S.O.Soest-SEC Opvoering 'Lemhoofd 10 km5 groot succes Schotelantenne voor ontvangst satelliet-televisie geplaatst 16 vuurwerktips WOENSDAG 18 PECEMRFR ma* Nieuwe boeken SOESTER COURANT PAGINA 23 Stichting tot herbouw van de korenmolen De Windhond Elly Joosten hoeft voorschot sociale dienst nog niet terug te betalen Dag van de klub Viering tweede lustrum op Griftland Dienstuitvoering PTT post Soest/ Werkgroep Zuidelijk Afrika Soest signaleert apartheids produkten ^mVOETBAL- w 11 PROGRAMMA Derby Soest - SEC! FIETSCROSS voor onder eit rond de kerstbal De navolging van Christus Auteur: Thomas d Kempis Uitgever: Kok Wereldliteratuur. Klassiek werk van een vermaard theoloog. Daarin verma nrngen en adviezen voor kerkelijke en niet kerkelijke christenen. Ruim vilt eeuwen geleden geschreven. Aktueler aan ooit. Vrede ende Vrolicheyt Auteur: Martien J. G. de Jong Uitgever: De Prom Geschiedenis van de viering van het Kerstfeest in de Middeleeuwen. Een rijk geïllustreerde bundel vol volksver- *alen' |e§enden en middeleeuwse Kerstliederen. Een kijkje in een rijk cultureel kerkelijk verleden. Een boek waarin je met uitgelezen en uitgekeken raakt. Van harte aanbevolen. Kleine ongemakken Auteur: Ronald Hoeben Uitgever: Contact Kees van Kooten heeft er een serieuze concurrent bij. Ronald Hoeben, schrij ver van "Kleine Ongemakken". Ko mische korte verhalen die, omdat ze afgestemd zijn op dingen van alle dag, aanspreken. Geschreven in een stijl die zich gemakkelijk laat lezen. Goede lec tuur voor het slapen gaan na een in spannende dag. Onvoltooid verleden Auteur: Adriaan v.d. Veen Uitgever: Manteau Een nieuwe Adriaan v.d. Veen. Zeker niet z'n beste. Biecht van een schrij ver, die in elf niet altijd boeiende hoofdstukken met veel zelfbeklag ver haalt van zijn nogal dualistische lief des. Wroeten in veel ellende, weinig op wekkend, desondanks bij vlagen knap geschreven. Circusnachten Auteur: Angela Carter Uitgever: Contact Letterlijk en figuurlijk een kanjer van een roman. Hoofdpersoon daarin de beeldschone Fere een reuzin met vleu gels, die in velerlei opzicht de aandacht op zich vestigt. Circusnachten heeft een bijna sprookjesachtig karakter, waaraan met de komst van de tweede hoofdpersoon, de journalist Jack Wal ser, een eind komt. Lezers die met hun fantasie graag op de loop gaan zullen er van smullen. Annie Berber en het verdriet van een tedere crimineel Auteur: Yvonne Keuls Uitgever: Ambo En opnieuw vestigt de veelgeschreven schrijfster Yvonne Keuls de aandacht op zich. Dit keer met het geruchtma kende Annie Berber. Een boek met een aktuele voorgeschiedenis. Na een wat te lange inleiding tot de thematiek, so ciale problemen rond jonge mensen, de laatsten ruwe bolsters met blanke pit ten, volgt een evenwichtige uitwerking van moeilijk te doorgronden karakters. Een boek van deze tijd. In gezelschap van wolven Auteur: Angela Carter Uitgever: Luitingh Angele Carter schreef vele scenario's voor Engelse t.v.- en filmprodukties. "In gezelschap van wolven" telt tien absurde griezelverhalen, die stuk voor stuk een sprookje of legende als ver trekpunt hebben. Geknipt voor lezers die een voorkeur hebben voor huivering wekkende verhalen. Hun laatste rustplaats Auteurs:A. v.d. Broeken Koos Groen Uitgever: Bosch Keuning Uitgevers verzinnen wat om hun marktaandeel op peil te houden. "Hun laatste rustplaats" is daar een voor beeld van. Een kerkhofgids over gra ven van schrijvers, schilders, compo nisten, politici en andere bekende Ne derlanders. Onsmakelijk détail: Ook aan "foute Nederlanders" wordt nogal wat aandacht geschonken. De funktie van het boek is volstrekt onduidelijk. Wellicht dat sommige grafschriften u op een idee brengen. De Brievenhulp Auteur: Inez van Eijk Een zeer practisch boekje. Handlei ding voor schrijvers van brieven die met pennevruchten van formeer ka rakter in de knoop raken. Geen leer boek. Eerder souffleren teneinde in be langrijke rollen niet uit de toon te val len. Daarbij veel taaihulp, tips en richtlijnen. Verloren jaren Auteur: Megan Moran Uitgever: Hollandia Een boek dat alcoholisten en ook de ge woontedrinker aan het denken zal zet ten. Geschreven door een alcoholiste die op haar 14e met drank in aanraking kwam en tot haar 28e jaar daarin ge vangen bleef. Aangrijpend ge schreven, maar inspirerend voor ie dereen die met deze verslaving te ma ken heeft. Een eerlijk bedoelde poging om hulp te bieden. Het grote testboek Auteur:Dr. MichaelNathenson Uitgever: Mingus Een alleraardigst boek, geheel pas send in deze tijd; Het is bedoeld om u zelf, en ongetwijfeld ook anderen, be ter te leren kennen. Daartoe heeft een vermaard Amerikaans pycholoog reeksen vragen samengesteld die u zelf of uw omgeving laat beantwoorden. Zelf de proef op de som genomen heb bend luidt de conclusie: allerminst flauwekul. Jan Cremer in beeld Uitgever: Loeb "Rembrandt?, "wie is dat?", vroeg Jan Cremer in 1961 aan uw recensent die destijds het t.v.-programma Es presso presenteerde. Een vraag die hem de nodige publiciteit bezorgde Publiciteit. Jan Cremer is er bewust nooit om heen gelopen. Tegelijkertijd dient te worden vastgesteld dat deze ego-tripper het als schrijver van de schilder won. Zijn vijf-luik is vergeten, zijn boeken zijn wereldliteratuur ge worden. Jan Cremer in beeld is een leven in beeld van een van de merk waardigste en beruchtste schrijvers uit de naoorlogse periode. Een IJdele kwast, maar wel een met groot talent. Waarom alles verkeerd gaat AuteurLaurence Peter Uitgever: Veen Een boek geschreven voor iedereen. Spiegel voor mensen die in problemen zitten, dan wel er in zullen komen. Af gestemd op het principe: "elke werkne mer in een hiërachie zal opklimmen tot hij zijn niveau van incompetentie heeft bereikt." Het mogelijke en vooral on mogelijke daarover is compleet in "Waarom alles verkeerd gaat" ver pakt. Het Pietje Bell complex Auteur: Dr. DanKiley Uitgever: Luitingh De titel doet vermoeden dat we hier met een verhaal van een jeugdvriend te maken hebben. Het tegendeel is waar. Een geschreven therapie voor en over mannen die maar niet volwassen willen worden. Indien u zich daardoor aangesproken voelt dan heeft de schrij ver veel zinnigs te zeggen, zeker ook aan vrouwen en vriendinnen die met het verschijnsel mannen te maken heb ben. Het Achilles syndroom AuteurHarold H. Bloomfield Uitgever: Luitingh Een vermaarde Amerikaanse psycho therapeut geeft schriftelijk lessen in het accepteren van menselijke tekort komingen, leren tevreden zijn met je uiterlijk, leren omgaan met kritiek, le ven onder stress, leren gelukkiger te zijn. Interessante lectuur voor hen die Libelle, Margriet en Privé geen week kunnen missen. Engelen van de nacht Auteur: Ed Schilders Uitgever: W L "Engelen van de nacht" heeft het oudste beroep van de wereld als the ma. Verhalen, romanfragmenten en opzienbarende feiten over betaalde liefde. De verdienste van dit boek is zonder twijfel dat het iedere vulgaire aanpak uit de weg gaat, waardoor deze gewaagde bundel overkomt als een eerlijke poging de mensonwaardige ex ploitatie van vrouwen aan de kaak te stellen. Alle verhalen uit 1001 nacht Auteur: Henri Borèl Uitgever: Loeb Een compleet sprookjesboek tegen een aantrekkelijke prijs voor volwassenen. Uiteraard speelt 1001 nacht zich af in de Arabische wereld. Het handelt over nomaden rond kampvuren, mooie vrouwen, boosaardige heersers. Hu mor en wijsheid, liefde en wreedheid wisselen elkaar in ieder verhaal af. Slechts de eeuwige jeugd, ook die van sprookjes, is op ieder van de 614 pagi na's terug te vinden. Mijn zoon is verslaafd Auteur: Jan Woelre Uitgever: BZZToH Een indrukwekkend boek dat niet meer en niet minder dan een aanklacht is te gen een bepaald soort psychologen en psychiaters. Onbarmhartig krijgen ze er van langs. Hoofdrolspelers is de aan drugs verslaafde Peter die, om aan alle ellende een eind te maken, voor zelfmoord kiest. Na een mislukte po ging ontwikkelt zich de strijd tussen een hem aanvoelende omgeving en de inquisitie van zieleknijpers. De kruis weg van een jong mens. Sode Klonje Auteur: Wim Meyles Uitgever: Bigot Van Rossum Om Wim Meyles blijf je lachen. Ook weer bij het lezen van zijn nieuwe bun del Sode Klonje. Als geen ander stoeit hij met de nederlandse taal. Zijn koste lijke woordspelingen, limericks en rij melarijen werden zeer funktioneel van tekeningen voorzien door Johanne Leusink. Een heerlijk betaalbaar boekje. Papieren geheugen Auteur:dr. D.P. Schneiders Uitgever: Fibula-Van Dishoeck Onze prognosedit gaat een standaard werk worden. Papieren geheugen ver telt de geschiedenis van schrift en boek, waarin papier en letters de hoofdrolspelers zijn. Weliswaar ligt het accent op de periode 1450 - 1950, maar ook de cultuurgeschiedens die er aan voorafging komt uitvoerig aan bod. Zeer fraaie illustraties dragen er toe bij dat zonder enige vorm van overdrij ving gesproken kan worden van een be langwekkend document. Soms verstout ik mij Marten Toonder: Bezien bij Uit het schijnbaar onuitputtelijke werk van Marten Toonder is wederom een fraai bundeltje voortgekomen. Op de achterflap wordt de lezer op de volgen de wijze aangemoedigd de perikelen van Bommel te volgen: "Wie de vrij heid neemt heer Oliviers ingenaaide levensgang te volgen, zal dikwijls zijn navrante ondervindingen door merg en been voelen gaan", aldus de heer J. te B. Te R. In de verhalen "de zelfkant" en "de Vergelder" zien we alle vertrouwde bewoners van Rommeldam met al hun nukjes weder terug. Ook duistere fi guren die minder op z'n plaats zijn in een vredig dorpje waren rond met wei nig goeds in de zin. In "de zelfkant" vernieuwen vele lezers hun kennisma king met Hocus Pas, een trots bezit ter van het diploma "Magus Magnifi cus". Met deze bul beoefent hij de "zwarte kunst". Hij weet een Zazil- talisman te maken die de heer Bommel in zijn niet aflatende goedentierend- heid wederom in moeilijkheden weet te brengen. Op vele manieren kunt u de Stichting tot herbouw van deze Soester molen steunen in haar werk. Meldt u aan als donateur (20,- per jaar). kt Koop de reproductie van de molen, getekend door O Rien Poortvliet. 40 x 55 cm 12.50. 0 Koop de bouwplaat van De Windhond a 5,-. m Koop het boek "De stenen reus op de Zoester Engh" a f20,.' Bestellen door overmaking op girorekening 4403522 of bankrekening 359940277 t.n.v. Stichting "De Wind hond" te Soest onder vermelding van het gewenste. Uit het molenboek 'De Stenen reus op de Zoester Eng' De afbraak van de "windhond" Geen gebrek aan medewerking van den eigenaar In 1921 nog 21.000 zak tarwe gemalen Soest. In een plaatselijk blad werd kort geleden medegedeeld, "dat herhaalde lijk pogingen zijn ondernomen den mo len "de Windhond" voor Soest te be houden, doch dat deze steeds zonder succes bleven, door gebrek aan mede werking van de zijde van den eige naar." Wij spraken dezer dagen den eigenaar Mulders, die ons mededeelde, dat hij nog nooit een bod gehad had voor den molen, zoodat van niet medewerking zijnerzijds geen sprake is. In 1926 heeft Mulders getracht den mo len publiek te veilen door Notaris Knoppers uit Amersfoort. Het hoogste bod was toen f 1200,-. Wie toentertijd meer had geboden, al was het maai een tientje geweest, was eigenaar ge worden. Het vervolg is te lezen in het boekje: "De Stenen reus op de Zoester Engh". Dit boekje is te besteilen door het over maken van 20,- op gironummer 4403522 t.n.v. Stichting de Windhond te Soest, waarna het u wordt thuisbezorgd. Het boekje is ook bij de boekhandel te verkrijgen. Uitspraak kantonrechter in conflict Elly Joosten uit Soest hoeft het uit keringsvoorschot van 1009 gulden, dat de sociale dienst van de gemeente Soest haar twee jaar geleden verstrek te, voorlopig niet terug te betalen. De kantonrechter heeft dat uitgesproken bij de behandeling van het request van de gemeente, die wil dat dat bedrag in termijnen van 50 gulden per vier weken terugbetaalt wordt. Elly kreeg het voorschot destijds om dat ze van de bijstand in de RWW over stapte. Daardoor ontstond een "gat"; de ene uitkering wordt immers vooruit, de andere achteraf betaald. Door financiële problemen kon Elly het bedrag destijds niet terugbetalen. Bo vendien liep ook haar huurschuld op, wat voor de gemeente nog aanleiding was om te dreigen met huis-uitzetting. In juni deed de eerste kamer van ge- schillenbehandeling van Gedeputeerde Staten van Utrecht al een uitspraak in het conflict. De gemeente Soest mocht niet zomaar korten op een uitkering, was één van de overwegingen. De gemeente wendde zich vervolgens tot de kantonrechter om een uitspraak te vragen. Deze heeft nu beslist dat Elly weliswaar het bedrag moet terug betalen, maar dat dat pas hoeft als ze voldoende inkomen heeft, d.w.z. méér dan het minimumloon. Dat is bij haar, die weliswaar een part-time baan heeft maar daarnaast een aanvullende uit kering geniet, niet het geval. De kantonrechter verwierp de stelling van de gemeente Soest dat in de RWW-- uitkering een "reserve" zit van 10 pro cent (voor de eventuele aanschaf van "duurzame gebruiksgoederen"), die in dit geval voor de terugbetaling van het voorschot zou mogen worden ingehou den. In dat geval zou men immers nooit tot die aanschaf kunnen komen als dat nodig is, aldus de kantonrechter. De sociale dienst van de gemeente Soest levert geen commentaar op de uitspraak. Elly Joosten toonde zich na het bekend worden ervan bijzonder verheugd. "Dit is een beslissing waar van ook andere uitkeringstrekkers zullen profiteren. Het is een hele steun in de rug voor alle mensen die met dit soort problemen te maken hebben. Zondag aanstaande is de return van de plaatselijke vpetbal ontmoetingen tussen de rivalen en overburen S.O.Soest en SEC aan dé Bosstraat-Oost. De stand van de kompetitie zal in dit duel niet van invloed zijn omdat er rivaliteit voldoende is. Beide klubs waren aan het begin van de kompetitie toch wel blij met "nieuw komer" SEC want een traditie als "dag van de klub" kon in ere worden her steld. Die dag (die als eerste bij Soest is bedacht) staat geheel in het teken van de penningmeester. Iedereen, eigen leden in kluis, moeten aan de poort betalen en de prijzen in de kantine zijn enigszins "aangepast". Het belooft een spannende pot worden. SEC heeft de punten hard nodig en Soest wil na een nederlaag in Maarssen niet verder achterop raken. Vuurwerk kunt u het beste aansteken met een bran dende sigaret. U voorkomt hiermee dat de lont te snel op brand. Het is erg gevaarlijk om rot jes aan elkaar vast te maken om een grotere knal te ver krijgen. Dus altijd een voor een afsteken. Vuurpijlen kunt u het beste in een fles afsteken. Het is wel nodig deze fles te veran keren of voor een gedeelte met zand te vullen om te voorkomen dat deze om valt. Als u vuurwerk hebt ge kocht blijf het dan niet bij u dragen. Breng het zo snel mogelijk naar huis en berg het weg op een veilige plaats. Kinderen kunt u beter geen vuurwerk laten afsteken. Wilt u dit toch doen, zorg dan dat ze precies weten wat ze moeten doen en blijf er zelf bij. Indien u onverhoopt vuur werk op u af ziet komen, be dek dan zo snel mogelijk uw ogen en wend u af. Koud vuur bestaat nietl Als u uw kinderen sterretjes geeft, laat ze die dan niet te dicht bij hun ogen houden. Als het staafje uitgèbrand is, is het loeiheet. Waar schuw ze hiervoor. Experimenteer nooit met vuurwerk. Ook het zelf ma ken van vuurwerk is uit den boze. Als u zelf toekijkt zorg dan dat u in de goede richting staat. Dus zorg er voor dat pijlen nooit uw kant op kun nen komen. Is een rotje of eenvuurpijl ergens ondergeschoten, bij voorbeeld onder een auto, laat deze dan gewoon lig gen. Nooit ergens onder kij ken, want het vuurwerk kan alsnog afgaan, met alle ge volgen van dien. Als u vuurwerk afsteekt, steek het dan ergens tussen (bijvoorbeeld straatstenen). Dus nooit in de hand hou den. Het bewaren van vuurwerk is gevaarlijk. Houd het droog en liefst niet in huis. Bijvoorbeeld in een droge schuur. Doe het te bewaren vuur werk in een trommel of grote fles en houd het bui ten het bereik van kinderen. Zorg ook dat het niet dicht bij een warmtebron ligt. Huisdieren zijn bang voor de knallen van vuurwerk. Het verdient aanbeveling om ze zoveel mogelijk binnen te houden. Op oudejaarsavond moet u bijtijds de ramen van uw huis sluiten. U voorkomt dan dat er ongewild vuur pijlen of dergelijke in uw huis terecht komen. Vuurwerk dat eenmaal heeft geweigerd op een veilige manier verwijderen. Zeker niet nog eens proberen af te steken. In vier opvoeringen hebben zestig leer lingen, zes leraren en een moeder van het Griftland College in Soest het mu ziektheaterstuk "Lemhoofd 10 km" op de planken gebracht. Dat gebeurde ter gelegenheid van het tweede lustrum van deze scholengemeenschap aan de Noorderweg. Van buiten was een regisseur aange trokken. Arie de Bruijn wist de spelers tot inspiratie te brengen om alles op het beslissende moment te kunnen ge ven. In het demontabele theater De Rups van de stichting Cervelaat werd, naast de school, in de tweede week van de cember gewerkt dat de stukken eraf vlogen. De voorstellingen, (11 tot en met 14 december) waren alle uitver kocht. Dat betekent dat 1400 belang stellenden naar Lemhoofd hebben ge keken. Wat gebeurde er precies? We kunnen hier Arie de Bruijn aan het woord la ten. Lemhoofd bestaat! Misschien al 10 jaar. Dat moet worden gevierd. In april 1985 komen ruim 80 mensen bij elkaar, ze beginnen met niets en weten dat ze een half jaar later een mu ziektheaterstuk klaar moeten hebben. Ze krijgen spellessen, schrijven, scenes, doen vreemde bewegingen, improvise ren, bedenken stukken dans. Er val len leerlingen af, 54 fanatiekelingen blijven over. De meest rare ideeën komen boven. Een levend broodje kaas spelen, een ei uitbroeden, in zee zwem men en nooit meer moe worden. Met andere woorden: uit de breinen van zo'n 60 mensen ontstaat Lemhoofd, het hardop denken krijgt vorm. Het resul teert in scènes, liedjes, dans-acts, en veie, vaak zeer verrassende over gangen. De rode draad ismensen wor den tot nummers gemaakt. Maar de Lemhoofders laten het er niet bij zitten. Eind oktober komt, in een kritieke fa se, Silvia Andringa van Cervelaat de dansnummers regisseren. Ze blijkt als toekomstige regisseur op alle fronten inzetbaar. Als constant vervreemdend element treedt een groep in regenjassen en ho ge hoede getooide spelers op. Dwars door het bedreigende heen probeert Lemhoofd zijn leven te leiden. De hoofdredacteur van de plaatselijke krant heeft het zó druk dat hij z'n ge zin zwaar verwaarloost. Z'n kinderen vallen ten prooi aan wanhoop over de afloop van het huwelijk van hun ouders. De openbare raadsvergadering. Foto: Tom Kerssies. Papa gaat weg en hij neemt de hond mee! Bij de doorsnee familie 'Burgers' gaat de oudste dochter het verkeerde pad verkennen. Haar moeder knapt af. De familie Waanzin, psychiaters, kan haar niet helpen. In het kraak pand is het een komen en gaan. De dorpsfanfare treedt aan. De vriend schap van Bas en Matthijs met de loket- tiste op het postkantoor veroorzaakt lange wachttijden. Een trimschool houdt open huis. In de kleding boetiek Dhoo worden zaken gedaan. Tijdens een roerige raadsvergadering valt de beslissing. In Lemhoofd zal een com putercentrum uit de grond gestampt worden. Elke Lemhoofder zal geregis treerd moeten worden. De rare sfeer in Lemhoofd wordt steeds beklemmender. De T.V.-ploeg probeert alles te registeren. De firma massa- bouw en Co zet z'n bouwvakkers aan het werk. In het restaurant worden vreemde bestellingen gedaan. Het is jammer dat de voor de pauze zo aardig uitgezette lijn in de slotfase wordt verlaten. De elementen dans en zang gaan sterk overheersen, wat visueel misschien uiterst aantrekke lijk is, maar de rode draad wordt dan nog maar door weinigen herkend. Of is dit nu juist de bedoeling? Muziekleraar Freek Berrier, die de muzikale leiding had was erg tevre den: "Het is boven verwachting ge gaan, er blijkt tempo in te zitten. Ik ben trots op de muziekband, het is de beste die ik ooit op school heb gehad. Ook regisseur de Bruyn was content: "We hebben eigenlijk te weinig tijd ge had, maar het schijnt bij het publiek in zeer goede aarde te zijn gevallen. Als het doek zaterdagavond voorgoed is gevallen barsten vele deelnemers in tranen uit. Het is voorbij... Ruim twee jaar geleden werd op het Grift land College het muziektheaterstuk Bykonox opgevoerd. Een aantal spe lers was bang dat het peil van dit stuk niet zou worden gehaald. Ze hebben ongelijk gekregen, Lemhoofd heeft wortel geschoten bij spelers en toe schouwers, een staaltjes vrije expres sie waar Soest en Baarn jarenlang naar hebben uitgezien, want met eigen toneel worden deze twee plaatsen maar mondjesmaat bediend. Loketdiensten Op dinsdag 24 en 31 december a.s. sluiten de postkantoren Soest Steen- hoffstraat en Soest Nijverheidsweg om 15.00 uur. Het postkantoor Soesterberg, alsmede de Soester postagentschappen Driehoeksweg, Nieuwstraat, Smitsweg en Wiardi Beckmanstraat, sluiten om 12.30 uur. Verzocht wordt tijdgevoelige post aan het loket af te geven. In de hal van de postkantoren zijn aparte brievenbussen geplaatst, waarin de Kerst- en Nieuwjaarscorrespondentie kan worden gedeponeerd, terwijl speciaal voor het postkantoor Soest Steenhof f straat twee extra brieven bussen zijn geplaatst. Bestelling Op zaterdag 28 december vindt een volledige brief- en pakketpost bestelling plaats. Postbussen De postbussen-/zelfbedieningsruimten zullen op dinsdag 24 en 31 december na 15.00 uur zijn afgesloten. Heropening vindt plaats direct na de Kerstda gen en Nieuwjaar. Maandagmiddag j.1. is op het terrein achter het Gas- en CAI-bedrijf van de gemeente Soest aan de Lange Brink- weg de grote schotelantenne geplaatst, die moet voorzien in een uitbreiding van de ontvangstmogelijkheden voor de televisie-abonnees van de CAI. De schotel heeft een diameter van 3.70 meter en geeft de signalen door die af komstig zijn van Eutelsat F-l, de satel liet die op 36.000 kilometer boven de aarde draait. Met de schotelantenne is het mogelijk straks (waarschijnlijk in de tweede helft van februari) ook de program ma's van Sky Channel en Europa TV door te geven aan de abonnees. Binnen het systeem is verder ook ruimte gemaakt voor de ontvangt van België 1, die verbeterd moest worden. In principe zijn er ook mogelijkheden voor een speciaal informatiekanaal ten behoeve van de gemeente Soest, maar daarover bestaat nog geen zekerheid. De schotel staat op de begane grond achter het gasbedrijf en is eigenlijk al leen vanaf de vuilstortplaatsen aan de Schans goed te zien. Zo staat het appa raat redelijk veilig voor eventuele on verlaten, die het zouden willen vernie len. De CAI-abonnees van Soest krijgen dus volgend jaar - zonder prijsverhoging - de beschikking over waarschijnlijk 9 kanalen. Ook de ontvangst van België 2 wordt in beginsel gehandhaafd, aldus de heer Hoebee van het CAI-bedrijf. In totaal kunnen dan in Soest worden ont vangen: Nederland 1 en 2, Duitsland 1, 2 en 3. België 1 en 2, plus Europa TV en Sky Channel. Vechtpartij in Amersfoort kreeg vervolg in Soest De politie kreeg vorige week een ang stig telefoontje van bewoners van de Oranjelaan, omdat daar een vechtpar tij aan de gang zou zijn. Ter plaatse bleek dat de auto van de heer J.P.W. (45) op agressieve wijze was bewerkt door een onbekend gebleven automobi list, die zijn woede wilde koelen in ver band met een incident dat zich enige tijd daarvoor in Amersfoort had voor gedaan. Daar had de onbekende zich geergerd aan het parkeergedrag van de heer W. Hij was uitgestapt en had de heer W. toegevoegd dat hij zijn auto desnoods wel even aan de kant zou zet ten en hem ten overvloede èen klap in het gezicht gegeven. De heer W. was later naar Soest gereden, maar kenne lijk was de onbekende automobilist hem op het spoor gekomen. De politie trof hem niet meer aan, maar zet het onderzoek voort. Autoradio gestolen De heer L. van S. van Colenso meldde de politie vorige week dat onbekenden hadden ingebroken in zijn auto, die voor zijn woning geparkeerd stond. De buit bestond uit een radio-cassettere corder. De kerst komt eraan. Dat is een tijd voor bezinning en voor gezellig samen zijn, voor wie daartoe in staat zijn. Het past in die tijd ook heel goed om eens extra te letten op de produkten die men koopt. De werkgroep Zuidelijk Afrika Soest, roept op om juist in deze tijd aandachtig te kijken waar de wijn en de blik vruchten die we kopen van daan komen. Er wordt opgeroepen om geen produkten van het racistische apartheidssysteem te kopen. Hieronder volgt een lijst met produk ten uit Zuid Afrika. Als lezers deze lijst uitknippen kunnen ze zelf vast stellen of wat zij kopen verantwoord is. Treft men apartheidsprodukten aan, dan wordt gevraagd deze niet te kopen en dit door te geven aan de werkgroep (tel. 11462). Vers fruit Outspan: sinaasappels, citroenen, gra pefruits Cape: appels, peren, druiven, pruimen, enz. Odda: sinaasappels Caprice: avokado's, lycheese.d. Goldland: sinaasappels Rosé: grapefruits let ook op bij meloenen, mandarijnen, ananas, mango's, guaves e.d. Fruit in blik Del Monteperziken, peren en abriko zen op zware siroop (N.B. er zijn ook blikjes van Del Monte uit Italië, Grie kenland, enz. Golden Keyabrikozen op zware siroop Gold Reef: fruitcocktail en perziken op zware siroop Prima merk: ananas op zware siroop Wijnen Fleur du Cap Goede Hoop Meerendal Allesverloren Swartland Koopmanskloof en vele andere wijnen Bloemen Protea's Gedroogd fruit Thompson: rozijnen Verder o.m. abrikozen, peren, appels. Voetbalprogramma Zaterdag 21 december: WZ'49 12.00 uur Geinoord 2 - WZ 2 Zondag 22 december: S.O.SOEST 14.30 uur Soest - SEC 11.00 uur Soest 2 - De Vesting 2 11.30 uur PVCV 2 - Soest 3 SEC 14.30 uur Soest - SEC 11.00 uur SEC 2 - Maarssen 2 A.s. zondagmiddag (22 december) vindt op het Soest-terrein aan de Bosstraat de derby plaats tussen Soest 1 en SEC 1, beide uitkomend in de 3e klasse KNVB. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Zondag 15 december waren de Kings Road Riders in Voorburg voor een In- door-clubuitwisselingswedstrijd. De strijd werd gestreden in een oude fabriekshal. De baan was betrekkelijk klein en ook de ruimte voor de toeschouwers was klein. De wedstrijd was echter specta culair. De K.R.R. waren met 8 rijders vertegenwoordigd en behaalde de na volgende resultaten Open klasse: Robin v.d. Wolk 2e in de finale: Patrick v. Lemel 4e in de finale; Raymond v. Lemel werd uitgeschakeld in de manches. Powder Puffs: Jessica v.d. Wolk 3e in de manches; Monique de Schiffert ,4e in de manches. Junioren: Barry Luystenburg le in de finale; Patrick v. Lemel werd uitge schakeld in de halve finale. Juniore: Mare de Schiffart en Ray mond v. Lemel werden uitgeschakeld in de manches. Experts: Robin v.d. Wolk le in de man ches. Zaterdag 14 december reden 3 experts van de K.R.R, in Borne voor de Terra Cotta Trophy. Deze wordt verreden over 6 indoorwedstrijden door het ge hele land door Gaby Walet, Orjan en Sancho Kers. Gaby Walet werd in de kwart finale uitgeschakeld. Orjan Kers werd 8e in de finale. Sanches Kers werd uitgeschakeld in de manches.

Soester Courant | 1985 | | pagina 23