uss Daverende overwinning SoVoCo-heren op koploper WOENSDAG 27 NOVEMBER IQftR SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Sperwer Hees 0-2 Hees neemt ravanche op zichzelf ZATERDAG VOETBAL Stichting Ruitersportcentrum Eldorado" BOWLING St. Nicolaasfeest voor SEC-jeugd VVZ jeugdnieuws S.O.Soest jeugdvoetbal Sportkopij Eemland schaatsers blijven aktief SCHAATSEN Winst voor damesteams van SoVoCo VOLLEYBAL Wedstrijd voor jeugd in Eldorado trok zeer veel belangstelling Eemvogels 1 wint wederom Red Stars HS 1-Midland HS 1 BASKETBAL Leden vergadering Autocrossteam C.T.S. ZAALVOETBAL ESS Brouwer 1 geeft punt uit handen HANDBAL BDC Dames 1 HMS/ Achilles Beukendal De Bunt C-drie BADMINTON Selby verslaat grootste concurrent Centrale verwarming VOETBAL- w 11 PROGRAMMA Na een aantal zeer teleurstellende, wedstrijden heeft de Hees-ploeg de inhaalwedstrijd tegen Sperwer uit Loe- nen gebruikt om revanche op zichzelf te nemen.Wat de ploeg zaterdag liet zien was wellicht het beste tot nu toe in dit seizoen. Zonder uitzondering werd er door alle spelers tot op de bodem gegaan. Verdienen alle spelers een compliment: met name moeten echter Renee v.d. Deijssel en Wouter Blankenstein ge noemd worden. Het was werkelijk prima wat deze spelers lieten zien. De wedstrijd zelf werd op een redelijk bespeelbaar veld gespeeld en vanaf het begin werd duidelijk dat Hees de zaken energiek wenste aan te pakken. Er werd met lef en inzet gevoetbald en men was bereid het vuile werk voor elkaar op te knappen. Het was dan oo voornamelijk Hees dat de aanvallende ploeg was terwijl bij de aanvallen van Sperwer bleek dat de Hees-defensie deze middag ook bijzonder betrouw baar was. Prima keeperswerk van Hans Uitdenboogaard en een goed georganiseerde defensie onder leiding van aanvoerder Cees van Essen. Na een half uur spelen leek Hees loon naar werken te krijgen toen na een goede aanval Edwin Lazonder vrij voor de Sperwer doelman verscheen. Hij werd echter onderuit gehaald en tot ieders verbazing gaf de scheidsrechter hiervoor geen penalty. Hees liet het hoofd niet hangen en bleef met goed voetbal trachten resultaat te bereiken. Tot de rust bleef het echter 0-0. Na de rust een wellicht nog gemoti veerder Hees, dat met uitstekend opge zette aanvallen de Sperwer-ploeg on der druk te zette. Het was duidelijk dat er een doelpunt moest vallen en na een kwartier was het dan ook raak. Opnieuw werd er vanaf het middenveld een aanval opgezet, de bal kwam uiteinde lijk bij Rob Jansen, die Piet van Schalkwijk op maat bediende. Tegen zijn strakke schot in de linker beneden hoek was de Sperwer doelman kans loos. Hees liet zich na deze voorsprong niet verleiden om te gaan verdedigen, maar bleef vanuit een gesloten mid denveld voor de aanval kiezen. Tien minuten later was het opnieuw raak. Nu was het Piet van schalkwijk die Rob Jansen in stelling bracht. Met een schuiver maakte hij er 0-2 van en was Sperwer een geslagen ploeg. Uiterst geconcentreerd speelde de Hees-ploeg de wedstrijd uit. Tien minuten voor tijd werd de totaal leeggespeelde Renèe v.d.Deijssel nog vervangen door Chris Uitdenbo gaard, maar verandering in de stand bracht dit niet meer. Als de ploeg de inzet van deze middag weet vast te houden, dan kan de toekomst weer met het nodige vertrou wen worden tegemoet gezien. Klaverjassen SEC Maandag 2 december is er weer kla verjassen bij SEC aan de Bosstraat. Leden, donateurs, begunstigers en le den van de supportersvereniging "Groen/Wit" met hun introducees zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld 2.50 p.p. Problemen met buitenrijden? Grond te hard of slecht weer? Geen probleem. Wij hebben nog enkele boxen en stands vrij. De prijs voor een box met volledige verzorging bedraagt M50,- en voor een stand f 400,-. Daar is de dagelijkse les bij inbegrepen. Ook speciale lessen voor veteranen, gevorderde spring en dressuurruiters en een tiental schattige pony's voor de jeugd. Kom eens vrijblijvend een kijkje nemen. Ons adres is: BOSSTRAAT 133 - SOEST - TEL. 18803 Bowling SBB Uitslagen van 18 oktober en 19 oktober j.1.: maandag: SOBS - Tryers 4-1 Heen en Weer - King's Palace 0-5 Muppets - Baanbrekers 3-2 Lucky Girls - Turtles 4-1 Zootje - La Grande Bouffe 3-2 Formatieteam-Thunderballs 3.2 dinsdag: Laatbloeiers - de Pioniers 4-1 Ketel I - A-Team 5-0 Pino - Pipers Vé-4% HAM - TZN 1-4 Dexcrest - 't Juk 0-5 Gremlins - 't Trio 1-4 Nadat afgelopen zaterdagavond de ou dere SEC-jeugd zich had kunnen uitleven tijdens de disco-avond is er vrijdag 29 november a.s. een bijzon dere avond voor de SEC-aanhang van 0 t/m 10 jaar. Om 19.00 uur komt St. Nicolaas met zijn gevolg naar de SEC-kantine en hoewel hij het erg druk heeft deze da gen, blijft hij zeker tot 20;30 uur aan wezig om zich met de kleinen te onder houden. Verder is er maandag 9 december weer een algemene bijeenkomst, waar bij alle medewerkers en ouders van jeugdleden van harte welkom zijn in de SEC-kantine om over verleden, heden en toekomst van de SEC-jeugd te praten. Nu Koning Winter langzaam maar zeker het competitiegebeuren in de war gaat sturen, wordt het ook tijd, dat er naast het voetbal andere aktiviteiten georganiseerd worden. De jeugdcommissie van SEC heeft voor de komende maanden o.a. een snertcross, een bingo, zaalvoetbaltoer nooien etc. in de planning staan, welke er zorg voor zullen dragen, dat de jeugd op aangename wijze de passieve voetbalpariode kan overbruggen. Óver deze aktiviteiten zult u nog nader worden geïnformeerd. Door de invallende vorst werd er afgelopen zaterdag op het WZ terrein niet gevoetbald. Toch vertrokken er nog nog twee elftallen. Het ene, de C3, ging naar Roda '46, het andere, de Dl naar Amersfoortse Boys. De Dl kreeg te maken met een moeilij ke tegenstander, die gedurende de hele wedstrijd druk op de WZ defensie uitoefende. Dat er dan ook goals komen is natuurlijk onvermijdelijk. Er werd dan ook met 4-0 van de Amersfoortse Boys verloren. Tegenover dit verlies stond een schitterende overwinning van de C3 die zoals gezegd naar Roda '46 vertrok. In totaal werd er door beide elftallen veertien maal gescoord, waarvan er 10 in het voordeel van VVZ werden gemaakt. Een prachtig resul- taat.dus. Wedstrijdprogramma 30 november: WZ'49 A1-CJVVA1 14.30 uur Hoogland A3-VVZ'49 14.00 uur VVZ '49 Bl-A'foortse Boys BI 13.00 uur WZA B5-WZ '49 B2 13.00 uur WZ Cl-Quick Cl 11.45 uur Amsvorde Cl-VVZ '49 C2 13.00 uur CJVV C3-VVZ '49 C3 11-45 uur VZ '49 Dl-VVZ '49 D2 9-45 uur (onderling) VVZ '49 Fl, F2, El (aanwezig) 9.15 uur De vroege inval van Koning Winter was er oorzaak van dat nagenoeg alle voetbalwedstrijden van S.O. Soest- jeugd werden afgelast. Hopelijk is de winter van korte duur en kan er zaterdag a.s. onderstaand thuis programma worden afgewerkt. A-junioren: Soest l-GWV 1 14-30 uur Soest 3-Cobu Boys 1 '14.30 uur B-junioren: Soest 1-Hoogland 1 13.00 uur C-junioren Soest 3-TOV1 11-45 uur Slechts 4 wedstrijden werden gespeeld. De uitslagen waren: A-junioren: De Vesting 2-Soest 4 C-junioren: Roda 3-Soest 3 F-pu pillen: Roda 5-Soest 3 E-pupillen: Roda 5-Soest 3 2-5 3-2 0-2 1-1 Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend Inleveren aan onze redaktic, Van Weedestraat 327. Uidten tijdig ingeleverd volgt opname in de- J zeilde week. Goed leesbare kopij heelt 5 daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Couranl Vorige week dinsdag reden C-junioren en D junioren een 300 m. em 500 m. Jolanda v.d. Berg reed een persoonlijk record op de 300 m. van 44.8 sec. en eveneens een persoonlijk record op de 500 m. van 71.9 sec. Voor Angelique v.d. Berg gingen beide afstanden ook in een persoonlijk record nl. de 300 m. in 73.2 sec. Cora v.d. Berg verbeterde ook haar persoonlijk record op de 300 m. in 37.1 sec. De 500 m. ging in 58.8 sec. Afgelopen vrijdag is er een 500 m. en 1000 m. gereden door A en B junioren en senioren. Bij de dames B-junioren reed Linda v.d. Berg de 500 m. in 52.1 sec. en de 1000 m. in 1.50.4 min. Bij de heren A-junioren reed Igor Zweers de 500 m. in 44.9 sec. en kwam na een val op de 1000 m. tot een tijd van 1.56.7 min. Bij de senioren reed Bert v.d. Weerd 43.1 sec. op de 500 m. en 1.26.3 min. op 1000 m. Rob Admiraal reed respektievelijk 47.8 sec. en 1.38.8 min. Zondagmorgen kwamen de C en D junioren an de start voor een 500 m. en 1000 m. Marcel v.d. Dijssel kwam ten val op 500 m. en eindigde in 67.0 sec. De 1000 m. ging in 1.48.2 min. Edwin Groeneveld reed de 500 m. in 46.0 sec. en finishte na een val op de 1000 m. in 1.55.2 min. Chantal v. Esch reed een persoonlijk record op de 500 m. van 55.2 sec. en kwam op de 1000 m. tot 2.02.3 min. Robin Baltus noteerde res pektievelijk 55.7 sec. en 1.58.7 min. Michel Bosboom kwam ook ten val op de 500 m. en eindigde in 98.0 sec. De 1000 m. ging in 2.24.8 min. Andreas v.d. Kuit noteerde 62.3 sec. op de 500 m. en 2.13.7 min. op de 1000 m. Jan Krikken kwam tot 55.0 sec op de 500 m. en eindigde de 1000 m. in 1.48.7 min. Na deze wedstrijden werd er een marathon over 7 ronden gereden door de C en D junioren. Voor Eemland kwamen aan de start: Edwin Groene veld, Marcel v.d. Dijssel, Chantal v. Esch, Jan Krikken en Robin Baltus. Er waren 44 deelnemerers. Deze wedstrijd werd gewonnen door Edwin Groenveld. Een goed weekend voor de volleybal teams van SoVoCo. Het meest in het oog springend is de prachtige over winning van het eerste herenteam op het Utrechtse USS. Dames 1 maakte korte metten met het Amstelveense Delta Lloyd. SoVoCo 2 liet de dames van Amstelveens Rohda met lege han den staan en de jeugd van SoVoCo 3 kreeg de handen van de toeschouwers op elkaar door met 3-1 te winnen van Gemini uit Hilversum. Alleen de heren van SoVoCo 2 lieten zich in Hilver sum verrassen door VIF, 3-1 verlies. Winst in Utrecht USS profiteerde gretig en won met 15-2 de eerste set. De koppies hingen. Maar daar maakte USS een kardinale fout. In de tweede set bracht de Utrechtse coach zijn halve B-team binnen de lij nen. SoVoCo begon beter te spelen, kreeg vat op het spel van USS en liep uit naar 8-14. Drie wissels van USS brachten het A-team weer in het spel en USS won met overmacht ook de tweede set met 16-14. Opnieuw greep Kuiper naar een tactisch wapen. Hij veranderde de opstelling. USS moest op zoek naar een antwoord. Maar dat kostte punten. Daarbij kwam dat de Soesters moed hadden geput uit de toch beter gespeelde tweede set. Wim Boe- kestein groeide in zijn rol van hoofd- blokkeerder uit tot grote hoogte en zorgde er voor als middenaanval ler menig punt te scoren. Via 10-15 en 6-15 dwongen zij na die 2-0 achter stand in sets een beslissende vijf de set af. Goede opslagen zorgden voor veel onnauwkeurigheid bij USS. SoVoCo daarentegen draaide beter. Een verdiende 8-15 setwinst zorgde voor een 3-2 winst voor het eerste he renteam van SoVoCo. Delta Lloyd loopt schade op Delta Lloyd heeft in de wedstrijd tegen de dames van sponsor Stam behoor lijke schade opgelopen. In een zeer eenzijdige wedstrijd wisten de Soester- dames snel duidelijk te maken wie hier de sterkste was. Het werd een regel matige 3-0 overwinning. Opnieuw speelde Anneke Voorend een goede partij. Met 15-10, 15-7 en 15-9 won SoVoCo van Delta Lloyd. Zaterdag a.s. uit naar Zeist voor de wedstrijd tegen Cito. Rohda geen partij voor SoVoCo 2 Rohda speelde in Amstelveen tegen SoVoCo 2 en verloor. Werd het in de eerste set nog 11-15 voor de Soester dames met een uitblinkende Nanda Westland: in de tweede set eiste Lia. Fakkeldij alle aandacht op. Messcherp geslagen serves zorgden voor totale ontreddering bij Rohda en 0-9 op het scorebord. 4-15 werd de eindstand. Van zelfsprekend werd de concentratie. In de derde set kon de scheidsrechter binnen 11 minuten worden bedankt voor de prettige leiding en reisde SoVoCo af naar Soest met 3 punten op zak. In enkele weken opgeklommen naar een derde plaats. Zaterdag geen wedstrijd om dan op 6 december de strijd aan te binden met runner-up SOS/DPC uit Utrecht. Lancering Gemini-aanval mislukt Het jeugdige derde damesteam van SoVoCo heeft de aanval van Gemini uit Hilversum zo goed weten te beteu gelen dat een verdiende 3-1 overwin ning hun deel werd. Gespannen ston- den de pupillen van Werner Paans in het veld. Een kleine achterstand werd nog wel weggewerkt maar toch wist Gemini uit te lopen naar 12-6 door een serie uitstekende aanvallen. Toen kreeg SoVoCo meer zicht op die prima gelanceerde klappers. Een goed geplaatst blok van Sandra Onderstal en een steeds beter draaiende spelver- deelster Karen van den Brink zorgden voor een eerste winst 15-12. Met de zelfde cijfers ging de tweede set ver loren. In de derde en vierde set was het SoVoCo dat beter speelde. 15-13 en 15-10. De eerste van de vijf wedstrijden die geen vijf sets duurde. De volle winst voor SoVoCo 3. De wedstrijd van de week De 'musketiers' van SoVoCo 6 hebben de Spokers uit Hilversum geen angst aan kunnen jagen, 3-1 nederlaag. Werd de eerste set toch nog gewonnen, met prima aanvallen van Herman Stam, daarna ging het allemaal minder soe pel. 8-15 en 6-15 verlies. Ondanks die laatste krachtsinspanning die SoVoCo 6 nog op 12-12 bracht, ging deze set alsnog verloren met 12-15 en de wed strijd met 1-3. Geslaagde trainersbijeenkomst Zaterdag j.1. kwamen de trainers van SoVoCo onder leiding van de techni sche commissies in het restaurant van Sportzaal De Bunt bijeen. Theo Rem merswaal hield een kort maar vurig pleidooi om te komen tot een betere warming-up voor training en wedstrijd om zodoende blessures te voorkomen. Fred Kuiper, trainer van de heren selectie, vertelde bij volleybal, iets selectie, vertelde iets over de nieuwste ontwikkelingen bij volleybal, naar aan leiding van het Europese Volleybal kampioenschap van enkele weken ge leden. Werner Paans tenslotte trachtte de aanwezige trainers met een aantal stellingen te doordringen van het feit dat hun plaats binnen een grote ver eniging als SoVoCo van grote invloed kan zijn op het reilen en zeilen van de vereniging. De technische commissies zullen een plan opstellen om de conclusies van deze bijeenkomst te vertalen voor een volgende gelegenheid. Open clubkampioenschappen Zaterdag a.s. nemen de A- en de B- selectie meisjes deel aan de door de Nederlandse Volleybal Bond georga niseerde Open Clubkampioenschap pen. De A-selectie speelt in Sporthal De Trits in Baarn. De meisjes van de B-selectie gaan naar Alkmaar. De wedstrijd van de week Vier punten uit vijf wedstrijden. Dat heeft het tweede team van de SoVoCo- meisjes selectie tot nu toe vergaard. En dat is duidelijk te weinig voor een team met zoveel kwaliteit. SoVoCo A2 bestaat uit tien speelsters. Edith Velt- meijer, Brigitte Kooistra, Elise Mul ler, Elizabeth Engelberts en Monique van Dorrestein spelen morgenavond samen met Linda Voorthuis en Anne- marie Haringsma, twee nieuwkomers uit Baarn, tegen Leos A3 uit Leusden. Bij winst staan beide teams op gelijke hoogte op de ranglijst. De wedstrijd in Sporthal Beukendal begint morgenavond om 18.45 uur. Volop aktiviteit in manege Jeugdige ruiters en amazones streden afgelopen weekend om de hoogste eer in de gecombineerde spring- en dres- suurwedstrijd, waarvan de volgende op 29 december gehouden zal worden. Voor de winnaars over deze twee con coursen worden prachtige prijzen be schikbaar gesteld. In de rubriek beginners-pony's was het C. Smits met Shita die met 240punten de leiding nam, op de tweede plaats A. Bloemendaal met 232 punten op Foxy, gevolgd dor M. van Breevoort met 228 punten op Charmanta. Bij de gevorderden pony's staat aan de leiding W. de Ruig met Bartje met 324 punten op de voet gevolgd door E. Ren- senbrink met Shadow met 318 punten. De derde plaat wordt gedeeld door R. van Es met Shita en T. Brunsveld met Charmanta, allebei met 306 punten. Bij de beginners-paardrijders was het A. Meesters die de leiding nam met Pasha met 320 punten. M. Grob volgde met Recer met 262 punten. Helen Haring wist met Sabrina de hoogste score te maken van 330 punten bij de rubriek gevorderden-paarden. 2e plaat was voor M. Keyzer met 310 pun ten op Bruno, gevolgd door M. v. Asch met 308 punten op Uranus. A.s. zaterdagavond is de beurt aan de paarden en wel een dressuurwedstrijd. Verreden worden de rubrieken B5 en L9, de jury is in handen van mej. Wig- genraad, officieel jurylid van de N.B.V.R. Na de 12-7 zege van verleden week tegen Ermelo 1, kwamen de Soester- naren nu in het veld tegen De Maas- kanters uit Ammerzoden. De eerste aanval was ook in deze wedstrijd weer goed op schot, binnen 4 minuten wat het 2-0. Allereerst scoorde Claudia Touwslager van afstand, daarna was het Ton Kraaikamp die uit een door loopbal voor 2-0 zorgde. Na de tegen treffer van De Maaskanters wist Theo v. Duinkerken de korf van afstand te doorboren. Binnen 3 minuten liepen de Eemvogels uit naar een 5-1 voorsprong via Claudia Touwslager. Voor de rust kreeg Agnes Kraaikamp een strafworp mee, die door Marco Kuil werd verzil verd 6-1. In de 2e helft ging de Soesterploeg goed door en dat resulteerde in een 9-1 voorsprong. Saskia Smelt was haar tegenstandster te snel af en scoorde uit een doorloop- bal, Wim v. Rheenen scoorde 1 maal van afstand en lx van de strafworpstip. Binnen de 2 minuten werden De Maas kanters op een nog grotere achterstand gezet, Theo v. Duinkerken, Claudia Touwslager en Wim v. Rheenen kon den in samenwerking niet hun vakken scoren 12-2. Nadat Marco Kuil zijn afstandsschot in de korf zag belanden, scoorden De Maaskanters tegen 13-3. Weer uit een strafworp werd het door Wim v. Rheenen 14-3 en na de 14-4 stand was het Marco Kuil die de einduitslag bepaalde op 15-4. Volgende week speelt het eerste team wederom uit en wel tegen Activitas 1 uit Maurik, beslist geen gemakkelijke tegenstan der. De Eemvogeljeugd had een uitsteken de zaterdag, alle teams kwamen tot winst. De allerkleinsten Ql wonnen met 5-1 van Dalto Q. De Bl-ploeg won uit met 5-3 van Spirit uit Voorthuizen, Eemvogels Cl scoorde er ook lustig op los, de dupe hiervan werd Minerva. Uitslag 7-1. Eemvogels 2 heeft het in zijn tweede wedstrijd weer niet kun nen redden. In Vianen wérd met 10-7 verloren van Viko 5. Jammer genoeg kwam het 3e tam 1 punt te kort voor een gelijk spel 4-3. A.s. zaterdag speelt de jeugd vanaf 13.30 uur in Beukendal en om 22.00 uur speelt het 2e tegen Animo. Red Stars speelde in Beukendal tegen koploper Midland uit Utrecht. De kans dat er tegen deze ploeg een overwin ning behaald zou worden was klein. In het begin van de wedstrijd leek het er op dat het een spannende basketbal avond zou worden. De score ging gelijk op, maar er werd van beide kanten zeer slordig gespeeld. De rust werd in gegaan met een 28-26 voorsprong voor Red Stars. In de eerste tien minuten van de twee de helft nam Midland afstand. Zonder dat Red Stars iets terug kon doen liepen de Utrechters uit naar 55-40. In de elfde minuut kreeg de thuisploeg weer wat grip op de wedstrijd en wist de achterstand weer in te lopen. In de zestiende minuut kwamen beide ploe gen weer gelijk. De resterende speel tijd was in het voordeel van de bezoe kers. Van 56-56 liepen zij uit naar de eindstand 56-67, en gingen de twee pun ten mee naar Utrecht. Aanstaande vrijdag moeten de Red Stars heren in Ridderkerk tegen Dragons spelen. Red Stars DS 1-Mustangs DS 1 In Emmen speelden de Red Stars da mes tegen Mustangs, dat nog geen enkele westrijd had gewonnen. Met vertrouwen werd er aan deze wedstrijd begonnen. De thuisploeg ging echter zó goed van start, dat men binnen korte tijd tegen een achterstand van tien punten aankeek. De dames uit Emmen konden hun voorsprong vergroten tot 15 punten. Na de rust leek het tij voor de Red Stars dames te keren. Zij liepen in op hun tegenstander. De verdediging werd feller en de rebounds waren alle maal voor de Red Stars dames. De tweede helft was echter te kort om de achterstand nog in te lopen. Eind stand 58-51. A.s. vrijdagavond om 20.30 uur spelen de dames thuis tegen Dragons. Sparta 1 door Red Stars 2 opgerold Het tweede team van Red Stars heeft zaterdagavond het eerste van het Nijkerkse Sparta een fikse klap gege ven. De Soester reserve heren waren duidelijk veel sterker. Leek bij rust nog alles mogelijk voor de Nijkerke- naren, in de tweede helft bleek het ver schil in klasse en werd het verschil uit eindelijk opgevoerd tot 21 punten en won Red Stars 2 deze ontmoeting met 84-63. Red Stars HS 5-Sparta HS 3 In Nijkerk speelde heren 5 de uitwed strijd tegen Sparta. In het begin van de wedstrijd ging de score gelijk op. Na de twaalfde minuut moest Red Stars afha ken en konden de mannen van Sparta hun voorsprong vergroten. De ruststand was 30-15. In de tweede helft werd de verdediging van de Soesters beter georganiseerd. Resultaat hiervan was dat Sparta veel minder scoorde en dat Red Stars de achter stand wat kon inlopen. Echter niet genoeg. Eindstand 49-39. Jongens junioren behouden koppositie De jngens junioren waren het afgelo pen weekeinde het enige team op lan- deljk niveau dat zijn wedstrijd wist te winnen, hetgeen ten koste ging van het Delftse DAS. De Red Stars junioren zijn op dit ogenblik onbetwist de sterkste in hun kompetitie. Zaterdag moest DAS toegeven dat Red Stars de meerdere was. Het werd een ruime overwinning 101-61. Zaterdag wacht de jongens uit Soest waarschijnlijk een van de zwaarste klussen, tegen Argus in Den Haag. Winst jongens junioren B Ook het tweede juniorenteam leverde een prima prestatie. Zij speelden tegen het tweede team van Crackerjacks uit Amersfoort, dat er echter niets van maakte. Daardoor kon de winst toch in Soest blijven. Er werd gewonnen met 64-45. Volgende week tegen Dunckers. Jongens adspiranten verliezen De Red Stars adspiranten leden een ge voelig verlies deze week tegen Quick Runners uti Huizen. Het begin van de wedstrijd was aardig en de achter stand die ze desondanks opliepen kon beperkt bliven tot 14-30 bij rust. Eindresultaat 30-72. Dames 3 wint in onderlinge derby De ontmoeting van het tweede en het derde damesteam van Red Stars in de kern eerste klasse is in deze kompeti tiewedstrijd beslist in het voordeel van het derde team. Het is een harde doch zeer sportieve ontmoeting geworden; 50-31. Basketbal komend weekend Aanstaand weekend één thuiswed strijd, vrijdagavond om half negen voor het eerste damesteam tegen Dra gons uit Ridderkerk. Heren 1 gaat vrijdagavond naar Dra gons toe en de jongens junioren gaan zaterdag naar Den Haag. Op kernniveau spelen alle teams een uitwedstrijd. Vrijdag 29 november a.s. houdt Auto crossteam C.T.S. haar jaarlijkse le denvergadering in een van de zalen van de Rank aan de Soesterbergse- straat. Aanvang 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. Er treden enkele bestuursleden af, o.a. de voorzitter. Er wordt gepraat over een eigen baan in ae gemeente Soest. C.T.S. is nog steeds een Soester vereniging met meer dan 100 leden, maar zoals het er naar uit ziet, zal het zo blijven en zullen de leden niet voor eigen publiek kunnen rijden, om dat de gemeente Soest geen baan wil toewijzen. De data van het nieuwe seizoen 1986 worden bekend gemaakt. Iedereen is vrijdagavond welkom op deze vergadering. Ook kunt u zich dan opgeven als lid of donateur van C.T.S. In de competitiewedstrijd Komeet 1 heeft ESS Brouwer 1 het zichzelf on nodig moeilijk gemaakt. Na een 4-1 voorsprong lieten de Brouwer Boys Komeet langszij komen (4-4). ESS Brouwer startte geconcentreerd en liep uit naar 2-0 door doelpunten van Walter Daselaar en Tim Torsing. De Komeet probeerde terug te komen, maar ze hadden daar een fout VAN Ronald de Rooy voor nodig: 2-1. Zelfs een strafschop misten zij. Met nog 7 minuten te spelen leek er voor ESS Brouwer geen vuiltje meer aan de lucht. Door doelpunten van Willem de Vries en Tim Torsing waren zij uitgelopen naar een 4-1 voorsprong. Hierna begon ESS Brouwer nonchalant te spelen en kon Komeet meer en meer het spel gaan beheersen. Zij kwamen terug tot 4-4. In de laatste minuut had Komeet pech, met een vrije trap op de paal. BVG 2 - ESS Brouwer 2 3-8 In de koude sporthal van het KNVB- centrum moest ESS Brouwer eerst even in zijn ritme komen. Zij keken zelfs tegen een 1-0 achterstand aan. ESS Brouwer liep uit naar een 1-6 ruststand. Na de rust kon ESS Brouwer de con centratie niet meer vasthouden. De tegenstander inspireerde te weinig en er werd te solistisch gespeeld. Zelfs een strafschop werd door Joop Pouw gemist. Willem Turksma en Ed Westbroek maakten nog een doelpunt. Geschrokken van de snelle 5-0 achter stand in de vorige wedsrijd lag de nadruk in deze wedstrijd op de verdedi ging. De dames lieten zien dit prima te beheersen. Brak er een aanval van HMS door de goed sluitende verdedi ging, dan stond Bea Beyer als een panter te keepen. De score werd ge opend door Heieen Schimmel. Zij en Marijke Hoekstra scoorden de le helft ieder 2 keer. Met een 4-2 stand na 13 minuten viel het spel aan beide zijden dood. BDC liet geen enkel tegendoelpunt toe maar wist niet te profiteren van de kansen, stand 4-2. In de tweede helft prima teamwork van BDC in de aanval. Heieen Schim mel scoort 2 keer achter elkaar. Ook word er geconcentreerd verdedigd en aanvallen van HMS fanatiek onder broken. De hieruitvolgende breaks worden achtereenvolgens benut door Heieen Schimmel, Marijke Hoekstra en Bea van de Berg. HMS krijgt echter nog een korte opleving door een verslapping in de Soester verdediging en scoort 2 keer. Marijke Hoekstra scoort nog 2 maal en Ria van Dijk bepaalde de eindstand op 12-7. BDC krijgt handballes van koploper Tachos: 23-13 Deze week ging BDC naar Tachos uit Waalwijk dat de ranglijst in de le divisie B aanvoert. Binnen 8 minuten had Tachos een 6-0 voorsprong opge bouwd. BDC kon via Michel v. d. Hoven iets terugkomen. Aanvallend stelde het spel van BDC weinig voor, terwijl Tachos telkens via snelle tegenaanvallen kon scoren, waardoor het verschil snel opliep tot 8 punten. De coach gaf Richard v. d. Hoef opdracht de topscorer man dekking te geven, waardoor BDC de schade beperkt kon houden tot 15-6. De tweede helft tapte BDC verdedi gend uit een ander vaatje, zodat de scores om en om vielen. Door minder balverlies kon BDC zelfs aan haar aanval werken en wist via strafworpen van Jos Diemei de stand een dragelijker karakter te geven. Met nog 10 minuten te spelen werd een stand van 19-11 bereikt. De laatste minuten werden bepaald door Tachos. Veel balverlies bij BDC wist zij keer op keer uit te buiten, zodat er een eindstand van 23-13 in het voor deel van Tachos op het scorebord stond. De motivatie moet volgende week te gen UDSV beter zijn daar deze streek genoot in het verleden altijd voor span nende en boeiende wedstrijden kon zor gen. Uitslagen BDC 23 en 24 november Meisjespup. BDC-LHV.16-3 Meisjesadsp. BDC 2-Voice9-16 Jongensadsp. BDC 2-Break Out:29-4 Damesjun. BDC 2-BSV10-12 Damessen. BDC 1-HMS/Achilles: 12-7 Damessen. BDC 3-Olympia 2:11-5 Herensen. BDC2-DSO17-19 Herenjun. Voice-BDC: 13-23 Jongenspup. DSO-BDC: 5-12 Welpen UHV Sp.-BDC 14-8 Welpen SDO-BDC 2:5-1 Meisjesadsp. Celeritas-BDC 13-6 Damesjun. HMS/Achilles-BDC 110-4 Herensen. Tachos-BDC 123-13 Herensen. Olympia 2-BDC 3:10-12 Wedstrijdprogramma Zaterdag 30 nov. en zondag 1 dec. Thuiswedstrijden zondag 1 december: 10.00 uur Herenjun. BDC-AAV 11.00 uur Herensen. BDC 3-AAV 3 12.10 uur Herensen. BDC 2-EMN 13.30 uur Damessen. BDC-Takt 15.00 uur Herensen. BDC-UDSV 16.15 uur Meisjesadsp. BDC-Fortissimo Uitwedstrijden zondag 1 december: 10.00 uur Jongensadsp. Limvio-BDC 1 10.00 uur Damesjun. Olympia-BDC 2 10.50 uur Jongensadsp. HVNO-BDC 2 10.50 uur Meisjesadsp. Celeritas 2-BDC 2 12.30 uur Meisjespup. Limvio-BDC 15.00 uur Damessen. LHV-BDC 3 Vrij zijn welpen 1 en 2, jongenspup. damesjun. 1 en damessen. 2. Bier en snoep weg bij SEC Onbekende daders hebben in het week einde een ongenood bezoek gebracht aan de kantine van de voetbalclub SEC aan de Bosstraat. Behalve vijf kratten bier werd ook een hoeveelheid snoep goed buitgemaakt. Vermoedelijk is ge bruik gemaakt van een valse sleutel. Zaterdag 30 november 08.00 -13.00 uur Nevobo volleybal 13.00 - 23.00 uur KVO/De Eemvogels korfbal Zondag 1 december 10.00 -17.00 uur BDC handbal 17.00 - 22.00 uur MHC hockey 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30-21.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 1 december 09.00 -18.00 uur Badso 18.00-22.00 uur MHC Zaterdag 30 november 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur SEC voetbal Zondag 1 december 12.00 -15.00 uur Selby 15.00 - 22.00 uur MHC Vorige wëek kostte het Selby veel moeite om tegen B.C. Houten gelijk te spelen en zo de ongeslagen koppositie op de ranglijst te handhaven. Concur rent voor deze plaats is ook het Amers foortse ABCA 5, dat slechts 1 punt verspeelde tegen hetzelfde Houten. De ontmoeting tussen ABCA en Selby kreeg nog meer betekenis omdat na deze wedstrijd de eerste helft van de competitie er op zit en de winnaar zich definief op kop zou nestelen. Paul van Ginkel, die steeds beter gaat spelen, versloeg in drie games verras send Harry Schuur. Henk van Woer- kom moest enigszins grieperig met 18-17 en 15-7 capituleren. Gerdie van Kooten, die haar eerste game makke lijk won, verloor de tweede jammerlijk met 12-11. De derde game won ze resoluut met 5-11. Maria Riupassa won, na verlies van de eerste game, de tweede na verlenging, maar dat kostte zoveel kracht, dat ze de derde game verloor. Na drie zware games wonnen Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten hun gemengddubbelspel. Paul van Ginkel en Maria Riupassa moesten alleen aan het eind van de tweede game extra hun best doen om hun gemengddubbel te winnen. Na verlies van het Soester herendubbel stonden de dames voor de moeilijke taak om de 3-4 tussenstand op te bouwen naar 3-5. Dat deden ze erg knap, waardoor Selby "voorzichtig" aan het kampioen schap en promotie naar de overgangs klasse mag gaan denken. Uitslagen senioren: ABCA5-Selby 1 3-5 Selby 2-'t Gein 2-6 Selby 3-Nijkerk 3-5 Sjeve Sjuttel 3-Selby 5 5-9 Selby 6-Eagles 1- Jumoren Kamper 1-Selby 1 3^5 Selby 2-Heteren 3 7-1 Driebergen 2-Selby 3 0-8 Leusden 4-Selby 4 7-1 Selby 6-Leusden 7 0-8 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. c Tel. (02155) 13014-12577 Zaterdag 30 november: VVZ '49 14.30 uur Woudenberg-WZ 12.00 uur VVZ 2-AMVJ 2 14.30 uur Huizen 5-VVZ 3 12.00 uur SVL 3-VVZ4 10.00 uur Veluwse Boys 5-VVZ 6 14.30 uur VVZ 7-Loosdrecht 8 SEC 14.30 uur SEC-Nijenrodes 12.00 uur Oranje Leeuwen 3-SEC 2 12.00 uur SEC 3-CSW 4 HEES 14.30 uur Minerva-Hees 10.30 uur Eemnes 2-Hees 2 14.30 uur Hees 3-EDO (U) 4 12.30 uur EFC 4-Hees 4 12.00 uur Hees 5-FC Horst 4 SOESTERBERG 14.30 uur OSO-Soesterberg 12.00 uur Rood-Wit 4-Soesterberg 3 Zondag 1 december so SOEST 14.30 uur Houten-Soest 11.30 uur Celeritudo 2-Soest 2 11.00 uur Soest 3-Stichtse Boys 2 12.00 uur Soest 4-'s Graveland 3 14.30 uur Soest 5-Celeritudo 4 12.00 uur Soest 6-Quick 7 11.30 uur Donar 3-Soest 7 14.30 uur Soest 8-Argon 4 12.00 uur Victoria 6-Soest 9 14.30 uur LW 6-Soest 10 14.30 uur Soest 11-HVC 6 10.00 uur 't Gooi 8-Soest 12 11.00 uur Baarn 7-Soest 13 09.30 uur Soest 14-Hilversumse Boys 4 12.30 uur LVV 9-Soest 15 9 SEC 14.30 uur SEC-UVV 11.00 uur SEC 2-Velox 2 11.30 uur SEC 3-Roda 3 12.15 uur Actif 4-SEC 4 11.00 uur Amsvorde 4-SEC 5 11.00 uur Baarn 6-SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg-Rivierwijkers 11.30 uur Soesterberg 2-Vriendenschaar 11.30 uur HVC 5-Soesterberg 3 11.30 uur Soesterberg 4-HDS 4 Damesvoetbal Zaterdag 30 november: 10.00 uur Rood-Wit-VVZ Zondag 1 december: 11.00 uur SEC-Radiostad 11.30 uur Soest-Nederhorst

Soester Courant | 1985 | | pagina 17