Schoeman ^11 Soest 50 jaar geleden (83 Goedkeuring sport begroting uitgesteld Kinderboerderij moet nog even wachten op reparaties id'Oude Enghei .„.kom eens met Schoeman praten! Nr. 1 in de Top 10 van vrijetijdskleding GEMEENTE SOEST WOENSDAG 27 NOVEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOESTERBERG BAARN vraagt; uw aandachtvoor Bouwzaken Openbare commissie vergaderingen Verleende bouwvergunningen Aardgastarieven per 1 januari 1986 NIEUWE MODE - NIEUWE MODE NIEUWE MODE Zojuist ontvangen de nieuwe "early Spring" kollektie van Moustache en Emanuella. IEDERE KLANT EEN GRAMMOFOON PLAAT KADO Tot 5 december ontvangt iedere klant, bij besteding van min. f 50,- een platen- bon ter waarde van f6,25 kado. acht percelen bouwterrein, BETAAL NIET MEER dan nodig voor Uw ziektekostenverzekering. Assurantiekantoor van Rouwendaal BV 'Je hoeft geen Wubbo te heten om naar Titusville te gaan' 29 November 1935 RÜBENSLAAN Op de tweede woonlaag gelegen 3-kamer hoekappartement, met berging in de onderbouw. Indeling: entree, hal, toilet, dou che, royale woonkamer (6x4 m) met thermopane beglazing, keuken uitgebroken naar bij keuken, twee slaapkamers. Vraagprijs: f 52.500,- k.k. VAN WEEDESTRAAT Een perfect onderhouden, cen traal nabij winkels en openbaar vervoer gelegen 2-kamer ap partement op de tweede verd. Indeling: woonkamer met open keuken, slaapkamer, douche, toilet. Vraagprijs: 94.500,- k.k. KORTE BRINKWEG Centraal, op levendig punt, ge legen in flat "Beverstein" drie kamer appartement op de derde woonlaag met grote gara ge en aparte berging in de on derbouw. Indeling: hal, toilet, werk/slaap kamer, zeer grote eetkeuken. Zit/ eetkamer met aansluitende slaap kamer (gescheiden d.m.v. schuif wand) totaal op 35 m2. Ruime douchekamer. Groot balkon met ruime zitgelegenheid. Vraagprijs: 125.000,- k.k. PELIKAANWEG Helft van een dubbel woonhuis met garage en ruime tuin met prima zonligging. Indeling: entree, ruime hal, toilet, kelderkast, keuken, bijkeuken. Grote woonkamer met schouw en balkenplafond, alsmede open slaande tuindeuren. Eerste ver dieping: overloop, twee zeer grote slaapkamers met v.w. en kasten. Badkamer met douche, v.w. en tweede toilet, derde slaapkamer. Tweede verdieping: via vaste trap naar grote zolder met een slaapkamer met v.w., zeer veel bergruimte (mogelijk 5e slaapkamer). Het pand is voor zien van gas-gevelverwarming en verkeert in redelijke staat van onderhoud. Vraagprijs: f 175.000,- k.k. KORTE MIDDELWIJKSTRAAT In 1984 gebouwde - houtskelet- bouw - helft van een dubbele villa, met een groot souterrain, carport-garage. Het pand is voor zien van dubbel isolatieglas, Zweedse kozijnen, Brink hete- luchtverwarming (ca. 2000 m3 gas per jaar), hardhouten trap pen, luxe sanitair etc. Indeling: entree, hal, toilet, L- vormige woonkamer met open haard en toegang voor het ter ras. Eethoek, ruime keuken met lichtgrijze plavuizen/tegelvloer, keramische kookplaat, afzuig kap, oven etc. Verdieping: 2 rui me kinderslaapkamers met kast- ruimte en eigen toilet/douche ruimte, grote ouderslaapkamer met klein balkon en eigen bad kamer met ligbad en dubbele wastafel, bergruimte. Split-level: tussenkamer (t.v.-hoek). Souter rain: twee grote kantoor/speel/ opslag etc. ruimten met achter gelegen hobby/knutselkamer. Souterrain geheel voorzien van lichtgrijze tegelplavuizen. Stook en wasruimte. Modern van inrichting, inclusief vloerbedekking. Vraagprijs: f 335.000,- k.k. (2 slaapkamers met balkon). Souterrain: over gehele diepte en breedte van het pand: kantoor kamer, hobbykamer, provisie kamers. Bij de bouw is gebruik gemaakt van zeer duurzame materialen: hardhouten kozijnen, luxe sani tair, geheel thermopane be- glaasd. Moet beslist van binnen gezien worden. Vraagprijs f359.000,- k.k. EIKENHORSTWEG 2 Riante helft van een dubbele villa (bouwjaar 1978) met prak tijkruimte, garage en een schit terend aangelegde vrije tuin, voorzien van gas-c.v. Indeling: hal met schoonmetsel- werkwanden, toilet, L-vormige woonkamer met open haard, plavuizenvloer en balkenplafond, royale keuken. 1e verd.: 3 slaap kamers waarvan 2 met v.w., bad kamer met ligbad, douche en v.w., app. 2e toilet. 2e verd.: 1 grote slaapkamer met veluxdak- raam, 1 kleinere slaapkamer met dakkapel, grote spoelbak, c.v,- ketel. Indeling praktijkruimte (souter rain): hal (7 m2), wachtkamer (10 m2) metv.w., werkkamer (18 m2), royale behandel- of archief kamer met spoelbak. Vraagprijs: f 390.000,- k.k. Door royaal gebruik van thermo pane en andere isolatie lage stookkosten. WILLEM DE ZWIJGERLAAN Zeer degelijke helft van een dub bele villa met groot souterrain/ werkruimte (met eigen opgang) en zeer diepe garage (11 m). Be sloten tuin met goede zonligging. Indeling: royale hal, zeer grote woonkamer (totaal ca. 70 m2) met open haard, schoonmetsel- werk en stucwanden. Ruime mo derne keuken met diverse in- bouwapparatuur en eetbar. Alu minium schuifpui naar tuin. Ver dieping: 4 royale slaapkamers en een luxe complete badkamer, VAN DE GRIENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussen woning met voor- en achtertuin en schuur met blijvend vrij uit zicht. Evt. overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a f 15,- per maand. Indeling: opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met par ket, open keuken met alle Miele inbouwapparatuur. Eerste ver dieping: luxe badkamer, twee grote en een kleinere slaapkamer. Tweede verdieping: grote ouder slaapkamer. Geheel is perfect onderhouden. V.v. gas-c.v. Vraagprijs: f 165.000,- k.k. VELDHEIMWEG Vrijstaande kleine woning met goed uitgeruste bedrijfshal, gelegen net buiten centrum van Baarn. Indeling: entree, gang, leuke woon/eetkamer, ruime keuken, achtergelegen bijkeuken, dou che/toilet/stookruimtes. Verdie ping: twee ruime slaapkamers voorzien van gas centrale ver warming. Leuke naastgelegen tuin met binnenplaats. Bedrijfsruimte is zeer goed be reikbaar d.m.v. een royale oprit en heeft begane grond, alsmede op de verdieping een 160 m2 vloeroppervlak. Het pand is voor zien van een kantoorunit en een prima roldeur. Alle nutsaanslui- tingen aanwezig. Vraagprijs: f225.000,- k.k. DE NVM-MAKELAAR werkt op basis van 'no euro, no pay berekent bij een geslaagde transactie 50% van de advertentiekosten (Prijzenbeschikking 1983) wisselt zijn opdrachten uit met alle 75 NVM kantoren in de regio middels een perfect werkend foto-intormatiosysteem neemt uw aanbieding voor onbepaalde ti/d op in een tweetal woninggidsen Ook op zaterdag zijn we ge opend van 10.00 tot 14.00 uur. Makelaars in onroerende goederen I leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 02155-13539 b.g.g. 02155-12620 - 035-10335 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Leusden, Tiel en Veenendaal. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkend verzoek met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen ten behoeve van: het uitbreiden van een woonhuis, Ak- kerweg 12. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 28 november 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren 09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretarie, af deling I, (kamer 23) ter inzage. woensdag 27 november: commissie Onderwijs donderdag 28 november: commissie Welzijn maandag 2 december: commissie Al gemene Bestuurszaken dinsdag 3 december: commissie Ruim telijke Ordening woensdag 4 december: commissie Be drijven woensdag 11 december: commissie Financiën De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren (tel. 22555) welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men alle in formaties krijgen over de mogelijk heid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de vergaderingen. (Niet gebonden besluiten) oprichten tuinschuur, Turfstreek 221; plaatsen berging, Albert Cuyplaan, sectie K, nrs. 1863,1864 en 1865; verbouwen woonhuis en plaatsen carport, Kerkpad ZZ110; bouwen schuur, Gen. Winkelman straat 80; plaatsen dakkapel c.q. dakopbouw op woonhuis, Bazuin 27 wijzigen gevel woonhuis, Tróm- slagerpad25; wijzigen gevel woonhuis, Klarinet 8 plaatsen schutting, Parklaan 6 t/m 16 en 22 t/m 32; plaatsen garage, Sterrenbergweg 32 plaatsen vogelverblijf, Draailier 105; plaatsen erfafscheiding, Di Lasso straat 90; plaatsen zwembad, Noorderweg 81b. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getrof fen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Daar de Minister van Economische Za ken de inkoopprijs van aardgas per 1 januari 1986 met 2 cent per m3 (excl. BTW) heeft verhoogd, hebben Burge meester en Wethouders besloten de Raad voor te stellen het gastarief voor kleinverbruikers per 1 januari als volgt aan te passen. De gemeenteraad heeft vorige week besloten de begrotingen van de Sport stichting en van de Stichting Zwemba den vooralsnog niet goed te keuren, omdat de financiële aspecten eerst nog uitgebreid besproken moeten worden in de commissie Financiën. Dat was het resultaat van een uiterst verwarde beraadslaging, waarin van verschil lende kanten naar voren werd ge bracht dat de begroting van de Sport stichting niet goedgekeurd kón worden, omndat de deelnemers aan de Sportstichting zich er nog niet over hadden uitgesproken. Pas nadat zowat iedereen, inclusief burgemeester Scholten, er zijn zegje over had gedaan en de wethouder zijn verbazing over de procedure had uitge sproken, kon hij meedelen dat beide begrotingen wel volgens gemaakte af spraken in behandeling genomen kon den worden. De commissie Financiën had onlangs geweigerd over de begro ting te spreken. Burgemeester Scholten had dat opge vat als een signaal, niet zozeer als een inhoudelijk bezwaar tegen de begro ting. Hij beloofde overigens dat de Sportstichting - evenals andere ge meentelijke stichtingen - volop betrok ken zullen worden bij de voor de deur staande reorganisatie van het gemeentelijk apparaat. Jo Ebbers (VVD) vroeg de aandacht voor de mogelijkheden van een over dekt zwembad in Soest, nu de verkoop van het Natuurbad steeds dichterbij komt. "Het is een schande en belache lijk dat zwemwedstrijden niet in Soest gehouden kunnen worden," aldus Ebbers. Ries van Logtenstein (CDA) en Ray- mond van Gelder (PvdA) verzetten zich tegen de behandeling van de sport- begroting zonder voorafgaande behandeling in de commissie Finan ciën, maar wethouder Plomp gaf om standig uitleg over de situatie en liet weten dat de begrotingen wel degelijk zijn vastgesteld. Hij kondigde de instel ling van een commissie aan die de mo gelijkheden van een overdekt zwembad in Soest gaat onderzoeken. Visser (Prog. Soest) vond dat de Sport stichting aan hetzelfde euvel lijdt als de bibliotheek. "Er zitten raadsleden in, maar die zitten er alleen voor zich zelf of hun fractie, en de raad heeft er niet veel aan. De verslagen bereiken ons nooit. "Hij bepleitte kontakt met Defensie over mogelijkheden op de Vlasakkers voor het Cross Team Soest, waarvoor wethouder Plomp hem weinig kans gaf. Raymond van Qelder (PvdA) bleek niets te voelen voor de aanleg van een honkbal/softbal-accommodatie ten be drage van 550.000 gulden. Hij wees erop dat de honkbalclub in Soest maar 47 leden heeft. "Dat is beduidend min der dan de atletiekvereniging Pijnen burg, die we nota bene haar eigen ac commodatie laten aanleggen." De 'wethouder beloofde hem een goede on derbouwing van hef voorstel. vrijetijdskleding v. Weedestraat 59 tel. 12424 Soest (In te wisselen bij de Gouden Snaar) Skipakken buit bij 'snelkraak' Onbekende daders hebben vorige week met een trottoirtegel de ruit ingegooid van de sportzaak van de firma K. aan de Soesterbergsestraat. In de nacht van dinsdag op woensdag constateerde de politie dat de ruit stuk was. De daders bleken veertien complete ski- pakken te hebben buitgemaakt. De schade loopt in de duizenden guldens. Snelheidscontrole Op de Soesterbergsestraat hield de po litie vorige week dinsdagmiddag een controle op de naleving van de maxi mumsnelheid. Van de 180 passerende automobilisten reden er 16 te hard. Zij werden geverbaliseerd. De top lag op 90 km per uur. Inbraak Veenbesstraat Een inbreker heeft vorige week kans gezien zijn slag te slaan in de woning van mevrouw A. H. aan de Veenbes straat. Hij forceerde de voordeur en maakte o.m. een geldbedrag van 130 gulden, een gouden broche en een oos terse ketting buit. De gemeente Soest biedt te koop aan: gelegen in het bestemmingsplan Overhees III. De bouwterreinen variëren in grootte van ongeveer 430 m2 tot 700 m2 en zijn allen gesitueerd aan een vijver. De prijs bedraagt f 175,- per m2 exclusief b.t.w. Op de kavels mogen uitsluitend vrijstaande woningen wor den gebouwd. Belangstellenden kunnen zich tot en met 18 december 1985 schriftelijk opgeven als gegadigde bij burgemeester en wet houders van Soest, postbus 2000, 3760 CA SOEST. Nadere informaties, onder meer de voorwaarden van toe wijzing, zijn verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest, dagelijks van 9.30 tot 12.30 uur, telefonisch bereikbaar on der nummer 02155-936 06. 57,- ƒ67,83 ƒ57,- Prijs per kubieke meter excl. milieuheffing vastrecht per aansluiting De abonnementstarieven zijn dienover eenkomstig aangepast. Verder heeft de Raad de tarieven voor het huren van gaswarmwaterappara- ten per l januari 1986 als volgt vastge steld: -Huren van gaswarmwaterapparaten per maand excl. BTW a. Keukengeiser 6,25 b. badgeiser g^O c. variogeiser klein 9,70 d. badgeiser voorzien van muurdoorvoer 11, 80 e. Variogeiser 11,80 f. standaard gasboiler 11,so g. gasboiler met verbeterd rendement 13,50 huidige tarief tarief per 1-1-1986 excl. BTW ind. BTWexcl. BTW ind. BTW 55.6 ct. 62.2 ct. 57.6 ct. 68.5 ct. ƒ67,83 incl. BTW 7,44 9.76 11.54 14,04 14,04 14,04 16,07 Na uitvoerige discussie is de gemeen teraad vorige week akkoord gegaan met de voorgenomen besteding van het voor 1985 verwachte incidentele over schot op de begroting, waarmee in to taal een bedrag van zo'n 183.000 gulden zal zijn gemoeid. Dit ondanks het ver zet van de CDA-fraktie, die bij monde van Ries van Logtenstein liet weten dat "deze pot er nog helemaal niet is en evenmin is aangetoond dat-ie über haupt zal komen." Niettemin had het CDA wel sympathie voor een aantal voorstellen, zoals een volkshuisvestingsplan, een woononderzoek en de verbetering van de particuliere woningbouw. Onover komelijke bezwaren had de fractie te gen de post "relatiegeschenken", on danks het feit dat burgemeester Schol ten er op wees dat van de uit te trekken 8000 gulden er zo'n 5000 worden terug verdiend met de verkoop van sjaals en stropdassen met het gemeentewapen. De raad ging akkoord met een verho ging van de bijdrage voor de nieuwe volkstuinvereniging "De Uitwijk" van 3.000 naar 6.000 gulden op voorspraak van Joop van den Brakel (PvdA) en met de verhoging van de post verbete ring particuliere woningbouw van 30.000 naar 66.000 gulden. Daarmee was de 'pot" echter zo goed als op. De reparties aan de Kinderboerderij - waarvoor aanvankelijk 30.000 gulden was bestemd - zullen nu moeten wach ten tot december, als het College komt met een afgerond voorstel om alle werkzaamheden in een keer te laten verrichten. Van de aanvankelijk ge dachte 30.000 gulden zou immers alleen het dak gerepareerd kunnen worden. De totale kosten voor reparaties - o.m. ook de toiletten - bedragen 160.500 gul den. Volgende maand zal de gemeente raad zich daarover uitspreken, en ge zien de opmerkingen van vorige week zal voor dit voorstel brede steun te ver wachten zijn. Vernieling aan auto De heer R. de L. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de ver nieling van zijn auto. Zowel het linker als het rechter voorspatbord was be schadigd. De wagen stond geparkeerd op de oprit van de woning aan de Ere prijsstraat. BAREETCAFE f S Middelwijkstraat 2 5 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Woensdag 27 november Boerenkool met worst Donderdag 28 november Osselapje, vlaamse andijvie Vrijdag 29 november Scholfilets, ravigottesaus Maandag 2 december Duitse karbonade, sperziebonen Dinsdag 3 december Hutspot met klapstuk Woensdag 4 december Wiener schnitzel, doperwten Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. PREMIETARIEVEN PER MAAND 18tot40jaarf 58,- tot18jaarf 29,- ouderdan40jaar f70,- Totaal verzekering zonder eigen risico. Vraag vrijblijvend offerte bij Tel. 02155 -164 67 of 2 4810 Het mag wel natuurlijk, maar het hoeft niet. Want als je dit jaar eindex amen doet, kan jij in principe naar Titusville. Drie weken in een gastgezin dat het prachtig vindt om een Hollandse scholier(e) in huis te hebben. We weten dat je momenteel wel wat anders aan je hoofd hebt, maar het kan geen kwaad om er al eens over na te denken. Drie weken Florida Is nu eenmaal wat anders dan een weekendjeParijs dat op donderdag nog beslist kan worden. Je moet er wat voor over hebben. Daarom komen we er nu al mee. Voordat je nou je koffers al gaat pakken, zullen we je eerst wat meer over het contact met Titusville vertellen. Officieel heet Soest de partnerstad van Titusville en zijn er inmiddels al drie scholierenuitwisselingen geweest. Nummer vier zit er nu dus aan te komen en jij kunt meedoen. Het is dan wel de bedoeling dat je drie weken een Amerikaan!se) in huis neemt. De overige Nederlandse deelnemers leer je trouwens al ver van te voren ken nen, want samen met hen stel je het Soester programma samen. Wat de kosten betreft: het feit dat je in een gastgezin verblijft - het is dus wel prettig als je je enigszins verstaanbaar kunt maken in het Engels - maakt het verblijf relatief goedkoper. Toegegeven, een kleine tweeduizend gulden reiskosten is een hoop geld. Maar een paar duizend kilometer vliegen moet wel betaald worden. We zeggen het nog maar eens: je moet er wat voor over hebben. Titusville heet trouwens niet voor niets Home of the Kennedy Space Centre dat KSC is overigens niet alleen leuk voor Wubbo)want de Space Shuttles vliegen je bij wijze van spreken om de oren. Disney World en Epcot Centre liggen op een steenworp afstand. Het hangt er maar van af hoe ver je kunt gooien. Aangezien deze uitwisseling meer wil zijn dan zomaar een vakan tie, zullen de Amerikanen je ook "alle hoeken van Titusville zelflaten zien". Betekent, datje de twee highschools, de rotary-club en het gemeente huis bezoekt. Natuurlijk is het programma veel uitgebreider, maar daar hoor je tezijdertijd wel meer over. Zesentwintig Soester scholieren gingen je in de afgelopen jaren al voor. Word jij nummer zevenentwintig? Denk er eens over na, praat er eens over met je ouders en kom in ieder geval naar de Titusville-informatieavond op maandag 2 december. Wubbo Ockels zal je er niet zien, maar we hebben wel dia's die tijdens een voorgaande uitwisseling zijn gemaakt. Voor nadere informatie over de Titusville-avond kun je bellen met: Betty Kuy- venhoven, tel. 93443, Anton van Nes, tel, 10195 en Paul ten Hove, tel. 12918. P.S. Je weet nu in ieder geval eens iets origineels voor Sinterklaas Arbeidsbeurs De stand is op heden 499 werkloozen, w.o. 31 metselaars, 71 opperlieden, 55 grondarbeiders, 77 losse arbeiders, 39 schilders-behangers, 27 tim merlieden, 18 chauffeurs, 18 kantoorbedienden, 13 landarbeiders, 10 stucadoors, 12 vertegenwoordigers, 31 tuinlieden, 10 transportarbeiders, 4 koks-kelners, 4 kleermakers, 5 machine-bankwerkers, 4 loodgieters, 4 smeden, 5 slagers, 9 hulpen in de huishouding, 4 werksters. Film 'Jood Süss' Deze week had iedere Soestenaar moeten genieten van de film die draai de in ons theater. „Jood Süss", het buitengewone spel van Conrad Veidt in een buitengewone opzet. Wil men de vloek, die op het Joodsche ras rust zuiver leeren kennen, dan moet men dit filmwerk gaan zien. Een drama, waarin de meestal schandelijke, onverdiende Jodenhaat aan het licht komt. "Jood Süss" is de eerste, die in hoogere kringen heeft durven strijden voor zijn rasgenooten. Dit gebeurde in de 18e eeuw. Dat zijn poging mislukte, ligt niet aan hem, zelfs zijn leven gaf hij in een vreeselijken dood. Een interessant filmwerk. R.K. Tooneelver. „Kunst en Vermaak" Zondagavond gaf bovengenoemde vereeniging een uitvoering in het St. Joseph-gebouw. Opgevoerd werd een spel in 3 bedrijven: „De mensch wikt". De aangenomen zoon van een mijn-eigenaar voelt roeping om priester te worden, doch durft er zijn pleegvader, die van de kerk afge dwaald is, niet over te spreken. De compagnon van den mijnexploitant waagt zijn geld in speculatiën, en wil trouwen met de dochter van zijn compagnon, zooals tusschen hen is overeengekomen. Doch zij heeft haar hart reeds geschonken aan een ingenieur. De medeminnaar doet echter alles om deze ingenieur weg te krijgen, waaraan de vader van het meisje medewerkt. Plotseling zijn ongenummerde mijn-aandeelen gestolen, en door een mijninstorting komt de schuld van den compagnon aan 't licht en krijgt de ingenieur het meisje. Door dit gebeuren is nog gevlochten de scène met een zoon, die schulden gemaakt heeft en de strijd tusschen de beide minnaars. Het spel was goed verzorgd; ook de kleeding was heel goed. Na de pauze werd een zeer verdienstelijke klucht gegeven. Fröbelschool Soest-Zuid Wij zijn zoo gelukkig te kunnen mededeelen, dat in Soest-Zuid een Frö belschool geopend zal worden in het Wijkgebouw aan 't Driftje. Voor zeker wordt hierdoor in een groote behoefte voorzien, daar Soest-Zuid zich hoe langer hoe meer uitbreidt. Het laat zich aanzien, dat deze neutrale inrichting van onderwijs inderdaad levensvatbaarheid heeft en het is dan ook in 't volle vertrouwen te zullen slagen, dat dit begon nen wordt. De opening zal plaats hebben Maandag 2 December a.s., des morgens te 9 uur. Het is gewenscht, dat de ouders zich zoo spoedig mogelijk in verbinding stellen met Mevr. Beute, Heideweg 24, die gaarne alle in lichtingen zal verschaffen.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5