Schoeman ^11 VARILUX <S> 0//QH \J lal\J Soest 50 jaar geleden MET ÉÉN BRIL GOED ZICHT OP ELKE AFSTAND Evergreen kom eens met Schoeman praten! lbrilmodef Kb!(jCféom teenna FflY COMPTON-EDMUND 6WENN WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOESTERBERG vraagt uw aandacht voor Raad reageert gereserveerd op ABC-plan NIEUWE MODE - NIEUWE MODE NIEUWE MODE Zojuist ontvangen de nieuwe ,,eurly Spring" kollektie van Moustache en Emanuella. IEDERE KLANT EEN GRAMMOFOON PLAAT KADO Tot 5 december ontvangt iedere klant, bij besteding van min. f 50,- een platen- bon ter waarde van f 6,25 kado. Pothuizens verlossing BETAAL NIET MEER dan nodig voor Uw ziektekostenverzekering. Assurantiekantoor van Rouwendaal BV 22 November 1935 CARLTON JESSIE MflTTHEWS In Moskousche Nachten; RUBENSLAAN Een netjes onderhouden 3-ka- merflat (voorheen 4), gelegen op de vierde woonlaag met ber ging. Indeling: entree, hal, gang, toilet, douche, royale woonkamer met balkon, 2 slaapkamers, keuken en bijkeuken. Vraagprijs: (53.000,-k.k. Evt. ook te huur. EIKENLAAN Een moderne goed onderhou den hoek-vllla met garage en royale zonnige tuin (ca. 350 m2). V.v. gas-c.v. Zeer rustig gelegen nabij openbaar vervoer, scholen en winkels. Indeling: Hal, toilet, kelderkast, keuken, royale woonkamer. Ver dieping: 1 zeer grote slaapkamer (voorheen 2 slaapkamers), 1 slaapkamer, douche met tweede toilet. Zolder met, vaste trap met royale kamer. Veel vaste kasten. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs: f220.000,- k.k. MIDDELWIJKSTRAAT Zeer gunstig gelegen aan de doorgaande weg in Soest, vrij staande villa met afzonderlijke garage (9x3) op ca. 800 m2 grond. Zeer geschikt voor prak tijk aan huis. Onder de woning bevindt zich een van achter be reikbare kantoor/praktijk/werk ruimte van 80 m2. Het geheel is perfect onderhouden. Royale entree, sfeervolle woon kamer met parketvloer, open haard en met een uitloop naar een riant zonneterras (overdekt). Fijne woon/eetkeuken (eiken hout, 4x4 m), complete bad kamer voorzien van alle luxe sa nitair, 3 grote slaapkamers (voor heen 4). Grote zolder met 1 slaap kamer en ruimte voor 2e slaap kamer. Vrije vestiging. Buitengewoon fijn leefbaar, com fortabel huis. Caravanstalling. Aanvaarding: nader overeen te komen. Vraagprijs: f359.000,- k.k. SOESTERHOOGT In uitgestrekte bossen gelegen vrijstaande semi-bungalow met ca. 6000 m2 grond. Dicht bij uitvalswegen gelegen. Evt. is er totaal ca. 16.000 m2 grond bij te kopen met diverse mogelijk heden. Indeling: prachtige, royale en tree, toilet, grote woonkamer met open haard en riant uitzicht, tweede zeer grote kamer (evt. slaapkamer), ruime keuken, pro visiekelder. Verdieping: badka mer met ligbad en douche, af zonderlijk tweede toilet, vier rui me slaapkamers, waarvan drie met dakkapel zijn uitgerust. Het pand is voorzien van gas- c.v., de kap is geïsoleerd. Vraagprijs: f425.000,- k.k. Voor bezichtiging eerst afspraak maken. EIGENDOMWEG Half-vrijstaande villa, rustig ge legen, met garage, berging, voor en achter tuin. Parterre: overdekt entree, hal met garderobe, toilet, riante woonkamer met schuifpui, open haard, grote open keuken met houten aanrechtbladen, vaat- wasmachine, oven. De keuken is van alle luxe voorzien.'Complete bijkeuken. 1e Verdieping: over loop, drie mooie slaapkamers, voorzien van wastafels, badka mer met ligbad, toilet, douche en dubbele wastafel. 2e Verdieping: overloop, 2 slaapkamers, apar te douchecel. De villa is voorzien van hard houten kozijnen met isolerende beglazing. De gehele parterre is voorzien van vloerverwarming en alle radiatoren met thermokranen. Villa is in perfecte staat van on derhoud. Vraagprijs: f423.000,-k.k. PRINS HENDRIKLAAN Een in de mooiste wijken van Soest gelegen vrijstaand vil laatje met rondom tuin, een grote garage en een prima zon- ligging. Het pand verkeert in een perfecte staat van onderhoud en is geheel origineel (intern). Indeling: entree, royale hal, toilet, kelder, keuken. Kamer en suite met openslaande tuindeuren naar terras. Achter de keuken is een bijkeuken gelegen waar de opstelling van de centrale ver warming is. Verdieping: twee grote en een kleine slaapkamer. Ruime douchegelegenheid met aansluiting wasmachine. Via vli- zotrap naar grote zolder. Aanvaarding in overleg, eventueel spoedig mogelijk. Totaal grondoppervlak: 515 m2. Bod gevraagd. CHR. HUYGENSLAAN Zeer ruime middenwoning met uitgebouwde woon/eetkeu ken en schuur. Diepe achtertuin. Voorzien van gas-c.v. en gedeel telijk geïsoleerd t.a.v. kap en be glazing. Indeling: entree, c.v.-ruimte, kel derkast, grote L-vormige woon kamer met aansl. zit/eethoek en luxe keuken met diverse inbouw- apparatuur, toilet, natte kamer met aansluiting wasmachine en vaste wastafel, bergruimte, grote hobby-ruimte. Verdieping: twee grote en een kleinere slaapka mer, badgelegenheid met zitbad, tweede toilet en vaste wastafel. Via vaste trap naar zolderverdie ping met twee slaapkamers en een zeer grote dakkapel. Veel bergruimte. Tevens een grote provisiekelder via keuken be reikbaar. Moet beslist van binnen gezien worden. Vraagprijs: f 129.000,- k.k. SOESTERBERG AMERSFOORTSESTRAAT Centraal gelegen vrijstaande ka rakteristieke villa met dubbele carport. Het pand is recentelijk geheel gerenoveerd: olie-stook c.v. (1979), nieuwe electrische bedrading, isolerende beglazing, thermostaatkranen etc. Bereikbaar via 200 meter lange oprit. Zeer geschikt voor paar denliefhebber. Indeling: zeer luxe entree, toilet, kelder, stookruimte, keuken voor zien van alle luxe benodigde in- bouwapparatuur. Ruime kantoor kamer (eigen ingang), woonka mer met magnifieke schouw en open haard, parketvloer, balken- plafond, eethoek; aansluitend serre-kamer met openslaande deuren naar tuin met vijver, ga zon (mogelijkh. springbak). Via open trap naar eerste verdieping met ouderslaapkamer (20 m2) met klein balkon en toegang tot badkamer met ligbad, dubbele v.w. en tweede toilet. Twee ruime slaapkamers (beide ca. 15 m2). Via vaste trap naar zolder met grote slaapkamer met v.w. en grote bergruimte. Het geheel verkeert in prima staat van onderhoud. Moet beslist van binnen gezien worden. Vraagprijs: f450.000,- k.k. DE NVM-MAKELAAR werkt op basis van 'no cure, nopay" berekent bi/ een geslaagde transactie 50% van de advertentiekosten (Prijzenbeschikklng 1983) wisselt zijn opdrachten uit met alle 75 NVM kantoren in de regio middels een perfect werkend foto-informatiesysteem neemt uw aanbieding voor onbepaalde ti/d op in een fweelaf woninggidsen Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 b.g.g. 02155-12620 - 035-10335 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden. Tiel en Veenendaal Hinderwet (Openbare kennisgeving van voorne men tot wijziging van Hinderwetver gunning -art. 26 Hinderwet) Burgemeester en Wethouders, gelet op artikel 37 -le lid - van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne, maken be kend dat zij voornemens zijn tot wijzi ging over te gaan van de door hen op 25 mei 1982 onder nummer I/SOS/JN/ HW 81-13 aan de directie van ELMA Handelsmaatschappij B.V. verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een repara tie- en revisiebedrijf voor elektromo toren op/in het perceel Sterrenberg weg 50, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3598. Reden hiervoor is dat de schoonmaak- ruimte van de inrichting eveneens als verfspuitruimte wordt gebruikt zonder dat doelmatige voorzieningen in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting zijn getroffen; De voorgenomen wijziging houdt in dat de navolgende voorschriften aan de vergunning zullen worden toegevoegd, welke binnen 2 maanden, na datum van onherroepelijk worden van defini tieve beschikking, moeten zijn gereali seerd: 1. Spuitwerkzaamheden mogen alleen plaatsvinden in daartoe bestemde installaties, zoals open en gesloten cabines, spuitkasten of spuitwanden en mogen alleen worden uitgevoerd bij in bedrijf zijnde afzuiginstallatie 2. Spuitcabines, -kasten en -wanden moeten zijn vervaardigd van on brandbaar materiaal 3. In spuitcabines, -kasten of aan -wan den mag zich geen electrische scha- kelapparatuur, onverschilig voor welk doel, bevinden; 4. De tijdens het spuiten vrijkomende overspray en dampen moeten via een filterinstallatie mechanisch worden afgezogen 5. Filters welke lek of dichtgeslibt zijn, moeten onmiddellijk worden ver vangen 6. Het afvoerkanaal van de afzuigin stallatie moet van onbrandbaar en hittebestendig materiaal zijn ver- vervaardigd en moet rechtstreeks in de buitenlucht uitmonden op een hoogte van minimaal 2 meter boven de daklijn van de inrichting. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 5 december 1985 schriftelijk bij het Col lege worden ingebracht, adres Post bus 2000, 3760 CA Soest. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Openbare commissievergadering maandag 25 november - 20.00 uur - ge bouw gemeentewerken, Lange Brink- weg: commissie Welzijnsplanning structuur commissie Welzijnsplan ning/taakgroepen advisering subsidie Bach-emsem- ble! Beschikking Hinderwet Bij besluit van 12 november 1985 heeft het College van B. en W. een beslissing genomen op het verzoek om een op- richtings- cq. revisie- cq. uitbreidings vergunning van Frye International, Weteringpad 11 te Soest, voor de vervaardiging van computerschrijflint en het samenstel len van cassettes op het perceel Wete ringpad 11 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag on der voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 20 november a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openings uren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene be palingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid. of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden inge diend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroep schrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden in gediend bij de Raad van State, Afde ling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig ar tikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Voorbereidingsbesluit De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente 'Soest bij zijn be sluit van 24 oktober 1985 afdeling I, nummer RB 85-208 bestemmingsplan nen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit be sluit behorende kaarten in grijs zijn aangegeven en die als volgt kunnen worden omschreven: I. gronden, gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Baarn die glo baal begrensd worden door die spoor lijn, de Wieksloterweg O.Z., de Eigen domweg en de Parklaan II. gronden, gelegen in het gebied Amersfoortsestraat IH.het perceel hoek Vinkenweg-Nieuw- straat 't Vinkennest) IV.het perceel tussen de Wilhelmina- laan en de Van Straelenlaan V. het perceel Akkerweg 12. Tevens heeft de raad bepaald dat: A. het verboden is binnen de grenzen van het onder I genoemde gebied (met uitzondering van de sportter reinen aan het einde van de Bos straat) zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aan- legvergunning) de in het besluit ge noemde werken, geen bouwwerken De plannen van Albert Heyn, om sa men met Blokker en C&A een zgn. ABC-vestiging te realiseren aan de Steenhoffstraat in Soest, en nog wel op de plaats waar thans het ge meentehuis in al zijn twijfelachtige glorie prijkt, vormde maandag avond uiteraard een discussiepunt, ook al omdat de huisvesting van het gemeentelijk apparaat in het brandpunt van de belangstelling staat. Jan Visser (Prog. Soest) merkte op bijzonder geschrokken te zijn van de berichten. "Ik vind het een heel vervelend idee, ook al speculeert de gemeentevoorlichter erop dat het plan geld oplevert voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. De voor nemens van Albert Heyn zijn lijn recht in strijd met het door de raad in samenwerking met de winke liersorganisaties geformuleerde winkelbeleid. Ik roep iedereen op mee te doen aan de actie "ABC- NEE". Hij vond dat het College het plan verdacht snel in de openbaar heid had gebracht. Burgemeester Scholten wees erop dat het een particulier plan is, dat het gemeentebestuur niet botweg kan afwijzen. De voors en tegens moeten zorgvuldig tegen elkaar worden afgewogen; dat gebeurt in de eerstvolgende commissieverga dering Ruimtelijke Ordening. "We moeten de wensen van de Soester huisvrouw met de kleine beurs goed afwegen tegen de wensen van meneer Visser." Bert Krijger (VVD) merkte op dat zijn fractie nog geen standpunt had bepaald over de plannen. Hij vond de brief van Albert Heyn nogal kryptisch. "Hij wekte de indruk dat het gemeentehuis zou worden afge broken." Wel vroeg hij zich af of er (vanuit het College?) geen helpen de hand bij het indienen van het plan was geboden. "Als het plan zonder hulp is opgezet, getuigt het van creatief ondernemerschap. Maar als het niet spontaan is ontstaan, dan zullen we er nog een hartig woordje over moeten wisse len!" (In te wisselen bij de Gouden Snaar) vrijetijdskleding v. Weedestraat 59 tel. 12424 Soest Kees Verheus (CDA) hield zich ook nog op de vlakte. Wel constateerde hij dat er, hoewel de raad ooit heeft gekozen voor het twee-polig winkel model, nu blijkbaar sprake was van een tweeënhalf- of zelfs drie-polig winkelmodel. Varilux glazen hebben zowel een leessterkte als verte sterkte èn een geleidelijk oplopende sterkte daar tussenin. Met uiterste precisie geslepen tot één ononderbroken geheel. Op elke kijkafstand krijgen uw ogen dus de juiste correctie. Dank zij Varilux van Essilor hebt u goed zicht op elke afstand. En lost u met één bril uw kijkproblemen op. KIJK UIT Kom even langs voor A.N.W.B. oogmeting ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874 zijnde, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamhe den: B. de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij in direct te verwachten gevolgen, enig terrein minder geschikt wordt voor verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Verleende bouwvergunningen (Niet gebonden besluiten) bouwen woonhuis, Parklaan 33. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen t.b.v. 1. het uitbreiden van een woonhuis, gelegen Van Lenneplaan 7b te Soest; 2. het plaatsen van een vries-/koelcel op het platte dak van de achteruit bouw op het perceel Soesterbergse- straat 53 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een leder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 21 november 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling 1, ter inzage. Alle raadsfracties en het volledige College van Burgemeester en Wethou ders hebben maandagavond positief gereageerd op het voorstel van Adriaan Pothuizen (D'66) om vanaf volgend jaar geen uitgebreide algemene be schouwingen meer te houden, maar deze tevoren aan de pers te doen toe komen en in het INFO-centrum ter kennis van het publiek te brengen. Op die manier wordt bij de begrotingsbehandeling tijdwinst geboekt en kan het College direct met de beantwoording beginnen. De "lange zit" behoort met ingang van 1986 dus tot het verleden, zoals het zich nu laat aanzien. De monstervergadering van maandagavond bracht nog eens overduidelijk aan het licht hoezeer veranderingen op hun plaats zijn. Het werd een van zeven uur 's avonds tot bijna middernacht durende slijtageslag, slechts nu en dan onderbroken voor een korte schorsing waarin de ene helft van de raad en het (steeds spaarzamer wordende) publiek ging plassen en de andere helft een sigaret ging roken. De burgemeester merkte nog eens met veel nadruk op dat er in de aula van het Griftland College niet gerookt mag worden. Dat de begrotingsbehandeling een zaak van lange adem is, is bekend. Het gaat tenslotte om het hoogtepunt van het plaatselijke politieke gebeuren, al is dat aan het aantal belangstellenden op de publieke tribune niet te mer ken. De vergadering van maandagavond sleepte zich voort en droeg op geen moment de kenmerken van een politieke krachtmeting aan de voor avond van de gemeenteraadsverkiezingen (op 19 maart volgend jaar). Bijna vijf uur zitten in een over het algemeen tamme, zelfs saaie verga dering, vergt heel wat van alle betrokkenen. Pothuizens voorstel moet dan ook worden beschouwd als weinig minder dan een ware verlossing. Hulde PREMIETARIEVEN PER MAAND 18tot40jaarf 58,- tot18jaarf 29,- ouder dan 40 jaar (70,- Totaal verzekering zonder eigen risico. Vraag vrijblijvend offerte bij Tel. 02155 -1 6467 of 2 4810 Ingezonden stukken Buiten verantwoording der Redactie Bond van Barmhartigheid voor Soest, onder beheer van het Leger des Heils Stichter William Booth Evenals in de winter 1934-'35 heeft deze Bond geprobeerd voor minder bedeelden kleeding, schoeisel, bedden, beddegoed, meubels, kachels enz. te verzamelen. Door de vriendelijke hulp van medewerkers waren wij in de gelegen heid pl.m. 1550 kleedingstukken uit te reiken aan 89 gezinnen, bovendien 63 bedden en pl.m. 135 paar dames-, kinder- en heerenschoenen, plus 6H.L. aardappelen. Zooals bekend is, heeft B. en W. bergplaats afgestaan boven het Ge meentehuis, welke ruimte ook nu weer vrij is gegeven. De volgende personen hebben nu hun hulp beloofd: De Edelachtbare Heer Burgemeester G. Deketh, als aanbeveling; De Zeergestr. Heer Notaris A. O. Dammers, Voorzitter van Maatsch. Hulpbetoon, mede werking; Mevr. J. H. Zalmann, Van Beuningenlaan 10, onderzoek enz., Tel. 486; Mevr. Vermaas, Vondell. 9, huisbezoek enz. Mevr. v.d. Broek, Hartweg 8, huisbezoek enz.Mevr. J. Govaars, Vosseveld 31, alle voor komend werk; De Weled. Heer Westveer, Wald. Pyrmontlaan 41, huis bezoek enz.; Brigadier Jos. Govaars, Vossellaan 31, alle voorkomend werk, Tel. 674. De Weled. Heer A. J. Heins, Middelwijkstr. 30, die in 1934 zoo vrien delijk was de Bond bij te staan met Autodiensten, heeft weer zijn diensten belangeloos aangeboden. Doch met dit alles hebben wij in 2 dagen 19 en 20 November j.1.niet zoveel kunnen verzamelen als wij gaarne ge wild hadden, daar de nood nóg grooter is dan in l934-'35. Gaarne zagen wij dat diegenen, welke wij nog niet bereikt hebben, hun adres alsnog opgaven aan een der adressen van de werkende leden, boven vermeld. Dit alles in het belang van minderbedeelde inwoners alleen van Soest. SOESTDIJK TELEFOON 425 T. KORVEMAKER Adjudant voor algemeene regeling A TOM AftNOlD PftDDUCTION Een Super am u«m en ts-programma ven GAUMONT BRITISH, JESSR MATTHEWS in (Mennen keken heer aan). Zondag- ca Woensdagmiddag matinee half drie. Twee nieuwe Superfilms H ARRY BAUER en A NNABELLA in Het beroemde kieuren»prook)e DE CUCARACHAI /WWWWNA^WWWWWWA^^VA^VWWWWNA/V

Soester Courant | 1985 | | pagina 5