28 ruststand werd het een overwinning met zes punten verschil 62-56 ten koste van Bourgondië 3. Komend weekend diverse toppers in Beukendal. A.s. zaterdag van zes uur tot elf uur 's avonds, is er basketbal in Beukendal. Om acht uur heren l tegen Midland uit Utrecht. Het behalen van een hoge klassering zal het uitgangspunt moeten en kunnen zijn. Om kwart over zes twee leuke wed strijden. Ten eerste de verenigingsont moeting tussen het tweede en derde da mesteam, Met argusogen wordt door velen naar deze ontmoeting uitgeke ken. Voorts en tegelijkertijd spelen de jongens junioren A tegen het Delftse DAS en in deze vorm moeten de twee punten in Soest blijven. Tot slot om half tien het heren 2 team tegen Sparta heren l uit Nijkerk. Dames 1 gaat naar Mustangs in Em- men. Het vijfde herenteam krijgt het zwaar in Nijkerk tegen Sparta 3 en de meis jes adspiranten zullen proberen in Naarden ten koste van Keizer Otto te winnen. De meisjes junioren moeten winnen van Crackerjacks in Amersfoort. Tot slot spelen zondag om kwart over vijf twee teams van Red Stars eveneens in Beukendal. Zowel de welpen spelen tegen Bourgon dië als tegelijkertijd de meisjes kadet- ten A en B tegen elkaar. Honderdtachtig teams Het Red Stars scholierentoernooi tij dens de kerstdagen zal een totaal van maar liefst honderdtachtig teams in houden. Inmiddels wordt druk gewerkt aan het tot stand komen van het wed strijdprogramma. Maar liefst dertig teams van de lagere scholen hebben zich hiervoor aangemeld en een kleine 150 teams van middelbare scholen. De zaalkompetitie isbegonnenEemvo gels l moest aantreden tegen Ermelo 1. Het begin was hoopvol, Nettie Friebel zorgde van afstand voor een 1-0 score. Nadat Ermelo gelijk had gemaakt was het Theo van Duinkerken die 2 maal van afstand voor een 3-1 voorsprong zorgde. Nettie Friebel bezorgde de Eemvogels een strafworp. Uit een doorloopbal werd zij onreglementair gehinderd. Wim van Rheenen scoorde uit de toegewezen strafworp 4-1. Dezelfde speler wist van afstand de stand op te voeren tot 5-1. Na een tegenaktie van Ermelo bracht Theo van Duinkerken de stand op 6-2. Binnen 2 minuten bewezen de Eemvo gels goed op schot te zijnwederom van afstand waren het Wim van Rheenen en Nettie Friebel die de score op 8-2 brach ten. Theo van Duinkerken bezorgde zijn ge routineerde tegenstander een bijzonder moeilijke dag: onder de korf werd zijn tegenstander verschalkt9-3. De ruststand brak aan met een 10-3 voorsprong. Dat het na rust moeilijker zou worden was een logische zaakErmelo had zijn systeem veranderd, verdedigend werd de zaak fanatieker aangepakt. Het gevolg was, dat Ermelo dichterbij kwambinnen 10 minuten wist Ermelo 3 maal te scoren10-6. Rustig doorspelend hield Eemvogels 1 alles onder controle. Na een afstand schot was het Nettie Friebel die voor 11- 6 zorgde. Uit dezelfde situatie scoorde Wim van Rheenen 11-6. Ermelo 1 wist nog te scoren. De einduit slag 12-6 was een uitstekende prestatie van Eemvogels 1. Eemvogels 2 speelde zijn eerste wed strijd uit tegen SVMM 1 uit Maarn. Voor rust zorgden Magreet Wimmers en Wim Oldewarris voor de 2 doelpunten van de Eemvogels: SVMM 1 maal méér. Na rust wist SVMM de score op te voeren. Tegen het einde echter kwam Eemvogels 2 dichterbij. Bij de stand 7-6 hield SVMM de bal goed in de ploeg: dus helaas geen zege voor de Soestenaren. De overige doelpunten werden gemaakt door Willem Oldewarris, Ad Middel koop, Ria Wijnen en Erik Rauch. Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven EEMNESSERWEG16-22 SOEST - TEL 02155-12643 - BAARN - TEL 02154-15555 Nadat vorige week de wedstrijd tegen Spitsbergen was afgelast moest het eerste heren-team van Soest nu in en tegen Almere aantreden. In de thuis wedstrijd had Soest weinig moeite met Almere gehad en gemakkelijk gewon nen met 7-0. De uitwedstrijd verliep heel wat moeilijker. Zonder de geblesseerde Hans van Loen, waarvoor Arnoud Koppe speelde, was Soest toch duidelijk de sterkere partij. Mede door het zeer moeilijk bespeelbare veld wist Soest in de eerste helft niet tot scoren te komen. In de rust werd daarom Arjen Buys voor Michiel Weverink in de ploeg ge bracht. Hierdoor ging er meer dreiging van de aanval uit. Het was echter Al mere dat uit één van zijn spaarzame goede uitvallen wist te scoren, maar dit doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Kort daarna was het toch Soest, dat via een schitterend doelpunt van Jan- Geerlof de Ruiter, de score opende. Pas vijf minuten voor tijd wist de in middels ingevallen Hans van Loon de keeper van Almere voor de tweede en laatste maal te passeren. Door deze moeizame overwinning blijft Soest op.de eerste plaats en moet deze positie volgende week tegen Via nen, dat op 4 punten achterstand op de tweede plaats staat, verdedigen. Dames 1 MHC Soest-Be Fair: 2-0 Voor het eerste damesteam van MHC Soest zit de eerste helft van de compe titie, behoudens een inhaalwedstrijd tegen USHC, er nu op. In de 2e klasse D hebben vijf teams nog steeds alle kans op het behalen van het kampioenschap Be Fair (9-13); Shinty (9-13): Amers foort (9-12); Soest (8-11) en USHC (8- 11). Aan kop dus drie verenigingen die in het bezit zijn van een kunstgrasveld: een voordeel, omdat er dan ook volop gelegenheid is om te trainen op kunst gras. Afgelopen zondag moesten de dames aantreden tegen koploper Be Fair; de return van een wedstrijd die op het kunstgras van Be Fair in een 0-2 neder laag voor Soest was geëindigd. In de eerste helft liet Be Fair duidelijk zien dat het niet voor niets op de le plaats stond: de wedstrijd speelde zich voornamelijk voor het doel van Soest af. Maar dankzij het feit dat de Soester verdediging prima functioneerde - links- en rechtsachter Michelle Spelt en Lillian Citeur. laatste vrouw Ilonka Slis, voorstopster Marianne van Wijk en keepster Jetske Leyssius deden prima hun werk - kon dit veldoverwicht niet worden omgezet in doelpunten: ruststand: 0-0. In de tweede helft kon Soest iets meer z'n eigen spelletje spelen en aangezien kansen door Soest wel benut werden, kwamen de wit-groenen na tien minu ten spelen in de tweede helft op een 1-0 voorsprong: een prima voorzet van Ellen Luten werd door Marieke Schuiling "cool" afgemaakt. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd onderstreepte Ester Rooimans de overwinning door na een schitterende solo de eindstand op 2-0 te zetten. Volgende week de laatse wedstrijd voor de winterstop: uit op het kunst gras van Amersfoort. Een belangrijke wedstrijd voor dit Soester team dat alle kans heeft om aan het einde van het seizoen - samen met het eerste he renteam - een kampioensfeestje te vieren. Uitslagen Senioren Heren l-Almere2-0 Heren 2-Be Fair 3:0-1 Hren 4-Kampong 131-2 Veteranen A-Hurley B: 4-1 Veteranen B-Maarssen A0-3 Veteranen C-Leusden E1-1 Dames 1-Be Fair: 2-0 Dames 2- Huizen 3:3-1 Dames 3-Be Fair 62-3 Dames 4-Schaerweijde 9:0-0 Jongens: Doorn Al-Soest Al4-4 Baarn A2-Soest A21-1 Schaerweijde B2-Soest bl2-6 Woerden Bl-Soest B2:1-4 Soest B3-Amersfoort B2:5-2 Soest B4-Baarn B3:4-1 Soest Cl-Leusden C2:3-2 Schaerweijde C3-Soest C23-2 Fletiomare C2-Soest C34-1 Soest Dl-Leerdam Dl1-4 Maarssen Dl-Soest D26-0 Meisjes Soest Al-Kampong A25-1 Culemborg Al-Soest A2:3-1 Shinty A2-Soest A32-0 Kampong Bl-Soest Bl1-1 Soest B2-Kameleon Bl0-3 Dorsteti Bl-Soest B32-0 Soest B4-Almere Bl1-3 Soest Cl-Kampong C2:4-1 Soest C2-Schaerweijde C30-1 Soest Dl-Gooische Dl0-5 Soest D2-Haaskamp Dl0-0 Soest D3-Hilversum D51-2 Alle categorieën van schaatsvereniging Eemland zijn de afgelopen week weer op de baan geweest. Veteraan Willem Kroeze heeft vrijdag avond een 500 meter gereden in 51.8 sec. en een 1500 meter in 2,45.1 min. Een week eerder nog reed hij diezelfde afstanden allebei in een pers. rekord, n.1. de 500 meter in 48.8 sec. en de 1500 meter in 2.40.8 min. Linda v. d. Berg reed bij de dames junioren-B een 500 meter in 51.9, en ein digde op de 1500 meter in de pers. re- kordtijd van 2.46.8 min. Arie v. d. Berg noteerde op de 500 meter 45.8 sec. en reed een pers. rekord op de 1500 meter van 2.28.6 min. Dinsdagavond 12 november hield de Soester IJsvereniging Peters Baan haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. Uit het jaarverslag bleek, dat Peters Baan de afgelopen 22 da gen open is ge weest. De eerste periode omvatte da gen, waarbij er veel last werd onder vonden van de overvloedige sneeuw val. In de tweede periode was de kwa liteit van het ijs een stuk beter. Na de Elfstedentocht op 21 februari was ook op de Peters Baan de ijspret voorbij. Door het goede seizoen kon de vereni ging deze zomer het nodige onderhoud aan het clubhuis uitvoeren. Ook werd de baanverlichting verbeterd. Geheel in de traditie van de voorgaande jaren bleven de tarieven ongewijzigd. Eén keer schaatsen kost Voor kinderen t/m 14 jaar 1.-. Schaatsliefhebbers van 15 jaar en ouder betalen per keer 2.-. Nog voordeliger is het om lid te wor den. De prijzen zijn 4.- voor kinderen en 8.- voor 15 jarigen en ouder. Deze prijzen gelden tot 1 december a.s.; na die datum worden ze verdubbeld. Om iedereen van deze voorseizoenprij- zen te laten profiteren is de kassa op zaterdag 23 en 30 november a.s. ge opend van 10 tot 12 uur, aan de Eemweg 2a. Leden kunnen, als zij hun kaarten nog niet hebben ontvangen, deze ophalen. Nieuwe leden kunnen zich tegen voor- seizoenprijzen inschrijven. De openingstijden van de ijsbaan zijn dagelijks van 13.00 uur-17.00 uur en van 19.00 uur tot 22.00 uur. Dit alles natuur lijk wanneer er ijs is. De openstelling van de baan wordt door middel van vlaggetjes op diverse plaatsen in Soest bekendgemaakt. Te lefonische informatie over de openstel ling is te verkrijgen onder tel.nr.13178. Peters Baan hoopt met de vele schaats liefhebbers in Soest en omgeving op een mooie winter met veel schaatsple zier. Bert v. d. Weerd reed bij de senioren resp. 43.5 sec. en 2.16.9 min. Op dinsdag 12 november reden C- en D- junioren 500 meter en 1000 meter. Jan Krikken reed de 500 meter n 53.8 sec. en de 1000 meter in 1.48.7 min bij de heren-junioren C. Bij de dames C-junioren kwam Cora v. d. Berg aan de start. Zij reed de 500 meter in 57.9 en reed een pers. rekord op de 1000 meter van 2.02.4 min. Tommy Versteeg reed bij de junioren- D een pers. rekord op de 500 meter van 64.6 sec., en de 1000 meter eveneens in een pers. rekord van 2.20.8 min. Afgelopen zondagmorgen waren ook C- D-junioren wedstrijden over 500 meter en 1000 meter. Michel Bosboom reed de 500 meter in 63.7 sec. en de 1000 meter in 2.08.4 min. Tommy Versteeg noteerde 67.1 sec. op de 500 meter en reed op de 1000 meter een pers. rekord van 2.24.7 min. Margje Reiding reed de 500 meter in 67.4 sec. en ook voor haar een pers. rekord op de 1000 meter van 2.21.3 min. Chantal v. Esch kwam tot 56.4 sec. op de 500 meter en de 1000 meter ging ook in een pers. rekord van 1.55.0 min. Voor Robin Baltus stond de klok op de 500 meter stil op 57.1 sec. en de 1000 meter wist ook hij in een pers. rekord te eindigen, n.1. in 1.57.7 min. Sandra Los reed beide afstanden in resp. 55.5 sec. en 2.03.7 min. Marcel v. d. Dijssel reed de 500 meter in 52.0 sec. en hij reed een 3000 meter in een pers. rekord van 5.46.2 min. Zondagavond zijn er verschillende ju nioren en senioren-wedstrijden ver reden. Bij de junioren A reed André Bosboom een 500 meter in 48,4 sec. en een 1500 meter in 2.33. 4 min. Bij de junioren-B reed Talitha Born een 500 meter in 54.4 sec. en een 1500 meter in 2.55.8 min. Bij de senioren reed Rob Admiraal 48.0 sec. en eindigde op de 1500 meter in 2.38.4 min. Voor de baanselektie-wedstrijden kwa men Jolanda Los en Edwin Groeneveld aan de start. Jolanda Los reed een 500 meter in 50.2 sec. en een 1500 meter in 2.44.3 min. Edwin Groeneveld noteerde 45.6 sec. op de 500 meter en wist weer een pers. rekord en clubrekord te behalen op de 1500 meter in 2.22.3 min. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Goed weekend voor Soester volleyballers Een zeer succesvol weekend voor de landelijk spelende teams van SoVoCo. Het eerste en het tweede herenteam behaalden in een volle Sportzaal De Bunt winst. Maar ook het eerste en het tweede damesteam waren te sterk voor hun tegenstanders.SoVoCo 4 ea.1 het jeugdige derde team een 3-0 neder laag een 3-0 nederlaag, terwijl SoVoVo 11 in de tweede klasse dames. Eerste overwinning voor Heren 1 Met vier punten uit drie wedstrijden begon de formatie van Fred Kuiper aan de wedstrijd te_gen het Amersfoort- se Spirit, de hekkesluiter in de derde divisie. Min of meer gedwongen door het ontbreken van een tweede spelver deler begon Kuiper met een voor SoVoCo nieuw systeem aan deze wed strijd. De jeugdige Ad van Brummelen moest als enige spelmaker aantreden. Een tweede verandering was het op nieuw opstellen van Gerard van de Wal, voor het eerst dit seizoen weer actief. Dat Van Brummelen over de nodige techniek beschikte, verbaasde niemand. Vraag was meer of hij men taal bestand zou zijn tegen de zwaar wegende verantwoordelijkheid. Na de overduidelijke 3-0 zege kan die vraag voorlopig volmondig met ja wor den beantwoord. Zonder de andere spelers ook maar te kort te doen kan gesteld worden dat het spelverdelen van Ad van Brummelen van grote kwaliteit was. zijn medespelers re gelmatig met prima set-ups en ver raste Spirit met slim doorgeslagen of gespeelde ballen. Waardering voor trainer Kuiper de beslissing in zo'n belangrijk wedstrijd te durven nemen, waardering voor de inzet van alle spelers die geconcentreerd en gedisci plineerd de wedstrijd uit speelden. Dat Van der Wal nog geen hele wedstrijd kon spelen heeft meer te maken met een trainingsachterstand dan met kwa liteit. Daar heeft hij nog weinig van verloren. Volgende week tegen het Utrechtse USS de trotse ongeslagen lijstaanvoer der zal het een stuk moeilijker worden. Maar zo spelen als zaterdag is een verrassing' .uitgesloten^ Winst bij DOS in Schoonhoven Om de tweede plaats zou het zaterdag gaan. DOS en SoVoCo beide tien punten uit vier wedstrijden. In de voorberei ding won Soest van Schoonhoven tij dens een oefentoernooi. Nu ging het om eompetiepunten. Met Irene Koelewijn voor het eerst in de basis trok SoVoCo van meet af aan het initiatief naar zich toe. Goed aanvallend maar vooral zeer attent verdedigend bleven zij DOS een flinke stap voor en finishten als eerste 10-15. Eindelijk leek het vele trainen op de lage verdediging zich te betalen. Ini de tweede set een zelfde beeld. Maar DOS, vorig jaar gedegradeerd uit de eerste divisie, vocht goed terug en bij 14-14 werd nog niet duidelijk wie de tweede set zou winnen. Een goede, combinatie tussen Jenneke van der Wal en Gemma Moors zorgde voor het 15e punt. Een uitgekookte plaatsbal van routinier Tineke Remmerswaal, die overigens een puike wedstrijd speelde, besliste ook de tweede set in het voordeel van de Soester ploeg. Een onverwachte 2-0 voorsprong. Maar, het werd moeilijker, DOS nam het initia tief over en stond niet toe dat SoVoCo dichtbij kwam 15-11 winst. Dan de vierde set. SoVoCo krijgt de kans de wedstrijd te beslissen 8-1 en 11-4 voor. Dan hapert de machine. Wat de Soes ter dames ook proberen het wil niet lukken en zonder nog een punt te scoren wint DOS de vierde set met 15-U. De beslissing moet weer vallen in de vijfde set. En dan, juist op tijd hervindt SoVoCo weer het juiste rit me. Dorien Rademaker scoort aan het net op bijna brutale wijze terwijl Angela Mande rs slim spelend de ver dediging regelmatig voor grote pro blemen stelt. Met grote overmacht winnen de Soester dames deze beslis sende set 15-6. Een verdiende 3-2 over-! winning voor een goed gemotiveerd team. SoVoCo-reserves naar derde divisie Nivoc uit Nieuwegein was de tegen stander van SoVoCo 2-dames. Een altijd weer moeilijke ploeg, getraind en gecoach door de voormalige bond- coach Johan van Doorn. Vorig jaar miste het team op een haar na promotie, naar een hogere divisie. Zonder schroom trad de formatie van Theo Remmerswaal Nivoc tegemoet. Met 15-10 werd de eerste set gewonnen. Niet de uitslag van die set maar de wijze waarop zij tot stand kwam rechtvaar digde de idee dat dit een regelrechte 3-0 overwinning zou worden. Maar zie, in de tweede set blijkt uit niets meer enig zefvertrouwen. Weg is het overzicht van de spelverdelers, de kracht van de aanvallers en met 15-3 walst Nivoc over SoVoCo heen. Op tijd haalt SoVoCo de concentratie terug en hoewel niet meer zo soepel als in de eerste set- wint de Soester ploeg toch gemak kelijk van Nivoc met 15-9. De vierde lijkt dan een formaliteit. Al snel zetten de dames van SoVoCo de Nivoc spelers op het verkeerde been. Ze lopen pro bleemloos uit naar 14-3. De trainer- coach gaat al staan om zijn tegenspe ler te bedanken voor de prettige wed strijd. Maar hij kan voorlopig gaan zitten. Plotseling is het weer weg, dat zelfvertrouwen en punt voor punt sluipt Nivoc dichterbij. Pas bij het laatste punt slaagt SoVoCo erin, na talloze opslagbeurten, het laatste punt te scoren. Een verdiende 3-1 overwin ning levert hen een derde plaats op de ranglijst op. Dictrictklasse, winst en verlies Het tweede herenteam behaalde, net als heren 1, zijn eerste overwinning. ASVD uit Dronten was het slachtoffer. Een zeer spannende eerste set werd nog wel gewonnen door ASVD met 18-16. Daar na was het SoVoCo dat de volgende sets naar zich toe trok. 15-11, 15-13 en 15-8. Het vierde damesteam speelde tegen het jeugdige SoVoCo 3. De grotere routine en kracht van SoVoCo 4 was het matig spelende derde te veel. Slechts bij vlagen kwamen zij in hun spel. Maar te vaak kwamen er misverstan den voor waardoor de aanval geen echte vuist kon maken. Een zeer verdiende 3-0 overwinning voor SoVoCo 4. De wedstrijd van de week De met veel spanning tegemoet zienei wedstrijd tussen het jeugdig ogende seniorenteam, SoVoCo 11, en het Lun- terse DOS werd een grote teleurstel ling. DOS bleek dan weliswaar slechts één punt achter SoVoCo 11 te staan, maar ondanks het niet beschikbaar zijn van Erica van Breukelen zijn de Soester dames geen moment in gevaar geweest. Van meet af aan werd DOS overklast. De slechte techniek van de tegenstander leverde dan ook een zeer eenzijdige wedstrijd op. Met 15-6, 15-8 en nog eens 15-8 won SoVoCo 11 en nestelde zich door deze overwinning nog vaster op de eerste plaats in de tweede klasse. Veelzijdig vereniging De volleybalvereniging SoVoCo, Soes ter Volleybal Combinatie telt op dit moment ruim 500 leden. De vereniging telt verschillende afdelingen die zor gen voor een goede opvang van de leden. Zo is er een mini-miniafdeling voor de zeer jeugdigen, 6-8 jaar. Een mini-afdeling jongens en meisjes van 8 tot 11 jaar die ook al wedstrijden spelen een grote jeugdafdeling jongens en meisjes. Een grote groep spelers en speelsters die aan de door de Neder landse Volleybal Bond georganiseerde competitie deelnemen, een recreatie afdeling voor diegenen die geen echte competitieverplichtingen willen maar zo nu en dan toch een wedstrijdje willen spelen en dan de afdeling voor minder validen. Onder de naam SoVo- Co-Bentinckstars trainen en spelen zij in Sportzaal De Bunt. Trainersbijeenkomst Al die leden worden op zeer verant woorde wijze bezig gehouden door een aantal trainers die een opleiding van de Volleybalbond hebben gevolgd om op verantwoorde wijze les te kunnen geven. Zo'n 28 trainers zijn daar onder leiding van vijf technische commissies wekelijks mee bezig. Voor die trainers wordt zaterdagmor gen in Sportzaal De Bunt een speciale bijeenkomst georganiseerd. De eerste trainers van de vereniging zullen daar samen met hun collega's van gedach ten wisselen over de ontwikkelingen bij het volleybal, ervaringen uitwisselen met betrekking tot de recente fusie en trachten een technische beleidslijn uit te zetten voor de vereniging SoVoCo. Een loffelijk initiatief van het bestuur van SoVoCo. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. Wedstrijd van de week Jan Lijkedijk, Herman Stam en Co van Herwaarden, dan hebben we het over de kern van SoVoCo 6. Een team dat in het verleden goed was voor een plaats in een veel hogere klasse maar met het klimmen van de jaren zakte de klasse waarin werd gespeeld. Dit illustere drietal vormde jarenlang de kern van het eerste team van SVV. Reeds jaren geleden aangevuld met achtereenvol gens Ulrich Manders, Marcel Schalkx, Bert van de Zande en Dick Los kreeg het dit seizoen nog extra versterking door de komst van Dick van Wessel. Dit achttal kreeg tot taak een plaats bij de bovenste twee te bemachtigen in de tweede klasse. Maar daar wil het nog niet direct van komen. Want ondanks de grote inspanningen die zij zich getroosten is een handvol punten nog slechts hun deel. Maar daar kan mor genavond, wanneer Spokers 2 op be zoek komt, verandering in komen. Ondaks het feit dat Ulrich Manders vanwege een rugblessure niet kan meespelen, moet de routine in het team garant staan voor drie winstpunten. De wedstrijd die in Beukendal wordt ge speeld begint om 21.30 uur. Twee belangrijke duels stonden op het programma en beide wedstrijden gin gen helaas voor Shot nipt verloren. In de 3e divisie verloor het 2e heren team met 6-4 van Trias, waardoor de gradatie een feit werd. In de hoogste afdelingsklasse zal Shot 3 het kam pioenschap waarschijnlijk aan Poker Face moeten laten na het 6-4 verlies tegen dit team. Heren DHC 1 - Shot 1 5-5 In dit duel stond voor Shot helemaal niets meer op het spel, voor de Delfte naren des te meer. Door het gelijke spel verzekerde Shot zich van de 3e plaats, terwijl DHC zich door dit punt in veiligheid bracht. Shot 2 -Trias 1 4-6 Shot 2 en het Twellose Trias moesten uitmaken wie zou degraderen uit de 3e divisie. Trias kon de spanning iets be ter aan, want na een 1-0 voorsprong voor Shot won Trias de volgende drie partijen met zeer nipte cijfers. Ger- hard Busch bracht Shot weer in de race (2-3), maar Trias liep weer uit naar 2-5. Op deze stand zette Shot nog eenmaal alles op alles om er nog een gelijkspel uit te slepen en men kwam nog terug tot 4-5. Tot teleurstelling verloor Dirk Schuiling de cruciale laatste partij met zeer nipte cijfers, waardoor Trias de gelukkige winnaar werd. Shot 3 - Poker Face 2 4-6 In de wedstrijd tussen de beide koplo pers in de le klasse heeft Shot 3 teveel ontzag getoond voor de zeer gerouti neerde Hilversummers. Vooral op de kritieke standen werd vaak te angstig gespeeld, waar Poker Face juist dan het sterkst speelde. Tot 3-6 wonnen alle drie de Shotspelers. In de laatste par tij gaf Edo Fransen de stand een wat beter aanzien via zijn tweede zege. Jeugd: Shot 1 - Tjap Tjoy 1 6-4 Het le jeugdteam heeft tegen het zeer jeugdige en talentvolle Tjap Tjoy uit Blokker zeer verdienstelijk gewonnen. Tegenover het technisch surplus van de tegenstanders werd vooral taktisch erg sterk gespeeld. Nieuw Vennep 1 - Shot 2 5-5 Het 2e jeugdteam speelde tegen Nieuw Vennep voor de 4e keer op rij gelijk. De Shotpunten werden volgens een in middels bekend patroon binnengehaald. Tafeltennis aanstaand weekend Komende zaterdag 23 november spelen de landelijke senioren en de jeugd- teams hun laatste wedstrijd van de herfstcompetitie. Het 2e herenteam ontvangt thuis het Larense Niké. De wedstrijd begint om 17.00 uur in de Shotzaal aan de Heideweg. Het le Zaterdag 23 november 09.00-18.00 uur KVO/De Eemvogels 18.00-23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 24 november 10.00-17.00 uur BDC handbal 17.00-19.00 uur Red Stars basketbal 19.00-22.00 uur MHC hockey Zaterdag 23 november 09.00-12.00 uur Badso badminton 12.30-21.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 24 november 09.00-18.00 uur Badso badminton 18.00-22.00 uur MHC hockey Zaterdag 23 november 09.00-17.00 uur Selby badminton 17.00-22.00 uur SO Soest voetbal Zondag 24 november 12.00-15.00 uur Selby badminton 15.00-22.00 uur MHC hockey BDC is er dit weekend in geslaagd de aansluiting met de middenmoot te be houden door de uitwedstrijd tegen Achilles te winnen met 14-15. Na een furieuze start, kwam BDC snel op een 0-4 voorsprong. De score bleef positief voor BDC door uitblinkend keeperswerk van Gerrit Stavast en de motivatie bij de BDC-verdediging die keer op keer wisten terug te komen in ondertal, zodat het na 21 minuten 2-7 was voor BDC. Achilles wist haar man-meer-situatie 2 keer uit te buiten, zodat er gerust werd met een 5-7 voor sprong voor BDC. De tweede speelhelft gaf eenzelfde spel beeld. Het lukte Achilles de achter stand in te lopen en zelfs een 12-11 voorsprong te nemen met nog 10 minu ten te spelen. BDC wist toen sterk terug te komen en via drie doelpunten van Arjan Roest aansluiting te houden zodat met nog 4 minuten te spelen een 14-14 stand op het scorebord stond. In een laatste alles of niets poging nam BDC de beslissende voorsprong zodat een 14-15 eindstand werd bereikt. De volgende week staat BDC weer een zware uitwedstrijd te wachten tegen de nog ongeslagen koploper Tachos uit Waalwijk. Dames Athomic - BDC 10-9 Zondag moesten de dames van BDC aantreden tegen Athomic, één der kop lopers uit Arnhem. Athomic speelt in het begin goed en direkt handbal en laat de BDC-dames binnen 10 minuten tegen een 5-0 achter stand aankijken. BDC ziet toch kans de verdediging meer inhoud te geven hoe wel dit Athomic nog één doelpunt in de le helft oplevert. Ruststand 6-3. In de 2e helft handhaaft BDC het nivo van vóór de rust en komt terug tot 6-5. Athomic, gebruikmakend van een ver uitstappende verdediging, onder breekt enkele BDC-aanvallen en neemt weer afstand: 8-5. Slechts eenmaal in de hele wedstrijd komt een overtal-situatie voor en BDC buit het goe''. uit8-6. Athomic n jernt veel risico door te pro beren een vrije cornerbal van BDC af te schermen. Thea Brunt maakt zich vrij en krijgt hem op volle snel heid op de cirkel aangespeeld 9-7. De strijd gaat nu gelijk op en een ge lijkspel lijkt erin te zitten als Ria v. Dijk 1 minuut voor tijd, bij een 10-9 stand, een aanval van Athomic onder breekt en er met de bal vandoor gaat, gevolgd door 2 Athomic-speelsters. Zij wordt foutief afgestopt, waarvoor een penalty de enig juiste beslissing zou zijn geweest. Het scheidsrechterlijk duo liet echter doorspelen. BDC laat hierdoor één punt teveel achter in Arn hem. Uitslagen BDC handbal Jongensadsp. BDC 1-Takt '68:17-1 Herensen. BDC 3rSDO 3:19-18 Damessen. BDC 2-Attila 2:12-11 Jongenspup. BDC-HMS/Achilles:7-9 Damesjun. BDC 1-Laren6-6 Damesjun. Laren-BDC 2:9-9 Welpen UDVS-BDC 115-4 Welpen Fortissimo-BDC 2:3-0 Damessen. Athomic.-BDC 1:10-9 Herensen. HMS/Achilles-BDC 1:14-15 Herensen. BSV-BDC 2:15-25 Jongensadsp. Voice-BDC 23-22 Zondag j.1. waren alle licentiehouders! van de King's Road Riders uitgenodigd in Leusden voor een feestmiddag, die gehouden werd in een sporthal. Er werden prijzen uitgereikt en bekend gemaakt wie experts geworden waren. Om 1 uur werd er begonnen met dei prijsuitreiking van de Junioren. Herman v. Hengstum werd 3e en tevens expert. Jeffrey Walet 4e, Pa- trick Stalenhoef 6e, Arnoud Hilhorst 8e. Hierna kwam het optreden van Rinie v. d. Lee, waar ontzettend om gelachen werd. Daarna volgde de prijsuitreiking van de Powder Puffs. Jessica v.d. Wolk werd 6e. Als laatste waren de Experts aan de beurt. Gabi Walet werd le en tevens disctrictskampioen.Orjan Kefs werd 2e Sandro Kers 5e, Robin v.d. Wolk 9e. herenteam speelt in het verre Hooger- heide tegen het reeds gedegradeerde Hotak. Overige uitslagen senioren Huizen 2-Shot 4: 8-2, Buna 2-Shot 5: 6-4, Shot 6-Tovo 4: 5-5, Hoogerheide 2-Shot 7: 4-6, Overhees 2-Shot 8: 0-10, Shot 9- Niké 10: 10-0, Shot 10-Overhees 1: 7-3 VEV 11-Shot 11: 0-10, Elan 6-Shot 12: 5-5, Shot 13-VEV 7: 4-6, Shot 14-Bijmaat 5: 9-1, Poker Face 10-Shot 15— 8-2. Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Bunshot 1: 10-0, Quick 1-Shot 4: 5-5, Huizen 3-Shot 5: 6-4, Shot 6-Quick - 5: 4-6, Shot7-Huizen9: 3-7. MtaitfHi

Soester Courant | 1985 | | pagina 27