Videotheek Vial VIALcSP ^Schade. aan uw auto A&kcn iksseoN Id'Oude Enghe\ Nieuwe praktijk voor opvoedingsadviezen en psychotherapie in Soest 5 BIJ ONS OP SOEST Het oor wil ook wat.... Keihard en toch boterzacht. WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 10 wenst al haar klanten prettige feestdagen en een voorspoedig 1986. Tevens maken wij het volgende bekend: 2e kerstdag en nieuwjaarsdag zijn wij geopend van 14.00-18.00 uur. Snelle hulp in psychische noodgevallen 'De roomsche garde Gegarandeerd hersteld! Met dit bewijs geven wij u een voi jaar garantie op de door ons werkzaamheden. rijf uitgevoerde arms R Stalenhoef bm autoschade focwa, kenmerk voor vakwerk Vrijwilligers Vakature Bank Briljant niet te evenaren Van Weedestraat 82 Tel. 22339 OPENINGSTIJDEN: Zondag Maandag t/m donderdag Vrijdag Zaterdag 14.00-18.00 uur 12.30-20.00 uur 12.30-21.00 uur 10.30-18.00 uur P.S. De groeten van de BEVERLY HILL'S COP Met klachten als hyperventilatie, (straat) angst, depressiviteit en slapeloosheid, onverwerkte traumatische ervaringen, rouwproblematiek, scheidingsproble men etc. kan men nu terecht bij een nieuwe praktijk voor adviezen en the rapie die in Soest is gestart. Maar ook mensen die problemen on dervinden bij het opvoeden van hun kinderen of zich zorgen maken over de ontwikkeling van hun kind, zoals bij voorbeeld bij konsentratiestoornissen op school, niet willen luisteren, extreem agressief of teruggetrokken gedrag, bedplassen etc. kunnen nu rechtstreeks terecht bij deze eerstelijns praktijk waarin twee verschillende disciplines samenwerken. In mei van dit jaar zijn Marty Szabó- Dèkany pedagoge-psychotherapeute en Loes Visman (psychologe) begon nen met hun Praktijk voor Opvoedings adviezen en Psychotherapie, waar in tussen al aardig wat mensen de weg naar toe hebben gevonden: Speenkruid- straat 25. Het bijzondere van deze praktijk is dat niet alleen volwassenen er terecht kun nen met hun problemen, maar ook jon geren en kinderen al of niet met hun ouders. Het kan ook zijn dat men wordt ver wezen door de huisarts wanneer deze geen lichamelijke oorzaak voor de klachten kan vinden. Een eerstelijnspraktijk werkt direkt samen met de huisarts, maatschappe lijk werk en wijkverpleging. De huis arts wordt in principe op de hoogte gehouden van de belangrijkste ontwik kelingen en hoe het kontakt wordt afge sloten. Wanneer de kliënt er bezwaar tegen heeft dat de huisarts wordt inge licht, wordt een uitzondering gemaakt. Na aanmelding wordt samen met de kliënt bekeken wat voor hulp deze no dig heeft en of beide partijen met el kaar kunnen of willen samenwerken. Als dat niet zo is, wordt bekeken bij welke instelling de klieht dan wel op zijn plaats zou zijn. In principe is de behandeling van korte duur. Wanneer een kliënt langdurig hulp nodig "heeft dan 'kan hij of zij doorverwezen worden naar de RIAGG of vrijgevestigde psychotherapeuten, maar de behandeling kan ook bij de Praktijk worden voortgezet, tenzij er geen adekwate hulp meer geboden kan worden of de kliënt dat niet wil. Preventie Het voordeel van een eerstelijnsprak tijk, in dit geval van psychologisch en pedagogisch geschoolden is, dat er snel hulp geboden wordt. De praktijk is bedoeld als aanvulling op al bestaande voorzieningen, zoals RIAGG en maatschappelijk werk. Bij een RIAGG kan het vaak erg lang s duren voor de behandeling van start kan gaan. Dat kan voor iemand die snel hulp nodig heeft een nare ervaring zijn en de klachten onnodig verer geren. Bij de Praktijk voor Opvoedingsadvie zen en Psychotherapie wordt in principe binnen één a twee weken na aanmel ding de eerste afspraak gemaakt. Zo kan er preventief gewerkt worden: problemen hoeven niet onnodig hoog op te lopen voor er wat aan gedaan wordt. Marty Szabó zegt: "Veel problematiek werd vroeger ook niet aangepakt, of men wachtte te lang voor er hulp werd ingeroepen. Het idee dat je eerst gek moet zijn of dat je persé een slecht moeder of vader moet zijn wanneer je deskundige hulp voor jezelf of voor je kind inroept, is nog steeds wijd ver breid. Bij vroegtijdig ingrijpen kan er ger worden voorkomen. Loes Visman voegt hieraan toe: "Er hoeft heus niet altijd in het verleden Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies, hoe vindt U dat nou! In Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen van Soester burgers die niet zo jong meer zijn. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteresseerd en schrijft hun relaas op. yandaag: Ben van der Linden (7Jf) De slijter: "Voor mijn moeder moest ik wel eens een half pond koekjes ha len bij Van Tienen, de bakker aan de overkant. Die'koekjes kregen de klan ten bij de koffie die zij in ons café "De Tramhalte" dronken. Dan zei mevrouw Van Tienen: een half pond koekjes? wie eet er nou in de week koekjes! In 1922 heeft de familie Toering het café voor tien jaar overgenomen. Daarna kwam er een nieuwe wet en was het óf tappen óf slijten. Na de Handelsavondschool in Baarn heb ik het vak geleerd in Utrecht. Mijn diploma slijter haalde ik in Hilversum en in Amsterdam. In mijn vrije tijd speelde ik piano bij tante Jans in de Gouden Ploeg of bij de dansclub van Driekus Butzelaar en in Hotel Eemland. In die tijd pakte je alles aan. Zo ben ik taxichauffeur geweest bij Jaap Broers, garage "Auto- kluis" (nu Alblas). Broers deed mee met de Tt-races in Assen. Als hij hier wegreed, hoorde je hem op de Stadhou derslaan nog rijden. Bij stalhouderij Haks werkte ik wel als palfrenier en ik heb zelfs de post weggebracht 's mor gens om vier uur voor Kees Verschoor en Henk Voskuilen, die een café had den aan de Nieuwstraat en niet op tijd thuis waren 's nachts, omdat ze de ker misfeesten afreden met een dranktentje. In die tijd werd ik lid van de amateurs toneelvereniging "De Roomsche Gar de" in Soestdijk. We repeteerden aan de Kostverlorenweg onder leiding van mijnheer Lustenhouwer. We speelden veel kluchten en ik heb een keer de hoofdrol gehad in Koning Herodes. We traden op in het Ludgardusgebouw, een parochiehuis aan de Vredehofstraat. Een fijne, gezellige tijd, mijnheer. Ik had overal zin in. Jaap van Kreuke len, een vriend van me, was koster bij pastoor Mulder. Ik hielp hem wel bij rouw en trouw, bij de processies in het park van Nieuw Mariënburg en ik haalde soms het plaatsengeld op. Zo werd ik in 1939 koster in Soest-zuid wat ik veertig jaar heb volgehouden. Daarvoor kreeg ik in 1972 een pause lijke onderscheiding opgespeld door pastoor Metternich "Pro Ecclesia et Pontifice". De kerk zat in die tijd stampvol. Dat is nu wel anders met zo'n handjesvol. Dat vind ik droevig. Met drie kosters richtten wij op Soest de R.K. Begrafenisvereniging "St. Barbara" op en heb ik als aanspreker heel wat begrafenissen geleid. Op 20 maart 1938 heb ik met o.a. Nieu- wenhuizen. Pot, Mulders en Sukel de postduivenvereniging "De Vriend schap" opgericht. In de Emmalaan. Vergunning Op 21 augustus 1935 ben ik 's morgens om negen uur getrouwd bij pastoor Smit in de Mariakerk op Soestdijk met een boerendochter van Stalenhoef. Mijn schoonvader zat bij de Boerenleenbank. Vier jaar geleden is mijn vrouw ge storven en daar ben ik nog steeds niet overheen. Ze heeft voor de slijterij alle diploma's gehaald en ze was een uitstekende zakenvrouw. We hebben zes kinderen gekregen: vier dochters en twee zoons. Het bruiloftsfeest hielden we in hotel de Gouden Ploeg aan de Middelwijk straat. Een dag later ben ik met mam ma op de fiets om tien uur naar burge meester Des Tombe gegaan, met mijn diploma's, om mijn slijtervergunning te halen. We werden in het gemeente huis door bodeBeuzel ontvangen, die ons bij de burgemeester bracht. Hij feliciteerde ons met onze trouwdag, want mijnheer Batenburg had het hu welijk voltrokken. Allemaal leuk en gezellig, maar we kwamen om de vergunning. We wilden op 24 augustus 1935 on vier uur onze zaak aan de Soesterbergsestraat openen. Maar de burgemeester had geen goede boodschap. In Soest waren twintig vergunningen afgegeven en de éénen twintigste mocht niet. We gingen zon der vergunning, ontroostbaar, naar huis. Wel konden we, als er iemand wegging of overleed, een vergunning kopen of overnemen. Zo kocht ik eind 1938 de vergunning van café J. van Kooij aan de Torenstraat. Een echte stamkroeg voor kooplui en kaarters. Als jongen bracht ik daar drank, die ik in de kelder moest zetten en daar voor kreeg ik een glaasje limonade. In 1940 kon je een vergunning gratis afhalen bij het gemeentehuis. We hebben toen slechte tijden meege maakt, mijnheer. Geen vergunning, maar wel 75 gulden huur opbrengen. Ik ging met ranja langs de deur en mijn vrouw verkocht potjes jam. Ik werkte bij melkhandel Kooy voor een tientje in de week en was blij dat ik een pondje roomboter van mevrouw mee naar huis kreeg. Met een grote nieuwe Chevrolet haalde ik de melk op bij de boeren in het Gooi en leverde boter en room af bij de klanten. Feilloos reed ik 's nachts door de nauwe straatjes van Laren en Blaricum. Oranjeklant Toen in mei de oorlog uitbrak, had ik net 's morgens om negen uur een be grafenis in Soest-Zuid. Er waren tien wagens besteld, maar we reden slechts met één lijkwagen, twee paarden en Het café aan de Burgemeester Gro- thestraat op een foto uit 1928. twee volgrijtuigen. Het was levensge vaarlijk op de weg, de kogels vlogen om je oren. Er waren veel vliegtuigen en veel aanvallen op vliegveld Soester- berg. Midden onder de heilige mis kwam de huishoudster van pastoor Lommerse mij uit de kerk halen, want ik moest direct bij de burgemeester komen. Ik mocht niet van hem evacueren, maar werd aangesteld als chauffeur bij de gemeentepolitie. Ik kreeg van garage Klomp een speciale Mercedes in beheer. En zo kwam ik bij de evacua- tiedienst. Direct na de oorlog hebben we in Soest- Zuid een buurtvereniging opgericht. In augustus moesten we samen met Baarn op Paleis Soestdijk kinderspelen organiseren. Hierover werd gestemd in de Gouden Ploeg en alle stemmen vielen op mij als penningmeester van de buurtvereniging. Dat heb ik tot 1980 volgehouden en nog steeds ben ik lid van het Oranjecomité. Ik ben een echte Oranjeklant. In 1953 reed ik voor de gemeente met spullen naar Zeeland, dat geteisterd was door een stormvloed. In 1955 werd de accordeonvereniging opgericht met Scholtmeyer, Radema ker, v.d. Broek, Pot en Verwoerd, in 1959/1960 werd onder leiding van meester Hilhorst de eerste raad van elf opgericht van de Carnavalsvereni ging "De Narre Knollen". Na vijfentwintig jaar komt die eerste raad van elf nog steeds bij elkaar. Daar zijn we erg trots op. En dat is reuze gezellig, mijnheer." Wordt ver volgd. JAN VISSER P.S. De vorige week heeft het zetdui- veltje een passage laten wegvallen. Na het "vetpriezen" spek keuren) op de boerderij zei de boer op een be paald moment: "en nu eet je thuis maar verder af." Dat was dan het einde van het slachtfeest. J.V. Marty Szabó (l.) en Loes Visman. gegraven te worden om weer uit de problemen te komen. Vaak wordt er in overleg met de kliënt juist gekozen voor een kortdurende, praktische aan pak, waarbij vooral wordt gewerkt aan de problemen zoals die er nu lig gen. In zo'n geval werken we met hele konkrete oefeningen. De kliënt wordt zo geleerd zich stapje voor stapje in zijn eigen situatie weer beter staande te houden. Spel De behandeling van kinderen verloopt weer anders: door middel van spel wordt een beeld gekregen van de erva ringswereld van het kind en waar het op vastloopt. Spel is dan ook een hulp middel om uit de problemen te komen." De beide initiatiefneemster betreuren dat behandelingen bij de praktijk nog niet door het ziekenfonds worden ver goed. Daarom wordt een tarieventabel gehanteerd, waarbij de kliënt van zijn maandelijkse inkomen voor de behan deling moeten betalen. Uiteraard is het voor de kliënt wel prettiger als in de toekomst het zieken fond, de kosten gaat vergoeden. On der! indelingen met het ziekenfonds zijn dan ook in de pen. De eerstelijns psychologen uit de regio Gooi en Vecht streek, waar de praktijk nog onder valt BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 vanaf 17.00 uur Woensdag 18 december Spaghetti, tomatensla Donderdag 19 december Kalfslever, appelmoes Vrijdag 20 december Geb. mosselen, risottorijst Maandag 23 december Paprika schnitzel, tuinboontjes Haché. puree, appelmoes Dinsdag 24 december Hachee, puree, appelmoes Om 20.00 uur gesloten Woensdag 25 december le Kerstdag gesloten Donderdag 26 december 2e Kerstdag geopend Reserveren gewenst. Vrijdag 27 december Stukjes varkenshaas met roomsaus Maandag 30 december Biefstuk met Stroganoffsaus Dinsdag 31 december Kleine entrecöte met sla. Zaak sluit om 19.00 uur Woensdag 1 januari Nieuwjaarsreceptie voor gasten van d'Oude Enghe van 17.00-19.00 uur. Wij wensen U allen Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar Aalt, Joke Marchel en Rob Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. booooooooo zolang het overleg in de regio Amers foort nog geen gestalte heeft gekregen, komen iedere twee maanden bijeen en landelijk wordt er ook regelmatig over leg gepleegd. In Gooi en Vechtstreek werken in Bus- sum en Baarn eerstelijns psychologen. Ook in Hilversum en Amersfoort zijn onlangs twee eerstelijnspraktijken ge opend. De Praktijk in Soest is tele fonisch bereikbaar tussen 18.00 en 19.00 uur onder nummer 02155-14938 of over dag onder nummer 035-48914. J 1 e Heeserlaantje 2 Tel. 02155 - 18600 V.V.B. gesloten van 20 dec. t/m 3 jan. Zoals gebruikelijk zal de Vrijwilligers Vakaturebank in C-drie tijdens de feestdagen gesloten zijn en wel van 20 december t/m 3 januari 1986. De mede werkers van de VVB wensen alle orga nisaties, vrijwilligers en sympathi santen waarmee zij in het afgelo pen jaar kontakten heeft onderhou den goede Kerstdagen en een gezond en succesvol 1986. Omdat de belangstelling voor vrijwil ligerswerk in de maand december gering is wordt slechts een beperkt aantal vakatures gepubliceerd. Vakatures Jongerenwerkster gevraagd bij meisjesclub. Buitenlandse meisjes op een prettige manier kennis laten maken met onze kuituur door middel van praten en leuke dingen doen (3/636); Instituut voor moeilijk lerende jon geren in de leeftijd van 6 tot 20 jaar roept de medewerking in van vrijwil ligers m/v ter begeleiding van aanwe zige leerkrachten 3/630 Veilig Verkeer Nederland kan nog een groot aantal medewerkers m/v plaatsen. Inlichtingen over de aard van de aktiviteiten bij de VVB. Er is tevens een vakature beschikbaar binnen het bestuur van VVN 1/620 Vrijwilliger gevraagd m/v voor het rondbrengen van maaltijden aan ou deren binnen de gemeente Soest. Een rijbewijs is vereist 12/609 Informatie over deze vakatures en in lichtingen over het werk van de VVB op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. Op vrijdag van 11.00 - 12.30 uur, Wil- laertstraat 49, tel. 12630. Grofvuil-stortplaatsen krijgen andere openings tijden Vanaf januari gelden andere openings tijden voor de stortplaatsen van grof vuil in Soest en Soesterberg. De breng- plaats in Soest aan De Schans (achter het gasbedrijf) is geopend: dinsdag van 13.00 tot 18.00 uur, donderdag van 13.00 tot 20.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. In Soesterberg aan de Ant. van Leeuwenhoeklaan kan men elke zater dag tussen 9.00 en 12.00 uur terecht. Geen basketbalvoorziening op parkeerterrein P. de Hooghlaan Er komt geen basketbalvoorziening voor de jeugd op het parkeerterreintje bij de kerk aan de P. de Hooghlaan. Een aantal kinderen uit de buurt had hierom bij Burgemeester en Wethou ders gevraagd. Het pleintje, waar de basketbalvoor- ziening zou moeten komen, is inder daad aangelegd voor bezoekers van het kerkgebouw en voor de mensen die vlakbij het pleintje wonen om hun auto te parkeren. Ondanks het feit dat het pleintje niet altijd volstaat met auto's, is uit berekeningen gebleken dat het nodig is de parkeerplaatsen te handha ven. Burgemeester en wethouders heb ben inmiddels de kinderen hun beslis sing medegedeeld en tevens verteld dat over een aantal maanden mis schien elders in de omgeving een basketbalveld komt. Momenteel worden namelijk de groenvoorzie ningen en speelplaatsen tussen de Hobbemalaan en de Dalweg opge knapt. Met de bewoners zal nog ge praat worden over de inrichting van de speelplaatsen. Als de bewoners ermee instemmen, hebben burgemeester en wethouders het plan de rolschaatsbaan bij de Vermeerlaan aan te passen en daar baskets te laten plaatsen. VJF DIAMANTAIRS -JUWELIER Weedestraat 145, Soest Tel. 02155-20670 Laanstraat 18, Baarn Tel. 02154-15937 Een contradictio in terminis, ofwel een innerlijke tegenspraak! Op het eerste gezicht zou dit uw reaktie kunnen zijn bij het lezen van dit stuk. Waar hebben wij het eigenlijk over? We hebben het hier over een van de meest wonderlijke producten van de natuurdiamant! Tot op dit moment heeft men geen har der element in de aardkorst kunnen vinden. Door zijn onovertroffen hard heid vindt diamant in onze moderne maatschappij oneindig veel toepassin gen. Zo heeft diamant een totale revo lutie in boormachines teweeggebracht. Boren bezet met diamant worden in de bouwnijverheid gebruikt om zonder enige moeite dor beton te boren. Het was de gewoonte bij het gieten van be ton, bekistingen te maken voor allerlei openingen, maar deze dure bekistingen zijn niet meer nodig. De nodige openingen worden achteraf heel pre cies uitgeboord of uitgezaagd. Op Rijksweg E35 zult u tussen Bussum en Naarden wellicht het kunstwerk heb ben gezien van 2 stukken beton die als het ware uit de betonnen wand van de viaduct "vallen. "Een diamantzaag heeft dit kunststukje mogelijk ge maakt. Of dit "vallend" beton onder kunst mag worden verstaan, laat ik aan U over. Over smaak valt niet te twisten. Wanneer u een volgende keer in de stoel bij de tandarts zit, bedenk dan dat dankzij de gediamanteerde tandartsboortjes bij nauwkeurige en vooral snelle boringen in uw kiezen kan maken. Ja, diamant is zo hard als.... diamant, want er is geen hardere stof waarmee je het kunt vergelijken. 2500 graden Celsius, want dat zijn de omstandigheden waarbij uit grafiet dia mant kan ontstaan. Zet daarom elk al chemistisch idee in uw hobbykamer uit het hoofd Maar hoe zacht is grafiet in vergelij king met diamant? Eigenlijk is de uit drukking 'zacht' niet helemaal correct maar, moet ik spreken, zoals minera logen doen, van een lagere hardheid. Men gaat er van uit dat elke stof een bepaalde hardheid heeft en mineralen hebben ten opzichte van elkaar een 'la gere' of 'hogere' hardheid. Men heeft thans een schaal in gebruik waarop de hardheidswaarde van een stof kan wor den gemeten. De eerste die zo'n schaal heeft bedacht, was de mineraloog Fre- derich Mohs in 1812. Hoe ging hij daar bij te werk? Wellicht is het goed om eerst het begrip hardheid te verklaren. In de grond der zaak bedoelt men hiermee 'de weer stand van een glad oppervlak tegen krassen of schuren.' Dit begrip toepas send nam Mohs een aantal mineralen en begon deze tegen elkaar aan te schu ren. Nu ontdekte hij dat het een door het andere gekrast kon worden, maar niet omgekeerd. Net zoals wij met een vork op een pakje boter een afdruk kunnen maken, maar niet omgekeerd. Mohs ontdekte bij zijn experiment met 10 mineralen een oplopende volgorde van hardheid. Hij heeft deze 10 gerang schikt en zo ontstond zijn hardheids- schaal die er als volgt uitziet beide zuivere koolstof Maar hoe staat het nu met die boter zachtheid? Voordat ik dit zal probe ren uit te leggen wil ik u eerst iets vragen. Weet u de overeenkomst tus sen diamant en de punt van een pot lood? Het zal u verbazen maar beiden bestaat uit dezelfde stof: zuivere kool stof! De vorm waarin deze zuivere koolstof in de potloodpunt verschijnt, noemt men grafiet. Door zijn zachtheid kunt u er een potloodstreep op papier mee trekken. Het is bekend dat grafiet zelfs wordt gebruikt als smeermiddel! Hoe is het toch mogelijk dat grafiet en diamant die beiden uit dezelfde stof be staan zo verschillen in hardheid. De natuur leert ons hier een les in een voud: Verander de rangschikking van de koolstofatomen in de potloodpunt en je krijgt diamant! Als de mens dit nu ook kan? U kunt zich indenken, welk een effect het zou hebben als nu blijkt dat de mens in onbeperkte hoeveelhe den kunstmatige diamant kan fabri ceren. Maar zover is het nog lang niet Grote opschudding evenwel, werd ver oorzaakt door het bericht in 1955 dat een wereldbekende firma. nl. de Ge neral Electric Company in Amerika er in was geslaagd om synthetische dia mant te vervaardigen. De gevormde diamantjes zijn echter uiterst klein (zo m de grootte van l of 2 milligramen dus alleen geschikt als industriedia mant. Het was inderdaad een knaDDe prestatie om in die tijd reeds een apoa raat te maken dat bestand zou ziin én tegen een druk van 100.000 atmosfeer en tegen een temperatuur van rond de 10 Diamant 4 Fluoriet 9 Korund robijn3 Calciet 8 Topaas 2 Gips 7 Kwarts Grafiet 6 Veldspaat ITalk 5 Apatiet Mohs'hardheidsscfmal. Op deze schaal heeft grafiet een hard heid die ligt tussen 1 en 2. Die van uw nagel ligt tussen 2 en 3. De genoemde schaal is en relatieve schaal. Wat wordt ermee bedoeld? Het is bijvoor beeld niet zo dat diamant met een hardheid 10, tweemaal zo hard is als apatiet, dat een hardheidswaarde heeft van 5. In werkelijkheid is diamant 21.000 maal zo hard als apatiet. Zo is diamant ook 140 maal zo hard als korund of robijn. De cijfers van Mohs' schaal zijn dus rangnummers en bren gen niet de exacte hardheidsverhou dingen tot uitdrukking. Hoeveel maal harder is nu diamant dan grafiet? Ruim 3.000.000 maal! Hoe wonderlijk, beiden bestaan uit dezelfde stof, toch is de een keihard en de ander boterzacht! Het is evenwel aan zijn hardheid te danken dat diamant zijn schoonheid nooit verliest. Nu begrijpt u wellicht de slogan: A diamond is forever (een dia mant is voor altijd). Waarschijnlijk vanwege zijn extreme hardheid heeft men het de naam diamant gegeven. Het woord adamas (Grieks: "de onbe dwingbare") werd gebruikt voor harde metalen en stenen en werd door de Ro meinse dichter Manilius (AD 16) op diamant van toepassing gebracht. Het woord adamas vervormde uiteindelijk tot diamant. Keihard en toch boterzacht.... Ik hoop stu^Je de ogenschijnlijke tegen- s njdigheid te hebben opgelost. Er is natuurlijk veel te vertellen over dia mant. In de loop der jaren heb ik het voorrecht gehad mijn kennis van dia mant met u te delen. Hoe meer u weet over diamant, hoe groter uw waar- ering voor dit prachtig werkje van de natuur. Natuurlijk is niet elke diamant hetzelfde. Er zijn grote kwaliteitsver schillen, die invloed hebben op de prijs die die u betaalt. Aangezien een goede voorlichting een must is voordat u een diamant aanschaft, is het verstandig om diamant te kopen bij een erkende diamantair, in mijn winkel kunt u mij Jf.00J opzoeken en ik zal u vrijblij vend alle informatie geven die noodza kelijk voor u is. In een volgend artikel wii ik u graag vertellen hoe de hard- neia van diamant ertoe bijdraagt dat AvVnkele andere steen zo BRIL JANT geslepen kan worden.

Soester Courant | 1985 | | pagina 10