Pantalons Rokken Kleur in de wintertuin (deel 2) 'Hartje-Zuid' in Kerstsfeer yeharmesÜjl Koetsiersexamen voor 't eerst in Soest 'deaner bv texn elbei niqers VIDEOKRANT nr. 22 is uit! FOTO-VIDEO VAN DAM TUIN-ADVIESCENTRUM 't vaanleHwogt SOESft Kerstmis Sanitair DECEMBER-AANBIEDING =|f^ harrie toonen assurantiën Het journaal voor Soest en Baarn voor doe-het-zelvers t WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 SOESTER COURANT PAGINA 17 rprise voor testrit inde :akje met iet winnen eldprijs. ^raag meer te komen. )t het oornemen iwe Ford. AND Toen En kantoor effkiencv Viiuiteiiïiiï: techniek Wat zijn je takken wonderschoon! Cursus 'Natuur en kleur' en sluier- Sebo Detmers exposeert in C-drie Yves Saint Laurenr Schilderen in 'De geen kleine jongen Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 verzekeringen - hypotheken - financieringen klarinet 14 - 3766 gt soest - tel. 02155-18049 De volgende onderwerpen komen aan de orde: Rijtuigbouwer biedt boek aan op Paleis Soestdijk Informatiedag voor schoonheidsspecialisten Opening S.P.B.-school BomenplantenindeTurfstreek Jaarmarkt Zonnegloren Informatiedag bij Advisie B. en W. ontvangt biljarter Burgman Kookcursus voor mannen Eemdalschool ontvangt St. Nicolaas Honden doen examen Uniek orgel in Kasteel Groeneveld Theaterspektakel in tent Modelbouwer Willem van Beuge Rustoord met sloop bedreigd? Echtpaar Libbenga viert platina huwelijk Auto onder trein Prijsuitreiking aktie winkeliersvereniging Volleybal dames Sovoco I-Utrecht V.C. Schotel satellietzender Kerststal Vaarderhoogt De videokrant is te bestellen bij: PRAAMGRACHT 5 - 3743 AC SOESTDIJK TELEFOON 02155-17552 De videokrant is te bekijken bij: BRILCENTRUM NOTA, Van Weedestraat 17a, Soest BOLWEFiK sound productions, Hoofdstraat 2, Baarn Los nummerf 50,- per band. Abonnementf 15,- per keer. Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt De afgelopen keer heb ik reeds gesproken over kleu rige planten voor de wintertuin. Veel tuinen zijn na melijk 's winters vrij kaal en kleurloos terwijl dit zeker niet hoeft. Er zijn zoveel leuke gewassen voor handen die in deze periode de zo nodige kleur en vorm kunnen verschaffen. Door uit deze groep van kleur- makers een aantal planten te bespreken hoop ik bij te dragen aan een wat vrolijker wlntergezicht van menige tuin. Vorig maal ging ik wat dieper in op win tergroene struiken met bontgekleurd blad; dit keer aandacht voor winterbloeiers in al hun verscheiden heid. De meest in het oogspringende winterbloeier is de bekende toverhazelaar die door tuinliefhebbers vaak verward wordt met de kronkelhazelaar. De tover hazelaar vertoont echter totaal geen kronkels in de takken, is eerder strak van vorm. De bloeitijd van de toverhazelaar ligt tussen nu en eind februari en is afhankelijk van de variëteit. De bloemen bestaan uit tal van kleine lintbloemen die zich met redelijk winterweer ontrollen en met slecht weer sluiten. De groei van de struik is vrij gering maar op den duur kunnen toch behoorlijke afmetingen worden bereikt. Verstandig snoeien is mogelijk. Toverhazelaars zijn er in kleurnuances tussen lichtgeel en donkerrood bruin, waarvan de felgele varianten het meest be kend zijn. De rijkst en langstbloeiende winterbloeier is een klein heestertje dat eigenlijk niet als zodanig door het tuinleven gaat. Het is de Erica of dopheide die in de winterbloeiende vormen een breed voorkomen heeft. De kleur van de winterbloeiende heide varieert van helder wit tot donker-wijnrood met alle moge lijke kleurnuances hiertussen. Afhankelijk van het type bloeien de struikjes van eind november tot eind april. Enkele heel goede bloeiers zijn Erica carnea "Winterbeauty" en Erica carnea "Myretoun Ruby". Een erg langdurige bloei geeft Erica darleyensis te zien, waarvan wit, rose en rose-rode variëteiten ge kweekt worden. De heide is er in allerlei groeivor men, zowel bodembedekkend als opgaand, zodat er voor iedere tuin wel geschikte exemplaren voor handen zijn. Een erg mooie winterbloeier die pas in februari met redelijk weer zijn bloempjes gaat ontvouwen is de schijnhazelaar of Corylopsis pauciflora. De bloemen lijken op klokjes en zijn margarinekleurig. Het struikje wordt maximaal 75-100 cm. hoog en geeft een leuke overhangende groeiwijze; bovendien heeft de plant als voordeel er 's zomers ook aantrekkelijk uitte zien. De frisgroen-roze blaadjes geven de plant in de zo mer een heel eigen voorkomen. Een wat krachtiger uitgroei vertoont C. spicata die wel tot 1.50 - 2 m. hoogte uit kan groeien. Een andere winterheester voor de tuin is het peperboompje met witte, rose of rose-rode bloemen naar gelang de variëteit. Rond eind februari brengen de bloemen een sterke zoete geur in de lucht. Het peperboompje wordt zo'n 75 - 100 cm. hoog. Terugsnoeien na de bloei bevor dert een goede knopzetting. Viburnum fragrans is een struik met een vrij smal opgaande groeiwijze. Het mooie rood-bruin schilferende hout vormt het contrast voor de fris-roze bloempluimpjes, die bij zacht weer gedurende lange tijd de plant kunnen sieren. De bloeitijd valt van eind november tot in maart en wordt dan meestal onderbroken door vorstperiodes. Ook de bloemen van deze winter bloeiende sneeuwbal verspreiden een zeer welrie kende geur. Volgende week vertel ik graag nog het een en ander over winterbloeiers en hun bijzonder heden. 33.500,- 28.000,- 41.000,- 26.500,- 28.500,- 20.750,- 85 33.500,- 44.500,- 26.000,- 19.500,- 322.750,- 12.250,- 8.750,- 11.750,- 17.500,- 14.500,- 25.500,- 17.750,- 12.750,- 15.500,- 15.500,- 23.000,- 15.750,- 23.500,- Speeltoestellen Turfstreek met messen bewerkt Omwonenden constateerden vorige week dat twee jongens de pas geplaat ste speeltoestellen aan de Turfstreek met messen aan het vernielen waren. De gewaarschuwde politie nam een kijkje en rekende de twee knapen, beide 12 jaar oud, in. Later werden de jon gens aan hun ouders overgedragen. Telefooncel vernield Onbekede daders hebben in het week einde vernielingen aangericht in een telefooncel op de hoek van de Veenbes straat en de Smitsweg. Onder meer bleek de lichtkap te zijn vernield, waardoor de bedrading bloot kwam te liggen. Vwandelaar Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 VERKOOP VAN: Datasafes Inhouwkluizen Kluizen Brandkasten Eén week voor Kestmis. Het lukt Arie maar niet om het te vattende Kerstsfeer. Aan de gemeen te ligt het niet. Bomen barstensvol- lichtjes gidsen ons naar de 25e decem ber, de Soester middenstand nodigt al weken uit, met muziek en feestelijke etalages, er iets vrolijks, iets moois en vooral iets lekkers van te maken. Sint Nicolaas ingenomen. Vier uur ger met elkaar gemeen dat je in het duister van je slaapkamertje er van wakker lag, of er van droomde. Vijf december was de avond waarop je, na het in ontvangst nemen van cadeautjes en reprimandes, beloofde je leven te beteren. De volgende dag was je het straal vergeten, met Kerstmis werd je er weer aan herinnerd. De kerk had voor deze gelegenheid de plaats van Sint Nicolaas ingenomen. Vier uur ,s 's nachts stond je met je kleine jon gensvoeten op het koude Bruynzeelzeil, een kwartier later liep je aan de hand van je ouders door een donkere nacht naar de plek waar allen "tezamen kwamen", omdat "er herdertjes vol trouwe de wachte hielden". Stille nacht, heilige nacht. Schor en dorstig van het zingen, ram melend van honger keerde je, bijna drie uur later, aan de hand van je vader huiswaarts. Moeder was eerder aan het laatste klerikale kerstuurtje onsnapt, omdat ze voor het ontbijt, hoogtepunt van de dag, ging zorgen. Thuis, jammer genoeg, ontbrak de kerstboom. Arie hoort 't zijn beste brave vader nog zeggen, toen de liefste van alle moeders er eens een pleidooi voor hield: "Dat heidens gedoe komt er, zo lang ik leef, bij mij niet in. Ik zit vanmiddag met jullie nog liever in de Cineac". De mooiste beeldengroep, verzameld in forse kerststal, maakte veel, zij 't niet alles goed. Tot de avondmaaltijd een komen en gaan van tantes en ooms, neefjes en nichtjes met allemaal hetzelfde verhaal: Zalig Kerstfeest. Eigenwijs als je was wei gerde je het goed bedoelde advies, om 's middags een paar uur te gaan knorren, op te volgen. Eerste Kerst dag, zonde om er één minuut van te verliezen. Gevolg: als het gebraden konijn op tafel kwam zat je tegen je slaap te vechten, bij de griesmeelpud ding met bessensap te knikkebollen. Om het leed voor het te vroege naar bedgaan te compenseren mocht je de kaarsjes uitblazen, en dat was dan: Kerstmis 1935. Onvergetelijk! Heimwee naar die tijd? Soms. Wat was je als kind onbelast. Natuur lijk, je ouders vertelden, dat er heel wat kinderen op de wereld waren die honger leden, en ouders hadden die geen kleren en schoenen konden kopen, maar Kerstmis was er om daar iets aan te doen. Arie's vader, die iedere koperen cent moest omdraaien om te kunnen rondkomen, was die ochtend in de kerk meters in de achting en verering van zijn kleine zoon gestegen, toen hij een echte zilveren gulden op een collecteschaal, waarvan de op brengst voor de armen van de parochie bestemd was, gooide. Die kwam in de hemel, dat stond vast. Vandaag is alles een tikkie anders. Omdat ze het gehele jaar voor nauwe lijks gevulde kerken preken moeten dominees en priesters zich met Kerst mis de ogen uitwrijven. Niet vanwege de slaap, want de kerken hebben in de loop der jaren gezorgd voor mens vriendelijke aanvangstijden en er kan zowel voor- als achteraf royaal gegeten worden.Godshuizen voor 't eerst en het laatst in 1985 tot de laatste plaats bezet. Geen voorganger die tijdens de Kerst dagen geen overuren maakt. De ver plichting, het niet ontkomen aan, de traditie, vraagt voor de reis naar Bethlehem in 1985 iets meer dan een uur. Tijdens de kerstdiensten puilen collecte-schalen en zakken uit van het papieren geld. In plaats van de niet meer bestaande armen in parochie en gemeente zal de 3e Wereld weten dat we er met Kerstmis zijn, daarna kan wat ons betreft het feest beginnen. Gedachten die bij Arie opkwamen, toen hij Marie met een tas vol Kerstin kopen ergens in de verte zag aanko men. Kerstmis toen, Kertsmis nu. Er is veel, er is weinig veranderd. Gebleven zijn de mensen die van de honger geen ontlasting hebben. Gelukkig, om met fatsoen met Kerstmis te kunnen dine ren, wat ver weg. Dat wel. Dichter bij huis valt het op dat de kerstbomen er jaarlijks wat magerder gaan uitzien. Het speelgoed dat we van de Schepper gekregen hebben is door onze vinding rijkheid en welvaart aangetast. Planten en bomen hebben wortels! Mensen hersens? Een ongelijke strijd! Kerstmis 1985. Zoals de stand van zaken nu is zullen de kernraketten er in onze directe omgeving komen. Het lijkt er op dat onze kleinkinderen geschapen zijn voor de dood, inplaats van het leven. Zalig en Gelukkig Kerstfeest! Wat moeten we er mee? Misschien doen we er, als de Kerstdi ners voorbij zijn, goed aan meer dan één keer in het jaar de handen te vouwen, de knieën nog eens te buigen, of onhoorbaar een gesprek te voeren. Als we 't samen, ieder op z'n eigen manier, proberen dan zullen we ook meer aan elkaar hebben. Ai is 't maar zo nu en dan. Mensen van goede wil, Arie wenst U mooie Kerstdagen. ARIE WANDELAAR Al geruime tijd bestaat er gelegenheid om in het Soest kunstwinkéltje 'De klauw' en cursus schilderen te volgen. Zo wordt op dit moment een cursus gehouden op maandagmorgen onder leiding van Leddy Hubenet uit Kootwijkerbroek volgens de kleuren leer van Beppe Assenza. Bij voldoende belangstelling ligt het in de bedoeling om in januari te beginnen met een tweetal nieuwe cursussen. Met ingang van dinsdag 14 januari a.s. is hèt mogelijk om op dinsdagmorgen van 9.30 - 11.45 uur of op dinsdagavond van 19.30 - 21.45 uur de schildercursus 'Natuur en kleur' te volgen van de kunstzinnig therapeute Gerda van Hulst uit Driebergen. Het is een schil dercursus 'nat-in-nat' waarbij het ont dekken van kleuren door het schilderen centraal staat. Het schilderen van de kleuren die we om ons fieen zien, de stemmingen die kleuren oproepen en het zoeken naar de kleurstemmingen van de jaargetijden. Van een dromend waarnemen komen tot een wakker waarnemen van de natuur. Vanaf donderdag 16 januari a.s. wordt door de kunstschilder Jan de Kok uit Almere een schildercursus 'sluiertech- niek' gegeven. Jan de Kok schildert volens de kleurenleer van Goethe en het werk van de antroposoof Rudolph Steiner. Belangstellenden kunnen kiezen uit een cursus op donderdag ochtend van 9.30 - 11.45 uur of op donderdagavond van 19.30 - 21.45 uur. Zowel voor de cursussen van Gerda van Hulst als voor die van Jan de Kok kunnen zich 10 cursisten voor de ochtend- of de avondgroep opgeven. De cursus bestaat uit 10 lessen. Er wordt met de cursussen begonnen zodra de schildersgroepen compleet zijn. De kosten per les bedragen 12,50. Hierbij zjn de kosten van materiaal inbegre pen. Belangstellenden voor de cursussen kunnen zich opgeven bij Willemijn Hakvoort 'De Bereklauw'), Steenhoff straat 63, Soest, tel. 02155-19176. 'V Zuk laache! D'r sting un poar kere un stukkie in de Soesder over un nieuw ge- meengtehuus en toeng baarstte an aal- Ie kaangte de verhoale aal los. Ut Col lege vaan B. en W. zouw zelluf Appie Heyn op Soest an 'elokt hebbe, moar daa's heul nie woar, zee meneer Plomp. Weet je waat uutlokke is? Zaa'k je us effe vertelle. Daat is as de postbojes d'r fiets met de taasse vol an post aar- gus teuge un hek zette en daan loopes met de brieve en kraangte twee stroate vaarder an 't bestelle goan. Daa's dief- staal uutlokke, en daat het heul niks te moake met ongs gemeengtehuus, moar wel met uutlokke, en daat kon'k hier meteejn daan effe bie kwiet. En aal zouwe we Appie Heyn hebbe kenne verschaalke veur un oardig plaannetje op Soest, daan denk ik daat die grootgrutter zich ut oapezuur schrikt as-tie us aachter ongs ge meengtehuus zouw kieke. Daan ziet-ie ut beraakkekamp en daa's nog us waat aangders daan 't heule roadhuus zelluf. De koffie wordt maarrege zo un poar gulde ut paak duurder as daat heule kaamp d'r ok bie 'ekocht mot worre. En daan stoat d'r ok nog de trouwkeet in de weg en daa's un heul duur monu ment, aal vaalt ut nog niet ongder de zorg. 't Zouw ok kenne weze daat Appie ut beraakkekamp koopt en ut gemeengte huus kaddo kriegt, of un bod doet op ut roadhuus en ut heule kaamp groatus mot anvoarde. Moar d'r zaal nog heul waat woater deur de Eem motte goan veurdaawwe waat meer te wete kom- me. Regere is veuruutkieke, zeige ze wellus, en dat mot Soest vaan eiges ok. Toch ben'k baar blie met deuze grote plaanne, waant doar kuwwe nog joare- Iaang schik mee hebbe. Ajje us op O verhees goat kieke, daan kom je d'r wel aachter daat Soest gTote greujstupe het. We zitten voortemee tot an de Wieksloot vol met Overheze vaan 1 tot 10. Daawwe nog us grootwin- kelbedrieve d'r bie zaalle kriege, daat ken nooit uutblieve, moar woaro, doar moewwe daan moar us un volkspeti tionnement over houwe, waant daat komt ok in de mode. Un tusse-winkelpooltje vlaak bie de spoorbome, daat liet naargus op. Daan kuwwe beter de N.S. uutlokke om un metro in de Soester grongd te groave. Ongder de Neng deur, zo op Overhees an en noar de aangdere winkelpole. Wie op Soest koopt kriegt vrie reize. Daa's paas stunte, zouw ik zeige. Trouwes, ik het ok nog nooit iets 'eheurd waat of t'r goat beure op de ploats vaan 't ouwe pliesiebero. Zouw daat niet waat weze veur de Edah of Dirk vaan de Broek? Je mot aallus ruum bekieke, vin ik. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige, Soest, kiek uut waajje doet! Geef niet doaluk ut greujne licht om waat op te staarte, waant veurdaajje ut weet hej- je ut verkeerd in 'eschaat, zo as daat vaandoag de daag heet. En verstuur geejn plaanne met de post, waant de bedriefsspionnoage leit op de loer. Ze hoale zó de cheque met de be- toaling veur ut beraakkekaamp uut de fietstaasse! HANNES van de neng. Deur bekrast De heer C. van V. van de Birkstraat meldde de politie in het weekeinde dat onbekenden de voordeur van zijn wo ning hadden bekrast. Van de daders ontbreekt elk spoor. noemd, doch niettemin de Benjamin is van het trio. Het lijdt geen enkele twijfel: 'Hartje- Zuid' heeft zich in Kersttooi gestoken! In de houdgreep van Kuijer Voordat de aan het Heeser Spoor in 'De Paltz' grootgegroeide bomen echter, fier rechtop staande in "Hartje-Zuid"-- bodem, aan hun laatste levensdagen konden beginnen, zijn heel wat mensen, uitgerust met zwaar materieel, in de weer geweest. Op de bijgaande foto van Dick van Essen (Foto/Optiek Van Essen) toont de firma Kuijer op overtuigende wijze aan, hoe zo'n niet alledaagse klus moet worden geklaard. In een machtige houdgreep wordt de boom rechtstandig in het 1% meter diepe plantgat ge plaatst om daarna stevig verankerd te worden. Soester Brandweer Ongeveer 25 jaar heeft de grootste van het drietal er over gedaan om, alleen staand op een weitje, in alle rust tot een boom van forse en gelijkmatige om vang uit te dijen. Toen hij en de beide andere, met de krachtige hulp van het zich 'Prik en Strik' noemende koppel Wildenburg c.s. eenmaal stevig inge bed en rondom met tuilijnen geborgd overeind stonden, kwam het vraagstuk van de verlichting om de hoek kijken. Want waar vind je zo gauw een hoog werker? Prik (of was het Strik?) trok de stoute schoenen aan en legde het probleem voor aan de Soester Brandweer. Zijn beroep vond een welwillend gehoor. Kommandant Bakker zette een ladder wagen in en liet er brandwacht/chauf feur Steenman een kleine oefening van maken. Sint, Kerstman, Driekoningen Alles is nu in gereedheid om Kris de Kerstman waardig en feestelijk te ont vangen. Jammer, dat de Sint altijd zo'n haast heeft, als zijn verjaardag eenmaal achter de rug is. Een ontmoe ting tussen Klaas en Kris, om het - met alle respekt - maar eens populair uit te drukken, zou in het thans in 'Hartje- Zuid* heersende sfeertje toch een ge beurtenis van de eerste rang zijn. Misschien wil de Kerstman wel op het bezoek van Kaspar, Melchior en Bal- thasar, de drie wijze Koningen uit het Oosten, wachten. Het kerstboomtrio wacht in ieder geval wél tot 6 januari 1986 op hun komst. Wellicht kan er, bij zonnig, windstil en lichtvriezend weer, ook nog een laagje sneeuw af. Want ddt hoort er eigenlijk wel bij. Hoe het ook zij, 'Hartje-Zuid* is gereed voor de in tocht van de Kerstman. En wie van ons zou dat willen missen? Oplettende voorbijgangers hebben za terdag in Soest, met name in en rondom de wijk 't Hart, nogal wat "aangespannen" paarden kunnen zien. Dat waren de deelnemers aan het koet siersexamen dat door de "Stichting Recreatieruiter" jaarlijks wordt afge nomen. Voor het eerst vonden deze examens ook in Soest plaats. Een en ander gebeurde op initiatief van de bekende Soester stalhouderij J. Kraay. De heer Kraay is zelf instruc teur en acht van de elf leerlingen had den ae lessen van hem ontvangen. De drie overige deelnemers, van elders af komstig, deden herexamen. De heer Kraay, die van zijn hobby zijn beroep zegt te hebben gemaakt, begon ca. tien jaar geleden in Soest al met een opleiding vóór het zgn. ruiterbe- wijs. Het -koetsiersbewijs is vier jaar geleden in het leven geroepen. Het be geerde document wordt binnen afzien bare tijd wettelijk verplicht. Tot dus ver is dat niet het geval, al vragen eige naren van sommige landgoederen waar gereden wordt wel naar het di ploma, alvorens men wordt toegelaten. De leerlingen hebben in de afgelopen periode eenmaal per week les gehad. Voor de opleiding geldt geen leeftijds grens. "Maar men moet een paard wel onder controle kunnen houden," aldus de heer Kraay. "Dat is onder de veer tien jaar nog wel moeilijk." De heer J. van 't Schip uit IJsselstein nam de examens af. Als instructeur kon de heer Kraay dat bij zijn eigen leerlingen niet doen. Het examen nam bij elkaar ongeveer een half uur per deelnemer in beslag. Zenuwen Van de deelnemers was de oudste 64, de jongste 20 jaar. "En allemaal zijn ze even gespannen," aldus de heer Kraay. "Als er iemand niet slaagt, dan is dat echt een kwestie van zenuwen. De lessen voor het koetsiersbewijs be staan in eerste instantie uit het leren mennen aan het mentoestel. "Een soort droogzwemmen," aldus de heer Kraay. "Het gaat er vooral om dat men zonder te kijken handelingen aan de Hoog uitstekend boven de winkelende vrouwtjes in brons en het karakteristie ke silhouet van driehoekige punt dakjes, die met hun geïllumineerde contouren een sfeertje van intimiteit en feestelijke gezelligheid scheppen, priemt de top van een forse fijnspar in de grauwe winterlucht. Rondom zijn takken klimt, in steeds kleiner worden de kringen, een stralend lichtspoor van 175 lampjes naar de ruim 13 meter boven het plaveisel en over de dakjes heen op de Soesterbergsestraat uitkij kende top. Ook daar, beneden hem, trekken vele honderden lampjes lich tende feestlinten langs de winkelgevels tot aan de Birk, om aldaar bij Auto- Rooij aansluiting te vinden en een eveneens stevig uit de kluiten gewas sen spar van zo'n slordige 8% meter. Onderweg hebben zij een op de hoek van de Eikenlaan, voor de deur van si garenmagazijn Meijering, staande soortgenoot gepasseerd, die met zijn lengte van 7% meter bepaaldelijk ook kan worden ge- teugel kan verrichten en dat men met één hand het paard kan besturen, zodat de andere vrij is om verkeerstekens te geven." Ook de verkeerstheorie speelt een be langrijke rol. "Het gaat er niet om dat koetsiers automobilisten pesten, maar de meeste autobestuurders weten al lagn niet meer wat een paard is. Koet siers zijn dan ook nogal afhankelijk van het begrip van de medeweggebrui kers, die uiteraard op hun beurt zoveel mogelijk de ruimte moeten krijgen." Eén van de "aanspanningen" tij dens het koetsiersexamen. Rechts de heer Kraay. Aan het examen namen de volgende leerlingen uit Soest deel: mevrouw D. Bos-van Essen en de heer J. Kraay Jr., H. Kruitbos, P. W. Majoor en C. J. Vos. In januari start overigens een nieuwe koetsierscursus. Men kan zich daarvoor aanmelden bij de heer Kraay, Krommeweg 27, tel. 13297. Exclusieve damesmode. Byoux/Horlogerie. Leder- accessoires. Schoenen en Lingerie. Voor de feestdagen de nieuwe collectie Partykleding. Een seleklie topmerken staat garant voor de hoogste kwaliteit: Comma Frapp Bellissima Ermani Bulatti, GuillaumeSwatch, Pierre Erbacci Roberto d'Angelo Rosy, Kunert ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 De bekende Soester kunstenaar Sebo Detmers exposeert met tekeningen en schilderijen van bos en bomen in het nieuwe cultureel centrum van Soest, C- drie aan de Willaertstraat in Overhees. De opening wordt aanstaande zaterdag 21 december verricht door de heer H.C. Schoemaker, om 15.00 uur. De exposi tie duurt vervolgens tot en met 9 ja nuari. De bezoekers kunnen de expositie be wonderen op werkdagen van 8.00 tot 23.00 uur, op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur en op zondag van 15.00 tot 18.00 uur, evenals op Tweede Kerstdag. Tijdens de andere feestdagen is C-drie gesloten; vanaf 2 januari kan men er weer terecht. Voor eventuele informatie kan men bellen met C-drie, tel. 22188. Sebo Detmers

Soester Courant | 1985 | | pagina 17