Heren SoVoCo zetten opmars voort WOENSDAG 18 DECEMBFR 1985 SPORT SOESTER COURANT le Thuiszege BDC heren tegen Mountain Stars 24-14 SPORT PAGINA 27 Dakwerken Shot 3 sluit competitie af met 2e plaats Soester Bowling Bond Beukendal, 27 december: Red Stars organiseert 19e scholieren-basketbaltoernooi Eerste thuisnederlaag voor SoVoCo dames VOLLEYBAL Succesvol weekend voor Red Stars BASKETBAL DUIVENSPORT SCHAKEN Soest 1 houdt H.S.G. 3 in bedwang SoVoCo nieuws BADMINTON Selby liet zich niet verrassen JSportkopij Beukendal De Bunt C-drie SCHAATSEN Jeugdige Eemlandschaatsers erg strijdlustig KORFBAL Eemvogels 1 wint! 1980 1979 1980 1981 1980 1983 1985 1984 1983 1983 1984 1983 1983 1982 1985 1983 1983 1983 1983 1983 1980 1983 00 uur In de 5e thuiswedstrijd zijn de heren van BDC er eindelijk in geslaagd de volle twee punten in Soest te houden. Voor goed gevulde tribunes wist BDC haar tegenstander te kloppen met 10 punten verschil. BDC begon stroef maar na een paar minuten wist zij echter de zwakte van de tegenstander (een zeer tegenvallen de keeper) te bepalen zodat zij kon uit- lopen tot 6-2 na 15 min. spelen. Via goed aanvallend spel en het benut ten van de kansen zorgde BDC ervoor dat Mountain Stars, in haar schaarse tegenaanvallen, niet veel dichterbij konden komen, zodat er gerust werd bij de stand 8-6 in het voordeel van BDC De 2e helft was BDC er zeer gebrand op deze voorsprong te houden en via totaal 7 doelpunten van uitblinker Richard v.d. Hoef slaagden zij geheel in deze opzet. BDC wilde het publiek geven waarvoor het kwam, zodat bijna iedere speler wel tot scoren kwam. Er werd uiteindelijk een 24-14 eind- Uitslagen BDC zaterdag 14 en zondag 15 december: Herenjun. H.v.B.S. - B.D.C. 13.20 Damessen. 3 E.M.M. - B.D.C. 3 12-5 Herensen. Herensen. 3 E.M.M. 2 - B.D.C. 3 22-17 Jongensadsp.2 B.D.C. 2-Limvlo 29-6 Damenssen. 2 B.D.C. 2 - B.H.C. 7-10 Herensen. 2 B.D.C. 2 - U.D.S.V. 4 12-12 Damessen. I B.D.C. - Swift A2 6-13 Herensen. I B.D.C. - Mountain Stars 24-14 Meisjespup. B.D.C. - Fidelitas 5-1 Programma zondag 22 december, sporthal Beukendal: 13.30 uur Damessen. I B.D.C. I - Geel Zwart 15.00 uur Herensen. I B.D.C. I - v.d. Voort/Quintus stand bereikt in de laatste seconde van de wedstrijd door weer een doel punt van Richard v.d. Hoef. Doordat mededegradatiekandidaat HMS/Achilles ook won blijft het span nend onderaan de ranglijst, waardoor de volgende thuiswedstrijd tegen v.d. Voort Quintus winnend afgesloten moet worden. BDC - Swift Arnhem 26-13 De BDC-dames ontvingen zondag Swift Arnhem 2. Swift staat bovenaan en heeft nog geen wedstrijd verloren. BDC stelde het zonder de zieke coach Koos v.d. Deijssel, die een goede ver vanger aan Sjaak Smeeing heeft. BDC maakte het Swift, met een goed sluitende verdediging moeilijk om te scoren. Swift bleef drukken en slaagde in de 5e minuut uit een ongelukkig mo ment, waarbij de bal los boven de cir kel kwam en een Swiftspeelster net iets langer was. Tot 15 minuten in de le helft kreeg Swift geen kansen meer van de BDC- verdediging. Aanvallend hadden de dames het geluk niet aan hun kant, veel schoten belandden op lat of paal. Enkele aanvallen werden door onnodig balverlies verloren. De werklust bij BDC kon niet verhinderen dat de rust stand 3-7 werd. In de 2e helft wist Swift snel 3-9 te maken door onoplettendheid in de BDC-verdediging. Ondanks goed col lectief spel moest BDC in Swift de ster kere erkennen. Eindstand 6-13. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 De herfstcompetitie tafeltennis is afge sloten en iedereen is alweer met zijn gedachten bij de voorjaarscompetitie. In de laatste competitieronde viel nog één belangrijke beslissing. Shot 8 werd kampioen door een alleszeggende 10-0 overwinning op concurrent de Hilt. Shot 3 sloot de competitie af met een 6-4 overwinning op VEV 2. Heren: VEV 2-Shot 3:4-6 Het voor de competitie als degradatie kandidaat getipte Shot 3 is uiteindelijk op een fraaie 2e plaats in de hoogste af delingsklasse geëindigd. In de laatste wedstrijd werd het Hilversumse VEV met 6-4 verslagen, waarbij evenals de vorige wedstrijd de hele Shotproduktie werd verzorgd door Eddy Gaytant (3x winst) en Edo Fransen (2x winst). Ar jan Schuiling kon alleen in het dubbel spel tot positieve resultaten komen. Shot 4 - Poker Face 2:3-7 Shot 4 heeft haar verblijf in de hóógste afdelingsklasse eervol afgesloten tegen kampioen Poker Face. Een hoofdrol was hierbij weggelegd voor Jan Fransen, die erin slaagde alledrie zijn enkelspelen te .winnen. Ronald Huigen en Ronald Busch waren af en toe wel dicht bij winst, maar kwamen telkens toch net iets tekort. •Shot 8 - de Hilt 2:10-0 Shot 8 heeft op een tamelijk unieke Uitslagen van maandag 9 en dinsdag 10 december: De Baanbrekers-Heen en Weer 0-5 Tryer-Muppets 0-5 Sobs-King's Palace 0-5 Thunderballs-Zootje 4-1 Turtles-Formatieteam 1-4 Lucky Girls-La Grande Bouffe 1-4 Pipers-Ketel I 2-3 Pioniers-Pino 2-3 Laatbloeiers-A-Team 0-5 't Trio-Dexcrest 5-° TZN-Gremlins 1-4 HAM-'t Juk 0-5 Uitslagen jeugdbowling vrijdag 13 december j.1. Quenix-SBR 2-3 Kegelkeilers-Team Morag 3-2 Hoogste game scratch meisjes Yvonne Verhart (188) Hoogste game scratch jongens: Mark v.d. Velden (175). wijze het kampioenschap in de 5e klas se binnengehaald. Aangezien de uit wedstrijd reeds met 10-0 was gewonnen zou Shot 8 ook bij een 1-9 nederlaag kampioen zijn geworden. Zover liet men het uiteraard niet komen, want nadat op een 1-0 stand de kampioens- bloemen konden worden uitgereikt liep men vlot door naar 10-0. Een knappe prestatie van Jan Bessels, Ruud den Blanken en Hans van Velzen die ook een klasse hoger zeker van zich zullen doen spreken. Basisscholentournooi tafel tennis succesvol verlopen Het op zaterdag 14 december door de vereniging Shot georganiseerde basis scholentournooi tafeltennis heeft weer een bijzonder geslaagde uitvoering be leefd. Niet alleen waren er prijzen te verdienen in deze Soester voorronde, ook zouden de sterkste teams afge vaardigd worden naar de régionale ronde in Huizen. Na een spannende strijd plaatsten de eerste teams van de KBS Soestdijk, de Ludgerusschool en de Savornin Lohmanschool zich hier voor. Onder grote belangstelling van ouders en leerkrachten werden afgelopen za terdag inde Shotzaal aan de Heideweg ruim 100 wedstrijden gespeeld, die al len geteld werden door leden van de vereniging Shot. Gespeeld werd in twee blokken, waarbij het sterkste team zich steeds zou plaatsen voor de regionale ronde. Vooral in het eerste blok leverde dit bijzonder veel span ning op, want drie teams eindigden op bijna hetzelfde puntenaantal. Net de sterkste bleek uiteindelijk het le team van de St. Ludgerusschool bestaande uit Kimberley van Meel, Barend Wes- terveld, Richard Dam (le) en Michiel van de Horst. De sterkste van het tweede blok werd met een wat groter verschil het le team van de Savornin Lohmanschool. Michael Koelstra, Danielle Kuypers (le). Dick Lam (le) en Sander Burger legaan dus ook naar Huizen. Als sterkste meisjesteam gaat ook het le team van de KBS Soestdijk naar de regionale ronde. Dit team wordt "ge vormd door Kitty Beyer, Esther v.d. Spek, Lianne Weitzel en Mirella v.d. Spek. Na afloop van het tournooi, dat precies op tijd was afgelopen, werden de prij zen uitgereikt en kregen alle deelne mers een herinnering in de vorm van een oorkonde. Zowel de deelnemende scholen als de vereniging Shot konden terugzien op een geslaagde dag. "Ondanks dat het de negentiende keer is dat het toernooi wordt gehouden, blijkt het nog steeds net zo springle vend te zijn als de eerste maal in 1966". Rinus Valk van basketbalvereniging The Red Stars slaat de spijker op de kop als hij praat over het basketbal- toernooi voor scholieren, °P vrÜ' dag 27 december in alle hevigheid losbarst. Het jarlijkse sportgebeuren in sporthal Beukendal staat nog volop in de be langstelling bij het basis- en middel baar onderwijs. Niet voor niets hebben 35 scholen uit Soest, Amersfoort, Biltho- ven en Hoogland gezamenlijk inge schreven Het jaarlijkse sportgebeuren in sport hal Beukendal staat nog volop in de belangstelling bij het basis- en middel baar onderwijs. Niet voor niets hebben 35 scholen uit Soes, Amersfoort, Biltho- ven en Hoogland gezamenlijk 183 teams ingeschreven. Tenminste dertig leden van Red Stars staan straks klaar om de negentiende uitgave van het scholier^ntoernooi in goede banen te leiden. Ze hebben er zes dagen lang een volle dagtaak aan, maar de gezellige sfeer is er debet aan dat ze ieder jaar weken vantevoren reeds uitkijken naar de 27e december, de dag dat het toernooi aanvangt. Met de fantastische medewerkers ben ik erg tevreden. Het is ook de simpele voorwaarde om het toernooi door te laten gaan. Ook het enthousiasme van de scholen is elk jaar weer optimaal. Dat is ook iets belangrijks", meent organisator Rinus Valk. De leiding van het basketbalevenement heeft hij vol ledig overgedragen aan de grote groep medewerkers. Een groep waarin hij vertrouwen zegt te hebben. Eendagsvlieg Het toernooi dat in 1966 als ééndags vlieg in de Heilig Hart ULO begon, is inmiddels uitgegroeid tot een volwas sen basketbalweek voor de jeugd. In de r.k. Mavo (toen nog gevestigd aan de Dalweg) werd gebruik gemaakt van .één veld. Een jaar later werd het toernooi al over drie dagen verspreid en nadat sporthal Beukendal in 1968 gereed kwam, breidde het toernooi zich nog verder uit. Eén keer namen zelfs 255 teams aan het kersttoernooi deel. "Dat was dermate druk dat je zei:nu wordt het te gek. Maar deze deelname van 183 teams is natuurlijk ook erg veel", zegt Valk, die aan de eerste jaren van het toernooi, die ook al onder zijn supervisie tot stand kwa men, goede herinneringen bewaart. De Kardinaal Alfrink Mavo levert overi gens net zo traditiegetrouw als het scholierentoernooi dit jaar met 21 teams de meeste deelnemers. Amers foort spant de kroon met elf middel bare scholen, terwijl alle 16 basisscho len uit Soest en Soesterberg komen. Die laatste groep komt op donderdag 2 januari aan bod. Programma Vrijdag 27 december: 8.00 uur tot 18.00 uur;zaterdag 28 december: 8.00 uur tot 21.00 uur;Zondag 29 december: 10.00 uur tot 21.00 uur; maandag: 30 decem ber: 8.00 uur tot 20.15 uur; dinsdag 31 december: 8.00 uur tot 16.45 uur; donderdag 2 januari (basisonderwijs) 9.00 uur tot 18.00 uur De volleyballers van SoVoCo hebben deze week wel voor wat opschudding gezorgd. Verloren de dames van het eerste team kansloos van Utrecht, het eerste herenteam haalde volle winst uit Culemborg. SoVoCo 2 dames liet daar twee punten liggen en profiteerde dus niet van de misstap van leider Trivos. Ook SoVoCo 3 en 4 verloren hun wed strijd. Al met al een wat mager weekend voor volleyballend Soest. De wedstrijd van de week Dat had de wedstrijd van het eerste damesteam van SoVoCo moeten wor den tegen nummer 1 uit de tweede di visie, Utrecht. Het is SoVoCo niet gelukt die eerste plaats te bemachtigen. Op alle spelonderdelen werden de dames door Utrecht overklast. Een wedstrijd zonder gezicht. Dat was het eigenlijk. Natuurlijk lag er een grote druk op de Soester dames. Voor het eerst in eigen huis een echt belangrijke wedstrijd, die dan bij winst ook nog een eerste plaats op zou leveren. Maar het onge slagen Utrecht pakte de zaken van meet af aan energiek aan. De hypernerveuze blauwhemden wisten met menige op slag al geen raad en kwamen niet tot echte gevaarlijke aanvallen. Daarbij sloot de netverdediging in het geheel niet en zo kon Utrecht via 7-15 en 8-15 een 2-0 voorsprong nemen. In de derde set deed SoVoCo iets terug, speelde wat attenter maar nog zonder echte overtuiging. Wel wisten zij die set te winnen en ook nog met ruime cijfers, 15-9. Utrecht liet het niet op een vijfde set aankomen. Via 0-5 en 1-10 wonnen zij de vierde set met 8-15. De eerste thuisnederlaag voor SoVoCo was een feit 1-3. Shot - SoVoCo 2 3-2 Het tweede damesteam speelde in Culem borg tegen Shot. En net als het eerste team, slechte wedstrijd. 14-12 achter in de eerste set en dan via 4 geluks- balletjes met 14-16 winnen, da's een goed begin. Maar daar had Shot ook zo z'n ideeën over. 15-6 was het antwoord. Veel foute opslagen van SoVoCo en dus geen punten kunnen scoren. In de derde set weet Soest, ondanks slecht spel, de Shot aanval zo te ont regelen dat een 1-2 setstand wordt be reikt. Om direct daarna de vierde set weer te verliezen door een serie mis verstanden aan het eind van de set. 15-12. De vijfde en beslissende set moet een winnaar aanwijzen. Shot start fu rieus en zet SoVoCo op 8-0. Als de linkshandige aanvalster Marijke Kwint in het achterveld staat kunnen de Soester dames wat bijkrabbelen, maar zodra zij weer aan het net ver schijnt slaat ze letterlijk en figuurlijk onbarmhartig toe, 11-4. Weer kan SoVoCo iets terug doen en komt tot 13-11. Dan is daar Marijke weer. Een lel op links en een raket op het midden en het is afgelopen. De winst blijft in Culemborg. Weer winst voor de heren In vijf weken van een bijna uitzicht loze elfde plaats op de ranglijst naar een vijfde plaats, op slechts vier pun ten van de leider USS. Dat is een pres tatie die er mag zijn. Maar dat het za terdag ook goed zou gaan, daar zag het in het begin in het geheel niet naar uit. Een mopperende ploeg kreeg ze direct uitgemeten van het simpel maar effec tief spelende Shot. Elf minuten binnen de gele lijnen en Shot scoort drie keer zoveel punten als SoVoCo 15-5. Maar, en dat pleit voor het huidige herenteam van SoVoCo, ze hervinden zich en vol overgave trekken ze tegen de Culem- borgse ploeg ten strijden, Gerard van der Wal lanceert een aantal smashes die schroeiplekken in de zaal achter laten. Als de hoofdaanvaller van SoVoCo op dreef is kan de coach van de tegen partij maar een advies geven, bukken. Met 13-15 is de stand weer in even wicht. Hoewel het spelpeil niet hoog is wordt er wel met inzet door beide ploe gen gespeeld en ondanks de licht cor ruptie lijnrechters slagen de Soester volleyballers er in ook de derde en vierde set te winnen, tweemaal 11-15. Een goed blok en attente veldverdedi- Afgelopen weekend wisten alle teams van Red Stars die nog aan het beker toernooi deelnemen een ronde verder te komen. En als klap op de vuurpijl wisten ook de dames de uitwedstrijd voor de competitie tegen O.S.G. In Utrecht te winnen. Red Stars HSl - Kinheim HSl De heren speelden twee maal tegen Kinheim uit Haarlem. De Haarlem mers komen uit in de eerste klasse rayon noord, een klasse hoger dan Red Stars. De eerste ontmoeting vond vrij dagavond plaats In de Kennemer sport hal in Haarlem. Kinheim, dat het ex- eredivisieteam van BOB had uitge schakeld, werd als een zeer moei lijke tegenstander gezien. Daar kwam nog bij dat de Soesters de laatste tijd niet al te beste resultaten hadden geboekt, de verwachtingen waren dan ook niet al te hoog gespannen. In Haarlem ontwikkelde zich echter een zeer aantrekkelijke wedstrijd; snel spel en een hoog schotpercentage wa ren hier debet aan. Met name Bert Hilhorst was goed op schot. De Soesters startten goed tegen de man-to-man-verdediging van Kin heim en wisten meteen al een voor sprong van 2-7 op te bouwen. De thuis ploeg ging zone spelen, maar Red Stars bleef goed aanvallen. Verdedigend ging er nog af en toe wat mis, en Kin heim wist door een hoog schotpercen tage en veel routine de eerste helft met een voorsprong van elf punten af te sluiten. De tweede helft gaf hetzelfde aantrek kelijke spelbeeld te zien. De Haarlem mers waren echter wat sterker en zij bouwden hun voorsprong uit naar 20 punten. Later werden zij wat maakten hier gebruik van door er nog eens extra tegenaan te gaan. Hard werken in zowel de aanval als de verdediging wierp vruchten af. De achterstand werd tot op 4 punten inge lopen. Uiteindelijk werd de wedstrijd met 6 punten verloren. Deze stand was een mooie uitgangs-po- sitie voor de tweede ontmoeting op za terdagavond in Beukendal. Red Stars startte met een men-to-men verde diging tegen eenzone van de gasten. Er werd op een klein veld gespeeld en doordat het onder één van de borden erg glad was moesten de spelers zich inhouden. De ploegen hielden elkaar in evenwicht. Rust; 43-41. Na vier minuten in de tweede helft werd besloten op het hoofdveld te gaan spelen. Doordat de veld vochtig.en spekglad was, het gevaarlijk om op het kleine veld verder te spelen. Op het andere veld had men hier geen last van en dat kwam het spel ten goede. Kinheim, dat zonder coach was geko men, begon na een aantal twijfelach tige beslissingen tegen de leiding te praten. De Soesters grepen deze kans met beide handen aan en door een de gelijke verdediging en overtuigend aanvalsspel liep Red Stars uit naar 69-50 in de elfde minuut. Het winnen van deze wedstrijd was hierdoor een kwestie van uitspelen geworden. Kin heim scoorde nog wel tegen, maar ook de thuisploeg bleef de ballen erin gooien. Eindstand 82-67. In de volgende bekerronde ontmoet Red Stars de winnaar van het duel Lo comotief - BV Lely. Krappe overwinning voor Red Stars dames Afgelopen zaterdagavond werd in Utrecht de wedstrijd OSG Red Stars gespeeld. Na de eerste ontmoeting tussen deze twee teams, een slechte wedstrijd die leidde tot een nederlaag voor het team uit Soest, zou deze twee de ontmoeting voor laatstgenoemde een revanche moeten worden. Het resultaat van een traag op gang ko mend spel in de eerste 10 minuten was een 11-4 achterstand voor Red Stars, die in de volgende 5 minuten omgezet werd in een 11-12 voorsprong. Deze voorsprong werd door de Soester dames uitgebreid naar 15-20, maar een slecht draaiende zoneverdediging zorgde ervoor dat de eerste helft met 23-20 in het voordeel van OSG werd af gesloten. In de tweede helft werd wat zelfverze kerder en sneller gespeeld, maar het team van Red Stars draaide zeker nog niet optimaal. Met een achterstand van 4 punten in de 18de minuut, bleek de wedstrijd echter niet beslist. Zeer sterk verdedigend wisten de de mes uit Soest in de laatste twee spannende mi nuten toch nog voor te komen46-47. Met deze eindstand was het doel be reikt, er was revanche genomen. 2 Punten waren winnen, maar zeker niet overtuigend. Red Stars HS5 - Stoepie Shooters HS4 Doordat het veld te glad was werd in de tweede helft besloten om deze wed strijd te staken. Red Stars stond op dat moment 8 punten voor. De wedstrijd zal op een nader te bepalen datum op nieuw worden gespeeld. Inmiddels is men binnen Red Stars ook weer begonnen met de organisatie van het paastoernooi. Als eerste is het team van Kinheim uitgenodigd, ten koste van dit team bekert Red Stars verder. De opzet van het toernooi zal dit jaar iets gewijzigd worden, maar er zal on getwijfeld weer mooi basketbal te zien zijn. Heren 4 wint na goede tweede helft van Quidam 3 Het Red Stars 4 team, dat op een ge deelde tweede plaats staat in de competitie kon in de le helft van de wedstrijd tegen Quidam niet zijn ritme vinden. Stroef uitgevoerde aanvallen leidden vaak tot balverlies, waardoor de ruststand slechts 25-19 was in het voordeel van Red Stars. Pas na zo'n vier minuten spelen in de 2e helft hervonden de heren hun oude spelpeil. Snel uitgevoerde, maar voor al simpele aanvallen via Hans de Bruin en Martin de Zeeuw brachten de heren ai snel tot een 20 punten voorsprong. Deze werd rustig uitgebouwd tot een 67- 41 eindstand. Aanstaande zaterdag ho pen de heren 4 op routine van Red Stars 5 te winnen. Jongens Junioren A bekeren verder De jongens junioren hebben de vierde ronde bereikt van de Nederlandse Be ker. Afgelopen weekeind werd er ge speeld tegen Dragons uit Ridderkerk. Vrijdag was de eerste ontmoeting in Ridderkerk. Hoewel de wedstrijd niet op een hoog peil stond werd er door beide teams veel gescoord. De jongens junioren behaalden een ruime overwin ning met 134-91 wat voor de return een dag later in Beukendal een goed uit gangspunt was. Red Stars ging zaterdag weer als vanouds furieus van start. Het was in de derde minuut al 12- 0. Er werd daarna wat gas teruggeno men wat resulteerde in een ruststand van 66-35 in Soester voordeel. De 2e helft werd in feite hierdoor een for maliteit. De eindstand was dan ook 109- 64. Wie de tegenstander in de kwartfi nale is is nog niet bekend. Dat het onge twijfeld een zwaardere opgave zal worden staat wel vast. Verlies van jongens junioren B Afgelopen weekeind speelden de junio ren B van Red Stars tegen lijstaan voerder Keizer Otto uit Naarden. De Red Stars moesten deze partij winnen wilden zij nog aanspraak maken op de eerste plaats. Helaas lukte dit niet za terdagavond. Voordat de rode sterren een beetje begonnen te draaien keken zij al tegen een achterstand aan van vijftien punten. De jongens junioren konden hun draai niet vinden, hetgeen vooral te wijten was aan te veel nervositeit. De ruststand was 19-31. On danks de luide toejuichingen van het publiek veranderede er niet veel aan het spel. Daardoor kon Keizer Otto de punten mee naar Naarden nemen, 40-64. Wedstrijden a.s. zaterdag: 18.00 uur Welpen Red Stars XDl - Stoepie Shooters XDl 18.00 uur Meisjes kadetten Red Stars MB2 - Crackerjacks MBl 19.15 uur Meisjes kadetten Red Stars MBl - Sparta MBl 19.15 uur Jongens kadetten Red Stars JBl - BZ'72 JBl 20.30 uur Meisjes junioren Red Stars MA1 - Stoepie Shooters MA1 20.30 uur Dames Red Stars II - Sparta I 21.45 uur Heren Red Stars 3 - Dunckers 3 21.45 uur Heren Red Stars 5 - Red Stars 4 14.00 uur Jongens adspiranten Keizer Otto JCl - Red Stars JCl 19.15 uur Dames Quick Runner I - Red Stars III ging zorgden voor de volle winst voor SoVoCo. 1-3 en een vijfde plaats op de ranglijst. Zaterdag weer een volle bak in De Bunt. Thornax uit Woerden komt op bezoek om 15.00 uur. Verlies met de glans van winst Het derde, zeer jeugdige damesteam van SoVoCo blijft toch steeds weer ver rassen. Op bezoek kwam het nog onge slagen team van NVC uit Nijkerk. De lijstaanvoerder keek vreemd op van het verlies in de eerste set. Vol verve en lef volleybalde SoVoCo zich naar een zeer verdiende 15-10 winst. De twee volgende sets gingen, naar het leek van schrik verloren om daarna goed te herstellen en de vierde set met 15-13 weer te winnen. Een tijd zag het er zelfs naar uit dat SoVoCo met de winst zou gaan strijken, 9-0, 10-5. Maar NVC hervond zich en kwam langszij 13-13. Een spannende slotfase volgde. Uiteindelijk werd het na heel wat opslagwisselingen 13-15. Maar het was een verlies met de glans van winst. Het ongeslagen NVC ontsnap te op het nippertje. SoVoCo 4 verloor na een boeiende wedstrijd in Lelystad van Pugna met 3-2. Het tweede heren team verloor ook van Pugna met 3-2 maar die prestatie dwingt meer respect af. Pugna staat op de vijfde plaats terwijl SoVoCo 2 hekkesluiter was. Minitoernooi in Baarn Vijfentwintig jeugdige volleyballertjes verdeeld over vijf SoVoCo-teams na men zaterdag deel aan het 14e districts minitoernooi in Baarn. In totaal speel den er ruim 300 teams. De SoVoCo- tjes deden het daar bepaald niet slecht. Vooral het enthousiasme waarmee ge speeld werd was hartverwarmend. Menig ouder had meer oog voor de score dan de spelers zelf. Die wilden vooral laten zien dat ze al konden sa menspelen. En als er dan aan de ande re kant van het net 'puntenjagers' staan die de bal er ineens overheen spelen, ja dan werd het team daar nogal door verrast want zo leren zij dat niet bij Adrie Lijkedijk en Engerlien Man- ders. Een ervaring en een vaantje rijker keerden de SoVoCo-teams opge wekt huiswaarts. Een prima activiteit georganiseerd door de NeVoBo district Eemland. Prima geregeld ook, dat wil len we ook even kwijt. Tentoonstelling De Zwaluw De vereniging van postduivenhouders de Zwaluw houdt op 20- 21 en 22 december weer de jaarlijkse tentoon stelling in haar klubgebouw aan de Schrikslaan. De tentoongestelde dui ven zijn te bezichtigen; vrijdag 20 december vanaf 20.00 uur, zaterdag 21 december vanaf 10.00 uur en op zondag 22 december eveneens vanaf 10.00 uur. De bonnenverkoop zal worden gehou den op zondag 22 december om circa 15.00 uur. Spelmoment uit de wedstrijd van de SoVoCo-dames tegen Utrecht. Op de clubavond van 13 december j.1. heeft het eerste tiental van de Soester Schaakclub vriend en vijand verrast door het sterke Hilversumse Schaak Genootschap 3 een gelijk spel af te dwingen. Daarmee is een eind gekomen aan de zegereeks van de gasten terwijl de Soestenaren met dit succes de Rode lantaarn hebben doorgegeven aan Utrecht 3. Eindelijk is Soest op de goe de weg en het vertoonde spel met ge raffineerde combinaties en dyna mische stellingen biedt perspectieven. Wat het spelverloop betreft heeft Paul van de Hammen zich als eerste verga loppeerd. doordat hij onvoldoende ont wikkeld uit de opening gekomen was. De tweede tegenslag kwam van Ivar Chavannes, die aanvankelijk kansrijke stellingen opbouwde maar hij wilde winst forceren door een kwaliteitsoffer en dat werd hem noodlotting. Chiel Vennik ontwikkelde systematisch en listig zijn stellingen en op de verholen valletjes had zijn partner geen ant woord. Voor gelijke stand zorgde René Mo lenaar. die met fraai pionnenspel en verrukkelijke combinaties de show stal. Erik de Haan speelde een degelijke partij waarmee hij de gelijke stand vasthield. Ook Koen Vegter aan het eerste bord gaf blijk met zijn spel aan de beterende hand te zijn. Van b^ein tot eind bleef de harmonie bewaard. Intus sen moest Jan de Gier de pijp aan Maarten geven, waardoor Soest weer op achterstand kwam. Rob van Aurich bracht daarna de partijen weer op ge lijke voet door een promotie af te dwin gen en daarmee de winst. F. van Tuinen zorgde voor een voor sprong. Met de nodige voorzichtigheid bracht hij zoveel scherpte in zijn linies dat zijn partner zich gewonnen gaf. De partij van G. Weenink werd afgebro ken. Vanuit een verloren positie heeft hij sterke tegenstand geboden, maar de "geleerden" beschouwen deze par tij als verloren, zodat de eindstand zal worden 5-5. Laatste competitieweek Morgen, vrijdag en zaterdag worden de laatste wedstrijden van dit jaar af gewerkt in de diverse Soester sportza len. Een voor de' diverse damesteams goede eerste helft van de competi tie 85-86. Bij de heren, uitgezonderd SoVoCo 1, loopt het iets moeizamer. Versterking voor enkele teams zou zeer welkom zijn. En dan de jeugd. Die heeft het tot nu toe goed tot zeer goed gedaan. De C-adspiranten hebben het wel moeilijk zo nu en dan maar het begint toch te lukken. Kortom, de fusie van Olympia en SVV, naar onze mening de belangrijkste gebeurtenis van 1985 op sportgebied in Soest, begint vrucht te dragen. Gewijzigde trainingstijden In verband met de komende feestda gen zijn de trainingen voor de SoVoCo- volleybal enigszins aangepast. De se lectieteams gaan op, de maandagmid dag trainen. Op dinsdag 24 december, kerstavond, wordt er niet getraind. Op dinsdag 30 december wordt de trai ning in verband met het scholieren basketbaltoernooi eveneens aange past. In de Sporthal Beukendal zal een schema worden opgehangen. Nederlandse jeugdselectie Martijn Manders, lid van de volleybal vereniging SoVoCo, heeft van de Neder landse Volleybal Bond de uitnodiging ontvangen deel te nemen aan een aan tal trainingen van het Nationale jeugd- team gedurende de Kerstvakantie in het Sportcentrum Papendal. Martijn Manders maakt al deel uit van de jeugd selectie van district Eemland. Wedstrijd van de week Aandacht voor één van de vele jeugd wedstrijden. Morgenavond in Sporthal Beukendal, 18.45 uur: SoVoCo C2 tegen Unicornus Cl uit Bunschoten. Gemak kelijk zullen de pupillen van coach Shireen van Mastrigt het niet krijgen, op de vijfde palats staat C2, tegen de nummer vier. Mimi Hau, Ursula van Kooy en Pauline Los zullen het samen met Suzanne van der Lugt, Anoula Pa- raskevopoulos, Judith Vissers en Ka ren van der Zande moeten klaren tegen het sterker geachte Unicornus. Maar, een leuke partij Volleybal kan het ze ker worden. De winnaar is zeker van de vierde plaats in de C-competitie. Voor het tot nu toe nog ongeslagen Selby had het op bezoek komende bad- mintonteam van Leusden een onver wachte verrassing in petto. Leusden stolde zijn trainer, de voormalige A- speler Westbroek als eerste heer op. Een slimme zet, waarvan Selby wel even schrok, maar daar juist de extra inzet uit putte, die voor uiteindelijke winst zou zorgen. Paul van Ginkel kreeg de ondankbare taak Leusdens sterkste man af te stop pen. Zoals verwacht slaagde hij hierin niet. Selby's tweede heer kreeg deze omzetting Leusdens eerste heer tegen over zich en hoewel Henk van Woer- kom vooral in de tweede game alles uit de kast speelde moest hij zijn partij in leveren. Gerdie van Kooten, die vindt, dat zij meer aangemoedigd zou moeten worden, ging ook al kansloos tenonder. Maria Riupassa liep in de eerste game een flinke achterstand op, maar wist deze knap in te lopen, waarna zij de volle winst pakte. De eerste game van het gemengddub- belspel van Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten ging door het tegen spel van de veel te sterke A-speler verloren. Selby vond hier een even sim pel als doeltreffend antwoord op. West broek kreeg geen shuttel meer aange speeld en de Leusdense dame, die vrij wel alles op zich af zag komen moest door deze taktiek het hoofd buigen. De mixed van Paul van Ginkel en Maria Riupassa dreigde, door het ontbreken van de aanval in de tweede game, ver loren te gaan. In de derde game brach ten de smashes van van Ginkel toch nog de zege. het herendubbelspel lever de een aantrekkelijk duel op, dat door de steeds meer zelfvertrouwen krij gende Soester heren winnend werd afgesloten. De Selby-dames bepaalden via een 15-4 en 15-12 overwinning de einduitslag op 5-3 in het voordeel van de thuisclub. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze" redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in de- zelfde week. Goed leesbare kopij heeft J daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant Zaterdag 21 december 09.00 -18.00 uur KVO/De Eemvogels 18.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 22 december 13.00 -16.00 uur B.D.C. handbal 17.00 - 22.00 uur M.H.C. hochey Zaterdag 21 december 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 22 december 09.00 -18.00 uur Badso badminton 18.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey Zaterdag 21 december 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur SEC voetbal Zondag 22 december 12.00 -15.00 uur Selby badminton 15.00-22.00 uur M.H.C. hockey Vorige week dinsdag zijn er C-D-junio ren wedstrijden verreden over 300 m. en 500 m. Michel Bosboom reed een pers. rekord op de 300 m. in 36.4 sec. en een pers. rekord op de 500 m. in 59.1 sec. Peter v. Marle reed op beide afstanden ook een pers. rekord nl. 34.6 sec. en 54.7 sec. Caspar Bisschop verbeterde ook zijn rekord in 35.5 sec. op de 300 m. Tij dens de 500 m. kwam hij ten val en finishte in 67.8 sec. Zondagmorgen stond een 500 m. en 1000 m. voor de C-D-junioren op het programma. Er stond veel wind. Marcel v.d. Dijssel reed de 500 m. in 52.1 sec. en de 1000 m. in 1.44.7 min. Jan Krikken noteerde respektievelijk 55.0 sec. en 1.47.9 min. Chantal v. Esch kwam op de 500 m. tot 57.0 sec. De 1000 m. eindigde in 1,57.8 min. Robin Baltus kwam op de 500 m. ten val en finishte op de 1000 m. in 1.58.7 min. Andreas v.d. Kuit reed een pers. rekord op de 500 m. in 58.4 sec. en kwam op de 1000 m. tot 1.59.7 min. Voor Michel Bosboom stond de klok op de 500 m. stil op 60.5 sec., de 1000 m. ging in een pers. rekord van 2.02.4 min. Angelique v.d. Berg reed een pers. rekord op de 500 m. in 69.6 sec. De 1000 m. eindigde in 2.25.2 min. Na de nederlaag van verleden week te gen Fortis 1 moesten de Eemvogels be slist winnen om aansluiting met de top te behouden. Victum 1 uit Houten was de opponent. Het begin zag er beslist niet hoopvol uit; binnen 4 minuten wist de Houtense ploeg 2 maal de korf te vinden. Agnes Kraaikamp was het die van af stand de stand op 2-1 bracht en vlot hierna rondde Theo v. Duinkerken een doorloopbal op de juiste manier af 2-2. Nadat Victum 3-2 had laten aantekenen was het Nettie Friebel die de partijen weer op gelijke hoogte bracht. Op nieuw nam Victum de leiding; het ant woord van de Eemvogels liet echter niet lang op zich wachten. Theo v. Duinkerken zorgde voor 4-4. De rust stand brak aan met een gelijke stand van 5-5. Via een doelpunt van Claudia Touwslager. De tweede helft zoiu volgens Eemvogelgebruik weer een spannende affaire worden. Weer was het Victum dat de score opende. Agnes Kraaikamp reageerde direkt van af stand, 6-6. Voor het eerst in de wedstrijd kwam Eemvogels 1 op voorsprong toen Ton Kraaikamp een strafworp ver diende, die door Claudia Touwslager werd verzilverd. In de 10e minuut was Nettie Friebel haar tegenstandster te vlug af en uit deze doorloopbal werd de voorsprong uitgebouwd tot 8-6. Victum gaf zich echter niet gewonnen en bleef doorknokken en uit een strafworp wis ten zij de Eemvogels tot op 1 punt te be naderen. Marco Kuil maakte echter aan alle on zekerheid een eind door de laatste goal voor de Eemvogels te scoren. Dus een 9-7 overwinning. Op 4 januari speelt Eemvogels 1 weer thuis in Beukendal tegen het nog ongeslagen Ter Leede. Eemvogels 4 speelde een goede wed strijd tegen Desto 5 uit Utrecht. Voor rust was het Bas Verweij die het enige Eemvogeldoelpunt wist te scoren, 3-1. Na de pauze kwamen hier nog twee Eemvogelscores bij van Stanley de Vries en wederom Bas Verweij. Desto echter wist 6x de korf te vinden, eind uitslag 6-3. Eemvogeljunioren 1 kon het niet bol werken tegen D.O.C. uit Bussum; met 14-3 werd er verloren tegen de uitste kend spelende Bussummers. De pupil len Q1 ploeg (8-9 jarigen) blijven mee doen om de bovenste plaatstegen Biko Ql uit Bilthoven werd met 1-0 gewon nen. Volgende week speelt de Ql om 10.00 uur in Beukendal tegen Vogel Ql. Daarna speelt de junioren 1 ploeg en tot slot om 12.00 uur de BI ploeg. Programma Sporthal Beukendal tijdens Kerstvakantie Donderdag 26 december 11.00-17.00 uur The Red Stars basketbal Vrijdag 27 december: 08.00 -18.00 uur The Red Stars, scholierenbasketbal 18.00 - 24.00 uur E.S.S. Brouwer zaalvoetbal Zaterdag 28 december: 08.00-21.00 uur The Red Stars scholierenbasketbal Zondag 29 december: 10.00-20.30 uur The Red Stars, scholierenbasketbal Maandag 30 december: 08.00 - 20.00 uur The Red Stars, scholierenbasketbal 20.30 - 23.00 uur SoVoCo volleybaltraining Dinsdag 31 december: 08.00 -16.45 uur The Red Stars, scholierenbasketbal Donderdag 2 januari 09.00 -18.00 uur The Red Stars, scholierenbasketbal 19.30 - 22.30 uur SoVoCo volleybaltraining J

Soester Courant | 1985 | | pagina 27