f.30.-belfm! 0URN TAXI KLOMP 12984 Expositie Soester Vogelvrienden 995,- Zaterdag 23 november start knotseizoen Café-Restaurant Soestdijk PAGINA 28 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 29 Reclame op aanhangers langs openbare weg mag niet! Gratis 'Doe-het-zelf'-kursus elektriciteit Winter- en Voorjaarsprogramma Volksuniversiteit Oudheidkamer Grafheuvel Echte natuurliefhebbers voor: Burgerlijke stand Kermis Soest: 7 t/m 11 mei Nieuwe paden op begraafplaatsen Surprises maken in 'De Praatpaal' ICTO- vergadering Gas en c.a.i.bedrijf in de maand oktober Start bouwaktiviteiten Mercury R.K.kerkdiensten TEL V oorlichtingsavond Diabetes-vereniging Koffiedrinken met de boswachter Predikbeurten Hondje weg Hondje terug Dixi-dienst in De Open Hof feestavond gehee» verzorgd! VVV Nieuws Succesvolle Welfare-verkoping Hoog-Soestdijk Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Medische dienst Afwerking Parklaan begonnen Culturele sigaar trekt veel bekijks 55-12364 ImeJqes as-. En uto pen Wederom organiseert de Soester Vo gelvrienden haar jaarlijkse vogelten- [oonstelling- Er zal dit jaar weer een ,„,18 verscheidenheid aan vogels te bewonderen zijn, waar menig liefheb ber graag even bij stil wil blijven staan. 550 Vogels van allerlei pluimage w.o. 'kleur- vorm- en postuurkanaries, di- Jerse tropische vogels, parkieten, eigen gekweekte papegaaien, kwar tels en duifjes. Ook zal er tegelijkertijd een zeer aan trekkelijke verkoopklasse aanwezig - rijn- Br zal tijdens de tentoonstellingsdagen tevens voor het eerst ook een unieke vogel-expositie worden gehouden. Deze zal geheel in het teken staan van Samen leven met vogels' op twee manieren d.w.z. de vogels zoals ze buiten in de natuur leven en vogels L. in volières. De expositie geeft u een m druk van de vele vogelsoorten die ons land bevolken, zoals roofvogels, zang en weidevogels enz. en alle toe gestane vogels in de volières. nesten en kasten waar vogels in roeden en de eieren kunt u bewon deren. Veel lektuur over deze onder werpen ligt ter inzage zoals b.v. stan daardeisen, speciaalclubs, verenigings bladen en zelfs van de vereniging tot Bescherming van vogels is er materiaal. Handwerk van de leden, zoals houtsnij werk, schilderkunst enz. De exposities is te aanschouwen in ge bouw-Vogelzang" aan de Parallelweg 7b te Soest. De toegang is geheel gratis en de openingstijden zijn: donderdag 21 nov. van 20.00 tot 22.00 uur; vrijdag 22nov. van 13.30 tot 22.00 uur; zaterdag 23 nov. van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 24 nov. van 10.00 tot 16.00 uur. Ingevolge bepaalde artikelen in de Algemene Verordening Soest is het ver boden reclame te maken door middel van het plaatsen van aanhangwagens en dergelijke op of langs de weg en op particulier terrein. Het komt de laatste tijd steeds meer voor dan men zich van deze verbodsbepalingen niets aantrekt. De politie zal dan ook zo nodig optreden. Zo is in de A.V.S. bepaald dat het de eigenaar of houder van een voertuig, voorzien van enige vorm van commerciële reclame, verboden is dat voer tuig op binnen de bebouwde kom der gemeente gelegen wegen te parkeren, indien redelijkerwijze is aan te nemen dat dat voertuig daar geparkeerd staat voor het maken van commerciële reclame. Dat geldt ook particulier terrein. )F=EL_e <fwr; op oi rofKOMSi De werkgroep Werk-en-de-Kerk orga niseert in samenwerking met de PUEM en de Stichting Jeugdzorg een "doe-het-zelf'-kursus elektriciteit ten behoeve van werkzoekenden in Soest of omgeving. Tijdens de kursus zullen praktische en theoretische instrukties worden gege ven in het verrichten van kleine repa raties, zoals het monteren van stek kers, lamphouders e.d., het ophangen en aansluiten van armaturen, het ver vangen van defekte schakelaars, wandkontaktdozen enz. en het zoeken van de "fout" wanneer de elektrische installatie geheel of gedeeltelijk is uit gevallen. De kursus wordt gegeven door des kundigen van de PUEM in "De Vang rail", Nachtegaalweg 8c, Soest, op 5 woensdagochtenden; 15, 22 en 29 janua ri en 5 en 19 februari, aanvang 9.30 uur. Het maximum aantal deelnemers is op 20 gesteld, dus wie het eerst komt, het eerst maalt! 'Kandidaat-kursisten kunnen zich opge ven bij: mevrouw A. Kooiman, Colenso 155, 3761GM Soest, tel. 02155-21120. Andere initiatieven, die door de werk groep zijn genomen zijn - Een fietsreparatie-kursus, donder dagsmorgens eveneens in "De Vang-, rail". Men kan zich hiervoor aan- - Sollicitatie-adviezen door de heer F.. N. Swaalf, die een jarenlange ervaring heeft als hoofd opleiding en training bij een wervings- en selektieburo. Men kan telefonisch met de heer Swaalf een afspraak maken onder nummer 02155- 20732. Naast de gewone cursussen, die meest- 1 te ai lopen van septembër'tot april, organi- jct seert de V.U. in de wintermaanden en het vroege voorjaar riog een 'aantal' korte cursussen. Vaak zijn dat cursus sen die wegens succes geprolongeerd worden, soms zijn het nieuwe cursus sen. Zo start er bijv. op 14 januari weer een cursus "Broodbakken" van in totaal vijf lessen en op 21 januari een cursus "Taart maken" van vier lessen. Ook op 21 januari begint een heel nieu we cursus, n.1. het drogen en verwer ken van bloemen op simpele wijze en het verwerken daarvan tot allerlei kunststukjes. Hierover volgen binnen kort nog nadere mededelingen. Op 20 januari start de cursus "Neder landse Literatuur", waarbij het ac cent zal komen te liggen op de moder ne literatuur. In april zijn er nog de cursussen "Pech onderweg verhelpen" en "Karweitjes in huis." Over alle cursussen zijn inlichtingen te verkrijgen op het kantoor van de V.U. in de Muziekschool, Kerkplein 1, op donderdag van 10.00 tot 13.30 uur, tel. 22195. Wieldoppen gestolen Een onbekende dader heeft in het weekeinde de vier wieldoppen wegge nomen van een auto die geparkeerd stond aan de Heideweg. De eigenaar, de heer S., deed aangifte bij de politie. Zaterdagmiddagmuziek Op 23 november zal het slotconcert plaatsvinden van het Heinrich Schütz- projekt in de reeks Zaterdagmiddag muziek Domkerk Utrecht. Uitgevoerd worden meerkorige werken door de vo cale en instrumentale groepen van de Domcantorij. Ter afwisseling speelt Willem Poot orgelwerken uit de "Ta- bulatura Nova" van Samuel Scheidt. Het concert begint om half vier en is zoals altijd gratis toegankelijk. In 1861 was op de Soester heidevelden een amateur archeoloog aan het werk, David Koning geheten, van professie muziekmeester in de stad Amsterdam. De grafheuvels op de heide intrigeerden* hem dusdanig, dat hij op eigen houtje twee grafheuvels (liet) doorgraven, wat hem door de toenmalige burge meester van Soest, Gallenkamp Pels, niet in dank werd afgenomen. De vondsten in deze grafheuvels waren gering en aangezien men in die tijd nog niet veel kennis bezat omtrent grafheu vels (in de volksmond waren het spook plaatsen) hoopte de burgemeester een echte schat aan te treffen. Helaas voor hem werd deze verwachting na hervat graafwerk finaal de bodem ingeslagen. Dit verhaal uit de vorige eeuw, be waard gebleven dank zij dominee J.J.Bos, kunt U uitvoerig lezen in de Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18, zaterdags- en zondagsmiddags van 13.30-17.00 uur. Het nieuwe knotseizoen, waaronder niet alleen in Soest het intomen van al te weelderige bomengroei verstaan wordt, start a.s. zaterdag 23 november om 9.30 uur aan de Hooiweg, hoek Peter van den Breemerweg. Het hoofd van de gemeentelijke afdeling "Groen en Recreatie", de heer P.G. Klander- mans zaagt proffesioneel, naar ver wacht mag worden, de eerste takken, af. En daarmee wordt een werk gestart dat geheel door vrijwilligers wordt uitge voerd en dat tot aan het voorjaar duurt. Tien jaar geleden trok Chris Uiterwijk zich voor het eerst het lot van de in Soest staande, en hier het landschap bepalende wilgen aan. Wilden ze voor de toekomst behouden blijven, dan moest er geknot worden. Uiterwijk riep er vrij willige rs voor op en in de negen voorbije jaren is hij daar altijd nog te geslaagd. Weliswaar wisselden zijn medewerkers, maar steeds kwa men er voldoende mensen, mannen zowel als vrouwen, opdagen om dit noodzakelijke werk te doen. De gevormde werkgroep kreeg de toepasselijke naam "Bijltjesdag" en werd een geheel zelfstandig werkende loot van het I.V.N. Eemland. 15 decem ber precies bestaat ze tien jaar. Het werk wordt, zoals altijd, uitgevoerd in samenwerking met de gemeentelijke afdeling "Groen en Recreatie". Daar van komt de "bosbaas" T. van Laar blessen (d.i. het aanstrepen van de bomen die moeten wijken), terwijl de heer R.Sanders, eveneens medewerker van de bosbouwploeg, assisteert met de snippermachine. Aan de Hooiweg wordt de elzenhout wal uitgedund waardoor veerjonging ontstaat. Ook de prachtige eikebomen die er staan, hebben meer ruimte nodif. Elzenbomen, de enige loofboom met 'kegels', bepalen daar het aanzien van het landschap. Bovendien zijn ze een voedselbron voor de vogels; o.a. sijsjes en groenlingen, die massaal uit het noorden naar het warme zuiden trekken. "Steeds meer mensen", zegt Uiter wijk, "voelen zich betrokken bij het beheer van ons milieu en het land- schapsschoon"Hij vertrouwt er daar om op dat ook dit jaar weer voldoende natuurliefhebbers de daad bij het woord zullen voegen en de handen nu eens echt uit de mouwen willen steken voor het behoud van de natuur. Chris Uiterwijk heeft in de loop8 der jaren uitstekend gereedschap bij el kaar weten te krijgen. Dat staat de vrijwilligers ter beschikking. Boven dien is men tijdens de werkzamheden verzekerd tegen ongevallen. Gewerkt wordt overigens op die zaterdagen tot circa 13.00 uur. Voor inlichtingen kan men bij Chris terecht, (te. 02155-11381 Onder invloed in wrakke auto aangehouden Op de Burgemeester Grothestraat hield de politie vrijdagavond de 20-jarige autobestuurder C. C. M. uit Baarn aan, die met zijn rijgedrag de aandacht trok. Zijn auto vertoonde bovendien zoveel technische gebreken dat het niet ver antwoord was daarmee nog langer aan het verkeer deel te nemen, reden waar om het voertuig in beslag werd geno men. M. moest de blaastest ondergaan en kreeg een rijverbod. GEBOORTEN Geen opgaaf. ONDERTROUWD Hendrik Bijker en Jacqueline Maria Kleinjan. - Valentijn Wilhelmus Johan- nes Maria Smits en Monique Marianne Schaffels. - Jan Gaillard en Maria Elisa Alphonsa Pauline Beekers. Hilko Reinder Forsma en Laura Vitalis. GEHUWD Jacob Klaas de Wilde en Elisabeth Griffioen. - Willem Schipper en Hendri- ka Janna van Garderen. - Glenn John Benedicto en Caroline Eilsabeth van den Berg. OVERLEDEN Marten Bijlsma, echtgen. van A. Aarts. - Walig den Hartog, wed. van T. Bos. - Herman van Egdom, wed. van T. T. C. Beukema. - Neeltje de Bree, wed. van W. van de Visch. - Johanna Antoi- nette Lintvelt, echtgen. van H. Stee- vert. - Nicolaas Jan Bonzet, echtgen. van F. van Vugt. - Anthonius Jacobus van den Berg, echtgen. van M. A. Kraan. Burgemeeser en Wethouders hebben toestemming gegeven om volgend jaar de jaarlijkse kermis te houden van woensdag 7 mei tot 'en met zondag 11 mei op het evenemententerrein aan de Koningsweg. De afdeling Groen en Recreatie heeft van Burgemeester en Wethouders toe stemming gekregen om op de Algeme ne Begraafplaats aan de Veldweg de nog ontbrekende voetpaden aan te leggen. Ook komt er een bewegwijze ring op de begraafplaats, inclusief een overzichtsbord c.q.-tableau, om zoeken door de bezoekers van de begraafplaats te voorkomen. Tenslotte zal het beplan tingsassortiment voorzien worden van naamplaatjes. Voor volwassenen biedt de leiding van clubhuis "De Praatpaal", één van de club-buurthuizen van Stichting Jeugd zorg, de gelegenheid om surprises te maken. Vaak levert het maken van surprises het praktische probleem op van mate riaal en "stille plek". Tegen kostprijsvergoeding kan mate riaal van het clubhuis worden ge bruikt. Verder zijn er geen kosten aan verbonden. De surprise-maak-avonden zijn: woensdag 20 en 27 november, van half acht tot half tien. Voor inlichtingen kan men bellen naar de leiding:Theo Papilaja, tel.19546. Clubhuis "De Praatpaal" staat aan de Molenstraat 142. Het Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwapening afd. Baarn-Soest e.o. houdt dinsdagavond 26 november 1985 om 19.30 uur haar jaarvergadering in de Open Hof aan de Veenbesstraat 2, hoek Dalweg te Soest. Na behandeling van het financiële over zicht van de penningmeester en het jaarverslag van de secretaris spreekt om 20.30 uur mr. J. P. van Iersel, lid van de Tweede Kamer voor het CDA, met als onderwerp "Na 1 november. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie. De gasinkoop in de maand oktober be droeg 4.288.031 m3. In oktober 1984 was dat 4.013.403 m3 en in oktober 1983 4.485.905 m3. Tot en met oktober is 52.944.959 m3 gas ingekocht. Vorig jaar was dat 49.411.095 m3 en in 1983 46.314.657 m3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand september van 14.969 naar 15.019. Het aantal c.a.i. abonnementen steeg in dezelfde perio de van 12.097 naar 12.130. De Amerikaanse generaal Ahearn zal donderdag 21 november, 's morgens om 10 uur in Soesterberg de start geven voor de bouwaktiviteiten in Mercury. Het gaat hier om de bouw van 50 wo ningen bestemd voor Amerikaanse mi litairen die gelegerd zijn op Camp New Amsterdam (Soesterberg). De wonin gen zelf worden gebouwd in de Ver enigde Staten en als prefab-woningen door De Groot Houtbouw Vroomshoop in april volgend jaar geplaatst. De 60 Bemog huurwoningen voor eigen ingezetenen die daar ook gebouwd wor den, krijgen als start begin volgend jaar. Vanwege de bouwaktiviteiten zal op Het Zeister Spoor een aantal (weg) aan passingen genomen worden. Wanneer de totale bouw Mercury gerealiseerd is, zal Het Zeister Spoor verdwenen zijn en wordt de taak overgenomen door Mercury. Nederlandse Christen Vrouwenbond Donderdag 14 november j.1. stond de avond in het teken van het Haiti-pro- jekt. De presidente, mevrouw Wijmen- ga, leidde dit in in haar meditatie. Daarna las mevrouw Toet een bezin nend woord voor van Marie Hüsting. Mevrouw Abbring, die het landelijk projekt propageert, liet met haar dia serie de schrijnende tegenstelling tus sen rijk en arm in Haïti zien. Het grote probleem is de trek naar de grote stad, omdat op het platteland geen bestaan kan worden opgebouwd. Rondom de grote steden ontstaan krottenwijken met open riolen, waar de regering nau welijks hulp biedt. De NCVB steunt de vrouwen in Haiti door geld te geven voor een gemeen schapshuis. De afdeling Soest droeg deze avond een geweldig steentje bij aan de landelijke inzameling, die in 2 jaar een bedrag van 190.000,- bijeen bracht. De dames kunnen op een goed bestede avond terugzien. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.0Ö, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginneiaan 4 soest Cursus 'Vrouw en Gezondheidszorg' Werkgroep EVA (Emancipatorische Vrouwen Aktiviteiten) start vrijdag 29 november een kursus Gezondheids zorg. Het doel van de kursus is inzicht krijgen in de manier waarop de ge zondheidszorg in elkaar zit, met name wat betreft de positie van de vrouw als patiënt en/of werkneemster. Inzicht vergroten in je eigen houding t.o.v. gezondheid. Door praten, luisteren en meningsvorming het zelfvertrouwen vergroten om zo meer invloed uit te kunnen oefenen. Onderwerpen in de kursus kunnen zijn vrouwen en de geschiedenis van de gezondheidszorg: bepaal je zelf wat gezond of ziek is, of doen anderen dat voor jou?" medicijngebruik, word je er beter van?hoe vertel ik het mijn arts en krijg ik wat ik hebben wil? Uitwisseling van positieve en negatie ve ervaringen. Aandacht, steun en informatie kunnen we ook van elkaar krijgen. Kunnen vrouwen invloed uitoefenen op de gezondheidszorg, zowel persoon lijk, maatschappelijk als politiek?. Andere onderwerpen die uit de groep komen. Eigen ervaringen en kennis staan centraal op de bijeenkomsten en kunnen zonodig aangevuld worden door gebruik van bestaande artikelen, video e.d. De groep zal uit ongeveer 12 deelneemsters bestaan en 2 begeleid sters: op 8 vrijdagochtenden van 9.15 uur tot 11.15 uur in De Open Hof, Dalweg hoek Veenbesstraat. De eerste bijeenkomst is op 29 november. Tij dens de kerstvakantie komt de groep niet bij elkaar. De kosten zijn 30,-. Kinderopvang is aanwezig. Informatie en opgave bij Riekie van Megen 02155-22392 of Joke Beers 02155-10488. Op donderdag 28 november zal er door de diabetesvereniging een voorlich tingsavond worden gehouden in "De Open Hof", Veenbesstraat 2, hoek Dal weg. Aanvang 20.00 uur. Voor de pauze zal een film worden ver toond over een diabetespatiënt, die in het verkeer moeilijkheden krijgt en met de politie in aanraking komt. De geschetste situatie kan zich echter ook in andere omstandigheden voordoen en vraagt dan begrip van de omstanders. Na de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen aan een forum waarin de internist dr. Glerum, de dië tiste mevrouw Wagenaar en een dia beet zitting hebben. Niet alleen voor de ca. 600 diabetespa tiënten in Soest is deze avond van be lang, maar ook voor hen die tot hun omgeving behoren. Op zondag 24 november a.s. is er om 10.30 uur in Kasteel Groeneveld weer koffiedrinken met boswachter André Wiersma. Deze keer zal onder het motto: "Hart voor hout" het prodükt hout met al zijn soorten en toepassingen centraal staan. Om niet alleen over het produceren van hout maar ook over de toepassingsmo gelijkheden in b.v. de kunst te kunnen praten, heeft de boswachter kunstenaar Jan Ploeg uitgenodigd. In het eerste deel zal André Wiersma een toelichting geven omtrent de hoe veelheid hout die wij in Nederland pro duceren, het gebruik van dit hout, maar ook de grote hout tekorten die wij in Nederland nog steeds hebben. In het tweede gedeelte van de bijeen komst zal Jan Ploeg iets vertellen over waarom hij juist met hout werkt, wat erbij komt kijken om een goed stuk hout uit te zoeken en op welke manier dit te bewerken is. Eén en ander zal hij toe lichten door middel van videoband en een aantal kunstwerken. Jan Ploeg heeft vooral bekenheid gekre gen door het vervaardigen van een twee meter hoog houten kunstwerk genaamd "Ké-gaghell" bij de gelerie "Hart voor hout" te Utrecht. De kosten bedragen 2,50 per persoon waarvoor u tevens een kopje koffie krijgt. Zondag 24 november HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. v. d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake en ds. D. Landgez. dienstH.A. 19.00 uur dixi-dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. C. G. Geluk, Baarn 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. J. van BuurenH.A. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 en 17.00 uur ds. H. van Heiist; H.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake en ds. D. Landgez. dienstH.A. 19.00 uur dixi-dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd. GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg l 09.30 uur ds. A. Hordijk 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 09.30 en 15.00 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur drs. J. Kamerling, Maarn EVANGELIE-GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur dhr. C. Vork, Heerde CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 uur Avondmaaldienst JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soestdinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Geen opgave ontvangen GEREFORMEERDE KERK Sterrenberg Gen, Winkelmanstraat 10.00 en 17.00 uur ds. H. K. Zijlstra BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. B. Homan, Enkhuizen NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 97 10.45 uur ds. M. van Veelen EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur de heer A. E. van Eeden, Putten VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur ds. Oldemans, Hilversum VERMIST 8-11 konijn, grijs, ram, Fam. Kelder, Bourouilfllaan 9, Baarn, tel. 02154-15785. GEVONDEN 8-11 Reu, Hollandse herder, licht-don- ker gestroomd, omg. Vondellaan, Baarn, Fam. Krauwer, Gasthuisstraat 29, Hilversum 13-11 Kater, gec., zw-wit, witte voetjes en wit staartpuntje, omg. Hartman laan Soest. Inl. Asiel 't Hart, tel. 13583. 1 3 13-11 Poes, cypers, zw.-grijs, vlooien band. Lage Vuursche. Inl. Jorna, Ei kenlaan 8, Lage Vuursche, tel. 02156- 402. 13-11 Twee poezen, schildpad, inl. Asiel Crailo, tel. 035-808562. 13-11 Poes, bruin-wit gevlekt, hals band, Brinkstraat Baarn, Inl. tel. 02154-20805. Dierenopsporingsdienst Amivedi, Baarn/Soest, Tel. 02154-20805 (regi stratie en 02155-10667. Aanstaande zondag, 24 november, wordt in de Open Hof weer een Dixi- dienst gehouden. Zes jaar geleden werd gestart in de hervormde Emmakerk, nu gaan hervormden en gereformeer den samen op weg en zijn er ook con tacten gelegd met rooms-katholieke mede-christenen. Kortom, de Dixi- diensten zijn er voor iedere gelovige in Soest en omgeving. A.s. zondag zal dominee Van Buuren uit Soest nadenken over het thema "Waar maak je je druk over?" Muzi kale medewerking wordt verleend door het Dixi-combo onder leiding van de Baarnse musicus Freek Berrier. Na afloop van de dienst is er gelegen heid om onder het genot van een kop koffie nog wat na te praten. Ook is er ruimte voor eventuele op- en aanmer kingen of suggesties. Verder zijn men sen die mee zouden willen doen aan de voorbereidingen van volgende diensten dan ook van harte welkom. Op zondagavond, 24 november, staan de deuren van de Open Hof (hoek Dal weg-Veenbesstraat) om 19.00 uur voor iedereen open. Loop eens binnen! Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur, vanaf 40 personen. Theater: Arnhem, Rijnhal: "Sting" op 21 de cember 1985. Amsterdam, Schiphol: "Airport Jazz Festival" met o.a. Pia Beek, Pim Ja cobs en Louis van Dijk, Dutch Swing Society en Frits Katen bank, op zater dag 30 november a.s. Amsterdam, Carré: Freek de Jonge t/m 14 december, beh. maandagen. Carré: Circus Knie van 19 december t/m 5 januari. Utrecht, Vredenburg; "King" vrijdag 6 december. Prefab Sprout, zondag 8 december. Hilversum, Gooiland: Jenny Arean, vrijdag 22 november. "Beschuit met muisjes" toneelstuk van Herman Heyer- mans op woensdag 27 november. Adéle Bloemendaal met haar show "In korte broek" op vrijdag 29 november. Bussum, 't Spant: "Top Girls" toneel stuk voor zeven vrouwen met o.a. Pleuni Touw op zaterdag 23 november. The Deep River Quartet, dinsdag 26 november. Voor deze voorstellingen en vele anderen kunt u boeken bij het VVV-kantoor. Gooilander busreizen Sfeervol verlichte winkelstraten en Kerst etalages. Bij onze Oosterburen wordt de Kerstsfeer nog eens extra opgeroepen, door de bekende "Weih- nachts-Markte" met vele leuke kraam pjes en vele feestelijke aktiviteiten. U kunt kiezen uit de volgende dag tochten: Kerstmarkt Aken: op dinsdag 3, 10 en 17 december. Kerstmarkt Essen: op dinsdagen 3, 10 en 17 december. Kerstmarkt Düsseldorf: op donderda gen 5,12 en 19 december. Kerstmarkt Dortmund: op donderda gen 5,12 en 19 december. Alle dagtochten zijn verzorgd met kof fie, gebak en diner. Thuiskomst ca. 22.00 uur. De feestmaand december breekt weer aan en er moeten weer presentjes wor den gemaakt. Denkt u eens aan de Landelijke Geschenkbon. De bon is ver krijgbaar in waarden van 10,- tot 50,-. Het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat 9a is elke werkdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnummer is 12075. Wel eens van Omega gehoord? Omega is een gespreksgroep. Gewoon praten over- een -onderwerp- dat- je interesseert? <-hobby's, films, disco, auto's, je kunt het zo gek niet bedenken of je kunt er over praten. Ook doen ze andere dingen zoals: een disco-avond, kamperen, films, etc. Kom op 24 november om 20.00 uur naar de zijdeur Open Hof. Inlichtingen bij Ineke van Schie, tel. 16828 en Cees Visch, tel. 18211. Veel mensen zullen de komende feest dagen genieten van een mooi geschenk van de Welfare-deelnemers(sters). De opbrengst van de verkoop van 12 november j.1. is 1.410.90. Nieuw ma teriaal voor oude en nieuwe technieken kunnen hiervan weer aangeschaft wor den voor het Welf are-werk. Er was ook verloting met als prijzen handwerken. De 3e prijs is echter nog niet opgehaald. Deze is gevallen op lot nummer 443 kleur groen. De eigenaar van dit lot kan dit alsnog doen bij Hoog-Soestdijk, tussen 09.00 en 12.00 uur. Al met al mag het een gezellige en ge slaagde middag genoemd worden. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 21 november Dierenmiddag. Tijd: 15.30-17.30 uur, leeftijd4 t/m 12 jaar. Geluksspel met leuke spelopdrachten over dieren, toneel, creativiteit en uit leven. De prijs is 1,-. Vrijdag 22 november Dolle-dwaze-middag. Tijd: 15.30-17.30 uur, leeftijd 4 t/m 12 jaar. Dit moet je meemaken. Kinderrestaurant. Tijd: 15.30-20.00uur, leeftijd 8 t/m 12 jaar. Het menuheldere tomatensoep, spag hetti, dame blanche. Opgave voor koken en/of eten voor 12.00 uur vrijdagmorgen. Zaterdag 23 november Van alle wat middag. Tijd: 13.30-17.30 uur, leeftijd 4 t/m 12 jaar. Koekjes bakken, muziek maken, knut selen, pony en ezelrijden en je verjaar dag vieren. Bel voor informatie18136. Dinsdag 26 november Toneelmiddag. Tijd: 15.30-17.30 uur, leeftijd 8 t/m 12 jaar. Vandaag schminkmiddag, daarna gaan we allemaal spelletjes doen. Woensdag 27 november Theatermiddag. Tijd: 14.00-16.00 uur, leeftijd 4 t/m 9 jaar. Vandaag brengt Sinterklaas een be zoekje aan de kinderboerderij. Kom je ook om met Sinterklaas een leuk dagje te maken? De Peuter-Ouderochtend Iedere dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Met uw kind kunt u deze morgen doorbrengen op de kin derboerderij. De kosten zijn 3,- inclu sief koffie en limonade. De biologische tuin: is nog steeds open op dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00-17.00 uur, donderdag van 10.00- 15.00 uur. Er is nog volop boerenkool en andijvie te koop. Zaterdag 23 en zondag 24 november HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: A. W. Chavannes en mevr. M. Ver- beme, Prins Bernhardlaan 54, tel. 14545. W. J. Klop, Schoutenkampweg 56, tel. 20168. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen Soesterberg D. W. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra dienst op zaterdag 9.00-12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarm. tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J. H. de Vries, Dennenweg 11, tel. 14463. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: L. Harms, Spakenburg, tel. 03499- 2199. Kleine huisdieren: J. M. L. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname- aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even eens tussen 13.00 en 14.00 uur. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Feestavond duivenliefhebbers Op 23 november organiseert het rayon "Baarn-Soest" een grandioze feest avond voor duivenliefhebbers in het gebouw van P/V. de Zwaluw, Schriks- laan te Soest, aanvang 20.00 uur. De kampioenen worden gehuldigd en tevens vindt de uitreiking plaats van de prijzen van de attractie-vluchten. Het Soester wegenbouwbedrijf H. Hen- drikse is begonnen met de afwerking van de Parklaan. Dat is eerder dan ge pland was. Het was namelijk de be doeling dat de wegverharding pas zou worden aangebracht wanneer de bouw van de geplande woningen zover zou zijn, dat de weg niet meer opengebro ken zou moeten worden. De toestand van het huidige wegdek brengt echter met zich mee dat nog langer wachten onverantwoord zou zijn. De firma Hendrikse is begonnen met het aanleggen van een trottoir vanaf het verbindingsweggetje Parklaan/ Nieuwe weg in de richting Nieuweweg/ Eigendomweg. Het voetpad komt te liggen aan de zijde van de Nieuweweg. Na het gereedkomen van het voetpad wordt de rijweg onder handen geno men. Er komt geen asfaltwegdek, maar een klinkerverharding. Vóór de komende feestdagen hoopt men dit gedeelte van de Parklaan ge reed te hebben. Het resterende gedeel te zal op een later tijdstip uitgevoerd worden. Het nieuwe, maar tijdelijke sigaren- merk, de Hajenius Corona dell'Arte, ontmoet veel belangstelling. Van de mogelijkheden tot intekening op de eerste serie kunstkistjes, waarvan de bekende kunstschilder Sierk Schröder de presentatie verzorgde, maakten vele kunst- en sigarenliefhebbers ge bruik. Vanaf 11 november kan op de tweede uitgifte van de serie van drie kunstwerken worden ingetekend. Deze keer is de mahoniehouten kist met 25 sigaren gesierd met een repro- duktie van de tekening "Musicerend Gezelschap" van de beeldende kunste naar Hans Bayens. De genummerde en door Hans Bayens per stuk gesigneer de litho van deze tekening bevindt zich in de kist. Ook de sigarenbandjes zijn van de hand van deze bekende kunste naar. Bezichtigen en intekenen is mogelijk bij Tabakspeciaalzaak Van Kleef, Van Weedestraat 86, Soest.

Soester Courant | 1985 | | pagina 29