- SILVER STAR VIDEO Autobedrijf Bosboom viert 35-jarig bestaan met feestelijk Open Huis Subsidiegelden vrouwenemancipatie verdeeld SHOWROOM OPEN HUIS NIEUWE SUZUKI ALTO JONGE OCCASIONS AUTOBEDRIJF BOSBOOM B.V. Het busje voor Lindenhof komt er PAGINA 18 WOENSDAG 18 PECEMBFR 1985 SOESTER COURANT PAGINA 19 Introductie nieuwe Suzuki Alto in nieuwe showroom Koek voor commissie Welzijn Bosboom groeide en groeide en groeide Ja, zo is het gegaan in die 35 jaren. prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1986 Charlotte uit Soest versiert PTT-Kerstboom Silver Star Video Top 50 aller tijden Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Afzonderlijke behandeling van 'tijdgevoelige' post voorkomt vertraging Week lang feest bij afscheid directeur Bouma van SG 'Eemland' De verdubbele showroom bepaalt het beeld van het autobedrijf aan de Birkstraat. Autobedrijf Bosboom, de bekende Ford-subdealer en Suzuki-dealer van Soest en omstreken aan de Birkstraat 105, viert in de komende dagen een bij zonder jubileum: het 35-jarig bestaan van het bedrijf, een mijlpaal die on langs werd bereikt. Met de feestelijk heden is gewacht tot de opening van de geheel vernieuwde en uitgebreide showroom, waarmee de klanten van Bosboom tijdens het open huis van 20 tot en met 28 december kennis kunnen maken. Tegelijk beleeft Bosboom dan een Europese primeur: de presentatie van de nieuwe Suzuki Alto, een van de populairste wagens in zijn prijsklasse, die deze week wordt geïntroduceerd. De geschiedenis van het autobedrijf gaat terug tot 1950, toen de oprichter, E.H. Bosboom de voormalige koekfa- briek aan de Birkstraat kocht om daar het bedrijf voort te zetten dat hij in feite al in Soesterberg begonnen was. De heer Bosboom werkte in eerste in stantie aan de Veldmaarschalk Mont- gomeryweg, vanuit een particulier woonhuis met een garage, zoals hij weet te vertellen. De heer Bosboom Sr. is overigens nog altijd bij het bedrijf dat zijn naam draagt betrokken, zij het op enige afstand. Het bedrijf kenmerkte zich door een gestage groei, zeker nadat eenmaal do micilie was gekozen aan de Birkstraat. De koekfabriek maakte plaats voor een showroom, er werd een garage aange bouwd (die inmiddels ook tot show room is omgebouwd) en in de loop de jaren onderging het bedrijf van tijd tot tijd ingrijpende veranderingen en uit breidingen. Stukjes en beetjes 'Dat ging in stukjes en beetjes,' aldus de heer Bosboom, 'als we weer wat hadden verdiend breidden we weer uit. We begonnen destijds eigenlijk zonder een cent. Toen ik het pand hier kocht verklaarden de mensen me voor gek, omdat nog nooit iemand het lang op deze plek had uitgehouden." Dat had vooral betrekking op de acti viteiten die 'in de jaren voör de oorlog op deze plek aan de Birkstraat waren ondernomen: achtereenvolgens een dancing, een champignon-kwekerij en de koekfabriek van de heer Masselink, vooral bekend door de fabricage van spritskoeken. 'In Soesterberg hadden we eigenlijk alleen een werkplaats. De auto's stonden gewoon buiten,' aldus de heer Bosboom, die opmerkt uit Soes terberg te zijn 'gevlucht' voor de straaljagers, die in die jaren voor het eerst op de vliegbasis verschenen. 'De autohandel, dat was vanaf het be gin toch het voornaamste doel,' legt hij uit. En ondanks de ongunstige voor spellingen is dat doel ook bereikt. Dat wordt in elk geval duidelijk uit het bloeiende bedrijf dat onlangs weer een face-lift onderging door de toevoeging van een nieuw showroom, waarmee de totale showruimte verdubbeld is. Tege lijk werd ook het verkoopkantoor ver nieuwd, zodat de klanten in een mo derne ruimte ontvangen kunnen wor den. Nu de showroom is uitgegroeid tot zo'n 500 vierkante meter is ook het aantal auto's - zowel nieuwe als gebruikte - dat bij Bosboom te bewonderen is be langrijk uitgebreid. De zaak is verder opnieuw in de verf gezet, er is gedeelte lijk een nieuwe vloer aangebracht en ook het plafond is vernieuwd. De firma v.d. Hengel zorgde voor de verbou wing, de firma Brouwer voor de pla- GEEF BLOED, WORD 02155-1 6088 Of 030-520814 Busje botst tegen aan hanger twee licht gewonden Op de Van Weerden Poelmanweg deed zich vorige week een aanrijding voor, waarbij twee inzittenden van een busje door glasscherven licht gewond wer den. Het ongeluk gebeurde toen de be stuurder van het busje, de 67-jarige A. van A. uit Zeist, een voor hem rijdende trekker met aanhanger wilde inhalen. In de bocht raakte hij echter met zijn rechtervoorzijde de linkerach terzijde de linkerachter van de aanhan ger, waaraan hij kwam vast te zitten. Het busje werd nog zo'n honderd meter door de trekker meegesleept voordat hij tot stilstand kwam. De gewaar schuwde politie snelde naar de plaats van het ongeluk. Daarbij raakte de po litieauto tegen een boomstomp, met als gevolg dat de inzittenden met hun hoofd tegen de voorruit sloegen. De ruit kreeg een barst; aan de politie hoofden mankeerde niets. fonds, de fa. Schoonderbeek voor het schilderwerk, de fa. P. A. v.d. Dijssel en zoon voor verwarming en elektra en de fa. Bert v.d. Dijssel voor het lood- gieterswerk, vermeldt de heer Bos boom met bewondering. Modern autobedrijf Het bedrijf is inmiddels uitgegroeid van een eenmanszaak tot een modern autobedrijf met zes man personeel, plus de plaatwerkerij en spuitinrich- ting van zoon Martin Bosboom, met vier medewerkers. In totaal brengt het 'Bosboom-imperium' dus het brood bij tien gezinnen op tafel. De dagelijkse leiding van het autobedrijf is tegen woordig in handen van zoon Gerard Bosboom en Ludi Jacobs, voor resp. het werkplaats- en verkoopgedeelte. Natuurlijk valt tijdens het open huis - die gerust ook als 'Kerstshow' kan wor den omschreven - het volle licht op de auto's van Bosboom, in het bijzonder op de nieuwe Suzuki Alto. Verkoopleider Ludi Jacobs 'De Alto is de meest verkochte auto in de prijs klasse onder de 15.000 gulden. Er is nu een geheel nieuwe auto gemaakt, die deze week wordt gepresenteerd. Gede tailleerde informatie kunnen we dan ook nog niet verstrekken.' Wel wil hij, om een tipje van de sluier op te lichten, over de nieuwe Alto kwijt dat deze in vijf uitvoeringen te leveren is. De prij zen staan ook al vast: 11.295 gulden voor de 'gewone' maar zeer complete Alto GA (3 deurs); 11.995 gulden voor de GL (3 deurs)123.795 gulden voor de GL automaat 'uniek in zijn klasse, na melijk de enige volautomaat voor een dergelijke prijs en grootte'); de GL (5 deurs) voor 12.495 en de GL (5 deurs) automaat voor 14.295. Voor alle prijzen geldt: inclusief BTW, maar exclusief af leveringskosten Schone auto De nieuwe Alto is vooral opvallend doordat het een 'schone' auto is, inge richt voor het verbruik van loodvrije benzine. 'Het is één van de eerste auto's die dit predikaat ontvangen heb ben,' aldus Ludi Jacobs. 'Het betekent dat de Alto 15 procent schoner is dan vergelijkbare auto's. De verkoopprij zen zijn overigens al gebaseerd op de korting op de bijzondere verbruiksbe lasting, waarmee de overheid de aan schaf van 'schone' auto's stimuleert. Behalve de Alto komen uiteraard ook de andere Suzuki-modellen, o.a. de Swift, de vier-wiel-aangedreven SJ 413 (in de volksmond de "jeep" genaamd en de in diverse uitvoeringen verkrijg bare 'Carr' - populaire Suzuki-busje - volop in de belangstelling te staan. Datzelfde geldt uiteraard ook voor de complete range aan Ford-modellen- in clusief de auto van het jaar 1986 de Ford Scorpio! - en een flink aantal jonge occasions - 'het stokpaardje van Bosboom' - van diverse gerenommeer de merken. Voor autoliefhebbers is een bezoek aan het feestelijke open huis bij Bosboom, Birkstraat 105, een absolute must. V.l.n.r. de heren L. Jacobs, E. H. Bosboom en G. Bosboom. "De koek die verdeeld moet worden zou eigenlijk veel groter moeten zijn en daarom trakteren wij alle aanwezi gen (op de publieke tribune in de kleine commissiekamer zaten vijfentwintig vrouwen!) hier op een plak ontbijt koek", aldus Joke Beers maandag middag in de commissievergadering Welzijn. Namens het Plaatselijk Emancipato risch Trefpunt (PET) nam zij als twee de inspreekster het woord om haar af keuring te laten blijken over de gang van zaken rondom de verdeling van de subsidiegelden en lichtte zij de werk zaamheden van PET toe met het aan bieden van een uitvoerige brief. Toos Slagt was de eerste inspreekster na mens "Emancipatorische Vrouwen Aktiviteiten" (EVA). Zij had dezelfde bezwaren. De bijzondere commissievergadering was uitgeschreven om de 25.000 gulden te verdelen, die de gemeenteraad be schikbaar heeft gesteld voor 1986 voor verschillende activiteiten op het gebied van vrouwenemancipatie: 20.000 gul den uit de rijkskas en 5000 uit de ge meentekas. In totaal hadden veertien Soester organisaties voor een bedrag van 37.000 gulden aangevraagd. "De verdeling is een bevoegdheid van het college en deze vergadering is alleen maar belegd om uw advies te vragen", aldus wethouder Frans King- ma (PvdA) tegenover de commissie leden. Vier instellingen vielen af, waaronder de Vereniging "Artishock", en tien or ganisaties krijgen de subsiegelden uit gekeerd, die variëren van 100 gulden (Rooie Vrouwen) tot 8000 gulden (Vrou wen voor Vrouwen). De wethouder bood de pers en de vrouwenorganisaties zijn excuses aan "voor dit onmogelijke vergadertijd stip" (half vijf 's middags) en voor het feit dat de openbare vergadering niet in de pers was aangekondigd. "Ik ben daar zelf door verrast en dacht dat een en ander wel volgens de geëigende kanalen in de publiciteit zou komen", aldus Kingma. De discussie draaide vooral om de 500 gulden subsidie die de werkgroep Plaatselijk Emancipatorisch Tref punt is toebedeeld. Zij hadden ruim vierduizend gulden gevraagd om hun nieuwe activiteiten op te starten. Zowel Ans Greefhorst (CDA) als Bert Krij ger (WD), Adriaan Pothuizen (D'66) en Lydia Meyer (PvdA) vonden dit be drag van 500 gulden nog te hoog, omdat PET eerst maar moet aantonen of zij in een behoefte voorziet. B. W. willen hieromtrent eerst ad vies inwinnen bij de Werkgroep Eman cipatie. Jan Visser ("Progressief Soest") bracht te berde dat dit geen taak is voor deze, nog niet bestaande, Werkgroep. Hij ging als enige niet akkoord met de ver deling van de subsidiegelden, omdat de beslissing van B. W. afweek van het oorspronkelijke, ambtelijke, advies dat was genomen in overleg met de vrouwenorganisaties. Hij vond dit ad vies beter dan "de knieperige houding van het college." Thans is het onze die wij belangrijk hebben uitgebreid, inclusief het verkoop kantoor. Nog even, dan zijn de laatste bouwrestjes opgeruimd en kun nen wij het nieuwste deel van ons bedrijf in gebruik nemen Wij nodigen U hierbij uit tot een bezoek aan ons van vrijdag 20 december t/m zaterdag 28 december a.s. Op deze dagen valt tevens de introductie van de te midden van een keur van eerste klas van gerenommeerde merken. Uw drankje staat gereed tijdens ons tien dagen durend Open Huis. Daar het eind van 1985 bijna daar is, maken wij tevens van deze gelegenheid gebruik U nu reeds toe te wensen met heel veel autoplezier. Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 02155-13256 Auto bekrast De heer A.T.S. uit Soest, die zijn auto had geparkeerd aan de Troelstra- straat, constateerde vorige week dat onbekenden de wagen met een scherp voorwerp hadden bewerkt. De schade bedraagt ca. 700 gulden. De heer S. stelde de politie op de hoogte. WS-kantoren dicht In verband met de Kerstdagen zal het kantoor van de Woningbouwvereniging "Soest" vrijdag 27 december de gehele dag gesloten zijn. Alleen voor dringende klachten kan men kontakt opnemen met de storings dienst, tel. 18223. De 3-jarige Charlotte de Groot uit Soest hangt de laatste bal in een acht meter hoge kerstboom in het World Trade Center in Amsterdam. Deze boom werd de bewoners van het WTC dinsdagmiddag aangeboden door drs. A. W. van Om meren. hoofddirekteur PTT Post, ter gelegenheid van het 12'/x jarig bestaan van de internationale expresse-dienst van de PTT, EMS (Express Mail Service). De vader van Charlotte, die naast het postkantoor van Soest een bloemenzaak heeft (Boutique des Fleurs) is degene die de uitvoering van de PTT-kerstboom en overige kerstdecoraties voor zijn rekening nam. De Groot werd bij het PTT-jubi leum betrokken door Continental Public Relations uit Soestdijk. Dit bedrijf heeft zich bezig gehouden met de organisatie van het PTT-jubileum. Charlotte staat binnenkort nog een feestje te wachten, als haar vader volgend jaar 10 jaar in Soest is gevestigd en 20 jaar werkzaam als bloemenarrangeur. 1 Porky's Pikante Pretpark 26 Sudden impact 2 3 Police Academy Stripes 27 28 Taxi driver The Empire strikes back 4 First Blood 29 The spy who loved me 5 Schatjes! 30 The man with the golden gun 6 48 Hours 31 Class of 1984 7 Scarface 32 History of the world 8 Trading Place 33 For your eyes only 9 Rocky III 34 American Gigolo 10 Octopussy 35 Firefox 11 Live and let die 36 Silkwood 12 An officer and a gentleman 37 Firestarter 13 Flying high II, The Sequel 38 Angel 14 Porky's II, The next day 39 Poltergeist 15 The blue lagoon 40 Lone wolf McQuade 16 Moonraker 41 Magnum force 17 Kramer VS. Kramer 42 Wargames 18 Flying high 43 The karate kid 19 Tootsie 44 Star Wars 20 Against all odds Sophie's choice 45 Fort apache the bronx 21 46 An eye for an eye 22 Mad Max I 47 Dirty Harry 23 Raiders of the lost ark 48 High road to China 24 Never say never again 49 De lift 25 Yab-Yum op stelten 50 Nighthawks Het is gebruikelijk dat bij PTT Post voor de Kerst- en Nieuwjaarsperiode diverse maatregelen worden genomen om de extra poststroom vlot en effi ciënt te verwerken. Om enig inzicht in de omvang te geven Normaal worden op het Expeditie knooppunt te Utrecht per dag, behalve de partijenpost, Vz miljoen stuks losse post verwerkt; tijdens de Kerst- en Nieuwjaarsperiode loopt dit op tot soms 2 miljoen stuks per dag. Door het inzetten van extra man kracht, meer rollend materieel en aan gepaste werkroosters zal PTT Post ook dit jaar weer zorgen voor een snelle sortering, verzending en bestelling van alle poststukken. In het postdistrict Utrecht (globaal de hele provincie Utrecht en een gedeelte van de provincie Gelderland) wordt daar in december een extra maatregel aan toegevoegd. Om tijdgevoelige post, zoals zakelijke correspondentie met afspraken op korte termijn, of fertes met een beperkte geldigheids duur, uitnodigingen (familiedrukwerk, brieven enz.) buiten de wenskaarten- stroom te houden, wordt de afzender gewezen op de mogelijkheid om deze poststukken af te geven aan het loket van het postkantoor. Daar krijgt deze post dan een afzonderlijke behandeling die een mogelijke, maar uiteraard on gewenste vertraging voorkomt. PTT Post besteedt dus door dit afgeven aan het loket nog meer zorg aan deze tijd gevoelige correspondentie. Deze proef met het in die periode split sen van tijdgevoelige post en overige post wordt door middel van een mailing van de geregelde postverzen- der (de zgn. postdebiteuren-klanten en via stickers plakstrokenop de brievenbussen en in de postkantoren aan het publiek bekend gemaakt. Met deze extra maatregel verwacht men het kwaliteitsniveau van PTT Post door het jaar heen ook in deze drukke periode te kunnen handhaven. Paarden uit weiland ontsnapt De politie werd vorige week door bur gers gewaarschuwd dat er op de Goud wesp in Overhees twee paarden waren gezien, die kennelijk waren losgebro ken uit het weiland. De politie trof de dieren in volle galop aan op de Dalweg. Een voorbijganger met kennis van za ken slaagde erin de dieren op de Ere prijsstraat tot stilstand te brengen. Ze bleken afkomstig uit het weiland van de heer R. aan de Insingerstraat. Trapjes gestolen Onbekenden hebben vorige week bij de firma D. aan het Weteringpad drie aluminium trapjes ter waarde van 251 gulden weggenomen. De trapjes ston den buiten de zaak op het trottoir. De verleiding is voor de daders kennelijk te groot geweest-.-De-heer D. van R. uit Soest deed aangifte bij de politie. Ladder gestolen Bij de firma W. aan de Torenstraat werd vorige week een aluminium schuifladder gestolen. Het voorwerp had een waarde van 514,45. W. van D. deed aangifte bij de politie. "Ik heb dit werk met hart en ziel ge daan, ik verlaat een school met toe komstmogelijkheden en ik krijg een energieke opvolger," aldus de heer A.D. Bouma maandagavond in zijn dankwoord tijdens een drukbezochte bijeenkomst met personeel, bestuur, oudercommissie en medezeggen schapsraad in de kantine van de Scho lengemeenschap 'Eemland'." Hij werd achtereenvolgens toegespro ken door de voorzitter van het bestuur, de heer Breedeveld, door de voorzitter van de oudercommissie, de heer van Dijk uit Baarn en door de docenten Hans Roos (adjunct-directeur), Ant. de Vries en Henk Jansen. De heer Bouma, die dertien jaar als di recteur aan de school verbonden is ge weest, kreeg van de diverse geledingen een schilderij (stilleven) aangeboden, een fotoalbum, een collage van één van de leerkrachten, grammofoonplaten en enkele Friese teksten. Vóór het officiële gedeelte voerden leerlingen onder leiding van docent Piet Zwikker een musical op, getiteld 'Het koffertje van meneer van Dalen." Ze kregen een staande ovatie van de enthousiaste toehoorders. Gisteren organiseerde de school een vossenjacht door Soest voor de leer lingen en vanmiddag is er een officiële receptie, van vier tot zes, in het ge bouw aan de Soesterengweg. Donder dag en vrijdag wordt de musical voor de scholieren opgevoerd. Nadat eind 1984 de Winkelkring van Weedestraat een forse aanzet had ge geven met een bedrag van elf duizend gulden om het gezinsvervangend te huis De Lindenhof aan de Van Weede straat aan een eigen busje te helpen, is de aktie voor dit goede doel op andere manieren doorgegaan. De Rabobank gaf drie duizend gulden en op 2 novem ber van dit jaar kwam de succesvolle afsluiting van het geheel. Op initiatief van de diakonieën van de Hervormde en Gereformeerde Kerken van Soest werd in het kader van een 'Samen op Weg'- aktie een inzameling gehouden om de Lindenhof in één keer uit de zorgen te helpen. De jeugd organiseerde aktiviteiten en liep zich in het ijskoude novemberweer warm in een sponsorloop die bijna acht duizend gulden opbracht. De zondag daarna werd in alle deelnemende ker ken een kollekte gehouden. In een korte plechtigheid werd in De Lindenhof afgelopen zondagavond 15 december de gehele aktie afgerond met het aanbieden van een cheque. Mevrouw Hu- gen deed dit namens de kerken en kon meedelen dat de aktie in zijn geheel 14.552.90 had opgebracht. Namens de ouderraad van De Linden hof dankte de heer Van den Bremer de kerken voor dit verrassende resultaat. Het aan te schaffen busje kost 30 mille. Maar het is nu wel zeker dat men binnenkort tot aankoop kani overgaan. Het busje is dringend nodig om patiën ten van een naar de dokter te vervoeren, er boodschappen mee te gaan doen, met de mensen te gaan zwemmen en vele andere noodzakelijke dingen. Het verruimt op vele manieren de moge lijkheden voor de vier en twintig ver pleegden in De Lindenhof. Dank zij de geslaagde aktie van de 'Samen op Weg'-kerken kan het busje voor De Lindenhof worden gekocht. U komt het binnenkort tegen in Soest.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19