Schade! aan uw aul >V«Film van de week llKSILVER STAR VIDEO King's Hair Fashion, een lustrum lang kapwerk op maat Kinderen Desmond Tutu-school schrijven $agan en Gorbatsjov Warme bakker Ab Faas: 'Brood is kunst, maar 't moet wel verkocht worden' f© AMADEUS VIDEOKRANTnr.21 is uit! HERMAN VAN DAM SILVER STAR VIDEO TOP 10 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 'De Bereklauw' in Sinterklaastijd 'Hebben jullie wel eens lekker voor het raam over de vrede gedacht?' Het journaal voor Soest en Baarn Foto- en Videoprodukties WEERD: 48; Graanprodukt niet langer vervoerder van broodbeleg NEFKENS OPEL SOEST Gegarandeerd goed hersteld! Met dit bewijs geven wij u een vol jaar garantie op de door ons werkzaamheden. rijf uitgevoerde axma R Stalenhoef b» FOCWA, kenmerk voor vakwerk Vijf jaar geleden verscheen in de Bur gemeester Grothestraat een nieuw ge zicht. King's 'Hair Fashion luidde de naam. En omdat wat goed is ook snel naar voren komt in het kappersvak was het voor eigenaar Gerard van Dijk geen gok drie jaar later een filiaal in Overhees van start te laten gaan. En ook daar heeft de succesformule toege slagen. King's Hair Fashion is in Soest niet meer weg te denken. Gerard van Dijk over de tijd tussen toen en nu: "Ik was hier in Soest als dameskapper geen onbekende. Vanaf de eerste dag dat we begonnen zijn wisten de mensen ons te vinden. Dat is zo gebleven, en de klantenkring werd steeds groter waardoor het noodzake lijk was in Overhees de vleugels verder uit te slaan." Alles ademt in de lustrumvierende ves tiging aan de Burgemeester Grothestraat een sfeer van vriendelij ke, attente gemoedelijkheid. Een sfeer, die alles heeft te maken met de charmante benadering van een aantal goed-ogende medewerksters. Het sukses kent overigens ook zijn rimpels. Even binnenstappen, plaats nemen, en zonder voorafgaande afspraak de wen sen kenbaar maken is, zelfs met een tópbezetting, steeds zeldzamer. "Dat heeft vooral te maken met de eisen die onze klanten stellen. Men wil perfect gekapt gaan, afgestemd op de steeds wisselende haarmode. Daaraan kunnen we voldoen, omdat we wat de eisen van de mode betreft, ons licht in binnen- en buitenland opsteken. Daar door ontstaat een situatie dat men niet meer naar grote steden gaat om er wat het kapsel betreft werkelijk up-to-date uit te zien. Om de wachttijden tot een minimum te kunnen beperken neem ik zelf de opleiding ter hand en zal de vestiging in Overhees ook iedere maandag geopend zijn. Dat zijn we verplicht aan ons steeds groter wor dende klantenbestand." De lustrumviering in de november- maand kent geen speciale aanbiedin gen. "Tijdelijke prijsverlagingen," meent Gerard van Dijk, kunnen in ons vak nooit anders dan ten koste van kwaliteit en service gaan. Ieder die ons kent weet dat we in zijn voor iedere vernieuwing die de klanten ten goede komt, alleen aan de kwaliteit van het geleverde vakwerk mag nooit en te nimmer getornd worden. Natuurlijk is er bij dit lustrum voor iedere klant een kleine smakelijke dan wel kleurrij ke attentie, maar het feestelijke gevoel ligt toch in hoofdzaak op het moment dat de klant zich na afloop van de be handeling in de spiegel bekijkt en met voldoening constateert dat het weer goed was om bij King's Hair Fashion te zijn." Plannen ontwikkelen voor de nabije toekomst is verder kijken dan het haar van de klant lang is. Met ervaren ou- dere krachten nog meer service geven, en daarbij overwegen hoe men het ver blijf tijdens de behandeling kan ver aangenamen. Kranten, tijdschriften en kopjes koffie leveren daartoe bijdragen, maar het kan anders, nog beter. Gerard van Dijk vertelt waaraan wordt gedacht. "We hebben geëxperimenteerd met video in de zaak. Dat gaat een vervolg krijgen. In het voorjaar ga ik naar En geland en West-Duitsland waar in grote salons deze service gemeengoed is. Daar de kunst afkijken en dan proberen het hier en in Overhees van de grond te krijgen. Natuurlijk komt er een dag dat het mogelijk wordt dat klan ten voor en tijdens de behandeling vanaf de monitor naar films, modeshows en nieuwe modellen kunnen kijken. Maar eerst de lustrumviering achter de rug en dan de maand december door. Een topmaand, omdat iedereen met een verzorgd kapsel aan de feestdagen wil beginnen." King's Hair Fashion, vijf jaar lang maatwerk in dames- en herencoiffure. Het is geen wonder dat we er wat onze hoofden betreft sinds de komst van King's Hair Fashion steeds opgeruim der gaan uitzien. Lr. Vanaf vrijdagavond 22 november wordt gedurende twee weken een kra- merij gehouden in 'De Bereklauw", Steenhoffstraat 63 in Soest. Juist in de drukke Sinterklaastijd is het voor som mige mensen fijn om de rust en de ge zelligheid op te zoeken van het kunst winkeltje waar weer van alles te zien is voor deze tijd van het jaar. Evenals vorig jaar is er een tiental tafeltjes ingericht waar kunstenaars uit de omgeving hun laatste creaties ten toon stellen. Het wordt de derde maal dat "De Bereklauw" dit organi- ierlingen van de Desmond Tutu- hooi aan de Molenstraat in Soest - de egere Ingenhofschool - hebben zich ngs gewaagd aan het schrijven van brieven naar de "machtigste man nen van de wereld", de Amerikaanse president Reagan en de Russische par tijleider Gorbatsjov. De beide heren öntmoeten elkaar deze week in Geneve om te praten over o.m. de bewapening, en de kinderen van de Desmond Tutu- school gaven graag gehoor aan een op roep om de heren hun zienswijze mee te geven. De brieven gingen veelal vergezeld van nogal schrikwekkende illustraties •zoals vliegtuigen, bommen, tanks, portretten van Reagan en Gorbatsjov, maar ook ineengeslagen handen als gymbool voor vriendschap en vrede. Een bloemlezing uit de brieven levert liet volgende op: llo beste presidenten Reagan en -rbatsjov, ik wou dat jullie kruis- etten maken maar niet hier in Soest gooien", schrijft Zeki Kurt. "Als jullie dat doen vinden wij het niet goed want als jullie gooien dan gaan mensen dood. Dat vinden wij ook niet leuk." "Ik wil eerst met atoombommen be ginnen", schrijft Rasim Kurt, "want dat zijn de gevaarlijkste bommen en daarom wil ik dat u ze allemaal ver nietigt. Hij wil ook weten waarom de heren zoveel geld aan de wapens geven en niet aan de arme mensen, een the ma dat in de meeste brieven voorkomt. "Ik hoor dat jullie ontzettend veel geld uitgeven voor alle soorten wapens", schrijft Farida Bouhraua. "Is dat no dig?" Ze vindt dat de heren Reagan en Gorbatsjov maar eens naar Afrika moeten kijken. "Die zijn zo arm, in één dag gaan heel veel mensen dood, niet alleen in Afrika maar er zijn ook nog andere landen die ook zo arm zijn." De heren moeten zich van Halil Kurt niet met andere landen bemoeien zoals Nicaragua of Afghanistan. "Laat ze toch alleen." "Jullie geven het geld weg", vindt De volgende onderwerpen komen aan de orde: Voetbalwedstrijd SEC-Soest Korfbaltoernooi voor scholieren Kunstveiling in Artishock Groentehandel Hilhorst Landelijke bibliotheekdag Fietscrossclub de Wheely's Afscheid conciërge Baarnsch Lyceum Koningin Beatrix opent RWA in Amersfoort Opening cultureel creatief centrum C-drie Borden op de Eng Dag van de postzegel 1985 Lintje voorde Heer van Velzen Johnny Rep bij jeugdmiddag SEC Kinderbraderie Soest-Zuid Restauratie kerkje Lage Vuursche Restauratie Enghenbergje Opwinding over gifgebruik Geschiedenis v. d. straatnamen door Ben van Os Historische markt Afscheid van brandweerman Sloop Eltheto Markt tijdelijk verplaatst De videokrant is te bestellen bij: PRAAMGRACHT 5 - 3743 AC SOESTDIJK TELEFOON 02155-17552 De videokrant is te bekijken bij: BRILCENTRUM NOTA, v. Weedestraat 17A, Soest BOLWERK SOUND PRODUCTIONS, Hoofdstraat 2, Baarn Los nummerf 50,- per band. Abonnement: M 5,-per keer Fatima. "Als de atoombom nu gaat vallen, dan is het zonde. Je gaat dood, je verliest je spullen en geld, goud, ge bouwen, paspoort, foto's van alles. Laat het alstublieft niet gebeuren Zehra Uyar ("daag beste Reagan en Gorbatsjov") verzoekt de heren vrien delijk geen atoombommen te gooien, noch in Nederland, noch in Turkije. "De mensen zijn heel bang en de kin deren en jullie kunnen leuke dingen kopen voor arme mensen." "Willen jullie proberen om geen men sen zomaar te laten verhongeren", vraagt een ander, en Farid dringt erop aan om datgene wat hij heeft geschre ven "goed te onthouden". Muhammet Turan schrijft: "Jullie mogen je best beschermen maar niet met atoom bommen" en Ayse Kurt zegt onomwon den "Ik wil dat jullie de atoombommen niet gaan gooien." "Het is net of je de bom in je handen hebt en als je hem laat vallen komt er een gat in de wereld, dus vraag iklaat hem niet vallen an ders is voor heel veel mensen hun graf gegraven", aldus Abdesslam Belarsxi. "Jullie hebben de wereld in handen. Jullie zijn de machtige mensen van de wereld", schrijven anderen. "Ik kijk elke dag naar de televisie en ik hoor steeds dat jullie kruisraketten in Ne derland willen zetten. Als ik dat zo hoor word ik bang'schrijft Selma Soysal. En tenslotten Selina Roskam: "Jullie hebben samen de wereld voor jullie eigen. Beseffen jullie wel wat jullie doen? Al die wapens zijn toch nergens voor nodig. Als jullie willen vechten, doe het dan met blote vuisten. Dat is ten minste eerlijk." Ze besluit haar brief als volgt: "hebben jullie wel eens lek ker voor het raam over de vrede ge dacht? Wat is er allemaal anders als er vrede is. We zullen eerst maar zeggen: hoe komt de vrede. Denk nog maar eens diep na." O O o r> O 3 n seert. In deze gezellige huiskamersfeer kan iedere bezoeker kennis maken met het werk van de exposant. Tot 6 december zullen verschillende kunstenaars aanwezig zijn om tekst en uitleg te geven over hun zelfgemaakte produkten. Enkele nieuwe gezichten zullen in "De Bereklauw" hun werk laten zien. Er zijn litho's en kaarten van Jan de Kok uit Almere, glassierwerk van Jos van der Weijden uit Bussum, Batikwerk van Ellen Volten uit Eemnes, keramiek en broches van Leida Wage naar en Inge Straatman uit Baarn, kettingen en siertasjes van Heieen van Staveren, knipwerk van Liesbeth Veld hui jsen, kaarten en aquarellen van Grada van Wessel, volksschilderkunst van Immie Zijlstra, allen uit Baarn. Verder is er in "De Bereklauw" van alles te zien op het gebied van houten speelgoed, poppen, sieraden, kaarsen, kerarhiek (Mare Wensma en Jeanette Hoejenbos), etsen (Birgit Krabiell), zelfgemaakte kleding (Laura Maris, Willemijn Hakvóort en Olga Dol), ge sponnen wol, stoffen en weefwerk. De Sinterklaastijd in "De Bereklauw" wordt vrijdagavond omstreeks 19.30 uur ingeluid door enkele Pieterman knechten. Een ieder is welkom. De openingstijden van "De Bere klauw" zijn, van maandag t/m zaterdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-18.00 uur en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur. Alles voor Tiffanylampen Alle kleuren Fimo klei Schilderkunst artikelen Haardstellen Vonkenschermen Houthakken Koninginneiaan In het, begin van de zeventiger jaren reden ze Soest binnen. Ab én Mint Faas. Afkomstig uit Emmeloord, via een overstapje te Arnhem in rustiger dre ven terecht gekomen. Doel van hun komst in Soest: met het kopen van bakkerij v.d. Flier een traditie, rijk aan kwaliteit en service, overnemen en, precies in de geest van hun voor gangers, proberen 't beste er van te maken. Slechts het vignetje op de pa pieren broodverpakking herinnert nog aan "de Fliertjes", al 't andere is FAAS, met kapitale letters geschreven, met respect genoemd. Het bedrijf van Ab en Mint Faas aan de Birkstraat staat in de meest positie ve zin model voor wat zich terecht WARME BAKKER mag noemen. Daar van proeft ongeveer half Soest-Zuid en omgevipg. Het is ze in zakelijk op zicht in de afgelopen vijftien jaar goed gegaan. Een steeds groter wordend aantal medewerksters en medewerkers is daar een bewijs van. Zonder te sjoe melen met kwaliteit en service is het assortiment brood uitgegroeid tot bijna 100 variaties. Witbrood 15, tarwe en vol koren 85 procent. Ab en Mint Faas, niet het type mensen om bij behaalde suksessen in te dutten, en het voor de rest maar te laten zo als het is. Daarmee wordt verklaard waarom "warme bakker Faas" sinds dinsdag j.1. voor nog meer inwoners van Soest bereikbaar geworden is. Gis teren, 18 november, vond de officiële opening plaats van hun nieuwe "war me" vestiging aan de Van Weedestraat. Een opening met toeters en bellen. Ieder half uur rinkelde de ovenbei ten teken, dat de daarin ondergebrach te produkties voor oververse verkoop gereed waren. Het belgerinkel moet de aanwezige klanten, die op dat ogen blik van hun bestelling werden voor zien, als muziek in de oren hebben ge klonken. Bingo, een taart voor iedere klant die bestelde of afrekende. Leuke dingen voor de mensen. Ook afkomstig van Faas en de zijnen. Blijft over de vraag of het sukses van de Birkstraat in de nieuwe omgeving kan worden geëvenaard, dan wel overtroffen. Een woud van brood leveranciers in de directe omgeving speelt immers mee in de zakelijke competitie. Het lijkt onwaarschijnlijk dat dit aspect Mint en Ab Faas ontgaan is. Een veronderstelling die als juist wordt erkend, maar wel van de nodige kanttekeningen wordt voorzien. Ab Faas "Twee dingen even niet verwarren. In de Van Weedestraat zit geen warme bakker! Er zijn slechts verkooppunten waar je brood kunt kopen. Daar zit een wereld aan kwaliteit tussen. Puur ambachtelijk warme-bakker- brood, oven-moment-opname, was er tot dinsdag j.1. niet te krijgen. Daarbij komt dat er een opvallende ontwikke ling is. Van de zak patat met, naar de smakelijke en gezonde broodsnack met ham, kaas, uien, en noem maar op. Verder de introduktie van een "broodje- GEZOND", stokbrood, werkelijk knap pend vers, met 't een en ander er op en er aan. Bij ons ter plekke, met of zonder een kopje koffie, te consumeren. Om de belofte knappend-vers waar te maken is er geïnvesteerd in een oven die dat waarmaakt. In de nieuwe ves tiging allemaal te zien, te bewonderen, te proeven." De nieuwe vestiging in de Van Weede straat heeft ook om nieuwe aanzetten en initiatieven gevraagd. Binnen zeer afzienbare tijd wordt een beginnende eigenaar van een windmolen te Wilnis de graan en meelleverancier van de fa. Faas. Puur natuur, in en uit eigen land, in biologisch opzicht topkwaliteit. Ge sproken over een ander ambachtelijk aspect valt de naam van Rinus Bander. Op 14-jarige leeftijd in vakantiemaan den door zijn moeder naar Ab Faas ge stuurd, met het beleefde doch dringen de verzoek het mannetje iets om han den te geven. Het manusje van alles Vrijdag en zaterdag j.1. heeft een kabelbreuk onze tele foon beide dagen parten gespeeld. Wij bieden u onze excuses aan voor dit ongemak. Mocht u geen reactie van ons gekregen hebben, dan ver zoeken wij U alsnog even contact met de zaak op te nemen. Altijd tot uw dienst, I 1 v-*1' Gebr. Hoydijk - Moderne uitgeruste werkplaats jfcjsJI \MLjÊË-^M_A Eigen plaatwerkerij r r^L_. Inbouw LPG-installatie A.P.K.-keuring BIRKSTRAAT 30 3768 HH SOEST TELEFOON 02155-i 2364 werd verliefd op het bakkersvak, ver anderde op de LTS zijn leerprogram ma, behaalde er zijn diploma, stapte naar de Vakschool voor brood en ban ketbakkers in Wageningen, slaagde ook daar met vlag en wimpel en eindig de na jaren van studie als leraar te Noordwijk in de sektor brood en banket. Omdat ook in het bakkersvak oude lief de niet schijnt te kunnen roesten is hij sinds kort weer terug op zijn oude •stekkiewarme-bakker-Faas. Toelichting van Ab Faas: "Het is een jongen die het brood en banketbakkers vak helemaal in zijn vingers heeft. Een artiest, die van het standpunt uit gaat dat het vervaardigen van brood een kunst is, zij 't dan kunst die wel verkocht moet worden. Zoiets spreekt mij aan, want het tegenwoordige pro duct brood, zoals wij het maken, is meer dan een vervoermiddel voor be leg. Het is een knaap, die ik wat ideeën betreft moet remmen, anders hebben we iedere week een nieuw assortiment, waardoor we niet kunnen voldoen aan de vraag naar wat geweest is. Hij krijgt wel de ruimte om vanuit zijn hoog ge kwalificeerde kennis buitenstaanders voor het banketbakkersvak te interes seren. Op stapel staan plannen om een cursus marsepein maken te gaan or ganiseren. Slaagt wat ons voor ogen staat dan zal er na afloop van de cursus zelfs een cursusboek gaan verschijnen." Terug naar vandaag. Op beide benen De opening van de nieuwe bakkers zaak geschiedde met medewerking van een drietal bakkersberen. staan bij de oven, kwaliteit produceren, afwachten of de smaken, voorkeuren en verlangens van het Van Weedestraat- publiek met elders in Soest vergelijk baar zijn. Mint Faas heeft in de afloop, van wat anderen als een zakelijk avontuur zien, het grootste vertrouwen." Het kan", zegt ze, "de mensen toch niet ontgaan, dat we een grote zorg voor ons produkt hebben. Brood is voor ons en de klanten in de meest goede zin toch ons dagelijks brood. Supers gebruiken het dikwijls als lokkertje. Ze doen 't er bij. Voor ons is 't een hoofdartikel. En dan moet je ook nog bedenken dat lokkertjes snel uitverkocht zijn. Dan blijven er broodsoorten over die duurder zijn dan bij ons. Tel uit je winst." Warme bakker Faas. Een nieuw gezicht in de Van Weedestraat. Nieuw is ook de vervaardiging van ALLlSON-brood en Gelders tarwe. ALLISON-brood, een volkoren soort waaraan veel water wordt toegevoegd, nat opgemaakt, lang gebakken, zonder toevoeging van vet, ,met een aparte smaak als uitkomst. Faas en brood, er zou een boek over te schrijven zijn. Zo U zou willen toehappen, sinds dins dag j.1. luidt het adres: Warme-bakker- FAAS, Van Weedestraat 46. Dat het U mag bekomen. Lr Auto-plaatwerk I Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 - Soest Tel. 02155-18600 -y, Jte&y, rut/lui t /iji&cJu&v JU €/V tVS/roOts*! cf-ood?'Ïsh cLcrrd CrCisn eb cU. vUA Jhtjd cfsooid •€fyn &ry Urtd&s*! ayv én jjL Jbtsndbh d&TT-mJrerrwno*\ <J9 d+d d-U. ut*. ^xxXiueJ- weu* Zijn reputatie is de jonge Wolfgang Amadeus Mozart al vooruitgesneld als hij in 1781 in Wenen aankomt. Dit tot groot ongenoegen van hofcomponist Antonio Salieri, die maar niet begrijpt waarom deze ongelovige, brutale en arrogante kwajongen over zo'n groot talent beschikt. Op alle mogelijke ma nieren begint hij Mozart tegen te werken. Door Salieri's invloed aan het hof raakt Mozart echt in moeilijkheden. Het overlijden van zijn vader maakt de toestand zo onhoudbaar dat zijn vrouw Constanze hem verlaat. In deze om standigheden verzint de inmiddels waanzinnig geworden Salieri een duivels plan om Mozart te vernietigen. 1. Killing Fields 2. Drcamscape 3. Red Heat 4. Blood simple 5. Red Dawn g6. Th. The Philadelphia experiment 7. Lies 8. Lawrence of Arabia 9. Dune 10. The natural

Soester Courant | 1985 | | pagina 9