f.3C L-bef nu!J SI TAXI KLOMP 12984 Hulpverleningsadressen B| Café-Restaurant Soestdijk PAGINA 20 WOENSDAG 27 NOVEMBER 1985~ Volksuniversiteit Soest/Soesterberg SOESTER COURANT PAGINA 21 Sinterklaas bij Jeugdzorg larzandi Restaurant 't Hoogje wordt zaterdag heropend Natuur O Nabij Groot Sint-Nikolaasfeest voor kinderen in de Vijverhof Kerstconcert 'Apollo' Klaar-overs gezocht Snack-kiosk 'De Smulderij' heropent op 4 december Burgerlijke stand Kasteelconcert Groeneveld Koorconcert in Baarn Gratis volksdanslessen in Soesterberg Jaarboek 1984 Amnesty International R.K.kerkdiensten TEL. Hondje weg Hondje terug Vriendendienst Spullenhulp Predikbeurten Sint-Nikolaasbingo in de Vijverhof Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Weekprogramma 1 uw feesta vond geheel verzorgd! 1 'Western-avond' in 'De Kater' Huisvrouwen vieren St. Nicolaas GROEI&BLOEI SOEST Kerstversiering Medische dienst Lezing over zure regen Vfln&f dnnHorHo rr oo 1 f 12364 juu»..s eerder aangekondigd start 21 januari a.s. een heel bijzondere W,.-'1S b'j V.U. Het is de cursus en verwerken tot kunststuk- ,n blot.^en en planten uit de wilde flora-', maar oo- uit eigen tuin. Alleen gl dat drogen van die bloemen en plan cis de moeite waard om te leren, om dat het op een simpele maar zeer effec tieve wijze gebeurt. Daarna begint dan de kunt van het verwerken "tot b.v. randversieringen, het versieren van wenskaarten en boekenleggers, het plastificeren op aardewerk, het maken vaneen eigen kruiden-herbarium, enz. enz. Dit alles onder de deskundige lei ding van de heer Van der Bijl uit Vleu- len, die o.m. ook les geeft op de "Ewijckshoeve" en ontwerper is van een kinderkaart van de postzegelaktie Vanaf donderdag 28 november a.s. zijn er tijdens de kantooruren op het kan toor van de V.U. werkstukjes van cur sisten van de heer Van der Bijl te zien. De cursus bestaat uit vijf wekelijkse lessen van 20.00-22.00 uur, te beginnen °P 21 januari 1986 en wordt gegeven in de Muziekschool in Soest. Aanmelden tijdens de kantooruren van ?e V.U. op donderdag van 10.00 tot 13.30 uur in de Muziekschool, Kerk plein 1, Soest, tel. 22195. Vrouwen in de bijstand De informatiemiddag op dinsdag 3 o^mber beSlnt weer om 13.30 eindigt 15.30 uur. Deze wordt gehouden in clubhuis 't Kruispunt aan de Albert Cuyplaan. km 1984 km 1985 km 1982 I km 1984 ien echt ;isch tapijt che tapijten ids 1965 ip, Verkoop, itie, Reinigen in uit Perzië) •tr. 26, Baarn 1154-15577 Ook dit jaar bezoekt Sinterklaas met ajn Pieten de jeugd van Soest. Vla de clubhuizen van Stichting Jeugd- :org is weer een groot Sint Nicolaas- feest georganiseerd ter ere van zijn verjaardag. Alle kinderen uit Soest tussen 4 en li parzijn van harte welkom op dit feest, op woensdagmiddag 4 december van 2 iot4uurin "De Open Hof". Natuurlijk komt St. Nicolaas ook zelf op dit feest. Daarnaast zullen nog tal van andere feestelijkheden plaatsvin den. Toch zal dit feest anders zijn dan alle andere feesten. Sinterklaas heeft na- melijke een verzoek. Sinterklaas geeft ter ere van zijn verjaardag talloze Icadootjes weg. Velen maakt hij blij! Maar zelf krijgt hij als jarige zelden Iets. De leiding van Stichting Jeugd zorg heeft hem een verlanglijst ge vraagd. Een lijstje met dingen die de Sint graag zou willen hebben. Wat staat daarop? Sinterklaas vraagt aan alle kinderen om mee te helpen zijn kado te realiseren. Hij wil graag aan de kinderen in Rwanda (je weet vast wel van het ontwikkelingspro- jekt!een schoolbord, krijtjes en kleurtjes geven. Werkgroep Kankerpatiënten Gooi en Omgeving Zaterdagmorgen, 30 november a.s. zal drs. J. Klinknagel een lezing verzor gen over het onderwerp "Moerman T en de maatschappelijke pro- blemen rondom kanker'. Daarna zal er ruimschoots gelegenheid zijn vragen te stellen. Iedereen die geïnteresseerd is Is van harte welkom. Plaats: Het Oude Raadhuis, Kerkbrink 6 in Hilversum. Aanvang 10.00 uur 's ochtends. Deelname aan het Sint Nicolaasfeest kost niets, alleen vraagt Sint Nicolaas of je wat geld mee wilt brengen voor zijn groot kado. De Sint schenkt het die middag aan iemand van het Rwan- da-projekt. Alle aanwezige kinderen maken kans op leuke prijsjes die de Sint aan de aan wezige kinderen uitlooft. Ga dus met vriendjes en vriendinnetjes 4 december naar De Open Hof en ver geet het kado voor de Sint niet. Alle inlichtingen zijn te verkrijgen bij club-buurthuis De Vangrail, tel. 17615; club-buurthuis Het Kruispunt, tel. 21987; clubhuis-buurthuis De Praat paal, tel. 19546. Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. l; WV-voorzitter Ben J. van Os zal zater dagmiddag om 15.00 uur de officiële opening verrichten van restaupapt;t.„ Hoogje aan de Kerkstraat 10 te Soest. 1 Hl Cl F1Q1C1 KflTTlPf^ Het restaurant is sinds kort eigen dom van Willem van Oosterom jr., telg uit het bekende restaurateursgeslacht Van Oosterom uit de Lage Vuursche. K t Hoogje is de bekende prachtig ge restaureerde 17e-eeuwse boerderij in de Kerkebuurt, het oude hart van Soest. De naam1 van Oosterom staat borg voor een uitstekende service en een aan de eisen van de tijd aangepas te, speelse menu- en wijnkaart. Vanaf 16.00 uur is er ter gelegenheid van de heropening een receptie. t, gels! 5 rend do. set IVN Eemland, vereniging Ier bevordering van hel natuur en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducabe IVN. IVN-Eemland showt uit eigen diatheek Op woensdagavond 27 november a.s. is iedereen welkom in de Minister de Vis- serschool, Oude Utrechtseweg 24, in Soest. Om 20.00 uur start daar een dia-voor stelling van het IVN, afdeling Eem land. Uit eigen diatheek is een selektie gemaakt die diverse facetten uit de na tuur rondom Soest omvat. Maar ook ons dorp staat er gekleurd op! Fraaie gebouwen, oude plekjes, u zult wel zien. Het is uiteraard onmogelijk ons totale bezit te showen, daarom deze selektie. V|U wordt niet overladen met moeilijke planten, paddestoelen, vogels, insekten, milieuproblematiek etc. etc., maar krijgt herkenbare zaken te zien, die ook werkelijk in de buurt te zien zijn als we er de moeite voor doen er eens op uit te trekken. Mocht daar behoefte aan zijn dan kan er na afloop van de dia's nog gediscus sieerd worden over het doel van het IVN met de daarbij behorende aktivi- teiten. De Min. de Visserschool is te bereiken via een smalle toegangsweg vanaf de Oude Utrechtseweg. Voor meer informatie kunt u bellen, tel. 20920. De wijkvereniging Overhees organi seert op woensdagmiddag 3 december a.s. een Sint-Nikolaasfeest voor de kin deren in de Vijverhof. Sint Nikolaas persoonlijk maakt eerst een rondrit door de wijk Overhees, waarbij tevens een bezoek gebracht wordt aan de win keliers van het winkelcentrum Over hees. Om 14.30 uur arriveert hij in de Vijverhof, waar de kinderen hem een hartelijk welkom zullen toezingen. Van 14.30 uur tot 15.45 uur worden de kinderen van 0 tot 7 jaar uitgenodigd om een presentje van de Goedheilig man te ontvangen. Om 16.00 uur wordt voor de kinderen van 8 tot 12 jaar een kinderbingo gehouden. Kaarten voor deze bingo kunnen worden besteld bij mevr. Dorrestein, Luytenaarpad 55, tel. 20727 en mevr. v.d. Akker, Min streelpad 4, tel. 18707. De kosten bedragen van leder kind 1,50. Ieder kind ontvangt van Sint Nikolaas een aardig presentje. De Eng Wie kent niet de romantische afbeel dingen van het boerenleven uit de tijd, dat er nog geen tractoren bestonden: het land werd bewerkt met behulp van één P.K. ofwel een echt paard. Er zijn niet zoveel boeren meer die voor dit werk nog een paard gebruiken alleen laat boer Van Etten nog bijna dagelijks z'n trouwe Mieke door Soest draven. In die "goeie ouwe tijd" gebeurde het meeste werk op de Eng met de hand: zaaien, maaien (met de zeis), in gelid zetten van korenschoven en opsteken van de garven om de kar met hoogop- getast koren nog voor het losbarstende onweer binnen te krijgen. Op plaatjes ziet dat alles er zeer ro mantisch uit, maar in die tijd moesten boeren in de zomertijd van ochtendglo ren tot avondschemer hard zwoegen om al het werk aan kant te krijgen. Nu zien we, op een enkel aardappel veldje na, de Eng de hele zomer vol staan met maïsook voor de boer staat de tijd niet stil. Hoe het vroeger toeging kunt u zier» op prachtige foto's van de oogsttijd op onze Eng in de Oudheidkamer, Ferd. Huycklaan 18, zaterdags- en zondags middags van 13.30-17.00 uur. Het Soester Mannenkoor "Apollo" geeft op 19 december a.s. zijn jaarlijkse Kerstconcert. Aan dit concert, dat wordt gegeven in de Petrus en Paulus- kerk aan het Kerkplein te Soest, wer ken mee: Map Groenendijk, sopraan, en de declamator Anne Holtrop. De muzikale begeleiding, zowel op het orgel als op de piano, wordt verzorgd door Emile Simonis. Voor dit concert, dat om acht uur be gint, zijn kaarten a 3,50 te koop bij het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat, de leden van "Apollo" en aan het se cretariaat, Eikenlaan 49 te Soest. De politie van Soest is op zoek naar vrijwilligers die het oversteken van de schooljeugd op de kruising in Soest-Zuid willen begeleiden. Sinds de verkeerslichteninstallatie stuk is heeft de politie tijdens de spitsuren wel voor begeleiding gezorgd, maar zij kan dat niet lang volhouden omdat de personeelssterkte dat niet toelaat. Vroegere oproepen aan ouders van in de buurt liggende scholen hebben geen resultaat gehad. De politie hoopt echter dat zich alsnog een aantal ouders wil opgeven. Dat kan bij de Minister de Visserschool aan de Oude Utrechtseweg. Door het voortdurend uitvallen van de verkeerslichten zijn de laatste tijd nogal wat ongelukken gebeurd, die gelukkig doorgaans beperkt ble ven tot materiële schade. In het weekeinde raakte bijvoorbeeld weer een auto in brand, die door snel ingrijpen van de beheerder van het benzinestation bij het kruispunt kon worden geblust. Per begin december heeft mevrouw L. C. van der Blom-van de Pol uit Maarssenbroek de bekende snack-kiosk "De Smulderij" bij de spoorwegover gang in Soestduinen overgenomen. Op woensdag 4 december vindt de feeste lijke heropening plaats om 15.00 uur, een plechtigheid die door twee van de drie kinderen van het echtpaar Van der Blom wordt verricht. Mevrouw Van der Blom mikt op handhaving van het bestaande aanbod van "De Smulderij", met betere kwaliteit en betere service. Aan het assortiment worden toegevoegd zelfgemaakte salades en verse soep uit eigen keuken. Indien er belangstelling voor bestaat overweegt mevrouw V.d. Blom ook het verspreiden van complete warme maaltijden aan bejaarden, zieken en alleenstaanden die geen zin hebben om zelf hun eten klaar te maken. Die moe ten dan wel tevoren worden besteld. Inlichtingen daarover krijgt men van af volgende week bij De Smulderij, tel. 02155-10970. GEBOREN Fransisca Teresa, dochter van A. M. Nieuwpoort en F. C. F. van Eek. - Frank, zoon van J. J. Steur en A. M. Jonasse. - Peter, zoon van J. T. van Fulpen en J. van de Meent. - Thomas, zoon van E. F. Slingerland en Y. A. Mo lenaar. - Leonie Annemarie, dochter van G. P. J. M. Kengen en M. Spijker. - Janine, dochter van H. G. Voortjes en J. G. M. 't Lam. - Marijke, dochter van A. Hissink en J. Pas. ONDERTROUWD Jacobus Johannes Lassche en Edith Hunter Currie. Geen opgaaf. OVERLEDEN Pieter Swager, echtgen. van H. M. Bakker. - Katharina Maria van Doorn, wed. van J. G. Helsdingen. - Hendrika Everdina van Leeuwen, wed. van A. Gorlee. - Maria Aletta Johanna Mer- kenhof, echtgen. van C. Merts. - Hen- drikus Westerveld, wed. van G. A. M. Stalenhoef. - Anna Geertruida Kok, echtgen. van K. H. M. van Oorschot. Op zaterdag 30 november vindt in Kas teel Groeneveld weer een "Kasteel concert op de zaterdag" plaats. Medewerkers zijn Anner Bijlsma (cel lo) en Gerard van Blerk (piano). Op het programma staan werken van Beethoven, o.m. variaties op werk van Mozart en sonates. Het concert begint om 20.15 uur. En tree 12.50; pas 65 en CJP 11,-. Op zondag 1 december geeft het Groot Nicolaaskoor een concert in de Nico- laaskerk in Baarn, met medewerking van Marianne van Laarhoven (So praan) en Hellen van Lier (sopraan). De begeleiding wordt verzorgd door het Nicolaas Begeleidingsensemble, onder leiding van Hans Linnartz. Op het programma staan werken van Bux- tehude, Gabriele, Schütz en Monte- verdi. Het concert begint om 14.30 uur. Entree 12,50; pas 65 en CJP 7,50. 'Kind en Strafrecht' bij VVD-vrouwen Donderdag 28 november a.s. organi seren de Vrouwen in de WD Soest/ Soesterberg wederom een bijeen komst. Ditmaal in restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat 122. Mevrouw Mr.M.Koers- v.d.Linden, of ficier van justitie te Utrecht, zal spre ken over:Kind en Strafrecht. Uiter aard is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanvang 20.00 uur. Belangstellenden ook mannen zijn van harte welkom. Bode Kruis Welfare-verkoping Honsbergen succes Het Dienstencentrum Honsbergen dat op 20 november j.1. haar najaars Wel fare-verkoping hield, mocht zich ver heugen in een goed resultaat. De opbrengst van de verkochte artike len was 1.069,40. Tijdens de gezellige middag werd ook een verloting gehouden. Alle prijswinnaars hebben hun prijs reeds in ontvangst genomen. Belangstellenden zijn in de maand de cember welkom bij de in september j.1. opgerichte volksdansgroep "Na Ho- ro" in Soesterberg. Op de dinsdagmid dagen 3, 10 en 17 december kan men gratis en vrijblijvend komen kennis maken en meedansen, tussen 13.30 uur en 14.30 uur in zaal B van het Dorpshuis aan het Dorpsplein. In januari start de groep met een nieuwe volksdanscursus, waar vooral mensen met weinig of geen danser varing welkom zijn, al geldt dat ook voor hen die wat meer ervaring heb ben. Volksdansen kan iedereen, van jong tot oud, leren. Het is uiterst ple zierig bewegen op de vaak mooie en meeslepende muziek uit vele landen. Inlichtingen tijdens de lessen in het Dorpshuis, of bij Henny van 't Holt, Chr. Huygenslaan 34, Soesterberg, tel. 03463-1448. Gemakkelijk leesbaar en in een pretti ge opmaak opent de samenvatting van het jaarboek met het prachtige gedicht van de Zuid-Afrikaanse dichter Sipho Sepamla "Vertel me van een Broe der". Daarna wordt een aantal landen beschreven, waarin mensenrechten schendingen plaatsvinden en waarte gen Amnesty International aktie voer de; helaas, ok een 20-tal Europese lan den "ontsieren" deze opsomming. Een aantal bijlagen verheldert de kijk op de Organisatie A.I.; zo wordt inge gaan op de missies die A.I. stuurde om een proces bij te wonen of onderzoek te doen; op het Verdrag tegen Foltering en andere wrede en onmenselijke be handeling, dat mede-door toedoen van A.I. tot stand kwam; u treft er een Jaaroverzicht aan van de Nederlandse Afdeling van A.I. en u leest over de campagne die A.I. voert voor Jongeren die vanwege hun gewetensovertuiging in de gevangenis belanden, gemarteld worden of "verdwenen". Het jaarboek is te koop bij boekhandel Immerzeel, Van Weedestraat 11 of telefonsich te bestellen via tel. 18018. De prijs bedraagt 15.00. Belangrijke Amnesty-publikaties zijn sinds kort ook te koop bij Boekhandel Immerzeel, zoals de dichtbundel "Als ik vrijkom", de krant over het ontstaan van Amnesty, vele z.g. Drieluiken: korte achtergrondbulletins over landen waarin Amnesty aktie voert, etc. Ook vindt u er het zojuist verschenen Jaarboek 1984 dat van 123 landen de si tuatie van de rechten van de mens weergeeft en een overzicht biedt van de aktiviteiten die A.I. in 1984 heeft on dernomen; het is voor eenieder die belang stelt in naleving van de rechten van de mens en het werk van A.I. een onmisbaar document. Voor meer informatie kunt u bellen: tel. 20161. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.0Ö,~TT3Ö JTVoogmis) en 11.30 uur N In de weeK H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest m VERMIST: 13-11. Poes, gest., donker cypers, 4 a 5 jaar, klein gebouwd, fam. De Boer, Koninginnelaan 131, Soest, tel. 18535. GEVONDEN: 16-11. Kater, zw./wit, 5 maanden, omg. voetbalveld Soest, inl. Asiel 't Hart, tel. 02155-13583. 14-11. Kater, wit, zw. kop, Eembrug Baarn, dood, tel. 20805. 19-11. Kat, zw/wit, 5 maanden, omg. Beetzlaan-Schrikslaan, inl. fam. 't Hart, Beetzlaan 131, Soest, 13282. 23-11. Poes, zw./wit, omg. Gallenkamp Pelsweg, inl. Asiel 'tHart, 02155-13583' 14-11. Poes, cypers, 6 maanden, omg. Birkstraat, Soest, tel. 02154-20805. Soos alleenstaanden Zondag 1 december van 14.00 tot 16.30 uur, organiseert de NVSH afdeling Amersfoort/'t Gooi een middag voor alleenstaanden met en zonder kinde ren. Het gebouw van de NVSH staat aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. "Hij geeft het leven weer". Dit is het thema voor de eerstvolgende "dienst van een uur voor vriend en buur". Deze diensten welke kortweg "Vrien dendienst" worden genoemd, worden gehouden op elke eerste zondag van de maand in de Ichthuskerk aan de Albert Cuyplaan 2a te Soest. Zondagavond 1 december a.s. hoopt Ds. W. A. Boer uit 's-Gravendeel te spreken over bovengenoemd onder werp. De interkerkelijke kommissie voor evangelisatie te Soest die de or ganisatie van deze diensten verzorgt, rekent weer op een goede opkomst. Neemt u weer eens een vriend of buur mee? De zanger Peter Kits zal weer enige liederen zingen. De samenzang staat onder leiding van de organist Peter Loef. Na afloop van de dienst kunt U nog wat napraten waarbij de koffie voor U ge reed staat. Zelfs in deze barre tijden hoeft u ook geen kou te lijden, want winterkleding is er in overvloed en veel ander bruikbaar goed. Goedkoper kan het niet is ook de uitspraak van Sint Piet. 'tls altijd weer succes op Veldweg zes. Zondag 1 december HERVORMDE KERK 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur ds. H. van Heijst .gez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. v. d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen 19.00 uur "Vriendendienst", ds. W. A. Boer Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Romeny In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 en 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. H. van Heijst, m.m.v. Wil- helminakoor De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake en ds. F. Jelen; gez. dienst met Gohrer/Middel- hagen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 10.30 uur ds. W. Kok, Baarn 16.00 uur ds. J. van Amstel, Ede GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 i 09.30 en 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 09.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. J. Kareis NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P. H. van Lent, Varssevelt EVANGELIE-GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.00 uur ds. A. van Slooten CHRISTENGEMEENTE TE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 09.30 en 16.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 18.25 uur. SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Geen opgave ontvangen GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat Geen opgave ontvangen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. KraakH.A. NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 97 Geen opgave ontvangen EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. v. d. Horst; gez. dienst; H.A. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. J. Faber, Nederhorst d. B. De wijkvereniging Overhees organi seert op zaterdagavond 30 november a.s. een grote Sint-Nikolaasbingo in de Vijverhof. Aanvang 20.00 uur. Er zijn zeer fraaie prijzen te winnen. Prijs per kaart voor leden en dona teurs ƒ4,- terwijl introducés het dub bele betalen. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 28 november Dierenmiddag: tijd: 15.30-17.30 uur, leeftijd 4 t/m 12 jaar. Vaandag gaan we een dierenkijkdoos maken,zodat het net lijkt of je een eigen huisdier in een kooitje hebt. Dieren kijken en ze voeren. Vrijdag 29 november Dolle-dwaze-middag: tijd: 15.30-17.30 uur, leeftijd 4 t/m 12 jaar. Vandaag gekke dolle dwaze dingen met muziek en toneel. Kinderrestaurant: tijd: 15.30-20.00 uur. Leeftijd om te komen koken 8 t/m 12 jaar, leeftijd om te komen eten 0 t/m 100 jaar. Het menu: minestrone maaltijdsoep, preitaart en een lekkere vla flip toe. 16.00 uur schoonmaken van de groente, koken, menukaartjes maken. Om 18.00 uur worden de eters verwacht en na afloop samen afwassen. Opgave voor vrijdagmorgen 12.00 uur. Zaterdag 30 november Van alles wat middag: 13'30 uur-16.00 uur, leeftijd: 4 t/m 12 jaar. Op deze dag kan je je verjaardag komen vieren. We gaan koekjes bak ken, muziek maken, knutselen en pony- of ezel rijden. Ook als je niet jarig bent kan je komen. Dinsdag 3 december Toneelmiddag: tijd: 15.30-17.30 uur, leeftijd: 8 t/m 12 jaar. Als je nog surprises moet maken mag je vanmiddag naar de boerderij komen en helpen wij je. Woensdag 4 december Theatermiddag:tijd 14.00-16.00 uur. leeftijd 4 t/m 9 jaar. De hele middag tekenfilmpjes van Tom en Jerry, Donald Duck en Walt Disney, maar dat is lang niet alles, de Peuter/Ouderochtend Iedere dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Met uw kind kunt u deze morgen doorbrengen op de boer derij om met andere moeders in con tact te komen. De kosten zijn 3.- inclusief koffie en limonade. De Biologische Tuin Is nog steeds open op dinsdag, woens dag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur. Er is volop boerenkool, deze smaakt over heerlijk. taJfc Vredeholstraat 6- 3761HB Soest 1 tel.02155-12525 Zaterdag 30 november Café "De Kater" bestaat nog niet zo lang, maar heeft toch in korte tijd een eigen gezicht gekregen. Toch ver dwijnt het "kater"-idee a.s. zaterdag 30 november voor een avondje. Want vanaf 9 uur verandert het café aan de Koninginnelaan in een originele Saloon en het wordt een dolle boel met ver schillende wedstrijden. Zoals een origi nele bierdrinkwedstrijd en de verkie zing van de sterkste Cowboy van Soest. Voor de beste cowboys zijn er leuke prijzen te winnen. Bezoekers kunnen de stemming extra verhogen als zij zouden verschijnen in een cowboyachtig costuum. Na twaalven zijn bier en frisdrank voor 1,- verkrijgbaar. De afdeling Soest/Baarn van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen viert het St. Nicolaasfeest op woensdag 4 december a.s. Aanvang 10.00 uur. Een en ander vindt plaats in het Brand punt aan de Oude Utrechtseweg 6 in Baarn. Op woensdag 11 december, om 14.00 uur, gaan de leden in de zaal van Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat kerststukjes maken. Dat ge beurt met medewerking van mevrouw Van Mantgum van "Groei en Bloei". Vrijdag 13 december a.s. organiseert Groei en Bloei weer de kerstversie ringsdemonstratie Bloemsierkunstenaar en leraar tuin bouwschool J. Amesz houdt voor de 4e keer een show voor "Groei en Bloei". Evenals voorgaande jaren wordt ver wacht, dat de theaterzaal van C-drie (De Borg) geheel bezet zal zijn. De -heer Amesz geniet een grote faam als creatief bloemsierkunstenaar. Als geen ander weet hij aan te geven hoe je met eenvoudige materialen een gezelli ge kerstsfeer in huis kunt oproepen. Dit jaar is zijn motto 'Kerst op-bouw'. Als ondergrond voor kerststukjes worden materialen uit de bouwwereld ge bruikt. Romantische kerstsfeer gecombineerd met eigentijdse mate rialen. Volgende week wordt u nader over de inhoud van de show geïnformeerd. Houdt u de datum alvast vrijvrijdag 13 december van 20.00 tot 22.30 uur in C-drie. Gratis voor leden van Groei en Bloei. Niet-leden zijn welkom tegen een bij drage van 5,-. Zaterdag 30 november en zondag 1 dec. HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 tot zon dag 24.00 uur waargenomen door: Mevr. E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140. J. H. H. Overbeek, Foekenlaan 16, tel. 12333. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen Soesterberg 0 F. P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: 0 Apotheek Soestdijk Van Weede straat 183,tel. 12487. Extra dienst op zaterdag 9.00-12.30 uur: 0 Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: 0 H. Abbring, Larixlaan 16, tel. 13842. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur Grote èn kleine huisdieren 0 J. H. J. Meursing, Van Mecklen- burglaan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00- 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie even- eens tussen 13.00 en 14.00 uur. In het gebouw gemeentewerken wordt donderdag 28 november, 's avonds om 8 uur door ing. A. C. la Rivière van Staatsbosbeheer, een lezing gegeven over "de invloed van zure regen op onze bossen". Voor deze avond zijn gerichte uitnodi gingen uitgegaan naar de leden van de commissies bedrijven en milieu, maar daarnaast zijn ook andere belangstel lenden van harte welkom. Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, »hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten Kontaktadres: Elly Blitz, Prunuslaan 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt ieoere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te. 20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn' Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwege, Korte Brinkweg 19, tel. 14583.

Soester Courant | 1985 | | pagina 21