sinterklaas borduurt ook ©en leven met handwerken DENK ALVAST AAN KERST ■■■««****5**1 Het verlang lijstje voor borduursters Stfcr 3AGINA 14 WOENSDAG 20 NOVEMRFn 1935 SOESTER COURANT PAGINA 15 m Heef. u er wel eens aan gedach, dat een eigen gemaakt Sin- terklaas cadeau door de ontvanger veel meer wordt gewaar- deerd dan het eerste de beste gekochte cadeau. Sinterklaas kan daarom ook vaardig zijn met de borduurnaald WAT MAAK JE? Niet iedereen heeft dezelfde smaak. En dat is maar goed ook. Het zou anders een saaie boel worden om ons heen. Maak daarom iets wat past bij degene waarvoor u aan de slag gaat. En dat is helemaal niet moeilijk om dat uit te vinden. Gewoon uzelf afvragen hoe degene zich kleedt en hoe het huis is ingericht. U weet dan zeker dat uw werkstuk in goe de aarde zal vallen. SNEL AAN DE SLAG U hoeft natuurlijk helemaal niet iets ingewikkelds te ma ken, waarvoor u avonden of zelfs weken achtereen bezig bent. Vaak zijn kleine werkstukken wel zo aardig. Ga eens snuffelen in een goed gesorteerde hand werkzaak. Of bedenk zelf een praktisch ge bruiksvoorwerp. Bijvoorbeeld een vrolijk geborduurde boe- kelegger, een geborduurde etui voor kinderen, een handdoek met bijpassend washandje met een leuk motief en de naam, een toilettas in dezelfde stijl en ga zo maar door. Voor iede reen, van jong tot oud weet de Sint wel iets aardigs te beden ken. LEONIE SAZIAS Wekelijks is Léonie Sazias in één van haar schitterende zelf ontworpen creaties in de 'Ruud en Léonie' praatshow bij de AVRO. Bijna alles wat zij aan heeft maakt zij zelf. Ze gaat voor het vervaardigen van haar kleding vaak zelfs zo ver dat zij achter het spinnewiel kruipt om bijvoorbeeld de uitgeval len haren van haar hond te verwerken als breidraad. En met een fantastisch resultaat. Ontspanning Léonie Sazias zou niet meer zonder de ontspanning die zij beleeft aan handwerken en textiele werkvormen kunnen leven. Als zij maar even tijd heeft zie je haar bezig met breien^ naaieitv^aken of bor duren. In de tijd dat zij om- roepster was vulde zij de tijd tussen twee aankondigingen in met handwerken. Alle technieken Léonie Sazias ontwerpt alles zelf. Dat kan ook bijna niet anders, als u weet dat zij na de kunstacademie een opleiding textiele werkvormen heeft ge volgd. Borduren doet zij uiter aard ook. Zij maakt hele aan trekkelijke wandversieringen, waarbij alle technieken die zij maar kan bedenken worden gebruikt. Zij borduurt bij voorbeeld met aanvulling van andere materialen, zoals kra len. "Daarmee", zegt zij, "zijn schaduwen te maken". Ook de kleding die zij maakt wordt veelvuldig voorzien van een zelf bedacht en geborduur de versiering, maar ook weet zij een gekochte en simpele blouse om te toveren tot iets heel bijzonders. Van deze tijd Borduren en handwerken vindt Léonie helemaal bij deze tijd en haar leven passen. Aan haar huis is dat overduidelijk te zien. Haar hele interieur is afgestemd op haar hobby en werk. Kasten vol met draad jes, lapjes en attributen en al les keurig gesorteerd op kleur en gebruiksdoel. Ontdekken Dat kinderen op school niet meer zoals vroeger handwerk les krijgen vindt zij een goede zaak. Je moet kleine meisjes geen dingen laten maken waar zij niets aan hebben, of waar zij het nut niet van inzien. Wel vindt zij dat de schooljeugd geleerd moet worden hoe zij met naald en draad op een eigentijdse wijze zelf kunnen gaan ontdekken hoe leuk het is om creatief bezig te zijn. Maar laat ze dan nooit meer een luierzak of een pannelap ma ken. Hun eigen tas versieren met borduurwerk is toch veel leuker. Sinterklaas staat voor de deur en voor je het weet luiden we het nieuwe jaar in. Steeds meer mensen vinden het leuk om hun nieuwjaarswensen een persoonlijk tintje te geven. Zij gaan met gekleurd karton aan de gang, plakken en knippen de alleraardigste wenskaarten. Heeft u er wel eens aan ge dacht om een kaart zelf te ma ken? Best leuk om eens te doen. En zeker weten dat de ontvanger hem lang zal bewa ren. Er is tegenwoordig een enorme verscheidenheid aan kerst- en nieuwjaarskaarten te verkrijgen met leuke borduur patronen. Uw handwerkwin kelier heeft op dit moment een grote collectie voor u in voor raad. Misschien is het ook nog wel een aardig cadeautje voor sinterklaas. Zeker als u iets moet bedenken voor een ijve rige borduurster. Steeds meer mensen gaan (weer) borduren. Sinterklazen heb ben het voor die mensen erg gemakkelijk. Er zijn hele leuke en soms erg goedkope cadeautjes te bedenken. We hebben, om u op weg te helpen, een paar suggesties voor u verza meld. Regelteller Een borduurpatroon is vaak heel gecompliceerd. Om niet in de war te komen is er een handig hulpmiddel bedacht, een zogenaamde regelteller. Dit is een metalen plaat, waarop het patroon wordt ge legd. Magnetische strips geven precies aan waar je bezig bent. Ze zijn er ook met vergrotende liniaals. Een regelteller kost, al naar gelang de uitvoering, tussen de 9,95 en 13,95. Borduurgaren Borduursters zijn blij met goedkope presentjes. Prettig om te weten voor aankomende Sinterklazen. Een strengetje borduurgaren is er al vanaf 0,75. Borduurring In Nederland worden bor- duurringen nauwelijks ge bruikt. Dit verbaast ingewij den nog steeds. De voordelen van het gebruik zijn namelijk legio. Het belangrijkste voor deel is de kwaliteit van het werkstuk dat met sprongen omhoog gaat. Het borduur werk wordt er veel regelmati ger door. Bovendien werkt het prettiger. Een borduurring, wel de 2 cm brede kiezen, die ligt beter in de hand, is er van 9,95 tot 19,95. Nog idealer is een ring met tafelklem, circa 34,50. Handwerktas Een handwerktas is een uit komst. Het borduurwerk blijft er schoon in en de strengetjes borduurgaren blijven allemaal bij elkaar. Er is dus nooit meer iets kwijt. Handwerktassen zijn er in vele prijsklassen, ge voerd en ongevoerd, met en zonder extra binnen vak. Sint heeft ze gezien van 12,95 tot 29,95. Garerikaaftjes «aanh^swro^-;.:. E'éft garérikaa'rijé^i^1 een!rHéel' goedkoop cadeau. Misschien een goede suggestie voor min der draagkrachtige jeugdige Sinterklazen. Garenkaartjes zijn erg handig om de verschil lende kleuren draad overzich telijk te bewaren. Sinterklaas koopt ze al voor 0,20.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15