VAN DE B KERST-SPECIAAL Huurders KLM-flats krijgen teveel betaalde servicekosten terug Meningen van lezers vereniging PAGINA 12 WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 13 -bb: Kantonrechter doet uitspraak: Het A.B.C. winkelplan Oecumenisch avondgebed over Zuid Afrika Vrouwen Tweede gelegenheidsenveloppe met Fokker T-VIII Kunst- en cultuurreizen van C-drie en de Hof HUZAREN-, KIP- en ZALMSALADES Uitslag tentoonstelling De Vriendschap Januari weer in teken van ratten bestrijding Recreatief zwemmen in De Turf in Kerstvakantie Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' VOOR DAMES EN HEREN Bij B&0"Red Line"speakers nü standaards, beugels of pendels kado. Firma Schoemaker Filmhuis: 'Die flam- bierte Frau' Theater: Gebroeders Flint met 'Putsch' ;en geheel eigen ruimschoots aan den. Met Gamba est onbegrensd, i kreatief wonen. De kantonrechter te Amersfoort heeft de huurdersvereniging KLM-woningen de torenflats aan de Johannes Post- straat in Soest - vrijwel volledig in het gelijk gesteld in haar bezwaren tegen de door de eigenaar (de KLM-pen- sioenfondsen) in rekening gebrachte servicekosten over de jaren 1980/1981 en 1981/1982. Dat is de uitkomst van een procedure die al eind 1982 werd ge start. De bezwaren van de huurders vereniging vonden veel weerklank bij de Huurcommissie, die in november 1984 uitspraak deed. Zowel de huurdersvereniging als de KLM-pensioenfondsen legden de kwestie tenslotte voor aan de kanton rechter. Deze trof weliswaar in oktober j.1. al een voor de huurders gunstige be schikking, maar vroeg tevens om na dere bewijzen. De huurders vereniging overlegde die en de kantonrechter maakte vorige week de eindbeschik king bekend. Die komt erop neer dat een aantal kosten ten onrechte aan de huurders in rekening is gebracht, zoals de onder houdskosten van het antennesysteem en van het plantsoen. De onderhouds kosten van lift, centrale verwarming en hydrofoor hadden slechts voor tien procent mogen worden doorberekend (de huurders betaalden 100%) en de kosten van de huismeester hadden slechts voor de helft mogen worden doorberekend. De kantonrechter heeft bepaald dat, rekening houdende met bovenstaande punten, ook de admini stratiekosten opnieuw berekend moe ten worden. De kantonrechter heeft overigens geen De KLM-torenflats aan de Johannes Poststraat. uitspraak gedaan over het jaar 1979/1980. Voor dat jaar is de huurders- vereniging "niet ontvankelijk ver klaard." "Wij gaan ervan uit dat de eigenaar de beschikking ook zal laten gelden voor de daarna verstreken jaren," aldus het bestuur. "Zo zijn wij er dan ook van overtuigd dat voor het lopende jaar en de komende jaren met het oordeel van de kantonrechter rekening zal worden gehouden bij het vaststellen van de ons in rekening te brengen kosten." De huurdersvereniging gaat nu zelf re keningen indienen bij de KLM-pen sioenfondsen. Waarschijnlijk gaat het om bedragen van (voor alle bewoners gezamelijk) ca. 70.000 gulden per jaar. "Alles bij elkaar wordt het waarschijn lijk wel zo'n drieënhalve ton," aldus de heer J.J. Ribbens, voorzitter van de huurdersvereniging. In de circulaire aan de leden waar schuwt het bestuur overigens "tegen de illusie dat we voor Kerstmis al de te veel betaalde bedragen zullen Ontvan gen. Er zal veel gerekend moeten wor den, en wij zijn voornemens die be rekeningen kritisch te blijven beoor delen." Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Ooit zullen wij toch wel eens een nieuw gemeentehuis krijgen, nietwaar? Is er eigenlijk al over gedacht wat er dan met de vrijgekomen ruimte moet ge beuren? Zo niet, wat is er dan tegen om de uitkoopkans ernstig in overweging te nemen? Hoewel wij niet te klagen hebben over het aantal winkels hier in Soest, denk ik toch dat het kooplek ver oorzaakt werd door het ontbreken van zaken als de Hema (voor de verjaar dagstaarten alleen al), V. en D. en C. en A. Dat soort vestigingen hier zo'n 15 jaar geleden zou een hoop Ster-Cen trum- en Pool plan-trammelant hebben kunnen voorkomen, denk ik, maar dit is nakaarten. Nu hebben wij hier al een Albert Heyn (nog steeds in een te nauw jasje) en een grote Blokker. Een C. en A. erbij is toch niet zo'n ingrijpende veran dering? Het ruilplan zou dus kunnen uitdraaien op de kans op het bouwen van een nieuw gemeentehuis, plus de aanwinst van een klein Pooltje in het noord Pool gebied. Een volwaardig onderkomen kan al licht het goed functioneren van ons ge meentelijk apparaat bevorderen en dat is dan weer in ons aller belang. Wat ik absoluut niet begrijp, is dat er over dit soort zaken zo moeilijk gedaan moet worden. Waarom kan er nooit eens open, duidelijk en zakelijk iets uit de doeken gedaan worden? Meestal komt er na veel woorden toch ergens weer een aap uit de mouw en dan is (te recht) de beer los! Waar ik bepaald allergisch voor ben, dat zijn valse argumenten, zoals ineen tevoorschijn getoverde smalle beurzen van de huisvrouw/man en de zere rug gen van de vuilnismensen. Functionele bewogenheid vind ik misplaatst, even als gesloten deuren trouwens. Nou ja ik zal wel te naïef zijn om te be seffen hoe ingewikkeld de meeste zaken in elkaar zitten. En ach, misschien ben ik soms iets meer Medelander dan Nederlander en dat zou een wat vreemde kijk op de za ken kunnen verklaren. Sorry dan! E.G. Timmer-Geerlings Wat zijn we weer fijn oecumenisch bezig geweest op 15 december 's a- vonds in de Open Hof. Het avondgebed stond in het teken van de aktuele situatie in Zuid Afrika, naar aanleiding van een onlangs verschenen "Kairos" document. Wil men nog een vijandiger linkse anti Z.A.-club hebben dan Kai ros? Het thema was; "bidden om de tirannie te verdrijven". Waar? In de Oostbloklanden, Angola of Mozambique, Ethiopië, Vietnam, Cambodja of Cuba, Nicaragua of Afga- nistan, waar de Sovjets al zes lange jaren ongestoord, beestachtig hun gang kunnen gaan? Nee, Zuid Afrika is de zondebok, waar zwarten het eigen lijk niet eens zó slecht hebben, verge leken met alle zwarten Afrikaanse sta ten waar het nog maar steeds slechter wordt, honger, bittere armoe en dood, onderdrukking, oorlogen en moord. Ik herinner me een gesprek met een kleurling vorig jaar op het strand bij Wildernes (Z.A.) waar zwart bruin en blank genoot van de zon en de Indische Oceaan. Deze man heette Leendertz en zei o.a. "Ek het 't goed en mij kinderen zal het nog beter krij". "Apartheid" is al net zo'n socialistisch modewoord geworden als "fascisme" en "racisme". Velen weten niet eens hun betekenis. Nee mevr. Heieen Klein-Jonker (staf functionaris van de linkse Raad van Kerken, van het linkse Werelddiako- naat van de linkse Synodaal Gerefor meerde Kerken). Als de revolutie van de marxistische minderheden in Zuid Afrika Tutu, Boesak, Naudé, Hurley enz) slaagt, dan komen niet de zwarten aan de macht, maar de roden! Voorbeelden të over! Wie bidt er nog mee? M. Mosk Is me daar ineens die beschamende rel om de kandidaatstelling van het V.V.D. raadslid, mevrouw Nolen. Simpele ziel die ik ben, heb ik steeds gedacht dat mevrouw Nolen, moeder van twee opgroeiende kinderen, wo nend (als weinig andere raadsleden) in een gewone huurflat, zeer waarschijn lijk gespeend van een riant inkomen, mede om die redenen een goed verte genwoordigster moest zijn van de fa milie Door, nee, maar nee hoor! Mevrouw Nolen kreeg de rode kaart, zeker tegen de scheidsrechter gepraat..! Bij het C.D.A. zakte mevrouw Greef- horst geruisloos van de eerste naar de derde plaats op de kandidatenlijst en mevrouw Gerritse werd op een riante plaats opgehangen aan het tweede ka merlidmaatschap van haar man. Hoezo emancipatie? Al die subsidies voor de drempelverla ging en bewustwording zijn m.i. gewoon weggegooid geld. Het gevoel voor eigenwaarde moet van binnenuit komen. Cursussen en commissies heb ben geen merkbaar effect gehad. Enfin, alle goede dingen komen lang zaam. Op zijn minst kan ik daarom iedereen voor 1986 een goede 'Raad' toewensen. E.G. Timmer-Geerllngs. Als vervolg op de succesvolle uitgifte van de eerste gelegenheidsenveloppe op 5 mei j.1. door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum, gewijd aan de fameuze Fokker G-I jachtkruiser, is nu de tweede enve loppe in deze serie verschenen. Op de enveloppe is een torpedobommenwer per van het type Fokker T-VIII w af gebeeld die de "verraden" vlucht her denkt die toenmalige Officier-Vlieger der 2e klasse H. Schaper (later Ge neraal) maakte op 16 oktober 1940 naar het Tjeukemeer (Fr.) in bezet Neder land. De Fokker T- VIII W Een beperkt aantal van deze bijzon dere gelegenheidsenveloppen zal ver krijgbaar zijn in het winkeltje bij de in gang van de technische Hal B van het Luchtvaart Museum in het Kamp van Zeist te Soesterberg (prijs f5,--). Ook de eerste enveloppe met de Fokker G-I is nog in zeer beperkte mate ver krijgbaar voor de prijs van 6,70. Het ligt in de bedoeling het volgende jaar weer een of meerdere gelegenheidsen veloppen uit te geven die gewijd zullen zijn aan andere zeer bekende histo rische militaire Fokker-vliegtuigen. ln de maand april van dit jaar verzorg den de beide creativiteitscentra 'de Hof* uit Amersfoort en 'C-drie' uit Soest een kunstreis naar Parijs. Een lang weekend, waarin een bezoek ge bracht kon worden aan vele musea en bezienswaardigheden. De formule voor deze reis was zo succesvol dat er gedacht kon worden aan meerdere rei zen. Het is nog maar enkele weken geleden dat een bezoek gebracht werd aan de Goya-tentoonstelling in Brussel. Op nieuw een reis met 100 personen en een geweldig succes. Het initiatief voor deze reizen ontstond tijdens een week end Parijs bij de beide directeuren van de creatieve centra, André Oudheus- den en Ernst Dienaar. De verzorging door een busonderneming en het uitste kende hotel in Parijs maakten dat er gedacht en gepraat werd over de orga nisatie van goedkope kunstreizen, ge organiseerd door de beide centra. De eerste pogingen daartoe zijn ge daan en zo goed verlopen dat er een programma is gemaakt voor 1986. Dit programma bestaat uit drie reizen. Omdat deze reizen in groepsverband gemaakt worden, gelden speciale, d.w.z. betaalbare tarieven. Mede om deze reden zijn de kunst- en cultuurrei zen zo aantrekkelijk geworden. 0 Op 14,15 en 16 februari (voorjaars vakantie naar Londen voor 240,- p.p. Vertrek station Amersfoort per touringcar. Calais, Dover. Londen, lo gies en ontbijt. 0 Op 4, 5 en 6 april (paasvakantie) naar Parijs voor 140,- p.p. Vertrek station Amersfoort per touringcar, logies, ontbijt. Naar Istanbul: vertrek 30 april vanaf Schiphol per KLM. Twee dagen sightseeing Instanbul. 5-daagse tou- ringcarreis naar Bursa, Troje, Perga- mon, Efese, Izmir, Kusadasi, Mitel, Priené (Griekse, Romeinse, Turkse cultuur) voor slecht 1.135,- (vertrek en aankomst op zaterdag) De inschrijvingen voor deze reizen moeten vóór 10 januari 1986 gedaan zijn bij cultureel centrum 'de Hof' of 'C-drie'. Voor Londen en Parijs geldt een minimale deelname van 45 per sonen. Voor Istanbul zijn minstens 30 deelnemers vereist. Gezien de' grote belangstelling in het afgelopen jaar ziet het er naar uit dat deze aantallen géén probleem zullen vormen. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de administratie van 'de Hof (033-729094) of 'C-drie' (02155- 22188). Voor de kerstdagen hebben wij voor u: KERSTTAARTEN en GEBAK in veie smaken KERSTSTOLLEN KERSTPUDDING KERSTBONBONS en CHOCOLADE KERSTROOMBOTERKRANSJES en niet te vergeten onze Graag vroeg bestellen. Het fijne komt ook met de kerstdagen van BAKKERIJ VERKLEY Van Weedestraat 76 Soest Schoonste van het geheelD. Bos Schoonste oude doffer: D. Bos Schoonste jaarling doffer: J. Wijnands Schoonste jonge doffera. Stolker Schoonste oude duivinWHoffman Schoonste jaarling duiven: mevr. Ottens Schoonste jonge duiving: John v. Doorn Winnaar damesklasse: Z.K.H. Prins Bernhard. De xoinnaars D. Bos, A. Stolker, mevr. Ottens, W. Hoffman, J. Wij nands en J. v. Doort. Keurmeester was de heer J. Koetsier. Het geheel was prima verzorgd. De be langstelling was buitengewoon groot. Geen geregelde voorrangs situatie bij wegver smallingen Smitsweg Bij de wegversmallingen op de Smits- weg zijn geen geregelde voorrangssi tuaties aangebracht en het is ook niet de bedoeling dat zij daar komen. De verkeersdeskundigen van gemeente werken en politie zijn van mening dat het niet regelen van de voorrangssi tuatie meer voordelen biedt dan het re gelen van de voorrangssituatie... Door het niet regelen van de voor rangssituatie wordt het verkeer uit beide richtingen (dus vanaf de Veen besstraat en de Weegbreestraat) ver plicht te stoppen. Het snelheidsrem- mende effect is dan het meest effectief. Zou de voorrangssituatie wel geregeld zijn, dan zou één richting voorrang hebben op de andere richting, waar door het snelheidsremmende effect van de wegversmalling grotendeels verloren gaat. Evenals voorgaande jaren wordt in de maand januari in de gemeente Soest weer een verscherpte aktie ter bestrij ding van de bruine rat gehouden. Juist in de wintermaanden trekken de ratten van het platteland naar de woonbebou wing op zoek naar voedsel. Het platte land is bar en kaal in die tijd en de voedselvoorraden voor de rat zijn in het veld ook schaars. Ratten zijn niet alleen schadelijk door hun knagerijen, maar zij zijn boven dien gevaarlijk omdat hun aanwezig heid een bedreiging vormt voor de volksgezondheid. Ratten (en ook mui zen) kunnen op mens en dier gevaar lijke ziekten overbrengen zoals de ziekte van Weil en paratyfus. De mees te mensen realiseren zich nauwelijks dat zij meewerken om de ratten juist in stand te houden, ja om hun aantal zelfs te laten toenemen. Wanneer men onvol doende maatregelen treft om ratten te weren en weinig of helemaal geen aan dacht schenkt aan orde en netheid in een rondom de woning en schuur, zal een bestrijding - hoe goed opgezet - weinig effekt hebben. Tot 1 december zijn dit jaar 265 uur be steed aan het bezoeken van 32 adressen waar ratten waren. Verder zijn 117 adressen bezocht waar muizen waren. Dit betekende 275 uur. Daarnaast werden 4 uur besteed aan het bezoeken van 1 adres met kakkerlakken4 uur (4 adressen) voor vlooien-bestrijding en 37 uur 20 adressenvoor insecten-be- strijding. In 1984 had men 526 uur nodig voor het bestrijden van ratten op 51 adressen; in 1983 was dat 521 voor 53 adressen en in 1982 368 uur voor 59 adressen. Wanneer men ratten heeft gezien dient men zo snel mogelijk telefonisch kontakt op te nemen met de Dienst Gemeente werken, tel. 02155-93643. De melding wordt dan zorgvuldig nagegaan en in dien noodzakelijk zal tot een gerichte bestrijding worden overgegaan. Het zwembad De Turf is beide Kerst dagen en Nieuwjaarsdag gesloten. Ge durende de Kerstvakantie zijn de re creatieve zwemuren uitgebreid. Maan dag 23 en maandag 30 december kan men zwemmen tussen 12.15 en 13.15 uur ouderentussen 13.30 en 16.00 uur en tussen 21.15 en 22.15 (volwassenen). Dinsdag 24, vrijdag 27 en dinsdag 31 de cember en donderdag 2 januari tussen 12.15 en 13.15 uur (ouderen) en 13.30 en 16.00 uur. Zaterdag 28 december en zaterdag 4 januari tussen 13.00 en 15.45 uur (met recreatiemateriaal). Zondag 29 de cember en zondag 5 januari tussen 10.00 en 14.00 uur. Tenslotte vrijdag 3 januari tussen 12.15 en 13.15 uur (ou deren). De toegangsprijs bedraagt 2,20 per uur voor volwassenen, 1,90 per uur voor kinderen, 1,05 gulden per uur voor bejaarden 0,50 per uur voor be zoekers. Donderdag 19 december. Dierenmid- dag: tijd: 15.30 - 17.30 uur, leeftijd: 4 t/m 12 jaar. Vandaag gaan we een kerststukje maken van dennentakjes, kaarsjes en andere leuke materialen zodat je met kerstmis je eigen kerst stukje hebt. Ook gaan we vandaag nog dieren voeren en pony - en ezel rijden. Vrijdag 20 december. Dolle/dwaze- middag:tijd: 15.30-17.30uur, leeftijd:4 t/m 12 jaar. Vandaag gaan we weer de dolle-dwaze-dingen doen die op het pro gramma staan bij Rien. Maar omdat het bijna nieuwjaar is gaan we ook nog nieuwjaars kalenders maken. Zaterdag 21 december. Van alles wat middag: tijd13.30 -16.00 uur, leeftijd4 t/m 12 jaar. Wat staat er voor vandaag op het programma? Koekjes bakken, muziek maken, knutselen en pony- en ezel rijden. Ook kan je op de zaterdag je verjaardag op de kinderboerderij komen vieren. Wel op tijd opgeven want vol is vol. Dinsdag 24 december, woensdag 25 de cember en donderdag 26 december is de kinderboerderij gesloten wegens de kerstdagen. Vrijdag 27 december. Vakantiepro gramma: tijd: 13.30 -16.00uur, leeftijd: 4 t/m 12 jaar. We beginnen vandaag met allerlei leuke tekenfilms zoals Tom en Jerry, Donald Duck, Bambie en nog veel meer. Tussendoor gaan we eigen kaarsen maken die je dan leuk met oud en nieuw aan kan steken. Zaterdag 28 december. Van alles wat middag: tijd13.30 -16.00 uur, leeftijd4 t/m 12 jaar. Vandaag weer pony en ezel rijden, knutselen, muziek maken en koekjes bakken. Op de zaterdag kan je je verjaardag komen vieren maar je kunt ook gewoon mee komen doen aan de activiteiten. HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990 Net een heertje beter i SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 Cultureel Creatief Centrum Eendagstentoonstelling Ruim 300 mensen hebben de vorige week zaterdag de expositie bezocht van schilderijen en tekeningen. Twaalf kunstwerkjes werden verkocht. Een initiatief dat voor herhaling vatbaar is. Stamgast "De bar van C-drie was tot nu toe de enige witte plek in het centrum waar niets gebeurde. Jammer, want het is ongetwijfeld de drukste plek van C- drie. Met de nieuwe barman zal dat hopelijk radicaal veranderen. Ik heb wel vertrouwen in Leo. Op je gezondheid! En geef Henny, Ernst en Johan er ééntje van mij." Expositie "Bos en Bomen" van Sebo Detmers duurt tot en met 9 januari 1986. Zie de aankondiging elders in dit blad. Waarom C-drie "Op de eerste plaats betekent C-drie: drie keer C, namelijk de C van Cultu reel, de C van Creatief en de C van Centrum. Dat zouden we het etiket kunnen noemen. Dit centrum wenst een trefpunt te zijn van kunst en kunst zinnige vorming, voor creatie en re creatie. Maar er is meer. De naam C- drie benoemt niet alleen de samen stellende elementen, maar benadrukt tegelijkertijd de eenheid en verbonden heid van deze elementen. Het is een drie-eenheid. In dit centrum gaan cul tuur en creativiteit onverbrekelijk sa men. Zo luidt onze filosofie' Aldus een passage uit de openingsrede van voorzitter Wil Hildebrand. Helderziende De redactie van "Soestand" heeft een echte waarzegster uitgenodigd om in de spectaculaire praatshow op 9 ja nuari haar toekomstvisie te geven op Soest in 1986. "Madame" Guanita Correlli, een be faamde Gooise paragnoste zal op uit nodiging van Soestand het politieke en maatschappelijke leven van Soest in 1986 onder de loep leesglazen bol nemen. Cursistenavond Op vrijdag 17 januari wordt een gezel lige avond belegd met cursisten en do centen als afsluiting van dit eerste seizoen. Er wordt een expositie van het cursuswerk geopend, die twee weken zal duren. Literair Op zaterdag 18 januari lezen in C-drie voor uit eigen werk: Neeltje Maria Min en Helen Knopper zie foto) Elize de Broekert sopraanuit Amers foort zingt liederen van Erik Satie en Kurt Weil. Aanvang: half negen. 0 Helen Knopper. Open Dag In tegenstelling met een vorig bericht wordt op zondag 19 januari een open dag gehouden van half twee tot half zes. De start van een tweede serie cursusactiviteiten Jazz Op 19 januari zullen in de theaterzaal optreden de bekende Amerikaanse drummer/vocalist Wally Bishop en de jonge talentvolle vibrafonist Frits Landesberg. Zij worden begeleid door de in Soest niet onbekende formatie "Stablemates". Produktie en samen stelling: Joop van Tol. C-driekrant De nieuwe CCC-krant is uit en gratis verkrijgbaar in het Witte Café. Vraag er naar en neem hem mee Toneel De theatergroep Zeno zal op 30 januari een van haar laatste voorstellingen in C drie spelen, omdat de theatergroep veel genoegen, heeft beleefd aan het spelen van Euridice in de openings week van het cultureel, creatief centrum. Het publiek bleef toen in gro te getalen na de voorstelling met acteurs en actrices napraten. Geldkistje met 4000 gulden buit bij insluiping Een insluiper heeft vorige week zijn slag geslagen in de woning van de fa milie Van S. aan de Bloemheuvel in Soesterberg. Hij maakte een geldkistje buit waarin zich 4000 gulden bevond, alsmede een aantal persoonlijke papie ren. De politie heeft de zaak in onder zoek. EHeflambfertefraiif Donderdag 19 december, 21.00 uur: Als laatste film van dit jaar wordt op donderdag 19 december in filmhuis Artishock aan de Steenhoffstraat 46 'Die Flambierte Frau' van Robert van Ackeren vertoond. Eva. die op het punt staat om af te stu deren, vindt dat ze in het wereldje van haar man met zijn modieuze kennissen niet past. Ze verlaat hem en maakt op een andere manier carrière: als call- girl. Met Chris, een mannelijke prostituée die evenmin als zij zomaar van de straat is, begint ze een relatie. Samen trekken ze in een fabelachtige mooie flat, waar de zaken aanvankelijk goed verdeeld zijn. Maar naarmate beide groeien in hun vak ontstaan er strubbe lingen. Als het weer eens ruzie is wordt de 'flambier-scène' opgevoerd.... Robert van Ackeren (68), geboren als zoon van Nederlandse ouders in Ber lijn, maakt sinds 1964 experimentele films. Als cameraman heeft hij onder meer gewerkt voor Werner Schroeter en Rosa von Praunheim. Met zijn laatste film, 'Die Flambierte Frau' uit 1984, heeft van Ackeren de levenswan del van Eva op een humoristische ma nier benaderd en gebed in een neuro- tisch-erotische sfegr. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4,-. Agenda: donderdag 26 december: geen vertoning! Donderdag 2 januari: 'Las Bicicletas son Para el Verano" (Fiet sen zijn voor de zomer) van Jaime Chavarri (Spanje 1984). Een film over de alledaagsheid tijdens de Spaanse Burgeroorlog. Zaterdag 28 december, 21.00 uur: Een vrolijk maar soms ook dramatisch en zelfs schokkend programma, ge bracht door Fred en Flip Flint. Met hun komische maar soms ook drama tische en soms zelfs schokkende lie deren, met hun wervelende maar ook intieme accordeonmuziek, hebben zij de afgelopen 8 jaren overal in het land al heel wat partij-, feest-, en openingen, voor- en pauzeprogram ma's, literaire en niet literaire avon den op-en ontluisterd. Als eigentijds gezelschap presenteren zij in dit muzikale programma actuele muzikale en theatrale experimenten en ontwikkelingen. U kunt verwachteneen unieke sound- performance met spontane body art e- lementen; een spektakulair bloem schiknummer in combinatie met avant-gardistische muziek; een bewe gingsmedley van traditionele, niet westerse en experimentele bewegings vormen. Een niet te missen beleving, uit sluitend toegankelijk voor personen van boven de 12 jaar. Het meenemen van huisdieren is verboden. Dit alles zaterdag 28 december a.s. in het Arti- shockgebouw aan de Steenhoffstraat 46 te Soest. Aanvang21.00 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4,-. Onverzekerde bakfiets uit verkeer genomen Op de Albert Cuyplaan hield de politie vorige week de 24-jarige A.Y. uit Soest staande, die met een bakfiets met hulp motor reed. Het verzekeringsplaatje bleek van 1984 te zijn. De bakfiets is ei gendom van een schoonmaakbedrijf uit Muiderberg. Het voertuig werd voorlopig aan het bureau geplaatst. Na aanrijding doorgereden De heer J.F.B. uit Soest meldde de po litie vorige week dat zijn auto, die ge parkeerd stond bij de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan, door een onbe kende auto was aangereden. De zijkant van de auto was flink beschadigd. Hetzelfde overkwam de heer A. G. M. uit Soest. Deze had zijn auto gepar keerd aan de Smitshof en toen hij terugkwam ontdekte hij dat zijn linker portier gedeukt was. Heteluchtkanon ontploft Bij het garagebedrijf N. aan de Birk- straat deed zich vorige week een ont ploffing voor, die gepaard ging met een steekvlam en een luide knal. Het hete luchtkanon in de werkplaats bleek te zijn ontploft. Het personeel slaagde erin het vuur met een poederblusser te doven, zodat de gewaarschuwde brandweer niet meer in actie behoefde te komen.

Soester Courant | 1985 | | pagina 13